IJsberenfeest te Dendermonde Patro B ontfutselt Grembergen A een punt Heirman-Post grijpt de leiding Incidentrijke bestuursverkiezing bij TC 78 Hamme Oost-Vlamingen triomferen op Antwerpse tornooi Verzwakt Buggenhout KRACHTBAL De Voorpost - 4.2.1983 - 39 TAFELTENNIS peil ien Toyota-Wieze (6-15): De be zoekers met een goede Ple- tinck en Van den Abbeele de toe waren Van den Neste, hebben een grote overwin- Moortgat, Braem en Willaert na ning kunnen vastleggen die iets beter en konden ze nog He heel wat punten opleverde, wat van de achterstand af- Zondag 6 februari aanstaande om 11 uur zal voor de zesde maal het Nationaal IJsberenfeest van Dender- monde plaats hebben in de vijvers naast het zwem bad Olympos. Onder «ijsberen» verstaat men het zwemmen in open lucht tijdens de koudste maanden van het jaar. Van begin oktober tot eind maart wordt er van dinsdag tot zondag dagelijks buiten gezwommen. De training bestaat uit een zwembeurt in het koude water en heeft als doel te wennen aan de kou en verhoogt tevens de weerstand tegen verkoudheden. Aanvullend wordt er ook in het zwembad geoefend ter verbetering van techniek en uithouding. In principe kan iedereen die een gunstig doktersat test kan voorleggen ijsberen, men moet wel in staat zijn minimum 25 m te zwemmen. Op het IJsberenfeest zal er gestreden worden om de eerste plaats. De zwemmers worden verdeeld in verschillende koersen naargelang zwemstijl, leeftijd en geslacht. De meeste koersen gaan over 50 m, maar er zal ook een 100 m wedstrijd en een aflossing voorzien zijn. Kortom spanning en amusement alom. De volgende clubs zullen in Dendermonde deelnemen met hun zwemmers: Kon. Zwemclub Ijsberen Boom, Kon. Bell Telephone Zwemclub Antwerpen, Kon. Zwemclub Neptunus Aalst, Brugse Ijsberen, Merksemse Zwemvereniging, Dendermondse Zwemvereniging Olympos, Zwemclub Olympic Borgerhout, Cercle Theux Natation, Kon. Racing Swimming Club Mechelen, Cercle Natation de Huy, Zwemclub Aartselaar, Rasco Zwemclub St. Amandsberg, Dendermondse Ijsberen. De Dendermondse Ijsberen hopen dat naast de vrie- zeman ook u zal aanwezig zijn, de toegang is boven dien volledig gratis. DYB - WH KAATSEN Het belangrijkste feit deze week is ongetwijfeld dat er een nieuwe leider is gekomen: Heirman-Post, maar ook wel dat er op dit moment geen enkele ploeg is die de nederlaag nog niet kende. Toyota-Heirman/De Post 13- ln het begin scheen het zeer 8): Hoewel Heirman-De Post spannend te zullen worden: al zijn supporters had opge- 2-3 en 4-5. Bij een 5-7 stand trommeld, heeft het voor de schoot Sportif ineens uit zijn eerste maal dit seizoen moe- krammen en zonder een ha ten knielen. De Post speelde pering ging het naar 5-14. een rotwedstrijd en werd De thuisploeg kwam er in van bij de start op een ach- die periode bitter weinig bij terstand geduwd: 3-5 en 5- te pas. Naderhand mocht 10. Na deze mindere periode Toyota nog één spel mee- werd het iets beter. Maar op pikken, dat moment was de neder- laag e.n bijna voldongen Van Ga.vere» Van Malde- feit geworden. Vernimmen, Wielant en i ren (16-5): Een onverwacht "vriende'n'voltrolr 3'°<e overwinning voor de ken later definitief het jongens van Fr. De Beere- ploeg van de Kille kon dade lijk een 3-0 op het bord ztn. Later zou dit nog verder uit deinen tot 10-2. Naar het ein- knagen. 