De Schensjmoelen roepen Sherlock Holmes ter hulp Installatie Aalsterse gemeenteraad nd Karnaval! Herstrukturering Westakkerskazerne Karnaval in Dendermonde Fusie met Mortsel en Sijsele De staf van het 94" bataljon logistiek en de sektie beheer van het bataljon in de kazerne Westakkers te Haasdonk-Sint- Niklaas worden «opgeslorpt» door gelijkaardige diensten van het 99" bataljon logistiek in Mortsel. De magazijnen van het 94" bataljon op de Westakkers blijven waar ze nu zijn. Dat antwoordde de minister van landsverdediging, de heer Vreven, op een interpellatie van senator Nelly Maes van de VU. De beslissing werd geno men op 19 november 1982, precies één dag na de parlementaire interpellatie van mevrouw Maes. De afschaffing wordt gemotiveerd door dit argument: men wil het aantal administratieve funkties inkrim pen en zo personeel vrijmaken voor de produktieve diensten. Bij de fusie zijn 63 personeelsleden betrokken. Vijftien onder hen zullen overgaan naar het arse naal voor materiaal dat zich ook op de Westakkers bevindt; tien personeelsleden die in de streek van Deinze en Gent wonen zullen worden getransfeerd naar het 92" bataljon logistiek in Sijsele. en nog eens twintig personeelsleden dié in het Antwerpse wonen zullen voortaan in Mortsel wor den tewerkgesteld. Resten dus nog achttien «getrof fenen», en die zullen volgens de minister ter plekke blijven, in Haasdonk dus, ze zullen een «progressie ve aanpassingsperiode» moeten of mogen doorma ken en in het kader van de normale afvloeiingen een nieuwe funktie krijgen, althans: dat ligt in de bedoeling. Volgens de minister van landsverdedi ging zal geen enkel personeelslid van het 94" bataljon logistiek in Haasdonk hinder ondervinden van de herstrukturering, die door landsverdediging als een rationalisering wordt beschouwd. W.V. 8 - 4.2.1983 - De Voorpost en die het niet mochten herkennen: het schilderijtjt olen werd uit het kabinet van de stadssekretaris. ten van zijn kabinet een plaatsje krijgen. Achteraan op de wagen staat dan noe een enorme Sherlock Hol mes, gemaakt in betonijzer en afgewerkt met papier en houtlijm. We zien enkel nog maar het geraamte. Zoals het past is burge meester Cool al «af». Hij troont reeds achter zijn bu reau. Al is de kelder van het zwembad niet klein, toch moeten verschillende delen ervan nog op de dag van de stoet gemonteerd worden. De hoofden bij voorbeeld van de twee figu ren worden er dan opgezet. Die hoofden bestaan uit een massieve blok isomo die door beeldhouwer Staf Peleman werden gebeiteld. Het ontwerp van het geheel is gemaakt door .stripteke naar Sylvain Polfliet, onze lezers welbekend door de serie van Brian Howell. Etienne Laureys vertelt ondertussen over de pro blemen om zo'n wagen op te bouwen. «Men spreekt af om met iets eenvoudigs te beginnen, vertelt hij. Maar enkele dagen later wordt het al veel groter en uiteindelijk lijkt het wel een monument. Daarvoor zijn we te rade gegaan bij enkele Aalsterse vrienden met jarenlange ervaring. Men moet tenslotte de bes te technieken leren. Erva ring doet er natuurlijk ook veel aan. Zo hebben we dit jaar geleerd welke soort verf er eigenlijk meest ge schikt is en hebben we on dervonden dat het niet ge makkelijk is om een ka- mion te verlengen tot 11 meter.» In een hoekje van de zaal waar nog verschillende mensen attributen aan het beschilderen zijn, zitten de dames. Zij maken kos tuums. Voor liefst veertig mensen. Dat moet geen si necure zijn en bovendien worden ze op maat ge maakt. «Met hetgeen we aan prijzen en inschrijving kunnen krijgen, vertelt Etienne, zijn nog niet eens de kosten van de stof ge dekt. Ge kunt dus wel den ken dat er andere inkom sten moeten zijn.» Onder tussen naaien en stikken de dametjes ijverig verder. Prins Fons van 't Keur is er ook om eens te komen kij ken. «Volgend jaar gaan we eraan denken om ook bewegende delen in de wa gen te verwerken, ver trouwt Etienne Laureys ons toe. Dat wordt dan he lemaal het neusje van de zalm. Dit jaar doen we een kleine proef. We zullen twee speurhonden (op wieltjes natuurlijk) aan bei de zijden van de wagen meetrekken.» De Schensjmoelen zijn er