w k aan Limpens De richtlijnen werden honderd procent gevolgd Aalst kon zich optrekken ;D' Voetbalnieuws uit de Aalsterse katakomben ««BK Ié éjf<Sl meer» Georges Heylens: «Ik begrijp een deel van het Aalsters publiek niet meer» Sergeant onzeker bij E. Aalst... Zege uit het doel getrapt Raoul Peeters: «We hadden recht op iets VOETBAL De Voorpost - 11.2.1983 - 3 Ongewone uitsluiting Ref. Leclercq sloot na twee boekingen de Berchemspelei Van der Ham uit. Van der Ham die tijdens de eerste helft was geboekt voor een zware fout, beging tijdens de tweede helft een zogenaamde «technische» fout. Na een korte verzorging verscheen hij zonder toelating van de scheidsrechter op het terrein en snoepte onmiddellijk 'een voorzet van een van zijn maats mee. Volgens het reglement is dat spelbederf en met die tweede boeking kon Van der Ham zich gaan aankleden. Op het eerste zicht is dat een zware sanktie vanwege de spelleider die het reglement naar de letter toepaste onder het motto: •Dura lex, sed lex». Ongewoon was die uitsluiting alleszins al moeten we hier onmiddellijk aan toevoe gen dat kontroleur Lievens uit St.-Truiden de beslis sing van de scheidsrechter volledig bijtrad. Van der Ham zal in ieder geval de spelregels nog eens moeten nalezen. Het is verwonderlijk dat zelfs in tweede nationale bepaalde spelers niet op de hoogte zijn van het doen en laten in het voetbalspel. Ferrera: gebroken teen Manu Ferrera was zondag 11. in het P. Comelissta- dion een van de meest opvallende figuren van de wedstrijd. De Brusselse Spanjaard schoot weer uit zijn startblokken als in zijn beste dagen en bovendien scoorde hij een juweel van een doelpunt. Opmerkens waardig is het feit dat Manu bovendien nog gehandi capt speelde. Volgens een diagnose die werd vast gesteld in de loop van vorige week heeft hij last van een teenbreuk. Die is echter van zo'n aard dat de dokters hem niet verboden van in de arena te treden. Ferrera stelde oefenmeester Heylens echter niet op de hoogte van zijn kwetsuur en dat zit de Eendracht- coach ergens dwars. Ferrera speelt nu wel met inspuitingen om de pijn te verdoven. Dat is echter een ingreep die geen weken kan en mag aanslepen. Hans Groenendijk op krukken Hans Groenendijk vierde de overwinning van Een dracht mee op krukken. Kleine Hans had bezoek uit Nederland van familieleden en kennissen en was fier zijn nieuwe ploeg aan hen te kunnen voorstellen in meer gunstige omstandigheden. De ex-Feynoorder zit natuurlijk op zijn nagels te bijten van ongeduld om weer in het strijdperk te kunnen treden. (abl) Aalst kon na een reeks ontgoochelende wedstrijden weer aanknopen met de overwinning tegen een Berchem dat op technisch vlak uitstekend uitgebalanceerd leek. maar vooral in het middenveld de kracht miste om van een homogeniteit te kunnen gewagen. De beste man uit de wedstrijd heet Luk Limpens. De Aalsterse nummer zeven werd de akteur waaraan de andere Aalstenaars zich konden optrekken. We menen dat Luk als die totaal gevizeerd worat. centrale middenvelder zijn Ook Salvador moest destijds definitieve plaats heeft ge- dergelijke beledigingen in- vonden in het Eendracht- kasseren. Op een bepaald team. Met hem op het mid- moment ging het Aalsters denveld komt er meer vaart publiek ook protesteren toen krijgen de Aalsterse spit sen de gelegenheid dieper te infiltreren. Een ander pluspunt was de wedstrijd van Robert Glazer. We gaan nu niet gaan beweren dat de Hongaar al op zijn volle ren dement speelt, maar wat ons wel opviel was zijn gro tere inzet. Glazer beviel ons Sergeant werd vervangen door Vermeulen. Datzelfde publiek wist echter niet dat de Aalsterse kapitein tij dens de rust in de kabine was onderzocht door een ge neesheer voor een te lage bloeddruk. Heylens nam de beslissing tot zijn vervan ging nadat Sergeant hem t< tevens bij het nemen van de ken had gedaan dat het mis- Bevordering hoekschoppen - telkens ge vaarlijke inswingers - maar wordt totnogtoe niet volle dig begrepen door zijn me- demaats. Dat kan misschien allemaal verbeteren in de loop van de volgende wed strijden nadat hij meer «in gespeeld» zal zijn. Een an dere figuur en beslist