Liefhebbers sp< Drten zo i Walivo's uitslagen, Turk Gucu i vedette terwij Standaardje voorsprong vergroot R.M.S. Beveren - F.C. De Zwervers 3-2 COMAR SPORT Walivo's wedstrijd van de week li uit piugiau 46 - 28.1.1983 - De Voorpost 1 1 1 1 GROOT-KLEINHANDEL Spec,a,isatie VOETBAL TENNIS SKI Een sportzaak met ERVARING! fcijd0] Schoolstraat 54 Koolstraat 159 9300 AALST Tel. 053-21.25.56 Een nieuweling in Walivo's voetbalreeksen werd ook FC De Zwervers uit Stekene. Een debuterende ploeg wel ke in de A-reeks van de za terdagse derde afdeling, thans door velen als de ern stige titelkandidaat wordt vooropgesteld. In de rang schikking is de toestand dpor nochtans niet helemaal overzichtelijk. Een paar ach terstallige matchen geven er trouwens nog geen juist beeld van de situatie voor aan. Theoretisch kan dat echter allemaal uitdraaien in het voordeel van FC De Zwervers. Deze ploeg inkas- seerde in kompetitiever- band nog maar één neder laag, destijds tegen FC An kerhof uit Sint-Niklaas. Als toemaatje hebben de zwart- broeken uit Stekene onder- scheidelijk nog drie en twee matchen tegoed op FC Her ten Aas en FC Boemerang uit Hamme. Tot deze forma ties kan de konkurrentie voor de reekstitel trouwens beperkt worden. Eigenlijk kunne alle andere ploegen daarvoor reeds afgeschre ven worden. Een wekende kans dus voor FC De Zwer vers en deze heeft in die voetbalrangen nogal wat enthousiasme verwekt. Dat wo-dt trouwens gedeeld door het klubbestuur dat als volgt werd samengesteld: Maurice De Cock (voorzit ter), Luk Verscheuren (sekre- taris - penningmeester) en Leo Symoens, Werner Vare- wijck met Hugo De Cock als raadsleden. Deze laatste ook als aanvoerder van FC De Zwervers en dan is er nog Viviane Pauwels of het manusje van alles van deze voetbalploeg. Samen met Wilfried Vertenten en Luk D"Hollander zijn dat zowat de mensen die FC De Zwer vers destijds hebben ge sticht. Dan noteren we 1978 en voor kompetitievoetbal, werd er voor 't Vlaams Sportverbond, afdeling Waasland gekozen. In de zaterdagse derde afdeling aldaar veroverde FC De Zwervers al onmiddellijk de reekstitel? Nogal een op merkelijk debuut trouwens en het seizoen nadien, wer den de voetballers uit Steke ne vice-kampioen. Dus tweede achter FC Inter-ser- vice uit Sint-Niklaas en dit gebeurde dan in de zater- Walivo-scheids rechter van de week: Frans Van de Voorde (dw) Walivo's wedstrijd van de week: F.C. De Zwervers (dw) Walivobeker 1/8 finale zaterdag Vercauteren - Avanti 1-2 Sparta I-S.V.S. 1-1(3-4) Inter Service-Wijnveld I 4-2 El Aiyoune-1000 Appels I 1-3 Kabul-Hemelaer I 0-2 R.M.S.-De Zwervers 3-2 VKW 70 - Cup-Baert 2-5 1/2 finale zondag Sparta II-Beenhouwerken 3-0 Kompetitie Zaterdag 1ste afdeling Rodeo-Siera I 2-1 Zaterdag 2de afdeling Tivoli-Jacky Boys 0-1 Zaterdag 3de afdeling B Niko - Zwarte Parels 5-1 Zondag 1ste afdeling Slachthuis-United 2-1 Har Center-Sani central 3-1 Zondag 2de afdeling Wijnveld li-Post 7-3 Dames reeks A .M.Pfaff-Anker Girls 3-0 VK Hamme Lad.