Scheidsrechters in nieuw pakje gestoken Plaza verslaat Coulier De tenoren uit tweede klasse kregen het niet onder de markt Mundo Sport verplettert Edelweiss Eerste punt voor Royal Lebbeke HOKE mist zelfs strafschop Kalender vódr zondag 6/02 1983 Liefhebberstornooi van de stad Lokeren LIEFHEBBERSVOETBAL De Voorpost - 4.2.1983 - 47 lo de stemmige degustatiezaal Castelain aan de Gaastra at It Lokeren werden de scheidsrechters en htm eventuele dames uitgenodigd voor een gezellige kaas- en wijnavond, fans los van alle voetbalzorgen. mocht ditmaal het fluitje thuis gelaten worden. Er werd niet alleen voor de Innerlijke Bsas gezorgd, maar ook voor het uiterlijk. Immers, de htren kregen een fonkelnieuwe uitrusting aangemeten, gtdeeltelljk gesponsord door Etna Boetiek van de Groen temarkt. gelegenheid van het tienjarig bestaan van dit verbond pakten de inrich ters uit met wijn en kaas tijdens een gezellige, infor mele avond. De heren scheidsrechters werden ver- iocht eens niet met geel of rood te zwaaien, het regle- mentenboekje in hun sportzak te laten en me vrouw eens mee te brengen. De fluiteniers moesten nu niet op de offsideval letten maar er wel voor zorgen dat ze zelf niet in buitenspel ge raakten voor een glaasje wijn. Hun oordelen werden deze keer niet door spelers bekibbeld en de heren van de strafkommissie zaten er ook wat onwennig bij, want de groene tafel was er niet, evenmin een of andere voet- balstouterik die berecht moest worden. Zo zou het op iedere zitting van de kom missie moeten zijn, niet waar Roger? Tien jaar aktiviteiten Voorzitter Gilbert De Roo verhield ook geen ellenlan ge toespraak, kwestie de sfeer niet te breken. In "een gevat welkomswoord dank te hij voor de opkomst en benadrukte de komende feestelijkheden ter gelegen heid van het tienjarig be staan. Vooral het jubileum bal in mei a.s. maar daar over later wel meer. Als per- fekt gastheer en uitbater van een wijnhandel in de hst oog van de naald. Ersrslaar 1 0 portieve wedstrijd en even- richtige partij. Beide ploe- bouwden wel mooie aanvallen op maar de af werking bleef in gebreke £«!rs sIech,Mp r,n ,e" xonïïT ir Lokers Liefhebbersvoetbal. Tevreden scheidsrechters met hun nieuwe uitrusting. Stationsstraat liet hij dan de flessen en de kaasplanken aanrukken. Gemoedelijk on der elkaar werden dan ge beurtenissen en anekdoten aangehaald. Bospark tweemaal kam pioen en eenmaal bekerwin naar De Bosparkjongens kunnen, tot nu toe, de mooiste ere lijst voorleggen. Ze behaal den tweemaal de titel (in '80 en '81) en maakten er in '81 een dubbele triomf van door ook de beker te veroveren. Vroegere kampioenen wa ren: FC Oude Brug (74), Etna Wiel (75), Drie Linden (76), FC Everslaar (77), FC Smet (78), Standaard (79) en Rei- naert-Metro (82). Volgende clubs gingen met de beker lopen: FC Oude Brug (77), Standaard (78), Witte Steen (79), Etna Wiel (80) en Reinaert-Metro (82). Voor deze laatste ploeg be tekende '82 dus ook een dub belslag maar dit seizoen ga ven ze, tot eenieders verras sing, forfait. Dagelijks bestuur en straf kommissie De lopende