F.C. Wieze verder op de goede weg Leiders tweemaal op achterstand Kamillekes rukken op naar tweede plaats in klassering! Sinaaise Luitentuitsters gaan de Snijrsters kloppen Doelpunten in de eerste helft der SnickI werd keizer bij de liggende wipschutters van Sinl-Sebastiaan slta Mei# handhaa het kwa Oostakkei, Boonwijk). 34 - 4.2.1983 - De Voorpost 2" Provinciale VOETBAL 1 Svelte Melsele - Sporting Sint-Gillis: 2-2 Wieze - Nederename 1-0 Het ziet ernaar uit dat F.C. Wieze op weg is om zijn behoud in tweede provincia le te verzekeren. Het heeft de laatste weken al ver schillende punten gewon nen. Tegen het toch niet te onderschatten Nederename bleef het ook op eigen veld aan de winnende hand. Het was nochtans sterk gehcm- dikapt, in die zin dat vijf titularissen ontbraken. Michel Heyvaert en Luc De Wit waren geschorst. Johan Putteman, De Batselier en Rudy Matthijs stonden op het ziekenrapport. Trainer Walter Van Poucke moest dan ook een beroep doen op enkele jeugdspelers. Dirk Van Den Heizen leverde op het middenveld weerom een behoorlijke verrichting en ook Ronny Van Biesen ver tolkte een voortreffelijke rol als verdediger. Paul Thoen leek de uitblinker. Hij scha duwde bestendig de gevaar lijke Van De Walle, zowat de gangmaker bij de bezoe kers. Deze keer kreeg hij echter weinig of geen gele genheid tegen zijn oppo nent. Ronny De Wolf had de funktie van de gekwetste Rudy Matthijs op het mid denveld overgenomen. Hij leverde daar een briljante verrichting en werd zelfs halfweg de tweede helft au teur van een doelpunt. Ronny plaatste zich achter Paul Thoen van F.C. Wiezesteunpilaar in verdediging. een vrije trap die hij van op (vty een respektabele afstand re gelrecht in doel knalde. Vooraan liet Roland Delsin scheidsrechter twijfelde niet zich overvallen. Hij was bie- aan het doelpunt dat F.C. zonder aktief en maakte het Wieze twee punten ople- de bezoekende defensief verde. verre van gemakkelijk. De In feite is vorige zondag de bezoekers zijn trouwens traditie verdergezet. De maar zelden gevaarlijk voorbije jaren won Wieze geweest. telkens de dag, nadat het Toen het doelpunt van Ron- zijn bal organiseerde. Wan- ny De Wolf tot stand kwam, neer het feest is geweest rees er enige betwisting, kan men blijkbaar wat meer Het bleek dat de bal door de op het voetbalveld, netten was gegaan. De In ieder geval zijn de twee Deze partij was zondermeer fer: de Melselespits een echte propaganda voor zelf de strafschop om. het soms wat verguisde pro- Sporting Sint-Gillis liet dit alles niet zomaar op zijn be loop en woog vooral met Be- toncelli en De Kerf op de Melseelse afweer. Niette min moesten de bezoekers wel tot in de tweede speel- helft wachten om op gelijke hoogte te komen. Die gelijk- vinciale voetbal. Veel volk, goeie leiding en vooral twee ploegen die het onderste uit hun kas gaven en met louter sportieve middelen mekaar bestreden. Vooral Svelta mocht de beginminuten op zijn aktief schrijven omdat de 'blauw-witte nu eenmaal Melsele-Sint-Gillis-W. In de 501 min. trapte Bettoncello een vrijschop die door Mare Strijdonck in eigen doel werd verwerkt. (Iv) ouderdomsdeken Rogiers. ste kwartier immers een da- maker kwam er wel op Na enkele goed opgezette verend vluchtschot. Dit be- het best gewend zijn aan de goedkope manier: Betoncelli akties die van nabij werden modderige omstandigheden van eigen veld. Het moest dan ook niet verwonderen dat de jonge gastverdedi- ging het meerdere keren op de heupen kreeg Wanneer Waem en Van Mieghem boudweg hun kans gingen. Op de twintigste