Guido Catrysse de spelbepalende figuur Manta Sport reeds vijfmaal laureaat van de fair-play Doelman Braeckman hield Eksaarde Lokale defensie in gebreke Dik verdiend maar skore moest nog hoger liggen Niet skoren, geen punten van overwinning Ook in modder of in brij, Dullaert is er steeds bij VOETBAL S.K. Grambergen is bijzonder tevreden over Guido Catrys- se. Hij werd aan het eind van vorig seizoen weggekocht bij K.A.V.D. en onmiddellijk werd hij titularis zodat hij zich voortdurend in de kijker speelde. Grambergen is niet alleen tevreden over deze voetballer omwille van zijn technische onderlegdheid en algehele inzet. Hij laat zich ook opmerken als een voorbeeldige klubspeler. In ieder geval vindt men de transier bij S.K. Grambergen tenvolle geslaagd. Tegen S.K. Aalst was Ca- trysse andermaal de spelbe- palende figuur. Op het mid- SK Grembergen-SK Aalst 2-1. Guido Cattrysse, ex- KAVD, rendeert tenvolle bij SK Grembergen (v) denveld is hij de dirigent. Hij verslaat niet alleen de kunst om zich vrij te spelen, hij weet vooral wanneer hij zijn maats in de akties moet betrekken. Met de medewer king van Guido Catrysse is S.K. Grembergen al gere geld tot scoren gekomen. Dat was trouwens ook tegen S.K. Aalst het geval. In de allerlaatste minuut omzeilde hij drie tegenstre vers. Vervolgens lokte hij de bezoekende doelman in een valstrik en liet dan zijn col lega Chris Buydts toe om toe te slaan. Dat doelpunt bete kende een punt meer voor S.K. Grembergen. Of die overwinning nu de logische weergave was? Daarover voorzitter Herman Burghgraeve: «Eigenlijk hebben we deze keer wel iets van het goede te veel gekregen. Maar dat is nu eenmaal voetbal. In de eerste helft toonde Aalst zich voornamelijk op het- technische vlak de beter uit gebalanceerde ploeg. Na twee minuten kwam het op voorsprong langs Garry De Kinder. Later moest onze doelman tussenbeide ko men toen Johan Spanoghe uithaalde. Alhoewel wij de kans kregen om nog net voor de rust op gelijke hoogte te komen, ben ik van oordeel dat de minieme voorsprong van de bezoekers aan de kampwisseling als verdiend kan worden bestempeld. In de tweede helft zijn we als fysisch betere ploeg meer in de match gekomen. Bij Aalst bleken enkele spelers over hun beste krachten heen. Uit een aktie tussen Johan Hofman en Johan Baert en een misser van de bezoe kende doelman kwam Grembergen op gelijke hoogte. Wij zijn toen blijven drukken met het reeds be kende gevolg tijdens de al lerlaatste minuut. Zondag moeten we naar Kallo. De bal rolt blijkbaar de laatste tijd voor ons. Mis- scien kunnen we daar reali seren wat weinigen ver wachten». E.D.M. De lokalen werden verleden week wel ontnuchterd op Klinge maar hadden nog steeds uitzicht op een tweede plaats waarvoor nog een vijftal ploegen in aanmerking komen. Dat betekende echter dat tegen Meerdonk niets mocht te grabbel gegooid worden. Voor Dullaert en Co zat er niets anders op dan van bij de aanvang alle registers open te trekken. Die goede wil was wel aan wezig bij de lokalen maar ditmaal was de staat van het veld de grote spelbreker. Van behoorlijke kombina- ties kon hier geen sprake zijn. Ofwel was de spek gladde bal ongrijpbaar op de grasstroken ofwel bleef hij in de blubber steken. Van lage voorzetten over de grond kon niets in huis ko men. Dan maar in de hoogte geprobeerd! Veel verdedi gers zullen maandagoch tend met een «houten kop» rondgelopen hebben en dat was nu eens niet van het boemelen. Alle kopballen- gekheid op een stokje, Moer- beke probeerde er iets van te maken en brak regelma tig uit langs de nog groene zones. Van daaruit trachtte men Dullaert te bereiken. Rond het halfuur weer zo'n uitbraak op rechts van Van Gaever. De Meerdonkdefen- sie stond op een voorzet te wachten maar Mare haalde zelf uit en met sukses: 1-0. FC Eksaarde - Edeboys 0-0. Een fors duel voor het lokale doel (dm) Na de verkwikkende koffie kregen we hetzelfde scena rio. Meerdonk kon enkel zijn moed inbrengen. Na een modderballet glipte Dul laert tussen drie verdedi gers en skoorde 2-0 met een knal tussen paal en doel man. Een typisch Dullaert- doelpunt dat René Van der