■EÉ Ingreep op til? Rode Lantaarn na puntenwinst K.A.V.D. heeft tweede plaats (voorgoed?) verspeeld Trainer De Greef: «Verder blijven werken aan een homogeen geheel» Hoed of voor de lokale jeugdpolitiek Nipt maar ruim verdiend Eric Boone vervangt geschorste Joos bij V.W. Hamme it 32 - 4.2.1983 - De Voorpost VOETBAL VK Ninove-Eendracht Zele 1-1 In dit Oostvlaamse derby hebben de Zeienaars een belangrijk punt behaald nu gebleken is dat ook de recht streekse konkurrentie duidelijk aan de winst bleei. On danks dit positief resultaat verzeilden zij naar een weinig benijdenswaardige laatste plaats in het klassement. Hun positie is opnieuw hachelijk geworden maar hopeloos geenszins. Met deze hergroepering onderaan kan de be slissing in de degradatie beslist nog alle kanten uit indien de tricolores nu ook aan huis de nodige punten vergaren. In Ninove speelde Een dracht Zele een zeer even wichtige wedstrijd waarin de wil öm te overleven hoog tij vierde. De thuisploeg nam een zeer snelle start en dit offensief werd beloond met een treffer. Rond de der tiende minuut verlengde Raes een kombinatie voorbij Van Puyvelde zodat de be zoekers in de achtervolging verzeilden. Eendracht zocht via de counter naar nieuwe mogelijkheden en die kwa men er via een kopstoot van De Brabander en een open doelkans voor Eugène Blom- me. Op slag van rust spurtte de Gentenaar voorbij de Ni- noofse defensie waar hij een voorzet van John Chris- tiaens in één tijd op de slof nam. Het verhoopte sukses bleef evenwel uit. De twee de speelhelft bracht kente ring toen Jantje Pieters rond het kwartier maar in te du wen had. Een fikse beloning voor de Beverenaar die de hele wedstrijd door waak hond Egeyd werd getorpe deerd. De beslissende voor zet kwam van de voet van Theo Bordui voor wie dit treffen in het teken stond van de ontmoeting met non kel Toon Pfaff. Laatstge noemde had evenwel een aantal foutieve tussenkom sten in petto om zijn neef af te houden. Bordui kwam eindelijk als de morele win naar uit dit duel. Aan een 1- 1 stand bleef de Zeelse de fensie achteraan goed ge sloten onder impuls van een voortreffelijke libero Freddy Jacobs. In het steunvlak vierde Marc Cooreman een positieve rentree en bleek kapitein Jaak Goossens op nieuw outstanding. Trainer Hervé Van Lerberghe was begrijpelijk tevreden met het behaalde punt: «Wan neer wij op een dergelijke wijze blijven verder knokken is er voldoende hoop op een kentering ten gunste. Tegen Ninove hebben wij kansen geschapen en deze vaststel ling blijft een positief punt. Zonder die pech aan huis tegen Menen waar wij het toch moesten runnen zonder Bordui en Cooreman haal den wij een 5 op 6. Nu zijn het drie punten gebleven. Als er vandaag een winnaar mocht zijn kwam die eer aan ons toe. Zondag tegen Ber gen moet er iets gebeuren, winst betekent immers een nieuwe start». Joost Arens K.A.V.D. - BOELARE: 0-1 K.A.V.D. verspeelde na een rechtstreeks debat zondagna middag voor eigen publiek zijn tweede plaats in het klassement. Toen de bezoekers al na zeven minuten raak troffen na een ingebeelde vrijschop (ref Verniers hebben we al beter weten leiden) en daarna die voorsprong met man en macht gingen verdedigen, kreeg de thuisploeg het zeer lastig om die achterstand te overbruggen. Het blijkt dat Dendermonde de jongste weken weer een heleboel kansen nodig heeft om een treffer te kunnen plaatsen. K.A.V.D.-Boelare 0-1. Spits Schepens, voortdurend i(i de aanval, kon ook niet scoren, (vh) De ploeg van RTT die de dubbeslag lukte in het Lokerse voetbal voor ambachtelijke en openbare diensten. 