-Hardy Da mes 2-2 Wazoo Girls-Goalgetters 0-1 Plezantshop-Raapse Girls 4-2 Bonte Girls-Verh. Meys 8-0 The ALdies Hofstade: vrij Reeks B Vercauteren Ladies-De Strijdsters 1-0 De Loezers-Zillebeek G. 1-2 RANGSCHIKKINGEN Zaterdag 1* afdeling 1. FCBondgalm 16 28 2. VKSiera 16 21 3. FC Dire Linden 16 21 4. FC Avanti 16 19 5. VKW 70 16 18 6. FC 1000 Appels 15 16 7. FCMilano 15 16 8. FCR Sparta 16 16 9. VK Rodeo 16 16 10. RMS Beveren 16 12 11. FC Hbotim 16 11 12. RC Raap 16 11 13. FMC 16 10 14. VK Palamos 16 7 2* Afdeling 1. FC Inter Service 16 32 2. CupBaert 16 27 3. Club 69 16 23 4. The Jacky Boys 16 21 5. PW Hemelaer 15 16 6. SVS Beveren 16 16 7. FC Kabul 16 16 8. FCTemsica 16 15 9. FCVivak 16 11 10. FC Puivelde 16 11 11. FCHubo 16 11 12. Cup 81 15 10 13. FC Bergop 16 9 14. FC Tivoli 16 4 3" afdeling reeks B 1. FC N. Marokko 15 26 2. FC Wijnveld 15 22 3. FC Wazoo 14 21 4. FC Nates 15 19 5. FC Niko Boys 15 19 6. VK 80 15 16 7. FC Rony's Travel 15 14 8. FC Zw. Parels 14 12 9. FC Vercauteren B. 14 12 10. FC Old United 15 10 11. FC Oud Belsele 13 7 12. FC Oud Geel 13 6 13. FC Novelty 15 4 Zondag 1* afdeling 1, FCR Sparta 15 27 2. FC Beenhouwerken 14 22 3. FC Car Center 14 22 4. FC Geywa 15 17 5. SK Slachthuis 15 17 6. FC De Cock 15 16 7. FC Bondgalm 15 15 8. FC Desfo 15 14 9. FC 1000 Appels 15 14 10. VK Volksunie 14 11 11. FC United 15 8 12. FC Sanicentral 15 7 13. FC R. Duivels 15 2 2* Afdeling 1. VK Siera 12 20 2. FC Wijnveld 12 20 3. FC Drie Linden 12 15 4. FC Bonaparte 12 15 5. VK Fan 12 15 6. Sportkl. Post 12 13 7. FC Ruitershoeve 12 11 8. FC Ankerlicht 12 10 9. Klub 65 12 9 10. PW Hemelaer 12 7 11. FC Centrumvr. 12 6 12. FC Oostberg 12 3 Dames reeks A 1FC Plezantshop 2. FC Goalgetters 3. FC Raapse Girls 4. SV Hardy Dames 5. VK Hamme Lad. 6. FC. J.M. Pfaff 7. FC Bonte Girls 8. FC Wazoo Girls 9. The Lad. Hofstade 10. FC Verh. Meys 11. FC Anker Girls 13 25 13 22 13 18 12 17 13 17 13 16 13 10 13 6 12 4 12 3 13 2 Reeks B 1. FC Zillebeek 4 6 2. FC. DeLoezers 4 4 3. FC De Strijdsters 4 3 4 FC Vercauteren Girls 4 3 Programma Zaterdag (telkens aftrap te 15 u.) le afd. Raap - Drie Linden I R.M.S. - Avanti: 14.30 u. V.K.W.70 - Sparta I Palamos - Bondgalm I F.M.C. - Milano 1000 Appels I - Siera I Habotim - Rodeo 2° afdeling Inter Service-Hubo Cup Baert - Club 69 Tivli - Kabul: 14.00 u, S.V.S. - Puyvelde Temsica - Hemelaer I Jacky Boys - Berg Op Cup 81 - Vivak: 14.30 u. 3° afdeling Reeks A Bristol - Ankerhof: 14.30 u. Familia - Herten Aas Alucona - Lorenzo Doregem - De Zwervers Motoreco - Dino Boys: 14.30 u. Eendracht - El Aiyoune Boemerang - King Stone Reeks B Rony's Travel - Vercauteren Oud Geel - Wijnveld I Oud Belsele - V.K. 80 N. Marokko - Zw. Parels Wazoo - Old United Niko - Nantes: 14.30 u. Novelty: is vrij Zondag (telkens aftrap te 10 u.) 1* afdeling Soarta II - Beenhouwerken: 9.45 u. Car Center - 1000 Appels II Volksunie - Slachthuis Sanicentral - Bondgalm II Desfo - De Cock United - Geywa Rode Duivels: is vrij 2' afdeling VK Fan - Siera II Bonaparte - Wijnveld II Ruitershoeve-Oostberg Centrumvr, -Hemelaer II Ankerlicht-Drie Linden II: 10.15 u. Post - Klub 65 Zondag aftrap te 15 u. Dames reeks A Wazoo Girls - J.M. Pfaff Hofstade Ladies-VK Hamme Lad. Goalgetters-Verh. Meys Anker Girls-Plezantshop Hardy Dames-Bonte Girls Raapse is vrij dagse tweede afdeling. Vol doende om naar de elite reeks van 't Vlaams Sportverbond door te stoten en FC De Zwervers, werd daar één van de betere mid denmotors. De tamelijk ver re verplaatsingen en nog een paar andere omstandig heden hebben de klubver- antwoordelijken van FC De Zwervers echter doen be sluiten om het bij Walivo te proberen. De voetballers uit S-ekene maken daarbij een bijzonder goede beurt. Zoals gezegd wenkt daar de reeks titel in de