minuut werd een plagende Patrick Waem door zijn direkte be waker onderuit gehaald en was dat meteen de aanlei ding naar de openingstref- dweilde weer de rechter- gemist door keeper Van flank af en stuurde een een- Hoecke werden onder ter op goedvallen uit voor schept, klommen de lokalen doel. Daar stond dan thuis- weer op voorsprong. In de back Mark Van Strijdonck 68ste minuut kogelde Willy die het leder ongelukkig op Van de Velde verrassend en het hoofd kreeg en tot in vanop verre afstand een bal eigen netten verlengde. net onder de deklat. De Gil- Hierdoor was de Svelta- lisnaars waren dus weer op ploeg weer verplicht om het achtervolgen aangewezen, matchgebeuren in handen maar hielden er nu korte te nemen en lukte daar ook metten mee. Hun aanvoer- in door haar middenveld dat der, Eddy Franckaert, lukte weer sterk werd geleid door bij het ingaan van het laat- zegelde een drawn die bei de elftallen zeker verdien den. Het was alleen maar jammer dat er geen bonus- punten mochten gegeven worden aan één van deze Wase ploegen voor hun wer kelijk voorbeeldige pres tatie. Een en ander betekent dat Sporting Sint-Gillis weer Ertvelde moet laten voor gaan met gelijke wed strijden maar met één ge wonnen match minder. Vol gende week nemen de neeljongens het weer op tegen een noot, met name tegen ving Vrasene, maar wel eigen terrein. Svelta le daarentegen zich goed binnen het tet van de ploegen in de reeks en zijn kennismakingsseizof met tweede provinciale ker geslagd noemen, gende week mogen de beienkwekers dan ook ontgoochelen in 3C Provinciale Herdersem - Boonwijk: 1-1 Racing Boonwijk heeft bij Herdersem een punt in de wacht deroptreden gedaan, nadat gesleept en met dit resultaat is men in Sb-Gillis-Dender- hij geruime tijd als wissel- monde best tevreden. Het zag er nochtans in het begin niet speler had gefungeerd. De zo best uit voor Leo Pissens en zijn maats. Al na negen prijsschutter van weleer minuten had de thuisploeg gescoord langs Luc Pieters. Een bleek enige tijd de konditie kwijt Die mindere punten die in de wacht wer den gesleept van goudwaar- de. Algemeen wordt in Wie ze verondersteld dat volgen de zondag tegen S.K. Oude- gem deze gunstige trend zal verdergezet worden. De sfeer is terug optimaal en dat is een belangrijke faktor die tijdens de vorige man den ontbrak, met alle gevol gen vandien. E.D.M. doelpunt dat het gevolg was van koncentratiegebrek bij de Racingverdedigers. Het is niet de eerste keer dat men in de periode lijkt nu wel achter Boonwijk pas wakker wordt wanneer de tegenstrever een de rug, zodat het zich laat doelpunt heeft gescoord. Looi Sport Tessenderlo - Kamillekes Aalst 1-2 In de eerste helft was Her- waren de St.-Gillissenaars dersem over het algemeen meer aangewezen op verde- aangewezen op de tegen- digen. Ze moesten in die aanval. De wind blies toen periode het overwicht van in het voordeel van Boon- de thuisploeg ondergaan, wijk dat meestal in het of- Die dreigde wel enkele ke- fensief was. Net voor het ren, maar kon niet tot scoren ingaan van de rust kon Ra- komen. Bij Boonwijk werd cing gelijkstellen langs Wil- vooral flink werk geleverd ly Danijs. Na de hervatting op het middenveld, waar geregeld de lokale aanval werd onderbroken. Dat maakte het werk van de ver- dedigers heelwat lichter. Na afloop werden bij Boonwijk Eddy Van Ransbeeck en Lu- do Pissens met een zeer goed gekrediteerd. Eddy Van Ransbeeck had zijn we- aarrzien dat trainer Leo Pis sens in de komende weken verder vertrouwen zal blij ven stellen in Eddy Van Ransbeeck. Nog te