Moeizame B.L.B. motocross-seizoen volop aan gang overwinning Rust-Roest uit Sint-Niklaas te gast op het grandiose tumgala te Gent... Basketbalkalender Nieuw verlies Opvallend sterk Buggenhout Trim-gym is goed voor je lijn Daniël Oil en Mario Bauwens: Vlaamse judokampioenen! De Voorpost - 4.2.1983 - 41 ATLETIEK MOTORCROSS HANDBAL JUDO le afdeling mannen 20.30 u.: Kortrijk - Okapi Aalst (5.2) 3e afdeling A 20.30 u.: Brabo - Hermes St. Niklaas (5.2) 20.30 u.: Osiris - Quaregnon (5.2) 4e afdeling A 18.30 u.: St. Kat. Waver - Waasmunster 21.00 u.: Jong Edegem - Beveren (5.2) 18.00 u.: Cabrita Zele - St. Ian 20.30 u.: Panters Baasrode - Linkerover (5.2) le afdeling vrouwen 16.30 u.: Stars Gent - Leonidas Aalst 3e afdeling A 20.00 u.: Pfaff Beveren - De Panne (5.2) le provinciaal 11.00 u.: Laame - Osiris 2e provinciaal 11.00 u.: Cabrita Zele - Hansbeke le provinciaal mannen 15.45 u.: St. Niklase - Akron Ronse 20.30 u.: Were Di - Lokeren (5.2) 15.45 u.: Scheldejeugd - Dendermonde 20.30 u.: Silaba - The Tower Aalst (5.2) I.00 u.: Moerzeke - Hoger Op 2e provinciaal A 20.00 u. Velzeke - Bertino (5.2) II.00 u.: Grembergen - Eenhoorn Bazel 11.00 u.: Melle Vogelhoek - Sp Te.se 15.30 u.: Melle - Melsel 11.00 u.: Witte Sterren - Erpe Mere 20.00 u.: Lede - Ebes Gent 20.30 u.: Hemaco Dendermonde - Erem- bodegem (5.2) 3e provinciaal B 18.15 u.: Ledeberg - Cibo Zele (5.2) 20.30 u.: Eksaarde - Sleidinge (5.2) 18.30 u.: Hansbeke Hl - Grembergen III (5.2) 20.30 u.: Lochristi - Buggenhout (5.2) 14.30 u.: Rubac - Bolas Dendermonde Ook in Dendermonde Jan Waumans wil samen met mama Greta Claessens trim-gym propageren in het Dendermondsè. De lessen hebben plaats in de judo zaal van de Appelse sporthal vanaf 5 februari el ke zaterdag van 9 tot 10 voor beginners en minder-ge- trainden, van 10 tot 11 voor iedereen en van 11 tot 12 voor meer getrainden. Ook op maandag kan men er terecht van 21 tot 22 u. Vanaf 9 februari gaat men ook naar de Sint-Gillisse sporthal, waar iedereen ter echt kan elke woensdag van 21 tot 22 uur. De kledij is uiteraard vrij: alles wat los en gemakkelijk zit zoals een joggingpak, training, shorts enz... Er is zelfs een heuse trip-gymmo- de. De eerste les is altijd gratis. Daarna betaalt men 80 fr. per les of 600 fr. voor tien beurten te nemen over drie maanden. 'e damesploeg van Robuco Buggenhout doet het bijzonder goed in 2' Landelijke. Nu oekte zij een afgetekende zege tegen het sterke Gent. De eerste veteranen van Judoklub Lokeren kregen een gordel. Wie wenst aan te sluiten kan terecht op maandag- t donderdagavond van 18.30 u. tot 19.45 u. (dm) 1* Nationale Avanti Femina Lebbeke - Uilenspiegel 13-12 Ulder Avanti is maar juist met de hakken over de sloot gsraakt tegen een verrassend sterk Uilenspiegel dat te Ubbeke bewees dat de deemstering bijna tot het verleden behoort. Luc Schaers. speler bij Avanti maar trainer-coach bij Uilenspiegel, was dan ook terecht tevreden met de prestatie van zijn ploeg die eigenlijk nauwelijks onder lag bij de wellicht toekomstige Belgische kampioen. Van bij het wedstrijdbegin mans, die een knappe weü- liet Uilenspiegel duidelijk strijd speelde, raakte Lebbe- zijn bedoeling blijken. Met ke opnieuw