Titelkandidaat in Lokerse liga zaalvoetbal: Intercom Durme - Moervaart Gabriëls, de ster van De Bruyne Coppieters duwt leider De Leenheer in het verlies Slechte start voor Royal Lebbeke vw Audi speelt in de kaart van Givana Van Damme 19/28, 5. Deprouw 19/26, 6. Neyt I4r»da e s'« «rlare ie'£^ leze vri 'atric^^^_ JO SPBH1 MIMMim wi ma 48 SPQRÏ i»k8l[S[N irlaars juteren jrde pe: MINIVOETBAL De Voorpost - 28.1.1983 - 47 Do kersverse kompetitie saalvoetbtil in Sporthal Van de Velde te Lokeren heelt Intercom nog niet veel geluk gebracht. Wegens allerlei kwetsuren kon de ploeg nooit voltallig aantreden. Vandaar de huidige vierde plaats in de klassering. Maar het seizoen is nog lang niet afgelopen en Intercom viseert nog steeds de oppergaai. Maar dan moet Dame Geluk ook wat meehelpen en ervoor zorgen dat de ploeg niet herschapen blijft in een halve kliniek. De acht leden van de ploeg zijn allemaal werkzaam bij de Intercommunale Durme- Moervaart. Dat vond initia tiefnemer Willy Volchiet een eerste vereiste: «Je kent el kaar beter en dat kan de verstandhouding in de club maar ten goede komen. Wij binden ons ook niet aan een bepaald lokaal. Als we na de wedstrijd eens gezellig een pintje willen pakken hebben we dan de vrije keu ze van drankgelegenheid. Zo scheppen we geen naijver. Start in Lokerse liga In november ging de gloed nieuwe Lokerse Liga zaal voetbal van start in de kers verse sporthal Van de Vel de. Naast Intercom waag den zich nog volgende ploe gen: Van de Velde, Rio, Cel tic, Huis aan de Durme. De Cneudt. Karlapper, Fortuna B, Van Winckel en Den Du vel. De seizoenstart leverde Intercom weldra enkele ge kwetsten op wat verhinder de dat de ploeg zijn gewoon rendement kon bereiken. Overwinningen werden be haald tegen Huis aan de Durme (6-11), Rio (9-1) en De Cneudt (7-0). Tegen Van Winckel werd het een drawn (5-5) terwijl men het onder spit moest delven tegen Van de Velde (5-11) en tegen Kar lapper (7-4). Wanneer de ge broeders Deschamps van de plaaster bevrijd zijn en doel man Frackiewicz terug kan aantreden hoopt Intercom een machtsgreep naar de ti tel te doen. Een ploeg met tal van kwali teiten Een echt bestuur heeft Inter com niet. Kapitein en libero Willy Volchiet regelt de al gemene gang van zaken ter wijl het sekretariaat bij doelman Jerzy Frackiewicz berust. De Maradona van de ploeg is ongetwijfeld Abdel. die met zijn technische num mertjes menig tegenstrever van de kook brengt. Eddy Smet, vroeger veldspeler bij Dynamo Beervelde eh Her- dersem, is de spits die de bordjesman (liefst geregeld) aan het werk moet zetten. Antoine Van der Burcht moet trachten in het middenveld de aanvallen te lanceren en bepaalt zowat het spelpa- troon. Dirk Deschamps is fy siek zeer sterk en moet als verdediger de schade zoveel mogelijk beperken. Ghislain Deschamps («Wat zal vader daarvan zeggen?») is technisch een kraan en steeds aanspeelbaar bij el ke apelfase. Ex-bokser Wal ter Bellens is het manusje van alles en van onschatba re waarde op alle gebied. Jerzy Frackiewicz, nog doel man bij Prior, is de schiet schijf voor de tegenstrevers. Getuige daarvan zijn gipsen vinger. Willy