Jules Mannaert uit Lebbeke: Overdonderend meesterschap op de Noyonvluchten Kampioenententoonstelling te Dendermonde Stekene reikte sportprijzen uit op «Nacht der sportlaureaten» Kampioenduiven te Wieze Ziekenhuis Uit het vuur gesleept 42 - 4.2.1983 - De Voorpost DUIVEN Het sukses dat Jules Mannaert uit de Lebbeekse Lange Molenstraat met zijn krachtvliegers kent, dateert reeds van vroeger dan van 1982. Reeds seizoenen lang domineert hij ln het verbond Buggenhout-Sint-Gillis-Lebbeke de konkur- rentie. 1982 was geen uitzondering. Integendeel, op uitzon dering van de asduii werden alle andere kampioenschap pen achter zijn naam geschreven. Duivenliefliebbersmaatschappij «De Truyensvrienden» uit Grembergen vierde haar kampioenen, (c) Op zondag, 13 februari 1983 organiseert de Dendermondse maatschappij De Reisduif in haar lokaal Dijkstraat 63 haar jaarlijkse kampioenententoonstelling. De kampioenendui ven worden vanaf 13 uur tentoongesteld in het lokaal en rond 16.30 u. heeft er een verkoop van jonge duiven en bons voor jonge duiven van de maatschappij kampioenen en sympathisanten. De opbrengst wordt gespendeerd aan de organisatie van de diverse criteria, die er jaarlijks op het programma staan. eh de Argenton voor jaarlin- gen van 25 juni 1983. Nieuwigheden Wat het Noyonspel aangaat, zal De Reisduif Dendermon de vanaf 1983 niet meer sa menspelen met het Vijfver- bond, dat reeds enkele jaren standhield. Dendermonde zal vanaf 1983 verbond vor men met de maatschappij Verbroedering uit Zele-Hui- velde. Het is tevens ook de betrachting om de uitslagen via de computer zo vlug mo gelijk te maken en daar naast ook de onkosten zo laag mogèlijk te houden. Het Nieuw Verbond der Den derstreek, dat het halve fond spel overkoepelt, wordt gevormd door de maat schappijen Dendermonde- Lede-Wanzele. Dit betekent dat Burst er geen deel meer van uitmaakt. Om de halve fond interessant en aantrek kelijk te maken wordt het systeem van de derbyvluch- ten gewijzigd. De derbyrin- gen worden gewijzigd in bonseries aan 200 fr. per Op 7 mei begint het reeds met de eerste bonserie- vlucht uit Dourdan voor ou de duiven en jaarlingen. Op 14 mei volgt de bonserie- vlucht uit Etampes voor ou de en jaarlingen. Op 11 juni staat de traditionele vlucht uit Chateauroux op de rol. De derbybonsvlucht voor jonge duiven wordt uit Meaux gespeeld en heeft plaats op 26 juni 1983. De maatschappijverantwoorde lijken wijzen er op dat het aantal bonseries voor de vluchten uit Dourdan, Cha teauroux en Meaux beperkt zijn. De fondspelers blijven him gading vinden in de Fondclub der Denderstreek, met Aalst-Dendermonde-Ni- nove, waar het aantal inge- korfde duiven ieder seizoen crescendo gaat en het kam pioenschap begiftigd is met meer dan 80.000 fr. aan prij zen. De blikvangers zijn ze- kei de Angoulème van 11 juni 1983 voor oude duiven De gemeentelijke turnzaal bood vorige zondag weer die bijzondere aanblik met de metalen expo-hokjes, het podium met de (11) eretro- feeën, de grote tafel met de vette tombolaprijzen en de verleidelijke toog met alle benodigdheden erop en eraan. In de wandelgangen slenterden de nieuwsgieri ge bezoekers tussen de gro te melkers, die een oogje in het zeil hielden bij hun kam pioenvliegers. Aktie I Rond 10 u. draafden de eerste