uit, samen thuis, naar derde? Mislukte vertoning Thuisploeg geeft gewonnen :lï match uit handen Duidelijke cijfer taal inzet prijsgegeven de laatste minuut Eendracht kreeg de beste kansen SETMAR Bting was men het kampen eens, di dresultaat, ook a] iez lenhout-Oudegem. inlijk ligt iet verlies Wij krege iwaerts VOETBAL 2' Provinciale Buggenhout - S.K. Oudegem 1-1 S.K. Maldegem - Temse: 2-5 Iwee geburen hebben er in hun traditioneel duur chten derby maar een zoutloos potje van gemaakt. Dat Sk moeilijk anders want het Kriekepitteterrein lag er dan ooit verzopen bij en maakte normaal voetbal onmogelijk. Toch konden de gaaten in de eerste helit llte kansen voorleggen en was de enige spits Ronny »r Haegen steevast in de gevaarlijke akties verwik- Iilk een sterk uitge- uitstekende doelmogelijk- e kans kwam de Pau- heid welke keurig door De laar echter een voetje Maeyer werd ingeschoten om doelman Opener maar in laatste instantie De door Luk Van Poecke van de lijn werd weggehaald. Dan was het wachten tot diep in die laatste periode vooral eer de kouwelijke toeschou- el rad nakijken te m waerts voelden vanaf .jg. moment wel waar de )rn vandaan kwam en pro- p( len ook iets te forceren. pfl n was evenwel een van Saman dat rake- t over de dwarslat ging. tweede helft verzorg- J" rood-zwarten het leder raakte. Dat was op de 82e minuut zodat het dringen werd voor de Vemiersploeg om de (on verdiende) nederlaag nog te ontlopen. Geen nood echter, rechtsachter Patrick Merckx onderstreepte zijn keurige wedstrijd met een lange rush die hij nog afsloot met een gave voorzet voor Herle- vingdoel. Daar was opportu nist Stremersch dan ook bij de zaak om zijn twaalfde seizoentreffer in te koppen en zo voor een juiste stand te (86e minuut: 1-1). ®nige echte kans voor wers nog eens konden opve ren. Een hoekschop van De- mets werd door een blunde rende thuiskeeper gemist zodat Fons Bosman doodge moedereerd kon binnenkop- spel en kregen een pen vooraleer Bonte bij het Door dit nieuwe puntje Sint-Pauwels haalde uit de jongste vijf matchen niet minder dan zeven punten, waarbij het slechts één keertje verloor schuiven trainer Samson en zijn man nen weer wat verder weg van de onmiddellijke degra datiezone en hebben vol gende ontmoeting zeer zeker de kans om direkte rivaal Maldegem op een achter stand van vijf punten te zet ten. Klauwaerts Kemzeke mag zich daarentegen op een kalm seizoenslot ver heugen, hoewel een plaats je binnen de eerste vijf wel een bijzonder bijkomende voldoening zou geven. En dat is met een puntje achter stand op de vijfde gerang schikte toch lang geen droom meer! De Vrasene supporters wa ren zondag zeker niet de ge lukkigste want wat hun ploeg aan kansen miste was werkelijk ongelooflijk. Daarbij moet niettemin on middellijk gevoegd dat de wit-zwarten de eerste helft op een fantastisch sterkè wijze beheersten. Dat werd slechts zwakjes in de rust- skore tot uiting gebracht want nadat zowel Luk Van de Vijver als Ludo Lardenoit enkele reuzenhoge doelmo- gelijkheden naast besloten, was het aan de 25e minuut Luk Janssens die een hoek schop rechtstreeks met behulp van de wind natuur lijk in doel omboog. Even daarna konden de Herlevin- genaars de match geheel beslist hebben maar een vloeiende aanval werd door Lardenoit tegen de staak ge schoten. Na de pauze bleef de thuis ploeg oppermachtig maar het was alweer door onkans en zwak besluiten dat Jans sens en Declercq geen suc ces hadden. Het was daar entegen aan de overzijde raak: Mark Lardenoit wou de bal imers ontzetten maar schoof in de voeten van Ade- gemspeler Andries. Deze aarzelde geen moment en gaf doelman D'Hondt dade lijk het nakijken. Deze gelijksteller was zeker overdreven voorde flauw- presterende bezoekers die het naderhand niet al te las tig meer kregen. De motive ring was bij de jongens van trainer Goemaere natuurlijk in het niet verdwenen en enkel het onophoudelijke gezwoeg van mannen als Onghena en Van Puym- broeck in het middenveld volstond niet om de voorspe lers tot doelpunten maken op te poken. Door dit puntje blijven de Vrasenaars eigenlijk wat in de onderstrook van het klas sement hangen (op een tien de plaats) maar moeten ons inziens geen angst meer hebben om in extremis in degradatieproblemen te ge raken. Natuurlijk zouden zo wel bestuur als supporters wel nog enkele goeie pres taties willen zien en daartoe krijgen hun spelers ook alle kans aangezien ze volgnde