De Petter onhoudbaar Nieuwerkerken loopt verder uit Gratis modderbad op Heikant F.G. Baasrode wint, maar nu komt «dé» konfrontatie 3' Provinciale Tweemaal Goossens Sportkring haalt opgelucht adem Geel-blauw geraakt in nesten Uitslagen van 30/01/1983 ■'SéSaerf'i j^Sae/ 'SsSa®'? VOETBAL Eendracht Nieuwerkerken - Heldergem: 2-0 De 21e voetbalzondag is voor de leidersploeg uit Groot-Aalst weer gunstig verlopen omdat het twee punten kon uitlopen op naaste konkurrent Kerksken. Nieuwerkerken haalde het immers met 2-0 tegen Heldergem na een zeer goede wedstrijd. Kerksken daarentegen moest op eigen veld een punt laten tegen het bedreigde Meerbeke. Kerksken mag nog een kaars doen branden voor keeper De Decker die reeds op de vijfde minuut een strafschop stopte. Misschien kwam het wel door de staat van het veld dat de scoremachine Impens-Depril en De Bruyne niet op gang geraakte, zodat de uitslag 0-0 werd. Ook het goed geklasseerde Bambrugge liep bij Herzele een nipte 2-1 nederlaag op, zodat ze nu vier punten achterstaan op de leider. Ook Deftinge liet op eigen veld een punt verloren gaan tegen Oudenhove daar het niet verder kwam dan een billijke 1-1 stand. De wedstrijd Eist-Ede werd 2-1, waardoor Ede nogmaals bewijst een onregelmatige ploeg te zijn. Voorde heeft zich nu volledig weggewerkt uit de degradatiezone, het won immers met 2-1 tegen het nochtans niet te onderschatten Etikhove dat er nu een kruis over de titel kan maken. Terjoden deed het zondag met elf spelers van eigen kweek want Houben, Coppens, De Deyn en Kerkhofs waren onbeschikbaar. Deze jon gens konden een uur stand houden tegen de sterke formatie van Okegem, waar Lacroix, Ottoy en Van Vaerenbergh de 0-3 cijfers vastlegden. Tenslotte werd de wedstrijd tussen de hekkensluiters Burst-Moerbe- ke afgelast wegens het onbespeelbare terrein. Meer beke is door dat uitstel nu drie punten uitgelopen op dat tweetal, doch heeft een match meer gespeeld, zodat de strijd voor het behoud zeer spannend blijft. (gm) De Voorpost - 4.2.1983 - 35 Belde ploegen kwamen gehandlkapt op het veld. Leider Nieuwerkerken moest de uitstekende middenvelder Welle- kens wegens examens missen, terwijl bij Heldergem prijs- ichutter Frans Van der Schueren en Ronny Perreman, allebei met een enkelverstuiking moesten forfait geven. Anderzijds kon het opnieuw beroep doen op Luc De Nul. Herdersem, zijn vijfde plaats in de klassering waard/ toonde zich een sportieve tegenstander van de leiders- ploeg. In het eerste kwartier was het zelfs de beste ploeg maar bracht geen gevaar voor doelman De Naeyer. Toch was het de thuisploeg die op de 10* minuut dicht bij een doelpunt kwam langs de snelle en vrijwel onhoud bare De Petter. Hij zag de bal net voor zijn voeten weg gewerkt door Rufin Van den Eynde. De daaropvolgende hoekschop werd door De Saedeleer over het doel ge kopt. Na het eerste kwartier begon de thuisploeg beter te spelen en toen De Petter op de 20* min. naar doel schop te kwam de bal op de paal terecht. De Bosschere her nam en schoot binnen, doch ref Erik Van Exterghem -keurde deze goal terecht af wegens buitenspel. De Petter, in zijn dagje, zag op de 25* en 28° min. zijn prachtschoten gestopt door de Heldergemse doelman Dirk Perreman. Bij het laat ste schot kwam de bal op nieuw bij De Bosschere te recht, doch de portier kon op mirakuleuze wijze de 0-0 op het bord houden. De bezoe kers voelden het gevaar na deren en na een half uur kwam De Nul in de ploeg. Op de 35* min. kon De Petter net als vorige week een gou den voorzet geven aan Yvan De Bosschere die op identie ke wijze het eerste doelpunt scoorde: 1-0. Net voor de rust moest De Petter (weer hij) foutief neer gelegd worden in de fatale zone, wat resulteerde in een strafschop. Keeper De Naeyer kwam de penalty ge ven en deed het zo nauw keurig dat zijn vis-ó-vis kansloos was. 2-0 dus en rusten geblazen. Na de kof fie dartelden dezelfde spe lers op het veld en