'rins Jan I op weg naar keizertitel te Moerzeke «Don Kroes» Bierprins in Aalst Lokerse Orde van de Raepe vierde Rony I als Prins Karnaval De Voorpost - 4.2.1983 - 9 stelnaars ontevreden terdagavond 29 januari had in zaal Crescendo te Moerzeke de verkiezing plaats van i Karnaval 1983. Er waren twee kandidaten, Prins Jan I (Peelman Jan), de Kiende Prins Karnaval 1982 en de nieuwkomer Peelman Eddy, kandidaat van de s van Kastel. Het beloofde een hevige strijd te zullen worden. Omdat dit jaar de lavalstoet zal rondgaan in Kastel, wilden de Kastelnaars een Prins Karnaval die in tel woonachtig is. Prins Jan I, alias De Kruinoot, en die uitbater is van de zaal De r Gekroonden te Moerzeke, wilde persé meedoen naar de titel, om zijn droom, de eertitel, by een volgende gelegenheid in vervulling te kunnen zien gaan. wilden hun Jan tot Prins en deden er dan ook veel voor. Prins Jan I werd dan uiteindelijk met 274 stem men tegenover 216 stem men voor Peelman Eddy uit Kastel, verkozen tot Prins Karnaval 1983 van Moerzeke. een Dierproef* koeken eten en ballonnetjes opblazen. Deze proeven hadden geen enkele invloed op de ver kiezingsuitslag. Rond 22.30 u. was de strijd gelijkop- gaand, maar toen kwamen de Kruinootvrienden hun duit in het zakje doen. Zij :t karnavalkomitee telde geveer een 500 betalen- aanwezigen. Wie be id had, mocht meestem- in voor de verkiezing van ns Karnaval 1983. De adidaten dienden vooraf e proeven af te leggen, mme. De verkiezing van Miss Bolhoed. Emma De Kuyper (met lint) is verkozen, s Jan II kwam haar gelukwensen (vh) Het is de eerste maal in de karnavalgeschiedenis van Moerzeke en Kastel dat een Prins twee jaar na el kaar wordt verkozen. Prins Jan I koos Robberecht Jen ny en Willaert Francine tot zijn hofdames. Na de verkiezing uitten de inwoners van Kastel hun ongenoegen. Zullen zij Prins Jan I met zijn gevolg tijdens de karnavalstoet van zondag 13 februari op het grondgebied van Kastel vriendelijk ontvangen of hebben zij nog iets in hun mouw? Indien alles in het leuke en in het grappige blijft, kan het alleen maar het karnaval ten goede ko men. Karnaval is toch een feest van leute en plezier. Kinderbal Nu hij weer verkozen is, zal Prins Jan I, De Kruinoot, zich aan zijn belofte hou den. Hij nodigt daarom alle jongens en meisjes tot 12 jaar uit om op zaterdag 5 februari in de zaal De Vier Gekroonden te Moerzeke van 14 u. tot 17 u., deel te nemen aan het eerste groot verkleed kinderbal, waar de verkiezing zal gebeuren van Jeugdprins en Jeugd- prinses 1983. Zij zullen Prins Jan I mogen vergezel len op de Prinswagen tij dens Karnaval. Zij mogen meegaan naar het klooster bij een bezoek aan de be jaarden en ook naar het kinderkarnaval te Kastel. Er zijn de ganse namiddag spelletjes, muziek en dans onder de leiding van de chiromeisjes. Op dit grote kinderfeest, het kruinoot- jesbal, wordt aan de kinde ren gratis chocomelk met pannekoeken uitgedeeld. Miss Bolhoed Ook zaterdag 29 januari tij dens het jaarlijks teerfeest van de folkloristische groep De Bolhoeden uit Moerze ke, werd Emma De Kuy per, echtgenote van Prins Remy I, verkozen tot Miss Bolhoed 1983. Karnavalstoet De karnavalstoet gaat op zondag 13 februari voor de 13de maal uit op het grond gebied van Kastel. Aan vang van de stoet is voor zien om 14.30 u. in de Tuinbouwlaan. Deze stoet wordt voor het overgrote deel gepatroneerd en gefi nancierd door de bevolking van de deelgemeente Moerzeke zelf en komt voor 95% ten goede aan groepen van Moerzeke en Hamme. Jan II Peelman, de nieuwe prins karnaval van Moerzeke, en Kastel, samen met zijn hofdames Jenny Robberecht en Francine De Koning (vh) Kastel. Dit wil zeker niet zeggen dat de kwaliteit van de stoet moet onderdoen voor andere stoeten uit om liggende