k Kamiel Van Den Meersch wakkert vertrouwen aan S.K. Lebbeke wellicht met Luc De Batselier Tweede opeenvolgende nederlaag Eeckhoudt viseerde tweemaal de deklat in eerste kwartuur K.A.V.D. - Lokerse zaterdag om 20 u. K.A.V.D. en S.K. Aalst op zaterdagavond V.W. Hamme: overeind blijven op F.C. Denderleeuw tv Verrassend sterke bezoekers Net portie geluk 32 - 11.2.1983 - De Voorpost VOETBAL Lokerse SV - Olsa Bakel 0-1. Deze kopstoot van De Bruck leverde geen resultaat op (dm) 1e Provinciale LOKERSE SV - OLSA: 0-2 Deze wedstrijd was voor de thuisploeg reuze belangrijk. Na schorsingen en kwetsuren moesten de SV-ers nu ook hun goalgetter voor onbepaalde tijd missen. De huidige positie in het klassement in acht genomen bleven de onweerswol ken zich boven de Scherpeputstraat opstapelen. Of zou de komst van Olsa voor enige opklaring zorgen? De recht streekse konkurrenten Haaltent en Lovendegem moesten resp-. naar Boelare en Latem. Mits puntengewin kon SV ruimer ademen. Maar de tij wil niet keren voor de SV-ers. Neem nu die eerste helft. Lokerse was overtuigend de meerdere maar o. dat scoren! Hoewel het doel zeven meter en zo veel breed is kwamen de lokale schutters maar niet aan hun trekken. Vraag het maar eens aan Eeckhoudt! Die vond tweemaal die dui velse deklat op zijn weg. En reken maar, worden dat twee treffers dan bleef de zege in de Scherpeputstraat. Rond het halfuur vuurde De Cock dan toch tussen de pa len. Doelman Van Hoorde moest de bal lossen maar de hernemende Olivier zag de bal in de modder voor de doellijn blijven steken. On danks die hemeltergende tegenslagen bleef SV er na de rust in geloven maar de Olsadefensie hield het hoofd koel tot de lokale storm was overgewaaid. Een kwartuur voor tijd be gon Lokerse de tol te betalen voor die geweldige inspan ningen. Het moreel bij de lokalen kreeg een ferme deuk aan de 75* min. toen De Bruyne, na hoekschop van Spitaels, Olsa op voor sprong schoot: 0-1. Tot over maat van ramp blunderde Lambrecht nog vijf min. voor tijd, waarop Jouret de benen nam en Van den Bogaert zonder pardon vloerde: 0-2. Enorm zwaar verdikt voor de lokalen die werkelijk beter verdienden. Door het verras sende gelijkspel van Haal- tert op Boelare en de nog meer verbazende zege van Brakel tegen Heimis is SV naar een onwaarschijnlijk lijkende voorlaatste plaats in de klassering gezakt. Nie mand kan dat geloven maar het is de keiharde realiteit. Chrétien De Nul beseft dat zeer goed: «Het kan verve lend klinken steeds te moe ten verklaren dat we goed spelen maar niet kunnen scoren. En toch is het zo. Na een kwartuur voetbal moest de zege voor ons reeds bin nen schot zijn. Maar het is steeds weer hetzelfde re freintje: wie rondt de kansen af? De sfeer in de ploeg blijft nochtans goed en iedereen spant zich in om de tij te doen keren. Wie weet mis schien zaterdagavond al op Dendermonde. Een vroege treffer zou voor ons een gro te stimulans betekenen en het zelfvertrouwen bij de spelers opvijzelen». De ploegen: LOKERSE SV: Van den Bo gaert, Van Rumst, Lam brecht, Polfiet, Eeckhoudt. Everaert, Maes, Olivier, De Cock, Meerschaut en Mi- chielsen. OLSA: Van Hoorde. Van den Bossche. Wangermez, Note- baert. Van Maldeghem, Ro man, Jouret, Torrekens, Spi taels, Naessens en Roman. André Lokerse SV - Olsa Brakel 0-2. Uitblinker Roman was de draaischijf van de bezoekers (dm) RONSE - S.K. LEBBEKE: 0-2 S.K. Lebbeke is goed op weg om een woordje te gaan meepraten over de tweede plaats in eerste provinciale. Sinds Kamiel Van Den Meersch de plaats als hoofdtrainer ls komen innemen van Fons Dreesen loopt het weer snor bij de Konkelgoedjongens. «Het is duidelijk dat Kamiel Van Den Meersch al direkt het vertrouwen heeft gewon nen van de fanionploeg. De sfeer, die de jongste weken wat vertroebeld was, is op nieuw optimaal, ledereen blijkt terug gemotiveerd te zijn en de lust om goed