Liefhebbers sporten zo Saaie boel Walivo's wedstrijd van de week COMAR SPORT Walivo-overzicht Voetbal: K.K.S.F.B. I™3TT*™1'W Dammen D'Honde nam doet De Voorpost - 4.2J983 - 45 GROOT - KLEINHANDEL Specialisatie VOETBAL TENNIS SKI Een sportzaak mal ERVARING! Schoolstraat 54 Koolstraat 159 9300 AALST Tel. 053-21.25.56 Walivo's wedstrijd van de week: Ronny's Travel, (dw) F.C. Rony's Travel - F.C. Vercauteren Boys 2-1 nog werd F.C. Ver cauteren Boys uit Walivo's loetbalbeker gestoten. Dit pbeurde dan in de eigen wtrouwde omgeving tegen ,C. Avanti uit Sint-Nildaas. kt het oneven doeltje van rie een strafschop rerd er toen verloren tegen én van de betere midden- lotors van Walivo's zater- eerste afdeling. Op chzelf werd dat een schit- irend resultaat voor F.C. ö®d ercauteren Boys. Temeer adat deze ploeg tot de toep behoort van Walivo's 11 oei- irde klassers en in de B- n d* eks aldaar, als een be- middenmotor ordt beschouwd. Bij dat erbond speelt F.C. Vercau- wen Boys nu al het tweede ro®Wzoen. Het eerste daarvan i op de vijfde plaats firretreëindigd. Thans staan de »n voor een eventuele ■laats, ook nog niet zo chitterend. Aanvankelijk erd deze toch vooropge- ild bij F.C. Vercauteren iys. De mannen van voor tter Remi Vercauteren heb- in echter het goede wiel let kunnen bijhouden. Dat erd trouwens nogal vlug elost en F.C. Vercauteren o]T8, bengelde meestal in *dnj- k onderste helft der rang- wei- chikking. Bij Gerard Ver- erei- cauteren zowat de public- "i- ilations van deze voetbal- iloeg, peilen we naar de onaken hiervan. Dan blijkt lat de rood-blauwen wél wr de nodige voetbalta len beschikken, maar haruit is nog geen soliede loeg gegroeid. Ook werd F.C. Vercauteren Boys •n zestal nieuwe spelers ongeworven: De Weste- Inck Tonny, Ronald Schel- aut, René Maes, Wemer ludenaert, André Bracke en Walter De Westelinck als doelman. Een 15-tal be haagd daar nu de volledige tlubkem. Blijkbaar heeft het xik allemaal te maken met een nogal lange aanpas- lingsperiode Dat verklaart Birachien ook al de enigs- negatieve resultaten tan F.C. Vercauteren Boys. In die klubkring had men alleszins beter verwacht en door de nederlaag bij het onvolledige F.C.'Rony's Tra- pfr tel, werd de gunstige ken- Bob taring van die Bazelse voet- ren- wlploeg wéér eens uitge teld. Nochtans wordt er lan de klub als geheel, taarstig gesleuteld. Deze nu stilaan en bijna ongemerkt, een ander pat- oon aangemeten. Oor spronkelijk werd F.C. Ver cauteren Boys als een fami- lieploeg geboren. Te Temse destijds en door allerlei om standigheden. werd die standing al een paar jaren op de helling gezet. Toch blijven Remi en Gerard Ver cauteren de heftige bezie lers van die voetbalformatie en de ovrtuiging waarmee dat werd gepredikt, is nog niet tot de ganse ploeg door gedrongen. Een onsmibaar duo voor F.C. Vercauteren Boys dat verleden zaterdag tussenin de bossen van het Sint-Niklase rekreatieoord De Ster, nognlaals een ne derlaag inkasseerde. De winnende ploeg werd daar bij F.C. Rony's Travel uit Sint-Niklaas. Daarvoor werd het trouwens een goede zaak want in Walivo's zater dagse derde afdeling reeks B, klom F.C. Rony's Travel meteen naar de betere helft der rangschikking. Alleszins een verheugende vaststelling voor een ploet welke verleden seizoen nog tot de minder gekwoteerde teams van de zondagse voetbalreeksen