«Uitrustingsplan voor nieuwe kerncentrales is onvolledig en misleidend» Raldes klaagt aanBlauwbos Mere verder volgestort Oud en nieuw kadaster: nuttige hulpbronnen voor onze familiegeschiedenis! A, Verbruggen in De Spiegel in Beveren 28 - 11.2.1983 - De Voorpost ■PI «De elektriciens bekleden een absolute machtspositie, ze kunnen gewoonweg geen fouten maken. Maar het wordt allemaal wel grof wanneer ze een uitrustingsplan afleveren dat, ondanks het feit dat ze en de financiële mogelijkheden en middelen hebben, bedryfsekonomisch volledig weer legd kan worden. Ze hebben jarenlang het argument uitgespeeld dat met kernenergie de elektriciteit spotgoed koop zou worden, maar ze hebben inmiddels al ingezien dat zoiets niet langer 'geslikt' wordt. Een nieuw argument dat ze nu hanteren is het feit dat, wanneer er geen nieuwe kerncentrales bijkomen, een aantal hooggekwalificeerde jobs in de kernsektor zullen verloren gaan». Aviel Ver bruggen, ekonoom en verbonden aan het Studiecentrum voor Sociaal en Ekonomisch Onderzoek, was vorige week te gast in de Spiegelzaal te Beveren. Men had hem voor een voordracht uitgenodigd omdat uit zijn studie, die hij op één week tijd heeft moeten afleveren, duidelijk blijkt dat nieuwe kerncentrales vandaag de dag niet langer nodig en nog minder verantwoord zijn. Een brandend aktueel onderwerp dus, temeer daar de regering zich heel binnenkort gaat uitspreken of ze al dan niet gaat partici peren in de nukleaire bouwwerken te Chooz in Frankrijk. Daaromtrent wordt achter de schennen al een tijdlang on derhandeld en de protokolak- koorden die terzake werden afgesloten houden een absolu te wederkerigheid in. Konkreet betekent dit dat de Fransen ook mogen meebou wen bij Doel 5 en Doel 6, wanneer de overheid besluit om te participeren in Chooz. Uit de toespraak van de h. Verbruggen werd vooral dit duidelijk: wanneer Belgiën be slist om nieuwe kerncentrales te bouwen zou men aan die onderneming best wel eens een financiële kater kunnen over houden. Maar er is nog meer: de te bouwen centrales in Doel zouden méér moeten dienen om de tewerkstelling in die sektor te behouden en ook omdat Nederland en Duits land, die zelf niet langer te vinden zijn voor de bouw van bijkomende nukleaire eenhe den, dan elektriciteit vanuit België kunnen invoeren. Na afval uit Nederland zou men hier ten lande dus ook nukleai re eenheden voor de noorder buren gaan neerpotcn. En zo'n argument gaat uiteraard niet op. Verbruggen heeft het te Beveren allemaal eens duide lijk op een rijtje gezet: van enige inspraak kan geen spra ke zijn, alles wordt afgehan deld achter de schermen en, waar het in feite allemaal om draait, het uitrustingsplan van de 'elektriciens' is totaal mis leidend, helemaal niet kontro- leerbaar en bovenal erg be- perkt. Goedkoop? De h. Verbruggen legde er al meteen de nadruk op dat hij de kernenergie-problematiek vanuit puur ekonomisch stand punt heeft bestudeerd. «De mogelijke gevolgen van kern centrales voor gezondheid en leefmilieu zullen hier dus niet behandeld worden». «Dat kernenergie goedkoop is wordt momenteel niet zo met een meer geloofd. Tot voor korte tijd was dat het zwaarste argument dat voorstanders naar voren schoven. In mijn studie heb ik getracht te ach terhalen of dat argument echt wel opgaat, maar uiteindelijk ben ik tot de konklusie moeten komen dat zoiets niet het geval is, integendeel». Uitrustingsplan In het uitrustingsplan van de 'elektriciens' wordt uiteenge zet welke produktiemiddelen er nodig zijn om in de toe komst voor de nodige elektrici teit te kunnen bijkomen. Vol gens Verbruggen zou zo'n plan in theorie moeten voldoen aan het kriterium van volledigheid en ook zouden de gegevens verifieerbaar moeten kunnen zijn. In het uitrustingsplan zijn de gegevens noch kontroleer- baar, noch volledig De h. Verbruggen: «In het plan wer den er drie mogelijkheden on derzocht. Telkens komt