voet- bed te produceren is weerge keerd in het team», aldus klubleider Eric Buytaert die zondagavond zijn tevreden heid niet onder stoelen of banken stak na de 0-2 zege Ronse-Lebbeke 0-2. De op Ronse. Lebbeekse doelman Rudy In het team van S.K. Lebbe- jaegers wist wel raad met ke ontbrak wegens familiale j„ omstandigheden de Liere- de hoge ballen van de plaat- naai Braeclanans. Kamiel "h)^ spitsen (vh) Van Den Meersch ving diens maar bleek dan toch weer te afwezigheid op met Leo Ver- onmondig om te kunnen sco- hulst als schokbreker te la- ren. Lebbeke. dat voor rust ten fungeren tussen de mid- op voorsprong was gekomen denlijn en de verdediging, dankzij een treffer van Chris Leo is een speler met een Ferket (zo doet hij het al enorme ondervinding en dat verschillende weken na me- kwam op Ronse weer maar kaar), moest na de kamp eens tot uiting. Ronse speel- wisseling een zware druk de inderdaad aardig mee tot doorstaan. De ganse Leb- aan de Lebbeekse backlijn, beekse ploeg spande zich echter terdege in om dat of fensief op te vangen en bleek tenslotte nog zeer ge vaarlijk op uitbraken langs Frank De Grauwe, Chris Ferket en Jean-Pierre Hals. Ronse beging tijdens die pe riode van overwicht wellicht de kapitale fout veel te veel hoge voorzetten voor de muit van Lebbeke te zwie pen. Op dat spelpatroon wisten de Lebbeekse verde digers doorlopend wel raad en was doelman Rudy Jan- segers immers gepast ter plekke om met sukses alle schoten van de plaatselijke aanvallers te weren. Uitblinkers bij Lebbeke: «De volledige ploeg, plus de trainer, zei Eric Buytaert na de match en dat onder schrijft wellicht het feit dat de kameraadschap weer in de ploeg is teruggekeerd. Standaard Wetteren, ook op de loer voor de tweede plaats, is zondag aanstaan de op bezoek op het Konkel- goed. Kan S.K. Lebbeke die fraaie verrichting van de vo rige zondag nog eens over doen, dan ligt inderdaad de weg open voor een sukses- vol seizoeneinde. E.D.M. Weer kompetitievoetbal op zaterdagavond in het Grembergse voetbalstadion. Daar is vanaf 20 u. Lokerse S.V. te gast. Een belangrijke wedstrijd. Voor al voor de bezoekers. Die hebben nu meer dan ooit punten nodig willen ze een eerste provincialer blij ven. Dat is uiteraard gemakkelijker gezegd dan ge daan. In geen enkel geval zal Lokerse in Dendermon de op een geschenk moeten rekenen. In de paarsblau we voetbalkringen werd er deze week uitvoerig van gedachten gewisseld. K.A.V.D. haalde uit de jongste vijf ontmoetingen slechts drie punten. Dat stemt tot ontevredenheid. Niet alleen bij de supporters. Ook bij de klubleiders en zeker niet het minst bij trainer Etienne Borré. «We zijn de jongste weken biezonder zwak uitgeval len op het middenveld, zegt de Dendermondse oefen- meester. Dat is één van de oorzaken waardoor we bijvoprbeeld in Geraardsbergen maar één enkele kans hebben geschapen. Dat is een bedroevende vaststelling. Het wordt nu dringend de tijd dat daar verandering in komt. Iedere speler heeft deze keer extra-onderrich tingen meegekregen en zal voor zijn verantwoorde lijkheid worden gesteld. Een derde opéénvolgende nederlaag kunnen we ons in geen geval veroorloven. Trouwens, in deze tweede ronde hebben we slechts hooguit één flinke prestatie geleverd. Dat was op Denderhoutem. De spelers zijn thans hun supporters een revanche verschuldigd», aldus de Dendermondse oefenmeester. Wellicht zal er enige wijziging zijn in de ploeg, maar een officiële opstelling werd vooralsnog niet vrijge geven. E.D.M. Enkele weken geleden deed S.K. Lebbeke beroep op invaller Luc De Batselier. Luc deed toen een behoorlij ke prestatie en S.K. Lebbeke kwam tot de overtuiging dat deze jonge voetballer bekwaam was om definitief lid te worden van de kern. Volgende zondag vervangt hij allicht Jean-Pierre Hals. Die is immers een zondag geschorst. Het ziet er naar uit dat Danny Vermeir