'ypisch Lerbyresultaat Handbal- doelman Mario Mertens jOSDOOR het gafe Voetbalkalender Laureaat Persprijs 1982 - Sport let blijft vriezen Svelta geeft geen duimbreed meer toe Johnny Moens op en Rik De Geyter stelt gelijk De Voorpost - 11.2.1983 - 29 De Voorpost SPORT Rsdaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 052/21.40.60 VOETBAL Dudegem - Wieze 0-0 lowel S.K. Oudegem als F.C. Wieze doen het de jongste Sekretaris Staf Moens van .reken behoorlijk. Oudegem boekte uit de jongste vier F.C. Wieze: vsdstrijden zes punten. Wieze behaalde zeven op acht. De «Het werd globaal genomen konlrontatie tussen de buren is op een billijke puntende- een goede wedstrijd op een Hng geëindigd. Dat is zowat de mening in de beide nochtans erbarmelijk slecht nmpen. veld. Naar mijn gevoelen hebben de twee doelwach ters het resultaat van de match bepaald. Meest werk had wel de Oudegem se doelman Janssens op te knappen. Alhoewel ik het resultaat als juist be stempel. moet ik toch wel onderstrepen dat we een licht overwicht aan de dag hebben gelegd. Ik betwijfel of dat de verdienste van een overwinning zou inhouden. In de eerste helft zijn we nochtans dicht bij een doel punt gekomen. Eerst langs Frangois Merckx. Later via Jan Vermeir die het vooral van ver probeerde. Al bij al ben ik wel tevreden giet het gelijkspel. Ieder punt is voor ons in de gegeven omstan digheden van goud- waarde.» Trainer Walter Bauwens van S.K. Oudegem is even eens tevreden met de gang van zaken. «Voetbaltechnisch speelden we een van onze beste wed strijden. Op dat stuk vond ik ons zelfs de meerdere van de bezoekers. Anderzijds hebben zij het vooral gepro beerd met hoge voorzetten. Daarbij werd telkens bet middenveld overgeslagen. Door Merckx en Delsin aan het werk te zetten heeft Wie ze gepoogd om tot scoren te komen. Maar onze verdedi ging en inzonderheid doel- ki j r\ t\ r\ l man Walter Janssens hiel- ^udegem - Wieze 0-0. Romboul van Oudegem springt den het hoofd koel. Ook over J en kopt op doel, maar de doelman uit Wieze kan de inzet van onze aanvallers Iden (vh) Oudegem - Wieze 0-0. Ook dit schot keilen (vh) Rombaut en Vereecken ben ik wel tevreden. Zij schiepen door beweeglijk voetbal ruimte voor onze middenvel ders, waarvan vooral een technisch onderlegde voet baller als Hans Hofman ge bruik kon maken. Tenslotte wil ik nog onderstrepen dat ik geen beroep kon doen op Willy Van Zande. Hij was op studiereis. In zijn plaats speelde Paul Van Cauteren. Hij deed dat beslist naar behoren. Wij naderen thans op één punt van Appelterre, dat nochtans een wedstrijd minder telt. Alhoewel we zondag voor een biezonder zware opgave staan, met name een verplaatsing naar Olsene, geef ik vooralsnog niet de moed op. We spelen de jongste tijd behoorlijk goed en dat is dan toch wel hoopgevend.» Voor Wieze wenkt de derby tegen Meldert en dat wordt al evenmin een gemakkelijk klusje. E.D.M. bbe T" (ring Jnze weersverwachting Het winterweer handhaaft zich in de komende dagen. Z" Tot en met zondag wordt gestoorde lucht uit het ?ell noordoosten aangevoerd, waarin uitgestrekte wol- e a kenvelden voorkomen. Hieruit valt af en toe wat isch sneeuw. Ook kunnen mistvelden van de Noordzee tot ridel on8 lan<* doordringen. De temperaturen liggen over- -g rond of net iets beneden het vriespunt, 's Nachts i het 2 tot 5° vriezen. Daarbij waait de wind zwak matig, meestal uit richtingen tussen noordwest en .