Sportkringsprokkels Antiklimaks bij de Klaaskens Benefietwedstrijd voor Johan Dierickx Voetbaluitslagen Voetbalkalender Zondag 6 februari om 15 n. gpWÈMj THEM Berchem niet onderschatten iiwerken, het grote probleem voor E. Aalst tU Ik moet dringend ons moreel wat OPKRIKKEN 2* Nationale VOETBAL De Voorpost - 4.2.1983 - 31 3° Nationale De jongste weken was meer dan ooit de zekerheid gegrond en gegroeid bij iedereen die bij geelblauw thuishoort dat de periodetitel niet meer kon gemist worden. Aan deze optimistische visie kwam wel een xeer ongelukkig en onverwacht einde tijdens de thuispartij tegen Sporting Hasselt, omdat Sportkring het geheel liet afweten en door één gelukte counter van de Limburgers de eerste nederlaag onder Noliet kenden. Meteen een ontwikkeling door nauwelijks driedui zend supporters werd mee gemaakt, en dat mocht ver bazing wekken omdat SK it-Niklaas dan toch een ipagandamatch had gele- tegen KV Mechelen. Zoals bekend kwam de luisploeg gevoelig ver zwakt aan de aftrap omdat zowel Danny Van den Hende Swat lanssens een straf- uitzaten. Hun res- iktieve vervangers waren jvo Wouters en Fred Truyens, die dus allebei een kans kregen om hun moge lijkheden nog eens te etale ren. Voor de Nederlander werd dat een maat voor niets terwijl Fred het er be- ïoorlijk van afbracht. In de beginminuten was geel-blauw bijzonder aktief m dreef het vooral op de levendige Bevers. Betaald antwoord kwam er reeds in je achtste minuut wanneer Jewaay keihard uithaalde sn zijn schot op de vuisten doelman Van Eenen- naam zag stranden. Nog «entjes later werd een vrij schop toegekend voor fout Truyens door Simoen raast geschoten. Die dave- ende start werd niet door getrokken door de gastheren en het was dan ook niet Devallig dat de Hasselte- laars het meeste gevaar te weegbrachten. Na enkele gemiste kansen kregen de gasten het wel erg makke lijk: in de 23ste minuut wou Lodewijckx immers de bal wegwerken naar een vrijlo- pende ploegmaat vooraan. In plaats van bij de zich aanbiedende Wouters kwam de pas echter in de voeten van De Zutter te recht. Deze twijfelde niet lang en zonderde Silliard, zijn eenzame ploegmakker vooraan, af. Gino Nijs werd vliegensvlug omspeeld en de Hasseltse nummer tien schoof in de verste hoek van het SK-doel. Van deze opdof fer herstelde de thuisploeg zich slechts geleidelijk en het was bijna louter uit per soonlijke pogingen dat de Klaaskens dreigden. Eerst via Simoen, die geïsoleerd als hij was door de afwezig heid van Van den Hende een hoekschop van Bevers te vlug inschoot en daarbij de buitenkant van de paal trof. Direkt daarna verdiende een prachtige beweging van diezelfde Bevers beter, wan neer hij eerst Vaclavicek uit schakelde en vervolgens ip- knalde. Zijn doelrijp schot werd nochtans door de dwarslat geweerd en zo ging de rust in bij een onjuiste 0-1 stand. Ook in de tweede periode kwamen de Sportkringers nooit op hun gekend (Nol- let)-niveau, hoewel het in de aanvang weer Bevers was die na een kleine dribbel naast schoot. Het bleef niet temin opvallen dat de ganse rechterflank zeer zwak ak- teerde met Lacroix en Wou ters als ontgoochelende pionnen. Moest het