H M Ni !U I 18 -11.2.1983 - De Voorpost Poppentheater Bij KAV-O.L.Vrouw maandag 14 februari verkleed kamavalfeest met alle attraktie: Enneke Penneke uit Sint-Niklaas. Aanvang te 14 u. in de Katholieke Kring. Dezelfde dag organiseert CMBV in het lokaal van Blau-Ket aan de Gravendreef een poppenkastnamiddag voor kleuters en kinderen tot 14 jaar. Er zijn ook pannekoeken en een prijs voor de mooist verklede kleuter. Anvang te 14 uur. Blau in Vrasene Zaterdag 12 februari treedt kabaretgroep Blau uit Beveren op in de Parochiekring te Vrasene in een organisatie van de plaatse lijke Bond voor Grote en Jonge Gezinnen. Aanvang om 18.45 uur. Blau komt rond achten. Oude volksspelen Zaterdag 12 februari richt de Amedee Verbruggenkring van Kieldrecht een folkloristische avond in met allerlei oude volks spelen zoals pieren, sjoelen, bakschieten. Een en ander vindt plaats in Verrebroek, in café Sportwereld. Aanvang te 20.30 u. Kinderkarnaval Zaterdag 12 februari nodigt de Amedee Verbruggenkring van Melsele alle kinderen uit om samen karnaval te vieren in de zaal St. Elisabeth, Grote Baan 181 te Melsele. Er zijn prijzen voor de best verklede, de ongelukkigste «door-de-mand-valier». Ook worden voordracht- en zangwedstrijden ingelegd; er wordt gekwist, gebruld en gezongen op de tonen van een echt orgel. Aanvang te 14 u. Einde rond 16.30 u. Deelname in de onkosten 40F. Kwls in Kallo De Parochiale Werken van Kallo richten op vrijdag 11 februari een interparochiale kwis in voor verenigingen. Voetbalklub Kallo, die vorig jaar de kwisbeker won, zal instaan voor het organiseren van de kwis zelf. De toegang is gratis. Aanvang te 20 u. in het Parochiehuis. Aanstelling prins te Haasdonk De fanfare Sint-Cecilia zal zaterdag 12 februari vanaf 20.30 u. in et parochiehuis het gemaskerd bal opluisteren ter gelegenheid van de plechtige aanstelling van de nieuwe prins karnaval in Haasdonk. Toneel in Melsele Zaterdag 12 en zondag 13 februari vindt in het Melseelse parochiehuis een hoogstaande toneelavond plaats met twee stukken: «Moany's jongen huilt niet» van T. Williams enerzijds en «Leentje uit 't hemelrijk» van Gaston Martens anderzijds. De artistieke leiding berust bij Marcel Van der Aa. Aanvang te 20 uur. Wafelenbak De turnkring Gymnastica Melsele richt voor de negende maal een wafelenbak in, en dit op zondag 13 februari van 14 u tot 18 u. U kan ze komen smullen in de bak- en verbruikszaal Sint- Elisabeth op de hoek van de Grote Baan en de Elisabethstraat te Melsele. Dendermonde FOTOCLUB VAKANTIEGENOEGENS DENDERMONDE Wandeling - Dendermonde -12 februari a.s. Vertrek te 14 u. aan Trefpunt, Bogaerdstraat 24. Leiding: A. Seynaeve. Persfotografie - 18 februari: Deze heeft plaats in Trefpunt en we beginnen om 19u30 stipt. Lesgever: dhr. J. Nijs. Tijdens deze avond zien we iets meer rond. persfotografie, wat omvat dit? wat wordt vereist van een goede foto? al dan niet gebruiken van flits. keuze van filmgevoeligheid. praktische tips rond persfotografie. Erpe-Mere Vesiacrally in hartje Waasland. Temsenaren Danny Van Broeck en Chris Maes, gul gesponsord aan de start zondag (dw) 'EECKMAN 053-70.02.93 De specialist in maatwerk. De laagste prijzen der matrassen. Schuimrubber, Latex. Staalveren. Super-Bultex. Bergemeersenstraat 18. AALST 33/0321 'ENDERM0NDSE RIJSCHOOL 052-21.37.94 van het type A. Praktisch en theoretisch onderricht door gespecializeerde personen. De Dendermondse Rijschool. Veldstraat 47, Sint-Gillis-Dendermonde. leert U sturen zoals het moet. Alle inlichtingen. 