The Family gaat niet door De Voorpost - 4.2.1983 -19 Première te Hamme Het Kultureel Komitee ontvangt Anton Van Wilderode met zijn literaire avond over het werk van Filip De Pillecyn met voor drachten uit het oeuvre door Jaak Van der Helst en M. Smet. Zaal «De Greve» op 21 februari te 20 uur. Jan I opnieuw Prins Karnaval Tijdens het Prinsenbal van zaterdag II. werd de uittredende Prins van vorig jaar terug verkozen. Onder massale belangstel ling versloeg hij zijn rivaal Eddy Peelman met nipte cijfers: 272 tegen 216 stemmen. Hiermede is de Karnavalviering meteen gestart te Moerzeke en Kastel, want op zondag 13 februari is het weer zover, dan is de 13e karnavalstoet weer op gang. De kavalkade trekt dit jaar door de straten van Kastel. Telkenjare mag de stoet gezien en geprezen worden ondanks deze uitsluitend uit groepen bestaat van Moerzeke en Kastel. Deze inzet zal dan weer een daverende start worden van het zo bekende kamavalgebeuren in deze landelijke gemeente. Prins Jan II met zijn hofdames Jenny Robbrecht en Francine De Koning zullen van zondag tot dinsdag 15 februari de plak zwaaien. Volgende week een volledig programma van de karnavalviering in dit blad. EECKMAN 053-70.02.93 De specialist in maatwerk. De laagste prijzen der m (Schuimrubber, Latex, Staalveren, Super-Bultex. Berge meersenstraat 18, AALST 33/0321 ENDERM0NDSE RIJSCHOOL 052-21.37.94 van het type A. Praktisch en theoretisch onderricht door gespecializeerde personen. De Dendermondse Rijschool, A Veldstraat 47, Sint-Gillis-Dendermonde, leert U sturen zoals het moet. Alle inlichtingen. 30/0076 Iroothandel Garageboxen: 520 x 270: 20.950 BTW Afstandsbediening vanaf 9.900 BTW geleverd A.E.C. Kantelpoorten P vba BUREEL en WERKHUIZEN: Zeebergkaai 2, 9300 AALST Tel. 053/77.87.23 ERMAN 052-21.38.16 Michem Tapison. nylontapijt, en andere vloerbedekkingen in overgrote keus bij Herman Michem. Potiaulaan 16, St - Irïiii,c.n«ndermonde. Vraag vrijblijvend inlichtingen. 30/0322 O-SPORT 052-21.17.59 Alles, maar dan ook alles van sportartikelen, alsook sporikledij en camping Statiestraat 21Lebbeke. Kroostrijke Gezinszegels. 30/026C oio's Hofman Dienst na verkoop 16». 053/70.33.95 Schoolstraat 48. Aalst Gekend voor de laagste prijzen Gespecialiseerd in de beste merken Alle benodigdheden en kleding 6/1633 IEUWLANDT 053-70.28.01 Wbonverbouwing van de kelder tot het dak ook onderhoud verbeteren en herstellen. Langestraat 116.9300 AALST I 30/0354 UBUCITEIT 052-21.40.60 UANDO 053-21.40.66 om de reeks moeilijke Latijnse woordjes volledig te maken, quis, quid, quo. quando, quomodo...enz: wie, wat, waar, wanneer en hoe? Het antwoord op de vragen in verband met uw advertenties wordt U gegeven door Groep De Cuyper. iETRO Is een blik in het verleden. VAN LIMBERGEN RETRO, Kattestraat 73 in Aalst herinnert aan dit verleden onder vorm van meubilair in antiek-finish Kunstvoorwerpen, wandtapijten en repro- dukties van gekende meesters. Alomgekend voor salon-garnituren inleder, 31/0107 URWERKEN COVENS 053-70.18.20 Lange Zoutstraat 44, AALST 29/0166 n 052-21.40.60 een toverformule? Neen een vergelijking Uw inbreng en onze vaklui geven samen een fijn resultaat aan uw reklame- p roblemen Bel even naar Groep De Cuyper. 30/0^91 -A Lede Het inschrijvingsgeld bedraagt 100 fr. (en 50 fr. voor elk ander gezinslid). De minimum leeftijd voor deze aktiviteiten is 12 jaar. Er is geen maximum leeftijd voorzien. Poëzie op zondagmorgen Zondag 6 februari spreekt Jozef Deleu te 10.30 u in de foyer van de stadsschouwburg over zijn voorkeurdichters. De toegang is kosteloos. ZATERDAG 5 FEBRUARI 1983 Prins Karnavalverkiezing in «De Volkskring», Kasteeldreef. Begin: 20 uur. Inrichter: Gemeentelijk Karnavalkomitee. Twee kandidaten: Gust I en Vic I. Naast een neutrale jury stemt het publiek mee. Orkest: «The Blue Stars». WOENSDAG 