Gijp nu van hem gekopieerd heeft. Een goeie tien min. voor tijd dook Rudi Saman het strafschopgebied bin nen en vroeg niet liever, on danks de modder, dan om- vergelegd worden. De pe nalty werd zonder proble men door Dullaert binnen- geknald: 3-0. Moerbeke was nu tevreden en Meerdonk zag het niet meer zitten. Bei de ploegen verlangden maar één zaak: zo gauw mo gelijk de warme kleedka mers opzoeken. Wie er niet kon mee lachen was de ter reinverzorger. Zo nog een paar modderduels en je kon een kruisje maken over alle goede intenties om de gras mat voetbalklaar te maken. Ook de verantwoordelijke voor de spelersuitrusting zat er met een bedenkelijk ge zicht bij. Waren dat eens groene shirts geweest? Meewarig stopte hij die blubbermassa in de koffer en verliet de kleedkamer, één spoor van water achter laten! (andré) Boonwijk - Bazel 2-2 De verdediging van Racing Boonwijk heeft tijdens de tweede helft van de wed strijd tegen Bazel gefaald. Toen de thuisploeg met 2-0 aan de winst stond, werden enkele spelers betrapt op te kortkomingen. Dat leidde in extremis nog tot een punten- deling. Speler-trainer Leo Pissens over de match: «De eerste helft verliep ver deeld. Na een kwartier be zoekend overwicht kwamen wij meer in de wedstrijd. Eddy Van Ransbeeck, Pierre Moerenhout en Ronny De Feyter kwamen even aan dringen. Doelpunten kwa men er in die eerste helft niet uit voort. SK Lokeren - Beervelde 1-0. Het elftal van SK Lokeren werd drastisch verjongd en i leverde resultaat op want Beervelde werd met lege handen huiswaarts gestuurd (dm) SK Lokeren - SK Beervelde: 1-0 De blauwwitten van Puttenen hadden vorige week op Oostakker de smaak van de zege nog eens geproefd. Een overwinning die zeker op tijd kwam. Beervelde leefde in de wolken na de klinkende viktorie tegen koploper Overmere waarvan kwatongen beweren dat ze niet willen promoveren. De bezoekers zullen wel alles veil hebben voor de twee punten want htm plaatselijke rivaal Dynamo staat één punt voor. terend redden. De bezoekers verloren blijkbaar de moed en SK Lo- keren was dik tevreden met deze nieuwe overwinninj die de toekomst toch we! t wat rooskleuriger maakt. Beervelde verspeelde op Puttenen zijn laatste aspira- SK Beervelde probeerde wel direkt veldoverwicht af te dwingen maar SK Lokeren liet zomaar niet begaan en trok naderhand het wed- strijdlaken naar zich toe. Het Beerveldse doelgebied werd meteen het strijdtoneel van onafgebroken Puttenen- aanvallen. Alle hens werd aan bezoekend dek geroe pen want de schermutselin gen bleven zich opstapelen. Na zo'n geharrewar stond Geert Verhaegen (heeft daar een fijne neus voor) op de goede plaats om af te ron den: 1-0. Luc Marchand, die nu vooraan werd uitge speeld, was een bestendige boeman voor de Beervelde- defensie maar liet kort voor de rust een reuzekans lig gen om zijn ploeg op verdere voorsprong te koppen. In de beginperiode van de tweede helft kregen we dan toch een bezoekende neus aan het venster maar ze konden nooit een werkelijk uitgespeelde doelkans scheppen. Azarkan kreeg dan nog een lokale kans maar schoot over. Patrick Van Hoecke probeerde het met een loeier van buiten de backlijn maar een attente Beerveldeportier kon schit- ties voor een derde plaat! [ea( en moet met lede ogen toe zien hoe hun gebuur Dyna mo verder van SK weg schuift. SK Lokerendirigent Jef D'Haen stak zijn tevre denheid niet onder stoelen of banken: «Op uitzondering van het vierde kwartuui hadden we de wedstrijd vol ledig in handen. De uitslag kon zelfs veel hoger liggen mits het lukken van tenmin ste twee reuzekansen. Maai kom, die vier punten uit laatste twee wedstrijden zijn voor ons een stimulant om van de rest van de kom-M 1 petitie nog iets te maken.» (andré] Haasdonk - Heikant 0-2 Dat is meteen de krachtlijn welke in deze wedstrijd eens te meer naar voren kwam. De Red Stars speel den immers een goede partij maar faalden grovelijk in de afwerking en lieten zich ook al te gemakkelijk vloeren in de verdediging. Vele uitge speeld kansen gingen allen verloren maar aan de over zijde werd keurig getalmd tot een strafschop uit de lucht viel. Een Zeienaar