C 18 - 4.2.1983 - De Voorpost Kuituurkring Berlare naar «Scramacal» te Bornem Op zondag 6 februari gaat de kuituurkring van Berlare naar het kultureel centrum Ter Dilft te Bornem voor de opvoering van «Scaramacai» door het wereldberoemde «I Colombiani». Ver- trek aan de kerk van Berlare om 19 uur. SK Overmere zoekt nieuwe karnavalprins Op zaterdag 26 februari houdt SK Overmere in zijn voetbaikanti- ne zijn derde kamavalbal. De karnavaldiscotheek Snoopy's zal er voor de dansmuziek zorgen. Er wordt ook overgegaan tot de verkiezingen van een prins. Er zijn reeds negen kandidaten die zich hebben laten inschrijven; Frank De Gucht, prins karnaval in 1982, André Baeyens die kandidaat is van de eerste ploeg, Patrick Bauwens, kandidaat van de reserven, Guy Sergeant kandidaat van de juniores, Jean-Pierre Blondiau die het hoofd bestuur vertegenwoordigd. Medard De Geest als afgevaardigde van het jeugdbestuur, Jules De Geest voor de pronostiekklub, Michel De Maesschalck als kandidaat voor de Rodeovrienden, Paul Van der Linden die de man van de veteranen is. Aan de toegangskaarten, die men zich nu reeds kan aanschaffen, is een stembiljet voorzien. Er is ook een gratis tombola. Deuren om 20 uur. aanvang om 21 uur. Motorcrosser Eric Baeyens De supportersklub van BLB crosser Eric Baeyens was uiterst tevreden met de schitterende tweede plaats die hun idool vorige week te Moerbeke-Waas wist te behalen. Op zaterdag 9 april organiseert de supportersklub een bal ten voordele van haar renner en nodigt iedereen hierop uit. Het bal heeft plaats in de zaal van het parochiehuis te Berlare en de discobar Splendid zorgt voor de muziek. Ledenvergadering VW Donkmeer De Vereniging tot bescherming van het natuurschoon en de bevordering van het toerisme aan het Donkmeer houdt op vrijdag 25 februari om 20 uur in de zaal Casino een algemene ledenvergadering. Voorzitter Frans Janssens zal er de aanwezi gen hartelijk welkom heten waarna schepen Moerman, sekreta- ris van de VW, een toelichting zal geven over de werking en de vooruitzichten. Het Belgisch gemeentebeleid inzake toerisme zal worden geschetst door burgemeester Van Sande terwijl penningmeester August Wauters het financieel verslag zal voorlezen. In samenwerking met de Overmeerse Heemkundige Kring wordt er een diamontage vertoond over het verleden van het Donkmeer en over de laatste aanwinsten van de gemeenten en het Donkmeer. Deze montage werd gemaakt door Dany De Block. Hugo Verdonck, keizer bij Nieuw Palinghuis Zaterdag schoot Hugo Verdonck zich tot keizer bij de liggende wip maatschappij Nieuw Palinghuis. Elke schutter kreeg vijf kansen om de koningstitel te bemachtigen. Hugo Verdonck, die reeds in 1981 en 1982 koning werd, slaagde erin met zijn tweede schot zich tot koning te schieten. Hij werd meteen keizer. Maar een wipmaatschappij wil niet alleen een keizer, ze moet ook een koning hebben. Marquite Atijn, Aline Troch en Jan Van Haut wisten zich voor de eindronde te plaatsen. Het was evenwel Marquita Atijn die uiteindelijk de titel van koning in de wacht sleepte. Dendermonde. Roger Spruyt bracht het net niet tot prins karnaval in Baasrode (c) Lokeren. Een delegatie van het Lokers stadsbestuur