Volchiet, ex- Sporting, Sombeke. Dynamo Beervelde. moet trachten, la Beckenbauer, de zaken achteraan op orde te stellen en er zelf al eens uitkomen. Hoe de eindjes aan elkaar knopen? Als je weet dat zo'n clubje een kleine 15.000 fr. per jaar kost, dan rijst toch de vraag: hoe komen ze rond? Na elke thuiswedstrijd wordt een tombola georganiseerd, waarvoor prijzen steeds welkom zijn aan de Van Duysestraat 25. Ieder speler ging akkoord om 50 fr. lid geld per week af te dokken. Voor de materiële uitrusting zorgden Vleescentrale Blom- me uit Lochristi en Ivan De Vos van ABB Eksaarde wat de shirts betreft. Voor kou sen en broekjes kwam men terecht bij Denise en André van café Francorchamps. De spelers zijn deze sponsors dan ook erg dankbaar. Maar wat vooral primeert is de geest die in de clubran gen heerst. U kunt zich daarvan overtui gen op vrijdag 28 januari a.s. om 20 u in Sporthal Van de Velde. Intercom neemt het dan op tegen Fortuna B. Uw morele steun is zeker welkom en als er dan ook nog een lotje voor de tombo la af kan? André Uitslagen 17de week FC Lelie-B. Buytaert 0-f KI. Octaaf-Dendermotors 4- Manta Sp.-Givana 2- Edelweiss-Dribbling 5- MVC-VDB Modema 1- Minishotters-VW Audi 4- Smossers-Texaco 5- Rangschikking 1. Givana 17 34 2. Minishotters 17 26 3. Kleding Octaaf 17 27 4. Mundo Sport 17 21 5. MVC 17 21 6. Bouw Buytaert 17 21 7. Texaco 17 20 8. Smossers 17 13 9. VDB Modema 17 13 10. Edelweiss 17 13 11. VW Audi 17 13 12. FC Lelie 17 12 13. Dendermotors 17 2 De beste formu le voor inning aan huis: de ont- vangkaart. Minivoetbal de voorbije weel er in de Berlaarse enkele opmerkelij- te noteren. BAC - Pavo Sport ploegen bezetten met punten de tweede plaats het klassement. Daarom deze ontmoeting zo be- Het werd een span en gelijkopgaande waarin Albert Ver- Famivoc aan de lei- bracht in de eerste pe- Dirk Drieghe kon na- maar in periode kon Fami- afstand nemen langs Buyle en Marc Van (8trafcomer). In de periode werd het 5-1 Chris en Paul Sacré, Famivoc in de laatste nog fel kwam op- met goals van Dirk Jean-Pierre Op- De wedstrijd werd ge- door Freddy Van den Koen. Paul, Geor~ _jts en André Sacré, Albert' erdonck, Rudy Buyle en fare Van Cauteren. Ovo Sport: Rudy Rogge- i, Willem Druez, Etienne Eetvelde, Jaak Van Hen- Freddy Van Langenho- Ronny De Lathouwer, en cfierre Opdorp, Dirk Drie- Patrick Rasschaert en Gas üenne Verholen. Wol Lokeren - KWB 5-3 ken de veel belangstelling, me de omdat deze op zondag morgen plaats had. Zelfs de Berlaarse schepen WiUy Verheyden kwam zijn KWB- selektie aanmoedigen ter wijl ook de direkteur van Neveda aanwezig was. De inzet was een beker ge schonken door René Ste vens. Tijdens een gelijk op gaand spel werd er ge scoord door Mare Verheyden (2), Geert Van der Snickt, Franky Duels en Marcel Gis- telinck voor KWB. Neveda scoorde via Luc Ott, Eddy De Vijlder en Eric Tolner. F30A2 Pavo Sport - Melior De Bruy ne 1-4 Scheidsrechter André Sey- mortier stond in voor het goed verloop van de match tussen volgende ploegen: Pavo Sport: Rudy Rogge man, Willem Druez, Etienne Van Eetvelde, Freddy Van Langenhove, Dirk Drieghe, Ronny De Lathouwer, Jean- Pierre