Alweer een minieme uitzege voor de Klaaskens Seraing mag zondag geen tweede Beerschot worden tg Voetbaluitslagen Urbain Braems: «Ja, Kusto en Stalmans blijven nu op de bank» Beveren levert opnieuw knap thuiswerk af Ronny Laroy op strafbankje maar Gudjohnsen, Mommens en Dobias terug Atlantis Lebbeke nooit in gevaar tegen Aartselaar 30 -11.2.1983 - De Voorpost VOETBAL Ondanks het zware veld werd het zondag op Freet- hiel toch opnieuw een aardig spektakelstuk. SK Beveren draaide in eigen huis weer op volle snelheid en dat was lang geleden. Drie maanden was het haast geleden dat Beveren thuis nog de volle pot pakte. Toen werd Beerschot met zware verliescijfers terug naar het Kiel gestuurd. Nu tegen Cercle Brugge lijken de Beverense voetballers opnieuw het goede ritme te pakken te hebben. Net op tijd? Urbain Braems: «Deze wedstrijd deed me weer denken aan die goede thuiswedstrijden van de heen ronde. Twee goals binnen zes minuten en daarbij doorlopend vlotte akties. Het veld lag zwaar maar hier bleek dan ook dat Beveren momenteel opnieuw een sterk team is. Konditioneel weer op punt. Schön- berger heeft goed gespeeld. Wat onbegrijpelijk dat Heinz zoveel ruimte kreeg. Onze spelmaker mocht de ganse wedstrijd ongehinderd zijn zin doen maar ook dan moet men nog drie doelpunten kunnen scoren.» Het Waaslandse team dus op zijn best. Zonder Kusto, zonder Stalmans, zonder Weihrauch. Wachtte men misschien te lang om de noodzakelijke beslissin gen door te voeren? Braems: «Schoofs speelde vandaag een goede wed strijd. Hij werkt trouwens sterk om de ploegleiding een kontraktverlenging af te dwingen. De ploeg deed het goed. Geen reden dus om het elftal te wijzigen voor de verplaatsing naar Winterslag. Ja. Kusto en Stalmans blijven voorlopig op de bank. Maar eerst ook kijken wat het wordt met de kwetsuren van Creve (enkelblessure) en Baecke (knieletsel). Hopelijk wordt dat niet ernstig. 2' Nationale Het is reeds geruime tijd merkbaar aan de presta ties en de resultaten dat geel-blauw de jongste weken lichtjes op de terugweg is en het frisse, het speelse van bij het begin van de tweede periode er grotendeels af is. Dat moesten trainer Noliet en de zijnen weer ervaren bij him zaterdagavondontmoe ting in Diest, waar men een ploeg vechtend tegen het degradatiegevaar moest bekampen. 1' Nationale Beveren - C. Brugge 3-0. Een glijvlucht-kopstoot van Albert heeft geen resultaat. De bal gaat voorlangs, (dw) Beveren-Cercle Brugge 3-0 SK Beveren mag van het, nu toch ook al enkele weken oude, begin van 1983 Beveren koos onmiddellijk bert maar met de Brugse best tevreden zijn. Er was de bekerkwalifikatie op Aalst, de prestigezege tegen voor de aanval en vrij snel verdediging als sterk sluit- Bayem München. de drie op vier in uitwedstrijden op Luik en RWDM. Alleen de ™as het duidelijk dat Cercle stuk. thuisnederlaag tegen Antwerp kon in 1983 de vreugde iets temperen. Thuis lijkt Bfu99e hiertegen maar wei- Na de rust kende het Be- alles du echter opnieuw in orde. Cercle Brugge was de eerste ploeg die dat aan ["Vf™""! T V"e"S a™val=3ew8ld »°S jt\ i j s tiental minuten was de wed- eens sukses. Een schifte den lijve mocht ondervinden. De Waaslanders bouwden weer vlotte kombina- strijd trouwens al gespeeld, rende kollektieve aanval ties op, leverden pnma spektakel en met drie doelpunten was tenslotte iedereen Eerst was er in de zesde kwam bij Albert die de bal minuut de overtreding van voor de voeten van vrij- ^Deze keer het-geheim St.