Werner Van der Fraenen «Niet te hard van stapel lopen» m Werner Van der Fraenen, liefhebberskampioen- cyclocross Luc Colijn: «Ik wil de start niet missen» Einde van V.V.W.F.-veldrijden Supportersclub «Geren Bij» eindelijk verlost van lokaalperikelen? Oude glorieën in veldrit te Meldert Dirk Heirwegh viert feest 44 - 4.2.1983 - De Voorpost VELDRIJDEN Er heerst vreugde in wielerminnend Aalst, Wemer Van der Fraenen, Aalsts enige (en wat voor een) cyclospecialist is de nieuwe vaandeldrager bij de liefhebbers in het cyclocross. Nog maar pas is de TV-re portage afgelopen, het geheel werd rechtstreeks en integraal op de buis gebracht, of hier en daar wordt op de Brusselsesteenweg, waar Van der Fraenen gehuisvest is, de Nationale Tricolor door de vensters gehangen. Door een paar buren wordt Inderhaast een bord in elkaar getimmerd waarop felicitaties aan Werner kenbaar gemaakt worden en het geheel wordt voor de venster van de woning Van der Fraenen geplaatst. Wanneer we 's ande rendaags bij Werner aan huis gaan om hem alles nogmaals te laten vertellen, is het bord verdwenen en niets laat je nog vermoeden dat hier de nieuwe cyclo- kampioen gehuisvest is. Binnenshuis heerst er echter meer drukte. Een persjon gen is er druk doende plaat jes schieten. Op het ogen blik echter dat wij onze in trede doen zit de man zijn werk erop en een enorme fototas met zich meezeulend baant hij zich een weg door de hall naar buiten. «Och, het is hier al wat geweest», zucht moeder Van der Frae-- nen, «ik denk dat ze hier van alle gazetten al geweest zijn», maar het is haar dui delijk aan te zien dat het haar nog niet verveeld heeft. En als om haar te excuseren: «Die mensen moeten ook hun werk doen en, het is nu eenmaal nor maal dat er wat over je ge schreven wordt als je bel- gisch kampioen wordt». Wij die dachten als eerste bij Wemer aan te kloppen za ten er dus goed naast. We hadden zo gedacht dat je bij een kampioen niet zomaar in de voormiddag kon bin nenvallen, met een vedette weet je immers nooit. Hoe wel het zou ons dan wel erg verbaasd hebben. Uit onder vinding wisten we dat je ten huize Van der Fraenen steeds goed ontvangen wordt en dat Wemer een vlotte, joviale kerel is die zich niet zo gauw sterallures zal aanmeten. We hebben ons niet vergist, Wemer is nog steeds zoals we hem voor het laatst ontmoetten met dien verschille dan wel dat hij zichtbaar overgeluk kig is. Na wat over en weer gekeuvel, begint hij dan aan het verhaal van die ene prachtige overwinning die hem volop in de belangstel ling bracht. Hij kan het mis schien al honderd keer ver teld hebben, toch ziet hij er niet op tegen het voor ons nog eens haarfijn uit de doe ken te doen. «Om eerlijk te zijn, moet ik zeggen dat ik enorm veel meeval gekend heb in deze titel wedstrijd. Ik heb juist de grote vorm te pakken en door het feit dat ik dit seizoen al enkele over winningen behaald had in A-crossen, kreeg ik een mooie startplaats toebe deeld. En dat is van essen tieel belang in het cyclo cross en dan heb je daar ook nog dat Bertje Vermeire in bijzonder goeie doen. Ik had mijn wedstrijd volledig op die man afgesteld. Immers, zoals alom geweten is, is Bertje Vermeire een man die in het begin niet te hard van stapel loopt. Als ik me in het begin van de wedstrijd bij die man hield liep ik niet het risico om op mijn adem te trappen, enfin, kom ik denk wel dat ik daarmee goed gegokt heb en dan moet ik er ook nog bij vertellen dat het parcours me op maat gemaakt was. Overijse ligt me normaliter al goed en een slijkerige omloop schuw ik ook al niet, het kon dus niet beter vallen». «Van bij de start, voelde ik dat ik in deze titelrace goed zou pres teren, en toen in de tweede ronde mijn