op de linkerflank wordt teruggetrokken en De Batselier een rol toebedeeld krijgt in het centrum van de verdediging. De kans bestaat echter ook dat Frank Braeckmans zijn wederoptreden doet. Algemeen ech ter wordt veronderstelt dat Kamiel Van Den Meersch de voorkeur zal geven aan Luc De Batselier. Volgende week zal de Lebbeekse oefenmeester nog wijzigingen moeten doorvoeren. Dan zijn Luc Van Hauwermeiren en Danny Vermeir geschorst. In ieder geval heeft Kamiel Van Den Meersch nu bewezen dat hij be kwaam is om een ploeg in de eerste provinciale afdeling te leiden. Hij verstaat bovendien de kunst om de spelers te motiveren en op te peppen. Dat is een belangrijke faktor. In ieder geval is S-K. Lebbeke thans tevreden met de gang van zaken. Het leverde in Ronse. zoals blijkt uit een andere bijdrage, een prima verrichting. Thans is de hoop gevestigd dat men ook voor eigen publiek eenzelfde prestatie lukt. Aan Standaard Wetteren, dat nu te gast is aan het Konkelgoed. heeft Lebbeke geen goede herinnering. Tijdens de heenronde ver loor S.K. met 3-1. Het zorgde tot twee keer toe zelf voor een «Wetters» doelpunt. Een derde goal was noch min noch meer een cadeautje. Tenslotte vermelden we nog dat Gino Van Den Berghe deze week de trainingen heeft hervat. Eerder had hij een scheurtje opgelopen net boven de enkel. De opstelling: Jansegers. Hendrickx, Vermeir, De Grauwe, De Batselier (2), Leo Verhulst, Van Hauwer meiren. Lippens, Van Bladel, Van Den Broeck, en Ferket (Heuvinck, Braeckmans, Van Acoleyen). E.D.M. Dit weekeinde worden enkele provinciale voetbal wedstrijden op zaterdag (12 februari) gespeeld. KAV Dendermonde speelt om 20 u. op zijn veld in Gramber gen de derby tegen Lokerse SV. SK Aalst krijgt diezelfde avond, maar dan om 19 u., Racing Boonwijk op bezoek. E.D.M. Bevordering Niet alleen de winst, maar ook de betere verrichting van vorige zondag heeft V.W. Hamme deugd gedaan. Het was nodig ook. Thans krijgt het terug uitzicht op een ereplaats. In het jaar dat «Vigor» 75 jaar bestaat is dat een minimum streefdoel. Men had wel beter verhoopt. Maar tussen hoop en werkelijkheid ligt soms een hemelsbreed verschil. V.W. Hamme reist allicht met deze ploeg naar Den derleeuw. Daar rekent men op een punt. Men is zich echter wel bewust van de zware opdracht. Ook de thuisploeg kan best nog de punten gebruiken. Onze bijdrage vorige week heeft allicht de invallers geprikkeld. Die wonnen deze keer met 1-5 bij leider Ninove. Robbie Smet vertolkte een uitstekende rol. Indien hij verder evolueert is de tijd niet ver meer af dat hij terug een kernspeler wordt. Peter Baert en Frank Van Goethem deden het ook heel flink, terwijl junior Paul Van Hemelrijck als doelman vorderingen maakt. Dat is allemaal hoopgevend voor de toekomst van V.W. Hamme. Intussen naderen de werken aan de nieuwe tribune stilaan hun voltooiing. In de loop van de maand maart zal men dit «pronkstuk» kunnen in gebruik nemen. Dat valt gelijktijdig met het 75 jarig bestaan van de club. Alleen de droom van een promovering gaat niet in vervulling. De ploeg: De Wilde, Van Praet, Boone, Verbustel, Marin, Schud- dinck, De Beule. Van Dam, Vermeir, De Malsche, Vanhaecke. (Van Buyten, Ameinckx en E.D.M. GERAARDSBERGEN - K.A.V.D.: 2-0 De periode van hoogkonjunktuur is blijkbaar achter de rug bij K.A.V.D. Vorige week al verloor het. zij het onverdiend, op eigen terrein tegen Boelare. Thans moest men ook aan de rand van de Vlaamse Ardennen de duimen leggen. Zoals we al vorige week lieten uitschemeren, is voor paarsblauw de tweede plaats in de algemene rangschik king voorgoed verloren. Intussen zijn de Dendermondse klubleiders al aan een veldtocht begonnen in het vooruit zicht van volgend seizoen. Links en rechts wordt gespeurd en navraag gedaan over de kwaliteiten van enkele spelers. K.A.V.D. wil versterken. Het is een noodzaak wil het niet