administratieve zaken gaan door handen van voorzitter Gilbert De Roover, ondervoorzitter Ed dy Van Esbroeck, sekretaris Rudi Van Avermaet, schat bewaarder Peter Goossens en coördinator Roger Aude- naert. Beslissen over onre gelmatigheden bij wedstrij den en spelers of delen boe tes uit: voorzitter Roger Au- denaert en leden Willy Rom- bout, Jaak De Beule, Emiel Rombout, William De Maere en Achiel De Caluwé. Ouderdomsdeken Georges De Mul Georges zal ons zeker deze titel niet kwalijk nemen. Feit is dat De Mul er als scheidsrechter tien jaar ge leden reeds bij was. En dat verdient ook al eens de aan dacht. Waren nog op het appèl: Jaak De Beule, Willy Rombout, Edgard Schelf hout, Willy Van den Broeck, J.P. Temmerman, Hilaire Baecke, Roland Govaert en de jongste aanwinst Omer Van Doorsselaere. Hadden hun fluitje (sorry hun kat) gestuurd: Jozef De Weeze, Rudi Van Cleemput, Hugo Verstuyft, Robert Van Loke ren, Achiel De Caluwé, Car ry Callebaut en Perez Martin. Ad muitos annos, Lokers Liefhebberstornooi. Dank zij uw inrichters komen elke za terdagnamiddag een goede driehonderdvijftig spelers aan hun sportieve trekken. Aan de zestien scheidsrech ters die shottende massa in toom te houden. Deze men sen rekenen op de fairplay van clubbestuur en spelers om sommige wedstrijden zonder kleerscheuren te kunnen eindigen. En dat zou dubbel jammer zijn, zeker met dat nieuw kostuum... André Het dagelijks bestuur van het Lokers Liefhebbersvoetbal. V.l.n.r.: Peter Goossens, Gilbert De Roever, Roger Audenaert en Rudi Van Avermaet. Lokers Liefhebbersvoetbal. De strafkommissie, voor één keer niet achter de groene tafel. Liefhebberstornooi van de stad Lokeren Witte Pen heeft met veel moeite de Smetklip omzeild. Ook De eerste helft was meer een studieronde. Tivoli nog steeds op zoek naar zijn zelf zekerheid van de eerste ron de. Daarvan maakte Atlanta gebruik om meer dan eens in de aanval te gaan. Maar de lokalen hadden letterlijk kort teruggespeelde bal van de Priordefensie dat Evers- lar het enige doelpunt kon intekenen. De tweede ilft gingen de bezoekers lel op zoek naar de gelijk- laker maar zij konden hun ichnisch overwicht niet onkreet uitdrukken. Smet 1 Witte Pen 2 Een aanvallend Smet kon de rust zijn meesterschap niet in doel- uitdrukken. De twee de helft was amper twee oud of Tony Van de Voorde bracht de bezoekers op voorsprong: 0-1. Etienne Dhondt en Ronny Beirnaert beheersten voor de lokalen nu het middenveld en stuw den hun spitsen in de aan val. Maar tot scoren kwam Smet niet. Integendeel aan de 55* min. kon Frankie Her man voor Witte Pen de (tand verdubbelen. Smet zelfs de hulp van twee bezoekende verdedigers no dig om te milderen via een owngoal: 1-2. Ondanks po gingen van Eddy Baele en Julian Van Zele bleef de •tand ongewijzigd. Bij de bezoekers werden Windey en De Witte met een gele •ouvenir bedacht. The Cup 2 Etna Wiel 3 Het valt niet mèe de beste ploeg te zijn en toch de boot in te gaan. Zo'n lot is The Cup overkomen. Aanvallen en nog maar eens aanvallen ■naar dan moet je ook kun nen scoren. Tegen de gang