De Voorpost - 4.2.1983 - 17 Zaterdag 5 februari Petanque: PC Apollo organiseert om 19.30 uur zijn Riddertor- nooi in het Kasteel Terlinden. Voetbal: KSC Eendracht Aalst speelt volgende wedstrijden: om 10 uur de juniores B tegen Wilskracht Moorsel (Zandberg), om 9 uur de juniores D tegen Baardegem (Osbroek A), om 10.30 uur ide juniores C tegen Massemen (Osbroek A) en om 10 uur de juniores B tegen Okegem (Osbroek B). Voetbal: Kamillekes Aalst spelen om 15 uur in het sportcentrum Zandberg een wedstrijd tegen Brugge. [Volleybal: Om 10 uur spelen de kadetten van VK Aalst in de thai Ten Rozen tegen Zulte. Volleybal: Om 15 uur speelt VB Danny in de sporthall Ten Rozen tegen Eine. Volleybal: Volleybalklub Kangoeroes Aalst speelt in de rijks sporthal HRITO volgende wedstrijden: om 15.15 uur de vrou wen reserven tegen Merelbeke; om 16.30 uur de vrouwen eerste ploeg tegen Merelbeke; om 18.15 uur de heren reserven tegen Michelbeke en om 19.30 uur de mannen eerste ploeg tegen Michelbeke Volleybal: om 16.30 uur speelt UFO 78 Aalst in de stedelijke gymzaal een wedstrijd tegen het Veloke Temat. KVTC Den Blok organiseert om 19 uur een avondwandeling lover 9 kilometer ter Honegem. Vertrek aan het lokaal, café 't Hoeksken. Toneel: In de Sint-Annazaal Roklijfstraat te Aalst opvoering van «Het geheim van de toren». Kindervoorstelling. Toegang 120 voorverkoop 100 fr. Reservatie De Weide (053/70.50.76 - 'ms de schooluren). 'atelier Klakson: Van 14 tot 17 uur voorbereiding dans Ivoor kamavalfeest kinderen van 26 februari. Toneel: Sint-Annazaal, Roklijfstraat opvoering van «De Dans van de bultenaar». Toegang: 250 fr. voorverkoop 200 fr. servatie De Weide. Aanvang om 20 uur. 1 Toneel: In zaal Netwerk, De Ridderstraat om 20 uur opvoering van «Hamlet de jongleur» door het BTK teater. Organisatie Netwerk. idag 6 februari teller Arend: Kinderkarnavalfeest voor alle kinderen in 4 en 14 jaar. Met verkiezing van Mr en Miss Arend, 'ang om 14 uur. Toegang gratis. Verplicht verkleed. In het •lijk trefcentrum, Driesleutelstraat 51 Ibal: Om 17 uur speelt HC Jochewoa in de sporthal Ten >zen tegen Kapek 2. inque: PC Apollo speelt om 15 uur in het Kasteel Terlinden ien PC Heirnis. I: de juniores A van KSC Eendracht Aalst spelen om 10 lur op het terrein Osbroek A tegen Erpe. •linoclub: Filmvoorstelling van «de dolste kever ter we reld» Adres Kapucijnenlaan 95. paandag 7 februari Kuraus toneel: elke maandag van 19 tot 22 uur in de zaal Netwerk, De Ridderstraat een kursus kreatief toneelspelen. Ijpeldocente: Marie-Jose Balm. Organisatie Volkshogeschool. Bijdrage volgens het netto-maandinkomen. Iwoensdag 9 februari Betanque: Om 19 uur training van de Petanqueklub PC Apollo r het kasteel Terlinden. Donderdag 10 februari CMBV: Brengt een bezoek aan de drukkerij van dagblad Het Volk. Leiding: mevrouw Van de Velde. Vergadering: In de bovenzaal van café De Ijzer, Vlaanderen- straat 13 om 14.30 uur een bijeenkomst met als onderwerp «Wat betekent mijn familienaam?» Toelichting door Jozef van Overstraeten. De toegang is gratis. Organisatie: Vlaams Ver bond voor Gepensioneerden, federatie groot-Aalst. Informatievergadering: In het lokaal Peperzolder, Peperstraat 46 om 20 uur vergadering over «diëten voor te zware en te magere personen». Diëtiste Nadine Buyens uit Aalst heeft het over vermageren, maar hoe? en hoe kunnen we op een ver- Handige manier kalorieën verminderen. Organisatie de Verbrui- kersklub BGJG Aalst. Zaterdag 12 februari Jaugdschelpenklub: De Strandjager