Panters' sterke luchtafweer Danielle De Wandeleer, de witte parel van Leonidas Aalst De coaches aan het woord Basketbal in een notedop DE BASKETBALDERBY IN CIJFERS BASKET De Voorpost - 4.2.1983 - 37 Dirk Bracke, coach van Cabrita Zele (bvw) CABRITACOACH DIRK BRACKE: «LENGTE VAN BAASRODE EEN REEEL PROBLEEM.» «De thuisploeg was te groot voor ons. We konden niet bij de rebound en dit zowel in verdediging als in de aanval. Dat had voor ons konsekwenties. We konden nooit op snelheid vertrekken en dat moest één van de wapens worden, om Baasrode er onder te krijgen. Vanop halve afstand waren we nergens en dan is de rekening vlug gemaakt. Het zelfvertrouwen ver dwijnt. Tegen de rebounddriehoek in verdediging konden we niet dicht onder de korf komen, zodat we ook van uit de positie geen resultaat hadden. We werkten af aan dertig percent en wisten dat we zeker boven de 50% gemiddelde moesten scoren om te kunnen winnen. Het verschil lag hem in de centime ters. Het verdikt is misschien zwaar maar daar zit dan een totale offday op het vlak van de afwerking voor veel tussen. In de eerste helft kunnen we na een slecht begin nog enigszins terugkomen, maar op het einde van de eerste helft missen we op een kruciaal moment een paar korven. In de tweede helft had na een 15 punten achterstand de pressing geen resul taat. De thuisploeg was gelanceerd. De nederlaag op zichzelf is geen drama. We hadden in ons program ma, die optie ingecalculeerd. Winnen bij ofwel Eeklo of Baasrode, zou goed geweest zijn. Het gebeurde bij Eeklo, zodat we nog altijd meedoen voor de titel, mits we komende zondag thuis tegen onze naaste belager St. Ian Antwerpen winnen». BENO Vovka Oudenaarde - Bavo Geywa Moerzeke 87-50 De bezoekers hebben hun goede prestatie van vorige week niet kunnen bevestigen, toen ze overtuigend wonnen van The Tower Aalst. Vovka dat reeds ver schillende weken op de sukkel is, stelde opnieuw orde op zaken en deed opnieuw een beroep op Tjoncke - Margodt, hetgeen hen aanvallend een heel stuk sterker maakte. Dat ervaarde Moerzeke, dat reeds bij de rust kansloos was met een 44-23 achter stand. In de eerste periode kon alleen Van Cleemput optomen tegen de lokale aanvallers. Dat was zeker onvoldoende voor een goede prestatie. In de tweede helft kreeg Van Cleemput steun van Van Loey, maar dat volstond niet om een zware nederlaag af te wentelen. Punten: Vovka: Verspeeten 15-10, Opstaele 0-4, Van de Kerckhove 7-8, Margodt 10-4, Van Dorpe 0-4, Tjoncke 12-9. Moerzeke: Van Leoy 2-17, Van Houtte 2-0, Colman 5-0, Van Cleemput 14-7, Claessens 0-3. Hoger Op - Dendermonde: 72-74 Een goede zaak voor de bezoekers, die door hun eigen knappe uitzege en de thuisnederlaag van The Tower Aalst op een gedeelde derde plaats staan op twee punten van tweede geklasseerde Deinze. In de eerste helft liet Dendermonde zijn intenties duidelijk blijken en na 20 minuten stonden ze met 29-37 aan de leiding. In de tweede spelperiode liep ze zelfs uit tot 33-45 met het trio Van Leemput - Goossens - Coeckelbergh aan het kanon. De Gentenaars kwamen evenwel gevaar lijk opzetten en haalden niet alleen hun achterstand op, maar liepen uit tot 64-59. Na 70-70 was het echter Dendermonde dat het laken defintief naar zich trok. Punten: Hoger Op: De Meyer 18, Alluyn 18, Walraet 15, Van Tilburgh 4, Wittewrongel 