ons sneeuwt het Ike dag! oerzekenaar Luc Baekelandt lieuwe voorzitter Culturele Raad Hamme Zwarte vlaggen te Moerzeke blijven hangen PEDILUX W.K.-Medewerksters gehuldigd te Hamme MEESTER GAST Kleiputten in Tielrode: geen huisvuil, vindt Poma KERKSTRAAt6fï,5 302 AALST Winnende nummers BERICHT AAN DE BEVOLKING De Voorpost - 28.1.1983 - 9 efn andag 17 januari was er een belangrijke algemene vergadering van de Hamse »n *urc'e **aac* 'n feestzaal van het gemeentehuis. Het nieuw dagelijks bestuur taande uit 12 leden diende immers te worden verkozen, evenals de voorzitter, de P lervoorzitter en de sekretaris. De uittredende voorzitter en sekretaris, Willy d'Havé Gustaaf De Keyser, waren geen kandidaat meer. Het dagelyks bestuur moet volgens Jen lel^ke bepalingen, samengesteld zyn uit verschillende strekkingen. Daarin heeft de ms-katolieke strekking recht op 5 leden, verenigingen zonder strekking, 4 leden. De t.V.-strekking, 1 lid evenals de SP en de volksnationale tief- aar waren 60 afgevaardigden de 79 die zetelen in de mene vergadering aanwe- Na de verwelkoming door uittredende voorzitter ivé, werd medegedeeld er 9 kandidaturen binnen men waren onderverdeeld volgt: 4 kandidaten van as-katolieke strekking, met lidaten van verenigingen iden Ier strekking, 1 kandida- van de P.V.V.-strekking kandidatuur van de volks- male strekking. Dit bete- i bij le dat er nog één mandaat de R.K.-strekking, 1 man- zou van de «zonder strekking» mandaat van de SP-strek- eedJ openstonden. de bespreking onder de hetjchillende afgevaardigden strekking, werd enkel r. Miet Jacob nog voorge- allc pn als kandidate voor het arde lie soot vanl sku °f cr dar :md jt strekking. dagelijks bestuur van de Kul- ter verkozen. Voor de taak van turele Raad. Zij maakt deel uit sekretaris was enkel Paul Van van de verenigingen zonder Vossole kandidaat. Hij werd strekking. De overige onbezet- dan ook belast met dit ambt. te plaatsen blijven openstaan. Van Vossole is afgevaardigde binnen het dagelijks bestuur Verkiezingen van de volksnationale vereni- Nadat al de 10 kandidaten een- gingen. Vooraf was het de heer parig werden verkozen tot lid Marc Heymans, die namens van het dagelijks bestuur, het aktiekomitee voor het diende men onder hen de openstellen van de Mirabrug, Voorzitter, Ondervoorzitter een oproep deed tot de aanwe- en sekretaris te verkiezen. zigen om mee te ijveren voor Voor het voorzitterschap wa- de herstelling van de brug. Hij ren er twee kandidaten, nl. de wees daarbij op de toeristi- heren Baekelandt Luc van de sche, historische en praktische rooms-katolieke strekking en waarden van de Durmebrug. Domien De Smedt van de PW-strekking. Na de gehei- Luc Baekelandt me stemming werd met meer- De nieuwe voorzitter van de derheid van stemmen Luc Bae- Kulturele Raad, Luc Baeke- kelandt verkozen tot voorzitter landt, zal voor velen niet zo van de Hamse Kulturele Raad. bekend zijn. Hij is woonachtig Domien De Smedt werd met in de Donkstraat te Moerzeke. eenparigheid tot ondervoorzit- Luc is geboren te Kortrijk, 37 jaar en gehuwd met Renée Couckuyt. Zij hebben een dochter van 15 jaar. In 1975 is hij van Herent naar Moerzeke komen wonen Hij is rijksamb tenaar. Luc Baekelandt is de afgevaardigde van het Kultu- reel Komitee Hamme binnen de Kulturele Raad. Voor hem is Kuituur geen onbekende materie. Hij was ook de 17e kandidaat op de lijst van de CVP tijdens de voorbije ge meenteraadsverkiezingen