van het spel in zorgde Dirk Cordon voor een 0-2 voor drong. In een alles of niets bracht Van den Durpel zijn nog tot 2-2. Iedereen in een thuiszege te geloven toen Julien D'Hae- ner zijn eigen portier vloer de en Etna Wiel aan een onverdiende overwinning hielp. Boipark 0 Altsraaïf 2 De bezoekers hadden de hulp van een lokale verdedi- nodig om op voorsprong Ie komen. Bospark bewoog waard gerekend, in casu Rudi Noppe. De Cambrinus- kastelein was aan de 75° min. bij de zaak om Tivoli op winst te schieten. Voor Tivo li een heraanknopen met de zege, een begin van een denderende eindspurt? Witte Steen 9 Reinaert 1 Scheidsrechter Jaak De Beu le kreeg heel wat admini stratief werk op te knappen. Was daarom zijn persblad niet tijdig binnen? Witte Steen ging door op zijn elan van vorige weken en draai de weer op volle toeren. Heb je een verkoudheid nodig om vier doelpunten te sco ren? Fred Vertongen kloeg voor de wedstrijd steen en been over een verstopte neus, zere «kop» enz maar kopte toch maar vier treffers tegen het bezoekend net. Na de rust ging het lokaal festi val verder met doelpunten van André Van Durpel (2), Benny Van Mele, Marc Die- tens en Geert Meert. Wie is volgende week verkouden bij Witte Steen? Smet-Witte Pen 1-2 Klassering Tweede klasse The Cup-Etna Wiel 2-3 Eerste klasse 1. De Jos 16,28 Witte Steen-Reinaert 9-1 1. Standaard 17 28 2. Koven 17 27 Everslaar-Prior 1-0 2. Witte Pen 17 25 3. Juvenes 17 27 Bospark-Altemaïf 0-2 3. Etna Wiel 17 25 4. Bobijn 17 23 Atlanta-Tivoli 0-2 4. Alternaïf 17 23 5. Oude Schuur 16 21 Standaard-Daknam 5-2 5. Smet 17 20 6. Ruilare 17 17 Tweede klasse 6. Everslaar 17 19 7. Jeugdhuis T74 16 13 7. Tivoli 16 18 8. Bonaparte 16 13 Bobijn-Titanic 7-1 8. Prior 17 16 9. KWB BI. Duiver 15 12 Koplopers-Juvenes 1-2 9. Witte Steen 17 14 10. Bosbie 16 11 Kings Er.-Türck Gücü 1-0 10. Reinaert 17 12 11. Kings Erotica 16 10 Ruilare-Bosbie 1-0 11. The Cup 16 12 12. Türk Gücü 16 9 Bonaparte-De Jos 1-2 12. Daknam .17 9 13. Koplopers Titanic 16 9 Koven-Jeugdh. T74 2-1 13. 14. Bospark Atlanta 17 8 17 7 14. 15 6 André MINIVOETBAL Zaalvoetbal Bonaparte 1 De Jos 2 De leiders van tweede klas se zijn door het oog van de naald gekropen. Bonaparte deed veel meer dan zich ver dedigen en dwong de Jos meermaals in verdrukking. Na tien min. stonden de lo kalen al op een 0-1 voor sprong. Voor de rust kon Verniers de bordjes nog in evenwicht brengen. Aan de 60* min. werd een enorme blunder van de Bonaparte- verdediging falikant voor de ploeg. Verniers zorgde voor 1-2. Een gelijkspel ware lo gischer. Royal uit Lebbeke is in een treffen met Comar Aalst vijf keer tot scoren gekomen. Daarbij boeken de Lebbeke- naars een eerste punt. Deze keer kon een beroep worden gedaan op Danny De Ridder en dat betekende een duide lijke versterking. In de Aal- sterse sporthal kwam dat vrij vlug tot uiting. Daar kwam Lebbeke het eerst op voorsprong langs Mamix Brusselmans. Vrijwel in de zelfde minuut werd die voor sprong teniet gedaan door Dirk Wellekens. De tweede helft kende een spannend verloop. Marnix Brussel