j'tJ';l ij IDré Temmerman, «thuis» n de modder Eenrichtingsverkeer Het enige doelpunt langs Patrick Verleyen Sportkring De Klinge scheidt zich weer af 4" Provinciale Drie doelpunten in laatste kwartier Twee goals van Aloïs De Bleser tew- VOETBAL De Voorpost - 11.2.1983 - 35 Wichelen - Moorgel 8-1 SK Wichelen heeft maar weinig moeite gehad om Schroevers Moorsel op af- itand te houden. Tien minu ten voor de wedstrijd had den zich nog maar acht be- toekende spelers gemeld. Toen uiteindelijk het ver treksignaal werd gegeven kon men met tien man de wedstrijd aanvatten. Uit dergelijke situaties moeten we dan toch wel besluiten de malaise groot moet zijn bij de Moorselse vierde provincialen Hoe dan ook, Wichelen had het gemakke lijk met deze ploeg. Al na tien minuten stonden ge ruststellende 3-0 cijfers op het bord, na doelpunten van Jacques Steeman en twee keer Eddy De Winter. Eigen lijk hadden die cijfers nog grotere vormen kunnen aan nemen. In ieder geval legde de thuisploeg na de hervat ting verder een rustig meesterschap aan de dag met doelpunten waarin o.a. Ronny Hoentjes en Etienne Heestermans betrokken Gemakkelijke prooi dus voor SK Wichelen. Minder gemakkelijk zal het allicht komende speeldag verlo pen. Dan onderneemt men de verplaatsing naar Wilskracht Gijzegem dat won bij Juventus Schoonaar- de. Gijzegem beoogt de tweede plaats en de hier mee samenhangende pro movering naar derde pro vinciale. De Wichelaars zul len zich allicht de tanden stuk moeten bijten, willen ze Bart Strynckx, de keeper in Gijzegem een punt weg- van SK Wichelen, zal zich kapen. in Gijzegem moeten schrap E.D.M. zetten (vw) luv. Schoonaarde - Gijzegem: 0-1 Hst ls niet de eerste keer dat Juventus Schoonaarde een ganse mand doelpunten lukt, maar de daaropvolgende wedstrijd zelfs niet eens tot scoren komt. Ook dat was nu het geval. Vorige week 0-8 bij Moorsel. Deze keer 0-1 verlies eigen veld. Of dat de juiste weergave na een tekortkoming in de is? verdediging». •Neen, zegt klubleider Os- Doelman Ronny Smetrijns Beuckelare. Een gelijk- van Wilskracht Gijzegem spel had een juiste uitslag meent dat zijn ploeg ver- geweest. We hebben tijdens diend beslag heeft gelegd de wedstrijd geregeld ge- op de zege. Mts teageerd en meer dan ééns «Kijk, zegt Ronny. Tijdens rijn we dicht bij een doel- het grootste gedeelte van de punt gekomen. Dat was on- wedstrijd waren wij de do- dermeer het geval langs Hu- minerende ploeg. We heb- bert Adam en later langs ben slechts twintig minuten Guy Clement. Die trof de bet initiatief aan de thuis- doelpaal. Met wat geluk zat ploeg moeten laten. Dat was zeker een doelpunt in. tijdens het begin van de Vierde provinciale I Het is nu wel duidelijk dat de oranjehemden uiteinde lijk hun regelmatig presteren in deze kompetitie ook gaan bekronen met een titel. Zondag werd de als moeilijk omschreven verplaatsing naar Rupelmonde afgesloten met een ruime 2-5-overwinning, een wed strijd die vooral werd gekenmerkt door de drie doel punten van Cocquyt en het biezonder sterke spel van Paul Reyns. Bij de direkte achtervolger Jong Vlaanderen Kruibeke liep het niet zo naar wens, tijdens de uitwedstrijd bij Kieldrecht. De jeugdige thuisploeg ging er immers kien tegenaan en kwam al vroeg aan de leiding na een flater in de Kruibeekse defensie. Blauw-wit raak te via De Bock dan wel op gelijke hoogte maar verder raakte het niet, ondanks open doelkansen voor Frank Milliam. Op de derde plaats staan momenteel weer twee ploegen met name Sparta Waasmunster, dat zondag een vrije speeldag had, en Moerbeke, dat thuis afstand nam van Meerdonk met 3-0 cijfers. Gerda greep de kans op winst niet en mocht met het 1-1 resultaat tegen Herleving Sinaai zelfs niet mopperen. Tielrode en Klein Laar Vrasene hielden ook mekaar in evenwicht (2-2) en blijven zodoende in de middenmoot hangen. Dat de White Boys nog eens wonnen - met 3-0 tegen Hoogeinde - is wel opwekkend nieuws maar eigen lijk niet zo belangrijk meer, net zoals het feit dat de wedstrijd Verrebroek - Straatje Stekene werd uitge steld wegens onbespeelbaar terrein. Komende speeldag biedt voldoende spankracht in de wetenschap dat leider Klinge het aan eigen huis mag opnemen tegen het wat uitgebluste Gerda Sint-Ni- klaas. Voor grd8n-wit allicht de laatste kans om zich voor in het klassement te handhaven. Ook de wed strijd tussen Kruibeke en Tielrode