Opdorp en Jaak Van Henden. Melior De Bruyne: Danny Van Hauwe, Christiaan Bru- mer, Chris Gabriëls. Jaak Borgignon, Eric Bonnaerens, Gino De Wilde, Nico De Pot ter en Mare De Bruyne. In de eerste periode werd het 0-1 langs Gabriëls. Dan ny Van Hauwe scoorde dan via strafcomer (0-2). In de vierde periode vielen er nog twee goals van Gabriëls en een eerreddend doelpunt te noteren van Dirk Drieghe. Een té grote zege voor Me lior De Bruyne. Uitslagen 13* speeldag Woonburo Joker 1-8 Land. Gilde - Minibond 2-1 Vesco Over. - Wass. Burm 1-1 Donk B - Pa en Gijs 4-7 Café Tijl - Donk A 3-3 Verz. De Meyer - Mel. De Bruyne 0-6 Famivoc - Pavo Sport 5-3 Melior De Bruyne blijft dus enig leider en ongeslagen kampioen na de eerste ronde. verloor met 1-4, ondanks schitterend samenspel, maar Chris Gabriëls wist met flitsende aanvallen hun verdediging voor schut te zetten. Opmerkelijk is ook de plaats van de Landelijke Gilde die amper 9 punten heeft. Toch liet het maar 48 keer scoren zodat men ver wacht dat deze ploeg in de tweede ronde wel eens een revelatie zou kunnen worden. Programma 7.2.: 20 u: Pavo - Pa en Gijs 21 u: Mei. De Bruyne - Donk A 8.2.: 20 u: Vesco - Woonburo 21 u: Donk B - Joker Klassement 1. Mei. De Bruyne 2. Famivoc Bac 3. Pavo Sport 4. Wassalon Burm 5. Vesco Overm. 6. Joker Uitb. 7. Verz. De Meyer 8. Minibond 9. Café Tijl 10. Pa en Gijs 11. DonkEendr. A 12. Vr. Landel. Gilde 13. Donk Eendr. B 14. Woonburo Melior De Bruyne lijkt dus vrijwel onklopbaar. Vorige maandag speelde het tegen Pavo Sport ook een koplo per. Het was de Berlaarse apotheker Chris Gabriëls die drie van de vier gescoor de doelpunten voor zijn re kening nam. Deze ex-speler van Jong Lede heeft nog niets verleerd. Pavo Sport 11.2.: 20 u: Tijl - Minibond 21 u: De Meyer - Burm De minivoetballen van Wol Nevedafabriek uit Lokeren kwamen naar Berlare om er de KWB'ers van langs te geven, 22 u: Famivoc - Land. Gilde maar de beker bleef door de Berlaarse 5-3 zege aan huis. (jj) Zeelse minivoetbalkompetitie Door het verlies van leider De Leenheer/Nelis tegen Coppieters blijft de span ning aan de top bewaard. Tussen de nummers 1 en 3 ligt een kloof van slechts twee punten. Oud Nieuw volgt op zes punten zodat voor deze ploeg en de vol gende de scheiding al eens te groot zou zijn voor even tuele titelkansen. Men weet evenwel nooit: er zijn nog 13 speeldagen of dus nog ong. 26 punten te verdienen of te verliezen. De Leenheer/Nelis - Coppie ters 1-4: (0-1 1-2 1-3 1-4). De Leenheer: Jan Berkers. Coppieters: Peter Boeykens (3) en Hans De Graef. Geel voor R. Vercauteren en J. Berkers (De Leenheer) en P. Boeykens (Coppieters). Rood voor F. Jacobs (De Leen heer). MV Vehent - De Bis schop 3-2: (0-0 0-1 2-1 3-2). MV Vehent: K. Willockx, J. Willockx en D. Van Mele. De Bisschop: P. Poppe, L. De Maesschalck. Geel voor P. De Roover (MV Vehent). Ness - De Balans 7-6: (3-2 5- 3 5-4 7-6). Ness: M. Ver hulst (2), E. Van Doorselare (3), L. Van Doorselare en F. De Wilde. De Balans: L. Van Avermaet (3), G. Roels en P. Herwege (2). Geel voor F. De Wilde (Ness) en de Balans speler P. Herwege, G. Roels en K. Illeano. Rombout - Art- senal 3-8: (2-2 2-3 3-7 3-8). Rombout: A. Van Hecke, D. Jacobs en P. Van De Velde. Arsenal: P. Poppe (2), E. Kes- teleyn (3), E. Van Lokeren, J. Vehent en M. Bracke. 