-Niklaas is nu al de kampioen ...van het countervoetbal! tevreden. Sanders op Schoofs, Schön- staande Martens berger zette zijn vijfde straf- Nummer drie schop van het seizoen om. kreeg nu de snelle Raes voor Nog voor Brugge tijd kreeg de voeten, werd door de ru- zich van deze klap te her- moerige Van Kerkhof onder stellen stonden de Westvla- uit getrapt en bleef zoeken mingen op 2-0. Baecke naar een doelpunt dat zijn plaatste aardig tot bij Creve plaats in de lijst van topsco- die erg verstandig draaide rers veiliger moest stellen, en rustig hoog in het doel Het lukte niet. Midden een besloot. aantal hagelbuien was het Op het zware veld was het trouwens Cercle dat onver voor Brugge toen al duide- wacht nog voor het gevaar lijk dat er maar weinig te kwam zorgen. Filip De Wil- zapen viel. Beveren, ook de kreeg het zwaar op scho- konditioneel heel wat ster- ten van Broeckaert en Cou- ker, haalde profijt uit de rant, maar de jonge doel- staat van Freethiel. Het man bleef toch weer knap bleef een eenrichtingswed- overeind, strijd met fraaie kombina- Hugo Aerts ties tussen Martens en Al- Beveren - Cercle Brugge 3-0. Albert heeft pech. Zijn doelschot gaat wel tussen de benen van de keeper maar rolt dan tegen de paal.(dw) schoof *n de eersle helft werd de Albert wedstrijd al in zijn beslis sende plooi gelegd met het Brabantse doel Sportkring dat vroeg sukses najoeg en een thuisploeg die evenmin liet begaan. Na enkele Diesterse probeer sels, kwam Danny van den Hende weer onweerstaan baar naar voren: eerst duw de hij een keurige voorzet van Swat Janssens nauwe lijks voorlangs en vervol gens bleef hij de gedroomde targetman die meerdere ma len de thuisverdediging voor bijna onoplosbare pro blemen stelde Zo was hij weer bij de pinken wanneer een center van Truyens door een tegenstander naar ei- gen doel werd gekopt en om zijn klasse te onderstre- scherp tegen de defensieve kaar en puilden er slechts zelde: uit wanneer Van den Hendt vooraan werd weggestuurd Zo was er een uitstekend» parade van Luk Coomani nodig in de 53ste minuut oa de 0-2 te verhinderen. Eet prima voorzet van Dannj werd dan immers door moen ingekopt met de stekende reaktie van di Diestse goalie tot gevolg. Aan de overkant zwegen d» kanonnen en was het enkel nog op een kopbal van Vei- savel dat de Waaslanden bijna werden verrast. Uit al deze gegevens blijkt duidelijk dat trainer Nolls vooral het resultaat speelde en zich weinig zorgen maai te over het spektakel. «Het ii duidelijk dat onze mannan de laatste weken te zeer met die periodetitel in het hoofd zitten en daardoor krani' pachtiger zijn gaan spelen. Daarom had ik hen ook o gedragen het wat kalmer doen. een goaltje na te stre ven en dan de tegenstandei laten komen. Door den overwinning die we in eer ste instantie te danken heb ben aan een stevige verde diging én voor al aan Van den Hende, die weer vooi twee speelde, blijven we ii de running voor een dicht» ereplaats.» Het is duidelijk dat de Antwerpenaar geen cent meer durft verwedden op de periodetitel die er teo- retisch nog steeds inzit. Me- chelen en