lijkt het volgen waard want de thuisploeg is nog steeds ongeslagen en hoopt dat tot het einde van dit seizoen te kunnen volhouden. Verder is Waasmunster ook nog niet zo dadelijk in veilige haven met de verplaatsing naar Hoogeinde en lijkt alleen Moerbeke voor de uitwed strijd naar Straatje met recht zegezeker. De resteren de drie partijen tussen Sinaai-White Boys, Vrasene- Verrebroek en Meerdonk-Rupelmonde betekenen niet zo veel meer voor het klassement maar zijn misschien wel belangrijk voor de betrokken elftallen, met het oog op de nabije toekomst. (mcmil) tuur Anderzijds is het bezoekend tweede helft. Daarna heb- loelpunt tot stand gekomen ben we ons terug herpakt en gens zijn we zelfs een paar keer gaan dreigen. Petje af voor mijn Schoonaardse kollega. Die man heeft naar mijn ge voelen meerdere doelpun ten verhinderd. Wij zijn tij dens de eerste helft tot sco ren gekomen langs Patrick Verleyen. In ieder geval komt deze zege ons wel goed van pas. Ik hoef het hier zeker niet onder stoelen of banken te steken dat we de tweede plaats beogen in deze kompetitie. Daar zit ook een promovering aan vast. Het is met dat doel voor ogen dat we thans in iedere wedstrijd tot het uiterste gaan. De kans om de titel te winnen zit er vol- mij niet meer in. Daar voor is de voorsprong van Opstal te groot. Ik bedoel hiermee ook het feit dat deze ploeg twee wedstrijden min der heeft gespeeld en veron derstel dat zij dié met een overwinning zal afsluiten,» aldus de Gijzegemse doelman. Wilskracht krijgt nu Wiche len op bezoek. Geen gemak kelijke prooi, maar wil men de tweede plaats blijven beogen, dan mag er op eigen terrein niet verloren wor den. Aan Schoonaarde nu de gelegenheid om zich te herpakken na deze thuisne derlaag. Of het in Erembo- degem gemakkelijk zal gaan is een ander paar mouwen. E.D.M. SCHIETEN lutterzele - S.K. Erembodegem: 3-1 wedstrijd tussen Lutterzele en S.K. Erembodegem is zr op het randje af kunnen doorgaan. En zware regenbui voor het begin van de match herschiep het veld in een tar modderbad. Dat was niet voor iedereen een ideale Ituatie. Blijkbaar wel voor Dré Temmerman, die op het »ld evolueerde als een duiveltje dat de tegenstrever meer rst berokkende dan hem lief was. Klubleider Paul Roels fer het verloop van de match: «Temmerman was inder- aad bij ons de apelbepalende figuur. In de modder bleek ij thuis te zijn. Maar wat wil je. Hij is een pluimgewicht at flink nat gemaakt, hooguit vijftig kilogram weegt, pelers met een zwaardere lichaamsbouw haddr n het veel toellijker. In ieder geval hebben we de wedstrijd doorlopend gedo mineerd. Tijdens de eerste tien minuten kregen we en kele doelrijpe kansen. Na tien minuten zijn we tot sco ren gekomen. Een hoek schop getrapt door Rivera werd in het bezit van Chou De Bleeckere getrapt. Die had gezien dat Dré Temmer man totaal vrij stond. Dat was een ideale kans, oor deelde de Chou. Hij bedien de zijn kollega die metéén Lutterzele op winst schoot. Nadien kregen de plaatselij ken nog verschillende kan sen om de afstand met de opponent te vergroten. Eddy Van Puyvelde kogelde nog wel eens op de deklat en liet daarna een kans voorbij gaan toen hij oog in oog met Rp. Lebbeke Baardegem 4-1 lutterzele - Erembodegem 3-1. Erembodegem verplaatste zich niet alleen vor een modderbad maar ook voor een nederlaag naar Lutterzele (vh) Rapide Lebbeke heeft het te gen Baardegem een flink stuk moeilijker gehad, dan de uitslag laat vermoeden. Sekretaris Eddy Van Over- straeten geeft dat trouwens grif toe. «Halfweg de eerste helft zijn we via een owndoelpunt op voorsprong gekomen. Net voor het ingaan van de rust hebben de bezoekers gelijk gesteld. Na de hervatting hebben we een halfuur het onderspit moeten delven. Baardegem was doorlopend in het offensief. Op een be paald ogenblik vreesde ik zelfs voor een nederlaag. Maar met nog een kwartier te spelen konden we op een tegenaanval en via Ronny Sanders op voorsprong ko men. Dat was enigszins te gen de verwachtingen in. Voor de bezoekers zich goed en wel van deze opdoffer hadden hersteld hadden we reeds een tweede keer ge scoord. Deze maal langs Hans Van Damme. Metéén had de wedstrijd een defini tieve wending genomen. Baardegem had blijkbaar de kracht niet meer om te rea geren. Met nog ruim vijf mi nuten te spelen heeft Edwin Van Belle ons dan nog op 4-1 gebracht. Rekening houden