't Vissersdorp - S.K. Sportshop (12-9): De lokalen liepen dadelijk gezwind uit tot 4-1. en forse reaktie van S.K. bracht winst 4-5. Dit was maar strovuur want 't Vissersdorp pikte weer aan met 10-5. Het einde was nog boeiend met twee ploegen die om beurten een spel lie ten opschrijven. Heirman-Post - Rap en Vlug (13-8): Eerstgenoemden ken den een schitterende start: zonder pardon 7-1. Maar de bezoekers kwamen terug 7-4 en 10-6. Het werd nog span nend naar het einde toe. Heirman-Post kon nochtans de wedstrijd beheersen en met vijf punten verschil win nen. Muurkaatsen Uitslagen van de week Toyota - Heirman-Post: 13-8 Toyota - Sportief: 6-15 Van Gaeveren - Van Malde- ren: 16-5 't Vissershof - S.K. Sportshop: 12-9 Post-Heriman - Rap en Vlug: 13-8 Klassement 1. Heirman-Post 4 53 2. Sportief 4 49 3. Rap en Vlug 4 146 4. 't Vissershof 4 43 5. S.K. Sportshop 4 42 6. Van Gaeveren 4 39 7. Toyota 4 33 8. VanMalderen 4 31 Wedstrijden voor dit week einde Zaterdag Sportief - Van Malderen S.K. Sportshop - Rap en Vlug Toyota - Van Gaeveren Zondag 't Vissersdorp-Heirman/Post In de eerste reeks heeft Pa tro B ongetwijfeld een goede zaak gedaan door het bezoe kend Grembergse A een puntje te ontfutselen (5-5). In het begin scheen het voor de bezoekers een probleemloze avond te zullen worden: 0-2. Maar nadat Patro B op gelij ke hoogte was gekomen bleef het spannend: 2-2 eri 3- 3. Hamme zette daarna het sein op groen door het dub bel binnen te halen: 4-3. Na een sopannende kamp was het J. Van Hecke die Hamme een 5-3 voorsprong gaf. In de twee laatste wedstrijden kon Patro er niet meer in slagen nog één overwinning vast te leggen en beide pun ten binnen te halen. Maar 5- 5 was toch een fors resultaat voor Patro. Patro D kreeg Triumf B op bezoek en dat was een te zware opgave. Van bij de start toonde Triumf al hoe sterk het was. De vijf eerste wedstrijden waren evenveel nederlagen voor de lokale formatie. Naderhand kon den de Hammenaars nog twee keer milderen via J. Waterschoot. Het derby tussen BAC B en BAC A werd begrijpelijk een grote 3-7 overwinning voor de A-ploeg. Vertrokken met dadelijk een 0-3 voorsprong zou via Van Kersavond en De Jonghe de B-ploeg toch nog een verdienstelijke 3-7 score kunnen vastleggen. Meer strijd was er te Lebbe- ke waar Vlierkouter op be zoek is gekomen. Het is een zeer evenwichtige ontmoe ting geweest. Echt een dub beltje op zijn kant. Halfweg wedstrijd was het 3-3 en twee wedstrijden verder 4-4. In de laatste twee ontmoe tingen moest dan de beslis sing vallen. Telkens weer zouden de jongens van de Vlierkouter verstek moeten laten gaan zodat Lebbeke het nog netjes haalde met 6- 4. Ons Huis A schijnt echt niet te stoppen. Toen Baasrode C op bezoek is gekomen wer den deze jongens op één twee-drie huiswaarts ge stuurd met een zware 10-0 nederlaag. De bezoekers kwamen er op geen enkel moment aan te pas. Hen werd amper een setje ge gund en het was Patrick De Smet die het binnenhaalde. KWB A heeft een 7-3 winst kunnen puren uit de ont moeting tegen Triumf B. De bezoekers kwamen er wei nig bij te pas. Iedere speler won een wedstrijd. Maar dat is natuurlijk niet voldoende om KWB A van de zege te houden. Bij de overwin naars waren Van Bogaert en Nielandt ongetwijfeld de beste elementen. Datzelfde KWB A heeft op O.G.S.-C geen problemen gehad om een forfaitscore vast te leggen. De thuis ploeg kon hier zelfs geen setje laten optekenen. In een uitgestelde wedstrijd heeft Ons Huis zonder pro blemen BAC C met 2-9 ge klopt. Bij de verliezers was het enkel Dirk Van den Bran den die met twee overwin ningen ervoor kon zorgen dat de forfaitscore werd ont weken. Meer spanning was er te Beveren B waar BAC Ham me op bezoek is gekomen. De Hammenaars konden da delijk een 0-3 voorsprong af dwingen. Maar deze voor sprong werd naarmate de wedstrijd vorderde stilaan maar zeker aangevreten 3-5 en zelfs 4-5. In de allerlaat ste wedstrijd kon L. Ver specht gemakkelijk over eind blijven op Van Melle en meteen kreeg de BAC ploeg nog netjes de overwinning met 4-6. Patro F won