behoorde. Dat statuut werd overigens door F.C. Rony's Travel ja renlang behouden. De over winningen werden toen een zeldzaamheid en bijna al tijd, stond de klubnaam on deraan de klassering afge drukt. Dat lijkt thans veran derd te zijn en het overstapje van F.C. Rony's Travel naar het zaterdagse voetbal, werd nu al een meevaller. Nochtans werd een reorga nisatie bij spelers en be stuur een noodzaak. Heel wat nieuwe gezichten dus bij F.C. Rony's Travel en Georges Van Den Steen. Ro ger De Rechter. Romain Van Schoor, Fred Staelens, Etienne Leeman, Cyriel Stroobandt en Guy Girls als de voetballende lokaalhou der. versterkten de spelers- kem. Bij Lieve en Guy Girls in café De Fortuin op de markt te Sint-Niklaas. huist F.C. Rony's Travel dat daar uitstekend werd opgevan gen al meerdere jaren. Ook het klubbestuur werd er ge wijzigd en als nieuwe ere voorzitter werd Francois Van Gysel aangetrokken. Verder bestaat dat nog uit Guy Girls (voorzitter), Ronny Van Gysel (sekretaris-pen- ningmeester), Ronny Schuurman (sponsor-raads lid; en Hubert Van Gysel als de klubcoach. Het werd ei genlijk ook een nieuwe start voor F.C. Rony's Travel, De resultaten daarbij werden alleszins beter dan in het verleden. De klub werd ook voetbalkundiger en steviger uitgebouwd. Bij de ups en downs zorgde F.C. Rony's Travel zelfs ook al voor een paar uitschietertjes. In dat verband worden dan de drawns tegen F.C. Wazoo en F.C. Nieuw Marokko ge citeerd. Twee ploegen wel ke in die reeks toch tot de kandidaat kampiodnen be horen. Voor de eerste maal dit seizoen werd F.C. Rony's Travel thans echter als on volledig opgetekend. Door coach Van Gysel wordt dan naar de talrijke kwetsuren verwezen. Dit' heeft noch tans niet kunnen beletten dat het tiental lokale blauw- broeken, zich met overtui ging in de strijd heeft ge worpen. De eerste aanval len werden trouwens door deze formatie geleid. Na dit plaatselijke strovuur werd het meer evenwichtiger al hoewel F.C. Rony's Travel toch nog de beste akties op de grasmat spijkerde. Tech nisch vlotte het daar alles zins beter dan bij de rivalen van F.C. Vercauteren Boys. De eerste doelkans was ook voor de lokalen en Filip De Jonghe, schoot deze in het zijnet. De nummerieke min derheid van F.C. Rony's Tra vel werd tijdens die eerste helft weinig of niet opge merkt. Misschien ook al om dat de ploeg van F.C. Ver cauteren Boys toen maar moeilijk de juiste kadans vond. Het balverlies werd er veelvuldiger opgetekend dan bij F.C. Rony's Travel. Deze laatste ploeg kreéerde trouwens ook het meeste doelgevaar. Hierbij beleef de F.C. Vercauteren Boys met een werkelijk schitte rende André Bracke achter aan, eens een gelukkig mo ment. Meer bepaald na een hoekschop van Jan Sax en de kopstoot van Filip De Jonghe, werd door de rond borstige André Bracke toen van de lijn gekeerd. Onge veer een kwartier was er dan verlopen en we hadden eigenlijk nog niet veel op windends gezien. Opwi nend werd echter die knap pe kollektieve aanval der lo kalen en Roger De Rechter schoot daarbij een uitste kende kans naast. Alhoewel de bezoekers minder offen sief werden opgemerkt skoorden die toch het eerste doelpunt. Dat gebeurde dan bij een plotselinge tegen aanval waarbij Remi Ver cauteren de ruimte koos en Ronny Van Gysel, werd met ten een verslagen doelman (0-1, 22e min.). Omdat ce mannen van