naaste concur renten zoals Messelis en De Bie moesten afhaken, begon ik er voor het eerst echt in te geloven dat de titel in mijn bereik lag.» Toch hadden we de indruk dat je op drie ronden van het einde in de problemen kwam, eerst begon je ner veus achter je te kijken en wat later liet je op de moei lijke stukken Bteeds een klein gat vallen. Op een bepaald moment, wist ik niet meer hoever Messelis, of andere liefheb bers achter ons aanzaten. Vermeire en Gyllebert be seften maar al te goed dat er tegen deze Liboton geen kruit gewassen was en had den alleen nog een eervolle tweede plaats voor ogen. Zo kwam het dat het er in ons groepje wat trager ging en ik begon al te vrezen dat achtervolgers zouden terug komen. Toen me enkele ogenblikken later kenbaar gemaakt werd, dat Messelis nog steeds op meer dan een minuut volgde had ik niets meer te vrezen en durfde ik zeker geen risico's meer ne men. Naar het einde van een wedstrijd toe zijn de ren ners meestal niet meer zo geconcentreerd door de ver moeidheid en dan zijn val partijen zeker niet uitgeslo ten. Als je dan te dicht op je voorganger volgt, en die valt dan kun je er zeker van zijn dat je ook tegen de vlak te gaat en dat risico wilde ik zeker vermijden. Xemeer Gyllebert had al flink bewe zen dat hij er deze keer echt onvervaard tegenaanging, dat is de ware reden waar om ik steevast op de moei lijkste stukken even af haakte. In een vorig gesprek vertel de je ons dat je veel te dan ken hebt aan Bertje Vermei re, en dat je nog steeds bij hem ten rade gaat. Vrees je nu niet, nu je toch een grote concurrent van hem gewor den bent, dat hij je minder goed zal inlichten? Toen ik vorig jaar de goede vorm maar niet te pakken kreeg, ben ik uiteindelijk bij Vermeiren advies gaan vra gen. In het begin gaf die man me enkele trainings schema's waaruit ik er dan een moest kiezen dat me het best lag en al vlug ging mijn prestatiecurve flink de hoogte in. Naar het einde van het seizoen toe slaagde ik er zelfs in enkele overwin ningen te behalen, maar on dertussen werden de vriend schapsbanden met Vermei ren ook verstevigd en mo menteel ervaar ik. Vermeire als een goede vriend, die me zeker nooit slechte raad zal geven tenandere, Ver meire is ook al niet meer van de jongste (39) en tegen het ogenblik dat ik normali ter op mijn best zou moeten zijn zal Bertje misschien niet meer aan de top meedraai en, waarmee ik zeker niet wil beweren, dat hij versle ten is want, het is met hem net als met goeie wijn, die verbetert ook met de jaren. Ie bent nu 23. Denk je nu op het toppunt van je kunnen te zijn of denk je ooit op het niveau van een Liboton te kunnen presteren; na ver loop van tijd wel te ver staan? Ik mag wel zeggen dat ik nog nooit beter gereden heb dan op het kampioenschap; de topvorm die is er zeker dat voel ik en dat ik dit jaar nog beter zou kunnen kan ik moeilijk geloven, neen, Li boton die heeft van mij zeker nog niets te vrezen die is voor het ogenblik nog twee klassen te sterk en het zou me flink verbazen mocht hij dit jaar zijn wereldtitel niet vernieuwen, zoals die man voor het ogenblik rijdt is on voorstelbaar. Misschien ver beter ik nog wel maar ik maak me zeker geen illu sies. Het is wel bewezen dat een veldrijder op zijn best is tussen zijn 25e en 30e jaar kijk maar naar een Liboton (26) - Gyllebert (27). Toen we vorige keer bij jou op bezoek kwamen had je nog geen belangstelling om beroepsrenner te worden? Is de situatie ondertussen nog niet veranderd? Enkele dagen nadat je hier geweest was, ik begon toen in goede doen te verkeren, kreeg ik een aanbieding om beroeps te worden en dat heb ik resoluut van de hqnd gewezen, ik ben wel nog steeds werkloos, maar voor lopig kijk