voor (8-7) maar de ervaren Murrat op met een 8-8 ruststand waren Bleyaert en een erg agres- de schaapjes nog lang niet sieve verdediging zou de op het droge voor de thuis- Lebbeekse aanval het be- ploeg. Na de rust, met Van slist niet makkelijk krijgen. Langenhove in de plaats Aanvallend speelde Uilen- van Hauwelaert in het Leb- spiegel de bal lang maar beekse doel, zowat hetzelf- snel rond wachtend op de de spelbeeld. Via 9-9, nadat opening in de Avanti-defen- Avanti een penalty niet kon sie. Er waren amper 2 ge- omzetten, kwamen de be speeld als de bezoeksters zoeksters opnieuw aan de reeds met 0-2 leidden en ge- leiding na driekwart wed- lukkig voor Avanti werd de strijd (9-iO) en als Lebbeke derde bezoekende treffer af- dan nog maar eens een gekeurd wegens betreden open kans niet benutte, van het doelgebied. Na 10 vreesden wij even het erg- had Lebbeke toch orde op ste. Biesemans blijft echter gesteld langs hemel en aarde verzetten, Bleyaert (2 x) en Van Den scoort vanaf de pivot plaats. Bene die vanaf de 7e minuut Van Den Bone wordt afge- Je bezoekende verdediging zonderd op links en maakt meten te omzeilen en de er H-10 van 10' voor het ein- icore op 3-2 brachten. Bij de en C. Moonen vertrekt m 4-3 score na een kwar- v(mal de 6,m zone al lier kwam Schiffers onge- lend. mt deze faze volgt een foklög neer met een zware 7.m worp die ijzig kalm door Van Den Borre wrdt omge zet: 12-10 7' voor het einde. Toch komt Uilenspiegel nog terug langs Murrat (12-12) spiegel opnieuw voor ge- vooraleer Van Den Borre een raakt via 2 treffers in de moeizame maar erg belang rijke Lebbeekse zege kan af- Vorige week werd de openingswedstrijd voor Vlaanderen verreden te Moerbeke waar Jean-Pierre Janssens de eindze ge op zijn naam schreef. Bij de reeds 35 inters die aan de start kwamen waren ook een Gabriel Joos. Dhaemers, De Vijlder, Doms en Van de Klooster zeer verdienstelijk. Ook in de andere reeksen was er reeds een grote bezetting zodat de strijd in die reeksen direct spannend om volgen was. Bij de nieuwelingen 125cc ging de strijd tussen Rik Claus en Wim van Hoof die dan ook de eerste plaatsen innamen. Alain Roels werd in de eerste reeks wat ge hinderd door een val maar finishte toch nog op een achtste plaats. De tweede serie nam hij direct de lei ding die hij geruime tijd kon handhaven maar moest in de laatste ronden toch Claus en Van Hoof laten voorafgaan. In de eindstand werd Alain vierde. Eric Brems deelde die vierde plaats op enkele seconden nadat hij in de eerste reeks zesde werd en een vijfde plaats had in de tweede reeks. Toch is het bij deze beide piloten goed te mer ken dat ze dit seizoen, in dien ze gespaard blijven van tegenslagen, duidelijk hun woordje zullen meepra ten. Bij de 250cc-ers ging de overwinning naar Pascal Verlez. Haisch, Dhaene, Boesman, De Vos en Van Clapdorp wierpen zich mee in de strijd en namen de overige ereplaatsen voor hun rekening. Bij de juniors 250/500cc waren het Robbe' en Timmer die de zegebloe- men naar zich toe reden en Stouvenaeckers werd onbe dreigd winnaar bij de natio- nalen 125cc. Peter Dhanis is terug de te kloppen man bij de nationa- len 500cc en wist beide reek sen met een enorme voor sprong