bracht een bezoek aan Man Riemkens die haar 104de verjaardag vierde (md) mensen (17 tot 22 jaar) koncerteerden reeds in Duitsland, de zaal Potterken, Sint-Gillislaan 31 een debatavond plaats met viierkouter. ledereen kan meedoen. Frankrijk, Luxemburg en Nederland. Michel Poskin maakt deel bespreking van het eenheidsfront tussen de groenen en de 14 u.: De Trouwe Hond: africhtingstraining. Vlierkouter. uit van het Europese Jeugdorkest en speelde met dirgenten als arbeidersbeweging. Sprekers zijn Norbert De Batselier (SP), 18 u.: The Old Chap: stuurgroepvergadering. Alle leder Abbado, von Karajan e.a. Het ensemble is samengesteld uit Ludo Dierickx (Agalev), Alain Clauwaert (ABW) en Jef Turf welkom. Lieve D'Haese (piano), Michel Poskin (viool), Francis Poskin (KP). Moderator is Patrick Boes van De Morgen en de film die Culturele centrale: tentoonstelling «Krisis en socialistisch alter- (fluit) en Didier Poskin (cello). Zij brengen werken van Haydn, De Greef, Bartok en Shostakovitsch. Kaarten aan 180 fr. Aanvang te 20 u. in kasteel Cortewalle. Sint-Martinuskoor zoekt talent Wie een goede stem heeft, een goed oor, en vooral veel enthousiasme voor koorzang, wordt uitgenodigd kennis te maken met het Beverse Sint-Martinuskoor. Sinds april 1982 staat dit koor onder de leiding van Godfried Van de Vijvere, laureaat muziekpedagogie van het Lemmensin- stituut. Kom eens langs op een donderdagavond in de CM-zaal van het Gildenhuis, Ciamberlanidreef. Verdere inlichtingen te bekomen bij J. Londoz, Vrasenestraat 39, Beveren (03- 775.89.87). Handwerken in Haasdonk vertoond wordt heet «Science Fiction» Erpe-Mere natief» Volkshuis, Kapellestraat 26. 19 u.: The Old Chap: instuif. 20 u.: Toneelvereniging «Mensen achter de dijk»; i van «Hoera 't is een jongen». Zaal De Creve. The Old Chap, pizza-avond, 100 fr. Kon. Fanfare St. Cecilia Kastel: groot Winterconcert. Verenigde Kringen Kastel. 21 u.: Wuitenskomitee: Prinsenbal. Zaal Den Bond. OFFICIËLE OPENSTELLING GEMEENTELIJKE ONTMOETINGSCENTRA ZONDAG 6 FEBRUARI Op zaterdag 5 februari aanstaande worden de gemeentelijke 9.15 u.: Voetbal: V.K. Hamme (scholieren) H. Kerst. Terreir ontmoetingscentra van Aaigem en Erondegem officieel open- Moerheide. Basketbalclub Geywa Moerzeke-Hoger op. Reser- gesteld voor het publiek. venwedstrijd. Sporthal De Wuiten. Om 14.30 uur worden de genodigden de voltallige gemeente- 9.30 u.: Jeugd- en mimeteater «Aksiedent»: fundamental* raad samen met mensen van de provincie en van de gesubsi- begrippen: lopen, springen, dagelijkse handelingen, vallen er dieerde werken ontvangen door de fanfare «Nieuw Leven» opstaan. Bij KVLV-Haasdonk loopt een kursus «Handwerk doorstop- van Aaigem, waarna gemeenschapsminister Mare Galle de Zaal De Ring. u. Iu:ui nffir-iala nnaninn rlnat 1 O II flllltlirftlfi pen». Wie interesse heeft kan hiervoor terecht op dinsdag 8 februari vanaf 19 u. in het gemeentehuis. Kaas- en wijnavond officiële opening doet. 10 u.: Culturele centrale: tentoonstelling «Krisis en socialistisch Na een bezoek aan het gebouw zal de volksdansgroep van de alternatief», Volkshuis, Kapellestraat 26. B.G.J.G. in de polyvalente zaal een optreden verzorgen. Judoclub Jitsu Kwai: training algemeen. Sporthal De Wuiten, Daarna is het ontmoetingscentrum te bezichtigen door de 10.45 u.: Voetbal: V.K. Hamme ll-Wanzele. Terrein Moerheide. geïnteresseerden. 