dan nog verwonderen dat het zeldza me gevaar van de linker vleugel kwam en wel van Jef Beirinckx, die geen direkte tegenstander meer had en daardoor zijn gang ging. Het schot van de Borsbekenaar sloeg echter op de buiten kant van de paal en weeral was er niemand in de nabij heid om af te ronden. Trai ner Noliet probeerde dan nog te redden wat er te red den was en bracht Rodrigo en Van Wambeke in voor Wouters en Lacroix. Verdere doelgelegenheden mochten we niet meer noteren, toch niet voor de Waaslanders. Wel voor de bezoekers die van de verzwakte lokale af weer profiteerden om op zoek te gaan naar een twee de treffer en daar ook dicht bij waren wanneer Silliard op rechts weg was en diens center door een verraste Lo dewijckx tegen de eigen deklat werd verlengd. Even later moest Ton Van Eenen- naam diezelfde Silliard ook afhouden met een moeilijke save. Maar op dat moment was de wedstrijd al beslecht en lag het plaatselijke ver lies al vast. (m.n.) Sint-Niklaas-Hasselt 0-1. Inspanningen genoeg, maar de Limburgse defensie stond paraat, (dw) S.K. Sint-Niklaas-Hasselt 0-1Luc Bevers spaarde geen moeite, maar het was boter aan de galg. (dw) Eendracht Aalst staat zondagnamiddag a.s. blijk baar voor een gemakkelijk klusje ter gelegenheid van het bezoek van Berchem Sport dat met één voet in derde nationale staat. Al bij al mogen de Eendrach- ters het Berchemteam niet onderschatten. «Doen we ook niet, zei Heylens ons in de loop van de week. Wat we wel willen mijden is het etiket 'moeten winnen'. Die 'must' schept wantrouwen en onrust in de ploeg». Georges Heylens behoudt de samenstelling die op Charleroi tot een goede performatie kwam en er onverdiend verloor. Hij hoopt alleen maar dat deze keer de veldmeerderheid konkreet wordt omgezet in doelpunten en denkt hierbij in de eerste plaats aan Geert Van Roy, die tijdens de heenwedstrijd op het Rooy te Berchem de winning goal (0-1) scoorde. Voor de rest werd ook niet gesleuteld aan het taktisch inzicht. Limpens blijft midden-midden en Robert Gla- zer zal opereren als teruggetrokken midvoor, een extra steun verlenend aan de spitslopers Van Roy en Ferrera. Ondertussen staat het vast dat de benefiet wedstrijd ten voordele van Johan Dierickx zal afge haspeld worden op woensdag 23 februari om 20 urn- tegen het befaamde RC Anderlecht. Voorzitter Daele- man tekende in de loop van de week het kontrakt op het sekretariaat van de leider in eerste nationale. Er werd een speciaal aktiekomitee opgericht dat als opdracht heeft er een heel speciale feestavond van te maken. De ploeg: Horvat, Van Kemseke, Desanghere, Steyaert, Dierickx, De Bolle, Sergeant, Limpens, Gla- zer, Ferrera en Van Roy. Wisselspelers: Van Wildero- de, Yangara en Vermeulen. (abl) Trainer Noliet was alles wel beschouwd niet zo erg ontgoocheld maar koppelde daarentegen nog een gunstige slotsom vast aan deze jammerlijke neder laag. «We wisten dat Hasselt een moeilijke ploeg was en werden onrechtstreeks door de afwezigheid van twee basispionnen buitenspel gezet. Door de afwe zigheid van Vanden Hende was de scherpte vooraan volledig zoek en waren er ook geen ballen bij aan de eerste paal. Anderzijds