V Vaarwel titel Colpin - Mijs Hoogste torens Okapi Aalst goedkoop kippevel Basketbalkalender Eentje meer voor Leonidas Aalst Gouden punten Eerste thuisnederlaag 36 - 11.2.1983 - De Voorpost Grambergen - Eenhoorn Bazel: 95-80 Tegen promotiekandidaat Eenhoorn Bazel heeft Grember- tot 49-46. gen een prestatie gebracht waarmee het bewijst dat er In de tweede helft blijft het voldoende Inhoud in de kern zit om mee te draaien aan de tot de 3e minuut gelijkop- kop van de klassering. De thuisploeg mist echter de gaand. Op dat moment stabiliteit om iedere week de nodige koncentratie aan de schiet Eddy Straetman, die BASKET dag te leggen. Coach Eddy Comelis had zich aanvallend beter. Mei zijn taktische plannetje goed voorbereid. André Goossens kreeg de zware opdracht om de bezoekende topscorer Jules Meire van een dertiger te houden. De andere vier Grembergse dracht over en 36-34 spelers pasten goed de dooszone toe, met Noel Col- pin als afschermer voor Eric de eerste helft al eindigde met een 6 op 6, opnieuw uit re kon een 4 op 4 binnen- *Vn krammen vanop de shotten, maar zat van dan af v 9e^ en aan de niinuut definitief in de greep van J*"31"* het 63-52. Bazel ver- Goossens. Spelmaker Ver- Liest, °P dat moment Van schooren en Borggraef na- Broekhoven voor 5 fouten en de aanvallende op- *an Renterghem komt in. De 15e minuut. Grambergen loopt aan de 19e minuut uit tot 46-40. Het Mijs, die de meeste terug- speelt dan te overhaast en kaatsers voor zijn rekening een inmiddels naar man nam. Na 10-4 aan de 5e mi- overgeschakeld Bazel be- nuut organiseerde Eenhoorn perkt bij de rust de schade de klasrijke speler geraakt niet opgewarmd en op uitzonde ring van één mooie insnijbe- weging geraakt hij niet ver der dan enkele fouten, tegen de thuisrebounders Colpin- Mijs, die de kopstukken zijn van een aanvallend geo riënteerde thuisploeg. Bij 80-64 schakelt ook Eenhoorn over naar een kombinatie- verdediging met Ruymbeke op Straetman. De thuisploeg is niét meer in te tomen. Segers, die een verdienste lijke eerste helft speelde krijgt het aan de stok met de scheidsrechters en er is nog al wat te doen om de arbi trage, zodat het een woelige match wordt. Bazel laat het aanvallend totaal afweten. Verschooren met een 0 op 6, legt niet meet dweilde p,e- hembergen le Afdeling: 20.30 u (12.2): Okapi Aalst - Merksem 3e Afdeling A: 17.30 u.: Hermes St.-Niklaas - Sgolb Houtem 15.45 u: Osiris Denderleeuw - Vilvoorde 4e Afdeling A: 15.30 u: Nielse - Cabrita Zele 20.45 u (12.2): Eeklo - Panters Baasrode 20.15 u (12.2): Beveren - Sp. Laame 19.00 u.: Waasmunster - Olsea 3e Afdeling Vrouwen: 10.30 u.: Legia Gent - Pfaff Beveren le Provinciaal: 20.15 u. (12.2): Osiris - Haantjes 14.30 u.: Aurora Zele - Sgolba 2e Provinciaal: 15.45 u.: Batavo - Baasrode le Provinciaal Mannen: 20.00 u. (12.2): Red Boys - St.-Niklaas 20.30 u. (12.2): Deinze - Moerzeke 20.30 u (11.2): The Tower Aalst - Schelde- jeugd 19.15 u.: Lokeren - Vovka 20.00 u.: Dendermonde - Were Di 2e Provinciaal A: 20.30 u (12.2): Grambergen - Erembo- degem 15.45 u: Bertino - Lede 19.00 u: Erpe Mere - Melle 15.45 u.: Sp. Temse - Hemaco 20.30 u (12.2): Melsele - Melle Vogelhoek 20.30 u (12.2): Eenhoorn - Witte Sterren 3e Provinciaal B: 19.30 u (12.2): Modu - Rubac Rupelmonde 10.30 u: Buggenhout - Hansbeke III 10.30 u.: Grambergen III - Eksaarde 18.00 u: Cibo - Lochristi 10.30 u.: Bolas Dendermonde - Tissac III Kortrijk - Okapi Aalst: 110-81 Volgens een oude volkswijs heid breken moeilijke tijden aan na 7 jaar huwelijk. Voor Okapi Aalst is 1 seizoen hoogste klasse-basket ruim langs de andere kant Aalst. Bazel Borggraef (10) wordt tijdens deze