F.C. Vercaute ren Boys geen vaste voet in het middenveld kregen werd toen al een tijdje door de klubverantwoordelijken een vervangin overwogen. Deze gebeurde dan onmid dellijk na het openingsdoel punt en Ronny Schelfaut werd gewisseld voor Erik Van Hoyweghen. Het spel- beeld zou daarom nog niet direkt gewijzigd worden." Het samenspel der bezoe kers werd trouwens nogal veelvuldig onderbroken. Ondanks al die loffelijke po gingen evenwel om het overwicht in handen te krij gen. Daarvoor leverden Luk De Cock, een heroptredende Freddy Baeyens en vooral aanvoerder André Bracke, verdienstelijk werk. Noch tans herstelde het tiental van F.C. Rony's Travel zich nogal vlug van die rake be zoekende knock-down. Deze beseften ook dat het bij F.C. Vercauteren Boys niet hele maal rond draaide. Van dit feit werd trouwens gebruik gemaakt en de inspannin gen bij F.C. Rony's Travel, werden verdubbeld. De kombinaties kwamen er vlotter uit de schoenen en in die rangen, werd de bal ook sneller doorgespeeld. Ei genlijk niet helemaal ver wonderlijk dat het doelge vaar ook meestal langs die kant werd genotterd. Bij een inzenden van Roger De Rechter lukte een altijd ge vaarlijke Filip De Jonghe bij na de gelijkmaker, maar To ny De Westelinck kon dit in laatste instantie verhinde ren. Aanvallend werd het bij F.C. Vercauteren Boys noch tans allemaal teveel op het centrum gekoncentreerd. Daardoor werd de opdracht van de lokale verdediging enigszins vergemakkelijkt. Toch geraakten de bezoe kers ook aan enig doelge vaar. Bij een inzenden van Luk De Cock schoot Paul Oste echter een ideale sko- rekans hopeloos over. Daar op antwoordde F.C. Rony's Travel nogal gevat. Een vlijmscherpe tegenaanval werd via de paal door Filip De Jonghe verzilverd (1-1, 28e min.). Volgens het matchverloop helemaal niet onverdiend overigens. Nochtans kregen de bezoe kers na het eerste halfuur, toch meer greep op de wed strijd. Nog niet zo opvallend evenwel maar toch voldoen de om de defensie van F.C. Rony's Travel, nu een beetje méér te belagen. Remi Ver- We hadden gedacht dat het echte winterse weer wel wat roet in het eten zou komen gooien van de koplopers. We kwamen bedrogen uit want zelfs het gure weer kon de leiders geen hak zetten. Onze gewaagde voorspelling van voor enkele weken dat we de titels reeds als behaald zagen is nu meer dan ooit een juiste voorspelling gebleken. Voor de eerste afdeling zal het allicht positief zijn dat ploegen als Inter Service en Cup de eerste afdeling komen versterken en zeker meer animo in deze reeks brengen. Overige ploegen als Marokko en Zwervers zijn vast ook aanwinsten, enkel moeten ze hun ploeg als geheel blijven behouden en stipt de Wallvo-reglementen blijven respekteren, in het bijzonder Marokko. op de 40ste minuut en werd aangetekend door Luk Van Puyvelde. Volksunie-SKS 1-2 SKS maakt door deze over- Eendracht kon zich niet verzoenen met de beslissin gen van scheidsrechter De Bock en de ploeg verliet het terrein. De mannen van El Aiyoune stonden op dat mo ment voor met 2-4. Speler R. De Bock (Eendracht) gaf de scheidsrechter een duw het en jazeker, vroegtijdig einde van het seizoen. Oud Geel moest er 13 slik- Palamos mag er nu wel plaatselijke ploeg met zulke een kruis over maken, zij cijfers hebben gewonnen, hebben reeds vier punten hetgeen ongetwijfeld tot achterstand op de