werd Swat Janssens keurig vervangen door Truyens, die evenwel een ander type speler is». Verder kon de Sportkringtrainer zijn ont goocheling niet verbergen over de zwakke prestaties van Lacroix en vooral Wouters, maar was hij daaren tegen tevreden over het sterk verdedigend spel van Noë en had hij eveneens een verdiende vermelding over voor Gino Nijs. «Gino is zeker een van de beste libero's uit de reeks, hij is sober en dus efficiënt. Toch moet hij nog beter kunnen met zijn sterke techniek en snelheid». Over de wedstrijd zelf meende Leon dat Sportkring in de eerste helft zeker de evenknie was van Hasselt maar bij doelkansen van Simoen en Bevers de nodige chance misten. In de tweede perio de moesten zijn mannen dan ook drukken en was het logisch dat naar het einde toe risiko's werden geno men achteraan. «Al bij al zijn we onverdiend verloren en is het nu zeker onze taak te herbeginnen. We moeten onze positie vooraan het klassement kunnen waarmaken en dat niet langer als de counterploeg maar als een sterk voetballend geheel.» Alleszins kordate woorden van een trainer die er ook alles voor zal doen om de eindronde veilig te stellen. Is het niet via de tweede periodetitel dan maar met een plaatsje binnen de eerste vier in de eindklassering. Dat laatste spreekt Noliet immers het meest aan. Over de opstelling voor volgende week, op ver plaatsing naar Diest, windt de Sint-Niklase trainer immers opvallend weinig doekjes. Van den Hende en Janssens keren uiteraard in de basis terug, terwijl Truyens zeker de voorkeur zal krijgen op Lacroix. Het wordt overigens wel dringen voor de zo gegeer de periodetitel waarvoor Sportkring inmiddels reeds is bijgehaald door KV Mechelen. Datzelfde KV Meche len moet volgende week op verplaatsing naar... SC Hasselt, zodat alles nog mogelijk is. Hoe hét ook zij, zaterdagavond moeten de Sportkringers zeker zege vieren tegen Diest, wil men nog enige kans op een tussentijds ticketje naar de eindronde gaaf houden. (m.n.) SE Sint-Niklaas-Hasselt 0-1 kkic Eendracht Aalst ging op Charleroi met de kleinste cijfers boot in. Een 1-0 uitslag die absoluut niet het juiste beeld •ergeeft voor de geleverde inspanningen van de Een- achters die echter voor de zoveelste maal dit seizoen lalden bij het omzetten van doelrijpe kansen. Het wordt n afgezaagd liedje, maar ook nu weer op Charleroi •gen in het eerste halfuur én Sergeant én Steyaert én Luk igSf opens drie kansen om te scoren. Horvat werd dus één keer als centrale pion op het mid- grazen genomen, nadat denveld. Hij was een van de 'is ihan Dierickx - voor de rest betere spelers ophet veld za- Miji goede wedstrijd - de terdagavond in het Zwarte st il il lukraak in de voeten van Land. Zijn aanvalskracht imt i tegenstander had ge- was opvallend en ook verde- eei opt. Voor de rest kon de digend kwam hij sterker uit mdrachtgoalie rustig een de verf. Met hem spoelde oortje leggen, vermits hij men in de Aalsterse mid- gans de wedstrijd nooit densektor in ieder geval op nstig werd bedreigd. Een een hoger tempo. Hedwig "*8 ositief punt was alleszins Sergeant presenteerde een 58 1 aktie van Luk Limpens goede eerste helft, maar