De Petter mocht reeds op de 46* min. aanleggen, doch zijn schot kwam in het zijnet terecht. Op de 50* min. kon de bezoe kende portier een grond- scherend schot van Moens subliem in corner verwer ken. De middenvelder Van Der Biest, Moens en Uytter- sprot toonden zich echte modderduivels en wonnen alle duels van hun tegen strevers, zodat de Helder gemse defensie meer dan haar handen vol had met de snelle spitsen De Petter, De Bosschere en Steenhout. Na 65 minuten kregen de bezoe kers een open kans om te milderen, doch ze lieten de ze onbenut. Met nog een kwartier te spelen was de bezoekende portier bijna tweemaal geklopt. Eerst door een eigen verdediger toen de bal nipt naast ging en door een schot van Steen hout dat in de modder bleef steken. De thuisploeg ver ving nog Moens door de her stelde De Boeck en vijf mi nuten voor het eindsignaal Steenhout door de jonge De Schrijver. Tijdens het laatste kwartier toonden de bezoekers zich opnieuw de beste ploeg. Nog gaven ze de moed niet op en drongen geregeld door in de thuisverdediging. In de 80* min. appeleerden de supporters voor straf schop na een onvrijwillig handspel van Arijs. De wed strijd zou eindigen na een goed schot van een Helder gemse aanvaller. Alles samen een goede wed strijd van twee sterke ploe gen, korrekt geleid door ref. Erik Van Exterghem. Met de ze zege zijn de jongens van trainer Armand Spitaels een stap dichter bij de kam pioenstitel. (gm) E. Nieuwerkerken-Heldergem 2-0. Deze modderduivels ploegden voor weinig kijkers door het slijk. Het had een topmatch moeten worden, (per) T.K. Meldert - Stekene Sportief: 0-2 E. Nieuwerkerken-Heldergem 2-0. Yvan De Bosschere, auteur van het eerste doelpunt rukt opnieuw op naar Dirk Perremans doel. (per) Heikant - Sombeke 2-0 Heikant blijft volharden. Na een paar mindere weken (wie heeft dat niet?) begon de scoremachine op volle toeren te draaien met als absolute climax de overwinning verleden week in het hol van de leider. Daardoor werd de kop van de klassering bijeen gedreven en mogen we ons aan een denderende ontknoping verwachten. Ook onderaan wordt fel gedrumd om uit de gevarenzone te geraken. Sombeke had de laatste weken de wind in de zeilen (vijf op zes) en was zeker niet naar Heikant gekomen om als schiettent te dienen. E. Nieuwerkerken-Heldergem 2-0. De Bosschere waagt zijn kans doch het schot wordt \esmoord in de modder en wordt een «oprapertje» (per) -S.K. Kallo - Red Star Haasdonk: 1-0 In deze onvervalste vierpun- match gingen de beide gouden' puntjes misschien nist naar het meest homoge- e team maar wel naar het I elftal dat het het meeste doelgevaar kon bewerkstel ligen. Daarbij moet wel on- I middellijk gezegd dat het "illoterrein als vanouds I ook zondag weer moeilijk lespeelbaar was door het I vele slijk. Dat belette echter I niet dat de Red Stars er met een onblusbare inzet tegen aan gingen, en vooral in de middensektor baas waren. De beslissing viel evenwel rond het halfuur wanneer de bal na een sterke kollektie- ve aktie voor het doel van keeper 1%n Moeseke werd geslingerd door Picavet en daar Mark Rotthier bij de pinken was om meedogen loos in te kloppen. Na de pauze bleven de Kallospe- lers voor het beste voetbal en de daaraan gekoppelde kansen zorgen en was het grotendeels aan gastkeeper Luc Van Moeseke te wijten dat de cijfers niet zwaarder uitvielen. Een en ander brengt wel mee dat de thuis ploeg uit de netelige plaats jes wegkrabbelt en Red Star Haasdonk daarentegen op een voorlaatste plaats blijft hangen. Volgende week kunnen de Kallonaars op Moorsel zo goed als zeker heid nopens hun behoud af dwingen, terwijl de Haas donkenaars het thuis heel wat moeilijker krijgen tegen Heikant. Manil Een schiettent werd het niet maar wel een militair oefen terrein waar de spelers gra tis modderbaden aangebo den kregen. In zulke om standigheden kon van be hoorlijk combinatievoetbal geen sprake zijn. En daar zijn niet