CODEP CODEP Lokeren zou iedere week een topploeg moeten treffen CODER meubelen Martens en vooral De Wilde vervullen hun opdracht handen» Uitblinker Filip De Wilde: «Beveren heeft Europese E kansen nog in eigen %»v GD G.SONCK Regen en sneeuw Sporüngjeugd liet zich niet intimideren In de Lokerse wandelgangen 30 - 4.2.1983 - De Voorpost VOETBAL t-Club Brugge 2-0. Intense vreugde bij Lokeren nadat Van Cauter er 2-0 van (dm) Ronny Martens Ook trainer Braems haal de opgelucht adem toen scheidsrechter Cocaiko het einde iloot. «Een sterke tegenstander. Weinig ploe gen kunnen hier twee pun ten meepakken. Het gebeur de dit seizoen trouwens nog niet. Martens heeft zijn rol goed gespeeld. Ik had hem opdracht gegeven op de loer te liggen op het midden veld. Hij deed het schitte rend en kreeg zelfs drie goe de kansen.» De Deftingenaar had ech ter last van de zenuwen want reeds na acht minuten verknoeide hij een haast niet te missen doelkans. Vijf minuten later kreeg Ronny een nieuwe gelegenheid maar ditmaal was er zijn gewezen ploegmaat Ruiter om de bal uit het doel te slaan. In de daaropvolgen de faze herstelde Martens de foutjes. De bal bleef bij de Brusselse verdedigers hangen. Martens snoepte het leder weg en joeg de bal over de te ver uit zijn doel staande Ruiter. Beveren stond 0-1 voor. Dat was voor RWDM het sein voor een uur durend non-stop offensief. 1" Nationale Onze weersverwachting Behoorde januari met 1921 en 1975 tot de drie warmste januarimaanden van deze eeuw, dan gaat het blijk baar met februari de andere kant op. Vandaag vrij dag zetten we de dag nog rustig in. In de namiddag gaat de bewolking toenemen op de nadering van een nieuwe depressie (Er zijn er nog in voorraad), waarna het enige tijd gaat sneeuwen. Later zal de sneeuw in regen overgaan. De wind wakkert daarbij tot krachtig aan uit zuid tot zuidwest. De middagtemperatuur zal rond 8° schommelen. Zaterdag wordt het ongeveer 5°. Er blijft dan veel bewolking en perioden met regen. Zondag ruimt de wind naar het noordwesten en vallen er regen- of sneeuwbuien. De middagtempera- turen zal dan rond de 3° liggen. In de nacht kan het tot lichte vorst komen, wat dus problemen op de wegen kan scheppen. Dit koudere weertype met winterse buien zal zich ook begin volgende week handhaven, (edm) RWDM-Beveren 0-1 scha Zondag stond er voor Beveren bijzonder veel op hel spel. Ook doelman Filip De Wilde besefte heel goed dat een nieuwe nederlaag van Beveren meteen ook het definitieve einde van de Uefabeker-droom voor de Waaslanders betekende. «In feite een Europese vierpuntenmatch. RWDM kwam erg goed met twee nieuwe punten. Beveren had aan een punt zelfs niet voldoende om zijn*plaats bij de betere helft van de rangschikking te houden. Ei werden daarvoor trouwens al te veel punten thuis verspeeld. Gelijk spelen tegen Waregem, Tongeren en Seraing bijvoorbeeld. Neen, dit was echt de wedstrijd van onze laatste kans.» Vooral De Wilde zorgde ervoor dat Beveren die twee zo noodzakelijke punten ook mee naar Freethiel kon nemen. De achttienjarige Zeienaar, de jongste doel man van eerste klasse. Full-time voetballer nu. «Enkele maanden terug besloot ik alles op voetbal te zetten. Ik moest toen kiezen tussen school en sport. Ik heb de knoop doorgehakt. Het feit dat ik de zekerheid heb van titularis te blijven heeft die keuze uiteraard een stuk makkelijker gemaakt. Vorig jaar, met Pfaff bij Beveren, zou ik dat nooit hebben aangedurfd. Nu ben ik blij dat ik me volledig op het voetbal kan richten.» Ondertussen doet Filip het verre van slecht. Met 21 tegendoelpunten zelfs de doelman die het vierde minst gepasseerd werd. De Wilde, de nieuwe grote dus? Ik vind dat ik al een hele stap heb afgelegd. Mam de twee volgende jaren worden beslissend. Het ge beurde al meer dat een jong doelman een goe< debuut maakte maar daarna maar moeilijk overeim bleef. Daarbij duurt het ook wel even vooraleer d doelman het vertrouwen van de maats