organiseert om 14.30 uur in Snoepje, Pontstraat 29 een vergadering rond de beginproble- men, het schoonmaken en de indeling van de schelpen. Informatie bij Jurgen Tack, Pontstraat 27 (053/21.14.97). Zondag 20 februari Jongerenateller Arend: Tussen 14 en 17 uur knutselnamid- dag, deel 3. Opnieuw allerlei nieuwe technieken aanleren Marcellnoklub: vertoning van de tekenfilm Asterix en Cleo patra. Jongerenservlce Men vraagt studenten en jonge mensen vanaf 16 jaar om regelmatig iets bij te verdienen met kinderoppas in en rond Aalst. Heb je belangstelling, loop dan even langs of telefoneer ussen 13 en 18 uur met de vermelding op welke dagen of Sonden of weekendè je vrij bent. e Ridderstraat 30 (053/78.99.36). p hetzelfde nummer kunnen de ouders terecht voor de dienst ik van de soldaat 5 tot 13 februari wordt onder het tema «niet onderduiken» Aalst, 't Katje, overbekend omwille van zijn kabaretoptre- dens, stopt ermee. Met hem verliest Aalst een volks figuur (per) de week van de soldaat gevierd. In Aalst zijn er dienaangaande heel wat initiatieven. Onder meer een grote jeugdprijskamp met waardevolle prijzen, -een T-dansant in het jeugdhuis Terlinden op zaterdag 5 februari om 20 uur, de extra uitgave van «De Ajuin», het soldatenblad van Aalst, de verkoop van het speciale nummer van Extra-Rantsoen aan de deuren van de verschillen de kerken, speciale tema-eucharistievieringen, enz. Voor meer informatie kan men steeds terecht bij e.h. Michel Bekaert, Roklijf I (053/21.32.16). Yoga voor beginners Op vrijdag 18 februari om 20 uur in de stadsschool aan het Vredeplein uiteenzetting, demonstratie en inschrijving. De kur sus (1 les per week) vangt aan op 25 februari om 20 uur op dezelfde plaats. ledereen is welkom. Het inschrijvingsgeld bedraagt 400 fr. per jaar. Er wordt speciale aandacht besteed aan antistressoefenin- gen en ontspanningen. Organisatie Yoga Aalst (053/77.74.90). Bloedgevers opgelet! Voor de open hartoperaties voor de week van 7 tot en met 11 februari heeft men nodig: 27 bloedgevers A+, 9 bloedgevers 0+ en 9 bloedgevers 0-. Zoniet kunnen de operaties niet worden uitgevoerd. Geef uw naam op: telefoneer 053/21.47.07 (van 9 tot 17 uur). Men kan steeds terecht in het Bloedtransfu siecentrum, Keizerlijk Plein 45 elke maandag en dinsdag van 17 tot 18 uur en op woensdag van 17 tot 19.15 uur. Kunstschilder Wilhelm Mechnig In Antwerpen Aalsters kunstschilder Wilhelm Mechnig (atelier: Houtkaai 3, Aalst) stelt zijn werken tentoon in galerij Campo op de Meir, 47- 55 te Antwerpen, tot 14 februari 1983, alle dagen van 10 tot 12.30 uur van 14 tot 18 uur (Gesloten op zondag). Jazzdans en expressie Teater Lanseloet start een nieuw initiatief voor 6 tot 9-jarigen: jazzdans en expressie, elke donderdag van 16.30 uur tot 17.30 uur in de turnzaal van de St.-Anna meisjesschool, Volksplein te Aalst. Aansluiten bij de werking van de 9 tot 12-jarigen (vanaf 1 maart van 17.30 tot 18.30 uur) en van de plus 12-jarigen (elke vrijdag van 16.30 tot 19 uur) is ook mogelijk. Organisatie en inlichtingen: Teater Lanseloet, Ledebaan 19 te Aalst (Tel.: 70.16.50). Tweedehand8kledlng Teleshop, Gentsestraat 34, Aalst (tel.: 78.95.52), V.Z.W. HAK (Hulp-, Advies-, Kontakt en Informatiecentrum) vraagt kleding voor mensen in nood, waarvan de opbrengst na verloop ten goede komt aan verscheidene sociale projekten in dienst van de gemeenschap. Alles wordt gratis afgehaald. Geef eens een seintje (zaterdagnamiddag gesloten). Karnavalbal Zaterdag 12 februari: 2* groot