van de circa 50 expo santen de zaal binnen vóór een serieuze wind- en re genvlaag. Een uurtje later zaten er al een goede 100 duifjes knus in hun gelegen- heidstil te pronken. Vanaf het middaguur konden ten- toonstellers en bezoekers zich te goed doen aan lekke re boterhammen met kop of gehakt, en daarna was er voor belangstellenden gele genheid om zich bons voor geschonken jonge duiven aan te schaffen. Deze opera tie verliep ook vlot, te meer daar alle luchtklieverspe- lers een extraatje voor de ingetekende duiven van het voorbije speelseizoen, ca deau kregen. De apoteose was echter de parade van volgende ge renommeerde kampioenen 1982, die de verdiende tro feeën in ontvangst mochten Algemeen kampioen werd Paul Bosteels. Oude duiven: kamp. Frans Van de Velde 1 2: Julien Perdaens Asduif: Julien Perdaens. •Jaarlingen: Kamp. Luc Roelands 1 2: Clement De Smedt Asduif: Paul Bosteels Jonge: Kamp. Luc Roelands 1 2: Perdaens Julien Asduif: Paul Bosteels. 1 2 in de 3 reeksen: Hen drik De Schrijver. Na deze proklamatie volgde de trekking van de tombola op de loten die bij de ingang van de zaal verkocht Alles bijeen een gevulde in teressante dui vendag. (A.V.L.) Enkele tijd geleden kwam de Stekense Sportraad alweer in vergadering bijeen. Via omwegen waren we het te weten gekomen, want uitnodigingen sturen is niet de sterkste zijde van deze adviserende raad. Een 30-tal vertegenwoor digers van diverse sportklubs en verenigingen waren ook aanwezig, samen met de nieuwe sport schepen van Groot- Stekene mevrouw Persoon-De Saegher. Wel viel het op dat het «Tornooi van Stekene» goed was vertegenwoordigd. De kandidaat-laureaat van het liefhebbersvoetbal voor de titels die zouden worden verkozen had dus ongetwijfeld enig voordeel... Maar ja, denken we luidop: wie niet sterk is moet slim zijn én... de andere klubs moeten er maar voor zorgen dat hun vertegenwoordiger op post is. Héél veel nieuws viel er niet te rapen, want het geheel werd beheerst door de verkiezing van de «sportman», «trofee voor sportverdienste» en «sportklub» van het jaar. Bovendien ging alweer heel wat tijd naar het «fameuze» puntensysteem en de diskussie rond het subsidiëren van de klubs. Nacht van de sportlaureaten Tijdens een vorige vergade ring moet héél wat gedis- kussieerd zijn geweest over een geschikte zaal voor het organiseren van het sporthal tijdens hetwelk de trofeeën van sportman, sportklub en sportverdien ste zouden worden uitge reikt. Al of niet met de richt lijnen van die bijeenkomst onder de arm was nu beslist het sporthal van zaterdag 5 februari 1983 te laten door gaan in zaal «Het Gilden huis», Dorpsstraat 42 te Ste kene. Dit ondanks het feit dat de parochiezaal van Kemzeke als de meest ge schikte zaal was naar voor gekomen. De verantwoor ding was dat in het Gilden huis naast de grote zaal-om- te-dansen ook nog de boven zaal «om rustig een pint te drinken» ter beschikking was én dat de voorwaarden blijkbaar gunstiger waren. Dit sporthal zal doorgaan onder de benaming «Nacht van de Sportlaureaten van Stekene» en beginnen om- itreeks 21 uur. Kaarten aan 00 fr. zijn verkrijgbaar bij ie leden en het bestuur van ie sportraad. Tijdens deze nacht» zal onder meer een ombola worden georgani- ;eerd met als eerste prijs >en fiets en verder nog