30 0076 I roothandel FABRICATIE vs Plastiek Aluminium l A.E.C. POORTEN Hout meranti - atzelia - ceder DEPOTHOUDER van HORMANN Standaardprodukten Industriedeuren Garageboxen: 520 x 270: 20.950 BTW Afstandsbediening vanaf 9.900 BTW geleverd A.E.C. Kantelpoorten d.vm BUREEL en WERKHUIZEN: Zeebergkaai 2, 9300 AALST Tel. 053/77.87.23 ERMAN 952-21.38.16 Michem, Tapison. nylontapijt, en andere vloerbedekkingen in overgrote keus bij Herman Michem Potiaulaan 16, St. csiiiic-Dendermonde. Vraag vrijblijvend inlichtingen. 30 0322 O-SPORT 052-21.17.59 Alles, maar dan ook alles van sportartikelen, alsook sporlkledij en camping. Statiestraat 21Lebbeke Kroostrijke Gezinszegels. 30026C oto's Hofman Tel. 053/70.33.95 Gekend voor de laagste prijzen Gespecialiseerd in de beste merki Alle benodigdheden en kleding 6/1633 IEUWLANDT 053-70.28.61 Woonverbouwing van de kelder tot het dak ook onderhoud verbeteren en herstellen. Langestraat 116,9300 AALST. 30 0354 UBLICITEIT 052-21.40.60 rUANDO 053-21.40.60 s moeilijke Latijnse woordjes volledig te quis, quid, quo. quando. quomodo...enz: wie, wat. waar wanneer en hoe? Het antwoord op de vragen in verband me uw advertenties wordt U gegeven door Groep De Cuyper. lETRO n het verleden. VAN LIMBERGEN RETRO. Kattestraat 73 in Aalst herinnert aan dit verleden onder vorm van meubilair in antiek-finish. Kunstvoorwerpen, wandtapijten en repro- dukties van gekende meesters. Alomgekend voor salon-garnituren in leder. 31/0107 URWERKEN COVENS Lange Zdutstraat 44. AALST 053-70.18.20 29/0166 n 052-21.40.60 - een toverformule? Neen een vergelijking Uw inbreng en :e vaklui geven samen een fijn resultaat aan uw reklame- Verbond voor amateurswijnmakers Sedert 1 januari is te Erpe-Mere een V.A.W. Vereniging voor Authentieke Werkwijzen in de voeding of beter gekend als Vereniging voor Amateur Wijnmakers) aktief. Op vrijdag 11 februari aanstaande organiseren zij een kennis makingsavond waarop programma en werking van de V.A.W.- Wijngilde zal toegelicht worden door dhr. Lambrechts (nationaal voorzitter) en dhr. Schouterden. Plaats is de gemeentelijke lagere school, Molenveld te Burst en er wordt gestart om 20 uur. Kwis De vereniging JARA is de eerste om gebruik te maken van het gemeentelijk ontmoetingscentrum Erondegem. Zij organiseren er een kwis, met medewerking van een aantal verenigingen van Erondegem op vrijdag 11 februari om 20 uur, Sportiva Tussen 20 en 21 uur is er op woensdag 9 februari mogelijkheid tot zwemmen in 't Waterhoentje te Hillegem. Een organisatie van Sportiva. De Jara - vereniging nodigt u uit tot kwissen In het nieuwe Kultureel Centrum zo pas geopend (zie ons verslag hierboven) is er reeds aanstaande vrijdag 11 februari te 19.30 uur een kwiswedstrijd en dit u aangeboden door de vereniging Jara. Heel wat verenigingen hebben reeds hun ja woord gegeven om mee te kwissen dus allen naar het kersverse Kultureel Centrum. Hamme HEB STEEDS BIJ DE HAND 19.15 u 19.30 u UWnWVVAN TELEFOONNUMMERS Bn adressen. Vrijdag 11 februari 18.00 u.: Judoclub Jitsu Kwai: training voor kinderen. Sporthal De Wuiten. 