ik toch uit naar een baan die me toch iel of wat zekerheid kan garande ren, momenteel rijd ik im mers nog niet sterk genoeg om een goed belegde boter ham te verdienen als be roeps. Als ik volgend jaar nog sterker uit de hoek kan komen, kan daar misschien verandering in komen. In ons vorig gesprek was je er niet over te spreken dat sommige vedetten flink wat startpremies toegeschoven kregen? Hoe sta je daar nu tegenover nu je zelf van de koek mag meedelen? Natuurlijk zullen de inrich ters me nu ook graag in hun wedstrijd aan de start krij gen en uiteraard zal ik daar een startpremie voor ont vangen en ik vind dat maar normaal ook, maar dat er met fabuleuze bedragen ge goocheld wordt daar ben ik nog steeds tegen en zeker als het ten koste moet gaan van de mindere goden. En dan nog sommige vedetten, ik zal hier geen namen noe men, strijken een flinke startpremie op maar in de wedstrijd laten ze dan heel dikwijls niet blijken dat ze hun geld waard zijn en dat zal bij mij zeker niet het geval zijn, ik heb in elke wedstrijd die ik reed tot hier toe het beste van mezelf ge geven en dat zal ik dan ook blijven doen. Dankzij je kampioenstitel mag je nu ook mee naar het wereldkampioenschap, wat zijn je verwachtingen? Daar durf ik me niet zo maar over uitspreken, eerst en vooral is het de eerste keer dat ik naar een wereldkam pioenschap ga, dat is dus al nieuw, daarenboven komen daar een heleboel Op een superieure manier, zoals het een kampioen eigenlijk behoort heeft Werner Van dil Fraenen zondag jl. op de uiterst selectieve omloop te Overijse de titel van liefhebberskaa pioen cyclocross veroverd. Een en ander verdoezelde echter enigzins het sportiei bravourestukje dat de nieuwe vaandeldrager leverde. Voor het eerst na zovele jar werden de liefhebbers en de profs terug samen het veld ingestuurd. Zo kwam het d Wemer Van der Fraenen (slechts) als vierde over de finish bolde. Enkel een ontketend Liboton (nationaal kampioen bij de profs), Bert Vermeire en Johan Gyllebert gingen hsgj vooraf. Maar dat zijn dan ook stuk voor stuk kleppers die tot de top van de Internationa prof gilde behoren. Tweede bij de liefhebbers werd Ivan Messelis, maar die moest Wers toch maar liefst 1 min. en 5 sec. laten voorafgaan. Samen met Ivan Messelis en Rudy De Bie was Wemer Van der Fraenen al weken voor de eigenlijke titelrace als kandidaat voor de titel naar voor geschoven. Maar toen door het aanhoudend regenen van de voorbije week het spectaculaire par cours te Overijse in een im mense modderpoel herscha pen was, tipten de insiders tenslotte maar op Ivan Mes selis, een man die toch al meermaals bewezen heeft op een modderig parcours best in zijn sas te zijn, te meer op een nationaal kam pioenschap liep deze man steevast in de kijker. De renners waren amper uit de startblokken geschoten Ghyllebert, die wegens een of de theoretische en statis tische berekeningen die Messelis als favoriet had den aangewezen moesten dringend worden herzien het bleek immers dat Wer ner Van der Fraenen in uit- nen. Gyllebert en Vermei zonderlijk goeie doen ver- beseften maar al te goed dc. keerde. Na een voorzichtige tegen deze ontketende Libo start, hij had schrik om in ton geen kruit gewasset het begin te hard van stapel was en begonnen met ee te lopen, werkte hij zich sa- taktisch spelletje. Het men met Bert Vermeire los er eensklaps heel wat uit een groepje waarin alle der snel aan toe. Maar Va grote kanshebbers zaten, der Fraenens vrees bh kanshebbers dan wel op de ongegrond, toen Gyllel tweede plaats, want na een alles uit zijn kas haalde halve ronde liet Liboton Vermeire los te rijden vet iedereen in plan en toen grootte him voorsprong oj was zo goed als zeker dat een