een xantal sporttassen. Natuur- .ijk 'nogal' spijtig dat pre- ries diezelfde avond het 4* schuifje vcm het Eenakter festival van Stekene zijn be slag krijgt in het paro chiecentrum van Kemzeke. De sport contra de kuituur? Néélll Alle eenakterkijkers spoeden zich na de voorstel ling naar het Gildenhuis, om er gezellig een pint te drinken op «De Nacht van de Stekense Sportlaureaten» én er de laureaten te hul digen. Punten of ander systeem? Het puntensysteem blijft (uiteraard, zou ik zeggen) een moeilijk geval. Voor héél wat verenigingen. Wanneer de mensen die zo'n systeem uitwerken zélf af en toe gaan twijfelen of er ger nog twijfel gaan ve.- oorzaken... ja dan vergeet je beter zo'n systeem. Na een (onzinnige) diskussie over het tijdstip waarop het akti- viteitenverslag moest wor den binnengebracht (in feite al lang verstreken!) kwam de moeilijke vraag: «Mate riële hulp ofwel geldelijke subsidie?» aan bod, doch die werd door de sportsche- pen weggewuifd met het ar gument dat materiële hulp «nooit zal worden aanvaard, van hogerop». Ondervoorzit ter Meuleman gaf dan een «round-up» van de opmer kingen geformuleerd aan het adres van het huidige puntensysteem, waarmee normaliter 270.000 fr. zal worden verdeeld. Hier gaan ze, zonder voorkeur, op een rijtje: subsidie is niet absoluut nodig voor de meeste klubs, de «man/uur»-nonn is soms erg moeilijk toe te passen, gooi alle subsidie in één pot en zorg voor materiële hulp, geef enkel hulp aan vere nigingen die het absoluut nodig hebben, waarom eens niet infor meren bij gemeenten (zoals Beveren) waar een goed puntensysteem in voege is, het bestaande systeem is niet erg stimulerend, niet erg sport-bevorderend, ter wijl subsidie toch de bedoe ling zou moeten hebben de sport te propageren. Bij een stemming die er in feite géén was spraken de aanwezigen zich uit voor het behoud van het puntensys teem, mits de nodige aan passingen. Daarna kregen ze te horen dat het subsidie bedrag met 10% zal vermin derd worden en dat het sportweekeinde van Steke ne het tweede dus zal doorgaan op 23 en 24 april 1983. Shotokan sportklub 1982 Nadat de plaats van «public relations» verlaten door Theo Jacobs was open- verklaard, werd nergens een plaatsvervanger gevon den. Uiteindelijk werd Omer de Smet (persprijs vorig jaar) aangeduid en deze aanvaardde. Daarna werden de stem briefjes rondgedragen, zo dat men kon overgaan tot hét punt van de avond, na melijk de verkiezing van de sportlaureaten vcm het jaar te Stekene. Voor de sportklub-van-het- jaar waren er 6 kandidatu ren binnengekomen: VK We re Di als kampioen van het seizoen 1981 -'82 in het Lief- hebbersvoetbaltomooi van Stekene. Shotokan Karate- klub Stekene als jubilerende klub met een eindeloze reeks ereplaatsen in diverse tornooien en wedstrijden en ondermeer reeds 2 maal kampioen per ploeg van de Vlaamse Karate-associatie, FC Stekene Sportief (eerste ploeg) als kampioen in 4* provinciale afdeling met al lemaal «eigen» spelers en in 3* provinciale op de 2* plaats draaiend, FC Stekene Sportief (scholieren) die zich kampioen speelden in him jeugdreeks en WTC De Snel- trappers, de aktieve wieler- toeristenklub die ondermeer 2 gouden en 5 zilveren aren den, 2 gouden wielen en 11 nationale brevetten behaal de. Bij de stemming was er