fier op dat ze zowat de eerste échte karnavalgroep uit de stad zijn. «Zotter- kantnie» van Appels was er reeds voor ons, zeggen ze, maar in het centrum waren we de eersten. Nu komen er stilaan bij. De Regent boys bijvoorbeeld en de Sjikkebollen om ook de Cornellekes niet te ver geten.» Een zeer dynamische bende dus waarvan we toch enkele namen mogen noe men: Etienne Laureys, Be- no De Wolf, Louis Hof man, Denis Callaert, Gui- do en Frans Claus, Jean en Dendermonde. De Schensjmoelen met de hoofden van Sherlock Holmes en M.A. Cool, gemaakt uit een blok (foto piet hermans) Voor h dat gesi Danny Van Damme, Pierre Franckaert, Lucien Van den Bossche en vele ande ren. Ook de dametjes zijn er graag bij: meter Mariet- te uiteraard en de dames Laureys, Hofman, Van Damme met alle zusters, moeders en nichten. Technisch is zo'n wagen zeker niet te onderschat ten. Niet alleen moet er een groep zijn om elektrici teit te leveren (die wordt weggemoffeld in een kast je), er is ook een wagen met materieel en reserve onderdelen. Daarvan werd een «dievekoetsj» ge maakt. Indien de motor van de vrachtwagen het mocht laten afweten dan is een trekhaak voorzien zo dat de tweede wagen voor beweging kan zorgen. Ver melden we nog dat de Schensjmoelen hun karna- valfuif houden op zaterdag 12 februari in de zaal Roxy Dendermonde. De vier kandidaten van 't Keur voor de uitslag werd bekendgemaakt (vh\ te Dendermonde. pc: Als U deze regels onder ogen krijgt is, wanneer alles verloopt zoals gepland, de klacht van Willy Alloo en de vraag tot herstelling van de stemmen van een telbureel reeds door de Raad van State onderzocht. De zevende kamer van de Raad van State zou inderdaad op donderdag 3 februari te 9.30 u. diens vraag tot hertelling van telbureel elf by de kiesverrichtingen van 10 oktober behandelen en vermits deze vergadering openbaar is al wordt het verdikt er niet onmiddellijk medegedeeld hopen we voor U in volgende editie een oog- en oorverslag ervan te kunnen brengen. Zele. Leo I zal in Zele de /carnavalsfeesten voorzitten (gb) Ofwel wordt de hertelling toegestaan, Willy Alloo moest nieuwe feiten aan brengen om zulks mogelijk te maken en dan ge beurt deze hertelling te Gent ofwel wordt de klacht verworpen en dan moet het arrest van de Raad van Sta te eerst nog door de minis ter van Binnenlandse Za ken worden medegedeeld aan de Bestendige Deputa tie en moet klager Alloo, wiens klacht alleszins ont vankelijk was, en ook het Aalsters stadsbestuur ervan in kennis worden gesteld. Pas na deze betekening kan het nog zetelende schepen kollege overgaan tot sa menroeping van de nieuwe raad voor de installatiever gadering, ongeacht het feit of Raymond Uyttersprot dan reeds al dan niet tot burgemeester benoemd is. De VU-verkozenen Voor de Volksunie werden volgens de officiële gege vens verkozen verklaard in deze orde: Jan De Neve (1.7351, Jan Caudron (2.157), de enige twee die van kopstemmen genoten en dan verder Willy Van Mossevelde (1.583), An- toon Blommaert (1.545), Anny Dierick (1.485), Wil ly Alloo (1.427) en Danny Denayer (906). Arys, vier de op de kandidatenlijst, kreeg 886 stemmen en werd tot eerste opvolger uitgeroepen. Een verschil met Denayer dus van 20 stemmen. De stemmen van Alloo Toen Willy Alloo die van 579 naar 1.427 stemmen was geklommen en voor de eerste maal raadslid werd inzage kreeg van de gedeel telijke uitslagen per telbu reau vermoedde hij een en ander. Geen bewijzen. Ge woon veronderstellingen gesteund op wel bizarre feiten. Waar hij in tien telburelen stemmen kreeg gaande van minimaal 42 in het 2' telbu reel naar 67 in het 8e kreeg hij in telbureel nummer 11, waar de VU-getuige ver stek had gegeven, amper 8 (acht) stemmen. Enigszins bevreemdend als men weet dat het o.m. ging om de stemmen van de Spoel- straat, een zijstraat van de Binnenstraat waar Alloo de mensen zeer goed kent en daarnaast stemmen van de Dendermondsesteenweg en van Erembodegem-Cen- trum waar Alloo evenmin vreemd is. En heel wat mensen hadden er hem hun stem beloofd maar, In de Binnenstraat is hij zelfs erevoorzitter van een voetbalploeg. Alloo deed navraag ter plekke en heel