werd immers door Verhelst neergehaald. Deze straf schop werd door Van de Vel de omgezet. Deze tegenslag ten spijt bleven vooral Ver- straeten, Cathoir en Steve- linck htm kans gaan maar een beetje geluk en precisie hielden hen van een gelijk stellend doelpunt. In de 80e minuut kwam er dan defini tief orde op zaken omdat Van den Driessche eerst de lokale verdediging dolde en dan nog doelman Van Moe- seke tegenvoets nam. k KXG Wt raa itui - j jralé Hoe het ook zij, door d«| veertiende nederlaag het seizoen raken de Stars 1 een bijna uitzichtloze posit!» t en kunnen zich enkel trooa ten met de gedachte da heel wat kollega-staartploe gen ook in het verlies ging en tijdens dit weekend Wordt het zondag nog eeni juichen tijdens de verplaat sing naar Meldert of nemen de rood-gelen de rode lan taarn over. LIEFHEBBERSVOETBAL 3e Provinciale Grembergen - Aalst 2-f 34- 11.2.1983-De Voorpost Meer dan vijftien jaar aktief in korporatief voetbal Eksaarde - Edeboys: 0-0 Hoe had Eksaarde de pil tegen hekkensluiter Kalken verteerd? We kunnen aannemen dat er een hartig woordje gevallen is en dat de lokalen gebrand lagen op een klinkende revanche die ze hun bestuur en supporters schuldig waren. Zou Edeboys het gelag moeten betalen? Die hadden vorige week ook al een zware nederlaag geslikt. Dus twee geprikkelde ploegen aan de aftrap! Eksaarde liet aanstonds zijn motivatie blijken en nam doorlopend het initiatief. De bezoekende doelman Braeckman speelde echter een knalpartij en hield er, tot lokale wanhoop, alles uit wat in zijn bereik kwam. De eerste helft kon Edeboys nog min of meer gelijke tred hou den. Op het, ondanks de weersomstandigheden, uit stekende tenrein van Eks aarde was middenveldspel troef. Een inzenden van Jo Dhondt werd verlengd tot bij Michaël Van Bocxlaer maar diens schot keilde juist naast de paal buiten. Aan de 40* min. zag elke toe schouwer een vrijschop van Alex Van Bocxlaer in doel verdwijnen maar Braeck man wuifde het gevaar in extremis weg. Zijn vis-êi-vis Luc Stevens stond integen deel te verkleumen van de kou en droomde waarschijn lijk van zonnige en warme oorden. Daar kreeg hij ruim schoots de tijd voor. Na de rust pakte Eksaarde uit met een dol kwartuurtje. De ene aanval na de andere liep echter spaak op die duivelse Braeckman. Vooral de wijze waarop hij replikeerde op een schot va Michaël Van Bocxlaer na inzenden van Jo Dhondt verdiende alle lof. En het Braeckmanfestival ging onverpoosd verder. Eerst op kopstoot van Jo Dhondt dan op een kogel van Jo Van Driessche. Ede boys kon niet anders dan spekuleren op een counter en verder hopen dat hun doelman de vedette bleef spelen. En dat deed hijl Een mirakelsave op schot van Patrick De Vos redde Ede boys nog maar eens van de nederlaag. Eén moment kwamen de lokalen in verle genheid toen de bezoekende spits op de vlucht sloeg en slechts door een ultieme in spanning van Jules Kint (al tijd bij de pinken) kon ge stopt worden. Een zeer zwakke scheidsrechter Nuy- tinck deed dan nog zijn duit in het Wetterse zakje door tweemaal een flagrante strafschopfout op Dhondt door de vingers te zien. Eks aarde zal zich Braeckman nog lang herinneren! (andré) FC Eksaarde-Edeboys 0-0. Een lokale verdediger kan ontzetten zodat ook deze bezoekende aanval werd onderschept (dm) Boonwijk-Bazel 2-2. Eddy Van Ransbeeck scoorde de tweede Boonwijkse goal (v) Na de hervatting zou daarin verandering komen. Na vijf minuten werd een overtre ding begaan op Eddy Van Ransbeeck. Een penalty volgde. Die werd door Ron ny De Feyter binnengetrapt. Een paar minuten later ver dubbelde Eddy Van Rans beeck de cijfers nadat voor dien Marc Willems en Pierre Moerenhout in de aktie wa ren betrokken. Wie dacht dat we meteen op rozen za ten had bet verkeerd voor. Die gedachtengang was nochtans bij enkele spelers levendig. Zij vergaten zowaV hun defensieve opdracht. Twee tekortkomingen wer den afgestraft waardoor we uiteindelijk nog een punt moesten prijsgeven. Naar mijn gevoelen hadden we zeker en vast beslag moeten leggen op beide winstpun ten», aldus Leo Pissens. We willen nog onderstrepen dat Ronny De Feyter zowat de