niet de minste twijfel: de sportklub van het jaar voor Groot-Stekene werd Shoto kan met 60 punten, gevolgd door WTC De Sneltrappers (48 p.), VK Were Di (45 p.), eerste ploeg FC Stekene en scholieren FC Stekene Sportief. Sportverdienste voor «Ncmd- je» Van Guyse Voor de trofee van sportver dienste waren slechts 3 kan didaten naar voor gebracht. Wel bedenkelijk voor een sportgemeente zoals Steke ne... Er was Paul Dhollan- der van FC Stekene Sportief, de ondervoorzitter die al ve le jaren «duiveltje-doe-'t al» is en daarbuiten ook nog scheidsrechter is. Alles bij elkaar is Paul reeds 25 jaar aktief in en rond FC Stekene Sportief. Bij de stemming kreeg de heer Dhollander uiteindelijk 61 punten, dat was niet genoeg om Fer- nand van Guyse te kloppen, want die kreeg er 78. «Nand- jen» zoals hij in zowat geheel sportminnend Steke ne is gekend is reeds 40 jaren aktief als voetballer: eerst bij FC Stekene Sportief, nadien bij diverse liefhebbersploegen en nu nog steeds bij FC Vagebon den in het Tomooi van Ste kene. Jef Schelfhout als 3* kandidaat moest het stellen met 53 punten. Deze taaie schutter van «Koninklijke Heikant» is sinds vele jaren organisator, presentator, in richter en werkende kracht achter ontelbare organisa ties, oud-voorzitter van het Stekense schuttersverbond, lid van diverse kommissies en voorzitter van de B.N.F.L.W. Judoka Rudy Fruythier sportman van Stekene Kandidaten voor de titel van «Sportman of sportvrouw» daarentegen waren er meer dan genoeg. Of het evenwel allemaal valabele kandida ten waren, daar hebben we onze (gegronde) twijfels overl Oordeel zelf maar... Romain de Vliegher, judoka van Malpertus Kemzeke die de 2* plaats behaalde in het provinciaal tornooi te Evere. Gerry Dhondt, klubkam- pioen van wielertoeris- tenklub WTC Kemzeke. Ru dy Fruythier, 1* plaats in het Belgisch kampioenschap te Etterbeek (judo), zwarte gor del en vele ereplaatsen in diverse tomooien en wed strijden. Philip Janssens, klubkampioen tennis van TC Tromp. Ellen Kallinows- ky, klubkampioene tennis TC Tromp. Leo Mariens, voetballer en cyclo-crosser. Manuella Rotthier, klub kampioene tennis TC Tromp. Mare Theirbrood, klubkampioen tennis TC Tromp. Alois van Driessche, veteraan-schutter, behorend tot-Stuyvenberg-Kemzeke en BNFLW-sektor Stekene, pro vinciaal kampioen bij de reeks veteranen-BNFLW. Romain Verdunnen, karate- ka die slechts 1 match ver loor én 1 keer werd gedis kwalificeerd. De overige 14 wedstrijden sloot hij zege vierend af. Romain is bo vendien trainer en stuwen - De hoofdtroef van de stam Jules Mannaert is de kracht van de duif. Zijn vliegers moeten het hebben van hard labeurwerk en dan zien ze er niet tegen op om vooruit te vliegen, niettegenstaande ze bij hun thuiskomst nog heel wat tijd verspelen, zo niet zou de supprematie nog groter zijn. De kweekstam waar heel wat aandacht aan besteed wordt is beperkt tot enkele origines, die echter wonder wel bij elkaar schijnen te passen. De belangrijkste in breng komt van Gaston Van Driessche uit Asse, met dui ven die de stempel Delbar meebrengen en die goed kruisen met exemplaren van Pieter Verleysen uit Lebbe ke. Jules heeft ook duiven van de gewezen Buggen- houtse crack Cypriaan Ja cobs. Sedert 1980 is er een nieuwe impuls gegeven. Van Petrus Van