9 FEBRUARI 1983 Prijsuitreiking van de 69 Teken- en schilderwedstrijd voor de jeugd. Organisatie: Orde van de Leedse Hovaardige Boer. In het Kultureel Centrum. Begin: 19.00 uur. Lokeren Stedelijke muziekakademie van Lokeren De Stedelijke Muziekakademie van Lokeren richt een Auditie in ter gelegenheid van de Diploma-Uitreiking van het schooljaar 1981-1982. Bij deze gelegenheid zullen optreden: Het Harmonie-orkest van de Stedelijke Muziekakademie onder leiding van Jos Van Eyghen. Leerlingen van de Voordr-achtklas van Trees Van Eyghen - Coppieters. En de klas van Voorbereidend toneel onder leiding van Hugo Govaert met de opvoering van de moderne versie van «Sneeuwwitje». Dit evenement gaat door op zondag 6 februari 1983 om 15 uur in de grote zaal van het nieuw kultureel centrum, Kerkplein te Lokeren. De inrichters durven hopen op een zeer ruime J.V.L. Wandelen te Moerbeke Zondag 6 februari organizeert wandelklub Vakantiegenoegens een gezinswandeling naar Moerbeke. Vertrek aan het H. Heymanplein te 13.30 u. Folksong Maandag 7 februari organizeert Jeugd en Muziek te 19,30 u in de stadsschouwburg een optreden van Roy en Franky. Alles over kamerplanten Dinsdag 8 februari organizeert CMBV Centrum te 14.15 u in Het Centrum (Grote Markt 40) een uiteenzetting over verzorging van kamerplanten. Rulldag Donderdag 10 februari organizeert postzegelvereniging Phila Waes te 19.30 u een ruildag in de lokalen van de Kredietbank (Grote Markt). Groot wlnterkoncert Zaterdag 5 februari om 20 uur wordt een kunstzinnig program ma aangeboden door de Koninklijke Fanfare St. Cecilia Kastel In de zaal «De Verenigde Kringen», Abdijstraat te Kastel, ledereen wordt vriendelijk uitgenodigd en de inkom is gratis. Kleinkunstavond t Zondag 6 februari om 20 uur wordt er een kleinkunstavond gepresenteerd door het Davidsfonds Moerzeke in de zaal «De jl,e. Vier Gekroonden» Koningsplein. Zoals elk jaar richt het Davidsfonds Moerzeke een aktiviteit in die zich richt tot alle mensen van de gemeente. Dit jaar zijn zij er 0rj„ in geslaagd om «De Vaganten» naar Moerzeke te krijgen. Deze groep is in gans Vlaanderen bekend om hun optreden op zangfeesten. Hun optreden zal afgewisseld worden met enkele muzikale intermezzo's gepresenteerd door Mare Verboven (piano), Annelies Moens (piano) en Ginette Willaerts (zang). Het wordt een echt Vlaams-kulturele aktiviteit. K.A.V. Moerzeke lag 8 februari om 19.30 u. in de zaal «De Vier Gekroon den», Koningsplein gespreksavond met als thema «Koop ver standig - ze zijn handig». Pronostiekersklubs ■De Molenvrienden» bij Pros Verschelden. Maurits De Kuyper, Herman De Beule en Pros Verschelden werden de winnaar? met 6 punten. Antoon Peelman heeft nog steeds de leiding met 97 punten. ■Onder den Toren» bij Julien Verhofstadt. Winnaars deze week: Mare Peelman en Jef Moernout ieder met 10 punten. Aan de leiding Maria Van Peteghem en Danny Verhelst elk 121 punten. Erpe-Mere. Binnenkort opnieuw jonge ridders van de weg. De mannen die dat mogelijk maken zijn Roger Sergeant, Albert Van Clavens, René Van der Heyden, Wilfried De Cooman en Felix Lekime. Ook Jacqueline Sergeant ijvert mee (pel) Lokeren. De leerlingen van de eerste klas van de lagere school van Eksaarde anno 1947 verzamelden na 35 jaar opnieuw (md) Ignace De Sutter Donderdag 10 februari te 20 u houdt prof. Ignace De Sutter in de konferentiezaal van de stedelijke openbare bibliotheek een uiteenzetting over «Het Gregoriaans als inspiratiebron bij volks- en kerklied en bij koncertmuziek». De toegang is kosteloos. Toeristische avond Donderdag 10 februari richt Vakantiegenoegens een toeristi sche avond in over «Roemenië, parel van de Karpaten en Moldavië». Aanvang te 20 uur. Gastvrouw is stadsgenote mej. F. Defraene. De toegang is gratis. Kruibeke Sint-Gillis-Waas Voor schoolverlaters Woensdag 9 februari om 14 uur richten de A.C.V.