verkleed karnavalbal in café «De Noordstar», Bredestraat 88, begin 21 uur. Bij gewezen Bierprins 1980 Rie Tet. Baardegem ONDER ÉÉN DAK Wordt als 2* produktie van het seizoen 82-83 opgevoerd door «Hoop in de Toekomst» op 19, 20, 25 en 26 februari e.k. Plaatsbespreking: elke werkdag tussen 18 en 19 u. bij M. Spinoy (052/35.72.96). V.V.K.S. Verleden zaterdag ging in de Parochiezaal, als organisatie van V.V.K.S. St. Margareta een T.D. door voor «Vrijgezelle-je- laatste-kans». Er was ook «liefdesdrank» te bekomen. DJ. Wiet van Broeckhoven en Studio Atlanta brachten er de nodige stemming in. KERMIS IN DE HOOGSTRAAT De eerste Baardegemse kermis 1983 heeft volgend program ma. Steeds in zaal «Ons Huis». Vrijdag 4.2 dag van de 3* Leeftijd met koffietafel en ontspanning. Zaterdag 5.2 bal ten voordele van de Kaatsclub met Studio Atalantis en DJ. Celleken. Zondag 6.2 tafeltennis en tafelvoetbaltomooi. Maandag 7.2 kermiswipschieting door «St. Jozef» met 1.000 F vooruit. KIPPENFESTIJN Bij Chiro Joepi op zaterdag 5 en zondag 6 februari om de kosten aan de lokalen (verwarming en isolatie) te helpen dekken. VERLOOFDENWERKING Op zondag 13.2 te 19.30 u. in de Parochiezaal Samenkomst van verloofden met als thema «Welke waarden vinden we in ons leven belangrijk?». K.V.L.V. Op vrijdag 11.2 te 19 u. in de Parochiezaal, karnavalvergade- ring met als thema «Ons dorp, een plek om te leven». Erembodegem Open deurdag Aalsters karnavalverbond Het Aalsters Karnaval Verbond houdt op zaterdag 5 februari 1983 van 14 tot 18 uur een Open Deurdag in de werkhalle «De Couverture» aan de Weggevoerdenstraat te Aalst. Alle belangstellenden zijn natuurlijk welkom! Herdersem JODENARCHIPEL V.T.B. brengt op vrijdag 4.2 te 20 u. in «Ons Huis» Leo Duboisstraat 23, een diavoordracht door Gerard Hendrickx over «Godenarchipel Indonesië». Tempels, Kuituur, dans, muziek. Inkom 40 F. Niet VTB-leden 60 F NAAR DE OPERA Met V.T.B.-V.A.B. per autocar naar de Koninklijke Opera te Gent voor een opvoering van «Prinses Zonneschijn» van Paul Gilson. Prijs alles inbegrepen: 450 F. Vertrek: Wiezekerk te 18.15 u. Aalst: verkeerslichten, Vredeplein 18.45 u. B.G.T.G. Start van de reeks danslessen voor gevorderden op dinsdag 8 februari te 19.30 u. in zaal «De Kletser» Grote Baan. Nadere info bij Alfons en Jozefien De WWolf-Goffin, Gudstraat 2, 053/ 21.00.47. ETENTJE-UIT Op zaterdag 5.2 vanaf 17 u. en zondag 6.2 van 11.30 u. 16 u. in de klaslokalen van de Gemeenteschool mosselen, stoofvlees of rundstong met friet. Tomaat-crvettes 200 F. Kinderen 100 F. MOORSELSE MIS Vrijdag 4 februari Informatievergadering bureau «Van Dale»: te 20 uur in,het Parochiehuis Met 400 aanwezigen werd het een rekord-opkomst door de inspanningen van Comfrerie, Gemengd Parochiaal Zangkoor en de Dorpsraad. Zaterdag 5 februari Koorfeest A Capellakoor Termuren: te 19 uur in de Crypte. Zangavond «De Vaganten»: Te 20 uur in het Parochiehuis. Organisatie: Davidsfonds Erembodegem i.s.m. het Sint Aman- duskoor Erembodegem. Dansavond: vanaf 21 uur in het Gerstenhof te Erembodegem dansavond ingericht door de Oudervereniging Vrije Meisjes school Erembodegem. Inkom 80 fr. Dj's Tony en Guy spelen ten dans. Groot Eetfestijn: Vanaf 18 uur in de Rijksschool Leuvestraat, Erembodegem. Op de spijskaart: Zeeuwse mosselen of Vlaam se karbonaden met frieten of brood. Prijs: 200 fr. Organisatie: «S.K. Erembodegem» en «Blijf Jong». Infovergaderlng over «Leven na de dood»: te 20 uur in de zaal Omega, Kapelleveld, Erembodegem, door G.J. Pompe uit Nederland (helderziende). Algem. leiding: Chris en Johny Borms Zondag 6 februari Groot eetfestijn: vanaf 12 uur in de Rijksschool Leuvestraat, Erembodegem. Organisatie: «S.K. Erembodegem» en «Blijf Jong». V.K.S.J.: vergadering te 14 uur in de V.K.S.J. lokalen (G. De Schepperstraat). K.S.A.: speurtocht en spelnamiddag voor leeuwkes en jong knapen K.S.A. in het Heem, Bredestraat. Maandag 7 februari N.W.K.: te 14 uur N.W.K.