Sportkring heb- overzag de situatie en lepel de een strakke voorzet naar ben immers allebei 15 pun het Brabantse doel waar ten maar KV heeft een doel keeper Coomans zich lelijk puntensaldo van 16 en verkeek waardoor Sportkring «slechts» van 10. Zondag wordt diezelfdt tweede periode ook alge- Truyens - die meer dan een aardige partij vertolkte - in volle ren kon binnenduwen. Deze goal paste wonderwel rond en dat gebeurt voa in het scenario dat Leon Nol- geel-blauw op eigen terrein let voor de wedstrijd had tegen La Louvière, terwijl uitgedacht. Het was nu zo KV Mechelen een dat de Warandejongens nu hapje heeft aan FC maar moesten spelen voor thuis, wat ze waard waren tegen een sterk defensief bezoe kend geheel. Werk aan de vanche voor de misluk winkel dus voor de Wase vertoning van twee wela verdedigers en vooral doel- terug tegen Hasselt in eigi man Van Eenennaam, die omgeving. Alleszins. V< weer alle gelegenheid kreeg den Hende staat weer lekke Die» Waarschijnlijk wordt hi B zondag een kans op rel doelpuntend!) doelman Coomans temau- pen met enkele talentrijke Jan Simoen wil na honder wernood kon redden. De re- tussenkomsten. Zo pareerde dtachtig minuten voetbal *.ï"r ij .i i v:s tt-.. i1 i'•I bound werd door Van den Hende wel hernomen maar de Diestse keeper was wa rempel weer paraat. Aan de overzijde ging Gi- no Nijs dan even in de fout, maar Benny Meeus had me delijden. Juist na het kwar- hij pogingen van Meeus en zonder goals wel weer eeni Versavel en bracht hij op juichen. Verder is Fred slag van rust wel de mooiste Truyens op een sportier» redding wanneer hij een wijze terug aan het knokken schot van Put vanonder de dwarsligger kaatste. In de tweede helft wijzig de het spelbeeld niet in het tier ging Luk Bevers, die nu minst en bleef FC Diest op de linkerflank werd uit- manmoedig strijden. De gespeeld, aan de haal. Hij Klaaskens trokken daaren- en regisseert Swat Janssen» weer als de beste. Hopelijk volgt de bevestiging zon dag; ook al wordt het ni«t met een periode-onderschei ding bekroond. (m.&) Na de klinkende overwinning tegen Club Brugge en de recente uitzege op Tongeren staat de morele barometer bij Sporting terug op zeer gunstig. De rimpels op het voorhoofd van manager Derijcker en raing korte metten te makenl Seraing: minst gemaakte en meeste het dribbelen op een zak- lijk eens in de gunstige zin, doek en gaat bij het minste Wie ook de plaats moet rui- het zal gebeuren met een dikke «merci en be- Met zijn 21 doelpunten pro en 43 treffers contra mogen de Luikenaars van trainer trainer Waseige zijn nu zeker aan het verdwijnen met de terugkeer van Araor Gudjohnsen, Raymond e9en oe Pun en Mommens en Karol Dobias. Wanneer Preben Larsen nu ook nog een bevredigend wederoptreden doet bij liuiijuuuis vuu de invallers, staat niets meer een denderende laat- maso^^n obstcikéi vórmen ste ronde in de weg. De Europese droom die na voor Sporting. Peter Kerre- Lierse en Beerschot een beetje aan het verzwinden was, begint nu weer vastere vormen aan te nemen. Al belooft het tussen Sporting, Club Brugge, Beve ren. Antwerp en Waterschei nog een bikkelhard nog niet getroffen bij de Waaltjes kontakt tegen de vlakte. Ka pitein en libero Marinko Rupcic herinneren we ons nog levendig uit die memo rabele wedstrijd op Beer