men tot de slotsom dat er Doel 5 en Doel 6 nodig zijn. Bij nader toezicht blijkt echter dat de groeivoeten die de 'elektrici teitsbehoefte vertoont immers géén stijging, eerder een stag natie. Komt hier dan nog bij dat de gegevens niet op hun juistheid kunnen gekontro- leerd worden. De normaal te volgen weg wordt niet gevolgd. Het parlement houdt men er liever buiten. Bovendien wil men de zaak 'forceren' De minister van ekonomische za ken wil men doen geloven dat elk uitstel van een jaar om nieuwe kerncentrales te bou wen zo'n negen miljard aan het land zou kosten. Bij nader toe zicht blijkt dat cijfer helemaal niet op te gaan. Kortom: het uitrustingsplan mag op zijn minst misleidend genoemd worden. Het ergste is wel dat men in de waan verkeert dat 'elektriciens' geen fouten ma ken. Hun konklusies zijn abso lute waarheid», aldus nog Ver bruggen. Kontroleerbaar Komen we dan bij het rapport van Verbruggen zelf. die ge tracht heeft wel aan de kriteria te voldoen die in het uitrus tingsplan niet werden gevolgd. We hebben ze hierboven al aangestipt: een brede kijk en dus oog hebben voor alle mo gelijkheden. meer mogelijkhe den bestuderen (in het uitrus tingsplan zijn dat er welgeteld drie) en ook de gegevens ver strekken hoe men aan die be paalde strategieën is gekomen. Bij dit alles moet dan nog vermeld dat Verbruggen am per één week tijd heeft gekre gen voor zijn studie en uitein delijk een heel wat degelijker rapport heeft afgeleverd. Ver bruggen kan trouwens niet goed begrijpen hoe de 'elektri ciens' met een uitrustingsplan durven af te komen dat be drijfsekonomisch volledig weerlegd kan worden. Maar tot daar toe. Verbruggen nu overweegt in zijn bundel de bouw van een 1.300 mw kern centrale, een kolencentrale van 600 mw, warmtekracht- produktie tot ontwikkeling brengen en deelname in de nukleaire bouwwerken te Chooz. Dat alles heeft hij in uitgebreide tabellen samenge bracht en zowel financieel als ekonomisch komt de uitbrei ding van het kernenergiever mogen er erg slecht uit. Overi gens. de 'elektriciens' willen niet enkel doen geloven dat het verbruik stijgt, ze vertellen er ook bij dat de bouwkosten konstant zouden blijven. Ver bruggen heeft dat even weer legd aan de hand van cijfers van de energiedeskundige Ko- manoff. een Amerikaan die ondermeer als adviseur voor Westinghouse werkt Koma- noff heeft nagegaan hoe de bouwkosten verlopen en hij steunt zich daarbij op cijfers van 45 kerncentrales. De toe name nu in reëele konstante termer bedroeg over de perio de 1973-1979 ruim 14 procent. Voor de periode 1980-1987 wordt een stijging van 9,6 pro cent verwacht, een cijfer dat trouwens door de elektrici teitsmaatschappijen al is voor zien. De direktie van de kern centrale van Doel durft er ook wel eens prat op gaan dat de prestaties van de nukleaire eenheden best mogen gezien worden. Maar er zal afgewacht Beveren. Deskundige A. Verbruggen kwam op uitnodiging van De Spiegel bezwaren tegen nieuwe kerncentrales uit de doeken doen Ivb moeten worden of de gelever de produktie ook bij de grote re eenheden als Doel 3 en Doel 4 hoog zal zijn. De pres taties dalen immers gevoelig wanneer nukleaire eenheden een vermogen van 800 mw en meer hebben. Volgens cijfers van Komanoff ligt de gemid delde kapaciteit van alle kern centrales op zowat 62 procent. «Wanneer men dus nieuwe centrales bouwt, vooral met het oog op uitvoer naar Neder land en Duitsland, zal men toch nog eens goed moeten rekenen om niet voor verras singen te komen staan», aldus nog de h. Verbruggen. Er is dan nog de warmte- krachtproduktie die Verbrug gen als alternatief in zijn studie weerhoudt De afvalwarmte die nu via koeltorens of recht streeks verloren gaat zou in derdaad nuttig kunnen aange wend worden voor de verwar ming van bijvoorbeeld serres en gebouwen. Maar Verbrug gen ziet zoiets pas realiseer baar naar de jaren '80-'90 toe. Wat specifiek de situatie