achtervolgend groepji j T.ikn+nn Ao zienderogen. Met nog eei ronde te gaan was Van da Fraenen zeker van zijn zaak met meer dan 1 minuut vooi sprong op Messelis kon a Liboton de nieuwe vaandel drager bij de profs zou wor den. Maar goed, samen met Vermeire liep Van der Frae nen steeds verder uit op zijn naaste concurrenten zoals, niets meer fout gaan en Messelis, Thielemans. was dan ook begrijpelijk dfl hij geen risico's meer durfdi te nemen. Van Der Fraenen vroege valpartij achterop liet Vermeire en Gyllebert geraakt was slaagde er toch een honderd meter voor- nog in het tweetal Van der sprong nemen om dolgeluk- Fraenen bij te benen en toen kig als vierde, maar als eer- zag het er een ogenblik som- ste liefhebber over de streep ber uit voor Van der Frae- te bollen. WIELRENNEN Van Der Fraenen, blij met zijn medaille, (ad) Derde prolseizoen moet doorbraak worden aan de start die je van haar nog pluim kent. Welk vlees we daar in de kuip zullen hebben, weet ik dus ook al niet maar, naar ik me laten vertellen heb, heeft de om loop in het engelse Birming ham zowat hetzelfde uitzicht van die te Overijse, nogal spectaculair met veel klim- en daalwerk en dat zou dan wel in mijn voordeel moeten zijn. Voorts hoop ik de goeie vorm nog zolang te kunnen aanhouden. Van een goede start ben ik anders zo goed als zeker. De landskampioe nen mogen plaatsvatten op de eerste rij, dat komt dus Onlc cauti .ei* én ook al goed uit, en mijn v wachtingen? Met c plaatsje binnen de eerste tien zou ik best tevreden zijn». Binnen drie weken, om pre cies te zijn op zaterdag 19 Drie jaar geleden stapte Luc Colijn over naar de profs. Als sche Wielerbond, met een e._ februari is het dan zover en amateur werd hij op het niveau van Etienne De Wilde en zekere handikap vertrekken. md( kunnen we zien wat Werner Eddy Planckaert geplaatst. Maar daar waar De Wilde en er ginder in Birmingham Planckaert het vrij snel konden waarmaken bij de beroeps- van bakt, de wedstrijd wordt renners verging het Luc Colijn minder goed. Hij deed geen lijk startgelegenheid in de immers rechtstreeks uitge- schitterend debuut in 1981, werd vorig jaar door een virus zogenaamde oefenkoersen^ zonden. Hoe het ginder dan in d® buik geplaagd en werd voorlopig alleen in Blois- ook mocht aflopen, een ding Charleville, als derde, op het grote podium geplaatst. 1983 is zoker, met Werner Van wordt voor Colijn een derde aanloop naar erkenning, der Fraenen is het Belgisch Veel oefenen erb cyclocross een groot (letter- Uiten «gnn.U,» k«»pio.„ braak moet brengen. Het feit dat hij dit seizoen in een kleinere formatie aan het werk moet hoeft daarbij geen handikap te zijn. «Bij de ploeg De Bruyne werd ik nooit goed aan vaard. Er werd daar trou wens soms van de profiteur Colijn gepraat. Of ik er wat kon aan doen dat ik die bui- kinfektie opliep. Ook wan neer ik nadien toch vrij goed presteerde kreeg ik nooit den we na de eerste twee strijd gestreden voor de ^°°r(*e" aanmoedi- doortochten 7 leiders. Maar overwinning. Maar bij de 9in9- ®ij Wouters, ploeg na de volgende ronde waren volgende doortocht dient Ja- Fangio-Tonissteiner-Om- cobs zich neer te leggen bij Trucks-Mavic, kreeg ik een het meesterschap van de behoorlijk kontrakt^ en voel dus wel van mezelf af- Het was zondag de laatste veldrit van de V.V.W.F. te Wambeek. De organisato ren stonden in voor 3 veldrit- ten met eindrangschikking. Bijgevolg vermindert het aantal deelnemers van week tot week, bij de onaf- hankelijken. Toch hebben Paul Bické Bij de veteranen (A+B) had- Herman Jacobs tot half wed er twee leiders: F. De Braeckeleer (A) en Ser ge Bie (B) en verkeerde F. Van Impe niet in zijn norma le konditie en verachterde. De kranige en gekwetste