voldoende om er definitief een klasse te klein, ciesheid uit de eerste helft doelpoging afgeschermd door de Grembergse verdediger de brui aan te geven. Zo te Enkel Van Den Broeck pro- de dag. Het is Toté, die Mijs Van Broekhoven (5) kijkt toe en de lokale Eddy zien heeft de ploeg haar hart beerde iets uit maar kon het tegen Kortrijk. «Het was een open wed strijd, met aan de ene zijde Kortrijk extra-gemotiveerd, Stars Gent - L. Aalst: 56-57 Op onze amerikaan moesten we niet rekenen, die liet reeds verpand dan het twee- alleen niet de klasse-niveau, dus een trapje lager. Dit illustreerde de wedstrijd Kortrijk - Aalst het duidelijk afweten. Ik heb tenminste. Op geen enkel zo het idee dat die hier enkel ogenblik namen de Ajuinen loopt te kamperen, qua bas- echt deel aan de match. De ket is hij allesbehalve be- Westvlamingen pakten te kwaam. Volgens mij moest snel uit. Dank zij Raes ver- die al lang terug naar Ame- anderden de bordjes voort- rika zijn. Vanaf het verlies durend. De gasten repli- op Hellas Gent lagen de keerden met een tempo van kaarten reeds op tafel, onze Grembergen - Bazel. Eric Mijs, een der betere thuisaan- vallers, veert duidelijk hoger dan de Eenhoornspeler Julien Meire. (bvw) CABRITA ZELE - ST.-JAN-ANTWERPEN: 83-87 alleen het gewicht van de Straetman is er zelfs bij gaan liggen, (gvw) afwerking draagt, zodat Grembergen zonder veel moeite aan een afgetekende zege komt. Punten: Grembergen; Goossens 0-4, Mijs 9-14, Straetman 15-9, Segers 4-2, Colpin 19-13, Meeussen 2-4 en Putteman Stockx en De Wandeleer Broekaert 5, De Roo 6, De 0-0. zorgden ervoor dat Leonidas Rycke 6, Pauwels 13. Eenhoorn Bazel: Van Broek- °P rozen kwam te liggen (8- hoven 4-2, Toté 10-14, Meire 14). Het sterk verzwakte L.Aalst: 10-6, Borggraef 8-4, Ver- Stars G®nt h<*d duidelijk De Wandeleer 20. Van den schooren 14-0, Van Renter- moeite om de kloof te dich- Bossche 6, Van Doren 2, ghem 0-2, De Smet 0-2, Die- ten- Toch slaagden zij er in Martens 2. Stockx 19, Heire- rickx 0-4. via De Groote en Van Huffel man 8. BENO geleidelijk terug te komen De heer De Swaef was niet tot 24-28. zeer opgewekt over de pres- Nochtans bleven de Aalster- tatieS van Leonidas. «Wij se furies doorjagen en kon- hebben gewonnen dat is den zij de balans in hun waar, maar eigenlijk heefj voor de grote kloof. Aalst spuitingen" Met het reste- overslaan de pioeg niet zo denderend kon met een martelarenge- rende aantal moesten ze het 1J3-DUJ. gepresteerd. Gent was zicht naar huis gaan. Op dat ogenblik dachten de zwakjes, maar onze meisjes bezoekende meisjes dat ze deden het niet zo perfekt. Kortrijk: de overwinning al in hun Op het einde staan ze met 10 Verhaeghe 18, Denoulet 13, Üc blij?er bijl ons team wis handtas hadden. Maar daar punten voor en bij het fluit- Blanke 6, Dermaut 10. Raes ©en klasse te klein», aldus waren ze ver naast. De signaal houden ze er nog 22, Mac Pipe 39, Carpentier de heer Schellinck. De nieuwe secretaris heeft één stap vooruit en 3 stap pen achteruit. Zowel de Aal- sterse verdediging als aan val deden vraagtekens op- kansen waren toen al verke ken. Graziano is niet de per soon waar een ploeg zich kan aan optrekken. Hij is rijzen. Na de rust mocht vlug tevreden met zichzelf. Okapi het rozegeur-mane- n grote fout. schijn genre definitief ver- Van Den Bossche, momen- geten. Raes, Mac Pipe en teel in het leger, gaf zater- Verhaeghe produktiever, dag eveneens forfait. Hij dan ooit te voren, zorgden had last gekregen van in- aankunnen Kortrijk klein krijgen, daar zijn de jongens duidelijk niet in geslaagd. Twee opeenvolgende nederlagen is zeker één te veel voor de Zeienaars om nog als