te winnen. Bij de 250cc-ers was het Gino Per- reman die gemakkelijk de eindzege in de wacht sleepte. Bij alle reeksen samen wer den er toch reeds een drie honderd piloten genoteerd wat toch zeker een succes is voor deze voorseizoenswed strijden. Het seizoen 1983 is terug zwaar gevuld want niet minder dan vijftig wed strijden worden er verreden. B.L.B. kalender seizoen 1983 23.1 Axel, 30.1 Moerbeke- Waas, 6.2 Nazareth-Eke, 13.2 Strijpen-Zottegem, 20.2 Ruiselede, 27.2 Beervelde, 6.3 Stekene, 13.3 Horebeke- Maarkedal, 20.3 Melsen-Me- relbeke, 27.3 Olmen, 3.4 As senede, 4.4 Wingene, 10.4 Lochristi, 17.4 Eksaarde, 24.4 Oost-Eeklo, 1.5 Volke- gem, 8.5 Maldegem, 12.5 Erembodegem, 15.5 Roos- daal, 22.5 Wachtebeke, 23.5 Frasnes-Buissenal, 29.5 Jab- beke, 5.6 Sijsele, 12.6 St.- Laureins, 19.6 Rijkevorsel, 26.6 Egem-Pittem, 3.7 Hof- stade-Aalst, 10.7 Axel (NI), 13.7 Oosterzele (Mid weekcross), 17.7 Waar schoot, 21.7 Middelkerke, 24.7 Beveren-Waas, 29.7 Aartrijke (Avondcross), 31.7 Brakel, 7.8 Zomergem, 14.8 Scheldewindeke, 15.8 Gooik, 21.8 Aalter, 28.8 Kluisbergen, 4.9 Waas munster, 9.9 Merendree (Nachtcross), 11.9 Semmer- sake-Gavere, 18.9 Deinze, 25.9 Wachtebeke, 2.10 Kwa- remont, 9.10 Lendelede, 16.10 Eksaarde, 23.10 Merel- beke (Eurocup Zijsp.), 30.10 Strijpen-Zottegem, 6.11 Moerbeke-Waas (Merken- trof) Deze kalender is echter vat baar voor wijzigingen. D.H. kniekwetsuur als gevolg, maar toch kon Avanti niet doordrukken want een tien- lal minuten later was Uilen winkelhaak en een prachti- collectieve aanval die de dwöigeUÜn mindër'grëde Lebbeekse verdediging voor schut had gezet (5-6). Langs Lissens, Bleyaert en Biese- wedstrijd toch winnen, wordt men kampioen niet waar. Ie Landelijke Aalst Sportief - Haachtse: 16-21 fare Linthout, voorzitter bij ialst Sportief, ziet het niet leer zo goed zitten. Niet illeen op sportief vlak, raar de verjonging maar biet komt, maar ook op fi nancieel vlak wordt het een >nhoudbare toestand zegt le Aalsterse voorzitter die ia dit seizoen van plan is ijn functie in de klub neer i leggen. Tegen een sterk pelend Haacht kon alleen ijdens de eerste helft een vuist gemaakt worden (8-8) maar na de rust konden ook de gezusters Van Delsen en Wijnant het Haachtse offen sief niet meer indijken. Dit resulteerde in een 16-21 ne derlaag waardoor Aalst Sportief verder terugzakt in de rangschikking. Sportief speelde met Hendrickx, M. Van Delsen, Hutsebaut, Steenhaut, L. Van Delsen, Polyn, Aelvoet en Mortier. EVA 1» landelijke Buggenhout - N. Gent: 17-9 Tegen de revelatie van het seizoen Nasser Gent, speel de Buggenhout een opval lend sterke wedstrijd. De Buggenhoutse ploeg toonde zich vooral veel sneller op bal tegen het blijkbaar enigszins uitgebluste Gent mogelijk de weerslag ondervindt van een te groot aantal wedstrijden op korte termijn. Verdedigend, met een outstanding spelende goalie A. Van Keer, was Buggenhout te sterk voor de bezoekers. Agressief uit stappend en met een spora dische persoonlijke bewa king van de gevaarlijkste Gentse afwerksters, kregen de Gentse meisjes geen kans. Aanvallend klopte het ook bij Buggenhout dat zowat aan 100% afwerkte en de beweeglijke Ria Verest kon vier penalty's afdwingen