Kamiel Van Den Meersche wil er nog het beste van maken Tons Dreesen koestert geen wrok tegen S.K. Lebbeke KAV Oendermonde zonder Stephaan De Wolf Frankie nam onzekerheid weg Ferket Doelpunt langs Chris De Voorpost - 4.2.1983 - 29 De Voorpost VOETBAL ,A1b voetbaltrainer moet je ermee rekening houden dat je op één of de andere dag door en i md klub kunt gewipt worden. In mijn vijftienjarige karrière als oefenmeester is mij dat al Wni over komen bij Looi-Sport. Lebbeke heeft nu ook die beslissing genomen. Ik betreur 5 l lot enigszins want ik was begaan met de klub. Vele spelers genoten mijn reBpekt. Ook Pi ommige klubleiders en inzonderheid voorzitter Petrus Vercauteren. Ik leg mij echter portief neer bij de beslissing en koester zeker geen wrok jegens S.K. Lebbeke. Ik wens gn voor de toekomst zelfs het beste», aldus Fons Dreesen met wie we een gesprek ladden, korte tijd nadat hij in kennis was gesteld dat Lebbeke hem de laan had [(gestuurd. Heel erg verrast was ik iet door die beslissing, ver ligt Fons Dreesen. jmmige mensen voerden 1 enige tijd een hetze tegen v, 'ij. Iedere week werd de I elektie op de korrel geno- len. Ik ben mij bewust dat e resultaten van de jongste eken teleurstellend aal 5. I 53 ren. Vergeet niet dat wij ge regeld gehandicapt waren. Jean Pierre Lippens, Leo Verhulst en Jean-Pierre Hals waren ettelijke weken ge schorst. Dat zijn titularissen waarvoor je zomaar niet di- rekt een doublure vindt. Ook Danny Vermeir, toch wel de gangmaker op het midden- Fons Dreesen: weg bij Lebbeke (vh) vela, moest op een bepaald ogenblik verstek geven. Dat er dit jaar geen titel inzat voor S.K. Lebbeke was al van bij de aanvang van de kompetitie een zekerheid. Maar niet ieder jaar ga je op een tegenstander als Den- derhoutem botsen. Ik had echter wel hoop voor de na bije toekomst, in die zin dat ik al over een waardige ploeg beschikte en dat er op vrij korte termijn ook jeugd in zicht was. De jeugdpcli- tiek bij Lebbeke heb ik altijd willen aanwakkeren. Dat vormt immers de toekomst van de klub. Niet ieder jaar kun je zomaar in je geldbeu gel tasten om vreemde vo gels aan te trekken. In elk geval voorspelde ik op vrij korte termijn de promove ring van S.K. Lebbeke naar vierde klasse. Wat er nu gaat gebeuren is uiteraard mijn zorg niet meer. Ik vrees echter wel dat, Lebbeke kennende, in de toekomst nog vele trainérs mijn lot zullen ondergaan. Trou wens de beslissing die de raad van beheer heeft geno men, was niet zo sportief. Ik wil hier echter niet de vuile was buitenhangen. Nog maals onderstreep ik dat ik zeker geen vijandschap koester jegens S.K. Lebbe ke. Integendeel, ik wens het voor de toekomst een goede vaart. Heelwat mensen die de eerste provincialer vere- •nigt, verdienen dat trou wens als beloning voor hun enorme inzet», aldus Dreesen. Motivatie Gesprekken die we de afge lopen dagen met enkele spelers over Dreesen voer den, klonken toch kritisch. Gezegd werd dat de motiva tie bij de man uit Lier, ten opzichte van vorig seizoen, volledig zoek was en dat hij zelfs voor de wedstrijd geen richtlijnen meer verstrekte. Dat zou de jongste tijd oor zaak zijn van puntenverlies en misschien ook van het verlies der tweede plaats. Feit is dat S.K. er tijdens de recente wedstrijd op Boelare bijliep als een verloren ploeg en dat Dreesen als ooggetuige en oefenmeester geen gok deed. Het bleek dat niemand