mans zette Lebbeke op nieuw op winst. De reaktie van de thuisploeg bleef ech ter niet uit en via Philippe De Winne en Johan De Moor werd de achterstand tot voorsprong omgebogen. Lebbeke bleef wilskrachtig verder voetballen en wou absoluut enige buit in de wacht slepen. Ouderdoms deken Marcel Brusselmans bracht de cijfers in even wicht en daarna was het aan Stijn Mannaert om met een knap doelpunt de Leb- bekenaars uitzicht op de ze ge te geven. Maar ook van de kant van de thuisploeg wou men er het allerlaatste uitpersen. Walter De Bodt bracht de 4-4 op het bord, maar Mamix Brusselmans, weerom in de rol van prijs- schutter bracht Royal lang szij. Slechts in de laatste minuten slaagde William Van Caneghem erin om nog boog en Mare Goossens. Nu een punt voor de thuisploeg mee te pikken. Aalst speelde met André Stroobant, Marcel Vlassen- broeck, Johan De Moor, Phi lippe De Winne, Dirk De Moor, Walter De Bodt, Wil liam Van Caneghem en Dirk Wellekens. Lebbeke pakte uit met Eddy De Clercq, Stijn Mannaert, Danny De Ridder, Marcel Brusselmans, Marnix Brus selmans, Philippe Renne- zaterdagavond om 20 speelt Royal Lebbeke zijn derde kompetitiewedstrijd in de sporthal Mistral aan de Opwijksestraat in Lebbe ke. Het speelt dan tegen de Euroboys uit St.-Niklaas. Een dag later, op 13 februari zijn de «Royalisten?» op nieuw aan de slag in een treffen met de shotters van Radio Maëva. E.D.M. In de «Beker van Hamme» is het belangrijkste wapenfeit de overtuigende overwin ning van Plaza op Coulier. Meteen is er een nieuwe lei der in de kompetitie. De Snuffel - Juliette 0-2 Het derby van Grembergen was zeer spannend. De be tere jongens van 't Hof van Grembergen botsten im mers op een thuisploeg die vastbesloten was het derby naar haar hand te zetten. In het eerste gedeelte slaagde ze daarin volkomen. Het Hof van Grembergen moest zon der doelpunten de kleedka mers in. In het tweede ge deelte echter zou de bezoe ker door Fr. Van Hecke een eerste doelpunt laten opte kenen. Dat werkte aansteke lijk want E. Sanders zou er dra 0-2 van maken. Daar mee was 't Hof van Grem bergen zeker van de over winning. Bonte Os - Dubbelspel 1-3 Eigenlijk een verrassend re sultaat. In het eerste deel was Dubbelspel het best. Het kon dat ook onderlijnen door drie doelpunten die de stand meteen op 0-3 brach ten. Deze voorsprong zou voldoende zijn om de zege vast te leggen. Wel kon Bon te Os milderen, maar dat bedreigde de bezoekers niet. Coulier - Plaza 2-4 Het sterke Coulier heeft in eigen midden moeten knie len. In de eerste helft was Coulier wel doorlopend het sterkst, maar het kon dit moeilijk uitdrukken in doel punten. Kansen waren er genoeg, maar er was er maar één die kon benut wor den door Peelman. 