voorlaat- vreugde moet stemmen. De ste. Tegen leider Bondgalm 1-1 ruststand liet nochtans werd nochtans een goede niet vermoeden dat met wedstrijd gespeeld en bij- zware cijfers zou worden uit zonder tijdens de eerste gehaald. Na de rust kregen helft. De lat verhinderde we een zeer aanvallende Ni- hun zelfs op voorsprong te ko-ploeg te zien met als ge komen zodat met een blanco volg de volledige ontredde- score werd gerust. Na de ring van Nantes. Op de pauze zou Ferdi Van Hese de 48ste minuut lukte Rudi Fou- openingstreffer lukken en bert een enig mooi doelpunt Michel Baert nam nummer op vrijschop wat meteen de twee voor zijn rekening, wat ineenstorting van Nantes ook de eindstand was. betekende. De doelpunten Siera moest naar het veld voor Niko: Eddy Weemaes van onze kampioenen van (2). Luc DUooghe (2), Rudy vorig jaar 1000 Appels. Het Foubert (2) en Patrick speelde een goede wed- Weemaes. strijd, maar doelpunten sco- Herten Aas blijft door zijn ren is voor hen een hele overwinning op Familia lei- karwei. In de 18de minuut der. Onmiddellijk hier aan kwam de thuisploeg op toegevoegd dat de Zwervers voorsprong uit een geharre- drie wedstrijden minder war. Tien minuten later was hebben gespeeld en slechts het José De Clercq die naar drie punten achterstand doel vuurde, maar zijn schot hebben. Hebben is hebben werd met de hand gestopt en de Zwervers mogen be en dus strafschop. Hijzelf slist geen inzinking krijgen zette die om en met deze 2-0 of Herten Aas of misschien werd er gerust. Na de rust zelfs Boemerang, snoept was Siera de betere ploeg hun de titel af. Familia verschillende gekreëerde maar de doelpunten bleven kreeg van scheidsrechter F. kansen slechts één doelpunt uit. Tot Eeckhout in de back- Van de Voorde een tien we- area werd gepakt met een gens sportiviteit. De wed- strafschop als gevolg, om- strijd was reeds gespeeld gezet in doelpunt door hem- voor de rust want dan wezen zelf. De laatste minuut de bordjes reeds 0-3. Na de speelde Siera alles op alles rust een tegendoelpunt van zien we ze volgend jaar in maar de gelijkmaker kwam Familia, maar deze vreugde tweede afdeling spelen. Ze er niet. Hiermede verliezen was van korte duur. Herten ze zelfs hun tweede plaats Aas zorgde voor gepast ant- in de algemene rangschik- woord en scoorde nummer vier. Voor Familia was nog winning een goede beurt en rukt zelfs op naar de vijfde plaats in de algemene rang schikking. Het zware veld liet beide ploegen nog toe een goede wedstrijd te spe len. De bezoekers speelden aanvallend een prima eer ste helft, zodat de 0-2 dan ook als verantwoord mag bestempeld worden. Het eerste doelpunt kwam via Ivan Van Wauwe die de VU- verdediging omzeilde en binnentrapte 0-1. Tien minu- geen hem nog rood opbracht ï?n, lat« het ancien Dré en jazeker, vroeatiidia einde acourt die zijn doelpun- teninstinkt liet gelden en SKS stond 0-2 voor. Wat ken van Wijnveld met als tro^ens de ruststand was. troost ««n Tweede helft was pas ge troost een tegendoelpunt ge scoord door Roger Tinck. Voor Wijnveld scoorden Raf Van Puyenbroeck (4), Rudy Lammens (1), Marc Van Damme (1), Peter Verstrae- ten (1), Ludo Vercauteren (1), en Rudy Heungens (1). Sanicentral zet de opera tie-redding verder en heeft zelfs de voorlaatste plaats afgestaan aan United. Te gen Bondgalm dat slechts met 10 spelers kwam opda gen hebben