titelkandidaat nummer één door te gaan. Van nu af met nog zes wedstrijden te spelen, kan Groote en Van Huffel, nog óén punt van over, wel, dat 2 Cabrita zich geen enkele nederlaag meer veroorloven en dat wordt misschien wel een iets niet uitgeblust, monterden js loch niet om naar huis te moeilijke opdracht. De thuismatchen die nog op het programma staan zijn tegen hun ploeg zodanig op dat de over te schrijven Ik denk Okapi Aalst: Beveron. Waa.mim.ter. long Ed.g.m, In de drie nog of te hoepelen uitwedstrijden rillen publieke opinie begon te ke- persoonlijk dat ze'het te ge- Famaey 16, Von Den Broeck er reker nog Odderhe. onder het gras, Nielse. Guco Lier en Loorne. ren. De klok bleef echter niet makkelijk opgevat hebben,. 17, Graziano 17, Schon De konfrontaties der koplopers is in het nadeel uitgevallen van de Zeienaars. De stilstaan en Aalst kon op het aidUs de Swaef 18 Minnebo 6 Lievens 7 thuisploeg verloor de match in de eerste vijf minuten van iedere speelhelft. laatste nippertje 1 puntje Opgelet: eerstvolgende Volgens Frans Schellinck Na de opworp verspeelde 48-49. Luc Blancquaert Jan Van Hoeyweghen drie maal de bal en hiermee wa ren de bezoekers gelanceerd met een 3 op 3. Langs Hen- drickx, Moens en De Locht begon Cabrita ook precies te gooien zodat er nooit een kloof kwam in de eerste 5 minuten. Aan de 8 minuut stellen Stevens, als spelma ker en Van Rillaer op de tegenaanval de thuisploeg voor moeilijke problemen en 16-23 aan de achtste minuut. Aan de 14* minuut intercep- teert Van Hoeyweghen en meteen wordt het 30-29. Jan houdt op dat mometn de touwtjes strak en maakt Ronny Hendrickx, veruit de beste afwerker, vrij onder de korf en 36-31. Samen met De Locht (5 op 7) vangt hij goed het falen van Du Jar din (1 op 10) op en de laatste minuten van de eerste helft is de Zeelse ploeg gelanceerd en rust met 46-35. In de tweede helft kent Ca brita eens te meer een archi- slechte start. Balverlies en onpreciesheid inspireren de bezoekers om het beter te doen en met een kollektieve 5 op 6 plaatsen ze een 2-14 en aan de 4* minuut staat Cabrita opnieuw in het krijt voorsprong behouden, hielpen de twee ploegen vangt op dat moment de fa- aan mee. De zege van de S,ars Gent: lende Du Jardin en Ronny bezoekers mag verdiend ge- Van Huffel 14. Delporte 12, Hendrickx blijft de boeman noemd worden. Zij bleven thuismatch tegen Monceau: woensdag 23.2.1983. Aan vang 19u30'. NR een realistische kijk op de zaak en weet waar Okapi voor staat: «Ja, Okapi Aalst Scfiorreel zal degraderen, daar zijn we 100% zeker van. Het is beter stap terug te zetten dan sekretaris van Okapi, bleek te hoog blijven klungelen, zijn ploeg een klasse te een mirakel is uitgesloten; klein om zich te verdedigen aldus de secretaris. i stc Kortrijk O. Aalst 11 on 81. Guy Thijs kon not nd doorbreken bij de ajuint n Hopelijk kan hij in tweei in- klasse bevestigen (per) mt JOI Hoé de samenstelling va on de ploeg in tweede klasse e b11 zal uit zien is nog vrij wazi< orl «Alles hangt af van wat d spelers zelf beslissen en ho andere klubs reageren Transfers kunnen nog gi |f beuren tot 30.6 van dit jaai We hebben nog een zee va tijd». Over zijn aanstelling al et secretaris ter vervangini i 1 van Jan de Neve die ontsla oe: nam bleef de heer Schel m linck vrij vaag. ikc «Hoe het komt dat De Nev 1« ontslag ingediend heeft ka ch ik niet zeggen, dit is intern t keuken. Ze hebben mij ge etc vraagd het secretariaat ov( ke te nemen en ik heb dat m< ng veel plezier gedaan. Mij og werk is in orde. Mijn adin üct« nistratie mag iedereen kijnm men bekijken» aldus Scheftre* linck. hen voor de bezoekende zone- verdediging. Luc Blancquaert