«ordoost. Komputervoorspellingen duiden op de ont- 1 jf wikkeling van een hogedrukgebied boven Midden- lalil Europa. Hierdoor draait de wind in het weekend naar tpla oostelijke richting en wordt nog wat koudere lucht dig ongevoerd. Hot wordt dan overwegend droog met opklaringen, waarbij het 's nachts 5 tot 10° kan (edm) Rj brede opl min Triezen- Oostakker - Melsele: 1-4 Onze titel slaat dan vooral beurt lijkt het zelfs niet uit- op de vierde positie welke gesloten dat de Sveltanen de Melselenaars nu meer zich in de strijd voor de titel dan ooit stevig in handen mengen, maar dan moet er hebben en die ze ook met eerst en vooral gewonnen bijzonder veel sukses en di- worden, zondag! Mario Mertens: laureaat van de persprijs voor de sport, (v) Oudegem-Wieze 0-0. Hagemmenaar Vereecken is steeds Manil in de spits van de aanval terug te vinden (vh) to entoesiasme verdedigen. In Oostakker bleek het zon dag aanvankelijk niet zo makkelijk te worden want de thuisspelers wilden zich wat graag uit hun penibele positie onderaan het klasse ment wegmaneuvreren. Daardoor vielen er nogal wal kountermogelijkheden Wllinik - St.-Gillis 1-1 6eü ^emiracht St.-Gillis heeft het tegen een hardnekkig voet-F «uuyeu. van Patrick Waeïfdf* V°H Si?* j Winnxk niet gemakkelijk gehad. Voornamelijk Bovendien zullen zij het al- yan Patrick Waem die in de tijdens de eerste helft werd het met de rug teaen de J"* 15de minuut ook de stand gezet. Het had toen aeluk in hu .in een biezonder gevaarlijk heerschap in haar rangen. Aanvankelijk had de thuis ploeg wel nog de kracht om deze achterstand ongedaan te maken en dat gebeurde in .„S u„ muur licht niet vergeten zijn, dat gezet. Het had toen geluk in die zin dat enkele lokale WÖ ^en tijdens de heenwed strijd in eigen nest gingen verslaan. Het wordt een har de dobber.» E.D.M. reeds in beweging bracht. schoten op het doelhout ploften. Trainer Willy Goossens on derstreept de verdiensten van de thuisploeg: «Die is biezonder wilskrach- de 36ste minuut wanneer hg van stapel gelopen, zegt Lippens een vrijschop recht- de St.-Gillisse oefenmees- streeks in doel kegelde. In ,er- Tijdens de eerste helft de tweede helft bleef de hebben we het zeker niet weastrijd aangenaam op en makkelijk gekregen. Boven- De Dendermondse Perskring heeft Mario Mer tens, doelman bij Avanti Lebbeke uitgeroepen tot laureaat voor de persprijs sectie Sport 1982. Deze geboren Dendermondenaar, tot voor kort woonachtig in De Dammenlaan, is afkomstig uit de wijk Donckstraat. Deze dichtbevolkte wijk was jarenlang de bakermat van het Den dermondse handbal en het is dan ook niet verwonderlijk dat Mario Mertens als tiener gebeten werd door de handbalmikrobe. In 1966 amper 16 jaar werd Mertens vrij onverwacht titularisdoelman bij 1* nationaler K.A.V. Dendermonde. Drie jaar later werd hij opgeroepen voor de Belgische ploeg en tot 1980 C-Wereldkampioenschappen op de Far-Oer Ei landen werd hij regelmatig 20 selecties) opgeroepen voor het nationale team. In 1981, ter gelegenheid van de Peace-Cup in Egypte, speelde hij zijn laatste interland. Beroepsbezig heden en klubverplichtingen noopten hem een punt te zetten achter zijn internationale karriè- re. Sedert 1976 is hij lid van Avanti Lebbeke, ploeg waarmee hij o.a. de Beker van België won, en tot op dit ogenblik is hij de onbetwiste titularis. Door het verkiezen van Mario Mertens als laureaat persprijs 1982 heeft de Dender mondse Perskring gemeend tegemoet te komen aan de geest van het reglement: een niet bezoldigde sportman in het daglicht te stellen na een nu reeds 17 jaar durende karrière aan de top van het Belgische handbal. EVA neer evolueren maar kwam alweer de werkelijk opval lende trefkracht van Svelta Melsele op de voorgrond. Rond het uur liepen de Waaslanders zo uit tot 1-3 dien bevond het veld zich i: een haast onbespeelbare toestand en liep het bergaf. Wij speelden in de eerste helft als het ware «stroom opwaarts». Mijn hoop was gevestigd op het feit dat de met doelpunten van Pierre schade die we eventueel i_ Neels en Willy Van de Vel- de eerste helft zouden oplo- allebei geskoord hoekschoppen van Van Strij- donck. Dit sneed de lokale formatie werkelijk de benen af, zodat het naar het einde pen, beperkt zou blijven. Net voor het ingaan van de rust moesten we een doelpunt toestaan. Dat was op een psychologisch ongunstig Johnny Moens van E. Sint- Gillis (v) Wielertoeristenklub «De Vliegende Spaak» uit Baer- jlegem hield een cyclocross die alleen voorbehouden ww