schot in april 1982. Al hin kend slaagde hij er in Beer schot de das om te doen. De van FC Luik overgekomen Istvan Lakner is een stylist bij uitstek, zoals wij trou wens van een Hongaar kun nen verwachten. Heeft niet altijd de 90 minuten in de benen maar kan met zijn haarfijne voorzetten een mans kan het ook alleen niet verhelpen dat hij de meest gepasseerde doel man uit Eerste is. Deze be- gevecht te worden. Maar kom, dat is voorlopig Joften" ®n ™iDta»r;intema- toekomstmuziek. Eerst moet het Seraingvarkentje yg^rek 8 8 gewassen worden. Dat is nu precies geen dooddoe- getK ner maar je kent wellicht het refreintje van Sporting Ook Jassen-intemationaal en zijn motivatie? N:.co Claessen zal zich deze kompetitie gans anders Mits winst kan Sporting dag naar Lierse en Lokeren voorgesteld hebben. Mo- Lokeren er een gunstige dag hoopt daar op een steuntje menteel mag deze 20-jarige van maken. Club Brugge en van Boskamp en Snelders. ex-Eisdenaar meestal vanop Beveren reizen zaterdag Normaliter mag ook Water- de bank toekijken op de ge- naar Tongeren en Winter- schei op niet te veel rekenen brekkige afwerking van zijn i(_ slag en daar steken beslist op Sclessin. Als dat alle- team. Of wil men hem op vengenoemde" Sportingers adders onder het gras (of de maal geen motivatie is voor die manier prikkelen om worden manager Derijcker modder). Antwerp moet zon- de trikolores, om met Se- toch aan de bak te komen bij dankt» die deze jongens meer dan ooit verdienen. Wat zij voor de ploeg ge presteerd hebben zullen be stuur en supporters niet licht vergeten. Ook voor hen zou een Europees ticket een mooie bekroning zijn want hun aandeel daarin zou niet gering zijn, integendeel. Hopelijk krijgen politie en rijkswacht zondag minder werk dan tegen Brugge. Die heren mogen ook al eens ganse defensie uit verband een rustige namiddag mee- halen en vergeet vooral zijn kopspel niet. Selektieproblemen in de gunstige zin voor Sporting Met de terugkeer van bo- We hebben weer uitzicht op de UEFA de roodzwarten? Deen Bertelsen het brein? Sinds deze Deense inter nationaal terug in de ploeg is, speelt het middenveld toch meer geordend. Herin nert U zich nog deze uitblin ker in de Deense nationale ploeg die de Belgen klopte in juni 1982? Van zijn aanwezigheid kan Patrick Gorez profiteren om meer in de spits op te duiken. Zijn snelheid komt dan ook beter aan bod. Deze ex-La Louvière- en RWDM- spits mag men niet te veel laten betijen om niet voor onaangename verrassingen te staan. Ook Bocande moet een attraktie zijn, de ver plaatsing naar het stadion meer dan waard. De Sene- galees Jules is zeer sterk in en trainer Waseige opeens gekonfronteerd met een se- lektieprobleem maar einde maken. Dat verdienen ze trouwens na hun doortas tend maar gerechtvaardigd en gewaardeerd optreden tegen vlegels die zich ten onrechte voetballiefhebber noemen. Zo'n optreden is de enige manier om verder on heil te voorkomen. Wie op Lokeren amok wil maken zal zich nu wel eventjes be denken. And ré 1* Nationale SK Beveren-SV Brugge 3-0 SK Tongeren-SC Lokeren 0-1 2* Nationale FC Diest-SK St.-Niklaas 0-1 E. Aalst-Berchem Sp. 2-1 3* Nationale A E. Zele-Bergen 1-1 Hutoise-Jong Lede 3-0 Bevordering A VW Hamme-Delta Londerzeel 3-1 1* Provinciale FC Ronse-SK Lebbeke 0-2 Lokerse-Olsa 0-2 SV G'bergen-Dendermonde 2-0 2* Provinciale A Oostakker-Melsele 1-4 St.