Goede samenwerking Het was uiteindelijk Schepen van Kuituur André De Ruys- scher, die de gewezen voorzit ter en sekretaris, Willy D'havé en Gustaaf De Keyser, dankte voor hun inzet en samenwer king tijdens de voorbije jaren. Hij drukte daarbij de hoop uit dat de nieuwe voorzitter, sa men met zijn bestuursleden dezelfde moed zullen opbren gen als hun voorgangers om de Hamse Kulturele Raad verder in leven te houden. Tot slot werd medegedeeld dat het jaarlijks kwistornooi, geor ganiseerd door de Kulturele Raad, niettegenstaande de be stuurswisseling toch zal door gaan. Hierover volgen volgen de week meerdere inlich tingen. (bd) Hamme. Zwarte door. (vh) :ns de gezellige nieuw- ontmoeting van de plaat je leden van het N.W.K., :t lokaal van het Rood Hamme, op donderdag nuari, werden drie dames imerkt voor hun inzet het N.W.K. In het wel- «woord van Mevr. Van sekretaresse van de Raadplegingen voor slingen, wees zij op een euwde inzet bij het nieu- lar, met hoop en vrede als elementen. De mensen Ivij vandaag huldigen heb- le kans gekregen om zich zetten voor de anderen en tbben de kans met beide :n gegrepen. Ook dankte chepen Paula Van Cou- voor haar aan we id in naam van het ge- itebestuur. de Schepen was blij ezig te kunnen zijn op feestviering. Zij dankte rie dames voor hun inzet ri. et N.W.K.dat een bc- Hamme. Sekretaris mevrouw De Cock en ijkc rol speelt in het leven gouden medaille in de orde van Leopold II. de kroonorde, (vh) e. De bestuursleden van het NWK te Hamme. (vh) voorzitter Van Overstraeten ontvingen de Mevrouw Vertongen de zilveren palmen in van de Hamse moeders. Het werk heeft zich aangepast aan zijn tijd, geneeskundige onder zoeken door kinderspecialis ten, opvang van kindjes van de gastarbeiders, huisbezoeken, voorlichtingsavonden, feest jes, enz. U hebt prachtige re sultaten behaald, aldus Sche pen Van Couwenberghe, mochten al de moeders hier zijn die U hebt geholpen, het zouden er wellicht duizenden zijn. Mevr Vertongen komitee da me van het NWK ontving de medaille met zilveren palmen in de kroonorde. Mevr. De Cock, sekretaresse en Mevr. Van Overstraeten, Voorzitster, ontvingen de gou den medaille in de Orde van Leopold II Namens het NWK werd hen nóg bloemen overhandigd. De gezellige bijeenkomst werd af gesloten met een receptie. (bd) Woordvoerdster Het ligt niet in onze bedoe ling om er een politieke aangelegenheid van te ma ken, aldus een woord voerdster van het aktieko mitee. De verandering, waarop heel wat Kastel- naars aanwezig waren, om dat die ook binnenkort hun verhaalbelastingen van de wegen- en rioolwerken in de Braak- en Tramstraat zullen moeten betalen, ver liep ondanks het feit dat er een zeer grote belangstel ling en opkomst was, zeer kalm De Bootdijk, die voor de fusie, van Moerzeke met Hamme, in een zeer slechte staat was, is nu herschapen in één van.de mooiste we gen van Groot-Hamme, en op sommige plaatsen wor den de fietsers en voetgan gers in gevaar gebracht door het autoverkeer, dat van deze verbindingsweg tussen Hamme en Moerze ke meer en meer gebruik maakt. Vroeger toen Moerzeke nog een zelfstandige ge meente was, wist men niet wat verhaalbelastingen waren. Vergadering Tijdens de voorbije verga dering gaf één van de leden per strekkende meter zal herleid worden tot 1609 fr. i.p.v. de voorziene 3.241 fr. De taks op de grondwer ken, de kantstenen, de rij wegverharding en de riole ringen wordt gedeeld