Neyghem uit Lebbeke kreeg Jules de be schikking over Janssens Arendonk duiven en daar versterkte hij zijn kweekko- lonie zeer goed mee. De stamvader van het hok is de 13-jarige Vos, nog al tijd de favoriet van echtge noot Justine, die in zijn vliegtijd 51 prijzen van 56 inkorvingen won, waaron der 31 prijzen in de eerste tien. De oude kweekduivin, de stamvoeder van de kolonie, is een kleindochter van de Vos, die gekoppeld aan de Oude Dourdan (Van Dries sche origine), verschillende goede vliegers en kwekers voortbracht, waarvan: «de Schichtigen», «de 16» en «de kleinen Blauwen», een trio cracks zijn. Jules Mannaert speelt even sterk met zijn weduwnaars als met zijn jonge duiven. Hokvast De Noyonspecialist hecht veel belang aan het hokvast zijn van zijn weduwnaars. Een duiver, die na een stren ge selektie overblijft, brengt voor het eerst op het hok waarop hij moet vliegen jongskens groot. Jonge dui ven komen bij Jules nooit in nest. Hij speelt ze volgens het systeem van de geschei den geslachten. Hij meent dat een duif de woonbak als zijn eigen woonst aanziet waar hij het eerst kweekt. De kwekers worden vroeg gekoppeld om te kweken. Ook de weduwnaars gaan terzelfdertijd bijeen. Ze mo gen wel tien dagen broeden, maar nog geen jongen grootbrengen. De Lebbeke- naar streeft hiermee een dubbele betrachting na. De jaarlingen worden overge- wend naar het weduw- naarshok en anderzijds wor den de eieren van de beste weduwnaars verlegd onder de reservekoppels, die hij er op nahoudt en als dusdanig heeft hij ook bij zijn beste vliegers vroege jongen. Jules is geen slaaf van zijn duiven. Hij zit zeker niet dagelijks te schrobben op de hokken. Als het vliegseizoen begint wordt er bij de we duwnaars niet meer ge kuist. Alleen de zitjes krij gen dan nog eens een beurt. Hij heeft zeker het voordeel dat hij wel een ideaal vlieg- hok heeft, waar de duiven blaken van gezondheid. Ge bouwd boven de keuken is warmte gelijk aan droogte. Daarenboven zorgt het za deldak voor veel ruimte en werd er bijzondere aandacht besteed aan de verluchting. Vooraan pannen niet dubbe le sluiting om de tocht te weren en achteraan, maar dan buiten het hok, boomse pannen, met nog heel wat mogelijkheden om bijko mende verluchting aan te brengen via dakvensters. De hokken staan daarbij nog zuid-oost gericht, zodat er maximaal kan geprofi teerd worden van zon en warmte. Tijdens de rustperiode krijgen de duiven voor 80 ten honderd gerst en één soep lepel per dag. Jules heeft het dan nog moeilijk om de win- terforme van het hok te houden. Duivensport. Jules Mannaert met één van zijn sterkt vliegers en echtgenote Justine met haar favoriet de Oudt Vos. (c) Enkele Mannaert-resultaten 18.4: 101 oude duiven: 2, 3, 12, 22, 28, 32, 33 (10) 99 jaarlingen: 1, 5, 6, 8, 11, 12, 15, 31 (8) 25.4: 168 oude duiven: 2, 3, 7, 15, 20, 29, 35, 43 (9) 9.5: 106 oude: 1, 11, 20, (9) 139 jl.: 2, 5, 10, 11, 27, 33, 33, 35, (8) 16.5: 139 oude: 3, 4, 5, 13, 18, 40, 47 (8) 121 jaarlingen: 1, 8, 25, 26, 31, 34, 38 (11) 30.5: 131 oude: 1, 4, 6, 19, 27. 33 (6) 123 jl.: 2. 7. 14, 15, 20. 22, 28, (11) 95 oude: 3, 9, 11, 24 (4) 97 jl.: 1, 12, 18, 29 (8) 4.7: 486 jonge: 5. 6, 9, 12, 14, 44. 51, 68, 70, 99, 118, 123, 129, 132, 150 (36) 11.7: 570 jonge: 1, 2, 5, 10, 15, 18 21, 24, 28, 30, 39, 43. 