ze een vrij for tuinlijke wedstrijd ge speeld. De bezoekers waren zeker de evenknie met dit verschil echter dat ze van de lukten. Het wordt de hoogste tijd dat United zijn hekken aan een andere staak gaat han gen. Indien dit niet gebeurt botsten wel op een onstuit baar Geywa. De uitslag werd dan ook 0-6. Post op eigen terrein een tegendoelpunt wegge- het verlies gespeeld door legd en hiermee stond een 2- Club 65. Het enige doelpunt 4 op het bord. van de wedstrijd viel reeds king ten voordele van Drie Linden die weliswaar op Raap slechts drawden. Goed genoeg om haasje over te doen, dit evenwel met een achterstand van acht punten op leider Bond galm. Cup tegen Club. een der by met de thuisploeg als overwinnaar en meteen mag een ticket naar eerste worden besteldl Onder de leiding van scheidsrechter Vergouwen werd het een wedstrijd die als voorbeeld kan gesteld worden. Span nend en sportief en dit langs beide zijden met als win naar Cup zij het volgens het verslag gevleid. Op amper 20 minuten tijd was het 3-0 voor Cup. Twee van de drie doelpunten werden aange tekend enerzijds door een te korte terugspeelbal en an derzijds met de wind als hulp. Club 69 deed alles wat in zijn macht lag om terug te komen en lukte via Omer MTSA-Aalst. 't Kloksken won met 0-5 bij Parking Aalst, (per) Van Damme twee doelpun- ten, maar verder geraakte men niet. Integendeel was SK. Lebbeke - het Cup dat in de. 69ste mi nuut zelfs een vierde treffer F.C. Wieze 4-2 lukte, wat zeker een te zwaar verdikt was. De doel punten voor Cup: Bosman, De Malsche, De Blende en Quintelier. Nieuw Marokko is onge twijfeld de beste ploeg uit start of de VU-ploeg liet zien dat ze zich met haar achter stand niet neerlegde en nam de teugels stevig in handen. Bij de VU-ploeg zijn we dit stillekens aan gewoon dat ze zich de eerste 45 minuten in slaap laten wiegen om dan als een bolide uit de startblokken te schieten en de tegenstrever alle kleuren van de regenboog te laten zien. Nu zullen de meeste van de VU-spelers zondag nacht gedroomd hebben van SKS-keeper D"Hollander en hem beslist een kopje klei ner hebben willen maken. Schoten, kanonballen, af- schampers, kortweg alles wat naar zijn doel afkwam, werd met brio geweerd door de SKS-keeper. Een straf schop was bijna nog niet goed genoeg om hem te ver slaan maar de door hem ge weerde bal kwam toch te gen het net terecht zodat Rudy Verflieren kon zeggen dat hij de taak van 'mission impossible' tot een goed ein de had gebracht, zij het met «piet». Guido G. Jeugdvoetbal knapen Wieze gestart met windvoor- deel, opende de stand op hoekschop. Kort daarna ver keek Peleman zich, en doel- roman Eeckhoudt kon de bal de derde afdeling. Tegen voor de 2* maal uit zijn net- een kranige Zwarte Parels- ploeg werd met 6-2 gewon nen. Bij de rust was de stand reeds tot 3-0 opgelopen. Na de koffie milderde Parels maar een te sterk Marokko liet zich niet verder verras ten halen. Onder een hard werkende De Wolf, kwam het eerste doelpunt voor de SK knapen tot stand, De Brandt was er de auteur van. Na rust kreeg men eenrich- worp vorrDe Woll knap in voetbal bijna onmogelljk één U,d bmnengeknald door Dan™,,, dat t^M geen luïgen Vermeulen. beroep kon doen op hun bei- fa de lurtsle mm maakte De de- dodlmam!en maTijt, Bondl »i,n 2* dodprml en bek) Van Oneem (ge- bracht zo de eland op 4-2. dan