eeuwig een provincialer blijven. In elk geval botste K.A.V.D. vorige week op een biezon der gemotiveerd Geraards bergen. Vooral in de mid denlinie werd het geregeld door zijn opponent over speeld. Globaal genomen waren de lokalen doorlo pend de betere ploeg. Nie mand wou na afloop af breuk doen aan de verdien ste van de thuisploeg. «Die ploeg wilde absoluut beslag leggen op de volle inzet, zegde men zondaga vond aan de Denderboord. Wij konden maar moeilijk reageren tegen een tegen strever die uit de jongste vier wedstrijden zeven pun ten had gepuurd. Voorna melijk op het middenveld trokken wij aan het kortste eind. Dat is nog niet zoveel gebeurd in deze kompetitie. Normaal gezien zijn we in dat kompartiment immers het sterkst. De doelpunten die we moesten toestaan vielen telkens vroeg in iede re speelhelft. Dat was tel kens een ongunstig ogen blik. Ook negatief was de toestand van het speelveld. Dat lag er beslijkt en erbar melijk bij. Dat betekende geen voordeel voor ons. Het is o.a. vroeger al bewezen dat wij op een modderter- rein minder aan ons trekken komen. In Borsbeke werd ons terzake al een eerste les gegeven. Onze ploeg vere nigt wel technisch onderleg de voetballers, maar wan neer ze krachtvoetbal moe ten presenteren, komen ze gewoonlijk tekort. Volgens ingewijden bij de Dender mondse eerste provincialer zou de nederlaag van vorige week op eigen terrein tegen Boelare ook een nefaste rol hebben gespeeld op het mo reel van de spelers. Het blijkt dat zij voornamelijk op de tweede plaats uit waren. Door het verlies, dat eigen lijk niemand vooraf had ver wacht, moest die prijs wor den gegeven. Dat was een morele uppercut die de Den dermondse voetballers blijkbaar in Geraardsber gen nog niet waren te boven gekomen. In ieder geval is het nu zo dat er nog acht wedstrijden te spelen zijn, en dat de Dendermondse spelers, ten opzichte van de supporters de plicht hebben om tot de laatste kompetitie- 'i Frank Schepens vi KAVD, benaderd do< Beerschot (v) match tot het uiterste gaan. Is de tweede plaats allid een verloren zaak, dan moe er in ieder geval gespeet worden voor een ereplaats. Inmiddels menen we te we ten dat de Dendermonds aanvaller Frank Schepeni een paar keer van nabii werd gevolgd door het An! werpse Beerschot. Fran! zelf werd gepolst voor eet eventuele overgang. Hijzei nam tot nogtoe geen beslii sing. In elk geval K.A.V.D. liefst wensen da het deze voetballer kon b« houden. Moest Frank besli» sen om naar een ligaploq op te stappen, dan zou Den dermonde deze gewaardeer de voetballer geen strohalo in de weg leggen. E.D.Mt 2' Provinciale Herleving Sint-Pauwels - Maldegem: 2-3 Een werkelijk suspensrijke wedstrijd zondag aan de Vosse- dreef, kon de weinig talrijk opgekomen toeschouwers voldoende bekoren maar had uiteindelijk tot gevolg dat de thuisploeg weer in de achterste regionen verzeilt. Bij de tegenstanders uit Maldegem was in de loop van vorige week wel een trainerswissel doorgevoerd en deze ingreep had zeker een duidelijke invloed op die ploeg. In Zoverre zelfs dat de mannen van trainer Samson hierop geen greep kregen en moesten toezien hoe in de 30ste minuut een knap opgezette Maldegem- se aktie werd omgebogen door Van de Velde. Betaald antwoord kwam er echter al gauw wanneer 'ontdekking' van de laatste weken. Mark Raes. zijn ploeg weer langs zij bracht op aangeven van Barthier, in de 40ste minuut. In de tweede helft kwam de thuisploeg iets beter voor de dag maar bleef vooral de mindere in de menigvuldige duels. Het ging er bij deze wel stevig aan toe, zodat het niet moest verwonderen dat er een gastspeler van het terrein werd gestuurd na een tweede boeking. On danks deze numerieke min derheid bleef het bezoekend elftal op zijn kansje azen en kon Baert bij het ingaan van het laatste kwartier een foutje in de Pauwelsverdedi- ging afstraffen. Geel-zwart reageerde