de man die momenteel op een grote vorm drijft, is libero Desanghere. Zijn enorme routine en zijn trapvastheid zijn de ingrediënten waar door hij als de meest be trouwbare pion in de Aal sterse defensie kan be stempeld worden. Dan blijft er nog Van Roy. Geert, die duidelijk een vertrou- wenskrisis doormaakt - het missen van die unieke kans rond het uur nadat hij de bal ideaal voor de voet had ont vangen van Glazer is hier voor een typisch voorbeeld - spande zich nochtans zeer sterk in. Wat we echter niet begrijpen is de houding van een deel van het Aalsterse supporterspubliek dat het nodig achtte om Geert met alle zonden van Israël te overladen. We vinden dat smerig en het bewijst nog maar eens dat bepaalde Aalsterse aanhangers niet begrijpen dat in minder gunstige omstandigheden een speler dient aangemoe digd te worden en niet in de grond geboord. Enfin, het is niet de eerste maal dat een deel van het Aalsterse sup porterspubliek zijn ongenoe- liep. Een bericht voor hen die nog altijd de mening zijn toegedaan dat de Aalsterse trainer hier de zaken ver keerd beoordeelde. (abl) E. Aalst - Berchem 2-1. Manu Ferrera bracht enkele persoonlijke nummertjes die toch wat leven brachten in deze matte partij, (per) x tit tt m gen °P ®®n ,0,aal verkeerde r.W. HAMME - DELTA LONDERZEEL: 3-1 manier afwentelt op de muit stond. Een onbegrijpelijk publiek hoonde hem weg. schouders van een speler, uit. (per) Er zal op korte termijn geen bom ontploffen. De Wuitens speelden in hun jongste ontmoeting voortreffelijk en boek ten een vlotte zege tegen een hardnekkig spelend Londer- reel. Metéén werd het ook de tweede overwinning in dit nieuwe jaar. Daar hadden zowel Willy Meersman, als trainer Eddy Maes al enige tijd op gewacht. Vw. Hamme presenteerde in elk geval weer aantrekkelijk voetbal, waardoor de toeschouwers er van bij den beginne weer zin tn kregen. Dat was al een tijd geleden. E. Aalst - Berchem 2-1. Geert Van Roy miste de kans van zijn leven toen hij voor een lege Zo gaat de motivatie er zeker De laatste tijd waren de sup porters niet meer zo ver wend. In januari werd slechts één keer gewonnen. Ook in de decembermaand moest men zich met slechts één overwinning tevreden stellen. De jongste zege is Frankie Vanhaecke was bijzonder aktief. (wvc) 3° Nationale c Schuddinck werd auteur van het openingsdoelpunt (wvc) Dat Luc Schuddinck met het doelpunt tevreden was blijkt duidelijk, (wvc) echter meer dan verdiend en kan als het resultaat van wilskracht en algehele inzet bestempeld worden. Uit de mond van Willy Meersman kwamen deze keer vrijwel geen negatieve opmerkingen aan het adres van één of meerdere spe lers: «De richtlijnen die trai ner Eddy Maes vooraf had meegegeven werden thans strikt uitgevoerd. Zo hoort dat trouwens. De jongste weken werden meerdere ak- teurs op tekortkomingen be trapt. Dat leidde tot nederla gen en puntenverlies. Deze keer was iedere speler voor af voor zijn verantwoorde lijkheid geplaatst. Het resul taat is navenant. We speel den in het algemeen een prima partij. Rekening hou dende met de vele kansen die tot stand kwamen en het feit dat in het begin van de wedstrijd zowel Chris Van Dam, Eddy De Malsche als Paul Vermeir, het doelhout op hun weg vonden, mag je gerust stellen dat we met wat geluk wel met zeven of acht doelpunten verschil hadden kunnen winnen. Tijdens de eerste helft kre gen we kansen bij de vleet. Er ontbrak ons toen een tik keltje geluk en ook enkele spelers vertoonden dan nog gebrek aan vertrouwen. Met amper een 1-0 voor men. nadat Chris Van Dam zwaar had uitgehaald. De bezoekende doelman kon het zware schot maar moei lijk onder kontrole houden. Daarvan kon Luc Schud dinck handig gebruik ma ken. Daarna zijn we niet meer tot scoren gekomen, ondanks het feit dat er om de haverklap een doelpunt in de lucht hing. De tweede helft kon je best met de eerste periode verge lijken. Ook toen hebben we een meesterschap aan de dag gelegd, hebben we be stendig gedreigd en zijn uit eindelijk nog twee keer tot scoren gekomen. Het tegen doelpunt dat we tegen de gang van het spel in moes ten incasseren was het ge volg van balverlies