't Sloe- berke - Van Cauteren 0-12: (0-1 0-5 0-7 0-12). Van Cauteren: J. Van Cauteren (4), G. Goossens (3), E. De Witte (2) en C. T. P. Van Cauteren. O N Van Dam me - MVZ Deprouw 6-5: (0-2 3-3 4-5 6-5). O&NVan Damme: De Beule M. (5) en E. D'Hollander. MVZ De prouw: G. Crhistiaens. J. Roels, J. Van Eetvelde en L. Vertongen (2). Geel voor P. Meirsman, T. Hofman en L. Vertongen (2x). SK Chantant - Klodde 3-6. SK Chantant: P. Malin, J.P. Opdorp en G. Viola. Klodde: P. De Smedt (2), E. Van Driessche. F. Raemdonck en R. Vehent. Geel voor F. Devos (SK Chantant). Telelec - Neyt 2- 11: 0-1 1-1 1-2 2-11). Telelex: M. Van Praet en E. De Vriese. Neyt: E. Van De Cauter (5), D. Van De Velde (2), A. Van Puyvelde, J. D'Hond Y. Van De Velde en P. Herrebaut. Klassement 1. De Leenheer/Nelis 19/34, 2. Van Cauteren 19/33. 3. Coppieters 19/32, 4. O 8c N Van Damme 19/28, 5. MVZ Deprouw 19/26, 6. Nevt 19/35. 7. Arsenal 19/24, 8. MVZ Ve hent 18/22, 9. Ness 18/19, 10. Heirman 18/16, 11. Rombout 19/16, 12. Klodde 19/15, 13. SK Chantant 19/10, 14. De Bisschop 19/10, 15. MV De Balans 19/6, 16. SV Telelex 19/4, 17. 't Sloeberke 19/0. Kalender 29 ajnuari 13.00. A. De Ba lans - Coppieters. 14 uur: A. MV. Vehent - SK Chantant. 15 u. A. De Bisschop - 't Sloeberke, 16. u. A. Arsenal - Van Cauteren. 13 u. B. SV. Telelex - Heirman. 14 u. B. Ness - MV. Deprouw. 16 u. B Klodde - Rombout/Safir. Bye: F. Neyt. 31 januari: 20 u. A. Van Cau teren - De Bisschop, 20 u. A SV. Telelex - Coppieters 2 februari: 19.30 u. B. 't Sloeberke - De Balans. 20.30 u. A. O 8c N Van Damme - Rombout Veteranenreeks Door het verlies van de vori ge nummers 3 en 4 in de klassering blijft de strijd voor de tweede plaats volle dig open. De leiders daaren tegen nemen steeds verder afstand van hun achtervol gers. De uitslagen Ebes - Gemeentepersoneel 0-1 (0-0 0-0 0-1 0-1). w. Van Damme scoorde het eni ge doelpunt. Telelec De Bruyne 0-6: (0-0 0-0 0-1 0- 5). Maakten de kloof: P.L. Poppe en P. Meirsman. elk 2 en W. Tulkens en A. De Bruyne elk 1 doelpunt. V.S.O. - Van Damme Koe- vliet 1-2: (0-0 1-2 1-2 -12). L. Matthys scoorde voor VSO. H. De Rijcke (2) en M. Van Damme voor Van Dam me. Geel voor R. Huyle- broeck (VSO) en J. Mertens en M. Van Damme (Koe- vliet). Klassement: 1. De Bruyne 15/30, 2. Ver neirt 14/15, 3. SV Telelec 15 13, 5. Van Damme/Koevlie 15/13, 6. V.S.O. 14/11, 3. Ge meentepersoneel 14/13, 7. MV.C. Ebes 15/7,. Kalender 31 januari 19 u. A. El>?s - Telelec. 1 februari: 19 u. E Gemeentepersoneel - VSC 20 u. B Vemeirt - De Bruyne Bye: Van Damme Koelviet. Berlaarse minivoetbalkompetitie moest Pavo Sport twee belangrijke wedstrijden Het verloor tegen Famivoc met 3-5 en tegen Melior De Bruyne met 1-4. Toch was De nationale minivoetbalploeg (staande) speelde een oefenwedstrijd tegen een selektie van de Zeelse Minivoetbalkom- zeker niet slechter. Pavo blijft nog steeds derde in de rangschikking, (jj) petitie. De eindstand was 5-5. Sedert vorig weekeinde maakt Royal Lebbeke deel uit van een bijgevoegde kompetitie van de Nationale Zaalvoetbalbond. Het is de eerste Lebbeekse ploeg die daar haar intrede heeft ge maakt. Het «entree» is ech ter niet .schitterend verlo pen. De Lebbekenaars kre gen duchtig op hun broek. Hun opponent was Dynamo St.