1-0. In de tweede helft was Coulier er rap bij om er 2-0 van te maken. De wedstrijd scheen gespeeld. Maar Plaza kwam zeer verrassend terug. Twee keer langs Dolf Buggenhout en twee keer langs Maeger- Hansevelde - Siera 5-0 De thuisploeg heeft het in de eerste helft niet gemakkelijk gehad om haar overwicht uit te drukken in een scha mele 1-0 voorsprong. De goede keeping van de Siera- doelman was daarvan de oorzaak. Via een hoekschop kon Roger Christiaans dan toch een doelpunt scoren. In de tweede helft ging het iets vlotter bij de lokalen. Er kwamen nu nog vier doel punten van Luc Christiaans (2), André Christiaans en Dirk Vercammen. Appels - Post 0-2 In de eerste helft vlotte het niet zo best bij de Post dat wel veldoverwicht kon ver werven maar dit niet kon uitdrukken op het score bord. Dat bracht mee dat de rust bereikt werd met een 0- 0 stand. Na de koffie zou thris D'Hondt er 0-1 van ma ken. Toen een verdediger van Appels in eigen doel verwerkte, stond de eind stand vast. Uitslagen: le reeks: Hansevelde - Siera 5-0 Blasbloem - Hardy 5-0 De Snuffel - H.v. Grember gen 0-2 Coulier - Plaza 2-4 V.K. Hamme - BVDI/Den Trap 3-1 St. Vriend, vrij. 2e reeks: Okapi - KI. Zand Bonte Os - Dubbelspel Briel - Spiegelken Appels - Post Moerheide vrij. Klassement: le reeks: 1. Plaza 2. Coulier 3. Hansevelde 4. St. Vrienden 5. 't Hof v. Gremb. 6. Vlasbloem 7. Snuffel 8. BVDI 9. Hardy 10. V.K. Hamme 11Siera 2e reeks: 1. Moerheide 2. Post 3. Okapi 4. Bonte Os 5. Briel 6. KI. Zand 7. Spiegelken 8. Habotin 9. Dubbelspel 10. Leeuwkens 11. Appels 1-5 1-3 0-2 o-: voor 14 25 15 21 15 21 14 2C 13 18 15 16 14 15 14 14 8 15 6 14 1 14 24 15 22 15 16 15 16 14 14 15 14 14 12 14 11 14 11 12 10 14 5 deze Wedstrijden week: le reeks: Hansevelde - Hardy Vlasbloem - Hof v. Grem bergen Plaza - De Snuffel St. Vriend. - Coulier Siera - VK Hamme BVDI vrij.- 2e reeks: Dubbelspel - Okapi Spiegelken - Bonte Os Leeuwkens - Briel Moerheide - Habotin KI. Zand - Appels Post vrij. K.K.S.F.B. Oost-Vlaanderen Patro Herdersem - Hoke Erembodegem 3-2 Koplopers 1 Juvenes 2 Tijdens de aanvangsperiode kon Juvenes het windvoor-* Minivoetbal D.S.D. deel niet uitbuiten Philippe Renneboog: gangmaker bij Royal Lebbeke (c) strandde steevast op een uitstekende lokale doelman. Agn de 25* min. gebeurde het toch! Patrick Van Aver maet vond de gepaste ope- ning: 0-1. Kort daarop liet na de rust hemel en aarde Will7 De Nul voor de lokalen ■naar de bezoekers vingen een enorme kans liggen. Ju- ■lat offensief oordeelkundig pP Vijf min. voor affluiten kon Van Laere uitbreken en de 0-2 op het bord schieten. Van efficiënt voetbal ge- Sroken! Scheidsrechter Van eemput had een gele kaart in petto voor de bezoe- le Geert Cordon. Atlanta Tltoll venes speelde na de rust oordeelkundiger en dat ken de reeds succes in de 55* min. via Carlos Van Acker. Zeven min. voor tijd lukte het toch voor Willy De Nul: 1-2. Koplopers was nu wer kelijk baas op het terrein hebben maar de verdiende drawn kwam niet op het bord. Mundo Sport domineerde plaats verspeeld aan Kle- Vos" en Gerlo bepaalden de op overtuigende wijze een ding Octaaf. Bouw Buytaert uitslag, onmondig Edelweiss. Met verbetert hiermee haar posi- Givana verwerft zege na goede kombinaties en een ti® in de middengroep. zege, VW Audi kon hier ook even goed besluiten hadden Kleding Octaaf had het niets tegen doen. De Audi- Van den Dungen, Mouton en niet zo breed in het derby jongens