ontplooit in deze topper zijn mogelijkhe den en zijn vijf korven uit zes pogingen leiden naar een 67-59 aan de 10* minuut. Hoewel Stm-Jan geen ploeg met grote jongens is, heeft de thuisverdediging het bij zonder moeilijk om de ver dedigende rebound te pak ken, zodat er tijdens de laat ste 20 minuten geen enkele fast-break op gang kwam. Als Cabrita op weg schijnt om de match definitief in zijn voordeel te beslechten, laat het zich opnieuw op balverlies betrappen en aan de 14* minuut wordt het op nieuw 73-71. Aan de 15* minuut gokte de Zeelse coach gevaarlijk door bij 75-71 Moens - Hendrickx te vervangen, zodat alle re boundkracht weg was. De Locht viel bij 75-75 uit voor 5 fouten en van dan af werd de thuisploeg verder op ach terstand gepseeld. De 600 kijkers in sporthal VHVD beleefden goed bas ketbalspektakel en daar Geywa Moerzeke - Hoger Op Gent: 67-65 Spanning en nervositeit Hautte zorgde er dan voor kenmerkten het einde deze voor de thuisploeg be- dat Geywa in de zegekan sen bleef geloven: 59-55 aan langrijke wedstrijd. Het was de 17e minuut. Het was nog de opdracht om te zegevie- niet gedaan, want de Gente ren wilden ze de laatste be- houdskans niet verspelen. Moerzeke nam een zeer slechte start en aan de 3e minuut stond het reeds met 0-8 in het krijt. Van Cleem- put kon de scheve situatie rechtzetten en aan de 7e mi nuut was er opnieuw span ning in de match: 8-10. Het waren echter de bezoekers die doorlopend het kom- naars kwamen nog met 64- 65 voorop. De spannendste laatste minuut uit de kom petitie. De lokale vleugel spelers en beste afwerker Van Loey brachten het voor mekaar om in de ultieme minuten vier inleggers te missen. Uiteindelijk was het 'good old' Bertrand Colman, die met een driepunter bij 64-65 op luttele sekonden mando voerden omdat de lo- van het einde de zege veilig kale afwerkers Van Loey - stelde. Van Riet het lieten afweten. Aan de rust 25-32. In de tweede helft bleef Hoger Op de match in zijn greep hou den met 33-40 aan de 5e minuut. Van Broeck-Van Punten: Moerzeke: Van Broeck 0-6, Van Loey 4-6, Van Riet 2-8, Van Hautte 5-9, Colman 2-3, Van Cleemput 12-10. Hoger Op: Van Neste 12-8, Riet-Van Looy kwamen dan De Meyer 12-8, Alluyn 2-12, aanvallend water beter uit de verf en 46-46 aan de 10e minuut. Spelmaker Van Walraet 4-2, Van Tilburgh 2- 2, Wittewrongel 0-2. BENO Cabrita Zele - Sint Jan Antwerpen. Cabritapivo Peter Moens veert hoger dan de Antwerpse verdediger, (gvw) steeds in hun kansen gelo- zeker niet laten hangen, ven. De thuisploeg leed te Punten: veel balverlies om een defi nitieve kloof te slaan. Cabri ta is duidelijk over het hoog- Cabrita (36 op 73) De Brou wer 2-2, Blancquaert 0-10, Van Hoeyweghen 8-6, tepunt heen. Het leverde dit Moens 4-0, Du Jardin 4-0, De seizoen met een beperkt en Locht 10-6, Hendrickx 18-13. te klein effektief spanningen, waarvoor z St. Jan (35 op 75): Van Rillaer 10-4, Stevens 9-14, Gilles 4- de tol betalen. Ze mogen tot 8, Van de Poel 6-10, Van hiertoe op een knap seizoen Roey.0-10, Geukens 0-6, Van terugblikken en gestuwd Waesberghe 1-0. door de motivatie van coach BENO Bracke moeten ze de armen Hemaco Dendermonde De twintigste kompetitiedag betekende voor de College- ploeg de tweede seizoenne derlaag en de eerste keer dat een tegenstander erin gelukt is om Hemaco voor eigen publiek te kloppen. De zwakke prestatie mag omschreven worden als een kollektieve offday. Erembo- degem trok zich aan het zwak presteren van de thuisploeg op om van bij de aanvang in zijn kansen te geloven. De bezoekers op teerden voor de veiligheids- Vrouwenbasketbal na verlenging CABRITA VHVD ZELE - HANSBEKE: 70-62 Voor de