vermel den valt dat Boonwijk aan de rust een vervanging doorvoerde. Zo ruimde Pier re Moerenhout de plaats voor de jonge Renaat Jas- par, en die liet een vrij gun stige indruk. Voor Racing komt het er nu op aan om zondag voor eigen volk te zegevieren. Dat is trouwens al enige tijd geleden. Bazel moet in dat opzicht een ge makkelijke prooi worden voor de wit zwarten. E.D.M. Een zeer goede prestatie van Ludo Pissens De Aalsterse voetballende Kamillekes zetten hun steile opgang van de jongste weken onverminderd voort. Nu werd de moeilijke verplaatsing naar Tessenderlo tot een goed einde gebracht en op de koop toe verloren de naaste konkurrenten Gosselies en Lommei hun wedstrijd, zodat de begeerde tweede plaats nu door de Aalsterse meisjes wordt bezet, op twee punten van de leiders Doelpunten uit stilstaande spelfazen De oranje-blauwen trokken op de winderige Looise vlakte resoluut de aanval lende kaart, wat hen na de eerste veertig spelminuten een hoekschoppenverhou- ding van 1-6 opleverde en op het scoorbord een 0-1 voor sprong. Er werden ettelijke kansen afgedwongen, onder meer bij vrijschoppen van Greta Van Hauwermeiren. Looi Sport speelde meestal met één eenzame aanvalster in de spits en liet de bezoek sters komen met de bedoe ling hen op het gepaste mo ment te counteren. Doch de Kamillekes kenden dat spel letje en trapten er niet in. Drie minuten voor rusten mocht Greta Van Hauwer meiren dan net voor de backlijn een vrijschop trap pen en deze kans liet de Aalsterse specialiste bij dit soort fazen natuurlijk niet onbenut (0-1) Na de kampwisseling be ging Kristine Van Hende aan de hoek van de backa- rea een onnodige fout, met een rechtstreekse vrije schop tot gevolg. Het werd echter een achterwaartse pas naar Ales, die onhoud baar gelijkstelde. De thuisploeg voelde plots de zege binnen bereik, schoof het middenveld naar voor en dwong drie hoek schoppen af. Brenda Van den Eeckhoudt moest een paar maal met gevatte tus senkomsten haar doel van schending vrijwaren. De Looise storm luwde en de Kamillekes legden hun fy sieke overwichten in de ba lans en Greta Van Hauwer meiren bezette meteen een meer aanvallende positie. Bij een vrijschop tikte Greta het leder tot bij Ann Eeckhout, die tussen speel sters door de ver uitgewe ken Veerle De Wint aan speelt. Deze trapte de bal uit een schier onmogelijke hoek in het Looise doel, het soort schoten waar ze stilaan het patent op heeft genomen. Opmerkelijk was dat on danks fraaie kombinaties van weerzijden de drie doel punten rechtstreeks of on rechtstreeks voortvloeiden uit spelfazen met een stillig gende bal. Pechmatch voor Kristine Van Hende De uiterst bedrijvige Kristi- ne-met-de-drie-longen be leefde vorige zaterdag een pechvolle wedstrijd, nadat ze aan de basis lag van het gelijkstellend doelpunt kreeg ze tijdens de tweede helft ook een harde bal op het hoofd en was een tijd lang graggy en werd ver vangen door Brigitte De Cock. Dit waren zowat de enige dissonanten in een echte propagandawedstrijd Ieder een hoopt van harte dat Kristine er zaterdag op nieuw bij zal lopen. De Kamillekes begonnen de wedstrijd tegen Looi Sport nog steeds zonder Gis- èle Ghesquière. Ann Van der Eecken nam haar plaats in en werd na de rust ver vangen door Hilde Daele- mans. Scheidsrechter was Mart ine Delteme uit Marchienne-au-Pont, die geen moeite had met beide sportieve ploegen, Zaterdag a.s. 5 februari ont vangen de Kamillekes D.V.V. Brugge, ook al geen gemakkelijk hapje. Wie de Aalsterse voetbalsters club aan het werk wil zien kan om 15 uur terecht op het terrein aan de Zandberg. Het loont de moeite het Aal- sters damesvoetbal in volle ontplooiing eens met eigen ogen te gaan volgen! Cyriel Temmerman Tweede Nationals vrouwen Jumet SC - W Lommei 1-0 W Veldegem - Kontich FC 2-1 Sp. Tessenderlo - Kam. Aamst 1-2 DW Brugge - FC Gosselies 2-0 U. Namêche - R. Union 0-1 US Yvetoise - S. Remouch 2-3 FC Ekeren - Donk - OG Oosten de 2-3 1. FC Gosselies 16 22 2. S;-Remouch. 