4* Provinciale K.A.V.D.-Boelare 0-1. Schepens tracht de bezoekende verdediging te omzeilen, (vh) Dat is ook de mening van trainer Etienne Borré: «We blijven inderdaad in hetzelfde beddeke ziek: na melijk het scoren van doel punten. Voornamelijk na de rust kregen Jacques Joris en Tony Collewaert enkele doelrijpe kansen om K.A.V.D. weer langszij te brengen. Onze spitsen mis sen wellicht dat tikkeltje zelfbeheersing om de af weer van de tegenstander voor een voldongen feit te plaatsen. Ik moet er noch tans aan toevoegen dat Boe- lare uitstekend de kunst ver stond om de bal zo lang mogelijk in eigen kamp te houden en daama gepast de counter te spelen». Op een vraag waarom hij Stefaan De Wolf uit het veld haalde voor Eddy Van Den Driessche verklaarde Borré onomwonden dat hij die be slissing trof om nog een aanvaller meer in de verde digingszone van Boelare te plaatsen. Van Den Dries sche kon het echter niet waarmaken en kon zeker in die overbezette verdedi gingszone van Boelare zijn snelheid niet uitbuiten. Nu kan niet gezegd worden dat het K.A.V.D.-potentieel zich niet sterk heeft ingezet om het tij te doen keren. Boelare stond trouwens ge durende gans de tweede helft onder zware druk, maar tijdens die periode is het ons toch wel opgevallen dat Tony Collewaert en Dirk Catrysse techniek missen om het vooraan te blijven waarmaken. Borré beschikt echter duidelijk over een on voldoende kern om een aan val uit te bouwen die de pannen van het dak kan spelen. Bovendien ver klaarde de Dendermondse oefenmeester dat hij princi pieel niet de man is om ie dere week zijn elftal door mekaar te gooien. «Met een dergelijk systeem zit de kans erin dat de spe lers maar al te gemakkelijk het vertrouwen gaan verlie zen. Zo bvb. experimenteer de hij op Gent en tijdens een trainingsmatch tegen Leeuwkens Teralfene met Patrick Poppe als midden velder uit te spelen. Een al gehele voldoening bracht die noodoplossing echter F.C. DOGGEN - APPELS: 1-2 Belde ploegen behoorden voor de match nog tot de poten tiële aansluiters bij de kopgroep. Wie verloor moest alle kansen op een mogelijke terugkeer in de hoogste regionen laten varen. Windstoten, regenbuien en een zwaar veld maakten het de spiers lastig om degelijk spel te produce ren. Het windvoordeel was niet te onderschatten. H.O. Merchtem - V.W. Hamme 3-1 Appels, gestart met de wind bout, Veldeman en Van s in de rug, trok onmiddellijk Hoorde zijn toonbeelden van enkele knalprestaties kan Aan inzet overgave heeft alle registers open. Het inzet en ware voorbeelden bij mekaar shotten, (dka) speelde zeer sterk en drukte voor onze eigen ambitieuze Het is andermaal een nederlaag geworden voor de Hamse vierdeklasser, alhoewel hij bij jongeren. Zondag zijn we het Brabantse Merchtem een voortreffelijke prestatie leverde. Dat klinkt misschien vrij en dat komt welgelegen, eigenaardig, maar wie de wedstrijd heeft bijgewoond zal het allicht met onze zienswijze Zaterdag steken we onze eens zijn. Die kommentaar kregen we ook vanuit Merchtem. Die klonk nog even positief voeten onder tafel in plaats als tijdens de heenronde toen Raf Belton, de gangmaker bij Hoger Op, de wuitens, als een van in de shoes. Nadien zul- der beste formaties van de reeks bestempelde. Bellon is dé figuur bij Merchtem. Een kraan len we verder ijveren om van een voetballer. Maar zondag kon Hoger Op geen beroep doen op hem. De van de ploeg een gesmeerd Buggenhoutenaar lag met griep in bed en dat