vooraf richtlij nen had gekregen. Wellicht is dit de druppel geweest die de kruik deed barsten. In elk geval heeft de leiding van S.K. Lebbeke de beslis sing niet lichtzinnig geno men. Daarvoor verenigt de raad van beheer teveel men sen die te zeer begaan zijn met de belangen van de klub. Er werden twee ge spreksronden gevoerd die tot een flink stuk in de nacht uitliepen alvorens de beslis sing werd genomen. S.K. Lebbeke heeft dus wel dege lijk flink gewikt en gewogen alvorens het een beslissing nam. Niemand zal trouwens in dat opzicht een verwijt kunnen maken. Volgend officiële medede ling werd door de leiding van S.K. Lebbeke verstrekt: «Het bestuur van S.K. Leb beke in vergadering op 25 en 26 januari 1983, na kennis genomen te hebben van de relatieproblemen op sportief vlak, zijnde de verbinding spelers-trainer en beleidsor gaan-trainer. Na onderzoek van hogervermeld prob leem. Na respectievelijk te hebben gehoord: de trainer, spelers, sportief komitee en dagelijks bestuur. Na te hebben vastgesteld de aan de orde zijnde kommunika- tiestoornis, heeft bij monde van zijn beheerraad beslist de h. Dreesen uit zijn funktie van oefenmeester te onthef fen en Kamiel Van Den Meersch als interim-trainer tot het einde van het seizoen aan te stellen». E.D.M. Lebbeke-Lokerse 2-0. Chris Ferket, Frank Van Den Broeck en Bruno Van Bladel, omringd door Lokerse verdedigers. Lebbeke - Lokerse 2-0 Lokerse S.V. was duidelijk niet naar Lebbeke overgekomen om zich te laten ringeloren. De bezoekers presenteerden tijdens de eerste twintig minuten pressievoetbal in de hoop vroegtijdig op winst te geraken. De Lebbeekse achterhoede stond tijdens die periode wel degelijk onder zware druk, maar Dany Vermeir, Jean Pierre Hals en Staf Hendrickx speelden zeer gekoncentreerd om de bezoekende aanval lers zoveel mogelijk uit de elfmeterzone weg te houden. Lebbeke kon nadien het evenwicht herstellen en juist geteld één minuut voor de rust beweest Chris Ferket nog maar eens een ideale puncher te zijn. Met die 1-0 voorsprong had Lebbeke misschien wel iets te veel op het aktief, maar die stand was een ideale uitgangspo sitie om de tweede helft aan te pakken. Tien minuten had Lebbeke nog nodig om naar de gepaste kadans te zoeken en vermits na een uur bleek dat Lokerse wel iets te fel in de vergaarbak had gegraaid tijdens de eer ste helft, kwam de thuis ploeg meer en meer aan bod. Een kwartier voor het eindsignaal kon Frankie Van Den Broeck zich losma ken van zijn direkte bewa ker en na zulke faze is Fran kie doodsgevaarlijk. 2-0 stond op het scorebord en meteen was de wedstrijd ge speeld. Lebbeke kreeg na dien nog wel enkele kansen, maar miste duidelijk de laatste pas om nog verder te kunnen scoren. De ongeluk kigste man op het veld was uiteindelijk nog Costa Ver- vaet. Op twee minuten van het eindsignaal kwam hij in botsing met doelman Rudy Jansegers en de Lokerse ak- teur diende met een been breuk naar het ziekenhuis overgebracht te worden. Dat de scheidsrechter die knal tussen beide opponenten bestrafte met een penalty blijft voor velen en zeker ook voor ons totnogtoe een raad sel. In ieder geval. De Cock miste uiteindelijk nog een unieke kans om de eer te redden voor zijn team, dat al bij al, buiten het eerste half uur, geen grote indruk na liet en het in de eerstkomen de weken over een andere boeg zal moeten gooien, wil het uit de