alleen de spelers slachtoffer van maar ook de toeschouwers. Wanneer grijpt het gemeentebestuur in? Wachten tot de volgende verkiezingen? Het eerste kwartuur was een studie ronde. Of liever een uittes ten hoe ver een voorzet over die hobbels geraakte. Aan de 17e min waagde Mare D'Hollander zijn zoveelste poging, ditmaal met sukses. Eric Van Doorsselaere kon de voorzet voorbij de Sombe- keportier duwen: 1-0. Te ver melden dat bij de bezoekers Rudi De Boom de donderdag gekwetste Malfliet moest vervangen in het White Stardoel. Een pracht van een dubbelpass tussen Ivan Ringoet en Luc Sillis zonder de Peleman alleen af voor doel maar Luc viseerde de Zeelse kerktoren. Na de rust toog Sombeke op zoek naar de gelijkmaker. Toch bleef Heikant het gevaarlijkst uit breken o.a. langs Van Doorsselaere en Freddy Van de Velde, die met een puik schot doelman De Boom tot een gevatte save dwong. Aan de 74e min was het raak! Op vrijschop tikte Paul Van Doorsselaere gepast in de loop van Van de Velde. Tegen diens schicht stond De Boom machteloos: 2-0. Beide ploegen hadden dui delijk diep in hun krachten arsenaal getast. Het tempo daalde zienderogen zodat we enkel nog een paar indi viduele nummertjes te zien kregen, Hierbij verkeek Mare Pringels nog een unie ke kans door over te knal len. Rudi De Boom werd en kel nog in verlegenheid ge bracht door een knal van Freddy Van de Velde. Dirk Blancquaert vond de zege van Heikant verdiend. «Maar met die 2-0 is dan ook alles gezegd. Van spektakel of hoogstaand voetbal kon hoegenaamd geen sprake zijn. Ons terrein laat dat eenvoudig niet toe!» De bezoekende trainer Luc Van Hoorinck vond de cijfers te zwaar. «Alles bij elkaar genomen zat er voor ons misschien een drawn in, re kening houdend met de kan sen voor Peleman en Prin gels. Maar kom, voor ons moet het zondag a.s. tegen Meldert gebeuren. Die wed strijd moet heel eenvoudig gewonnen worden.» André In deze uitpartij mochten de messenvechters geen nieu we puntjes te grabbel gooien en dat was ook te merken in de beginminuten waarin de Stekenaars een tijdje de kat uit de boom keken en de thuisploeg het initiatief lieten. De Meldert- spelers konden evenwel slechts sporadisch doorstor men waarbij ze doorlopend door een hechte bezoekende defensie werden afgehou den. Aan het halfuur kwa men de vice-leiders dan toch uit hun verdedigende stelling en kenden meteen succes wanneer Patrick Goossens vanop ruim twin tig meter op doel schoot en de stuitende bal in het thuis- doel uitstierf. Vanaf dat mo ment hadden de gastheren niet veel gelegenheid meer om iets te ondernemen want de Sportiefspelers hielden hen keurig in bedwang en legden zelf nog de beste pa tronen op de grasmat. Dat leverde ook nog een hand vol kansen op maar zowel De Boom als Van Stappen misten van nabij. Wie ech ter wel goed was voor dg, tweede goal en meteen de uiteindelijke beslissing for ceerde was Patrick Goossens die zijn tweede treffer van de middag aante kende na een onstuitbare soloaktie. Door deze overwinning die zelden in gevaar kwam blij ven de Stekenaars op drie eenheden van lijstaanvoer der Baasrode, een kloof die beduidend zou kunnen slin ken als de mannen van trai ner Van Goethem zondag baas blijven over de Baasro- denaars. Men is er zich in de Stadionstraat wel degelijk van bewust dat zondag de laatste kansen op een titel worden uitgespeeld en het is dan ook logisch dat het elftal daarvoor speciaal wordt klaargestoomd. Manil Eendracht Bazel - Grembergen: 1-2 Baasrode - Schellebelle: 3-1 F.C. Baasrode is, soals algemeen verwacht, tegen S.O.S. 