in Doel betreft zou het volgens spreker te duur uitvallen om met Doelse afvalwarmte Ant werpen te verwarmen. Alternatieven Tijdens het klassieke vragen uurtje kwamen er een aantal aspekten aan bod met betrek king tot alternatieve energie vormen. Verbruggen vertelde dat zonne- of windenergie op korte termijn niet interessant zijn. «En dai komt ook wel omdat die energievormen ja renlang stiefmoederlijk zijn behandeld. Kredieten voor on derzoek en research werden grotendeels opgeslokt voor kernenergie». Wel interessant op korte termijn is rationeel energieverbruik, een term die gewoon zeggen wil dat het ver bruik kan dalen door minder elektrisch te stoken, meer lich ten te doven, woningen te iso leren en meer van die moge lijkheden. Verbruggen: «Wan neer op die manier de vraag naar elektriciteit daalt is met een het bewijs geleverd dat Doel 5 en 6 niet nodig zijn» Ter afronding nog iets over het publiek dat de voordracht bij woonde. Buiten een aant mensen van Agalev was geen enkel lid van andere p tieke families die in de Beve gemeenteraad zetelen, die ze voordracht interessant noeg heeft bevonden. Ook schepenen hebben hun kat stuurd. De aanwezigheid milieu-ambtenaar Mark Pauw kan wel iets verrec vaardigen, maar toch... Ot niét aanwezig waren mem van de kemenergiesektor In het verleden werd er info-avonden steeds wer 'onderlegd' mannetje stuurd, maar een deskundi als Verbruggen werd wellit te 'zwaar' bevonden. Luc Van Bro« De Regionale Aktiegroep Leefmilieu Dender en Schelde (Raldes) en de Aktiegroep Leefmilieu Erpe-Mere (Alem) klagen het feit aan dat het natuurgebied Blauwbos te Mere verder wordt volgestort. Raldes en Alem leggen hiermee de vinger op een oud zeer, want het Blauwbos vormt een van de oudste aanslepende milieuproblemen in Erpe-Mere, zo zeggen de milieuverenigingen in een persmededeling. Het Blauwbos wordt zonder meer door stortingen en rcliëfwijziging van de bodem in zyn bestaan ernstig aangetast. Op het gewestplan staat het Blauwbos aangeduid als een natuurgebied en een reservaatgebied van unieke betekenis voor Erpe-Mere. Ondanks het felle verzet van de milieuverenigin gen is dit gebied anno 1983 nog steeds het voorwerp van illegale stortingen zonder dat er van overheidswege echt wordt ingegrepen. ten voor de verdeling van de lokale belasting, nl. een lijst van de belastbare goederen en een lijst van de belastingsplich- tigen. De inning zelf werd Het kadaster is, bijna 200 jaar geleden, eigenlijk uitsluitend opgericht als basis voor een juiste heffing van de grondbelasting. Familievorsers stellen zich echter wel eens vragen als «Waar juist woonden mijn voorouders? Waren zy eigenaars van onroerend goed? Waar was dat dan gelegen?». En daarom zyn ze vanzelfsprekend ook wel sterk geïnteresseerd in kadastrale kaarten en kadaster. Een aanleiding voor het bestuur van de Vlaamse Vereniging voor Familiekunde, afdeling Aalst, om een voordrachtavond met als onderwerp «Kadaster vroeger en nu» te programmeren in «'t Apostelken» te Aalst. Als spreker werd uitgenodigd Mr. Jaak Ockeley, licentiaat geschiedenis, leraar te Aalst en te Ninove, bestuurslid van de heemkundige kring Ascania te Asse, aktief medewerker van de V.V.F. afdeling Asse en auteur van verscheidene publikaties i.v.m. genealogie, demografie, sociaal-ekonomische geschiedenis. Samen met hem even een te- le ideeën niet meer te maken: rugblik in het verleden: de belastingsheffing op het be- Reeds in de vroegste tijden, in roepsinkomen werd achtereen- de Oudheid en de Middeleeu- volgens in Vlaanderen, Na wen, heeft het bezitten van men, Henegouwen, Brabant, onroerend goed aanleiding ge- Limburg en Luxemburg, meer pacht. De bedezetter, d.i. de geven tot het heffen van belas- en meer verlaten om over te belastingsontvanger, die een tingen. Hiervoor dienden ech- stappen op een onroerende wijk toegewezen kreeg maakte ter eerst, o a. door