gevaarlijke zone geraken. Zonder Costa Ver- vaet is Lokerse nu echter meer dan ooit gehandicapt. Aan de zege van Lebbeke kunnen we niets afdoen. De Konkelgoedjongens pres teerden heel wat beter dan vorige speeldag op Boelare. Zit het uitrangeren van trai ner Fons Dreesen ervoor een stuk tussen? E.D.M. S.K. Lebbeke-Lokerse 2-0. Franck Braeckmans van S.K. Lebbeke omspeelt de Lokerse keeper (c) SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Oendermonde. Tel. 05221.40.60 1' Provinciale Kamiel Van Den Meersche heeft dus bij S.K. Lebbeke het bewind van Fons Dreesen overgenomen. Als •enenveertigjarige is Kamiel toch een oude rat in het voetbalvak. Op twaalfjarige leeftijd sloot hij zich aan bij S.K. Lebbeke, waar hij de jeugdreeksen doorliep. Toen hij pas zestien was, werd hij opgeroepen voor het eerste elftal. Dat was toen in de vierde klasse, onder het bewind van (boerken) Frans Vergouwen. Een jaar later werd Kamiel aangetrokken door de eerste klasser Beerschot. Daar speelde hij met de juniores. Met die ploeg werd hij toen kampioen van België. Charly Van De Wauwer was toen bij de Antwerpse klub trainer van de provinciale juniores. Van Den Meersche heeft maar één jaar vertoefd bij de eerste klasser. Hij keerde weer naar Lebbeke waar hij direkt een titularis werd. Hij maakte ondermeer de memorabele match mee tegen het Waalse Momalle. Lebbeke had toen nog net één punt nodig om door te stoten naar derde klasse. Het verloor aan huis met 1- 2, Metéén was de teleurgang van de Konkelgoed- ploeg begonnen. Kamiel Van Den Meersche werd ook nog gepolst door Crossing Schaarbeek, toen deze ploeg de titel won in derde klasse. Het bestuur van S.K. Lebbeke was op dat ogenblik wat te veeleisend, waardoor er van een overgang niets in huis kwam. Intussen was Lebbeke een provinciale klub gewor den. Toen Kamiel Van Den Meersche 31 was diende hij een heelkundige bewerking te ondergaan aan de gewrichtsbanden. Dat betekende metéén het einde van zijn aktiviteiten als veldspeler. Maar Kamiel had te veel zijn hart aan het voetbal verpand om er zo maar direkt een komaf aan te maken. Door S.K. Lebbeke werd hij verzocht om de jeugd te trainen. Drie jaar lang heeft hij die taak op zich genomen. Daarna is hij overgestapt naar K.A.V.D. Daar heeft hij »wat alle ploegen getraind. Van de kleinsten tot het eerste elftal. Toen K.A.V.D. in de derde klasse uit kwam en in degradtiegevaar verkeerde, werd vijf weken voor het einde van de kompetitie trainer Piet Teugels de laan uitgestuurd. Van Den Meersche werd verzocht het bewind over te nemen. Hij kon echter de Dendermondse ploeg niet meer van de degradatie behoeden. In de vierde klasse heeft hij ook nog eens het trainerschap van Van Den Berghe overgenomen en kon K.A.V.D. in die reeks handhaven. Na vijf jaar verblijf aan de Dendermonding stapte Van Den Mee- mche opnieuw over naar S.K. Lebbeke. Vorig seizoen trainde hij knapen en juniores. Sedert het begin van deze kompetitie werd hij hulptrainer van Fons Dree sen. Sedert vorige week is hij dus, zoals al gezegd, trainer van S.K. Lebbeke. «Ooit eens trainer van S.K. Lebbeke worden is altijd Kamiel Van Der Meersch, nieuwe trainer bij S.K. Lebbeke. (c) mijn streefdoel geweest», zegt Kamiel Van Den Meersch. «Ik heb daar altijd ambitie voor gehad. Het is nu mijn voornaamste doel er nog het beste van te maken. We hebben de laatste weken een paar be