'isllebelle a.an de winnende hand gebleven. Het doml- »rde de partij voornamelijk tijdens de tweede helft. Toen iad het de wind als bondgenoot. Dank zij dit weerelement Za<M» In feite het eerste Baasroods doelpunt tot stand fftkomen. O®® Sekretaris Alfons Moens zeven minuten luidde voor -pvsr de wedstrijd: ons de alarmbel toen een 3i '«Schellebelle was zeker niet bezoekend schot de onder- )ke»op bezoek gekomen om zich kant van de deklat raakte, dfto laten afslachten. Al na Dat was een eerste duidelij ke waarschuwing aan ons adres. Iedereen heeft die toen begrepen. Er werd be hoorlijk gekombineerd. Met nog drie minuten te spelen in die eerste helft zijn we op winst gekomen langs Luc Van Der Veken. Hij werd daarbij geholpen door een sterke rukwind. In de twee de helft zijn we het initiatief gaan nemen. Hoewel de be zoekers toch nog op gelijke hoogte kwamen, zijn we nog twee keer tot scoren geko men. Eerst langs Tuur Ge- rlo, die een aanval van Wim Moens kon afronden. Daar na langs Marcel De Cock die een tegenstrever uitschakel de en de bal in doel kon deponeren. Al bij al werd het voor ons toch een verdiende zege, na een wedstrijd die bijwijlen hard, maar globaal geno men toch fair werd betwist.» Voor Baasrode wenkt nu de grote konfrontatie met ach tervolger Stekene. De Waas- landers hebben een achter stand van drie punten. Voor hen is het in feite een nood zaak te winnen, willen ze nog enige kans maken op de titel. Baasrode moet echter het spel niet maken. Dat is een voordeel. Voor hen ware een puntendeling al vol doende. Dan blijft, met nog acht matchen voor de boeg, de voorsprong van drie pun ten behouden. In geval Mar cel De Cock en co. er in slagen om beslag te leggen op de twee punten. Dan is de weg vrij voor promotie naar tweede provinciale. Dat het een spannende kon frontatie gaat worden, ligt algemeen in de lijn van de verwachtingen. Hoe gaat Baasrode reageren op de be wering van sommigen dat Stekene eigenlijk de beste ploeg in de reeks zou zijn? E.D.M. K.K.S.F.B. Overgangsklasse A EJ Welle - Michelbeke 4-2 Zingem - DB Welle 2-1 Dat was afgaande op het eerste halfuur zeker niet te verwachten want tijdens dat tijdsbestek waren de Kas teeljongens veruit het sterkst in de kombinatie, maar mankeerden weer scherpte in de afwerking. Tegen de gang van het spel in waren het integendeel de Grembergenaars die aan de leiding kwamen. Op de 30ste minuut speelde Fons Van Cleemput immers te zwak terug op doelman Troch, wat aan Van Dam de gelegenheid gaf binnen te duwen. Deze tegenslag kon de thuisploeg maar eventjes ontredderen want een goeie vijf minuten later ging Rob bie Maes 'öp de solotoer en had ook verdiend succes. De gelijke stand bleef ook niet lang op het skorebord omdat de Bazelse verdediging in de 42ste minuut weer in de fout ging. Na een vlotte Grembergse aanval kon Bressinck het leder naar zijn keeper toespelen maar deze had zich daar kennelijk niet aan verwacht en duwde het kleinood in de voeten van de goedgevolgde Buyts. Deze Grembergenaar tikte ook nu binnen en dat bleek achter af voldoende aangezien de tweede helft doorlopend door de gastploeg werd be heerst en de Eendrachtspe- lers geen echt doelgevaar meer konden afdwingen. Zoals reeds aangegeven in onze titel blijven de geel- blauwen gevaarlijk hangen in de zogenaamde rode zone en krijgen ze in de komende twee weken alvast geen makkelijke tegenstanders uit tegen Boonwijk en thuis tegen Excelsior zodat het gevaar van nog dieper te zakken helemaal niet denkbeeldig is. Manil Overgangsklasse B Astene - VK Hamme 1-2 Middelburg - Daknam 3-1 Ransele - SK D'Monde 5-1 Lembeke - Baasrode 1 -1 Eerste klasse B Elversele - Heizijde 0-5 Joso Lebbeke - Heusden 13-0 Dammen D'Monde - Ap pels 2-0 Eerste klasse D Sp. Royen - Meerbeke 1-4 Moorsel - Iddergem 3-1 Wanzele - Herdersem I 14-1 Kalender voor zondag 6/02/ 1983 Overgangsklasse A RJ Brakel - H. Kerst SK D'Monde - Middelburg Baasrode - Ronselde Eerste klasse B RC Doorslaar - VT. Lebbeke Joso Lebbeke - Lourders Appels - Destelbergen Heizijde - Dammen D'monde Eerste klasse D Iddergem - Royen Herdersem II - Moorsel (A.T.) Baasrode is leider in derde provinciale en heeft nu duidelijk titelambities. (vh) Schellebelle speelde tegen leider Baasrode, (vh)

De Voorpost | 1983 | | pagina 35