dooi twee. Oud-Burgemeester Lemmens Uittredend schepen en ge wezen burgemeester van Moerzeke Gilbert Lem mens stak zijn ongenoegen niet onder stoelen of ban ken, omdat de aktievoer- ders iets op touw gezet heb ben, zonder hem hierover te raadplegen. «Ik had graag meegewerkt aan deze aktie, indien ze me erom verzocht hadden» aldus Gilbert Lemmens. Ook wees hij herhaaldelijk op het feit dat het niet ging op de bootdijk. De verhaalbelastingen wegen er al te zwaar om riolering, maar om kol iektoren. Nog verder aktie voeren Vele aanwezigen waren reeds gerust gesteld omdat het bedrag zal gehalveerd worden. Deze vergadering was heel nuttig geweest niettegenstaande het aktie komitee vooraf bij velen geen gehoor vond, die er nu toch ook zullen van pro fiteren. Toch blijft men nog verder aktie voeren tot wanneer men volledig overtuigd is van het te betalen bedrag, omdat volgens het aktieko mitee er nog enkele ondui delijkheden zijn, waarover men met het gemeentebe stuur wil gaan praten. (bd) Tydens de tweede week van januari ontvingen de inwoners van de Bootdijkstraat, Kleinbroekstraat en Wielstraat een belastingsbrief in hun brievenbus. Zij dienden hun verhaalbelastingen te betalen voor de wegen- en rioleringswerken, die uitgevoerd waren in voornoemde straten. Vermits sommige belastingsbetalers niet gerust waren in het bedrag, begonnen zij zich hierover vragen te stellen en wilden zich beter informeren. Daartoe besloten enkelen een aktiekomitee Bootdykstraat op te richten, hingen zwarte vlaggen aan hun huizen, want deze belasting lag zwaar op hun maag. Zij nodigden alle belangstellenden uit op een vergadering in de zaal van de herberg 't Eland in de Bootdijkstraat op woensdagavond 19 januari. De avond daarvoor hadden zij een brief afgegeven op het schepencollege met de motivatie van hun aktie. van het aktiekomitee een overzicht van de kosten die de gemeente Hamme dient te betalen voor de wegen- en rioleringswerken in de Bootdijkstraat en aanpa lende straten. De totale lengte van de straten is 3 km en 360 meter, waarvan er 2.200 meter belastbaar zijn. De overige meters zijn groene zone of landbouw- zone. De grondwerken worden voor 40% gesubsi dieerd. De gemeente dient 2.945.735 fr. voor zijn re kening te nemen, of 263 fr. de strekkende meter. De kantstenen kosten 3.610.408 fr. of 319 fr. de strekkende meter. In de rij verharding is er ook een tussenkomst van 20% voor de gemeente. Na berekening is dit 326 fr. de meter. De rioleringskos- ten bedragen 39.203.578 fr. of 2.333 fr. per meter. De totale kostprijs voor de wegen- en rioleringswerken in de betrokken straten be draagt 64.818.000 fr. waar van een 21 miljoen ten laste van de gemeente. Daarvan wordt 8 miljoen terugge vorderd ingevolge de ver haalbelastingen en blijft er nog 13.000.000 fr volledig ten laste van de gemeente. 8 miljoen Nu blijkt er nog een ver keerde berekening te zijn gemaakt door de gemeen telijke technische diensten. Kondukteur Van Mele stel de dat het een ingewikkel de formule is voor de bere kening van verhaalbelastin gen. Het gezamelijk bedrag dat moest verhaald worden op de eigenaars van de Bootdijkstraat bedroeg oorspronkelijk 16 miljoen. Dat wordt nu terugge bracht op 8 miljoen. Elke betrokkene zal nu een nieuwe belastingsnota ont vangen, waarop het bedrag GEVRAAGD uit omgeving Dendermonde, op de hoogte van bouw werken Sollicitatie schriftelijk aan: Interplant n.v. Heldestatiestraat 48 2180 KALMTHOUT 4/0341 -RD 'oners Kuitegemstraat - Ouden Briel tot minister Lenssens: ons gaat er geen dag voorbij of het sneeuwt!» 