12, Comillie 5. Dendermonde: Van Leemput 30, Goossens 20, Coec kelbergh 15, Van de Spiegel 6, Vermeulen 3. Wie Danielle De Wandeleer wil bereiken moet tijdens de week in het Brusselse zoeken. Deze 23-jarige jonge dame woont in de hoofdstad. Naast haar werk als ergoterapeute heeft ze haar hart verpand aan de basketsport. «Van kindsbeen af boeide deze sport mij. Eerst speel de ik in schoolverband, toen ik de smaak echt te pakken kreeg ging ik meer en meer oefenen en zocht naar een betere klub. Zo kwam ik terecht bij Le Logis. Maar wanneer je te lang bij éénzelfde team blijft geeft deze je op een bepaald ogenblik geen voldoening meer, en dat was zo het geval bij mij. Op een bepaald moment had ik nood aan een andere ploeg, waar ik iets kon bijleren, ik wou de routine doorbreken, iets nieuw beginnen. Via speelsters van Leonidas hoorde ik dat zij iemand zochten. Na veel over en weer gepraat besliste het bestuur uiteindelijk mij te trans fereren, en zo belandde ik in de ajuinstad», aldus Danielle. Op de vraag of ze aanpassingsproblemen gekend had antwoordde ze als volgt: «Nee, eigenlijk niet. Het klikte direkt tussen mij en mijn nieuwe ploeg. Ik kende er vele mensen. Ook de taal was geen pro bleem, ik probeer Nederlands te praten en zij probe ren het in het Frans. Je ziet met een beetje goede wil kan er veel. Wel is het zwaar je werk te kombineren met kompetitie-basket. Eerst en vooral heb je de vele uren trainen, de lange afstanden die je moet afleggen en je bent veel weg. Meestal ben ik bekaf, maar ik heb het er voor over en ik doe het graag». «O ja, eigenlijk is er wel iets waarmee ik moeite heb. Onze trainer roept tijdens de wedstrijd allerlei richt lijnen en tips, korrigeert voortdurend onze ploeg, maar dit valt voor mij zwaar. Ik kan moeilijk twee werken tegelijk doen, luisteren en goed spelen? Als ik luister verlies ik de concentratie met als gevolg dat mijn prestaties dalen, wat nadelig uitvalt voor de ploeg, en als ik niet hoor naar wat de trainer zegt is die niet akkoord. Vroeger heb ik dit nooit meege maakt, de coach bij Le Logis was een kalm type die tijdens de match niets zei maar achteraf geen blad voor de mond nam. Deze manier van werken is voor mij nieuw, ik moet ze nog gewoon worden», aldus de Wandeleer. Over de confrontatie met Eeklo wou deze speelster het ene en het andere kwijt. «De prestaties bij Eeklo lagen aan de minieme kant. Wij haalden zonder problemen de zege binnen. Per soonlijk vond ik de arbitrage niet zoals ze moest zijn. Voor de ene ploeg floten de scheidsrechters alles en bij de anderen keken ze veel te veel door de vingers. Dat is niet consequent handelen. Eenzelfde maatstaf moet je gebruiken anders ontstaat er wrevel», aldus de Brusselse dame. NR Dc akteurs van de derby van de weekt: staande Panters Baasrode en zittend Cabrita Zele. bvw) Jozef Piron, coach van Panters Baasrode (bvw) PANTERSCOACH JOZEF PIRON: «MOTIVATIE EN ZONEVERDEDIGING: WINSTPUNTEN» ANTERS BAASRODE - CABRITA ZELE: 71-50 en smadelijke nederlaag voor de leider uit bevordering A, Cabrita Zele. De luisploeg heeft maximaal haar sterke kwaliteiten rendabel gemaakt en lermee de basis gelegd van een sprekende overwinning, iets overdreven in moeilijk omzeild door Cabri ta, dat vanop halve afstand totaal faalde. De definitieve afgang van de bezoekers had plaats