vcmop haar hoek. Na een gelijkopgaand begin (2-2) nam een collectief vlot spelend Buggenhout een 7-2 voorsprong na 21' en aan de rust leidde de knap spelen de thuisploeg met 9-3. Tij dens het eerste kwartier van de tweede helft raakte Gent geen enkele maal voorbij keepster Van Keer en het was 12-3 geworden vooral eer de bezoeksters nog eens konden scoren 13' voor het einde. Via 15-6 werd de 17-9 zege behaald die Buggen hout nu rekenkundig zeker maakt van deelname aan de promotiereeks. Robuco Buggenhout: A. Van Keer, Van Damme 2, Verest 3, Caluwaerts 3, Sanders 2, Bleyaert 4, Roman 3, Ver stappen, Maes, Perneel, Van De Velde. EVA Het turngala ingericht door O.T.M. Gent heeft vorige za terdag eigenlijk alle ver wachtingen overtroffen. In de sporthal Bourgyon van de Driepikkelstraat te Gent werd een massale belang stelling genoteerd en de or ganisatie, verliep er trou wens vlot. Onder de aanwe zigen werden ook de heren De Boever en Peleman, on- derscheidelijk de voorzitters van de K.B.T. en de V.T.L. opgemerkt. Het programma werd daar een wervelwind van attraktieve nummers en de meest kieskeurige tum- liefhebbers, hebben daar zeker hun gading gevonden. Het werd allemaal nogal stijlrijk voorgesteld en voor al de gastoptredens, werden er bijzonder gewaardeerd. Daarvoor werden dan enke le Belgische kampioenen uitgenodigd: Filip De Cavel (B.K. Maxi-trampoline) Christian Grétry (B.K. toe- steltumen), Jenny Schouter den (V.T.L.-kampioene toe- steltumen - 2e interfederaal en tevens sportlaureate der stad Herentals) en Bemadet- te De Bakker (vice-kampioe- ne maxi-trampoline). Ook de Nederlandse kampioen van de maxi-trampoline Marcel Verstraeten was er aanwezig en deze is tevens wereldrekordhouder met 225 achterwaartse salto'S. Je moet het maar kunnen zeg gen we altijd en deze tum- kampioenen, hebben de ap- plausmeter dikwijls naar een hoogtepunt gedreven. Het eerste nummer van een veelzijdig programma ook trouwens. Dat werd dan een «Happy Gymnastic Show» voorgesteld door de ploeg welke als enige Belgische heeft deelgenomen aan de Gymnastrada te Zurich in juli 1982. Bijzonder aantrek kelijk werden ook de num mers «Tom-Tumbling», het modern jazz-ballet, de dub bele mini-trampoline, de py- ramides, acrogym en de groepsoefeningen. Daraan werd deelgenomen door de vermelde kampioenen en door de leden van een vijftal klubs uit en rondom het Gentse: Forza Ritmica Gent, Athena Destelbergen, Olympia Merelbeke, Gym nastische Volksmaatschap pij Gent, Sterk en Lenig Drongen en O.T.M. Gent. Ook enkele Waaslanders van Rust-Roest uit Sint-Ni- klaas waren er van de par tij. Voor al deze jongens en meisjes werd het meestal een individueel optreden en in hun onderscheidelijke ka- tegorie, hadden die ook al lauweren geoogst. Voor de vuist weg noemen we dan de 10-jarige Saskia Mortier (B.K. toestelturnen). Sarina Roberti (B.K. Sportief rit misch gymnastiek), Greta Van Hyfte (brons Europese kampioenschappen maxi- trampoline en tevens VT.L.- kampioene), Gerry Chris- tiaens (klubkampioen W.B.K. Dendermonde), Sop hie Claus (meervoudige V.T.L.