heeft gewon nen. Ik mag niet klagen. Ik bleef ook gespaard tegenslagen en grove blunders. Na de wedstrijd op RWDM zal men De Wilde zo veel meer gaan waarderen. De Wilde die voa Beveren trouwens nog een grote rol ziet weggelegd. In ieder geval. Wij hebben onze Europese kanse nog in eigen handen. Alle koplopers moeten nog naai Beveren komen. Wijzelf moeten er dan wel vooi zorgen dat er op verplaatsing meer punten worden gehaald. Vandaag hebben we daarin een serieu» stap gezet. Eer ibc g' Bnd De Lokerse trainer was natuurlijk een gelukkii man. «Ik vreesde nochtans de beginperiode en wis »har dat Club ons zou proberen te overrompelen. Mijrien spelers hebben het hoofd koel gehouden al moest il al U Christofte aanmanen Ceulemans niet zoveel ruimti' t te laten. En wat Hoogenboom betreft: ja, dat is eet apt hoofdstuk apartl René Verheyen: met schrik vertrokken René speelde een sterke wedstrijd. De jeugdig j^t: spelers konden zich aan hem optrekken. «Dat resul e a taat had ik eerlijk niet verwacht. De eerste minute: heb ik werkelijk schrik gehad. Maar nadien groeidi stilaan het vertrouwen. En dan die twee treffers ii evenveel minuten, dan gaat weer alles vanzelf. Vei geet vooral de ploeg in blok niet te vermelden! Karol Dobias: We hebben slim gespeeld De Tsjech was natuurlijk in de wolken. In zijn kx Nederlands vertelde hij dat iedereen voor de.ploej gespeeld had en dat Christofte op Ceulemans et Somers op Wellens keurig werk hadden verricht Toen we over zijn eigen prestatie wilden beginne! monkelde hij tevreden dat de «alte» nog st< meetelt. Ronny Someis: Als we Iedere keer gemotiveerd speelden. Ronny was van oordeel dat vooral de motivatie di doorslag had gegeven. «We zouden iedere we«l tegen een topploeg moeten spelen. Bij gewone wed strijden is de motivatie bij sommigen zoek. Zie mac tegen Beerschot! Ik had toch meer van Club vei wacht!» Kim Christofte: Respekt voor Jan Ceule mans Kim had niets dan lof voor Ceulemans. «Wat eet speler en wat een fysiek! Het is zeer moeilijk hem volgen. Ik zal goed slapen vannacht na die snelli wedstrijd». eic de Jan Sörensen: Spijtig van die misse Jan betreurde zijn flater in 't begin van de wedstrijd «Toch speelden we niet zo goed als bijv. op Waregem Ook minder verstandig. Wij zijn in de val gelopen. Jan Ceulemans: Steeds moeilijk op Lokerei «In de aanvangsperiode waren we van oordeel dl wedstrijd in handen te hebben. Onze koncentratie er strijdlust gingen verslappen. Daar heeft Sporting vffl geprofiteerd en verdiend gewonnen. Mijn hoed a voor de Lokerse jeugd.» Inderdaad. Sporting was weer eens honderd pro cent gemotiveerd. Nochtans dacht Club Brugge er direkt korte Lokerse Metten mee te maken. Eikens een kwartiertje stormlopen en de lokale jeugd zou wel begeven. Maar dat Brugs stormke richtte geen schade aan en het jonge Sporting begon zich op te trekken aan het flegma van René Verheyen, Dobias e.a. Somers. Kleine Van Veirdeghem werd plots een «grote» en deed Alex Querter alle kleuren van de regenboog zien. Prins Karnaval Rony I had nauwelijks de aftrap gege ven of Szymanowski bedien de Nilsson die Sanders aan het werk zette maar diens schot was te zwak om Hoo genboom in verlegenheid te brengen. Op de 8ste minuut schoot Jan Sörensen dé bok van de wedstrijd. Na inworp van een nerveuze Querter zonderde De Cubber de Deen af voor doel. Jan druk te wel sierlijk af maar ra- teerde op grandioze wijze de bal. Club probeerde Sporting te intimideren maar het bleef bij veel ge blaat en weinig wol. Dan schudde René Verheyen Sporting voor het eerst wak ker. Zijn vrijschop dwong Jensen tot een attende knie val. Even later glipte Van Veirdeghem door en dwong een hoekschop af. René Van der Gijp schilderde de bal op het hoofd van Van Cauter maar diens kopstoot ging nipt over. Groeiend vertrouwen bij Lokeren Alex Querter die duidelijk niet in gewone doen was op Lokerse bodem, viel de eer te beurt als boekt te worden na foutief ingrijpen