gemeenten of ste den. Het karnavalkomitee zal dit jaar een originali- teitstrofee uitreiken voor de meest originele, volkse karnavalgerichte groep. De deelnemende groepen zijn o.a. Pallieters, Moes 1900, De Bolhoeden, Djippenas- sen, Kazoo's, Chiro, Boot- dijk, KLJ Moerzeke, Jo- minco's, KLJ Kastel, De landelijke ruiters en ver schillende muziekmaat schappijen. Omloop: Tuinbouwlaan, Aubroekstraat, Panne straat, Vrij boomstraat, Bosstraat, Abdijstraat, Stuifbergen, P. De Bruyne- straat, Scheldestraat, St. Jozefstraat, Veerstraat, Ri- pipiaberg, Stuifbergen, Braakstraat, Veerstraat, Scheldestraat, Ripipiaberg, Stuifbergen, waar de tribu ne zal opgesteld zijn. (bd) feestzaal van het HRITO aan de Welvaartstraat ging verleden zaterdag de kiezing door van de bierprins, verkiezing die wegens het tieiyarig bestaan van de •de van de Bierprinsen», veelbelovend was. Al hadden zich slechts twee kandidaten d, zelfs nadat het bestuur met o.m. Frans D'Herdt en organisator Stefaan Vinck, prins-karnaval in 1981, de termyn voor kandidatuurstelling hadden verlengd. Iruchteloos. pch waren blijkbaar alle in- na's» van dit instituut die hem sers en de Destereers. Verder {rdirntrn om tot een karna- chaperonneerden als bierprins- het volledig bestuur van FEN, jleske avond op Oiljsters ni- in spe. de Federatie van Europese (au te komen aanwezig. Ei- IITDV narren, regerende en ex-prin- ille zaal met massa's geveder- DEJUKY sen van Oost-Vlaanderen, Bel- prijzen van allerlei alooi en Onder voorzitterschap van Al- gië en Europa, komst, een aantal verkleden, bert Cornand Frans Wau- PDPc;FWTATIir rins Antoine als vlot confe- ters, feestkomiteevoorzitter ut fKtstiviAllb :ntier en entertainer, van alle was verhinderd aanwezig te Onder applaus, handgeklap, srkten thuis, en de F.S.- z'jn en met de voorzitter voetengetrappen en doordrin- m' nd van Mare De Cock die v3ï> de Prinsenkamer Simon gend getoeter, in een sfeer ^aifet alleen alle aktiviteiten de- D'Hondt als sekretaris, zetelde waarin tientallen decibels te jaaflijk onderlijnde doch ook de een uitgebreide jury met Polle veel blijkbaar niet meer hin- spqaten» suksesvol opvulde. De Keipernoagel, prins van Aalst derden, kwamen dan beide low moest immers zijn tijd en van Oost-Vlaanderen, Prins kandidaten op het podium, hei ren want ook het kommer- Pedro van de «zwarte Panters» Geert Pouck in bloedrood ge- jji. el aspekt is voor een vereni- van Hamme, voorzitter Her- kostumeerd met zwart Spaans ig die iets organiseert en man De Troyer van «Vollen hoofddeksel en Geert Buyl, z? or prijzen moet zorgen niet Domp» Denderleeuw samen «Don Kroes», gewoon ver- m( belangrijk. met kandidaat-prins te Den- kleed in een passend attribuut, pen derleeuw Pierre Elskens, die een bierpint. »tij( VEE GEERTEN Bierprins van «Sqep» Baasro- Geassisteerd door twee lande- zoo andidaat nr. 1 Geert Poeck is de, Rudi Rassaert van «de Ka- lijke schoonheden van «De ee s lid van «de Schoimers» eer- baskes» uit Belsele, Prins John Schoimers» bracht Geert nel, r een nieuwkomer in het De Meester uit de Sinjoren- Pouck met «nen Ajoin kan mavalmilieu die via verkie- stad, Prins Pascal van Rekem, toch niet leven zonder drin- I ig als bierprins zich wil pro- de Prins van de Kandeeleters, ken», waarbij een aanwijsbord oten. Als puntlasser bij VW Luc Vermoesen van «de Wit- diende ter verduidelijking, ëen 'raI hij trouwens een waardevol loofpee» van Kapellen op den eerder stuntelige show waarbij tment bij technische realisa- Bos en Prins John uit Vlissin- de zanger zelf een loopje nam s van «de Schoimers». gen. Wellicht ontsnapt er me met de miniemste eisen van de jtert Buyl, alias «Don Kroes» nog wel een van dit bont-geve- edele muziekkonste. Don ïSt% wijst op zijn Ninoofse af- derd