11 u.: Basketbalploeg Geywa Moerzeke-Hoger op. Wedstrijd 1 Vrijdag 4, zaterdag 5 februari treedt kabaretgroep Blau op in het De genodigden begeven zich dan naar Erondegem, waar de ploeg. Sporthal De Wuiten. miniteater Blau-Ket aan de Gravendreef nr. 1, ter gelegenheid koninklijke fanfare Sint-Cecilia hen opwacht. Na de officiële 14.30 u.: K.V.L.V. H. Familie «Werkloosheid en gezinsleven^ van een kaas- en wijnavond. Gelieve tijdig kaarten te bestellen opening door Mare Galle zullen de leerlingen van de gemeen- Parochiehuis, bij Walter Mertens of Renaat Stoop op de Grote Markt te telijke lagere school Erpe-Mere I, afdeling Erondegem in de 15 u.: The Old Chap: instuif. Beveren. Zondag 6 februari is er vanaf 15 i gebaknamiddag voor heel het gezin. en polyvalente zaal een optreden verzorgen. Nadien is het centrum te bezichtigen door de geïnteresseerden. Voetbal: V.K. Hamme l-H. Kerst. Terrein Moerheide. Voetbal: K.F.C. V.W. Hamme-Delta Londerzeel. Voetbalplein. 17.30 u.: C.M.B.V. Moerzeke: feestvergadering in retraitehuis voorafgegaan door eucharistieviering in de St. Martinuskerk te ;olk Moerzeke. 20 u.: Dansclub Sjiwa: oefenavond. Huize St. Pieter. Davidsfonds Moerzeke: Kleinkunstavond met De Vaganten. Aalst. Het Textiel beroepsverbond in feest. Frans Buyl, Robert Maesschalck en Aalst. De leerlingen van het ballet Troncon. Solisten waren Leslie De Cock en Griet De Raymond Van Overmeiren kregen een medaille (per) Qent (per) Dirk Van der Snlckt keizer bij Sint-Sebastiaan Berlare Bij de laatste koningsschieting van de Kon. Gilde Sint-Sebas- tiaan te Berlare was het de koning van 1981 en 1982, Dirk Van der Snickt, die zich tot keizer schoot. Hij werd voor de derde opeenvolgende maal koning en mag dus nu de titel van keizer dragen. De vorige keizer van de maatschappij was Romain Duynkerke, die in 1969, 1970 en 1971 eenzelfde exploot lukte. Boer Wever bedroog zichzelf te Overmere «Boerenbedrog» was de titel van het toneelstuk dat door de Overmeerse KLJ in de meisjesschool van Overmere voor het voetlicht werd gebracht. Het stuk werd uitgebeeld in de woonka mer van een vroegere oude boerendoening waar Boer Wever de centjes netjes bijeen spaart en opbergt. Dat geeft aanleiding tot een aparte situatie en uiteindelijk wordt Boer Wever om al zijn gierigheid ook bedrogen. Men mocht zich in een flinke publieke belangstelling verheugen voor de opvoering van dit stuk. Praatavond V.V.K.S. St.-Hlëronymus Aangezien de geplande praatavond voor oud-leiding van de jubilerende scoutsgroep uit Beveren niet kon doorgaan op 22 januari II. werd een nieuwe bijeenkomst gepland voor 12 februari aanstaande. Aanvang te 20 uur in het Kapeoenenlokaal van de Schuttershofstraat. De tentoonstelling die voorzien was bij deze gelegenheid, zal doorgaan op 8 mei, samen met een groot spel in de gemeente. Voor schoolverlaters Dinsdag 8 februari om 14 uur richten de A.C.V.