Een welverdiende overwin- veldepeler Vinck tueeen de ning voor dit tongeelHal. te plaat9en. F[(mky (AT) Fe??er scoorde juist voor de koffie. Na de kampwisse- Eerste klasse B *Wj wedstrijd van in week: FC. Vercauteren Boys (dw) sen met speler Aoute Rachid tingsvoetbal, SK kwam op AODOlS 2"0 als absolute uitblinker. gelijke hoogte via een straf- Niko wint op eigen terrein schop omgezet door Delsin. van Nantes 7-2. Dat zal wel Lebbeke kwam kort daarna een tijdje geleden zijn dat de op voorsprong, na een in- Nu zondag volgt de ver plaatsing naar leider S.V. Heizijde. Geen gemakkelij ke opdracht voor trainer An dré September en zijn maats Op een erg moeilijk be speelbaar veld was goed cauteren de voetballende voorzitter van F.C. Vercau teren Boys gaf het voorbeeld en deed dat zelfs met een schitterend schot, dat even wel door de lokale doelman werd geweerd. Daarmee was tijdens de eerste helft het meeste doelgevaar van de bezoekers bekeken. Bij F.C. Rony's Travel echter niet want Roger De Rechter zag tot tweemaal toe de kans om naast te schieten. Ook Jan Sax puurde uit een loffelijke poging geen sukses. Er werd dan ook met de be reikte stand gedraaid en tij dens de rust. werd bij de bezoekers Gerry De Gendt vervangen door Franky Buy- taert. Na de kampwisseling waren de ploegen weer aan elkaar gewaagd. Langs weerskanten sijpelde daar uit geen noemsnwaardig doelgevaar. De beide verde digingen hielden meestal de bovenhand en het spel- vertoon, werd nu minder aantrekkelijk. Een uitzon dering daarop werd echter die inworp van Etienne Leeman en voor F.C. Rony's Travel, knikte Filip De Jong he toen raak (2-1, 53e min.). Niet naar de zin van de be zoekende Paul Oste en de protesterden middenvelder van F.C. Vercauteren Boys, kreeg geel. Terecht trou wens van een toch wel be hoorlijk leidende Willy Her- reweg. Enkele minuten later werd diezelfde Paul Oste door de Bazelse klubveran twoordelijken vervangen door Franky Buytadrt. Van dan af werd F.C. Vercaute ren Boys de meest aandrin gende ploeg. Blijkbaar be taalde men bij F.C. Rony's Travel de tol van de gelever de inspanningen en voor die mannen werd het verdedi gen geblazen. Guy Girls, Ronny Schuurman en de 38- jarige Georges Van Den Steen werden daarbij de op merkelijkste figuren. Uit dit overwicht haalden de gas ten echter geen profijt. En kel een paar schaarse doel kansen en voor de rest, ak- teerde de ploeg van F.C. Vercauteren Boys meestal inspiratieloos. De flanken werden daarbij te weinig aangespeeld en onveran derlijk poogden de blauw- broeken uit Bazel langs het centrum door te stoten. Bij F.C. Rony's Travel lag daar het zwaartepunt der organi satie en door de bezoekende speelwijze, werd dat alle maal nog gemakkelijk. Door het uitblijven van de gelijk maker geraakte F.C. Ver cauteren Boys bijna onopge merkt, in een vrij zenuwach tige sfeer. Niet zonder gevol gen trouwens en een her haaldelijk protesterende Erik Van Hoyweghen, keek plotseling naar rood. Die was al vooraf verwittigd zei scheidsrechter Willy Herreweg nadien en in aan tal, stonden de ploegen dan toch gelijk. Veel gebeurde er in de resterende minuten niet meer en bij een doelpo ging van de bezoekende Franky Buytaert, zou Dirk Bogaert van F.C. Rony's Tra vel de gelijkmaker in de slotseconden nog verhin deren. Roger Van Laere

De Voorpost | 1983 | | pagina 45