op Luc Van Ber gen. Rond het halfuur ver liet Dobias zijn egelstelling en speelde Verheyen aan. René stuurde Van Veirde ghem weg. Patrick zwenkte gepast naar binnen maar moest met zijn rechter af drukken. Angelo Nijskens (zeer bedrijvig) zag vervol gens Van der Gijp vrij. René rolde Spelbos op en Jensen kon meteen kennis maken met zijn eerste schicht. Zes minuten later probeerde Re né het zoals tegen Standard. Maar zijn schot sloeg onder Jensen door te pletter tegen de staak. Sensationele aanvang tweede helft Amper hernomen of Pa trick Van Veirdeghem dook aan hoge snelheid de back- area binnen. Querter schar relde naar het shirt van Pa trick en had prijs: straf schop! Ditmaal geen proble men. Een zelfzekere René Van der Gijp achter de bal en 1-0. Eén minuut later 2-0. Scheidsrechter Delsemme liep in de weg bij een Brugs ontzetten en speelde Van Cauter ongewild aan. Rik deed een paar stappen in het doelgebied en legde dan kalm naast Jensen binnen. Club stond aangeslagen en was alle autoriteit kwijt. Toch even paniek in de 60ste minuut toen Laroy bijna Hoogenboom te grazen nam. Even later Querter achter een vrijschop. Hij bediende De Cubber wiens schot door Bob overgetipt werd. Nog even verwarring wanneer Somers zich verslikte in een terugspeelbal en Hoogen boom in de voeten van Hin- derijckx moest. Zes minuten voor het einde zag iedereen reeds een Brugs doelpunt maar Bob vergat even zijn gekwetste schouder en blik semde het gevaar van Sö rensen weg. Scheidsrechter Delsemme leidde volgende ploegen: Sporting Lokeren: Hoogen boom, Dobias, Van Bergen, Christofte, Verheyen, Van Cauter, Somers, Van der Gijp, Van Veirdeghem, La roy en Nijskens. Club Brugge: Jensen, San ders (Van Walleghem), Spel bos, Szymanowski, Querter (Hinderijckx), Ceulemans, Wellens, De Cubber, Nils son, Dardenne en Sörensen. Boekingen voor Querter, Van der Gijp en Szyma nowski. had. «Ik verwachtte de hevi ge druk van de tegenstander maar dacht nooit dat de Brusselaars zo lang zouden gaan drukken. Het pleit voor de kwaliteit van de tegen stander. Maar onze doelman was gewoon niet te pakken. Een pluim voor De Wilde. Filip had het trouwens al lastig gehad in de aanvangsminuten. Thycho- sen en Thairet zagen hun loeier gestopt door de Zeie naar en op de hoge ballen van de thuisploeg kwam De Wilde ook nooit in moeilijk heden. In de tweede helft bleef RWDM de aanvallend- ste ploeg. Beveren kon daar maar weinig tegenover stel len maar de stoere Waas- landse afweer hield toch stand. De Wilde kreeg nog kans zich te onderscheiden. Vooral Thychosen kreeg en kele zuivere kansen voor de Deense voeten maar Filip redde alles. Braems haalde de frisse Creve nog van de bank en op vijf minuten van het einde kon ook de Pool Kusto nog even opdraven. Hij bracht de Brusselse ver dedigers trouwens nog even in moeilijkheden. Beveren haalde zijn twee de uitzege van de kompeti tie precies tegen de ploeg die sinds april 1982 thuis niet meer verloren had. Voor de Waaslanders meteen een belangrijke zege op weg naar een mogelijk Europees plaatsje. Hugo Aerts Filip De Wilde Daar begon ook de rol van Filip De Wilde over wie trai ner Braems ook niets dan lof Lokeren-Club Brugge 2-0. Een mooie tussenkomst van lloze Hoogenboom. (dm) Ivo Trui Trainer Waselge: Ik vreesde bet Brugsfcï And ré Lokeren-Club Brugge 2-0. Nijskens en Somers lieten Spelbos niet los. (dm) Lokeren-Club Brugge 2-0. René Vander Gijp toonde ook tegen Brugge enkele briljante flitsen, (dm) Zeer gelukkige Beverense spelers na de uitzege van SK op RWDM. De partij die door de Waaslanders i.v.m. een mogelijke Europese plaats in de eind stand van de kompetitie, als wedstrijd van de laatste kans werd ervaren, bleek wel niet zo schitte rend. Het waren trouwens de Brusselaars die meer dan een uur lang beukten maar het was doelman De Wilde die ervoor zorgde dat de twee wedstrijdpunten naar Freethiel konden. Ronald Spelbos. (dm)

De Voorpost | 1983 | | pagina 30