moesten hun op- Heuvinck niet veel moeite niet VDB Moderna, dat hard- mars nog even uitstellen, om de gelegenheidskeepers nekkig werd betwist maar van Edelweiss te verslaan, de kampioenen uiteindelijk Uitslagen De fusie met Philco-Ford toch 2 punten opbracht. Minishotters-B. Buytaert 1-7 Het zat HOKE niet mee vóór de rust. Een lobbal van Wil ly Steylemans viel dood in de modder, vlak voor het verlaten doel en een straf schop op Maurits De Nil werd weggewuifd. Dan volgde een tegenaan val, hoekschop en rake kop stoot van Simoen aan de 22e minuut (1-0). Vier minuten later kon Paul Van Hoefs echter gelijkstellen en twaalf minuten voor de kampwisseling kwam Erem bodegem via Karei De Gre- ve op 1-2. Van Hoefs besloot nog tweemaal nipt naast. De Nil treuzelde iets te lang en de lokale doelman redde een schicht van Van Hoefs. Kansen te over dus, doch slechts twee doelpunten voor HOKE. Na de herneming was Patro iets gevaarlijker en puurde het maksimum uit een mini mum van kansen. Tussen de tiende en de twintigste mi nuut werd het via De Witte, kansrijk, en Simoen 3-2. Van Hoefs en Steylemans misten opnieuw van een niet en drie minuten voor het eind signaal werd Van Hoefs neergelegd op het ogenblik dat hij wou afdrukken. Franske Vercauteren redde de strafschop van Karei De Grave en werd meteen «de» man van de wedstrijd. Ge vleide zege voor Patro. HO KE dat het moest rooien zon der Jan De Grave, Patrick Geeroms en Danny Heire- mans. Speelden wél: Hector Van Nieuwenborgh; Luciaan De Smet, René Van Domme, Jean-Pierre Verleysen, Dirk Raes en Karei De Grave; Ed dy Van de Voorde, Etienne Van den Borre, Paul Van Hoefs en Maurits De Nil; Pierre Van Eygen en Wil liam Verleysen. C.T. Katolleko Sportfederatie Nat. afdeling: Vinderhaute - DH Welle 2-4 Luchteren - Velzeke 3-2 Hansbeke - Serskamp 0-0 St.-Anna - Kr. Brakel 2-2 RC Mater - Ekkergem 3- Burst - Zwijnaarde 3-ï Herdersem - Erembodegem 3- 1. DH Welle 18 31 2. RC Mater 18 2! 3. Erembodegem 18 2- 4. Zwijnaarde 18 2 5. Hansbeke 18 2: 6. St.-Anna 18 2: 7. Luchteren 18 IS 8. Velzeke 18 17 9. Serskamp 18 14 10. Burts 18 13 11. Kr. Brakel 18 12 12. Herdersem 18 12 13. Ekkergem 18 10 14. Vinderhoute 18 7 Uitslagen Eerste klasse Edelweissjon- gens nog niet veel baat bij gebracht. Minishotters, dat onvolle dig aantrad met slechts 4 Texaco sluit opnieuw aan Denderm.-Texaco in de middengroep dankzij Smossers-TC Lelie een logische overwinning Octaaf-VDB Moderna tegen Dendermotors. Givana-VW Audi Smos8ers waren in Lebbe- Mundo Sport-Edelw. spelers, heeft haar tweede ke te sterk voor FC Lelie. De Dribbling-MVC 1-5 3-0 3-2 13-1 22-3 0-5 Rangschikking 1. Givana 2. KI. Octaaf 3. Minishotters 4. MVC 5. Mundo Sport 6. Bouw Buytaert 7. Texaco 8. Smossers 9. VDB Moderna 10. Edelweiss 11. VW Audi 12. TC Lelie 13. Dendermotors 18 36 18 29 18 28 18 23 18 23 18 23 18 22 18 15 18 13 18 13 18 13 18 12 lste Afdeling Heusden - Opstal 2* Afdeling SV Ressegem - F.C.Lam- brecht RS Buggenhout Ressegem Jumbo - Kanaries Lede Haaltert - Mere Wetteren '70 - Aalst VC

De Voorpost | 1983 | | pagina 47