-Jongeren, K.A.J. en de v.k.a.j. een vergadering in voor alle schoolverla ters en jonge werkzoekenden. Heb je vragen in verband met het zoeken naar werk, het halen van je eerste stempel, het zinvol besteden van je vrije tijd en zoveel andere dingen dan ben je van harte welkom. Er is ook informatie over de ACV-werkbeurs en de keuzewinkel. Deze vergadering gaat door in De Kring. Sint-Niklaas «Extra-Rantsoen» voor Milac N.a.v. de «week van de soldaat» verkoopt Milac groot- Sint- Niklaas aan de poorten van alle kerken het soldatenblad «Extra- Rantsoen». Milac vraagt ook aandacht voor de jaarlijkse Milac- mis, in de Don Boscokerk op zondag 6 februari om 9.30 uur, die zal worden opgeluisterd door het soldatenkoor van Hitfeld, de kazerne waarover de stad Sint-Niklaas het peterschap heeft. De lendermonde. Syndikaal café in Bond Moyson. Belangstelling genoeg (c) Zele. Julien De Waele werkt 42 jaar bij dezelfde firma. Hij werd hiervoor gehuldigd. Ook Christiane Bontinck werd gelauwerd. Zij werkt er al 25 jaar (gb) twee vorige jaren oogstte dit zanggezelschap o.l.v. aalmoeze nier Parmentier grote bijval. Ter herinnering: de Milac-slogan voor dit jaar luidt «Niet onderduiken». Lichtmisfeest Zondag 6 februari om 9.30 uur in de Sint-jobkerk te Puivelde- Belsele eucharistieviering die zich speciaal tot de jonge gezin nen (en hun kinderen) richt n.a.v. het feest van Maria Lichtmis. Voor schoolverlaters Op maandag 7 februari om 14 uur richten de A.C.V.-Jongeren, K.A.J., en de V.K.A.J. een vergadering in voor alle schoolverla ters en jonge werkzoekenden. Heb je vragen in verband met het zoeken naar werk, het halen van je eerste stempel, het zinvol doorbrengen van je tijd en zoveel andere dingen, dan ben je van harte welkom. Er is ook informatie over de ACV-werkbeurs en de keuze-winkel. Deze vergadering gaat door in het Gildenhuis. Stelnbockvrlenden Zondag 6 februari vertrekken de Wase Steinbockvrienden om 13 u. aan het Koopcentrum voor een gezins- en winterwande- ling in Waasmunster. Ze doen zulks met eigen vervoer. Dansoefenavond Vrijdag 4 februari wordt te 20 u in Het Centrum (Grote Markt 40) een dansoefenavond ingericht onder leiding van het danspaar Cremers. Poppenkast Zaterdag 5 februari speelt poppenteater Oekedoeleken van 14 u tot 15.30 u «Bazen van karton» in het Exlibriscentrum (Regentiestraat 65). Postzegels ruilen Zaterdag 5 februari organizeert de Vlaamse Bond voor Postze gelverzamelaars van 9 tot 12 uur een ruildag in Het Centrum (Grote Markt 40). ■huis irk tefolksongs eugd en Muziek organizeert op dinsdag 8 februari om 19.30 u. Ons Huis, O.-L.-Vrouwplein 9 in Kruibeke, een optreden van toy Bailey en Frankie Armstrong. Folksong is dit van Engelse n Amerikaanse origine. Vlaamse Ardennen Dinsdag 8 februari geeft Vakantiegenoegens een avond over de Vlaamse Ardennen in de zaal op de Heirbrug. Aanvang 20 u. Toegang 20 frank. Er hoort een diaprojektie bij. Informatie bij Edmond Van d Sompel, tel. 091/48.51.06. Landschappen en gebouwen, maar ook mensen en evenementen uit de streek van Ronse naar Maarkedal en Kluisbergen komen aan bod. Harmonieorkest Excelsior Geeft een jubileumkoncert op vrijdag 4 februari. Op het pro gramma staan werken van o.a. Moessorgski, Khateshaturian, Gershwin en in première een selectie uit «Das Holland- weibchen» van Kalman. De mensen van voor de jaren 40 zullen zich nog wei herinneren met welk enorm sukses dit destijds in Lokeren werd opgevoerd door toneelkring Excelsior. Het kon- cert heeft plaats in de zaal Het Volk om 20.30 uur. ATB De Natuurvrienden Gaan wandelen in het dierenpark te Lokeren op zaterdag 5 februari. De liefhebbers vertrekken om 15 uur. worden verwacht op het Vrijheidsplein 25 te Lokeren. De tweede namiddag heeft plaats op zondag 6 februari. K.V.L.V. Doorslaar