centrale figuur was bij Boonwijk. Hij vertolkte de funktie van teruggetrokken midvoor. Hij evolueerde bestendig tusseri de aanval en de middenlinie. Dat gaf Racing geregeld impulsen die twee doelpunten voor gevolg hadden, maar die daarna enigszins aan waar de verloren ten gevolge van een falen van de achterhoe de. Wij vermelden nog dat de wedstrijd SK Aalst - Ra cing Boonwijk nu zaterdag avond om 19 u wordt betwist. E.D.M. Naast al tientallen Jaren steun aan Sparta Waasmunster namen de sportieve amgemst van de firma ln 1966 het initiatief tot stichting van een korporatieve klub. Verschillend! jonge werknemers waren wel aangesloten bi] een provinciale ploeg maar kwamen ofw#l dat tikkeltje klasse te kort of waren reeds te oud om nog gensters te slaan in dit fanionteams. De voetbalmikrobe liet hen echter niet k>B en met medewerking en steun vat de direktie werd een klub geboren die 's zaterdags aantrad in het korporatief voetbal. Het werd niet direkt een hoogvlieger. Was ook de be doeling niet! Manta Sport werd gesticht om zijn werk nemers de gelegenheid te geven hun geliefde sport te blijven beoefenen zonder fi nanciële inzet. Aan pun ten- gewin zijn geen premies verbonden, hoogstens een paar konsumptiebonnetjes. De dirigenten bereikten daarmee nog een ander ob- jektief: de spelers leerden elkaar kennen en waarde ren in andere omstandighe den dn de dagelijkse werk sfeer. Wat bewijst dat de firma ook belang hecht aan menselijke kontakten, het geen hedendaags al eens over het hoofd gezien wordt. Geen ronkende titels, geen vedetten Neen, Manta Sport werd nog geen kampioen of bekerwin naar. Dat kon misschien reeds gelukt zijn had het de Wa8e spelersmarkt afgeran seld en vedetten aangetrok ken. Maar dat typeert nu juist de dirigenten: liever een minder getalenteerde werknemer de kans geven om aan zijn sportieve trek ken te komen dan een «huurling» binnenhalen die enkel denkt aan eigen pres tige en meestal een sfeer van ongenoegen nalaat bij de anderen. Spelers die bij Manta Sport willen aantre den weten aan welke regels zich te houden: onsportief gedrag wordt niet geduld! In dat perspektief is het dan ook niet verwonderlijk dat de ploeg reeds vijfmaal lau reaat werd van de fair-play rangschikking. Éénmaal veroverde de klub zélfs de Wisselbeker voor de Fairste Ploeg van gans de provin cie. Een referentie die boek delen spreekt en waarvoor we de ploeg eens in het zonnetje willen plaatsen. Zij zorgen voor het sportief beleid Direktie en spelers stellen het volste vertrouwen in vol gende personen die zorgen voor de administratieve el materiële geplogenhedei die bij zo'n ploeg dienen ver vuld: erevoorzitters R. Tad en Jozef Van Cleurenbergen, voorzitter J. De Wispelaere, ondervoorzitter R. De Pauw, penningmeester en sekreta ris Lucien De Fré, kommifr sarissen Luc Keymolen en Fr. De Clercq. Manta Sport heeft besliit wind in de zeilen maar blijft bescheiden twee hoofddoe len nastreven: fair-play volledige inzet. André Setok Groen-Wit - Wembley 6-2 Eindelijk de eerste thuisze ge voor Groen-Wit en wel met afgetekende cijfers. Wembley speelde de eerste helft nog goed mee, maar deemsterde na de rust volle dig weg. Marc Baeyens had al vlug gescoord maar Van De Meersche had dat ongedaan gemaakt. Op slag van rust kwam Groen-Wit weer voor als na hoekshop Fred De Grom inschoot (2-1). Dezelf de speler had even tevoren een mooi inzenden van Van der Biest gemist. Groen-Wit nam dan resoluut het wedstrijdheft in handen kreeg heel wat kansen en benutte ze ook Karei De Gra ve, De Grom en Baeyens troffen raak eer Wembley er in slaagde een tweede doel punt aan te tekenen. Chi tian De Grave legde de eind cijfers vast. Pierre Van F gen kwam nocj dicht bij e doelpunt. Bij Groen-Wit kwamen win De Grom en CamillJt Meyts na de rust in de plol voor William Verleysen Rudy Van der Biest. Setok Aalst Leeuwerik Lede Drei Moorsel De Pluim Aalst - Blauw-W Aalst 1-fll Groen Wit Erembodegem L Wembley Aalst 6-J|f Apostelken Aalst - Areni_ nen Aalst 6-JJ» Moorselbaan Aalst - Aalst Tijl Snas Aalst - Molen! Opwijk jljw/ï Moerbeke - Meerdonk: 3-0

De Voorpost | 1983 | | pagina 34