Patrick Van Veirdeghem wil bevestigen bij Sporting Lokeren WW, Enorme bewondering voor Wlodek Lubanski... Picadilly geeft er Minisparta I duchtig van langs De Leenheer moet de rol lossen De Voorpost - 28.1.1983 - 45 OeioeiWe beginnen GEZICHTSVERLIES te lijden! Vader Roger Van Veirdeghem, derde van links bovenaan, trots poserend met de jeugd van Doornzele. Patrick onderaan midden en broer Peter, onderaan tweede van links (eigen foto) MINIVOETBAL iendermondse minivoetbalkompetitie titie. Nu zaterdag 29 januari Verrassing in de eerste iNks van de Dendeimondse word, jn de OTaj VolkshuiB minivoetbalkompetitie, e- £n Appels een dansfeest gen alle verwachtingen in georganiseer Tijdens dat moest medeleider Mimspar- £eegt word, de beste doel. ta 1 een zware nederlaag man de best georganiseer- inkasseren tegen Picadil y. de pioegi de COach '82 en de De Minispartanen waren £airgt0 speler -n een huldi maar met vijf spelers komen ging betrokken. Qp dit feest opdagen, maar dat is ui er- zuiien ook enkele politiekers aard hun zaak. Van bi] ne aanwe2ig zijn zoals burge- begin voerde Picadil y e meester Albert Cool, sena- hoge woord. Eric Den Hoo- £Qr Qktaaf Van Den Broeck ver vertolkte de rol van u££ Lebbeke en volksverte- gangmaker. Leybaert en jo- genwoordiger Norbert De i hun kant - -- han Putteman m Batselier. Het is de eerste namen de meest doelpun en keer dat ©en dergelijk feest voor hun rekening. Door he wordt georganiseerd. Vorig feit dat Jovanda aan e jaar werden wel enkele tro- winst bleef tegen Wa er- £segn overhandigd. Pas op dienst komt deze ploeg nu de ay0nd zelf zullen de lau- alleen op kop met twee^pun- reaten bekend gemaakt ten voorsprong op de Mini- VlfUluoll Spartanen. Opvallend resul- laat in die eerste reeks zijn gjtriagw de weinige doelpunten die tot stand kwamen in het tref- De Markt - Lucky Sport 9-5 fen tussen Minishotters en Sportvrienden - Van Bie- Filosoof 1. sen 1-5 Flink resultaat van de Poli-Stany Wafels - Volksvrien- tieploeg in de tweede reeks, den 4-5 Zij hield leider Nettetriller? Picadilly I - Minisparta I 11-2 in bedwang. Gemakkelijk Mini Plaza - Fami Sport ging dat uiteraard wel niet. (ff) 10-0 Opnieuw moesten ook deMinishotters - Filosoof 0-2 Regentboys de duimen leg-Waterdienst - Jovanda 4-11 gen. Het is al een heel poos-Mespelare - ALL Sport je geleden dat de ploeg van (ff) 10-0 «moeder Lea» nog eens konrWeede reeks beslag leggen op de volle)en Heizei - Regent Boys 6-4 winst. De Platte Ploeg in dentercom - Pappenheimers derde reeks had uiteraard 6-5 geen verhaal tegen de sterk;axtusboys - Kawede 1-4 opzittende jongens van Jongüjkswacht - Tuitvrienden 1-6 Piccadilly. Eenzelfde lot on-Vit Hof - Busboys 2-3 dergingen de shotters vanfettetrillers - Politie 3-3 Bonte Os uit Grembergen. bung Boys - Okapi ff 10-0 Te vermelden valt nu wel,erde ^3 het feest van de Dender-imo Starg BontQ Qs £3 2 mondse minivoetbalkompe-obbysSportpaleis 17-5 Jong Picadilly - Platte Ploeg 13-2 FC Baert - Minisparta 2 6-1 Mikeno - FC Stoom 5-5 Tripoli - Filosoof 2 3-3 Algemene rangschikking Eerste reeks 1Jovanda p. 35 2. Minisparta 33 3. Van Biesen 28 4. Picadilly 28 5. All Sport 27 6. Filosoof 27 7. De Markt 2 23 8. Miniplaza 23 9. Volksvrienden 21 10. Stany Wafels 13 11. Famisport 11 12. Lucky Sport 11 13. Minishotters 10 14. Sportvrienden 6 15. Waterdienst 5 16. Mespelare 1 Tweede reeks 1. Nettetrillers p. 31 2. Intercom 28 3. Busboys 27 4. Rijkswacht 25 5. Okapi 20 6. Regentboys 19 7. Kawede 15 8. Pappenheimers 12 9. Politie 12 10. Den Heizei 12 11. Caxtusboys 11 12 Wit Hof 11 13. Tuitvrienden 8 14. Young Boys 1 Derde reeks 1. FC Baert p. 28 2. Jong Picadilly 24 3. Mikeno 19 4. FC Stoom 17 5. Sportpaleis 16 6. Rimo Stars 15 7. Bonte Os 14 8. Bobbys 14 9. Minisparta 2 10 10. Tripoli 9 11. Filosoof 2 8 12. Platte Ploeg 3 Wedstrijden voor dit week einde Picadilly 1 Volksvrienden De Markt - Minisparta 1 Waterdienst - Van Biesen Intercom - Politie Den Heizei - Pappenheimers Young Boys Busboys Sportvrienden - Fami Sport Sportpaleis - FC Stoom Stany Wafels - All Sport Bobbys - Bonte Os Rijkswacht Kawede tuurlijk de aanpassing. Re- né Verheyen, Maurice De Schrijver, Rony