week naar medeleider Sint- Gillis reizen. Voorzitter Ri chard Van Strijdonck zal al leszins van een overwinning dromen, maar mits een be tere afwerking kan wit- zwart toch iedere tegenstan der aan? De Voorpost - 4.2.1983 - 33 Sparta Buggenhout noch S.K. Oudegem heeft enig kunnen halen uit de jongste konfrontatie. Een blik op rangschikking laat ons toe te stellen dat de althans voor Sparta Buggenhout, nu wel zeker- is geworden. Er zou al een groot mirakel moeten willen de Spartanen hun behoud verzekeren, kansen op behoud zijn de beide kommentaren be- S.K. Oudegem iets gro- sluiten dat het Buggenhout maar blijven toch nog was dat tijdens de eerste beneden de vijftig pro- helft de beste kansen kreeg. Over de jongste ont- maar dat het Oudegem was in bei- dat nadien het gevaarlijkst dat het uithaalde, als een «Halfweg de eerste helft zijn resultaat mag be- we op voorsprong gekomen, peld worden. In een geharrewar in het zegden na afloop zowel Oudegemse doelgebied degemse trainer WaL- haalde eerst Tiley uit zonder wens als de Buggen- sukses. Ronny Annaert klubsekretaris Fred- mocht dat even overdoen en Bisschop. die besloot in doel. Iets voor al genomen kon je uit het halfuur haalde Mare De Meester verrassend uit en de bal zoefde maar net over de Oudegemse dwarsligger. In de tweede helft heeft Pa trick Verheyden met een kopstoot nog een poging on dernomen en verscheen hij in de laatste minuten nog alleen in het Oudegemse doelgebied zonder dat er een doelpunt viel. Voordien had Oudegem de gelijkma ker gescoord en die kwam alleen maar tot stand dankzij een flater in onze verdediging.» «Tien minuten was de match oud toen Mare Rom- bout in de zone van de waar heid foutief werd gestuit. Ik verwachtte mij aan een strafschop die er uiteinde lijk toch niet kwam,» zegt trainer Walter Bauwens van S.K. Oudegem. «Het doelpunt dat Buggen hout scoorde was eigenlijk een geluksgoal. Overigens moet ik over die eerste helft niet al te hoog van de toren blazen. Wij speelden futloos en zonder overtuiging. Aan de rust hebben onze voorzitter en ikzelf de spe lers even de levieten gele zen. Dat bracht blijkbaar enige verbetering tijdens de tweede helft. Toch bleven we te krampachtig spelen en werd er ook te weinig in de breedte gespeeld. Walter Janssens heeft nog wel een paar keer moeten tussenbei de komen, want en dat moet ik eerlijk zeggen, op hoge ballen waren de plaatselij ken absoluut gevaarlijker. Ik kan voor deze mindere prestatie wel verzachtende omstandigheden inroepen, indie zin dat we geen be roep konden doen op Wil liam Vereecken die ge schorst was, noch op Paul Van Hauwermeiren die en kele uren voor de aftrap liet weten dat hij griep had. Dat betekende voor ons inder daad een handikap». E.D.M. Buggenhout-Oudegem. Beide teams naar derde? (c) St. Gillis - Stand. Denderleeuw 0-0 Titelkandidaat Standaard Denderleeuw heeft het op het veld van Eendracht St. Gillis beslist moeilijker gehad dan het verwacht had. Het botste op een wilskrachtige thuis ploeg die flink van zich afbeet en tijdens de eerste helft inzake veldspel beslist de mindere was, maar het wapen van de counter goed hanteerde. Dat deed de bezoekers geregeld pijn. St. Gillis kwam dan ook enkele keren dicht bij de openingstreffer. schoot zelf pardoes op de keeper. Nochtans had hij de gelegenheid om Mare De Voorzitter Leonard Baetens hierover: «Het was van bij de start duidelijk merkbaar dat de Backer te bedienen die zich bezoekers met het inzicht op dat ogenblik in een gun stiger positie bevond. Vijf minuten later zorgden we weer voor paniek in het be zoekende doelgebied. Op een ogenblik dat Rik De Geyter oog in oog met de Denderleeuwse de doelman verscheen, dacht iedereén paste ogenblik hebben we dat een eerste doelpunt rea- dan geprobeerd om via de liteit zou zijn. Het was echter waren gekomen te leggen op de zege. Ze liepen zeer offensief van stapel. In de eerste periode hadden ze een stomrachtige wind als bondgenoot. Wij hebben hun aanvallen rus tig opgevangen. Op het ge- tegenaanval toe te slaan. Een eerste keer was dat het geval zowat halfweg de eer ste helft toen Luc Van Nuffel uit zijn startblokken was ge schoten. Hij verscheen al leen in het doelgebied maar onbegrijpelijk hoe Rik, die toch een oude rat in het voetbalvak is, zich doodliep op de doelman. Nadien heb ben we wel even geluk ge had toen de gevaarlijke Geldof van ver uithaalde maar onze keeper nog net