G. Wijnendaele hield stand bij het achtervolgd groepje, die hemel én aarde bewoog om aansluiting te krijgen met de twee leiders. Ondertussen deed de traag gestarte R. Scheerlinckx een opgemerkte remonte en kwam zelfs voor de overwin ning strijden. Maar onder tussen hadden' de voor man uit Outer, Bické. Hij werd niet alleen de winnaar maar was ook de laureaat van het klassement der 3 veldritten en mocht een mooie trofee en prijs in ont vangst nemen. Het veldrijden zit er voor de V.V.W.F. maar op zondag 27 februari start deze federatie met het wegseizoen te Lie- dekerke. Vergunning (27 tot 38 jaar) en aanvragen voor het organiseren van wieler wedstrijden (slechts nog een ik me goed omringd. Het zal Colijn begon daarom ook vroeger aan de training dan voorheen. Na de Gentse zes daagse kwam er lopen en crossen, nadien ook een Zwitserse winterstage. Vooraleer het wegseizoen echt begint gaat Colijn met Gerd Frank ook nog aan het werk in de Antwerpse zes daagse. Programma Luc Colijn, toch nog maar 24, werd pas vader van een dochtertje en die gezinsuit breiding vormt een bijko mende motivering. Toch moeten de renners van de ploeg Fangio, bij de huidige stand van zaken in de Belgi- tenzij hij daar flink vooi}0 betaalt. Maar we zitten in de krisijL en moeten rondkomen mei een beperkt budget. Du%,ei geen Parijs-Nice, geen Tirre no-Adriatico.Wij moetei (nu het met trainen doen. overweeg wel naar de Azu-rf renkust te reizen om er indi vidueel toch wat wedstrijd- kilometers te kunnen rijden, j Het zal me wel wat kosten.» Luc Colijn. De Wetterenaai meent het ernstig. Hij doet j, het niet onaardig op de piste m, maar dat werk beperkt hij. «Als ge wegrenner wil blij- c ven moet je de pistebedri)- Ie vigheid beperken. Antwer- c pen is goed als voorberei ding op het wegseizoen. Ik re wil die start niet missen. Ik pl moet nu bewijzen dat ik meekan strijden.» in grote wed- Hugo Aerti Sporting Lokeren heeft heel wat aanhangers in Baasrode noemde 2 leiders er alles paar data vrij voor 83) tel. uitgeperst en behielden een 052/35.91.79. Ook wedstrijd- lichte voorsprong op de dicht eindigende Scheer linckx. Bijgevolg mochten Felix De Braeckeleer (A reeks) en Serge Bie (B reeks) het meisje met de palmen omhelzen. Uiteindelijk waren F. De Braeckeleer (A) en Lucien Van Impe (B) de eindover winnaars van de drie veld ritten te Wambeek. De opening van het nieuw lokaal van Sporting Lokerens supportersclub «Geren Bij» te Baasrode werd in een feeste lijk kleedje gestoken. Voorzitter Hugo Cools van de Mande- kensstraat is niet alleen een crack in het organiseren van koffietafels voor bonden en verenigingen; nu speelden mevrouw en Hugo de periekte gastheren voor een gezellige receptie bij hen ten huize. Onder de gewaardeerde aanwe- 1. Felix De Braekeleer (St. alg®ns sekretaris Robert Coremans en spelers Ronny So- Katherine-Lombeek) 14 km mers. Bob Hoogenboom, Renó Van der Gijp, Patrick Van Veirdeghem, Ronny Laroy en Rik Van Cauter met eventuele dames of verloofden. afgevaardigden tegen ver goeding. Uitslag Reeks A 1 36' 2. Frans Van Impe op 17" 3. Georges Wijnendaele op 1' 4. Jozef Gevaert op 1'42' Na dit gemoedelijk stant Baetens, bestuursle- onderonsje werd een bezoek den Roger Van Renterghem, Dynamische bestuursploeg Hugo Cool8 dankte de leden van de Entente en de spelers voor de aanwezigheid had voor iedere speler van Sporting een passend ge schenk in petto en tevens bloemen voor de dames. Tol zichtbaar genoegen van pe ters Ronny Somers, Bob Hoogenboom en de overi gen. De voorzitter van «Ge ren Bij» hoopte op een goede De fit om nog te crossen is er 5. Roger Van Wezemael op uit bij de renners van de nA kategorie onafhankelijken, die thans meer aan