-kampioene Oost- Vlaanderen) en van Rust- Roest werden dat: Christel Tinck (kampioene Oost- Vlaanderen. Neirinck junio res), Nele Neirinck (kam pioene Oost-Vlaanderen der jongeren), Marie-Paule Thiébaut (kampioene Oost- Vlaanderen juniores) en Yvan Van Wauwe (kam pioen der seniors). Ook Guy Muyzenwinkel (W.B.K. Den dermonde) Noëlla Van Pas- sel (O.T.M. Gent) en Patrick Van Leuven (R.R. Sint-Ni- klaas), werden bij deze smaakvolle tumdemonstra- ties opgemerkt. Opgemerkt en bijzonder gewaardeerd werd de medewerking aan dit grootse tumgala van Ar- lette Dekens. Deze werd meer dan eens bij de plan ning der nummers betrok ken en het vlotte verloop daarvan, mocht meermaals aan die tumenthousiaste toegewezen worden. In alle geval werd dat grandiose turngala in het Gentse een belangrijke voltreffer en de vele aanhangers van deze sport, hebben er bijzonder van genoten... Morgen zaterdag in het H.I.L.O.-complex aan de Watersport baan te Gent, kampioenschappen van de Vlaamse Tumliga (V.T.L.). Hieraan nemen ploegen deel van de vijf Vlaamse provincies. Voor Rust-Roest uit Sint-Niklaas treden aan: Nele Neirinck (jongeren), Christel Tinck en Marie- Paule Thiébaut (juniores) en Chantal De Bats (seniores). Een uitstekende prestatie wordt daar ook de aanloop naar de Belgische kam pioenschappen. Roger Van Laere Aerobics: beweging en levensvreugde centraal Aerobics of trim-gym is de meest moderne tak van fit ness, waar getraind wordt op het ritme van moderne muziek. Deze muziek trekt de beoefenaar als het ware mee en zo gebeurt alles met blijheid en zwier. Een les bestaat uit war- ming-up, jogging, stre- ching, relaxing en er wordt aan kracht, lenigheid en uit houding gedaan maar dan in een nieuwe geest, met de glimlach, met de muziek mee, zonder kompetitie en ieder op zijn eigen niveau. De beweging is overge waaid uit de V.S., waar Jane Fonda er een van de voorlo pers van was. Iedereen vond er zijn gading in: huis moeders, managers, stu denten, ambtenaren, sportlui, grootvaders, min- der-getrainden en dikkebui- ken. Het zeer populaire A2- programma Gym-Tonic zorgde voor de verspreiding in Frankrijk en in verschil lende Belgische centra. Willy Van Herreweghe van Vlierzele bij de juniores Bij de juniores waren er ook heel wat streekateleten op de voorste posten te vinden. Naast de zege van Van Her reweghe was er ook nog Mare Bruylandt (Vlierzele) die op de tweede plaats be slag legde terwijl Geert Wiels van Zele op de 4e plaats beslag legde. Chris De Rijcke bevestigde ook en Philip Buyle (VS) ein digde in zijn spoor als 6e. De 8e plaats was voor Jean Bayens (VS), Danny Van Gaeveren werd nog 9e en Johan Pelmackers (VS) 10e. Bij de scholieren ging de zege naar Geert Brasschaert (VS en Guy Dhaese Vlierzele tikte aan als 2e. Jhon Van den Bossche (EA) werd de derde man voor het erepo dium. Bart Meganck (EA) was de beste bij de kadetten voor de Vlierzele-jongeren Lanckmans en Frank Gillis. Bij de miniemen was Peter Van Der Hoeven (Vlierzele) de beste. André Pierre Callebaut wint veldloop van Uitbergen De ateleet van AC Aalst Pierre Callebaut wist op een schitterende wijze de zege in de veldloop van Uitber gen op zijn naam te schrij ven. Nadat hij in vorige uit gaven steeds op een ere plaats te vinden was, wist hij nu de kroon op het werk te zetten. Luc Van Hecke (AC