Houden hun algemene vergadering op zondag 6 februari onder het motto: «Ons dorp, een plek om te leven». De vergadering gaat door in de parochiezaal om 14 uur. S.V.V. Lokeren Geven op zondag 6 februari hun jaarlijks groot kinderkarnaval- bal. Dit in de zaal De Roos (Volkshuis) op de Markt, van 14.30 tot 18.30 uur. K.V.L.V. Eksaarde Houdt haar gewone hobbyklub in het Gildenhuis, op maandag 7 februari om 13.30 uur. K.W.B. Slnt-Anna Heirbrug Lokeren In samenwerking met «Vakantiegenoegens» van Lokeren richt deze een dia-avond in over de Vlaamse Ardennen, op dinsdag 8 februari om 20 uur in het Parochiaal Centrum, Gentse Steen weg 1 te Lokeren. C.M.B.V. Eksaarde Lokeren Richt op donderdag 10 februari een voordrachtavond in met als thema: «Als samenleven echt ontmooten wordt». Spreker is de heer H. Geeroms. De avond gaat door in het Sint-Theresia- college om 20 uur. Ter promotie van badminton als rekreatiesport orga niseert de stedelijke Sportdienst van de stad Loke ren twee sportkampen badminton voor beginnelin gen en voor gevorderden tijdens het krokusverlof. Belde kampen hebben plaats in de Stedelijke Sporthal aan de Sportlaan 2 te Lokeren. Sportkamp I: van 14 tot 18 februari, elke morgen van 9.30 tot 12 uur. Sportkamp II: van 14 tot 18 februari, elke namiddag van 13.30 tot 16 uur. Inschrijvingen geschieden in de sporthal of in het zwembad. Lebbeke ningpu/tureie Centrale Denderbelle 3spJ,,avoor8telling aktivlteiten 1982 >p zondag 6 februari 1983 houdt de C.C. Denderbelle voor haar t neef*10" een al9emene vergadering om 15 uur. Rond 16 u. is er en diavoorstelling voorzien met een overzicht van de aktivitei- eynt 'n 1982. 'laats: Volkshuis. KAV-KWB Slnt-Anna Heirbrug Lokeren Geven gezamenlijk een thema-mis: «gezin en arbeid». Deze mis vindt plaats in de parochiale Sint-Annakerk, op zaterdag 5 februari om 19 uur. O.L.V. Presentatie - Humaniora Geeft op dezelfde zaterdag 5 februari een gezellig weekeind voor leerlingen, oud-leerlingen, Ouders en sympathisanten. Zij aryse -hlro - avonddropping )p vrijdag 4 februari heeft de jongenschiro «Top-Top» een Iropping gepland voor de vaders van de leden en voor de oud- aiders. Om 19 uur verzamelen alle durvers aan het lokaal in de al D kloosterstraat; daar worden ze geblinddoekt en naar een .onbekende bestemming gevoerd, op circa 35 km. van de start. "JW )p de terugweg zijn kontroleposten voorzien met gelegenheid al een drink of versnapering. Wie eerst naar de basis terugkeert valt onder de prijzen, waaronder een echte antieke Leuvense 1 voT>toof. Ook voor de lange wegblijvers zijn verrassingen voorzien. uiten f.T.B.-dlavoordracht Vat)p vrijdag 4 februari om 20 uur organiseert de V.T.B.-afdeling Groot-Lebbeke een diavoordrachtavond, die doorgaat in de :%ine zaal van «Ons Huis», Leo Duboisstraat 23, Gerard nendrickx neemt de bezoekers mee naar de «Godenarchipel, ndonesië». In het harmonisch samenspel van beeld, muziek en voord weet hij de aparte schoonheid te treffen van de «gordel fan smaragd» en tegelijk een rijke kultuurhistorische schets te naken. Samen wordt er gereisd doorheen de feëerieke eilan- len als Singapore, Sumatra, Java, Sulawesi'en Bali, schrijlings >p de evenaar. We vertoeven er eveneens tussen primitieve rolksstammen in wonderschone exotische landschappen. We dweilden er verder geconfronteerd met tempels, kuituur, natuur, jenden, dansen, muziek... kortom het paradijs waarvan we t mijlen dromen. Toegang: leden 40 fr., anderen 60 fr. i( q (.B.G.-kaartlngen Do K.B.G. organiseert prijskaartingen op de dinsdagen 8 en 22 mde^ari, telkens van 14.30 u. af in het Gildenhuis. ledereen is Volkom. Wegens een ernstige val van Ronald Schollaert kunnen de voor dit weekend geplande opvoeringen van «The Family» door Pact niet doorgaan. Via de pers verneemt U wel de data.

De Voorpost | 1983 | | pagina 19