langrijke punten verloren. Maar daarmee is de twee de plaats nog niet volledig verspeeld. Er zijn nog heel wat punten te verdienen alvorens de kompetitie ten einde is. Ik stel vast dat de sfeer onder de spelers, die de laatste weken wat vertroebeld was, opnieuw optimaal is. Dat is veelbelovend voor de toekomst. Iedereen blijkt terug gemotiveerd en bereid om in iedere wedstrijd tot het uiterste te gaan. Dat is een belangrijke troef. Ik verwacht dat we op een tweede Lebbeke - Stekene 1-0 S.K. Lebbeke speelde dins dagavond een oefenwed strijd tegen derde provincia ler Stekene. Dat is de oor spronkelijke klub van Chris Ferket. Lebbeke had het niet makkelijk tegen een gemoti veerde opponent. In de tweede helft kwam het tot scoren langs... Chris Ferket. Volgens de kommentaren van zijn vroegere collega's die na de match nog een paar uur van de Lebbeekse gezelligheid genoten, zou Chris het doelpunt hebben «mogen» maken. Of dat ook de mening van Ferket zelf was, hebben we niet kunnen peilen. In ieder geval staat er voor Lebbeke Lebbeke-Lokerse 2-0. Chris Ferket op weg naar het Lokerse doel. (c) nu zondag een veel belang rijkere opdracht op het pro gramma. Een uitstap naar het verre Ronse mag zeker niet worden onderschat. Daar zal niemand trainer Kamiel Van Den Meersch moeten van overtuigen. E.D.M. of op een derde plaats zullen eindigen in de algeme ne rangschikking. Naar mijn gevoelens is K.A.V. Dendermonde onze zwaarste konkurrent. Paarsblauw is een jong en dynamisch elftal, dat bovendien met Etienne Borré over een prima oefenmeester beschikt. Het elftal verenigt gewone voetballers en geen vedet ten, want ook die kunnen wij missen». Op de vraag of Kamiel Van Den Meersche de taak van trainer ook volgend seizoen wil verder zetten, krijgen we een bevestigend antwoord: «Ik had anders die funktie nooit aanvaard. De over eenkomst tussen het bestuur en mij beloopt slechts tot het einde van het seizoen. In de komende weken zullen we allicht nog verder kunnen praten. Alles hangt natuurlijk af van de resultaten. In dat opzicht reken ik honderd procent op de wilskracht en de algehele inzet van de spelers». E.D.M. Tijdens de recente wedstrijd tegen Boelare zijn de gebreken die de Dendermondse eerste provincialer vertoont nog sterker dan voorheen aan de oppervlak te gekomen. Trainer Borré weet nu beter dan wie ook waar het schoentje nijpt. De leiding van KAVD kan in het vooruitzicht van volgend seizoen nu al de passende besluiten trekken. Dendermonde onderneemt thans de verplaatsing naar Geraardsbergen. Stephaan De Wolf is geschorst. Patrick Poppe doet meer dan waarschijnlijk zijn wederoptreden. Ook Dirk Van Der Putten wordt opnieuw titularis. Vermits paarsblauw metéén over voldoende verdedigers beschikt schuift Eddy Bellon op naar het middelveld. Luc De Lentdec- ker verhuist naar de invallersbank waar hij het gezelschap krijgt van Eddy Van Driessche en Jean- Piene Heyvaert. Oefenmeester Borré geeft nog steeds de voorkeur aan Tony Collewaert boven Eddy Van Den Driessche om samen met Frank Schepens de aanval te leiden. Verondersteld wordt dat Borré in ieder geval meer zal verwachten van Collewaert, dan hetgeen hij vorige zpndag presteerde. De verplaat sing naar Geraardsbergen wordt in geen geval licht zinnig opgenomen. De muurploeg behaalde uit de jongste vier wedstrijden een zeven op acht.

De Voorpost | 1983 | | pagina 29