betekende een enorme handikap. geheel te maken dat nog de Doggen met de rug tegen de muur. De Appelse spit sen bekogelden de Erembo- degemse goal langs alle kanten maar gelukkig voor de Doggen stond er een uit stekende Van Den Bergh klaar om met een tweetal prachtsaves het gevaar te weren. Men ging naar de kabientjes met een 0-1 •tand. Het kon evengoed 0-3 geweest zijn, maar de kee pers spelen ook mee. Na de rust kregen we een gans ander beeld. Met de wind als bondgenoot kwam de Erembodegemse voorlijn meer aan bod. Zij kende het V.W. Hamme niet ge mankeerd. Er zijn andere faktoren die een negatieve rol spelen. Verschillende akteurs negeren gewoon de wenken die ze meekrijgen. Er heerst duidelijk te weinig discipline. Als daar zo vlug mogelijk geen verandering in komt zou het wel eens tot een ongelukkige ontknoping Een topper onderaan de klassering. Sinaai moest kost wat kunen komen, kost beide punten inpikken om die weinig benijdenswaar- Willy Meersman die zich de dige voorlaatste plaats voorgoed te ontlopen. Maar hoe laatste maanden op de ach- gingen de bezoekers reageren op die pandoering tegen tergrond heeft teruggetrok- Waasmunster? Een geprikkelde ploeg kan steeds wat ben en vrijwel alles aan Ed- meer. Verheugend voor Sinaai waren die drie treffers dY Maes overlaat legt deze vorige week op verplaatsing. Kon de voorhoede hetzelfde beer de vinger in de wonde: SINAAI - RUPELMONDE: 2-1 nog eens overdoen voor eigen publiek? De tienerformatie van trai- Herleving kreeg dan nog al vrij vlug sukses na een ner Hugo Van den Bossche een paar harde noten te kra- mooie poging van Jo Calle- baut die de laatste weken op een goede vorm drijft. Vanuit de grote backlijn drukte hij met zijn linker af en zijn schicht belandde in ■Het was weer opvallend hoe heelwat spelers gebrek aan discipline vertoonden. Eddy Maes heeft nochtans heeft een hartversterkende ken.' Rupelmonde voerde overwinning behaald on- volop de forcing om toch danks de afwezigheid van maar aan de gelijkmaker te Joos en Van Guyse. Wan- komen. De Sinaaidefensie neer de Sinaaitrainer dat bleef echter beheerst uitver- jeugdig talent kan samen- dedigen en probeerden, als de winkelhaak. De Doggen houden en wat meer cohesie volmaakte routiniers, de bal kregen nu ruim de tijd om de kan bijbrengen liggen nog bi eigen rangen te houden. De lokalen hadden tegen Rupelmonde nog eens schutters- niet vinden en liet een paar volledige buit binnen te ha- mooie voetbaldagen in 't Een verdiende lokale zege feest gehouden. Maar wat meer is, de verdediging liet zich open kansen onbenut. De len. Zoals het echter nogal verschiet voor Herleving, die Sinaai nu in het vaarwa- daar niet in de luren leggen. De komst van White Boys White Boys lieten zich wel eens gebeurt bij voetbal, Peter Maes kweet zich sue- ter Van Verrebroek en Meer- moest voor de Heidejongens een waardemeter zijn om het niet onbetuigd maar bwa- SPARTA WAASMUNSTER - WHITE BOYS: 1-0 niet. Vandaar dat Borré hen met het oog op volg moet roeien met de riemen seizoen te doen staat, wi waarover hij beschikt. De ze zich dan als titelkcn K.A.V.D.