voor de renners vaneigen gemeente. Het par cours liep dwarsdoor het klublokaal, café «Masens» n zeven keer moesten de renners langs achter binnen n langs voor terug buiten. Beroepsrenner Oscar Dierickx won deze wedstrijd zonder pardon. Let ook fep het cijfer 200. Dat dateert van enkele jaren geleden toen de herberg die verjaardag vierde, (jj) toe geen probleem meer ogenblik. Bij de hervatting was voor Van de Velde om voerde ik een wissel door. met een prachtig afstands- Frank Coeman, een midden schot de skore rond te velder, werd geruild voor maken. Remi De Brandt, een aan valler. Ik gaf hem de taak Deze overwinning houdt mee om zowat tussen de meteen in dat de Melsele- spitsen Van Nuffel en De naars zich voorin het klasse- Geyter en het middenveld te ment handhaven en zondag evolueren. Vrij vlug kwam in een rechtstreeks duel zijn tot uiting dat de ploeg hier- gewikkeld voor de derde door meer offensieve impul- plaats. Dan komt immers sen kreeg. Een eerste doel- Robur Moerzeke naar de kans kreeg Remi De Brandt, aardbeiengemeente afge- Van aan de penaltystip zakt. Het is nu wel de vraag schoot hij de bal over de of de meest produktieve for- dwarsligger. Toch bleef matie uit de afdeling het Winnik geenszins ongevaar- kan halen tegen de minst lijk. Het reageerde enkele gepasseerde verdediging keren via de tegenaanval, van de reeks. Indien dat ge- Doelman Jean-Pierre Buyle diende dan ook op zijn hoe de te zijn. Tien minuten voor tijd bracht ik Johnny Moens een verse kracht in de plaats van Van Nuffel. In een eerste aktie waarbij hij de bal in bezit kreeg, betrok hij Rik De Geyter in zijn ideeën. Die kreeg de kans schoon om te scoren en ons metéén een punt rijker te maken. Al bij al ben ik dik tevreden met dit resultaat. Het is naar mijn gevoelen een juiste weergave, alhoewel ik eer lijkheidshalve moet toege ven dat, indien er een win naar had móeten zijn, het de thuisploeg was die hiervoor in aanmerking kwam. Nu zondag krijgen we Nede- rename op bezoek. Deze ploeg telt met Van de Walle Elst-Bambrugge (Strijpens) Voorde-Herzele (Van Cauwenberghe) 7 i n r i Burst-Meerbeke (Bauwens) bondag 13 februari om 15 U. Terjoden-Heldergem (Vereeken) Kersken-Oudenhove (Eeckeman) Nieuwerkerken-Ede (Van den Berghe) Okegem-Moerbeke (Van Goethem) 1* Nationale Lokeren-Seraing (Soenens) Winterslag-Beveren (Delsemme) zat. 20 u. 2* Nationale Oudenaarde-E. Aalst (Verheyden) zat. 19u30 SK Sint-Niklaas-La Louvière (Laenens) 3* Nationale Jong Lede-Charleroi (Buts) zat. 15 u. SK Roeselare-E. Zele (Wautelet)" Bevordering A Denderleeuw-VW Hamme (Strosse) 1* Provinciale KAVD-Lokerse SV (Vander Eecken) zat 20 u. SK Lebbeke-St. Wetteren (Bral) 2* Provinciale A Destelbergen-Temse (De Clippeleer) Evergem-St.-Pauwels (Opdecam) SK Maldegem-Kemzeke (Wauters) H. Vrasene-FC Oostakker (Segers) Melsele-Robur (Mestdagh) St.-Glllis-W.-Adegem (Staes) 2* Provinciale B Olsene-Oudegem (De Keyser) Wieze-E. Meldert (Meganck) Buggenhout-Sp. Petegem (Van Im- schoot) St.-Gillis-D.-Nederename (Lauwereys) 3* Provinciale C Deftinge-Etikhove (Weytens) 3* Provinciale D Bazel-Excelsior (Vandendaele) Herdersem-Schellebelle (Drieghe) Berlare-Baasrode (Lievens) TK Meldert-Haasdonk (Heiremans) Heikant-WK Moorsel (Cooreman) Kallo-Grembergen (De Maere) SK Aalst-Boonwijk (Burm) zat. 19 u Sombeke-Stekene Sp. (Van Extergem) 4* Provinciale C Laame-SK Lokeren (Slock) Val. Overmere-SK Overmere (Teugels) 4* Provinciale G Mere-Serskamp (Galle) Erpe-Kwatrecht (De Bruyne) 4* Provinciale H Gijzegem-Wichelen (Heerwegh) S. Moorsel-Appels (Helderweireldt) Opstal-Rp. Lebbeke (Nijs) Baardegem-Iddergem (Moons) Hofstade-Lutlerzele (Fierens) Erembodegem-Schoonaarde (De F 4* Provinciale I Klinge-Gerda (Van Haver) Sinaai-WB Sint-Niklaas (Philips) Hoogeinde-Waasmunster (Verriest) Kruibeke-Tielrode (Heirman) KI. L. Vrasene-Venebroek (Bracke) Str. Stekene-Moerbeke (Melis) Meerdonk-Rupelmonde (Boeykens) 2' Provinciale

De Voorpost | 1983 | | pagina 29