wat mensen bevestigden hem dat ze hun stem op Alloo hadden uitgebracht. Klacht b(j de Bestendige Deputatie Binnen de wettelijke perio de, met inachtneming van de vereiste pleegvormen deed Alloo dan een klacht bij de bestendige deputatie op 20 oktober. Klacht die wel ontvankelijk werd ver klaard vermits ze door een bevoegd persoon volgens de reglementering werd in gediend doch die onge grond werd genoemd. De deputatie zag er enkel een vermoeden in doch geen schijn van bewijs. Hertel ling toestaan zoals een lid van de deputatie zou voor gesteld hebben zou kunnen leiden hebben naar een pa ternoster klachten bij vol gende verkiezingen en dat wilde men blijkbaar te Gent voorkomen. Hertelling zou voor Alloo mogelijkerwijze een stijgen kunnen betekenen binnen de eigen partij van de zesde naar de vijfde plaats en anderzijds zou mits een verschil van 20 stemmen zou overbrugd worden de zetel kunnen gaan naar Arys i.p.v. naar Denayer... Naar de Raad van State Nadat de deputatie op 9 november de klacht onge grond had genoemd ging Alloo in beroep bij de Raad van State op 23 no vember. Alloo stelde o.m. als bijkomende motivering voor hertelling dat deze zou kunnen resulteren in een supplementaire zetel voor de Volksunie. De Raad van State, belast met heel wat geschilgeval- len, heeft intussen het dos sier Alloo onderzocht en auditeur J. Jacquemijn deelde aan Alloo op 21 ja nuari mede dat de acht stemmen in dat éne telbu reel inderdaad een opval lende afwijking zijn. Het is nu aan deze Raad om te oordelen of de klacht ontvankelijk is en, subsi diair, of ze gegrond is. Oor deel dat zal geveld worden na de openbare zitting van de zevende kamer op don derdag 3 februari. Is er een vergissing gebeurd of een onregelmatigheid? Dat Alloo ondertussen het voorwerp is van allerlei ge-„ sprekken, het mikpunt van heel wat politiekers en een centraal gegeven in de ko mende karnavalesbatte- menten, o.m. via karnaval- grammofoonplaatjes en wellicht thema voor groe pen en wagens, deert hem allerminst. Evenmin het feit dat zijn «Kastanjehof» aan het Keizerlijk Plein al eens «In de Raad van Sta te» wordt genoemd door spuiters. Dat het lang aanslepen eer de raad kan worden geïn stalleerd aan hem te wijten zou zijn neemt hij echter allerminst. «Had men her teld het ware reeds lang gedaan geweest en er ware geen twijfel gebleven». Voor het bestuursvacuüm waarmede Aalst nu te kam pen heeft vermits de oude bestuursmeerderheid haar taak als beëindigd aanziet en schepenen ondertussen elders aan het werk zijn gegaan, en anderzijds de nieuwe ploeg wel wil maar (nog) niet kan noch mag, neemt hij evenmin. Ook voor genomen beslis singen van het vroegere kollege voelt hij zich niC,d verantwoordelijk wai ;t a «ook bij de VU liet 12 jaafójk bestuursmeerderheid spaatei ren na». uw Dat hij, in een voor heirer negatief uitvallend verdik el 1 nog naar «Straatsburg» zo trekken is hij alleszins ni< (,ej! van gedacht. In zijn pen mededeling van destijf VEI was zulks alleen in de voo andi waardelijke wijze, als ee*'id mogelijkheid, vermeilr Zulks zou ten andere aa11 de datum van de installatie !®e* vergadering niets verai deren. Gemeenteraad pas te instajat w leren nè karnaval! Installatie van de gemeei rf,°' teraad zit er alleszins vó< karnaval niet meer in. f in' de openbare zitting van maj februari heeft de Raad vsrjt State immers dertig dage iet om arrest te vellen. In beste veronderstelling het arrest nog op 3 of vrijdag 4 februari wordt veld en dat de klacht woi verworpen is er nog e hele procedure te volge De minister van Binni landse Zaken moet erv verwittigd worden, also de deputatie, het stadsl stuur en de aanklager. In theorie is het natuurli mogelijk dat de installat gebeurt zonder dat de ni< we burgemeester reeds b noemd zou zijn maar zul is toch eerder onwaa schijnlijk. Dan moet er nog tijd 2 om het scheidend kolli samen te roepen, de dag de op te stellen en de ni< we raadsleden op te roef voor eerst vijf dagen na datum van oproeping. Van 3 februari tot vrije 11 februari is het afhan len van al deze pleegv men en het laten verlof van de voorziene termijl een onmogelijkheid. De