-Jongeren, K.A.J. en de v.k.a.j. een vergadering in voor alle schoolverla ters en jonge werkozkenden. Heb je vragen in verband met het zoeken naar werk, het halen van je eerste stempel, het zinvol doorbrengen van je tijd en zoveel andere dingen dan ben je van harte welkom. Er is ook informatie over de vrije werkbeurs van het A.C.V. en de keuzs winkel. Deze vergadering gaat door in /iet Gildenhuis. Op woensdag 2 februari tussen 20 en 21 uur is er gelegenheid tot zwemmen in het Waterhoentje te Hillegem; een organisatie van Sportina, BAMBRUGGE SPORTIEF Op zaterdag 5 februari aanstaande organiseert de wielerclub Bambrugge Sportief zijn vijfde Grote Dansavond in zaal «Cen trum Sint Anna» te Bambrugge, opgeluisterd door disco-bar Enola met als presentator de gekende Mare De Bruyne. Aanvang om 21 uur. PANNEKOEKENAVOND Op zondag 6 februari vanaf 16 uur houdt de Chiro «Marjolijn» zijn vierde pannekoekenavond in het chiroheem aan de Daal- straat te Mere. Voor tachtig frankskens drinkt u er een geurende kop koffie met twee pannekoeken erbij. MAANDAG 7 FEBRUARI 13.30 u.: K.A.V. H. Familie: Gespreksnamiddag «Van mekaa blijven houden gaat niet vanzelfs» door Mevr. De Vriend Parochiehuis. K.V.L.V. St. Anna: hobbyclub. St. Annacentrum. 14 u.: Ziekenzorg H. Familie: vergadering werkgroep, samen] stelling jaarprogramma Parochiehuis. 15 u.: K.V.L.V. Moerzeke: H. Mis. Martinuskerk. 16 u.: K.V.L.V. Moerzeke: gezellig samenzijn en ontspanningpUfl Zaal Boerenbond. )|aN 19.15 u.: P.V.V. Gezichtsverzorging door een schoonheidsspe cialiste. Algemene vergadering. Kerkstraat Hamme. j! 19.30 u.. K.A.V. Center: Jonge vrouwenwerking: «Zeg niet nee|~er als je ja bedoelt», 2de deel. Den Bond. en.' K.V.L.V. H. Familie: Gewestelijke vergadering met E.H. Reynt jens. Zaal Agra. Zele. Judoclub Jitsu Kwai: training voor veteranen. Sporthal D« Wuiten. 20 u.: K.V.L.V. Zogge: Yoga, door de H. Wilsens. Parochiehuis, Fotokring Imago, klubwedstrijd, binnenbrengen van 2 foto's vrij Lokaal. DINSDAG 8 FEBRUARI 9 u.: K.A.V. Moerzeke: Ochtendpraatjes «Ons gezin tuss mens en wereld», door Dominika Vastmans. Viergekroonden.| 14 u.: K.B.G. Hamme-Center: kaarting. Den Bond. 19 u.: K.V.L.V. Center: breien naar patroon. Breiwerk go* afwerken door Mevr. Lea Van Hees. St. Renildezaal. K.W.B. H, Familie: training volleybal. Turnzaal Broekstraat. 19.30 u.: K.A.V. H. Familie: huishoudelijke vorming: damej nachtkleed. Praktische les. Parochiehuis. K.A.V. Moerzeke: Koop verstandig-ze zijn handig. Vierg kroonden. Judoclub Jitsu Kwai: training voor volwassenen. Sporthal C Wuiten. 20 u.: «Moderne beschavingsziekten en hun genezing» dod Norbert Maertens. Zaal Den Bond. ledereen is welkom. The Old Chap: volleybal in sporthal De Wuiten. K.V.L.V. Moerzeke: turnen, door de h. Willox. Meisjessch* Killestraat. Dendermonde Hamme Beveren laryse: Chl Zwemlessen In het gemeentelijk zwembad aan de Klapperstraat 103 worden vanaf woensdag 2 februari zwemlessen gegeven voor volwas senen, dit elke maandag en woensdag van 20.45 u. tot 21.15 u. Einde van de kursus op 27 april. Er is een beperking der deelnemers. Inlichtingen te bekomen aan de kassa. Ook de jeugd kan een kursus zwemmen volgens tijdens de periode van 3 februari tot 28 april. Elke week les maandag en donderdag van 17 u. tot 17.30 u. Trio Po8kln - D'Haese In