tussen de 8" en °9 ïjfers door de totale offday van de Zeelse afwerkers. maar in ieder geval ruim bleven" de leiders SanvS trdiend. De nederlaag uit de heenronde was nog niet verteerd bij Baasrode en lend totaai onmondig en et wilde zich in ieder geval rehabiliteren en daarin is het tenvolle gelukt. Panters plaatste een 14-0 en abrita opteerde voor een idividuele verdediging en had de thuisploeg zich ihijnbaar aan verwacht, ant het tweemansspel ikte en Cois Dierick voelde ch in zijn sas en ook Ver- eersch - Guido Verstappen de eerste minuten pa- er" pat om na 3 minuten reeds in 8-0 voorsprong te ver erven. Vier reboundgoals daarmee kwam al onmid- illijk de sterkte van Pan- lis op het voorplan. Het ngtevoordeel werd ge nikt om het Cabrita lastig maken. De Zeelse coach [ik Bracke had begrepen kroop in een zone defen- De thuisploeg moest ch even aanpassen, maar negatieve start van Zele, r I kollektief een 0 op 9 liet jtekenen bleef Baasrode lt de vijfde minuut met 8-0 iden. De bezoekers langs Locht, Du Jardin en ins scoorden ook een 0-8 na 8 minuten kon men op tn nieuwe lei beginnen. i\ missers en evenveel Iverlies aan beide kan waren de oorzaak dat Panters'-Cabrita. Eindsignaal en vreugde bij de Panters, (bvw) tt wedstrijdpeil bijzonder lag was. Eerder krampach- minuut met 25-25. kon Cabrita langs Du thuisploeg is via het fcWÈdin - Van Hoeyweghen meesterschap in de aanval- lijven aanklampen tot de lende- en verdedigende re- De bound het meest in balbezit, meer Geert Moens, 2 op 10 en Guido Verstappen, 3 op 13 kunnen het meesterschap niet in cijfers uitdrukken. Het is Rudy Vermeersch, de beste thuisspeler, die bijna op zijn eentje Cabrita in het verweer duwt, die met zijn 4 op 4 op het einde van de eerste helft. Panters met 31- 27 laat rusten. Peter Moens kan in de twee helft Cabrita tot op 31-29 liep uit tot 56-35. Ver meersch was hier nog eens de betere afwerker, de enige die bij de thuisploeg tot een hoog shotgemiddelde kwam met 11 korven uit 18 pogin gen. Kollektief kwam win naar Baasrode maar tot 40%. Cabrita schakelde met 15 punten achterstand over naar een press en coach Bracke haalde de wisselspe lers Blancquaert - Van Dam me van de bank, maar ook brengen, maar de volgende zij konden het tij niet doen minuten verlopen zoals het keren. Panters was gelan- begin van de eerste helft ceerd met een 8-0 voor Panters en siast c speelde enthou- de stuwkracht van is voor de thuisploeg de goe de aanloop. De Zeienaars dit was het werk van een een ontketende Vermeersch, kollektieve aanvalsbevlie- die waarschijnlijk de beste ging waartegen Cabrita prestatie uit zijn carrière geen verhaal had. De 39-29 aan de supporters presen teerde. De laatste drie minu ten kon coach Piron dan ook missen de kracht en inzpn- rustig overgaan tot applaus- der de preciesheid om wat vervangingen. De volgelo- terug te doen. Na 7 minuten pen Baasroodse sporthoeve nog een schijnterugkeer met was een bewijs, dat er voor 42-35, maar dan is de kous basketbal momenteel veel definitief af. De bezoekers belangstelling bestaat. Jui- hebben een gebrek aan pi- chende Panters aanhangers vot- en postkracht om op te en afdruipende Zeelse sup- tomen tegen de Baasroodse porters waren kenschetsend reuzen die de rebounddrie hoek vormden. De Baas roodse zoneafweer werd voor het verloop, sportief derby 'anters-Cabrita. Dat de thuisploeg baas was onder de orven komt hier duidelijk tot uiting bij de poging van tvens. (bvw) PANTERS BAASRODE: Doelpogingen: 32 korven uit 80 pogingen of 40%. 