16 21 3. Kam. Aalst 16 21 4. W Lommei 15 17èa 5. Sp. Tessenderlo 16 17 6. R. Union 16 17 7. OG Oostende 16 17 8. DW Brugge 16 16 9; W Veldegem 15 15 10. U. Namêche 16 14 11; Jumet SC 16 13 12. FC Ekeren-Donk 15 12 13. US Yvetoise 15 9 14. Kontich FC 16 9 Loot Sport-Kamillekes Aalst 1-2 Kristine Van Henden een ongelukkige match. (AD) Berlare. (jj) SK Herdersem - Boonwijk 1-1. De thuisploeg geraakte niet verder dan een billijke drawn en staat nu zes punten acL op Baasrode, (per) f t De 14e speeldag zorgden de meisjes van Luitentuit voor dé verrassing door de Snijrsters op eigen terrein te gaan kloppen. De topmatch Dendermonde-Temse eindigde on beslist. K.A.V. Dendermonde - Willy Girls Temse 2-2 Sportieve wedstrijd waarin beide ploegen tot het uiter ste gingen. De eerste helft was voor Temse dat aan de 17e min reeds op voorsprong kwam met een prachtdoel- punt van Coene: een hoek schop rechtstreeks binnen. In de 25e min liet Temse een strafschop onbenut want Vemimmen trapte de bal in handen van de lokale por tierster. Kort na hernemen kwam Dendermonde op ge lijke hoogte via Van Israel maar amper weer afgetrapt of Temse stond opnieuw 1-2 voor langs De Rijcke. Toen werd het al Dendermonde wat de klok sloeg zodat Temse niet anders kon dan verdedigen. In de slotminu ten kwam Dendermonde toch nog aan zijn trekken en scoorde de gelijkmaker via Van Cleemput. Prachtlei- ding van scheidsrechter Theo Drieghe. Wijnveld - Lokerse SV Girls 1-1 Een zwak leidende scheids rechter Plaquet deelde in deze hardnekkige wedstrijd drie gele kaarten uit. Bij de lokalen was De Coster de absolute uitblinkster. Trou wens ze bracht Wijnveld op voorsprong aan de 3e min maar rond het halfuur stelde Van Bocxlaer gelijk. Bij de SV Girls noteerden we de namen van Van Bocxlaer en Comelis voor hun opvallen de prestatie. Het geel was weggelegd voor Alicia Paz en Verhulst bij Lokerse en voor Rita Schatteman bij de lokalen. D.V.K. Grambergen - Herle ving St.-Pauwels 0-9 Op een moeilijk te bespelen terrein was het al St.-Pau wels wat de klok sloeg. Van de Wiele was in een produk- tieve bui en scoorde vijf maal, verder Samson twee treffers en Bolmmaert en Van der Haeghen elk een. Hierdoor komt St.-Pauwels terug op de tweede plaats. FC Rupelladie. - SK Ladil« Lokeren 3-3 :B«b Twee onvolledige ploeflSeln namen het tegen elkaar fovei Bij Rupelmonde was er afwezige terwijl Lok«| slechts met negen de e begon. De Rupelmeli kwamen op voorsprong® Van Cleemput maar Berf kon gelijk maken. Voor ff rust zorgde zelfde Berté] zelfs voor een 1-2 sprong. Met een lokale 4 fer van Jacobs na de if was alles te herdoen. Veil man trapte dan een hm schop rechtstreeks (2-3) maar duiveltje J kon op de valreep nog tl gelijkmaker binnentik' De Snijrsters - Luitentuit] Onder doorlopend wicht van de bezoekers den de Snijrsters sl« sporadisch aan de balt men. Rond het halfuur de Polfliet voor 0-1. De 1< len kregen dan nog met een omgezette schop door Vlockrijk. Zeflj nuten voor het einde uit dige Luitentuitvreugde Van Rompu scoorde 1-2. er tranen met tuiten bi] laten beweerden de lokal An

De Voorpost | 1983 | | pagina 34