Somers, kortom de routiniers hebben me direkt in de groep opge nomen. Trouwens de sfeer bij Sporting is prima!» Wie op Van Veirdeghem een diepe indruk gemaakt heeft als speler en als mens is Wlodek Lubanski. Tech nisch begaafd als geen an der legde die steeds de na druk op trainen met de bal, die voor hem geen gehei men kende. Als ploeg schat hij Club Brugge hoger dan Anderlecht en Standard. Bij Club heerst niet die strakke mentaliteit zoals bij andere teams. Daar zijn de spelers meer in een keurslijf ge wrongen. Gouden schoen voor Pfaff Moest Patrick Van Veirde ghem de Gouden Schoen mogen toekennen hij zou geen ogenblik aarzelen. «Als iemand die verdient is het wel Jean-Marie Pfaff. Niet alleen door zijn onbe twistbare kwaliteiten maar ook door zijn karakter. Hij heeft al veel moeten inkas- seren maar bleef steeds vol harden. Hij is bijlange niet die dikke nek waarvoor hij bekeken wordt. Daarnaast plaats ik René Verheyen die te weinig waardering geniet als internationaal en club speler. René zal steeds het voorbeeld geven om de jeugd aan te moedigen en te aanvaarden. Ook Aad Koud- ijzer verdient eens een on derscheiding. Als strateeg is hij onvervangbaar. Praat daar maar eens over met de spelers van AA Gent.» Zijn ambities? Het profkontrakt van Patrick loopt ten einde dit seizoen. Hij hoopt niets liever dan prof te blijven bij Lokeren. De geest is er prima en iedereen krijgt zijn kans. Pa trick verwacht veel van de Belgische Beker en hoopt daarin maar één zaak: Beve- ren vermijden. Buiten voetbal heeft Van Veirdeghem interesse voor alle sporten behalve basket. Toch gaat er een zekere voorkeur uit naar tennis waarin Ivan Lendl zijn idool is. Ook atletiek vraagt zijn aandacht meer specifiek de loopnummers. Patrick maalt trouwens zelf verschillende kilometers af. Als ontspan ning bekijkt hij graag komi sche films en (wat een tegenstelling) griezelfilms. Hij houdt ook van disco met een voorliefde voor Marleen Kane. Uitgaan interesseert hem minder. Soms al eens om waarschijnlijk zijn ver loofde Christine Podevijn, bediende bij Mazda Loke ren, tevreden te stellen. On geacht kompetitie of beker is 29 april wel de datum die beiden meest interesseert. Dan stappen Christine en Patrick in het echtelijk boot je. Van ons reeds bij voor baat alle gelukwensen. En als er, na dat huwelijkskon- trakt, nog een goed voetbal- kontrakt uit de bus valt bij Sporting, dan ligt de weg voor een mooie toekomst wagewijd openl André Nettetrillers - Caxtusboys Jong Picadilly Minisparta 2 Minishotters - Lucky Sport Tuitvrienden Regentboys Tripoli - Rimo Stars Mini Plaza - Filosoof 1 FC Baert - Filosoof 2 Mikeno - Platte Ploeg Mespelare Jovanda Wit Hof - Okapi E.D.M. Minivoetbal 1* Nationale NOMB Na de thuisnederlaag van De Leenheer/Nelis tegen Garka Brugge is ON Van Damme de onbetwistbare leider geworden in eerste nationale. Het telt nu vier punten voorsprong op een achtervolgend trio met De Leenheer, Van de Moortel en kampioen Jabbeke. De Leen heer teerde duidelijk op een mindere konditie en komniet verhelpen dat Jacky Vaere- wijck (3) Franky Decuypere (2) en Willy Ghyoot (2) voor beslissende doelpunten zorgden. Slechts in de derde set bleef enige hoop in de Zeelse rangen tot de Brugge lingen de zaak afrondden in de laatste spelperiode. Lei der ON Van Damme profi teerde van deze laagkon- junktuur om zijn voorsprong te verdubbelen na een zege op Sint-Eloois. Het kwam aan een 0-2 voorsprong maar Sint-Eloois toonde zich een sterk gemotiveerde tegenstander zodat Van Damme slechts in de laatste periode definitief kon af stand nemen via doelpunten van Van de Velde (4) en Mar- nix Boeykens (2). Het Zeelse derby tussen Van de Moortel en Pimper nel eindigde met een ver diende zege van eerstge noemde. Piet Abbeel open de de score voor VDM maar Van Eetvelde zorgde voor re pliek in de tweede act. In het begin van de derde pe riode liet Luc Van Doorsse- laere een strafcomer voor VDM onbenut en even later schoot Maes een loeier te gen de paal waarbij de VDM-doelman zich even ge lukkig achtte. Het doelpunt viel uiteindelijk toch aan de overzijde toen Van de Cau- ter zijn ploeg op een 2-1 voorsprong schoot. In de