-raadpleging in de Crypte. Dinsdag 8 februari K.V.L.V.: te 14 uur in de Crypte: K.V.L.V. ontmoetingsnamiddag voor langer gehuwden. Thema: «Fit en soepel door een goede lichaamshouding», ledereen hartelijk welkom! Woensdag 9 februari A.A. Groep «Om Mekaar»: te 20 uur vergadering in de bovenzaal van het Parochiehuis. WANDELEN Met V.T.B. o.l.v. Maurice Lapauw wandelen met vertrek te 14.30 u. bij de kerk van St.-Martens-Lennik. C.V.P.-BAL Op zaterdag 5 februari in het Parochiaal Centrum C,V,P.-bal met D.J. George Best. Eerste dans te 21.30 u. OORLOGSRENTEN Renten die tot hiertoe 2 maal 's jaars werden uitgekeerd zullen vanaf 1 januari 1983 in éénmaal worden uitbetaald, namelijk op 1 juli 1983. Dit als antwoord op de vele me gestelde vragen over het uitblijven van hun «check». CHIRO Pannekoekendag op zondag 6 februari. K.B.G. In het Parochiaal Centrum voetverzorging op het gewone uur op dinsdag 8 februari. Meldert PAROCHIECENTRUM Ontvangen U dit weekend: Delfine en Roger Plets-Peirlinck. VREDESEILANDEN De aktie door Katechisten ten voordele van de «Vredeseilan- den» bracht 10.100 F op. KARNAVALBAL In dancing Skolland op vrijdag 4 februari met medewerking van Aalsterse Kamavalgroepen. Verkleed bal. Verrassingen voor iedereen. Presentatie: Jef den Draaier, alias «Jules Cesar» Begin: 20 u. Inkom gratis. Donderdag 10 februari Koorherhaling A Capellakoor Termuren: te 19.30 uur in de Crypte. Nieuwe koorleden hartelijk welkom! Brandweer: nieuwe telefoonnummers 900: voorbehouden voor dringende hulpverlening (voor de telefoonzones 052, 053 en 054). Andere telefoonnummers: Hoofdkazerne, Vrijheidsstraat 55 Aalst: 053/21.43.00 (seinkamer) 053/70.36.11 053/70.36.12 053/70.36.13 053/21.59.98 Binnencentrale Post Erembodegem, Hogeweg: 053/77.47.74 Volgende nummers worden geannuleerd: 053/21.60.00 en 053/ 70.00.00. Kinderkarnaval te Erembodegem-Centrum Onder impuls van de aktieve Dekenij Dorp wordt op zaterdag 12 februari 1983 in Erembodegem-Centrum voor de vierde maal een kinderkarnaval georganiseerd waaraan de jeugd van gans Erembodegem mag deelnemen. De kinderen vergaderen te 14 uur op het kerkplein (O.L. Vrouw Hemelvaartkerk). Onder begeleiding van de Koninklijke Fanfare «Niets zonder Arbeid» uit Erembodegem stappen de jeugdige kamavalisten vervol gens in stoet langs de Kerkstraat, Stationsstraat, Dorp, Hoge weg, Ronsevaal, Hogeweg, naar de zaal «Gildenhuis» op het kerkplein. In deze zaal wordt dan een gevarieerde kindernamiddag gehouden. Met goochelaars, klowns en spelletjes wordt aan iedereen een vrolijke, uitgelaten kamavalnamiddag qewaar- borgd. Aan dit prachtige kinderfeest verlenen alle Kamavalprominen- ten van Aalst hun gewaardeerde medewerking. Hopelijk komen alle papa's en mama's ook eens een kijkje nemen! VOORDRACHT In het Affligems Kultureel Centrum op vrijdag 18.2 te 20 u. met dia's over «Vosseplein en Marollen» door Paul Remon en J. Verboom. KULTUREEL CENTRUM AFFLIGEM Op maandag 7 februari spreekt er te 20 u. Pater Van de Walle, o.p., over «De mondigheid van de theoloog». FEESTZAAL ERBIJ Naar we vernemen