19.00 u.: The Old Chap: rustige instuif. Karateklub Chikara: training. Gemeentelijke turnzaal. Dansclub Sjiwa: cursusavond. Huize St. Pieter. Voetbal: C.B. Hamme - Politie. V.P. Plein. Judoclub Jitsu Kwai: training voor veteranen. Sporthal De Wuiten. 20.00 u.: The Old Chap: vergadering werkgroep gewetensbe zwaarden. Temse. Dit is de nieuwe voorzitter van het karnavalkomité van groot-Temse, Hugo Smet (dw) 20.00 u.: Moderne beschavingsziekten en hun genezing», door Norbert Maertens. Zaal Den Bond. Volledig kosteloos en iedereen welkom. The Old Chap: volleybal in sporthal De Wuiten. Woensdag 16 februari 13.00 u,: K.B.G. Rust na Arbeid. H. Hart: kaarten. Zouaaf. 14.00 u,: K.B.G. Rust na Arbeid H. Hart: turnen, Zouaaf. 18.30 u.: De Trouwe Hond: africhtingstraining. Vlierkouter. Karateklub Chikara: training. Gemeentelijke turnzaal. Judoclub Jitsu Kwai: training voor kinderen. Sporthal De Wuiten. 19.00 u.: Ritmische dans- en turngroep Het Korenbloempje: ritmische dans- en turnoefeningen voor kinderen. Zaal De Vrijheid. Buurthuis 't Hofken: ontmoetings- en ontspannings avond voor iedereen. 20.00 u.: K.V.L.V. St. Anna: algemene vergadering: bezinning «diepgelovige levenshouding» St. Annacentrum. C.M.B.V. Moerzeke: turnen. Meisjesschool Killstraat. Judocub Jitsu Kwai: training voor dames. Sporthal De Wuiten. Ritmische dans- en turngroep Het Korenbloempje: ritmische dans- en turnoefeningen voor jonge meis jes. Zaal De Vrijheid. Donderdag 17 februari 14.00 u.: K.B.G. Rust na Arbeid H. Hart: bezoek aan toneel te Huivelde. 19.00 u.: The Old Chap: rustige instuif. P.V.V. Vrouwenbond Het Korenbloempje; kreatief handwerk. Zaal De Vrijheid. 19.30 u.: The Old Chap: kursus «Hoe reilt en zeilt mijn gemeente?» Judoclub Jitsu Kwai: training voor volwassenen. Sporthal De Wuiten. Vrijdag 18 februari 13.00 u.: K.B.G. Rust na Arbeid H. Hart: bezoek toneel «Baas Ganzendonk» te Antwerpen. 18.00 u.: Judoclub Jitsu Kwai: training voor kinderen. Sporthal De Wuiten. 19.00 u.: The Old Chap: instuif. Karateklub Chikara: training. Gemeentelijke turnzaal. 19.15 u.: Dansclub Sjiwa: cursusavond: Huize St. Pieter. 19.30 u.: Judoclub Jitsu Kwai: training voor veteranen. Sporthal De Wuiten. 20.00 u.: Kulturele raad: 1ste kwisavond. Zaal De Ring. The Old Chap: informatieavond rond de Filippijnen met sprekers en diareeksen. het grootste gevaar te keren. De hogere overheid werd verwit tigd van de slechte en te lage toestand van de dijk. Moest er in de Roggemandijk een bres ontstaan en de betonnen bescher mingsmuur rondom de Roggemanpolder zou de waterdruk niet kunnen doorstaan, zou niet alleen Moerzeke overstromen, doch ook een groot gedeelte van Hamme en ook gedeeltelijk Grembergen. KARNAVAL TE MOERZEKE Zondag 13 februari gaat de kamavalstoet voor de 13* maal uit, ditmaal te Kastel. Deze stoet wordt grotendeels gefinancierd door de plaatselijke bevolking en komt dan terug ten goede aan de groepen van Moerzeke en Kastel. De kwaliteit van de stoet verbetert van jaar tot jaar en nu wordt er ook een originaliteit- strofee betwist voor de meest kamavalgerichte groep. De stoet vangt aan te 14.30 uur in de Tuinbouwlaan en volgende omloop is voorzien: Aubroekstraat, Pannestraat, Vrijboomstraat, Bos straat, Abdijstraat, Stuifbergen, P. De Bruynestraat, St.