de met het verloop van de wedstrijd zou je toch wel mogen stellen dat deze over- Bij schuttersmaatschappij Den Engel te Nieuwkerken werd de 15-jarige Timmy Van Kerkchove koning. In zijn eerste jaar als schutter volgt hij reeds Alfons Bressinck óp. (dw) de bezoekende doelman stond. Het verkijken van al die kansen moet wel erg op de heupen van De Bleeckere gewerkt hebben. Aan de rust flapte hij er een paar krachtwoorden uit en wees enkele spelers op een te overdreven individualiteit. Chou's woorden hadden uit werking. De tweede helft was nauwelijks drie minu ten op gang of Rivera open de het vuur. Metéén zat de thuisploeg op rozen en kon ze rustig haar meesterschap aan de dag leggen. Op een tegenaanval kwamen de be zoekers wel even langszij, maar toen later in de tweede helft Eddy Van Puyvelde een wandelingetje maakte langsheen de lijn, de bal doorspeelde naar De Bleec kere die hem vervolgens in het doelgebied dropte, waar de «witte» Moyens zich be vond, en die dan de netten deed trillen. Wel ja, toen was onze zege een zeker heid,» zegt klubleider Paul Roels. Of die zege verdiend was? «De cijfers hadden dubbel zo hoog kunnen geweest zijn, zegt de Lutterzeelse klubleider. Maar eens de winst op zak, worden alle verloren kansen eenmaal vergeten.» Zondag speelt Lutterzele op Hofstade, een rechtstreekse konkurrent, die maar op een paar punten afstand volgt. Daarna moet Lutterzele naar Baardegem en vervolgens is het feest in de klub. Op za- erdag 26 februari wordt im- ners een dansfeest georga- liseerd. Niet uitgesloten dat «den Temmer» ook daar de centrale figuur wordt. E.D.M. Benny Minnebo schoot zich koning van schuttersmaat schappij Concordia uit Ap pels in de derde ronde. Tweede werd Clement Dau- we (v) Hans Van Damme (Rapide Lebbeke) winning in veel te sterke cijfers is uitgedrukt. Maar voetbal is nu eenmaal voet bal. In het verleden hebben we al punten moeten prijs geven die we logischerwijze hadden moeten winnen. Thans is het omgekeerd. Wij mogen ook eens geluk heb ben», aldus Eddy Van Over- Zondag staat Rapide alvast voor de moeilijkste opdracht in deze kompetitie. Het reist naar Eendracht Opstal. Eer lijk gezegd, we geven er de Rapideboys geen schijn van kans. E.D.M. Guy Jacobs van Baardegem (c) jutterzele - Erembodegem 3-1. De Sint-Gillissenaars bleven baas op hun eigen zeer modderig terrein (vh) Lokaalhouder Jules Van Hoorde van Sparta Appels (v) Appels - Welle 3-1 In de wedstrijd Sparta Ap pels - Welle zijn er twee doelpunten op een eigen aardige manier tot stand ge komen. Het eefste Appelse doelpunt was het gevolg van het feit dat cje bal enke le meters voor de doellijn in de modder bleef hangen. Daar kon Alois De Bleser handig gebruik van maken. Het gelijkstellend doelpunt tien minuten na de herne ming kwam in vrijwel iden tieke omstandigheden tot stand. Ook toen had de modder die er te over was op het veld van Sparta, een aandeel in het doelpunt. In elk geval heeft Sparta moeten knokken voor de winst. Lokaalhouder Jules Van Hoorde hierover: «De eerste helft, en ook het begin van de tweede helft verliepen eerder verdeeld. Langs beide kanten werd er eens gescoord, maar werd er ook enkele keren ge dreigd. Pas na een kwartier in de tweede helft toen Alois De Bleser ons op aangeven van Peter Pieters op voor sprong bracht, namen we het initiatief in handen. Toen was het gedaan met de bezoekers die blijkbaar hun beste pijlen hadden ver schoten. We zijn dan nog aan een derde doelpunt ge komen dat Peter Pieters zelf na een aktie met Dirk Fran- gois, tot stand bracht. Twee overwinningen na mekaar. Beter kan het niet. Toch, en dat moet ik onderstrepen, hebben we deze keer de bei de punten niet op een pre senteerblaadje gekregen. Er is hard voor gewerkt gewor den en de winst is het loon van de wilskracht», zegt Ju- lien Van Hoorde. Nu zondag onderneemt Sparta Appels de trip naar Schroevers Moorsel. Nor maal gezien zou het daar op de twee punten beslag moe ten kunnen leggen. Dat wa re zes op zes en een forse verbetering in de rangschik king ten opzichte van een paar weken geleden. René De Man en zijn poulains we zen echter gewaarschuwd om de zaak vooraf niet te lichtzinnig op te nemen. Het zou niet de eerste keer zijn dat een ploeg de das wordt aangedaan door een oppo nent, waarvan niemand het bij voorbaat had verwacht. E.D.M.

De Voorpost | 1983 | | pagina 35