met 10-0 van hun eigen E-ploeg. De over winnaars hebben zoals men ziet hun spelmakkers wei nig of geen kansen Tenslotte was er nog Troe- lant C dat door de B-ploeg met 3-7 werd ingeblikt. Lom- baerd en Van Britsom kon den op hun eentje de over winning vastleggen. TENNIS In de tennischalet van de Hamse tennisklub TC 78, geves tigd op het sportkompleks Vigor-Wuitens, diende zaterdag 29 januari een algemene statutaire vergadering door te gaan. Enkele leden van het dagelijks bestuur van de tennisklub. waren ingevolge de statuten uittredend en hadden zich herkiesbaar gesteld. Het was de heer Brusselmans Frans, voorzitter, die de talrijk opgekomen leden van harte welkom heette. Hij drukte de wens uit dat deze vergadering in een rustige en vriendschappelijke sfeer zou mogen verlopen. Badminton De Oost-Vlaamse spelers die als minder goed worden gedoodverfd ten opzichte van hun Antwerpse challen gers, bewezen afgelopen weekend het tegendeel op het B-C 1-C tomooi van de Carltons in de prachtige sporthal «Het Rooi» te Berchem. In de B-reeks wonnen de Oostvlamingen behalve het es enkel alle discipli nes, en in de C-l en C-2- reeks er toch telkens een. Zelfs de inschrijving van spelers uit klubs als Olve en YWCA die toch vooraan de lijst der belangrijke klubs uit België staan, kon de overheersing van onze pro vincie niet tegenhouden. Bij de B-spelers was de kon- frontatie Weyn-Aerts na tuurlijk weer niet te vermij den, Ging Rudy Weyn ei begin december van vorig jaar op het tornooi van De Lieve te Mariakerke prat op Marc Aerts van T'emse in halve finale in twee sets te hebben gepakt, dan moest hij nu diezelfde Aerts in fi nale verslaan om dit tornooi op zijn palmares bij te schrijven. Heel waarschijn lijk dacht Weyn Aerts in twee sets te verslaan, door uitsluitend op uithouding te spelen. Een uiterlijk zeer rustige Aerts liet Rudy Weyn echter geen schijn van kans. Uitgeput maar door een be tere techniek en vooral be heersing won Mare Aerts de eerste set en verloor Weyn ook de tweede. Een zware halve finale zal hier zeker de doorslag hebben ge geven? Het heren-dubbel was even als het vorige een Oost- vlaamse onderonsje alhoe wel Pelikaen met Antwer penaar Van Den Bulcke van YWCA speelde. Franky en Rudy Weyn moeten zeker verbaasd zijn geweest niet eens een finale tegen het duo Aerts-Van Bruysel te moeten spelen? LAB-lid Pe likaan en partner zorgden echter voor een goede ver vanging. Dit tornooi is voor Lebbekenaar en B 1 Peli kaan blijkbaar een weder- optreden in kompetitie en mét resultaat. De gebroeders Weyn bleken toch sterker en natuurlijk beter op elkaar ingespeeld dan Pelikaan-Van Den Bulcke die okkasioneel sa men spelen. Bij het dames dubbel werd het een kamp tussen beide provincies Aan onze zijde het duo De Grey- se-Godts van de Mintons Sint-Niklaas aan de andere Matthijse van YWCA en Ve- fer van Antwerp. De wedstrijd begon allesbe halve goed voor Marie-Clai- re Godts en partner. In een razend tempo zagen ze hun achterstand van 0-1 naar 1-9 klimmen zonder dat ze er ook maar iets aan konden verhelpen. Marie-Claire herpakte zich echter tijdig en kon met enkele haarfijne netdrops het geluk doen ke ren, maar meer dan zes pun ten konden ze toch niet op halen. De tweede set werd Overzicht. Ondervoorzitter Norbert De Pillecyn gaf een overzicht van het ontstaan en de ver dere evolutie van deze bloeiende tennisklub. Ge start met een 140 leden in 1978 en twee tennisvelden, bereikt men nu in 1983 een ledenlijst waarop 300 na men vermeld staan. De klub is er fier op dat zij haar lidgelden aan de lage kant houden. Dit geeft de moge lijkheid om ook de gewone mens de tennissport te laten beoefenen. De klub heeft