op de linkerflank. Maar buiten dat ene feit- hebben de bezoekers ons zelden of nooit kunnen be dreigen. Doelman jo De Wil de beleefde een van zijn rus tigste voetbalzondagen. Hij werd maar zelden op de proef gesteld. Vrijwel voor honderd procent hebben we sprong bereikten we de rust, de wedstrijd gedomineerd, wat een gevleid resultaat Vooral in de middenlinie was voor de bezoekers. We waren we uitgesproken waren al vroeg in de eerste meester van de situatie, en helft op voorsprong geko- werd geen enkele gelegen heid aan de bezoekers ge- Raoul Peeters, de oefenmeester van Berchem Sport, was na de wedstrijd op Aalst ontgoocheld over het eindresultaat. «Globaal genomen en zeker rekening houdend met het feit dat we na een uur tot tien werden herleid en toch sterk in de wedstrijd bleven, hadden we hier recht op tenminste de halve inzet. Het gouden punt bleef ons echter ontzegd. We hebben hier op Aalst getracht een bekijkenswaardig voetbal te brengen, maar we misten duidelijk de kracht om Aalst totaal van de wijs te kunnen brengen. Ik wil van de gelegenheid gebruik maken om Dirk Lambrechts te feliciteren voor zijn sterke wedstrijd op het midden veld. De uitsluiting van Van der Ham vond ik een té zware beslissing vanwege ref Leclercq. Die had voor zo een stom geval wel eens de ogen kunnen sluiten. Hij paste het reglement naar de letter toe. Al bij al wil ik hem niet met de vinger wijzen voor de nederlaag. Ook Berchem wist zich kansen te kreèren. Verdomd toch wel spijtig dat we hier geen punt, waarop we zeker mogen aanspraak maken, konden meegTaaien tegen een Aalst dat tenslotte ook al niet zo denderend voetbalde. Laat ons hopen dat die onverdiende ne derlaag van vandaag niet te zwaar zal gaan door drukken op het moreel van mijn poulains.» (abl) De Aalsterse oefenmeester Georges Heylens was na de wedstrijd tegen Berchem zeer boos. «Hoe is het mogelijk dat een deel van het Aalsters publiek - ge lukkig is dat nog niet de meerderheid - zich op zo'n schandalige wijze uitte tegen Geert Van Roy. Vooral nadat hij die unieke kans had gemist om de cijfers te verdubbelen. Die zijn de naam van supporter onwaar dig. Van Roy speelt natuurlijk niet op zijn volste rendement en maakt een vertrouwenskrisis door. Geert spant zich echter zwaar in en het is onrecht vaardig om hem weg te honen. Dat gebeurde verle den seizoen ook met Salvador zonder dat het publiek begreep met welke kwaal de Braziliaan geplaagd zat. Neem bijvoorbeeld de vervanging van Sergeant tij dens de tweede helft. Ook die beslissing werd door het publiek niet in dank aanvaard. Weet echter dat mijn kapitein zelf om zijn vervanging had gevraagd. Tijdens de rust sukkelde hij met duizeligheid en een bijgeroepen geneesheer stelde een daling van zijn bloeddruk vast. Derhalve nam ik mijn inziens de juiste beslissing op het gepaste moment. Ik weet best wat ik te doen en te laten heb in zulke omstandighe den. Ik hou van supporters. Ze zijn het pigment voor de ploeg. Maar de manier waarop sommigen onder hen zich plots gaan gedragen en het moreel van de spelers en mijzelf ondergraven, noem ik op zijn zachtst uitgedrukt ergerlijk.» aldus Georges Heylens. (abl) Zaterdagavond staat E. Aalst op Oudenaarde geen gemakkelijke taak te wachten. «Het wordt inderdaad geen eenvoudig klusje. Ik heb veel respekt voordat team dat in eigen huis sterk gemotiveerd iedere wedstrijd aanpakt. Het wordt een «open match» tussen twee ploegen die beseffen dat ieder punt welkom is. Ik hoop nu maar dat we wat meer geluk hebben bij het afwerken» aldus oefenmeester Geor ges Heylens. De Eendrachtcoach had in de loop van deze week ook een psychologisch onderonsje met Geert Van Roy, die sterk onder de indruk was geraakt ingevolge de openlijke kritiek die werd geuit tegen over hem tijdens de wedstrijd tegen Berchem, door een deel van de Eendrachtaanhang. Hopelijk viel dat opkikkertje van Heylens bij Geert in goede aarde. Het aantreden van Sergeant is zeer twijfelachtig. De Aalsterse kapitein heeft last van een virus, een lage bloeddruk en ligt met koorts in bed. Indien hij tegen het einde van de week niet voldoende is gerekupe- reerd, wordt