utei oid' Bij het ondertekenen van zijn nieuw kontrakt bij de aanvang van het seizoen werd Johan Dierickx beloofd dat hij in de loop van dit jaar zou mogen rekenen op een benefietwedstrijd. Voorzitter Daeleman, een man die steeds zijn beloften nakomt, gaf derhalve aan manager Heylens de opdracht om samen met Die rickx uit te zoeken naar een tegenstander die bereid zou zijn aan bepaalde gunstige voorwaarden die benefietmatch in het Comelisstadion te komen afhas pelen. Heylens dacht onmiddellijk aan zijn vroegere roemrijke ploeg Anderlecht dat zich bereid ver klaarde (mits betaling alleszins) op woensdag 23 februari te Aalst aan te treden met de volledige ploeg. Volgens berekening moet die match haalbaar lijn, zegt Heylens, op voorwaarde dat de klub zich organisatorisch volledig achter dit initiatief stelt. «Een enige kans om Lozano en Co aan het werk te zien in ons stadion. Dat moet beslist vierduizend toeschouwers aanspreken». Voorzitter Daeleman van zijn kant beweert dat Heylens het toch wel iets te groots ziet en dat de kans bestaat, nu Eendracht in een bepaalde malaise verkeert, dat de publieke belangstelling te ontoereikend zou zijn en de klub in eigen zak zou moeten schieten om mogelijk tekort te dekken. De Eendrachtpresident heeft zelf al iets ondernomen in het kader van die benefietwedstrijd. Hij kwam in kontakt met Györ, de kampioenenploeg ran Hongarije, waaruit Glazer werd weggehaald. De Magyaren zouden bereid zijn gratis naar Aalst over te komen op voorwaarde dat Eendracht op zijn beurt aan dezelfde voorwaarden een tegenbezoek brengt aan Györ na het afsluiten van het seizoen. Nu maar al dl afwachten wat uiteindelijk uit de bus komt. Tenslotte ie et, mag ook feesteling Johan nog een woordje meepra- menen we. (abl) val >d o 1* Afdeling SC Lokeren-Club Brugge RWD Molenbeek-SK Beveren 2* Nationale Charleroi-E. Aalst St.-Niklase-SC Hasselt 3* Nationale VC Jong Lede-US Doornik VK Ninove-E. Zele Bevordering HO Merchtem-VW Hamme 1* Provinciale SK Lebbeke-Lokerse St. Wetteren-FC Ronse Haaltert-FC Brakel Dendermonde-Boelare 2* Provinciale A SK Maldegem-Temse Kemzeke-St-Pauwels Melsele-St-Gillis-W. Gandasparta-Oostakker FC Ol. Gent-Robur H. Vrasene-Adegem 2* Provinciale B Buggenhout-Oudegem Sp. Petegem-E. Meldert St-Gillis-D. -Denderleeuw Wieze-Nederename 3* Provinciale C Herzele-Bambrugge T erjoden-Okegem Kerksken-Meerbeke 2-0 0-1 2-1 0-3 0-0 3* Provinciale D Berlare-Excelsior Baasrode-Schellebelle 3-1 Heikant-Sombeke 2-0 Kallo-Haasdonk 1-0 SK Aalst-W. Moorsel 3-1 Bazei-Grembergen 1-2 Herdersem-Boonwijk 1-1 TK Meldert-Stekene Sp. 0-2 4* Provinciale SK Oostakker-SK Lokeren 0-1 SK Kalken-Eksaarde 2-1 SK Beervelde-SK Overmere 3-0 Val. Overmere-Dyn. Beervelde 0-5 4* Provinciale G Aaigem-Serskamp 3-2 Erpe-Bavegem Mere-Kwatrecht 0-0 4* Provinciale H Welle-Wichelen 0-1 Doggen-Appels 1-2 Baardegem-Opdorp Hofstade-Rp. Lebbeke 1-1 Erembodegem-Iddergem 4-1 Gijzegem-Lutterzele 1-1 S. Moorsel-Schoonaarde 4* Provinciale I Hoogeinde-Gerda 3-1 Waasmunster-WB Sint-Niklaas 1-0 KI. L. Vrasene-Kieldrecht 4-0 Str. Stekene-Tielrode 1-1 Meerdonk-Verrebroek 3-4 Klinge-Moerbeke 2-0 Sinaai-Rupelmonde 2-1 1* Nationale SK Beveren-SV Brugge (Costantin) SK Tongeren-SC Lokeren (Van Volcem) 2* Nationale FC Diest-St.