thans 4 tennisvelden, waar van er 2 kunnen verlicht worden, en een moderne chalet, kostenraming 2,5 miljoen. De heer De Pillecyn dankte hiervoor het ge meentebestuur van Hamme, dat het mogelijk heeft ge maakt dat de klub over der gelijke moderne akkomoda- ties kan beschikken. Ook de inzet van alle bestuursleden werd door hem bijzonder ge prezen. Na de voorlezing van het jaarverslag 1982, het kasverslag, de begroting voor 1983, werd het reserva tiereglement, opgesteld door de sportsekretarissen Olivier Mettepenningen en Mare Bracke besproken. Verschillende suggesties werden door de leden naar voor gebracht. Bij de opstel ling van dit reglement, was het de bedoeling van het bestuur om zoveel mogelijk misbruiken uit te schakelen. Met een beetje goede wil en fairplay van ieder lid, zal het mogelijk zijn om ieder een om Peurt de tennissport te laten beoefenen. Bestuursverkiezing Het laatste punt op de agen da van de algemene verga dering was ongetwijfeld het voornaamste, de verkiezing van enkele bestuursleden. Er waren 7 plaatsen te bege ven binnen het dagelijks be stuur. Vijf bestuursleden waren uittredend en hadden zich herkiesbaar gesteld. Tevens waren er nog vier kandidaten binnengeko men, in totaal dus negen kandidaten voor 7 funkties. Eén van de kandidaten, Jef Waterschoot, had een ge heime stemming aange vraagd, in toepassing van de statuten. Elk lid van de klub had één stem indien hij aanwezig was op de verga dering. Leden die niet aan wezig konden zijn mochten een volmacht geven aan een ander lid. In totaal werden er 95 stembiljetten uitgege ven. Uit de uitslag van de geheime stemming bleek dat vijf uittredende leden, Brusselmans Frans, Mette penningen Olivier, Vermeir Paul, Verhelst Theo en Wa terschoot Willy, werden her kozen. De twee bestuursleden die verkozen zijn Van Bossche Rudy en Lut Claessens. Hiema ontstond er enig tu mult. Vooral Jef Waterschoot voelde zich benadeeld. Hij noemde zichzelf wel een goede verliezer, doch ach teraf bekeken, scheen deze nederlaag hem toch zwaar op de maag te liggen. Er viel hier en daar menig onvrien delijk woord onder de leden en de toestand leek uit de hand te zullen lopen. Uitein delijk was het voorzitter Frans Brusselmans. die de gemoederen tot bedaren kon brengen. Jef Waterschoot verontschuldigde zich voor het spijtig voorval. Daarmee werd deze woelige algeme ne statutaire vergadering van de Hamse tennisklub TC 78 besloten. Aan de toog werd nadien over het inci dent nog langdurig nage kaart onder het drinken van talrijke pintjes. (BD) VELDLOPEN een kopie van de eerste, want weer liep het Ant werps duo uit. De Grey se stopte met geplaatste smas hes deze opgang en scoorde zelfs enkele punten. Het smashende De Greyse ach teraan en een doodkalme Godts als een wolf aan het net, konden de Antwerpse meisjes, hoe ze ook probeer den, geen bres slaan en moest een derde set uitein delijk beslissen. Een duide lijk uit evenwicht spelend Matthijse-Vefer hadden en kele minuten nodig om het verlies van de tweede set te verwerken, maar konden ondanks een lichte opflak kering de Mintons-dames niet van de overwinning houden. Ook drie sets in de finale gemengd-dubbel waar Rudy Weyn met Marie-Claire Godts het moeten opnemen tegen Mare Aerts en partner. Weyn-Godts spelen een ij- zersterk seizoen en zouden bijgevolg deze finale zorge loos moeten winnen. Aerts was in zijn dagje en de shuttles kwam precies te recht waar hij ze wou. De eerste set ging toch nipt naar Rudy Weyn en partner maar de tweede set die door een blijkbaar meer ervaren duo Weyn-Godts werd ge wonnen. Uitkijken naar de volgende ontmoeting tussen deze koppels. In de C 1-reeks bleef Joke Van Vlaenderen