-dirigenten zullen daat manifesteren, intussen wel al weten wat E.I Bevordering V.W. Hamme heeft deze week in een zaal getraindk De hevige neerslag van de voorbije dagen had hef oefenterrein onbespeelbaar gemaakt. Na de trainini werd er uitvoerig van gedachten gewisseld. Trainel Eddy Maes wees nogmaals op de tekortkomingen waarvan sommige akteurs blijk geven. «Het gaat niet altijd om dezelfde spelers die hui opdracht uit het oog verliezen, zegt oefenmeestef Eddy Maes. Indien dat wel het geval zou zijn, kon je een beroep doen op invallers. Maar je weet nooit bij voorbaat v blijken van tekortkomingen gaat vertonen in eeÉ wedstrijd wellicht doet V.W. Hamme beroep of: dezelfde kem waarmee het in Merchtem de boe inging. Het kan moeilijk uit zijn invallerselftal gaai putten. Ook daar schitteren maar weinig sterren Zelfs Robbie Smet, vroeger een volwaardige titularis wordt voorlopig bij de invallers met een «onvoldoeif de» gekrediteerd. Wel doet Eric Boone zijn intrede in het basiselftal, j neemt de rol over van Guido Joos die aan een twe^ weken durende schorsing begint. Winnen is nu de absolute noodzaak voor V.W. Ham me. Verlies op eigen veld tegen Delta Londerzeel kq het zich niet veroorloven. Anders raakt het in viezj papieren. Slaat de paniekreaktie om zich heen dq lijkt het niet uitgesloten dat er volgende week eei- «bom» gaat ontploffen. Met alle gevolgen vandien. L De ploeg Jo De Wilde, Omer Van Praet, Eric Boone, Dir^w Verbustel, Bruno Marin, Ronny De Beule, Chris Va* Dam, Paul Vermeir, Dirk Van Buyten. Frankie Van haecke, Luc Schuddinck (Eddy De Malsche, Eri Amelinckx en?) i E.D.h nr. voldoende wenken mee. Bo- tigheid. Maar bij sommige vendien leidt hij op een uit- spelers kon het blijkbaar stekende wijze de trainin- niet meer op. gen. Eens in de wedstrijd Ze verwaarloosden hun ver worden die woorden blijk- dédigende opdracht. Met al- baar in de wind geslagen. Ie gevolgen vandien. Na het Nochtans legde iedereen in tweede plaatselijke doel- Merchtem een voorbeeldige punt moesten we wel risi- lnzet aan de dag. We speel- ko's nemen, den trouwens één van onze Met Eddy De Malsche in de beste wedstrijden. Na een plaats van Ronny De Beule kwartier kwamen we op werd een aanvaller meer in achterstand. Omer Van het veld gestuurd. Die gok is Praet diende naar de nood- niet gelukt. Al bij al verlie- rem te grijpen, nadat Dirk zen we door deze nederlaag Verbustel de bal in de voe- een paar plaatsen in de al ten van de tegenstrever had gemene rangschikking. Als geschoven. In de tweede het volgende zondag op- helft mochten we een straf- nieuw de verkeerde kant uit schop omzetten. We hadden gaat zal er fors worden inge- de wedstrijd in handen. Ed- grepen.» dy Maes gaf toen richtlijnen. E.D.M. Hij maande aan tot voorzich- Jt moesten de Appelse spitsen steeds op de loer om misver standen uit te buiten. Op een terugspeelbal kon de bezoekende midvoor inter ceptoren en de thuisdoel- man voor schiut zetten: 1-2. Trainer Frans De Greef be zag de zaken zeer nuchter. «Beide ploegen hebben een helft opgeëist maar Appels Een pracht van een door heeft meer van het wind- steekpas van Dirk Paelinck cesvol van die strafschop- donk brengt. We bewonde- goede te bevestigen. Sparta mocht weer hoop koesteren nen dat tikkelmtje macht te- karwei: 1-0. Sinaai toonde ren de dirigenten en trainers want Klinge liet van zijn pluimen op Tielrode dat zich nu kort om Sparta voor grote u/ u tot aan de rust licht veldo- van Sinaai om resoluut der- ook al komt mengen in de bovenste regionen. problemen te pkaatsen. Na Dirk Verbustel van V. W. Hamme (c) verwicht. Maar tot grotere gelijk jeugdbeleid te voeren. de rust bestendigde Waas- voorsprong kwamen de lo- Wanneer de toeschouwers De wind heeft het de spelers bleek het gauw dat de loka- m|lnster zijn overwicht maar voordeel kunnen profiteren. We konden aanspraak ma ken op een gelijkspel. Nu w uinsti kalen niet"dank zij een paar dat