zaterdagse derde a-deling reeks A. Met die ambities werd trouwens ge start bij FC De Zwervers. Ook voor Walivo's fair-play- beker zijn de zwartbroeken van Maurice De Cock nog steeds in de running. Vooi die mannen werd nog geer enkel scheidsrechterlijk kleurtje opgeschreven er dat toemaatje, wordt bij FC De Zwervers nu ook al een traal gesteld. Reeds een bij zonder vruchtbare klubge schiedenis trouwens vooi een ploeg welke zopas hei vijfde bestaansjaar heefl aangesneden. Zolang ver toeven deze voetballers ook al bij Odilon en Camilia Ma rien in café Het Anker van de Dorpstraat te Stekene. Sponsor vanaf het eerste uui werd keukens De Moor uit Stekene en daarover zijn de oranjehemdén bijzonder te vreden. Een ploeg die ook tot de achtste finales van Walivo's bekerkompetitie doordrong en daarvoor wer den FC Nantes en Cup 81 uitgeschakeld. De winstcij fers van FC De Zwervers wa ren daarbij nogal afgete kend en in diezelfde beker- kampagne haalde RMS Be veren die ook. Voor die ploeg werd de lottrekking wel bijzonder gunstig. Dat weet Hugo Schollaert de klubvoorzitter trouwens ook en al even gunstig, wordt het heroptreden van RMS Beveren in Walivo's zater dagse topklasse be schouwd. Verleden seizoen werden de Beverense geel- blauwen in de tweede afde ling overigens vice-kam pioen na VK Siera. In de zaterdagse elitereeks werd RMS Beveren thans een de gelijke middenmotor. Dat is daar alle maal al geweldig meegevallen zegt Hugo Schollaert en het behoud van RMS Beveren aldaar, werd destijds als voldoende beschouwd. De ploeg met het stamnummer één bij Walivo staat nu op de drem pel van het 20-jarig bestaan. Straks in de junimaand wordt dat al voetballend ge vierd. Door RMS Beveren werden dan ook al heel wat matchen gespeeld. Dat werd allemaal zorgvuldig bijgehouden en tijdens het eerste weekend van novem ber jl. stond dan de 650" wedstrijd op de klubkalen- der. Het werd toen in eigen vesting 2-2 tegen FC Drie Linden uit Belsele. Aanvoer der Willy Van Der Aa speelt straks ook zijn 650° match voor RMS Beveren. Geen on aardig aantal trouwens en een twaalftal andere spe lers, hebben de kaap der 300 wedstrijden ook al bereikt. Als enigste nieuweling bij RMS Beveren werd Jozef Van Gasse aangetrokken. Een bijzonder goede aanwinst trouwens maar voor de be kermatch tegen FC De Zwer vers uit Stekene, missen de lokalen toch nog een zestal andere titularissen. Kwetsu ren en een paar andere om standigheden hebben RMS Beveren naar een gelegen heidsteam doen grijpen. In alle geval werd die beker match tussen een midden motor uit de zaterdagse eer ste klasse en een titelkandi daat van de derde afdeling reeks A een bijzonder spek- takelrijke wedstrijd. Onbe wust misschien in de hand gewerkt door scheidsrechter Frans Van De Voorde, die we al betere prestaties heb ben zien afleveren. Thans werden sommige beslissin gen door de beide ploegen betwist en na de wedstrijd, hebben vooral de mannen van FC De Zwervers zich benadeeld gevoeld. Een beetje begrijpelijk trouwens want door die nederlaag werden de voetballers uit Stekene, ook uit Walivo's bekerkompetitie gewipt. Het uiterst drassige speelveld achter de schoolgebouwen van het RMS te Beveren, heeft ook nogal duidelijk de verwarde situaties bij die match helpen bepalen. Voeg daarbij dan de eerder beperkte afmetingen van die rechthoek en dan wordt het modderballet nogal gauw een verwarrend