6 76, 83, 85, 89, 91, 100, 125, 130, 136, 141, 144, 153 165, 167 (35) 18.7: 36 oude: 1. 2 (2); 42 jl.: 1,5(2 484 jonge: 9, 10, 17. 18, 26. 31, 35, 37, 52, 59, 60, 65, 85, 90, 96. 98, 101, 111, 115, 118, 121, 124, 128, 136, 142, 147, 151 (36) 25.7: 357 jonge: 1, 4. 5. 7, 10, 13, 14. 19. 24, 29. 31, 32, 37, 38, 43, 46. 50, 52, 64, 66, 70, 76, 81, 88. 90, 91, 103, 107(36) 8.8: 131 jonge: 1. 2, 8, 14, 15, 169' 20, 21. 29. 31. 34, 42 (16) Deze resultaten werden be I haald in Buggenhout-Lebbe!* ke-Sint-Gillis. 15.8: 672 jonge: 6, 8, 76, 108, 146, 150, 204, 211 (18) 29.8: 660 jonge: 3 50 (5) qev Uitslagen in Baasrode-Buc LJQ genhout Sint-Amands-Sinl Gillis. Enlc i lOL'von tali de kracht van de suksesrijke Shotokankarateklub en was 3* in het Belgisch kampioen schap. Na een stemming onder de aanwezige leden van de sportraad, haalde de jonge Rudy Fruythier (nationaal kampioen judo) het met 57 punten vóór Leo Martens (cyclocrosser en liefhebbers- voetbal) met 47 p., Romain Verdunnen (karate-voor- man) met 35 p., schutter- veteraan Alois van Dries sche met 30 p. en de rest die nog slechts enkele puntjes achter hun namen kregen. FC Palm heeft last van honden De vergadering van de ge meentelijke sportraad die hoe langer hoe meer op een vraag-maar-aan-vergade- ring gaat gelijken werd besloten met enkele pro bleempjes, die werden voor gelegd aan de spiksplinter nieuwe sportschepen. Er was het probleem van het te koude water dat uit de douches van de sporthal stroomt, wanneer voordien reeds enkele verbruikers zich een stortbad hadden genomen. De schepen had blijkbaar nog niet onder de sporthaldouches gestaan, want ze wist van dit koud- water-wassen niets af. Ze zou het evenwel laten on derzoeken. Verder was er iemand die een volleybaltornooi wil starten in Stekene. Liefst nog wel op zondagvoormid dag in de sporthal. Doch... dan is de sporthal ingeno men door 2 of soms vier ten nissers. «Vermits we niet kunnen van start gaan, we ten we niet hoeveel ploegen interesse hebben én daar de sporthal niet vrij is kunnen we niet van start gaan» klonk het logisch. Tenslotte was er nog ie mand die van mening was dat het voetbalterrein van FC Palm (aan de Brugse Heirweg) door kampeerders- met-hun-honden deerlijk wordt misbruiki. Op dit ogenblik is het zelfs onbe speelbaar geworden door allerlei putten en afval. Ook hier zal naar een oplossing worden gezocht. We waanden ons bijwijlen zowaar op een vergadering van de gemeente- KORFBAL ATLANTIS LEBBEKE - LUCHTBAL: 4-1 De Lebbeekse korfbalploeg heeft de niet ongevaarlijke wedstrijd tegen Luchtbal tot een goed einde weten te brengen. Bij het samenstel len van de ploeg waren er wel problemen voor trainer Rudy Van Den Broeck die met een half ziekenhuis diende af te rekenen. Dat het allemaal nog beter ver lopen is dan men verwacht had, wijzen overduidelijk de cijfers aan. Nu zal men bij Atlantis Lebbeke wel wat geruster kunnen ademen en is het behoud verzekerd. Zondag reist Lebbeke naar Rumst waar Aartselaar de tegenstander is en voort gaande op de eerste wed strijd die men tegen die ploeg speelde mag het geen moeilijke partij worden. De zondag daarop en wel op 13 februari is het in de Leb beekse sporthal dat Trouw op bezoek komt en deze kan didaat kampioen zal zeh geen