-Niklaas. In de eerste helft konden Brusselmans en co nog enigszins gelijke tred houden met de Klaas jes. Dat kon worden afgeleid uit de ruststand die weinig verschil gaf tussen de beide ploegen: 4-5 in het voordeel van de Waaslanders. In de tweede helft werden de Leb bekenaars van het kastje naar de muur gespeeld: Nie mand lukte er in die periode nog in om een degelijke kombinatie op het getouw te zetten. De thuisploeg kwam toen slechts één keer tot sco ren. daar waar de bezoekers weinig moeite hadden om nog tien keer raak te schie ten. Eindstand 5-15. Voor St.-Niklaas scoorden Frank Van Gijssel (3), Jean- Pierre Pannecoucke (6), Gi no Daman (3) en E. Aude- naert (3). G. Van Nuffel werd tijdens de eerste helft be dacht met een strafminuut. Bij Lebbeke waren er in dat opzicht twee stoute jongens: Mamix Brusselmans en Phi lippe Renneboog. Zij wer den door de scheidsrechter ieder op twee strafminuten getrakteerd. Philippe Ren neboog omdat hij maar moeilijk zijn mond kon hou den en Mamix Brusselmans omwille van het feit dat hij op een zware overtreding werd betrapt. Al bij al tilde men in Lebbeke niet echt zwaar aan deze eerste ne derlaag. Vrijdagavond in Aalst zal het al veel beter gaan, zeggen Eddy De Clercq, Stijn Mannaert, Marcel Brusselmans. Mar- nix Brusselmans, Philippe Renneboog, Jan Brussel mans, Jeannot Schram, Mare Goossens en Danny De Ridder. Zij maken de spe lersgroep uit van Z.V.C. Royal Lebbeke. Wij vermel den nog dat de raad van beheer volgende mensen verenigt: Yvette Van Mal- der, Jo Gabriëls, Frans Van Biesen, Jacques Schram en Richard Mannaert. Ei zo na waren we het verge ten, maar toch nog even ver melden dat voor Lebbeke Mamix Brusselmans (3), Mare Goossens (1) en Philip pe Renneboog (1) konden scoren. E.D.M. Propaganda voor het Zeelse minivoetbal Op woensdag 19 januari be- kampte de Zeelse A-selektie de nationale NOMB-A- ploeg. In een gelijkopgaan de en spannende partij werd uiteindelijk een 5-5 score be reikt. Deze einduitslag zal allicht de nationale ploeg minder gunstig stemmen dan onze Zeelse ploeg. In de nationale ploeg troffen we 2 Zeienaars aan, J. Berkers en P. Abbeel. Opvallend nog was dat in de nationale ploeg, waar bij momenten de cohesie nog zoek was, de twee doelmannen eigenlijk voor de gelegenheid omge vormde veldspelers waren. Blijkbaar vindt de seleketie- heer niet de geschikte doel mannen, hetgeen toch een blaam is (onterecht naar on ze mening) voor de vele doelmannen in ons Vlaamse land. Zele A speelde met: L. Van Doorselaere, R. Brugge- man, E. Van De Cauter, A. Steeman, M. Boeykens, R. Vercauteren, R. Van Doorse lare, P. De Kegel. (AJZ) Minivoetbal D.S.D. linivoetbalklub Royal Lebbeke moest in haar eerste match buitten voor Dynamo Sint- l 'Maas. (c) te jongens van Dynamo St.-Niklaas wonnen vrij vlot tegen Royal Lebbeke (c)

De Voorpost | 1983 | | pagina 47