laatste spelperiode dreef Piet Abbeel de cijfers naar een 3-1 stand op en was er nog heibel om een straf- schopfout van Van Dorp op René De Man. De penalty kwam er evenwel niet zodat de score behouden bleef en de zege verdiend naar Van de Moortel ging. (ajz) beveren wordt onherkenbaar.. Ten huize Van Veirdeghem aan de Zamanstraat 1 te Lokeren is het al sport wat de klok slaat. Onvermijdelijk met al die jeugd. Maar ook vader Roger, afccijzenbeambte en moeder Annie Slock moeten zeker niet onderdoen. Trou wens de ganse buurt is Sportinggetint. Kan ook niet anders met het echtpaar Kamiel De Soete, voorzitter van de Entente en Georgette Van Wouwe, schepen van Burgerlijke Stand naast je deur. Patrick Van Veirdeghem werd geboren te Zelzate op 19 januari 1963. Dus verle den week twintig geworden. Hij volgde vijf jaar de lagere school te Doornzele waar hij zich nog levendig hoofdon derwijzer De Greve herin nert, dat was een strenge. Zijn laatste jaar lagere volg de Patrick aan het St. Lau- rensinstituut te Zelzate. Kwestie van aanpassing om daar te kunnen overstappen naar de moderne humanio ra. Na een jaar hoger mid delbaar te Zelzate kwam Sporting op de proppen. De laatste twee jaar economi sche deed hij aan het St. Lodewijckscollege te Loke ren. «Ik zag wel iets in het voet bal maar het behalen van mijn diploma primeerde. Je weet nooit welke richting het leven uitgaat.» Patrick is ook al peter, maar dan van supportersclub Bijl ken. Zijn broer Peter is ook al van het voetbal gebeten en speelt bij de provinciale juniors als linker midden velder. Vanaf zijn negende bij W Eendracht Doornzele Toen hij negen was vervoeg de kleine Van Veirdeghem de rangen van het plaatse lijke W Eendracht Doornze le. Hij bleef daar tot zijn twaalfde. In die periode werd er nog konstant met drie man vooraan gespeeld. Patrick viel dadelijk op door zijn snelheid. In de regelma- Opgeroepen naar de Heizei en internationale ervaringen Als tweedejaarsscholier en eerstejaars UEFA werd Pa trick regelmatig uitgeno digd voor de Heizeltrainin- gen Als nationaal UEFA houdt hij mooie herinnerin gen over aan het tornooi van Monaco waar zij zich plaat- Zijn eerste seizoen bij Sporting. Van Veirdeghem bovenaan derde van rechts. Onderaan in het midden Dirk De Wachter, (eigen foto) tige buurttomooien begon hij ophef te maken. Dat kwam ter ore van voetbal scouts. In het knapentomooi van Evergem-Belsele speel de hij de pannen van het dak tijdens de finale tegen Lovendegem dat trouwens met 1-0 gewonnen werd. Op het einde van die kompeti tie, tijdens een vrienden wedstrijd op Doornzele te gen SLV Zelzate nam de heer Van de Wiele van Sporting Lokeren voor het eerst kontakt met hem op. Patrick werd gevraagd twee testwedstrijden op woens dagnamiddag te komen be twisten met Sporting o.a. te gen Lovendegem. Hij viel aanstonds mee als linksbuiten. Sporting liet de soep niet koud worden. De heren De Rijcker, Van de Wiele en Van Avermaet kwamen enkele dagen later in Doornzele een kontrakt afsluiten met Van Veirde ghem. Voor Patrick ging een droom in vervulling maar hij besefte maar al te goed dat het keihard werken ging worden. We noteren begin seizoen 75-76. sten ten nadele van Joegos lavië, Frankrijk en Tsjechos- lowakije maar tegen Spanje met 2-1 verloren. Daar leer de hij o.a. Koen Sanders, Dany Verlinden en Bernard Wegria kennen. Ook het tor nooi in St. Malo zal hij niet zo gauw vergeten. Nadat ze Rusland, Polen en Frankrijk A uitgeschakeld hadden verloren ze de finale tegen Zweden met -0. Vervanger van Preben Larsen Preben sukkelde al geruime tijd met een liesblessure maar een operatie werd voorlopig uitgesteld. Tot het niet anders meer kon. Lar sen had Patrick reeds ver wittigd dat hij zou moeten invallen. Na samenspraak met trainer Waseige werd de knoop definitief doorge hakt. Of Patrick direkt aan vaard werd in de ploeg? «Ik had het geluk van steeds met de A-kern te kunnen trainen zodat ik de spelers kende. Dat versoepelde na- 'I p 'atrick Van Veirdeghem: reeds vroeg bij Doornzele ingehaald, (dm) Typisch Van Veirdeghem: de bal langs de lijn afschermend, klaar om in de diepte te duiken, (dm)

De Voorpost | 1983 | | pagina 45