hij niet opgesteld en vervangen door Rudy Vermeulen, die hierdoor een kans krijgt om gedurende «gans» een wedstrijd te bewijzen wat hij eigenlijk waard is als ligaspeler. Ferrera die sukkelt met een teenkwetsuur mag van de geneesheer voorlo pig blijven spelen. Wel zal zijn schoeisel extra ver sterkt worden om de pijn zoveel mogelijk te milderen. De ploeg: Horvat - Van Kemseke, Desanghere. Steyaert. Dierickx, Sergeant (of Vermeulen). De Bolle. Umpens, Ferrera. Glazer en Van Roy. Wisselspelers: Van Wilderode, Stallaert, Yangara (of Comelis). (abl) gund om hun ideeën te rea liseren. Iedere bezoekende poging werd als het ware in de kiem gesmoord. Offen sief en kollektief presenteer den we voetbal uit de oude doos. In dat opzicht werden de kijkers verwend. Had men dat al weken geleden kunnen doen. dan waren we nu aan de top van de klasse ring te vinden. E.D.M. Eendracht Zele-Bergen 1-1 Het zal steeds een open vraag blijven of de Zeienaars aan de 69ste minuut een geldiq doelpunt scoorden nadat zij twee minuten eerder de partij in evenwicht hadden gesteld. Vanuit de tribune was deze faze moeilijk te ontleden maar ooggetuigen hielden zich samen met de spelers van Eendracht halsstarrig aan de versie dat de bal wel degelijk de doellijn had overschreden. Een kruciaal moment in de vurig betwiste wedstrijd waarbij de thuisploeg eens te meer weinig geluk kende. Toen de bezoekers drie minuten na rust op een 0-1 voorsprong kwamen via een vrij gemakkelijk doelpunt van Lefèvre vreesde de loka le aanhang voor een nieuwe thuisnederlaag. Niet ten on rechte vermits de Walen tij dens de eerste 45 minuten een dominante rol hadden vervuld. In de wedstrijdaan- hef was Danny Van Puyvel- de verplicht op al zijn kunde beroep te doen om een krachtige kopstoot van Do minique Save uit de rechter benedenhoek te halen. Trai ner Van Lerberghe spoorde hierop John Christiaens aan selijke aanhang zorgden tot een stuggere mandek- voor betaald antwoord op de king en meteen scheerde de 67ste minuut toen Mare De Zeelse linksachter hoge top- Brabander een knappe aan- pen met zijn infiltratie in de val met een haarfijn ge- tweede speelhelft. Het plaatste kopbal afrondde. Waalse doelpunt zorgde voor een ommekeer in dit De lokalen gestimuleerd glibberig treffen. De thuis- door dit doelpunt bleven de ploeg voelde zich verplicht Waalse doelmond bestoken voluit in het offensief te tot zich een geharrewar van gaan om uit deze benarde jewelste voor de kooi van situatie te geraken. Het op- Bergen afspeelde. Scheids- zet slaagde zodat Bergen op rechter Bots wrong zich uit zijn beurt op de counter was het bos protesterende Een aangewezen. De Zeienaars drachters maar liet zich niet soms hardhandig op de kor- overhalen om het doelpunt rel genomen door de plaat- te valideren. In dit tumult sloegen de Walen bijna raak uit de daaropvolgende counter maar Van Puyvelde wist gelukkig raad met de knal van de ingekomen De Crève. Rond het halfuur ver loren de Zeienaars kapitein Jaak Goossens maar het wa ren de uitgebluste gasten die goedkoop wegkwamen bij een aan kracht missende kopbal van Bordui na een lange raid van Jantje Pie- ters. In het wedstrijdeinde was er nog even sensatie toen Bergen appelleerde voor een strafschop maar Bots bestrafte een vooraf gaande fout van Beugnies tot opluchting van de plaat selijke aanhang. Trainer Van Lerberghe kon vrede nemen met deze nieuwe puntendeling en stak vooral de loftrompet over de inzet van zijn spelers. «Wij heb ben in de eerste helft be wust gekozen voor een af wachtende houding. Dat lesje hebben we in onze vo rige partijen geleerd toen we naderhand het deksel op de neus kregen. Bergen heeft bewezen tot de betere ploegen te behoren. Als een sterk uitverdedigend en ste vig opzittend geheel. De spelers waren unaniem dat in die bewuste faze de bal over de doellijn is geweest. Voor mij was dit moeilijk te beoordelen. Zondag bij kop loper Roeselare duimen wij voor nieuwe puntenwinst, in onze twee laatste uitwed strijden haalden wij toch een 3 op 4. Met het huidig moreel starten wij niet kans loos.» Joost Abens 2* Nationale

De Voorpost | 1983 | | pagina 31