gezelschap. Kroes bewees dadelijk dat hij imst, Geert komt uit Den- Onder de aanwezigen verder duidelijk heel wat meer in zijn iee, rhoutem doch is gedomici- afgevaardigden van allerlei mars had, goed kon zingen, v<5,«rd in Aalst en weet zich niet-Aalsterse groepen, tot een prima-moppentapper was jkbaar de Aalsterse mentali- zelfs uit de hoofdstad. Van en het grootste aantal suppor- t in een mum van tijd eigen Aalsterse karnavalgroepen za- ters in de zaal had. Ook wie an maken studeerde aan het gen we er slechts afgevaardig- niet bevooroordeeld was nam i va Ruo doch kapte ermee, den van de Matotten, de het van bij de aanvang het lagf et echter met «de Dolle Mi- Schoimers. de Moikes, de Tui- voor Don Kroes op. AMBIANCE Voor karnavaleske stemming en Schwung zorgde de «Orde van de Bierprinsen» met schla gers als «Oiljst, gij allien», de kersvers gekozen prins Balou, «de sjoesjoe van de Kool straat» waar hij Antoine, Michel, De Neef en Eddy als prins opvolgde en Antoine en Michel met hun laatste gram mofoonplaat. OPGELEGDE PROEVEN Alhoewel de jury niet steeds met alles akkoord ging, «een goed teken» zegde Antoine, dienden de beide kandidaten te antwoorden op een drietal zelf in enveloppes «getrokken» vraagjes. Dat Stefaan Vinck de 20" karnavalprins was wist Don Kroes. Hoeveel karnavalplaat- jes er reeds waren verschenen waaraan Antoine had meege werkt (5) wist geen van beiden en dat Balou de 21' prins was wist ook alleen Don Kroes. Positief dus voor Don Kroes, Bij het proeven en herkennen van biersoorten, te kiezen uit tien diverse soorten, toonden beiden zich op de hoogte van hun taak. Dat de eerste pint een pilsje was kon U misschien ook raden doch dat de tweede «een Petrus» was bleef voor velen in de zaal minder ge kend. Bier drinken ligt hen blijkbaar en ze doen het met kennis van zaken. «Ook de blijvende rand na de eerste dronk», kan U er veel over vertellen», wist Don Kroes l mt. De nieuwe bierprins (per) was nu Geert Poeck de best geklasseerde doch bij het drin ken zelf, in één teug, van driekwart liter bier uit een gro te bokaal, stopte Pouck ermee na 16 seconden. Don Kroes, die een AA-kenteken droep, ledigde de bokaal tot de droe sem onder aanhoudend ge juich van de zaal. Het rekord qua tijd evenaarde hij zelfs niet noch van bij noch van ver. Waar de 0,75 m verleden jaar werden verzwolgen binnen de 17 seconden had Kroes er wel geteld 33 voor nodig. DE BOITSELIER JUNIOR Nadat prins Jempi en Balou hun duit in het zakje hadden gedaan verraste de veertienja rige zoon van Jean-Paul De Boitselier de hele zaal met een optreden la Tom Manders waarbij hij suksesrijk «Figaro» bracht. Een daverende ovatie viel deze beloftevolle karnava- list, wellicht de derde van de prinsendinastie «de Boitselier» ten deel. «DON KROES» BIERPRINS De jury waardeerde Geert Poucke met een gemiddeld waardecijfer van 9 op 20 en Don Kroes met 11 op 20. Ge transponeerd op het aantal stemmen uit de zaal, 400, werd dat voor Pouck 180 en voor Kroes 220. De zaal zelf kende aan Poeck 135 stemmen toe en aan Kroes liefst 265 wat dan goed werd voor een totaal van 315 voor Geert Poeck doch van 485 voor Don Kroes die dus met een straatlengte zijn medekandidaat versloeg. Dat beiden elkaar vlak daarna om helsden verheugde de hele zaal. Ook dat beiden met heel wat prijzen huiswaarts konden trekken maar dan slechts in de kleine uurtjes. Don Kroes kreeg lint, mantel en prinsenhoed en beloofde zich in te zetten voor het wel slagen van de komende karna- valfestiviteiten. LH Krisis of geen krisis, karnaval viert nog steeds hoogty in het Vlaamse land. Lokeren wou natuurlyk niet achterblijven. De Orde van de Raepe zorgde voor een feestelijke aanstelling van hun Prins Rony I. Bovendien slaagde de Orde erin een benijdenswaardig