het weg seizoen denken, alhoewel de veteranen er een andere 2'04" Reeks B v,uoi» yoi iioiiiDiyiiom, ii i gebracht aan het nieuwe lo- Willy De Vijlder, René Van verstandhouding tussen, de kaal van «Geren Bij» voor de Velde, Theo De het meer officiële gedeelte. Buysschere. In zijn toe- Uitbaters van café Rigo, T. spraak hoopte Kamiel De Entente en zijn be stuursploeg die er verder a.v. uitziet: ondervoorzitter roor 14 km. in 36' 2. Ronny Scheerlinck op 14' mening over hebben en de 3. Raymond de Koster en Serge Bie (Denderleeuw) Vermeylenstraat nl. Klaus Soete dot de suPPortersklub F'eddy Goossens. sekretatii UVm in-IR Jean Cleemput, schatbe- veldritten in het voorjaar e bij nemen als voorberei ding. Lucien Van Impe op 21" 5. Marcel Schuddinck 1*26" Reeks C Linden (kersverse Prins Kar naval) en Monique Cleem put hadden werkelijk niets onverlet gelaten om het de gasten zo aangenaam mo gelijk te maken. Ondertus sen was ook een afvaardi- nu eindelijk van alle lokaal- Jean ^^pui scnaim Derikelen zou verlost ziin en W Goedge»! II rep Jjchit terii balj riek aan perikelen zou verlost zijn en hoopte hun ledenaantal nog te zien aangroeien. Hij be- schap en leden Luc Cleem put, Marcel Van Nieuwenho- Zondag 6 februari Is het veldrlthoogdag te Meldert Op het terrein van Thor Meldert worden dan twee eyclocrosawedstrljden gere den. De eerste wedstrijd start om 14.00 uur en ls voorbehouden aan de wielertoeristen. Zoals het echte crossers past moeten de wielertoeristen 50 minuten lang plus een ronde aan het werk. Om 15.00 uur wordt er dan de start gegeven voor een ploegenveldrlt, waaraan aangeslotenen van de Vlaamse Wielerbond mogen deelnemen. Vaste deelnemers zijn vroegere cracks als Jan Adriaensens (ooit onze troef ln de Ronde van Frankrijk), Karei Clerekx, De Troetsel (uit Baasrode), Van Wemmei, en anderen. Deze wedstrijd gaat over 50 minuten en een ronde. Inschrijvingen ln de kantine van Thor Meldert vanaf 13.00 uur. De toegang is gratia Werner Van Der Fraenen in volle aktie. (ad) 1. Paul Bické (Outer) 16 km ging van de Entente ten to- in 43' nele verschenen. De Baas- 2. Herman Jacobs op 1' roodse supporters mochten 3. Pierre De Baerdemaeker daarbij begroeten: Erevoor- op 2'05" zitter Cyriel Van de Putte, 4. Remy Heymans op 4'55" voorzitter Kamiel De Soete, 5. André Baveghems op ondervoorzitter Jozef De Wil- 5'22" de, schatbewaarder Con to uou uuuyiuoiDU. iiij urs- - klemtoonde ook dat de ve.Frgngo.» Sneren» en Wrl Baasroodse supporters ze- iX. X8' ker geen afbrekers waren en was ervan overtuigd dat ze Sporting ook in mind'.r goe de dagen zouden blijven steunen op alle gebied. Bij schuimwijn en een hapje konden de supporters dan nader kennismaken met hun Sportingvedetten Andri De liefhebber uit Zele-Hansevelde Dirk Heir wegh nodigt op zaterdag, 5 februari alle wieier- liefhebbers en supporters uit om aanwezig te zijn op het tweede T-dansant dat wordt georga niseerd in Zaal Ons Huis, Huivelde, Zele vanaf 20 uur. Discobar Maeva met de DJ Ed Fisher en Peter Van Praet staan in voor de ontspanning. Grembergen - Witte Sterren 96-19 Van een wedstrijd was er in de Grembergse sporthal nooit sprake. De Witte Sterren, waren fel afgezwakt. Amper vijf valabele spelers en voor de tweede time kwam er nog een zesde «ster» opduiken. Het enige lichtpunt voor Grembergen is dat de 17- jarige Putteman blijft bevestigen na zijn maiden- match. Voor de rest kunnen we ons beperken tot enkele tussenstanden die de fysionomie van de wed strijd voldoende weerspiegelen. 14-2 na 6 minuten. 23-8 aan de 13e minuut en zelfs 36-8 aan de 18e minuut en 42-9 aan de rast. In de tweede helft 50-11 aan de 4e minuut en 68-11 aan de 10e minuut.

De Voorpost | 1983 | | pagina 44