de bal over de dwarsligger kon tikken. Na de hervatting poogde Standaard ons met een press in de kortste tijd schaakmat te zetten. Onze verdedigers hebben die stromloop, die hooguit een kwartier aanhield, rustig kunnen opvangen. Daarna kwam er weer evenwicht in de wedstrijd zonder noe menswaardige kansen be halve dan het feit dat Rik De Geyter op het laatste nog eens gevaarlijk uithaalde. Het schot werd via de kee per en de dwarsligger on schadelijk gemaakt. Al bij al kun je het resultaat mis schien als logisch be stempelen, maar globaal genomen kregen wij de bes te kansen. Zelden hebben de bezoekers gedreigd, al dus de St. Gillisse voor zitter. Zondag spelen we in Winnik en daar hopen we alvast een punt mee te pikken». E.D.M. - Adegem: 1-1 Met negen in spanning de bal na-ogend, (c) De scheepsbouwers hebben voor het eerst sinds lang nog eens een duidelijk ver diende overwinning afge dwongen, welke vooral in de hand werd gewerkt door de thuisploeg die sterk van stapel ging en daarna niks meer klaarmaakte. In de beginminuten lukten de bezoekers al een eerste goal via Van de Vel en na men het daardoor wat aan de makkelijke kant. Dit speelde vanzelfsprekend in de kaart van de thuisspelers die steeds maar sterker ak teerden en niet voor niks de achterstand ombogen in een 2-1 voorsprong via Baert en Van De Velde. Dat was dan ook het beste wat de boter- mannen voor mekaar brach ten want nog voor de eigen lijke pauze aanbrak had By- noe de ploegen weer op ge lijke hoogte gezet. Tijdens de tweede helft was er geen houden weer aan de gasten, die over de ganse lijn de thuisploeg domineer den en dat ook gepast uit drukten in doelpunten. Wal ter Van Haver was tot twee keer toe de opportunist bij fraai opgezette aanvallen en Spittaels maakte enkele minuten voor tijd de eind stand vol. Het is natuurlijk betreurens waardig dat de ploeg van trainer Van Genechten ge durende deze kompetitie zo wisselvallig voor de dag kwam en zodoende zijn kan sen voor een ereplaats al vlug verspeelde. Niettemin blijft blauw-wit een te vol gen formatie en kan het nog een rol van betekenis spelen in de uiteindelijke ontkno ping, wel als scherprechter en niet als titelkandidaat. Manil Kemzeke - Herleving Sint-Pauwels 0-0 Herleving Vrasene Buggenhout-Oudegem. Patrick Verheyden en Walter Heyvaert in duel niet «filosoof» Willy Van Zande. (c) Gent-Robur Moerzeke: 1-1 was verondersteld dat Robur Moerzeke bij het wel zwakke Olympia Gent zou beslag leggen op de winst. De jongste weken waren teveel punten verlo gegaan en men wou in de tred blijven van de koplo- dus was een overwinning in het Gentse haast een Ixaak. Bijna is Robur Moerzeke in dat opzet geslaagd, moest echter in de laatste minuut zijn voorsprong geven, toen doelman Laureys de bal onvoldoende it kontrole kreeg en die tekortkoming door een lokale ralier kon worden afgestraft. leider Freddy De Maere zwaar aan het verlies ene punt. «Vooral van het feit dat je prijsgeven nadat je in het t geweest, zegt klubleider. de oorzaak bij de afwer- kregen voldoende m afstand ~te ne- de thuisploeg, i ermee gemoeid de eerste helft op de paal schoot, ma werd ij toch au teur van een doelpunt, na dat Eric Saerens hem voor dien de bal had aange speeld. In de tweede helft hebben we vooral aanvan kelijk een overdonderend meesterschap aan de dag gelegd. We hebben dat ech ter niet kunnen vertalen in doelpunten. Een paar keer werd de bal nog net voor de doellijn weggekuist. Met het einde in zicht begonnen we toch in een overwinning te geloven. Die kleinste skore zou ons ook twee noodzake lijke punten opleveren. Maar in de laatste minuut werden we dan geslagen. Een tekortkoming van onze doelman. Een feit waaraan ikzelf niet zo zwaar til. Meer heb ik het op de aanval die een schrijnend tekort aan af werking laat blijken. Dat heeft ons al punten gekost waarop we normaal beslag hadden moeten leggen. Tij dens de jongste zes wedstrij den hebben we maar zeven punten gewonnen. Dat is te weinig voor een ploeg met titelambities. Het heeft ertoe geleid dat we momenteel een kloof van drie punten zullen moeten overbruggen op de koplopers Ertvelde en St.-Gillis-Waas. Met nog ne gen wedstrijden voor de boeg is het daarvoor nog niet te laat. Maar dan moet er geskoord worden.» (edm) Etienne Lelie van Robur Moerzeke. (vh) in h ïin in enhout-Oudegem met Hans Hofman, Marc Rombaut en Rudy Van Sinaey. (c)

De Voorpost | 1983 | | pagina 33