klu wen. Met alle gevolgen van dien en dan worden sommi ge betwistbare beslissingen niet uitgesloten. Aanvanke lijk liet dat zich helemaal niet merken. Er werd langs weerszijden met overtuiging gestart en FC De Zwervers hebben zich g-enszins laten intimideren door hun oppo nenten. uit Walivo's elite reeks. Het klasseverschil was er nauwelijks merkbaar alhoewel RMS Beveren in- beginsel toch probeerde om de wedstrijdteugels in han den te nemen. Deze ploeg leidde trouwens de eerste aanvallen en daarop ant woordde FC De Zwervers nogal gevat. Toen werd het al duidelijk dat die voetbal ploeg uit Stekene zich geenszins zou laten doen. In de reakties werd een be paalde kordaatheid gesto ken en ondanks het drassige speelveld, verliepen die technisch vrij behoorlijk. Toch geraakte RMS Beveren aan het eerste doelgevaar. Een vrijschop van Patrick Scheers werd klemvast ge stopt door de bezoekende goalie en Patrick Janssens was ook paraat, bij het uit stekend dribbelnummertje van Luk Van Campenhout. Ook FC De Zwervers zou tij dens het eerste kwartuur enig doelgevaar kreëren. Dat werd trouwens nog een schitterende kans voor Luk D'Hollander. Uitstekend be sloten trouwens ook maar Jan Van Vosselen de Bever ense doelman, liet zich hier bij niet verrassen. Door de wederzijdse goede aanval- spogingen werd het daar al lemaal nogal attraktief. Spannend verliep de wed strijd er alleszins. Temeer omdat geen van beide ploe gen het overwicht kon grij pen en de aanvallers langs weerskanten, werden door de verdedigers nogal doel matig opgevangen. De o- fensieve voetbalmaneuvers werden trouwens meer maals onderbroken en mis schien daardoor, liep RMS Beveren een tijdje met een humeurige Jozef D'Hondt tussen de rangen. Nochtans werden de kombinaties bij FC De Zwervers een beetje vlotter in elkaar geweven en Luk Verscheuren terug het eerste heroptreden na verschillende maanden in- aktiviteit schoot een goe de kans rakelings over. Na een kwartuur werd deze ploeg met een degelijke or ganisaties achteraan en een balvaardig middenveld, meer aandringerig. De ge vaarlijkste momenten wer den dan ook in het doelge bied van RMS Beveren be leefd. Aan doelkansen ge raakte FC De Zwervers trou wens ook maar Hugo De Cock en Luk Verscheuren, hadden bij het besluiten niet altijd de juiste richting mee. Uit de tegenstoten puurde RMS Beveren noch tans ook een paar goede kansen. Luk Van Campen hout, Jozef D'Hondt en Wal ter De Bel tweemaal, misten toen ook het openingspunt. Na het halfuur werden de lokalen meer in het spel- beeld betrokken en na een vrijschop, knalde Jozef D'Hondt op de paal. Tijdens de laatste minuut van de eerste helft zou het sensatie potje geopend worden. Wil fried Vertenten achteraan één der beteren van FC De Zwervers, verkeek zich bij een tussenkomst en een aangespeelde Willy Van der Aa werd daarbij van de bal gehouden. Kordaat wees spelleider Van De Voorde echter naar het penaltypunt en onder protest van de be zoekende clan, skoorde Mark Heyrman onhoudbaar (1-0, 44* min). Enkele ogen blikken later werd Luk Ver scheuren van FC De Zwer vers in een valpartij betrok ken en het scenario met Hu- go De Cock als prijsschutter, gebeurde nu omgekeerd (1- 1, 45° min.). Ongewijzigde ploegen na de rust en toen probeerde RMS Beveren de wedstrijd in het eigen voor deel te doen kantelen. Er Walivo's wedstrijd van de week. F.C. RMS (dw) werd nu meer in een verde digende stelling gedreven. De plaatselijke aanvallers joegen echter vruchteloos naar een doelpunt en ook FC De Zwervers, boekten bij de reakties geen sukses. Tot dat Yvan Stroobant een aan speelbare Luk D'Hollander bediende en de bezoekers konden meteen juichen (1-2, 55* min.). Kort daarop bijna wéér en bij dit alles geraak te RMS Beveren even de jui ste pedalen kwijt. Die ploeg herpakte zich echter en Regi Middelkamp een uitsteken de middenvelder, werd door Wilfried Vertenten zonder gevolg van de sokken gelo pen. Even later knalde Mark Heyrman voor RMS Beveren dan tegen de deklat en bij die ploeg werd Walter De Bel vervangen door Hugo Schollaert. Voor FC De Zwervers verkeek Boude- wijn Jonckers dan nog een reuzekans en bijzonder at traktief werd ook het ver volg. Beurtelings liepen de beide ploegen in het offen sief en meerdere hachelijke standjes, werden daar in de Beverense modder geschre ven. Op een kwartuur van het einde skoorde Boude- wijn Jonckers voor FC De Zwervers dan toch. Dat doel punt werd evenwel geannu leerd en niet lang daarna vond Mark Heyrman aan de overzijde de juiste opening (2-2, 77' min.). Beslist niet van aard om een reeds ge spannen sfeer te ontlopen en Yvan Stroobant met de lokale Luk Van Campen hout, werden heibeltje betrokken, laatste lag trouwens a basis dat RMS Beveren afren winst geraakte en uiteinde |he, lijk zorgde Jozef Van Gass tier daarvoor (3-2, 87* min). D^(ve bezoekers zouden in de slolLric minuten nog hardnekki| )m aandringen en Pat Scheers met Luk Van Cal penhout van RMS. Beveré raapten in die momenta nog geel. Een laatste i spanning van Luk D'Holle der leverde ook niets op <J tenslotte kregen de voetlxi Iers van FC De Zwerv daar in het Beverense mo^ ras, nogal op een ongelul ge manier de bekerkoij over de kop. Roger Van Laen Liefhebberstornooi der stad Lokerenj Het toptreffen tussen Witte Pen en Etna Wiel eindigde onbeslist. Dat betekent natuurlijk een goede zaak voor Standaard. Witte Steen blijft het goede bevestigen. De Jos maakte er nog eens doeltjeskermis van maar Juvenes en Koven blijven gevaarlijk in de buurt. De aangename verrassing kwam van de Turkse ploeg die Bonaparte wegspeelde in een sportief vertoon. Tivoli - Everslaar 1-1 Zeer sportieve wedstrijd waarin beide ploegen het beste van zichzelf gaven. De eerste helft werden langs weerszijden mooie aanval len opgebouwd maar de af werking liet het afweten. Ti voli nam bij de aanvang van de tweede helft resoluut het initiatief. Dat werd beloond in de 69* min via Davy Ivens. Amper drie min later ston den de bordjes in even wicht. Een attente Danny Rogiers kon een slechte te rugspeelbal onderschep pen: 1-1. Ondanks loffelijke pogingen langs weerszijden bleef het een drawn. Altemaif - Witte Steen 2-3 De techniek van de thuis ploeg woog niet op tegen de geestdrift van Witte Steen waarbij nieuwkomer Leo Van Kerckhove een geslaag de «entree» deed. De patron van Het Anker is wel klein van formaat maar verzet bergen werk. Altemaif klom op voorsprong aan de 55* min langs Geert Cardon maar gaf die, met een own- goal, weer prijs. Aan de 65* min maakte Benny Van Mele er 1-2 van na misrekening van de lokale doelman. Al temaif forceerde nu het tem po en kwam gelijk via Guy Van Acker. Tien min voor tijd verschalkte «lilliputter» Van Kerckhove de lokale de fensie met een prachtvoor- zet