-Gillis-W.-H. Vrasene 1-0 Adegem-Kemzeke 0-0 St. -Pauwels-Maldegem 2-3 Temse-Evergem KV Ertvelde-Destelbergen 3-0 Robur-Gandasparta 5-0 2* Provinciale B E. Meldert-Buggenhout 7-0. Oudegem - W ieze 0-0 Winnik-St.-Gillis-D. 1-1 3* Provinciale C Meerbeke-T erjoden 4-0 Okegem-Burst 1-1 Moerbeke-Herzele 1-1 Bam brugge-V oorde Oudenhove-Nieuwerkerken 0-0 Heldergem-Kerksken 3* Provinciale D Haasdonk-Heikant 0-2 Sombeke-TK Meldert 0-1 Stekene Sp.-Baasrode 1-1 Schellebelle-Berlare 3-0 Excelsior-Herdersem Boonwijk-Bazel 2-2 Grembergen-SK Aalst 2-1 W. MoOrsel-Kallo 2-1 4* Provinciale C Eksaarde-Edeboys 0-0 SK Lokeren-SK Beervelde 1-0 SK Overmere-Laame 4-1 4* Provinciale G Massemen-Aaigem 2-0 Serskamp-Oordegem 2-1 Westrem-Mere Smetlede-Erpe 5-0 4* Provinciale H R. Lebbeke-Baardegem 4-1 Opdorp-Opstal Appels-Welle 3-1 Wichelen-S. Moorsel Schoonaarde-Gijzegem 0-1 Lutterzele-Erembodegem 3-1 Iddergem-Hofstade 3-0 4* Provinciale I Tielrode-Kl. L. Vrasene 2-2 Kieldrecht-Kruibeke 1-1 WB Sint-Niklaas-Hoogeinde 3-0 Gerda-Sinaai 1-1 Rupelmonde-Klinge 24 Moerbeke-Meerdonk 3-0 Verrebroek-Str. Stekene KORFBAL Lebbeke - Aartselaar 6-3 Tegen Aartselaar heeft Leb- Maesschalk lieten rich niet met de komst van Trouw Lebbeekse miniemen: prima beke een rustig mees- onbetuigd. Pierre Verhavert naar de Lebbeekse sporthal. De miniemen van de Leb- terschap aan de dag gelegd en Rudy Van Broeck (twee- Zondag om 17 u komt kandi- beekse korfbalklub doen het waardoor uiteindelijk een 6- maal) zorgden voor de overi- daat-kampioen Trouw naar schitterend. Onder leiding 3 zege op het bord kwam. ge doelpunten. Bij de rust Lebbeke en voor Blauw-Wit van Marijcke Dierick heb- Het Lebbeekse team draaide wezen de bordjes 3-1 en deze is het in de eerste plaats ben zij het ieder week goed weer goed mee en de Ant- stand kwam nooit in gevaar, verdedigen om zonder al te gedaan met het gevolg dat werpenaars moesten toe- Met de regelmaat van een veel kleerscheuren uit dit rij afgescheiden aan de lei- zien hoe Lebbeke telkens klok volgden ook de overige treffen te komen. De uitslag ding staan op een paar we- het laatste woord had. Voor doelpunten. Toen de stand heeft geen belang want het ken van het einde van de de doelpunten zorgden weer 6-2 was kon Aartselaar nog behoud is verzekerd en kan kompetitie, de vertrouwde namen uit eenmaal tegendoelen. tegen Kalmthout en Lucht- Els Verstappen: een van de het Lebbeekse korfbal. Ma- Voor de volgende wedstrijd bal gewonnen worden dan betere jongere speelsters riette Van Praet, Marijke staat Atlantis Lebbeke een kan er nog een goed resul- De jongste weken werden Dierick en ook de jonge Els zwaardore brok te wachten taat naar voor komen. we er herhaaldelijk op ge wezen dat een van de joi re speelsters van Lebb Els Verstappen tot de ufr blinkers behoorde. Wat 0 liet zien was heel wat wffl in iedere wedstrijd wist zich in de kijker te plaats* Haar vorderingen zijn op merkelijk en met een grol trefzekerheid weet zij has kans te gaan en met sul Voor de komende wed den in de veldkompetitU* ker een vaste waarde. Nu i de micro heeft men de voa keur gegeven aan een vd Luc viertal van dames en <k heeft zeker zijn voordel*

De Voorpost | 1983 | | pagina 30