-Jozef- straat, Veerstraat, Ripipiaberg, Braakstraat, Scheldestraat. Op Stuifbergen staat de tribune opgesteld. Reeds vaste deelnemende groepen: Pallieters, Moes 1900, Bolhoeden, Djippenassen, Kazoos, Chiro, Bootdijk, K.L.J. Moerzeke, Jomincos, K.L.J. Kastel, Ruiters en verschillende muziekmaatschappijen. De prijsuitreiking is voorzien rond 19 uur te Kastel. In de Karnaval van Moerzeke zit weer schot en laat het beste verhopen voor 13, 14 en 15 februari. PRONOSTIEKERSCLUBS «De Molenvrienden» bij Pros Verschelden. Vier winnaars ieder met 8 punten: Geert De Graef, Yvonne De Ligne, Maurits De Graef en Ronny Peelman. Marleen Robberecht heeft de leiding in het klassement met 102 punten. «Onder den Toren» bij Julien Verhofstadt. Winnaars deze week: Mare Vercauteren, Yvette De Waele en Louis Van Overstraeten, elk 10 punten. Aan de leiding: Maria Van Peteghem en Danny Verhelst ieder 128 punten. «Eerlijk duurt het langst» in café De Kroon. Luc Willaert werd de enige winnaar met 9 punten. De top van de rangschikking: 1. Pierre Kinders 99 pt., 2. Edward Lenssens 96 pt., 3. Etienne Morreels en Marita Van Broeck 94 pt. Kruibeke Boswandeling Vakantiegenoegens organizeert zondag 20 februari een bos wandeling, met vertrek aan het rekreatieoord De Ster in Sint- Niklaas om 14.15 u. Aan de kerk in Kruibeke wordt vertrokken om 14 u. Geboorten: Batselier Ilse, dochter van Willy en van Moortgat Godelieve, Lge Weverstraat. Marchau Lien, dochter van Michiel en van Coppens Els, Lge Weverstraat 49. Van den Bergh Stephanie, dochter van Willy en van Vermeir Malreen, Lge Weverstraat 33. Cami Ellen, dochter van Gilbert en van De Ridder Marie-J., Schroverstraat 64. Saeys Rik, zoon van Fraggois en van Van den Eede Annie, Rooien 101. Aelbrecht Hans, zoon van Hugo en van De Koster Marijken, Rooien 28. Zijn de gemeente komen bewonen: Ceulemans Frangois, Kapellestraat 33, kom. van Dender monde. Kinnaer Leo, Dendermondsesteenweg 224, kom. van Buggen- hout. De Cock Valère, Lindenlaan 24, kom. van Affligem. Het gezin Van Herreweghen-Van Hauwermeiren Paul, Lange Hamme. In het Volkshuis had een fototentoonstelling plaats, georganizeerd door de Culturele Centrale, (vh) Hamme. De Kon. Fanfare Sinte-Cecilia uit Kastel bracht een prima winterkoncert. (vh) Zaterdag 12 februari P.V.V. Vrouwenbond Het Korenbloempje: algemene vergade ring vrouwenbond te Brussel. 10.00 u.: Karateklub Chikara: training, Gemeentelijke turnzaal. 13,00 u Wandelklub 't Hoeksken: laatste tocht der 10de winterserie Bunt- en Scheldetocht. Vertrek café Den Bond. Uitreiking der prijzen na de wandeling. 14.00 u.: De Trouwe Hond: africhtingstraining. Vlierkouter. 19.00 u.: The Old Chap: instuif. 20.00 u.: Toneelvereniging «Mensen achter de dijk»; opvoering van «Hoera, 't is een jongen!» St. Anna Centrum. Zondag 13 februari Karnaval te Moerzeke 9.45 u.: Voetbal V.K. Hamme (kadetten-Herdersem). Terrein Moerheide. 9.30 u.: Jeugd- en mimeatelier Aksiedent: fundamentele be grippen; lopen, springen, agelijkse handelingen, val len en opstaan, dansen. Zaal De Ring. 10.00 u.: Judoclub Jitsu Kwai: training algemeen. Sporthal De Wuiten. 10.30 u.: Voetbal V.K. Hamme (scholieren) V.S.V. terrein Moerheide. Voetbal terrein Moerheide V.K. Lady's - Raapse girls. 