niet minder hevig en plukte pas in de 87ste minuut daar de vruchten van, wanneer Jan Demedts op erg autoritaire wijze een persoonlijke doorbraak in doelpunt omzette. Met deze gelijke stand (2-2) meendi J iedereen het wel voor bezie maar in de allerlaatste mi nuut glipte de beste Maldi I. gemspeler Baert doorhe«P" een slecht opgezette buitel spelval en zette keepe Heremans op het verkeerd been. Al bij al een wat onaang |c] naam, zelfs bitter, eind ac een wedstrijd welke vo< Herleving dé gelègenhei moest worden om definitis M 1 uit de bedreigde zone weg Ua raken. Nu is het dus zo da!lcil de Wase formatie maar I puntje voorsprong meer tell op Waarschoot en Maldfr w gem (de 13de en 14de in d stand). Zondag reizen d« :3 geel-zwarten naar Evergem 3a' een formatie die dit seizoetp1 bijzonder goed begon mat daarna fel afzwakte. Een ge 0(31 legenheid misschien om e verrassing te bewerken Mm Sporting Sint-Gillis - Herleving Vrasene: 1-0 Van datzelfde geluk hadden de blauw-witten in deze blijven zij flink de puntjXtt wedstrijd zeker niet te klagen, want over de ganse duur sprokkelen en komt een tile sor bekeken waren de bezoekers niet slechter maar naar het wel erg dichtbij. De nek toch' einde van de tweede helft toe waren diezelfde Vrasenaars aan-nek met Ertvelde is o| irlm aan het eind van hun krachten. dit moment verre van beslii thm en het wordt dan ook nil uh In de eerste periode daaren- nuten dwong de thuisploeg uitgesloten dat de beslii thel tegen kwamen de mannen immers een paar hoek- sing pas eind maart zal val ikeli van trainer Goemaere zeer schoppen af en op één daar- len wanneer Sporting h oef gezwind voor de dag en van, miste Guy het leder dat Ertvelde zijn kansen moe jn r mochten zeker als de beste middenin een tros spelers verdedigen. Voor de rei genL ploeg op het veld worden viel. Uit deze onoverzichte- staat blauw-wit nog voaselp omschreven, dit ondanks de Hjke situatie werd de bal ten vier derby's (tegen Robu rijd afwezigheid van de gekwet- lange leste bemachtigd door Temse en Sint-Pauweli ig h« ste Van Puymbroeck, hun «verdediger» Martin Van der thuis en tegen Kemzeke uit i zi alomgeprezen draaischijf in Weecken die tussen een bos en drie minder verontrusten rc. het middenveld. Daar kwa- benen door in doel besloot, de ontmoetingen namelijk »am men zelfs open doelkansen Een naar velen zeggen ge- weg naar Oostakker M van, onder andere wanneer vleide overwinning die Waarschoot, en nu zondag Luk Van de Vijver vinnig in vooral door de wijze waarop thuis tegen Adegem. Vei 1 de ruimte werd gestuurd en ze tot stand kwam niet voor hangt natuurlijk af van hr een lokale verdediger de bal niets werd bediskussieerd feit of Sporting in de komen van de lijn weghaalde. Even door de gasten. Dat zal Da- de weken gespaard blijf! later kwam Ludo Lardenoit neel en de zijnen echter van kwetsuren of boe erg dicht bij een verdiende geen zorg zijn want afgaan- kingen. de op de droge cijfertaal treffer: zijn schot ging rake lings naast de grijphanden van keeper Van Hoecke, maar ook naast de staak. Na een deugddoende pauze herstelden de mannen van trainer Daneel het even wicht en begonnen dadelijk beter te kombineren. Vooral Franssens en De Kerf liepen de ziel uit hun "lijf om keeper D'Hondt te bedreigen. Deze stond echter steevast op de goede plaats, ook wanneer vooral aanvoerder Fran- ckaert vanuit de tweede lijn zijn kans ging. Aan de over zijde was het ook nog een keertje warm toen de mee- doorgespurte Luk Van de Vijver door broer Mark werd aangespeeld, maar de open kans nog pal op de vallende thui8doelman plaatste. Bij een felle schermutseling werd even daarna Vrasene- keeper D'Hondt lichtjes ge kwetst en dat effende met een de weg naar een lokale overwinning. In de slotmi- beg I Te Robur - Gandasparta 5-0. Roburkapitein Coen trekt ten L aanval (vh)

De Voorpost | 1983 | | pagina 32