geschenken komen uil delen. Van Atlantis mogs we geen mirakelen vei wachten maar minsten mag gesteld worden dat At lantis zich niet bij voorbat gewonnen geeft en met di goede gedachte in de zaa komt dat beide ploega maar elk acht spelers hek ben. Dan is alles nog mogs lijk en kunnen de kijkers et ook nog iets aan hebben. Andrt raadsleden... De Beer APPELS - BERCHEM: 4-2 Na een spannende en harde partij korfbal heeft Appels nu ook tegen Berchem de volle inzet veroverd. Door het verlies van Merksem te gen Gentse zijn de kansen nu heel groot dat Appels de titel in 3 B in de wacht sleept. Aan de uitslag te zien kan men al opmaken dat de beide ploegen in de eerste plaats aan verdedi gen dachten maar toch wist Appels in de laatste minu ten van een zenuwslopende wedstrijd de volle inzet bin nen te halen. Op een ogen blik dat de stand 2-2 was wist Annette Verstraeten met een mooi schot Appels op een 3-2 voorsprong fp schieten. Wanneer dan in de slotminuut Wim De Wil de (weer hij) het vierde doel punt voor Appels wist te sco ren was meteen de kous af voor de bezoekers. ANN GOOSSENS: UITSTEKEND De reserven hebben korte metten gemaakt met de B ploeg van Berchem dat met smadelijke 9-2 in de boot werd gezet. Bij de rust was er nog niets gezegd met 3-0 kan men in korfbal nog alle richtingen uit. Na de koffie werd er iets harder op het gaspedaal geduwd en Berchem kon dit tempo niet volgen en kreeg de volle la ding. Ann Goossens een speelster die we reeds eer der als een der beste van het veld zagen stappen was subliem in haar uitvoerin gen. Zij bekroonde haar bes te prestatie met 3 korven. Met haar mogen we ook Ma rijke Van Cauwenberghe vermelden die ook de korf weet hangen. Nu maakte zij twee korven waarmede zij eens te meer haar knappe prestatie onderlijnde. Chris tel De Wilde was die andere dame die achter het kanon stond en meteen hebben we een beste drietal vernoemd uit de Appelse korfbalfami lie. Onder hun drietjes maakten zij zes korven voor de overige drie zorgden Ru dy en Chris Van Den Steet en Edwin Borms. Een knaf achttal deze B ploeg dat di titel van kampioen ni op zak heeft want vier pui ten voorsprong is toch he«! wat. OOK DE JUNIORES Tegen Putse hebben de A]> pelse juniores een 7-5 zegt behaald waardoor ze in di klassering op de tweedt plaats komen postvatten. Et zeggen dat deze ploeg in hst begin van de kompetitie en kele steken liet vallen. Nu zijn ze goed op weg om ziek in de kop te plaatsen. Andri Aurora Zele - De Pinte: 48-81 Het ziet er niet rooskleurig uit voor de Zeelse meisjes. Clubspeelster nummer één en steunpilaar Brigitte De Graeve was opgenomen in de kliniek, zodat Aurora onthoofd was om De Pinte partij te geven. Van 4-8 aan de 3e minuut ging het naar 4-18 aan de 6e minuut en meteen konden alle eventuele winstopties vergeten worden. Na 7-29 werd het 21-46 aan de rust. In de tweede helft kwam er geen kentering bij de thuisploeg die aanvallend alleen kon rekenen op De Luyck, die er nog uit moest voor fouten. Aurora verloor ook nog Roels om dezelfde reden. Punten: Aurora: De Lintdecker 6-4, Pletinck 4-6, Roels 1-3, Vogels 0-2, De Luyck 10-12, Callaert 0-0. De Pinte: De Coninck 0-2, Raes 6-4, Strummanel4-ll, De Raeve 11-4, Van Lancker 8-3, Danneels 9-10. BENO

De Voorpost | 1983 | | pagina 42