installatie zal dus n der twijfel nè karnaval beuren. Hoe lang e: wordt dan weer een an probleem met nog heel i imponderabilia. In afwachting zullen we tijdens de karnavalda) dan maar moeten stel met burgervader... Baloe 11alst Het Dendermondse karnaval is in zicht. De plaatselijke groepen werken zich nu de bast van de handen om enige toonbare wagens klaar te krijgen. De tijd van de opgelapte, veelkleurige wrakken die niets anders maakten dan lawaai is definitief voorbij. Reeds enige tijd bedt Dendermonde nu ook karnavalverenigingen die er wat willen aan doen. Hun prod uk ten worden elk jaar mooier en beter. De laatste jaren zijn «De Schensjmoe len» niet uit de eerste prijzen geweest, integendeel. Zij zijn zowat de meest toonaange- venden van de stad geworden. Dendermonde. De dametjes (foto piet hermans) De Schensjmoelen Waarschijnlijk de meest demokratische vereniging van Dendermonde, waarin alleen Etienne Laureys de portemonnee in het oog houdt en Beno De Wolf voor de krasse uitspraken zorgt. Ook de anderen zijn ijverige, belangloze karna- valisten. Toch zijn twee eerste prijzen, in 80 en 81, niet niks. Deze karnaval groep is nog vrij jong maar dat verandert niets aan de verdiensten. Wie beseft dat Mariette Verellen, alias de echtgenote van Willy Meu- lebroeck, er meter van is, kan al vermoeden dat het eigenlijk iets te maken heeft met het Antikens, dat sympatieke café op de Ou de Vest waar Mariette en kele jaren geleden de scep ter zwaaide. Daar immers huisde de supportersklub «Dender en Schelde» die aangevoerd door het or kestje van Dzjing Boem de gradins van den Aaveedee onveilig maakte. Deze voelden zich zo goed onder mekaar dat ze deze samen werking ook rond karnaval wilden verder zetten. Het eerste jaar gingen ze na tuurlijk de voetbaltoer op en wilden de eerder wanke le toestand van het KAVD- terrein aan de kaak stellen. Ze werden tweede. Een aardig resultaat en daarom werd verder ge daan. Ook in die tijd we melde het in de Denderste de van de miss-verkiezin- gen en dat wilden ze wel eens hekelen. Dat hekelen of «schennen» zou steeds hun bedoeling blijven, het staat trouwens in de huidi ge naam. Tweemaal werd deelge nomen onder de naam «Dender en Schelde». Al lang welletjes, vonden ze en er moest iets karnava- lesk gevonden. «Schens- moelen» werd het, zonder «j». We schreven toen 1979 en het onderwerp was de «Breekijzerbrigade», waar in allusies werden gemaakt op de twee vrouwelijke aan het werk. Veertig pakken worden er op maat gemaakt kandidaat-politieagenten die zich hadden aange boden. 1980 werd het eerste suk- sesjaar. «De ommegang van belofte» met een heus Ros, Grote Mannen, rad van avontuur en zelfs een maagdenwagen, kreeg de eerste prijs. Na een kleine naamsverandering, het werden «Schensjmoelen», telde men al snel een der tigtal leden en die deden dan ook mee in 1981. Men bracht toen een parodie op de elektrificering van de lijn Brussel-Dendermonde. Het werd een monumenta le trein en weer werd de eerste prijs binnengerijfd. De vereniging zonder winst en zonder bestuur deed vrolijk verder, organiseer de nu ook al een fuif ten voordele van de kas en breidde de aktiviteiten uit. In 1982 werden ze tweede. Sherlock komt ter hulp Voor dit jaar, naar goede gewoonte, wordt opnieuw aangepikt met de plaatselij ke toestanden. Op het Dendermondse stadhuis werd een kostbaar schilde rijtje gestolen en vermits het nog steeds spoorloos is, roepen de Schensjmoelen Sherlock Holmes ter hulp. Op maandagavond gin gen we in de krypte van het Dendermondse zwembad de stille werkers begroeten. «Stil» is waarschijnlijk wat weinig gezegd want Beno De Wolf, erkend techni- cien en volleerd ijzervlech- ter, is nu niet bepaald ie mand die op zijn tong is gevallen. Toch is het Etienne Lau reys die de uitleg geeft, terwijl wij met verbazing naar de stilaan groeiende wagen kijken. Dendermon de krijgt zowaar Aalsterse allures. Met veertig man wordt er al sinds eind no vember gewerkt aan een wagen van 11 meter lang, waarop niet alleen een bur gemeester Cool met lege kader zal figureren, maar waarop ook allerlei attribu-

De Voorpost | 1983 | | pagina 8