-Niklaas SK (Soenens) za. 5.2 20 u. E. Aalst-Berchem Sp. (Leclercq) 3* Nationale A E. Zele-Bergen (Bots) Hutoise-VC Jong Lede (Loyaerts) Bevordering A VW Hamme-Delta Londerzeel (Romme- laer) 1* Provinciale FC Ronse-SK Lebbeke (Bockstaele) Lokerse-Olsa (Mestdagh) SV G'bergen-Dendermonde (V.D. Berghe) 2* Provinciale A Oostakker-Melsele (Kneuvels) St.-Gillis-W.-H. Vrasene (Praet) Adegem-Kemzeke (Van Zande) St.-Pauwels-Maldegem (Burm) Temse-Evergem (Segers) KV Ertvelde-Destelbergen (Vervaeke) Robur-Gandasparta (Lauwereys) 2* Provinciale B E. Meldert-Buggenhout (Vereeken) Oudegem-Wieze (Taeleman) Winnik-St.-Gillis-D. (Lievens) 3* Provinciale C Meerbeke-Terjoden (Lambrechts) Okegem-Burst (Demesmaeker) Meerbeke-Herzele (Dierickx) Bambrugge-Voorde (De Waele) Oudenhove-Nieuwerkerken (Wouters) Heldergem-Kerksken (Tanghe) 3* Provinciale D Haasdonk-Heikant (Van Gasse) Sombeke-TK Meldert (Van Goethem) Stekene Sp.-Baasrode (De Ruyck) Schellebelle-Berlare (Opdecam) Excelsior-Herdersem (Loeman) Boonwijk-Bazel (Van Leuven) Grembergen-SK Aalst (Nijs) W. Moorsel-Kallo (Moons) 4* Provinciale Eksaarde-Edeboys (Nuytinck) SK Lokeren-SK Beervelde (Melis) SK Overmere-Laame (Moreel) 4* Provinciale G Massemen-Aaigem (Aelbrecht) Serskamp-Oordegem (Van Haelter) Westrem-Mere (Van Limbergen) Smetlede-Erpe (Galle) 4* Provinciale H R. Lebbeke-Baardegem (Van Damme) Opdorp-Opstal (Leroy) Appels-Welle (Van der Kelen) Wichelen-S. Moorsel (Van Renterghem) Schoonaarde-Gijzegem (Vermeersch) Lutterzele-Erembodegem (V. Cauwenb.) Iddergem-Hofstade (Van den Be-rrhe) 4* Provinciale I Tielrode-Kl. L. Vrasene (F)' Kieldrecht-Kruibeke (De WB Sint-Niklaas-Hoor Gerda-Sinaai (Reyr' Rupelmonde-Klir Moerbeke-Meerc' n p Verrebroek-S tr. P deemsterde na de kampwis seling weg. Het is duidelijk voor iedere insider dat Hed wig frisheid mist, een spon taniteit waarmee hij verle den seizoen tot de beste middenvelders van tweede nationale behoorde. Het ex periment van Glazer die, al les samengenomen, nog niet veel gelegenheid kreeg om zich totaal in te werken in de speelwijze en stijl van de Eendrachtformatie. Het grote probleem blijft - het weze nog maar eens her haald - het scoren van doel punten. Noch Van Roy (zeker een zwak seizoen van Geert), noch Ferrera, zijn momenteel bij machte om de verdediging van de tegenstander onder de ge wenste druk te plaatsen. Nu zou men kunnen zeggen dat Heylens het dan maar eens moet proberen met andere spitsen. Allemaal goed en wel, maar beschikt de Brus selaar over andere waar dige elementen in het spe- lerspotentieel? Bovendien is het psychologisch wellicht verkeerd om elementen als Van Roy en Ferrera als bankzitters aan te duiden. Dat schept beslist geen ver trouwen voor de rest van het team, dat thans als biezon- derste opdracht heeft zo hard mogelijk op de tanden te bijten om de zwarte perio de in de kortst mogelijke tijd te kunnen overbruggen. «mm*» mw» <™tl J(p"r) Lede'VmCn Doornik 4'2- S,robbe «Ma thuisploeg na enig geharrewar voor doel op voorsprong na 20 min.

De Voorpost | 1983 | | pagina 31