14.00 u.: De Bolhoeden: deelname aan de kamavalstoet te Moerzeke-Kastel. 15.00 u.: The Old Chap: instuif. Maandag 14 februari K.A.V. Center: winterwandeling met de kinderen. 9.30 u.: K.B.G. Hamme Center: vastenavondfeest. Den Bond. 13.30 u.: K.A.V. Moerzeke: wandeling. Samenkomst dorp. 14.00 u.: Gepensioneerden Middenstandsbond: kaarting. Zaal De Ring. 19.30 u.: Judoclub Jitsu Kwai: training voor veteranen. Sporthal De Wuiten. 20.00 u.: K.V.L.V. Zogge: yoga, door de h. Wilssens. Paro chiezaal. Fotokring Imago: bezoek van de heer D'Hooge van Bell Teil met zwart-wit foto's. Lokaal. Dinsdag 15 februari 9.00 u.: K.A.V. Moerzeke: ochtendpraatje «Ons gezin tussen mens en wereld», door Dominika Vastmans. Vierge- kroonden. 14.00 u.: K.B.G. Hamme Center; kaarting. Den Bond, 14.30 u.: Ziekenzorg H. Familie: vastenavondviering en wafel- bak. Parochiezaal. K.B.G. Rust na arbeid H. Hart: voordracht «Brandge vaar alledag» door de h. Quisquater. Zouaaf. 19.00 u.: K.V.L.V. Center: breien naar patroon. Hoe tot een ontwerp komen, door mevr. Lea Van Hees. St. Renildezaal. K.W.B. H. Familie: training vlleybal. Turnzaal Broek straat. 19.30 u.: Judoclub Jitsu Kwai: training voor volwassenen. Sporthal De Wuiten. LEDENVERGADERING AQUARIUS Op zaterdag 12 februari algemene ledenvergadering van de Hamse Aquariumhouders Vereniging Aquarius in het klublokaal Guillaumestraat 16 te Hamme. Aanvang om 19.00 uur. Gast spreker is Karei Verdoorent. Onderwerp: hoe begint men een killi-vissen aquarium, de opbouw van het aquarium en de keuze van de soort vis. Verder nog enkele tips die men kan gebruiken bij het houden van deze vissoort. Tombola. Moerzeke OVERSTROMINGSGEVAAR Ten gevolge van de gevaarlijke stormtij op woensdag 2 februari was er voor de zoveelste keer overstromingsgevaar voor de deelgemeente Moerzeke. Deze keer lag het gevaar bij de Roggemandijk, die over een afstand van meer dan 100 meter letterlijk overspoeld werd. Hierdoor was een dijkbreuk zeker niet denkbeeldig. De plaatselijke brandweer nam de nodige voor zorgsmaatregelen en op kritieke punten van de dijk werden verhogingen en versterkingen aangebracht. Dit om voorlopig Breestraat 32, kom. van Dendermonde. Van Eeckhoom Wilfried, Binnenstraat 29, kom. van Aalst. Van der Vekens Romanie, Brusselsesteenweg 50, kom. van Dendermonde. Het gezin Vereeken-De Meersman Roger, Aalstersestraat 125, kom. van Buggenhout. Conchero-Garcia Jesus, Langestraat 25, kom. van Aalst. De Nil Julien, Hogebrug 89, kom. van Dilbeek. Veldeman Magda, Rooien 53, kom. van Brussel. Beckers Maria, Lange Minnestraat 61kom. van Opwijk. Maes Annie en dochter, Schoolstraat 4, kom. van Aalst. Van het Groenewoud Raymond, Opwijksestraat 109, kom. van Meise. Het gezin Breckx-Sergoynne Guido, Anjestraat 24, kom. van Dendermonde. Berckx Patricia, Visstraat 14, kom. van Berlare. Jacobs Luc, Fortstraat 12, kom. van Dendermonde. Het gezin Maervoet-De Vogelaer Etienne, Hof ter Ventstraat 5A, kom. van Vorst. Het gezin Verschueren-Bosman Danny, Hof ter Varentstr. 2, kom. van Dendermonde. M.T\ 'V Hamme. De Chiro uit Moerzeke en Kastel organizeert elke zondag een ontspanningsnamiddag. Het gaat er steeds reuzeleuk aan toe (vh)

De Voorpost | 1983 | | pagina 18