aantal karnavalprominenten naar de Durmestad te krijgen. Voor de eerste maal slaagden ze erin Prins Van België en zyn kanselarij naar zaal Concordia te loodsen. Een prestatie die kan tellen! The New Dance Band met ve- bemerken we ook Keizer Verder programma dette Eddy Heirman (ex-prins Em>el van Belsele, Keizer An- Op zaterdag 12 februari van maarschalk van België) dom- dré van Tielrode, Prins Marcel 13.30 u. tot 15 uur vindt de pelden zaal Concordia direkt van Sinaai, Prins Willy van officiële verkiezing plaats van in de nodige sfeer. Onder het Tielrode en de leden van de de jeugdprinses en prins in het glunderend oog van de Orde Orde van de Nachtvlinders Winkelcentrum aan de Markt, van de Raepe: voorzitter Willy Haasdonk. Prins Michel van op zondag 13 februari gaat Van Esbroeck - sekretaris Ro- België wond er geen doekjes dan de Stoet door langs de ny De Keyser - schatbewaar- om: <<We z'Jn hier enorm goed gewone route. Maandag 14 fe- /I.t rtralf Or 11 ITlT1- der José Thienpondt en leden ontvangen en dat strekt de Or- bruari brengt Rony I en zijn Ronny Borms, Albert Zaman, de van de RaePe tot eer. We gevolg in de namiddag een be- Jeroom Van Doorselaer, Leo hopen hier nog te mogen te- ZOek aan de ouderlingen van Van Kerckhove, Daniël Mi- rugkeren!» chiels, Frangois De Maes- schalck, Ronny Van Beneden en Rudi Michiels. Tal van prominenten op aanstelling Politiekers Mark De Gryze en Georges Antheunis hadden eraan gehouden persoonlijk aanwezig te zijn evenals de leden van het Lokers Feestko- mitee Werner De Nul, Jef De Bruyne en waarschijnlijk nog andere, maar die waren niet te identificeren achter hun ver momming. De huidige Prin senorde liet zich evenmin on betuigd. Naast de kersverse Rony I De Keyser zetelen daarin Ronny II Van Beneden, Jules I Rasschaert, Fons I Van de Vijver, Ronald I Michiels en Gaston I Zaman. Pleiade van befaamde gasten De Orde van de Raepe en Prins Rony I mochten zich ver heugen in de gewaardeerde aanwezigheid van Michel I Prins van België met voltallige kanselarij en gevolg. Die pluim kunnen weinig orden op hun hoed steken. Bij die elite Tiem pakt ook dit jaar uit met een aantal voorjaarsinitiatie ven. Dat zijn voornamelijk kursussen. Onder meer over examenvrees en studieproble- matiek, basisvaardigheden in- teraktie, basisvaardigheden in de hulpverlening, speelweek voor grote en kleine mensen, dans, stripverhalen spelen en theatertrip naar Avignon. Wie meer informatie wil kan steeds terecht bij Tiem, P. De Nef- straat 9 te 2300 Turnhout (014- 41.36.75). OCMW Lokeren en Eksaarde wat zeker zal op prijs gesteld worden, 's Avonds is iedereen dan paraat voor de traditionele Slonzenstoet met vertrek op het Stationsplein. Op zondag 20 februari krijgen we dan de Prinsenverbranding waarvan de stoet om 20 uur op het Zand vertrekt. De Orde van de Raepe en Prins Rony I staan in voor dolle karnavaldagen in Loke ren, dagen waarin de krisis opzij geschoven wordt. Waar eens niet geluisterd wordt naar aankondigingen van prijsver hogingen, waar enkel «Alaaf» en «Prosit» telt. André Lokeren. Ronny De (md) r werd voor de tweede keer tot Prins van Lokeren aangesteld Kruibeke. Bij karnavalgroep Altena werd Jan I prins, Ann I haalde het voor de tweede keer bij de meisjes. Een jeugdprins en -prinses, ze werden verkozen in lokaal De Koolmijn (dw) Kruibeke. Franky M er tens mag zich voortaan keizer der «Maar dan moet men er wei jeugdprinsen noemen. Hij kreeg die onderscheiding van enige ervaring mee hebben». karnavalgroep Altena omdat hij in 1982 voor de derde Dendermonde. Claus Linden werd te Baasrode verkozen tot nieuwe prins (vhj~ In het tappen van pintjes vol- keer tot prins werd uitverkozen (dw) gens de regelen van de kunst

De Voorpost | 1983 | | pagina 9