Chaldeeën, grondbelasting jaarlijks een «ommesteling» of Egyptenaren. Grieken. Ro- Zo werden op 26 juli 1683 en 5 zettingboek. een belastingsrol meinen, inventarissen van on- oktober 1685 nieuwe ordon- met aanduiding van het bedrag roerende bezittingen samenge- nanties uitgevaardigd die order dat ieder als belasting moest steld. Bij ons werden in de gaven tot een gedetailleerde betalen. Om allerlei redenen Middeleeuwen de grondboe- opmeting en de oprichting van o.a. de grote verscneiden- ken en de landbeschrijvingen het kadaster. Landmeters «wét*- heid in landmaten en het ge- der heerlijkheden opgesteld, den in heel wat gemeenten met brek aan technische kennis Er heerste echter een grote een perceelsgewijze kadastre- bleef het echter onmogelijk diversiteit van inningsmetho- ring belast en land- of grond- een algemene en systematische des. In Brabant, Henegouwen boeken, geïllustreerd met per- inventaris van het grondgebied en Luxemburg was die eerst ceelsgewijze kaarten eigen- op te maken, gebaseerd op «de haardtellin- lijk wel de direkte voorlopers Daar zou de Franse revolutie gen», in Vlaanderen en het van het kadaster! werden verandering in brengen! Doomikse op «het transport» opgesteld. In meetboeken wer- Het is eigenlijk onder Napo- (1517-1518). Hierin werd. den de percelen op nagenoeg leons' bewind dat het officiële naast demografische gegevens, identieke wijze in numerieke kadaster is gestart. De wet van ook rekening gehouden met de volgorde ingeschreven, nl.: de 23 november 1790 schreef een werkelijke mogelijkheden van naam van de pachter en/of de- 1 ■elk dorp: de oppervlakte en de ze van de eigenaar, de be waarde der gronden, de om- bouwingsvorm (hofstede, ,-ang van de veestapel en het land, weide, bos, vijver,...) en beroepsinkomen van de bewo- de oppervlakte in de plaatselij- oers. De handhaving van de ke maat. Sommige landmeters 'erdeelmethoden, gebaseerd vermeldden ook de paalgeno- jp de haardtelling of op het ten door aanduiding van win- ransport, werd reeds in het drichtingen, letters en cijfers, begin van de 16* eeuw, als Haast ieder dorp tussen Zenne onhoudbaar aangevoeld. Van- en Dender werd tussen 1650 en af 1543 zocht de centrale over- 1750 opgemeten en in kaart- heid een oplossing in nieuwe boeken gekarteerd. De me- technieken, van dan af tot tingboeken worden in onze 1584, werd de «penningbelas- rijksarchieven bewaard. De ting- geheven heffing op het kaartboeken soms wel echte inkomen of de waarde van de kunstwerken! bleven vaak roerende en onroerende goe- ter plaatse, het vraagt soms deren (vijfde, tiende, twintig- wel heel wat moeite om ze op ste, vijftigste, honderdste pen- het spoor te komen. Ze bevat- nirig). Van de 100' penning ten een rijke bron van gege- (1569) berusten een aantal ko- vens voor elke familiegeschie- hieren in het Algemeen Rijks- denis. archief te Brussel; andere ko- Nadien werden kwoteboeken hieren worden bewaard in het opgesteld. Hierin werden de stadsarchief van Gent en Veur- belastingsplichtigen gewoon- ae en in het Rijksarchief te lijk alfabetisch en wel op de Brugge. voornaam gerangschikt. Nadien schakelde men weer Achter iedere naam vindt men over op de al fel verouderde er een opgave van de totale «transport»-methode die nog belastbare oppervlakte. Met jarenlang gehandhaafd bleef, een land- en kwoteboek be- Geheel ongedaan echter van schikte de plaatselijke magi- de invloed van de nieuwe fisca- straat over de basisinstrumen- grondbelasting voor, volgens geschreven dokumenten en de Franse Assemblée Constituan te beval, bij dekreet van 16 en 23 september 1791de vaststel ling van een algemeen kadas ter. Bij beschikking van 3 no vember 1802 moest men in sommige gemeenten overgaan tot het opmeten en het schat ten van elk perceel. Deze ope ratie werd tot geheel ons .grondgebied uitgebreid bij be schikking van 20 oktober 1803. De werkzaamheden begonnen in ons land in 1808, gingen