nu óolTwat meer gaan 11101 gemakkelijk gemaakt, len veel van hun schietpoe- bllpef steriel de bezoekende gepaste tussenkomsten van waarderen en talrijker ko- Windnadeel vergde veel der op Rupelmonde gelaten defensie aftasten. Toch Rupelmondeportier Pannen- m0n opdagen ziet de toe- van de fy»l°ke krachten, hadden. Ofwel haperde er moest Sparta proberen de tier. Amper hernomen of komst voor de lokalen er Terwijl bij voordeel men iets aan het vizier want twee punten uit de brand te Herleving kon weer juichen, rooskleurig uit. moeilijk vat kreeg op de bal steevast werd de omheining slepen kwestie van voeling Andró «H® regelmatig verder be- geviseerd. Ook Van de te behouden met Klinge en landde dan bedoeld. Toch Neucker kon zijn draai maar Kruibeke. Had er misschien bereikte Hugo Creve die een iemand verwittigd dat de fraktie van een seconde eer der bij de bal was dan de SK Aalst - WK Moorsel 3-1 SETOK Groen-Wit - Tijl Snas 4-4 gaan de punten echter naar uitgekomen Parmentier: 2-0. Appeis dat een degelijk g©- Ruj»to^e _nu _«i Verdiend winnaar van sportief derby il vormt en voor vele kop- zijn moed en ervaring sa- lopers een moeilijk te omzei- men en begon de lokalen leiders aan de winst ston den tegen Moerbeke? Sparta stortte zich het laatste kwartuur in een alles of niets offensief. De White de fensie werd nu onder regel matige druk gezet. Toen al len klip zal zijn. In onze onder druk te zetten. Maar De jongens van voorzitter helft op voorsprong met een de beste. Op de 68e min. kon ploeg" heeft de 17-jarige Van doelman Duerinck toonde Jefken Vermoesen hebben strafschop die door doelman De Troch scoren. Spanoghe v0el lokale supporters be- Der Burght zich ontpopt als zich voorlopig onvermurw- een verdiende zege behaald D'Herde, eens een grote be- oriënteerde de partij voor de 9onnon wanhopen kwam de - baar. Aan de 60* min. moest tegen hun buren uit Moor- lofte van Eendracht Aalst, thuisploeg waardoor SK 1-0 toch °P het bord na °*n hij zich toch gewonnen ge- sel. Door deze nederlaag is deskundig binnen werd ge- meer initiatieven nam en onorm geharrewar. Sparta ven. Op een hard schot van Moorsel in degradatiege- trapt. Deze 1-0 was meteen zeer verdiend deze sportieve «iuukte een zucht van op- ------ 1 n Do thnia- Am niolot^n^ Mn J1lnrkllnn* Am nunlan wnran i waardevol element. De geest en de sfeer in het team zijn uitstekend. Ook de aan gekochte spelers. Van Der Dimitri Van den Bosch kon vaar gekomen. De thuis- de ruststand. Na de koffie derby won. Biest, Jos en Mare Calle- hij niet meer bij de bal: 2-1. ploeg kwam in de eerste was de thuisploeg duidelijk luchting: de punten waren André Snas startte met negen man en kwam al dadelijk op voorsprong na vrijschop. Groen-Wit scheen te wach ten tot Tijl kompleet was om toe te slaan. Patrick Veeckman, tweemaal met het hoofd, en De Greve op vrijschop brachten de stand nog voor rust op 3-1. Drie vervangingen waren er te veel aan en Snas kwam te rug na een ten onrechte toe gekende hoekschop. Hoe J.P. De Smet zich ook over trof, hij kon niet verhinderen dat het 3-4 werd twee minu ten voor het einde. Eddy Saegemans lukte op de reep toch nog de gelijl ker. Kommentaar van gevaardigde van Tijl: Pierre bij ons onder de de uitslag is heel and Akkoord. Groen-Wit: Jean-Pierre Smet; William Dirk Raes, Graem Boi Guido De Lepeleer; Jacobs, Mare Baeyens, wig De Greve en Veeckman; Freddy De en Eddy Saegemans. Piene Van Eygem, PhÜ De Backer, Rudy Van Biest en Camiel Meyts. Pa P( va

De Voorpost | 1983 | | pagina 32