8 de heer Van Roemburgh, een van de inwoners e Kuitegemstraat - Ouden Briel op de grens van ■Amands en Buggenhout, tijdens de praatavond minister Lenssens vorige donderdagavond in «rochiecentrum. ilnt-Amandse afdeling van de Christelijke Volk tij had de Vlaamse minister voor leefmilieu, rbeleid en onderwijs uitgenodigd, ster Lenssens zou in een algemene inleiding zijn ld voorstellen en nadien kregen de aanwezigen tochoots de gelegenheid om vragen te stellen en «tellen te formuleren, de inwoners van de stofstraat dé gelegenheid de verantwoordelijke minister met hun benarde tand te konfronteren. toestand in de Kuite straat te Sint-Amands 'de wijk Ouden Briel te lenhout, zal iedereen •egzaam bekend zijn. uurt heeft flink te lijden t stof- en geluidslast, 'voor de maalderij ns van ter plaatse ver- oordelijk wordt 9ld. "gen van het opge- I buurtkomitee en van wneester Ceurvelt van Sint-Amands om de 9r in te dijken en pas sende maatregelen af te dwingen, ressorteerden tot op heden in weinig tastba re resultaten. Er werden wel verbete ringen aangebracht, doch deze bleken allesbehalve efficiënt, zodat alles bij het oude zeer bleef... De praatavond met minis ter Lenssens van het Vlaamse gewest was voor de Kuitegemstraters dan ook de gedroomde kans om hun grieven aan een goedgeplaatst persoon kwijt te kunnen. Napoleontische wet Minister Lenssens had er voordien al op gewezen dat Vlaanderen er de voor bije jaren met rasse schre den op vooruit gegaan was inzake de verwerking van afvalstorten, het reglemen teren van het storten van afval en de luchtverontrei niging. Geluid bleef een probleem, want hier stuitte de minister op een wet uit het Napo leontisch tijdvak die be paalde dat enkel de burge meester voor die materie bevoegd was. Minister Lenssens was ook van mening dat er meer kleine waterzuiveringssta tions zouden moeten komen. «Beter drie kleine dan één groot!» aldus de minister en in dat verband werd Sint-Amands als voorbeeld gesteld. Volgde dan het vragen uurtje- Vertegenwoordigers van de Wielewaalafdeling Mal- deren vroegen de minister aandacht door de klasse ring van Lippelobos. Volgens de Wielewalers was het bos zo schoon dat het zeker nooit mocht ver loren gaan. Beschermen dus... En nadien bleef er nog een zee van tijd voor de behan deling van het probleem "Kuitegemstraat - Oude Briel'. Van kastje naar muur Minister Lenssens wees er vooraf op dat de maalderij Moens wel degelijk in een industriegebied lag en dus niet in een woonzone zoals vrij algemeen werd gedacht. «Bij ons sneeuwt het 365 dagen per jaar!» aldus de heer Van Roemburgh tot de minister. «Niet alleen met kerst- of nieuwjaarsdag, maar ook met Pasen met Allerheili gen en tijdens de zomerva kantie zien de daken wit!» Minister Lenssens ant woordde dat hij voldoende op de hoogte was van het probleem en dat hij alles zou doen wat in zijn moge lijkheden lag om de gewen- De kleiputten in Tielrode komen niet in aanmer king voor klassering als landschap. Ze zijn «niet waardevol genoeg». Dat antwoordde minister Poma op een interpellatie van senator Walter Peeters. Verder luidt het dat in de in 1963 voor dit gebied afgeleverde exploitatievergunning bepaald werd dat de ontstane putten na verloop van tijd opnieuw dienden gevuld te worden, opdat het terrein