naar André Van den Dur- pel die meteen een nieuwe zege voor Witte Steen liet noteren. Prior - The Cup 2-2 De bezoekens speelden slechts met tien man. Prior scheen dan ook op weg naar een vlotte zege toen het na 33 min al 2-0 werd. Doelpun ten van Alain Rombout en Paul Van Hecke. Maar Van Durpel gaf direkt repliek en scoorde 2-1. Meteen rust. De tweede helft moest Prior en kel aan verdedigen denken. The Cup drong geweldig aan en werd beloond met de gelijkmaker door Johnny Smet. Sportieve wedstrijd met prima leiding van Geor ges De Mul. Daknam - Bospark 0-0 De eerste helft was geken merkt door een meester schap van beide verdedigin gen. De aanvallers kwamen nooit aan hun trekken. De tweede helft werd het tempo langs beide zijden opgetrok ken. In het middenveld wer den snelle aanvallen opge bouwd maar de kanoniers lieten het telkens afweten. Ondanks de brilscore een aangename wedstrijd. Bobijn - Koplopers 3-0 De bezoekers konden slechts tien man opstellen maar gingen toch geregeld in de aanval. Danny De Pa ge bleek echter onklopbaar. Luc Van Loocke had de stand al geopend aan de 2* min en deed er nog een doelpunt bij op de 20* min. Na de rust terug een rustig dominerend Bobijn dat een derde treffer lukte via De Beule. Turk Gucu - Bonaparte 4-1 De bezoekers die via Paul Staes op voorsprong kwa men kregen daarna een Turks deksel op de neus. Een sterk en goed spelende thuisploeg was overdonde rend baas in alle linies. Met zwierige aanvallen en rake schoten werd Bonaparte to taal van de wijs gespeeld. Met 2 doelpunten van Os- han, Ahmet en Kaya werd het bezoekende vonnis gete kend. Zeer sportieve wed strijd o.l.v. Jaak De Beule. Oude Schuur - Ruilare 2-2 Oude Schuur schijnt na de jaarwisseling ietwat de pe dalen kwijt. Tegen Ruilare kwam het nu ook niet verder dan een gelijkspel. De be zoekers namen zelfs voor sprong langs Robert Die- rickx en Filip De Wilde. Na de rust ging Oude Schuur er toch wat aan doen. Na een hoekschop aan de 73" min sloeg de Ruilare doelman de bal in eigen net: 1-2. Drie min later was de stand g< lijk toen Freddy Schaeck binnenkoppen: 2-2. WM dacht dat Oude Schuur nij gelanceerd was had het voor. Ruilare kwam onl tend gevaarlijk terug, was zelfs een handspel v( Achiel Baetens (geel) n< om een bezoekende aam te stuiten. De daaruit gende vrijschop werd r< lings naast geknald. Als rekening houden dat Ri re nog driemaal tegen deklat schoot mag het gt lijkspel voor Oude Schut gevleid genoemd worden. Uitslagen Eerste klasse Witte Pen - Etna Wiel Reinaert - Smet Prior - The Cup Altemaif Witte Steen Tivoli - Everslaar Daknam - Bospark Standaard - Atlanta Tweede klasse Bobijn - Koplopers Juvenes - Kings Erotica Oude Schuur - Ruilare Turk Gucu - Bonaparte Bosbie - Koven De Jos - BI. Duiver Beslissing strafkomm sie: Reinaert - Witte Pen 0 Klassering Eerste klasse 3- Hm j u 1. Standaard 16 2 2. Witte Pen 16 2 3. Etna Wiel 16 2 4. Altemaif 16 2 5. Smet 16 2 6. Everslaar 16 1 7. Prior 16 1 8. Tivoli 15 1 9. Thé Cup 15 1 10. Reinaert 16 1 11. Witte Steen 16 1 12. Daknam 16 13. Bospark 16 i 14. Atlanta 16 Tweede klasse 1. De Jos 15 2 2. Juvenes 16 2$ 3. Koven 16 2 4. Bobijn 16 2 5. Oude Schuur 16 2 6. Ruilare 16 1 7. Jeugdhuis T74 14 1 8. Bonaparte 15 1 9. KWB BI. Duiver 15 1 10. Bosbie 15 1 11. Turk Gucu 15 12. Koplopers 15 13. Kings Erotica 15 14. Titanic 14 Andr

De Voorpost | 1983 | | pagina 46