door onder het Hollands be wind en waren in 1843 beëin digd. Eerst werd werk ge maakt van een «cadastre par masse de cultures», nadien volgde het «parcellair» kadas ter. Deze oude basiskaarten en leggers worden in de Rijks archieven bewaard, ook in sommige gemeentehuizen. Het opmaken van de inventaris van een gemeente gebeurde in 2 fasen: de landmeting en nadien het bepalen van het kadastraal inkomen. De gemeenten wer den verdeeld in sekties. Na de triangulatie van de gemeente begon men met het opmaken van de parcellaire plans, van een verzamelplan. de «oor spronkelijke aanwijzende ta fel» en de kadastrale leggers, identificeerde men de eigen aars en berekende men de op pervlakte van de individuele percelen. Nadien volgde het berekenen van hun kadastraal inkomen De verslagen hier van zijn terug te vinden in expertise dossiers. De dienst «Bewaring van het Kadaster» had nadien tot taak, aan de hand van «supplemen taire» dokumenten (opme- tingsschetsen. supplementaire aanwijzende tafels en mutatie- tabellen) de verdere kadastrale wijzigingen te volgen en bij te houden. Philippe Vandermaelen (1795- 1869) begon in 1836 met de publikatie van een Kadastrale atlas van het Rijk. Ook de Bruggeling Philippe Christiaan Popp (1805-1879) heeft omstreeks 1866 een «At las Cadastral parcellaire de la Belgique» gepubliceerd. Voor ongeveer alle gemeenten van de provincies Brabant, Oost en Wes't-Vlaanderen, Luik en Henegouwen bleef dergelijke atlas (met kaart, aanwijzende tafel en legger) bewaard Medio de 19* eeuw werden ook «Atlassen van de Buurtwegen en de Waterlopen» aangelegd. In deze wegenatlassen staan alle percelen afgebeeld die pa len aan straten, pleinen en veldwegen. Zij worden meest al op de archieven van de ge meenten bewaard. Zij vormen de schakels tussen de platte gronden van Vandermaelen en Popp. In de jaren 1920-1930 werd een totale vernieuwing van de ka dastrale leggers uitgevoerd: de overschakeling van registers op een fichesysteem. En... vanaf 1968 werd de me chanisering van het kadaster ingevoerd Dan werd de aktue- lekadastrale toestand in zijn geheel opnieuw genoteerd. Het kadaster hangt af van het Ministerie van Financiën en blijft er mee belast de legger en de plattegrond van elke ge meente bij te houden en te herzien ter bepaling van dé grondbelasting. Al deze ikonografische bron nen zijn voor elke stamboom vorser onmisbaar werkmate riaal om de onroerende goede ren van zijn voorouders op te sporen en zo een antwoord te krijgen op heel wat vragen be treffende zijn eigen familiege schiedenis! De Bruyn Historiek Reeds in 1971 bij de oprichting van de Wiele waal afdeling Denderland is er sprake van «Blauw- bos-aktie». Doel ervan: de sluiting van de bestaande huisvuilstortplaats aldaar. Er werd een wandeling doorheen het Blauwbos georganizeerd en het ge meentebestuur van Mere werd in een brief met veel aandrang verzocht deze stortplaats te sluiten. Het meest waardevolle stuk van het Blauwbos werd immers volledig verwoest. Het jaar daarop werd ook door KAJ-Mere heftig geprotes teerd. Men maakte er toen zelfs een liedje rond dat van deur tot deur werd ge zongen. De toenmalige burgemeester, de heer De Herder, vond immers dat alle lagergelegen moerassi ge plaatsen alleen waarde hadden indien die werden volgestort. Intussen was de vergunning voor de stortplaats verval len. Aan de gouverneur werd gevraagd deze ver gunning niet meer te willen verlengen. Na vier jaar mi lieustrijd werd op diens be vel uiteindelijk de stort plaats gesloten verklaard, zonder enige medewerking evenwel van het plaatselijk gemeentebestuur. Dit bete kende echter niet het einde van de stortingen. Dit ge beurde en gebeurt nog steeds meer dan illegaal. Recente stappen Toen in 1982, Alem, lid van Raldes, ontstond, lag het voor de hand dat het dossier Blauwbos duidelijk prioriteit kreeg. In samen werking met Raldes kwam een intensieve aktie