van Beve ren de beste van Sturte Waegen van Antwerp. Ex-C 1 Bob Soetens en part ner van Daele van de Min tons wonnen in de C 2 de finale dubbel heren van Rombouts-Schrauwen van Smash Ekerèn. Waren de Gentse klubs op dit tomooi niet aanwezig? Cibo Zele - Eksaarde 80-75 Tegen leider Eksaarde heeft Cibo Zele zich ingespan nen, niet alleen om de leidersscalp maar ook om de eigen promotiekansen gaaf te houden. Het werd dan ook een zeer bitsig betwiste match, inzonder de laatste minuten, toen de bezoekers met een press hun 10 punten achterstand zagen verkleinen tot 2 punten, maar achteraf iets te overhaastig gingen shotten, waardoor Colman bij Cibo bleef heersen onder de borden. Het afremmen van De Loose kostte voor Eksaarde veel fouten en Zeelse topschutter scoorde 11 vrijworpen zonder missen. In de eerste helft voerde Cibo het commando onder de druk van Georges Van Miegroet en afwerker De Loose, attent om onder de bezoekende basket in te snijden en te scoren. 47-42. De tweede helft was er één met wisselende kansen waarbij Van Peteghem alleen aanvallend op steun kon rekenen van De Schrijver, daar Fruitier in de tweede helft aanvallend afhaakte. Punten: Cibo: De Loose 21-14, Wemer Van Miegroet 6- 4, De Prouw 4-0, Van Damme 4-2, Georges Van Mie groet 6-9, Colman 6-2, Goeman 0-2. Eksaarde: Tollenaere 2-5, Van Peteghem 13-10, De Schrijver 0-6, Taillir 6-2, Ingels 6-3, Fruitier 8-0, Willems 5-2, K. Vervaet 2-4, Schatteman 0-1. Tweede Afdeling Door de afwezigheid van de gebroeders Vertonghen (Paul wegens ziekte en Dirk wegens studies) moest Bug genhout slechts met de helft van de titularissen aantre den tegen medepromotie- kandidaat Dworp. Komt daarbij nog een supplemen taire handikap: de Braban ders spelen immers niet op gras maar op harde bevloe ring: wie dit niet gewend is, wordt dan natuurlijk vooral in z'n verdediging fel beknot. Ondanks alles werd toch goed gestart en na een kwartier stond Buggenhout zelfs met 1-3 aan de leiding. Stilaan kwam de tegenstan der echter op dreef en aan de rust tekenden we al een 7-4 achterstand op. Ook in de tweede helft bleef Dworp drukken en naar het einde toe stuikten de onze in me kaar: een zware 8-15 neder laag werd geleden. Door het gelijkspel van Lis- sewege en Edegem blijven we echter mee aan de kop. RESERVEN Ook hier trad de ploeg ver zwakt aan: Peter Roggeman werd immers in de eerste ploeg opgesteld. Ook hier werd tegen de verwachtin gen in fel gestart: 0-4. voor sprong na 10'. Het spelbeeld zag er echter uit zoals dat van de eerste ploeg: lang zaam maar zeker knaagde Dworp aan de achterstand. Aan de rust was die reeds gedaan gemaakt: 7-7. Bug genhout miste duidelijk werpkracht in de tweede helft en verloor uiteindelijk met 17-14. DERDE AFDELING Tegen dorpsgenoot Opstal kon men zich aan een bitse strijd verwachten. Die kwam er ook. Beide teams gaven mekaar geen duim breed toe en de rust werd bereikt met een, 6-5 voor deel voor Opstal. Tijdens de tweede helft ging Buggen hout echter door de knieën. De felle tegenwind was er zeker niet vreemd aan dat met moeite nog de middel lijn werd overschreden. 10 minuten voor tijd kregen ze definitief de klop van de ha mer en het werd nog een ruime 15-7 Opstalzege. DAMES Over de wedstrijd tegen Varsenare valt weinig te zeggen: de Westvlamingen waren beter. De 7-25 cijfers spreken boekdelen. Wedstrijden voor zondag 6 febr. Eerste ploeg en reserven naar Koekelare. Dames thuis tegen Jabbeke. Veldloop te Hamme. Bij de veteranen won Piasmans voor Van Ranst en De Borger, (vh) Veldloop te Hamme. Het schavotje van de seniores met Franqois Willems (A.C. Baasrode) Wim Willaert en Vervaet. (vh)

De Voorpost | 1983 | | pagina 39