Zeelse meisjes was het een belangrijke match met het oog op de tweede plaats en de eventueel bij komende stijger. De thuis- Cabrita Zele - Sl. Jan. Ronny Hendrickx (23) was legen ££2ujk0°p<,^g m^at Sint Jan de beste afwerker. Hij scoort met een knap het in de eerste helft hoofd- jumpshot. Zijn 31 punten mochten niet baten voor de zakelijk hebben van de pre- overwinning. (gvw) ciesheid van De Block om aan de rust de schade te beperken tot 23-30. Het zag er voor Cabrita VHVD maar onrustwekekend uit toen de bezoeksters via quickbreaks hun voorsprong vergrootten tot 42-53. De lokale coach Mark De Vriese kon zich niet met de arbitrage verzoenen en zijn kritiek had de uitslui ting tot gevolg. Het werkte bij de Zeelse meisjes schijn baar stimulerend want de wedstrijd kreeg een totaal ander uitzicht en onder im puls van De Bock - Van der Kelen - Dhooghe, maar in- zonder van Vermeire werd er in extremis een verlen ging afgedrongen. In die bij- koemnde 5 minuten troonde Ost boven vriend en tegen stander en zorgde voor de belangrijke matchpunten. De Block 13, Ost 15, Vermei re 21, Dhooghe 7, Van der Kelen 7, De Bock 6, Verschel den 2. BENO Erembodegem: 59-70 taktiek. Ze trachtten de bal zo lang mogelijk in eigen ploeg te houden om te trach ten op het gepaste moment een aanvaller in goede shot positie te brengen. Dit lukte hen omdat het bij de re bound niet klopte bij de thuisploeg. Hedwig Ver stappen - De Decker konden hun lengte niet in rebounds omzetten, zodat de afwezig heid van Leo Verstappen (op studiereis) wel zwaar door woog. Na 8 minuten wees het scorebord dan ook 9-22. De Wolf was* een boeman voor de lokale verdediging. De bezoekers lipten de idea le uitgangspositie niet uit de hand gaan en via 22-30 aan het kwartier, gingen ze de rust in met 25-36. In de tweede helft trachtte Hema co het tij te doen keren en van 31-44 ging het naar 48-53 aan de 10e minuut, omdat de broers Van Lembergen vanop halve afstand scoor den. De wedstrijd viel echter in zijn definitieve plooi. Walgraef, Triest steunden De Wolf flink bij de afwer king en van 55-61 aan de 14e minuut ging het naar 55-70 aan de 18e minuut. Erembo- Bavo Moerzeke - Hóger Op 67-65. Moerzekenaar Vai Haute scoort hier de punten die zijn ploeg de zege dede behalen (vh) Goed maar zonder overtuiging OLSEA - BBC BEVEREN: 75-64 Hekkensluiter Beveren toonde zich tijdens de eerste hefl een goedsluitend geheel. Deyaert deed zijn duit in lJ zakje en Van Bambeke leidde de ploeg op voortreffeliji wijze. Na 10 min. was Olsea niet verder geraakt dan 27-fi en omdat ook Zonnekijn een goede eerste helft vertolldjl was het bij de rust slechts 36-31. Beveren vocht zich vrijil verdediging en een slagvaardige Van Bambeke bracht nojl eens een langverwachte demonstratie van zijn talent, iff 57-57 (14° min.) voelde Olsea dat er gevaar inzat en een tinjj out bracht verluchting. De thuisploeg lukte 61-59 en vcj dan af was het bekeken. Beveren trapte op zijn adem 9 ondanks de press kwam er nooit meer lijn in de ploeg. Tod een betere prestatie van Beveren dat echter dringend a reorganisatie toe is. Punten: Beveren: Deyaert 10-2, Zonnekijn 8-0, Schmitt 3-8, Vajl Dosselaer 0-2, Dujardin 0-3, Vermeiren 2-0, Van BambekeR| 16, De Breucker 2-2. degem zonder Sterck, Van gen" 12, Klaas Keppens der Veken en Van der Burgt Lieven Keppens 0, De had het voor elkaar ge- ker 10, Coppens 4. bracht om de kampioenen Erembodegem: Cobbart een eerste thuisnederlaag Marcoen 8, Triest 14, toe te dienen. Wolf 28, De Mangeleer Punten: Hemaco: Hedwig Walgraef 16. Verstappen 2, Luc Van Lem bergen 23, Pat Van Lember- Bra 'EN( ioc tch

De Voorpost | 1983 | | pagina 36