op gang, met de bedoeling het Blauwbos eens en voor goed te redden. Temeer daar met vernieuwde ijver door privé-personen en in de persmededeling ci teert men de firma Claus- Borms ophogingen wer den uitgevoerd. Op 6 juli werd dan aan politiekom- missaris V. Poets een aan getekend schrijven ge stuurd met het verzoek een proces-verbaal te willen op stellen van de gesignali- seerde overtredingen van de wet op de stedebouw en de ruimtelijke ordening (il legale grondstortingen, aanzienlijke reliëfwijziging van de bodem). Tevens werd gevraagd mondeling bevel te geven tot stopzet ting van de eigenaars en de aannemers, schriftelijk te bekrachtigen door de bur gemeester. Dit schrijven volgde op meer dan vijf weken vruchteloos aan dringen bij het gemeente bestuur. Als gevolg van dit schrijven werd Raldes op 16 juli ont boden bij de kommissaris. Telefonisch vernam Raldes op 23 juli dat het pv «begin deze week» (dus op 18 of 19 juli) vertrokken was). Niettemin bleven de reliëf- wijzigingen ongestoord doorgaan. Vandaar dat op 21 september aan de Pro vinciale Direktie van de Stedebouw en de Ruimte lijke ordening werd ge vraagd over te gaan tot het verzegelen van de terrei nen, opdat de werken ein delijk, na zowat een half jaar, de facto zouden stil liggen. Omdat ook deze brief geen gevolg kreeg (sindsdien werd er nog tien meter over de hele breedte aangehoogd) wendden Ral des en Alem zich op 7 de cember tot de procureur des konings, eveneens met de vraag binnen de veertien dagen over te gaan tot ver zegeling van het terrein, zodat het illegaal storten onmiddellijk onmogelijk werd. In plaats van een verzegeling bleven de stor tingen gewoon doorgaan. Zo zagen de milieuvereni gingen op 24 december nog 8 h 9 vrachtwagens grond en afbraakmateriaal stor ten. Ook zeer recent werd er nog gestort (zelfs olieva ten). Het parket blijft on bewogen, zo schrijft Raldes in zijn persmededeling. Men weet alleen dat het opsporingsondeizoek aan de gang is». Raldes en Alem stellen zich dan ook de vraag of ze soms geen Twacrwegende politici moeten aanspreken. Noch de gemeentelijke politie, noch Stedebouw Gent, noch het parket doen hun plicht, aldus de mededeling die besluit: «Raldes zal nu noodgedwongen de Procu reur-Generaal op de hoog te brengen, zoals dit in 1979 gebeurde met de over tredingen door de firma Lambrecht te Herdersem, om hopelijk een konstruk- tief optreden te bekomen, een rechtsstaat waardig». Afschaffing voet weg te Den-" derbelle Raldes is evenmin te spre ken over de afschaffing van voetweg 30 te Denderbel Bij het kollege van burg meester en schepenen v Lebbeke werd een ai vraag ingediend tot onzj ding van een terrein var ha in het Denderbel broek, door de heer Pi Verstraeten. Het zou een princiepsaanvr^ gaan. Maar het PolderbJ stuur, aldus Raldes, een negatief advies hebb« uitgebracht. Raldes dring er bij het Lebbeekse ge meentebestuur op aan zie bij deze negatieve besli sing aan te sluiten en zi< op te stellen tegen gelij welke aantasting van de ag rarische en ekologisc waarden van het Dende bels Broek, wat ook h« standpunt moge zijn van d Provinciale Direktie van d Stedebouw. Raldes eist da de uitdrukkelijke bepali gen van het gewestpl worden geëerbiedif Door het toedoen van Ra des werd de bestemmn natuurgebied van het on werp-gewestplan gewijag in een deel landschappelij K waardevol agrarisch bied, een deel reservaatgi bied en een deel natuurp bied, overeenkomstig reële bestaande agrarisdb en ekologische toesta» op het definitief geweS plan. Zuiver juridisch is het trol wens onmogelijk dat expliciet, als gevolg van b openbaar onderzoek, aan gebrachte wijziging op b K.B., achteraf zou ondeq graven worden door het gewestplan onderg schikte beslissingen, zoal in dit geval een zandwil ning van 8 ha. T%..--"Taj&isi****. Mere. Het natuurgebied Blauwbos een toevluchtsoord voor sluikstorters.

De Voorpost | 1983 | | pagina 28