bestaat de mogelijkheid dat het werkhuis van C. Van de Broeck naast «De Zaal» zou worden omge- rvormd tot zaal voor feesten en diners. TENTOONSTELLING In het Affligems Kultureel Centrum exposeert «De Iddergemse school» van 12 tot 27 februari. Berlare Heemkundige kring Berlare De Heemkundige Kring van Berlare organizeert op vrijdag 4 februari in de bovenzaal van Wim Van Beveren om 20 uur een voordracht over de oorsprong en de betekenis van plaatsna men. Spreker is prof. dhr. Maurits Gysseling. ledereen is welkom. Hobby- en vrljetljdstentoonstelllng De KWB-afdeling van Overmere houdt in de feestzaal «De Kring» op zaterdag en zondag 6 februari een tentoonstelling over «Hobby- en Vrijetijdsbesteding». De Overmeerse Heem kundige Kring neemt ook aan deze tentoonstelling deel met dokumenten over de Boerekrijg. Stempellokaal op het dorp Bij de laatste gemeenteraad werd door oud burgemeester Leys een voorstel ingediend omtrent de inrichting van een rouwkapel in de omgeving van het kerkhof. Schepen Verheyden ziet nog meer mogelijkheden. Hij wil in de oude schoolgebouwen op het dorp 101 een stempellokaal voorzien. Verder is er ook nog nieuws over het politiebureau dat kortelings wordt overgebracht naar het Dorp 96. Dat zal allicht een goede verbetering inhouden voor deze diensten. Wacht tot het donker is De toneelgroep van het Heilig Maagdkollege in de Nieuwstraat te Berlare hield op 29 en 30 januari in de parochiezaal een voorstelling van «Wacht tot het donker is». Twee keer was de zaal nokvol. Wie niet de kans heeft gezien om een voorstelling bij te wonen, kan nog terecht op zaterdag 5 en zondag 6 februari. Men vangt aan om 19.30 uur stipt. BGJG Berlare naar KVO Gent De Bond van Grote en Jonge Gezinnen afdeling Berlare gaat op zaterdag 12 februari naar de Koninklijke Opera te Gent, waar men de opvoering zal bijwonen van «Prinses Zonneschijn». De prijs bedraagt 480 fr., maar daarin is dan ook alles begrepen. Inschrijven kan bij Gilbert Goossens, Pastoor Christiaenssraat 40 of op het nummer 052-42.28.97. De uiterste inschrijfdatum is 5 februari. 11st. Marcel Van Limbergen en Werner Geeraerts zijn respektievelijk koning bij dt Bi en en promotie (per) Aalst. Vrijdagvoormiddag betoogden de jonge werklozen van de kajottersafdelingen en van het ACV voor de RVA (per) Oude schoolgebouwen te Berlare Voor enkele jaren werden de oude schoolgebouwen door de Rijksschool in de Galgenbergstraat terug ovegemaakt aan het gemeentelijk patrimonium. Heel wat verenigingen hebben nu de wens uitgedrukt deze lokalen te willen gebruiken als vergader ruimte. Hebben het Rode Kruis en een raadzaal voor de gemeenteraad er reeds een plaats gekregen, dan volgt binnen kort ook de politie die zich daar zal gaan vestigen. Vrijdag 4 februari aalvoetbal: Cosmos Aalst speelt om 21 uur in de sporthal Denderdal een wedstrijd tegen Muide Gent. Film: In 't Onkruid, Sint-Jorisstraat, en zaterdag 5 februari in de Gele Limonade, De Ridderstraat 68 telkens om 20.30 uur, voorstelling van «Brutti, sporchi e cattivi» of «vuil, vunzig en gemeen» een Italiaans melodrama van E. Scola met Nino Manfredi. Toegang gratis. Organisatie Antrakt filmclub. Live: In Netwerk, De Ridderstraat om 20 uur. Toegang gratis. Organisatie Netwerk. Toneel: In zaal Madeion op de Grote Markt, ook op zaterdag 5, zondag 6 en maandag 7 februari en 25; 26, 27 en 28 februari telkens om 20 uur opvoering van «The Family», aflevering I van Lodewijk De Boer. Organisatie Pact.

De Voorpost | 1983 | | pagina 17