1* helft: 15 op 42; 2* helft: 17 op 38. Vrijworpen; 7 op 14. Dierick: 7 op 18; Vermeersch: 11 op 18; Mark Verslap pen 1 op 1; Guido Verstappen: 5 op 16; Wellekens: 2 op 4; De Smet 0 op 3; Moens: 4 op 15; Meersman 0 op 1; Stevens 2 op 7. Punten: Dierick 10-6, Vermeersch 11-14, Mark Verstap pen 0-2, Guido Verstappen 6-6, Wellekens 0-4, De Smet 0-0, Moens 4-4, Meersman 0-0, Esseldeurs 0-0, Stevens 0-4. CABRITA ZELE Doelpogingen: 21 op 68 pogingen of 31%. 1* helft: 12 op 38; 2* helft: 9 op 30. Vrijworpen 8 op 13. I De Brauwer 1 op 6. Blancquaert 1 op 4. Van Damme 1 op 3, Van Hoeyweghen 3 op 6; Du Jardin 6 op 16; De 1 Locht 4 op 8; Moens 3 op 11, Hendrickx 2 op 14. Punten: De Brauwer 0-4, Blancquaert 0-2, Van Damme 0-2, Van Hoeyweghen 4-2, Du Jardin 9-6, De Locht 6-2, Moens 4-2, Hendrickx 4-3. BENO Panters-Cabrita. Johnny De Locht kan hier één van de rare keren vanop halve afstand aanleggen, (bvw) De Baasroodse trainer was uiteraard een gelukkig man, zoals trouwens de ganse Pantersaanhang, met de schatbewaarder voorop, die ongeveer 500 mensen zag binnenstappen in de sporthoeve. Jozef Piron en zijn ploeg waren hun supporters nog een revanche verschuldigd voor de nederlaag te Zele opgelopen. De Baasroodse coach verwoordt zijn visie op het derby: «Primordiaal was de motivatie van alle spelers. Ik had het door dat de match tegen Zele wat speciaals betekende. Er werd bikkelhard getraind. Ik moest niemand aanporren om tijdens de oefeningen tot het uiterste te gaan. Het was voor mij een goed voorte ken. Taktisch zat het ook snor. Ik oordeelde dat we ons lengtevoordeel het best konden aanwenden in een zoneverdediging. Ik begon met een 2-1-2 zone en het was de goede taktiek. We waren baas onder de ringen en met veel centimeters onder de korven konden we het ons veroorloven om tamelijk ver op de vleugels uit te verdedigen. Het enige waar ik voor vreesde was dat de Zeelse spelmaker Jan Van Hoey weghen onze zone zou stuk shotten en dan had ik als wisseloplossing een 1-3-1 in petto. Het was evenwel niet nodig om over te schakelen. Ook in de aanval hebben we ons centimeters overschot kunnen uitspe len met tip-ins en dat betekent heel wat bij de eindafrekening. Wanneer Zele ons in de tweede helft trachtte uit évenwicht te brengen met een press bleven we rustig. We hadden het voordeel meer dan tien punten voor te staan. Het bleek toen nog maar eens welke nuttige pion Rudy Vermeersch is als hij ontspannen kan spelen. Alles lukte hem. Zele heeft op geen enkel moment tempo kunnen maken en we bleven nu over de volle veertig minuten fysisch overeind. Ik veron derstel dat Cabrita waarschijnlijk wel een archi- slechte match speelde en als leider tot beter in staat moet zijn. Het is in het derby nog maar eens gebleken, dat Panters zich speciaal kan motiveren als het om een belangrijke match gaat. We ontvangen thuis nog andere reekstoppers, als komende zaterdag Linkeroe ver en verder nog St. Katelijne Waver. Ik meen dat we met dezelfde geestdrift als vorige zaterdag ook die opdrachten aankunnen en dat zou ideaal uitkomen voor een goed klassement».

De Voorpost | 1983 | | pagina 37