Zele) was uitstekend tweede en Benny Muylaert van Vlierzele legde beslag op de derde plaats. Meteen een drietal van het Voorpostge- bied op het podium. Op de 5e plaats kregen we Arm and Permantier van AC Aalst en op de 8e plaats nog een streekatleet, Eugeen De Kimpe van AC Zele. Herman Van De Putte van Vlierzele noteerden we op de 9e plaats. Vlaamse judobekers te Zele Op de Vlaamse judokam pioenschappen die vorige zondag gehouden werden in sporthal V.H.V.D. te Zele kwamen de lokale judoka's goed aan hun trekken. De successen van Asahi Kwai Zele blijven aanhouden. Op de provinciale kam pioenschappen won de Zeel- se club zes medailles met een titel voor Said Bouhar- rak en Daniël Ott. De ambities voor de kam pioenschappen van de Vlaamse Judoliga, die voor eigen publiek werden ge kampt, was er dan heel wat ambitie bij de jongens van voorzitter Robert De Geest. Zes Zeienaars namen deel aan die kampioenschappen en vier medailles met twee gouden bleven te Zele. Daniël Ott bewees nog maals zijn bestendige op gang in zijn judocarrière. Hij paart kracht aan techniek en is een bijzonder regelma- Mario Bauwens, kampioen (bvw) Vlaams tige judoka, die altijd bijzon der geconcentreerd op de ta- tami staat. Dit kwam nog maals tot uiting tijdens de finale. Zijn opponent om de Vlaamse titel Danny Van Hoof uit Herentals werd met koka op achterstand ge plaatst en kon Daniël niet meer verrassen. In de kategorie - 95 kg was de topfavoriet de Zeienaar en uittredende kampioen Mario Bauwens. Hij was be kwaam om de druk van de meest geviseerde judoka te dragen. Hij verlengde zijn Vlaamse judotitel door in fi nale te winnen van de ex- Belgische kampioen Rudy Van Peteghem uit Herzele. Tijdens de kompetitie lukte Mario de snelste zege door ca. 45 seconden De Peuter (Herentals) met ippon te vloeren. Zowel als de ande re Vlaamse kampioen Da niël Ott moet Mario Bau wens bekwaam zijn om op zondag 27 februari ook op de Belgische kampioenschap pen sterk te presteren. Een judoka die op een sterke forme drijft is Luk De Beule. Voor veertien dagen op de provinciale kampioen schappen moest hij alleen onderdoen voor Stefaan Himpe. De Zeienaar drong opnieuw door tot de finale. Hij moest om de titel tegen Freddy Bellon uit Moorsel. De Beule kwam het eerst op voorsprong met een koka op minder dan 1 minuut van het einde. De scheidsrechter noemde de aanmoedigin gen van de lokale aanhang hinderend en bestrafte even later de Zeienaar met een shido, een zogenaamd ge brek aan kamplust. Als 30 seconden voor het einde Bel lon ook een koka kreeg, lag voor de scheidsrechters de weg open om de titel aan Daniel Ott, Vlaams judo kampioen (bvw) Bellon toe te kennen bij be slissing. In de gewichtsklasse -86 kg bewees Leo Christiaens, de kapitein van de Belgische kampioenenploeg dat hij nog niet afgedaan heeft. Hij mengt zich nog altijd bij de vier besten. Hij moest het afleggen met een koka te gen de toekomstige kam pioen Alen. Voor Leo werd het een derde plaats. Een verrassing was wel de uitschakeling van provin» ciaal kampioen Said Bou- harrak op een aan te vech ten beslissing. Ook Nico De Maesschalck kon niet door dingen tot de eindreeksen. BENO

De Voorpost | 1983 | | pagina 41