op nieuw in zijn oorspronkelijke staat zou worden hersteld. In het gewestplan Sint-Niklaas-Lokeren is voor dit gebied «ontginning met nabestemming agrarische zone» voorzien. Volgens Karei Poma, vicevoorzitter van de Vlaamse Exekutieve en ge meenschapsminister van kulturele aangelegenhe den, kadert een eventuele toestemming tot opvul ling van deze putten met huisvuil in geen enkel geval binnen de voornoemde gegevens. Maar voor dat laatste aspekt verwijst minister Poma naar zijn kollega Paul Akkermans, die bevoegd is voor natuurbehoud. Minister Poma heeft er bij zijn kollega Akkermans op aangedrongen, te verhinde ren dat de Kleiputten als stortplaats zouden worden gebruikt. GEEFT MEER KOMFORT AAN UW VOETEN i Schoenen In verschillende lJ breedten Voetverzorging Steunzolen J Orthopedisch maatwerk Spataderkousen Erkend door alle Mutualiteiten 1 6 32 25 001 Telefoon 053-21 59 23 EINDE-REEKSARTIKELEN tot 7 februari DENDERMONDSE ZWEMVERENIGING OLYMPOS van de gratis tombola verbonden aan de steunaktie 5375 1449 0759 3134 4375 7413 2314 9828 7244 0027 6851 0078 0310 2058 6102 7210 0903 3330 1120 0713 0211 5110 7105 0091 3105 2617 2932 4276 0063 Reservenummer voor de eerste prijs: 2600 Prijzen af te halen tot 28 februari op het volgende adres. St. Jacobstraat 6 te Den dermonde, niet na 19 uur. 4/0187-RD ste oplossing te realiseren. Inzake de geluidshinder verklaarde de minister zich onbevoegd. Gezien de Na poleontische wet is het de burgemeester die waakt over de toepassing van de geluidswetten... En hier ontspon zich een geanimeerde babbel om trent het al dan niet mee werken van burgemeester De Landtsheer van Bug genhout. Burgemeester Georges Ceurvelt maakte uiteindelijk zelf een eind aan het welles-nietes-ver- haal. «Ik begrijp de mensen die in die straat moeten leven. Ik begrijp hun ongenoegen en hun protest en als ik daar zou leven, zou ik het misschien ook doen. En met hen stel ik vast dat de betrokkenen van het kastje naar de muur ge duwd worden. Ik weet dat geluidshinder een zaak is van de burge meester van de betrokken gemeente. Maar ik weet ook dat ik tot op heden geen reaktie gekregen heb op de brieven die ik ge schreven heb. Die bleven onbeantwoord! Dat werkt ongetwijfeld ontmoedi gend... Maar ik blijf schrijven, ik zal mij blijven inzetten voor mijn mensen tot er van overheidswege eindelijk gehoor komt...» En deze tussenkomst van de Sint-Amandse burge meester werd door de zaal op een daverend applaus onthaald! dirk buikmans Ik heb de eer U te melden dat voor het uitreiken der rijwielplaten 1983, volgende zitdagen zullen gehouden worden. Donderdag 3 februari van 9 u. tot 11 u. en van 13.30 u. tot 15 uur in het gemeentehuis van St. Gillis-Dendermonde Dinsdag 8 februari van 9 u. tot 11 u. en van 13.30 u. tot 15 u. in het gemeentehuis van Baasrode Donderdag 10 februari van 9 u. tot 11 u. en van 13.30 u. tot 15 uur in het gemeentehuis van Oudegem Dinsdag 15 februari "van 9 u. tot 11 u. en van 13.30 u. tot 15 u. in het gemeentehuis van Grembergen Donderdag 17 februari van 13.30 u. tot 14.30 u. in het gemeentehuis van Mespelare Dinsdag 22 februari van 9 u. tot 11 u. en van 13.30 u. tot 15 uur in het gemeentehuis van Appels Donderdag 24 februari van 13.30 u. tot 14.30 uur in het gemeentehuis van Schoonaarde. Op dinsdagen 8, 15 en 22 en donderdagen 3 en 10 februari zullen de kantoren te Dendermonde geslo ten zijn.

De Voorpost | 1983 | | pagina 9