de reeks kasteelkoncerten komt zaterdag 5 februari het beloftevolle Trio Poskin-D'Haese aan de beurt. Deze vier jonge Culturele Centrale Appels Toneel bezoek N.T.G. Op vrijdag 4 februari 1983 organiseert de Culturele Centrale Appels een geleid bezoek aan het N.T.G. te Gent. Op het programma staat het stuk: «Noch vlees, noch vis». Vertrek: te 18.45 u. aan het Volkshuis te Appels. Deelnameprijs 200 fr. Aanvang toneelvoorstelling: 20 uur BIJ de Dendermondse Jongsocialisten Film- en debatavond met als onderwerp «Hoe rood is groen, hoe groen is rood?». Op vrijdag 11 februari om 20 uur heeft in VRIJDAG 4 FEBRUARI 18 u.: Judoclub Jitsu Kwai: training voor kinderen. Sporthal De Wuiten. 19 u.: The Old Chap: training. Gemeentelijke turnzaal. Karateclub Chikara: training. Gemeentelijke turnzaal. 19.15 u.: Dansclub Sjiwa: cursusavond. Huize St. Pieter. 19.30 u.: Voetbal C.B. Hamme-Le Lis. V.P. Plein. Judoclub Jitsu Kwai: training voor veteranen. Sporthal De Wuiten. ZATERDAG 5 FEBRUARI 10 u.: Karateclub Chikara: training. Gemeentelijke turnzaal. 13 u.: Wandelclub 't Hoeksken: molentocht. Startplaats: café WOENSDAG 9 FEBRUARI 13 u.: K.B.G. Rust na arbeid H. Hart: kaarten. Zouaaf. 13.30 u.: K.V.L.V. St. Anna: vormingsdag, door Annie Mary Zaal Agra Zele. Chll 14 u.: K.B.G. Rust na arbeid H. Hart: turnen. Zouaaf. 18.30 u.: De Trouwe Hond: africhtingstraining. Vlierkouter. Karateclub Chikara: training. Gemeentelijke turnzaal. Judoclub Jitsu Kwai: training voor kinderen. Sporthal Wuiten. 19 u.: Ritmische dans- en turngroep Het Korenbloempj* jl ritmische dans- en turnoefeningen voor kinderen. Zaal Dta. Vrijheid. aK Buurthuis 't Hofken: ontmoetings- en ontspanningsavond vocMoo, iedereen. Judoclub Jitsu Kwai: training voor dames. Sporthal De WuitenjV.T. K.A.V. H. Hart: «Zeg niet ja als je neen bedoelt», door Mr, Vafpp Mossevelde, psycholoog. Zouaaf. mbe dans- en turnoefeningen voor jonge meisjes. Zaal De Vrijheid. - - t F* Ritmische dans- en turngroep Het Korenbloempje: ritmisch de-,n Hem ndo DONDERDAG 10 FEBRUARI 13 u.: K.B.G. Rust na arbeid H. Hart: bezoek aan Manta einaki Barbierama, met gids. 'en K.V.L.V. H. Familie: «Onze huid, onze bescherming». ParoPP c chiehuis. P.V.V. Vrouwenbond Het Korenbloempje: kreatief handwertrorc Zaal De Vrijheid. Wei 19.30 u.: The Old Chap: Kursus «Hoe reilt en zeilt mij gemeente?». kg Judoclub Jitsu Kwai: training voor volwassenen. Sporthal lx Wuiten. 20.45 u.: K.A.V. Moerzeke: zwemmen. Olympos Dendermonde P Berlare Dendermonde. Belangstelling te over voor de voordracht in de Akademie over kunst en kunstvervalsingen (c) Lebbeke. De Liberale Bond der Gepensioneerden van Lebbeke in feest (c) Culturele Centrale Hamme Krl8l8tentoonstelling rj Op zaterdag 5 en zondag 6 februari richt de C.C. Hamme ee tentoonstelling in rond het thema «krisis». Deze tentoonstelt W laat enerzijds de werking van het kapitalisme zien aan de har k van kartoons en anderzijds wordt een vergelijking gemaakt rrv vi de krisis in de jaren '30. Deze tentoonstelling wordt gehouden i V de zaal van het Volkshuis te Hamme en is doorlopend I bezichtigen vanaf zaterdag 5/2 van 18-20 u. en zondag 6/2: va^ 10-20 u.

De Voorpost | 1983 | | pagina 18