Na bliksemstart van H.B.G. brengt Grembergse toch nog spanning in degelijk derby H.B.C.- voorzitter b A. Verleyen neemt ontslag! Jochewoa Aalst klopt nu ook Kapek 2 In de rand van het derby Rosis zet Robuco pad in de korf Avonti 2 duidelijk sterker dan Temse M. Wellekens: «Het wordt moeilijk voor E.V. Aalst, maar het kan nog» 38 - 11.2.1983 - De Voorpost HANDBAL S.K. Grembergse-H.B.C. Dendermonde: 28-32 Het derby tussen Grambergen en Dendermonde kende een sportief verloop. Dit is bijzonder positief want enkele verklaringen van spelers hadden laten uitschijnen dat het gevaar op een «veldslag» niet denkbeeldig was. Kwalitatief werd het geen hoogvlieger maar de vrij talrijk opgekomen toeschouwers kregen toch een aantrekkelijk wedstrijdver loop. in de hand gewerkt door een onverwacht sterke terugkeer van de thuisploeg midden de tweede helit. Dendermonde, met een zelf zekere Mannaert in het doel, startte opvallend sterk. Er was nog geen minuut ge speld toen Batselier, een der beste spelers op het terrein, de score opende. Via een 7- m worp van Krogstrup stel de Grambergen gelijk maar tegen dit kollektief sterk spelend Dendermonde bleek geen kruid gewassen. Aanvallend leek Dender monde in een begenadigde dag, de G.S.K.-verdediging werd meermaals totaal uit verband gespeeld, en verde digend leek de Dender- mondse muur een niet te nemen vesting. Er waren amper 13' gespeeld toen de wedstrijd reeds gespeeld leek. De bezoekers leidden toen met 1-8 en niets wees erop dat Grembergse nog iets valabels zou kunnen tegendoen. Toch kwam het wedstrijdverloop plots meer in evenwicht. Onder impuls van een wilskrachtige Vinck en een hard werkende en technisch goede H. Van Haute begon de thuisploeg aan de achterstand te kna gen (5-9). Bij Dendermonde vlotte het niet meer zo best maar toch zag het er naar uit dat de bezoekers het wed strijdverloop rustig onder kontrole konden houden. Een 10-16 ruststand beves tigde deze veronderstelling. De tweede helft zorgde ech ter voor een totale verras sing. Dendermonde startte- wel het best met een treffer van De Bock nadat Krog strup op het doelhout had gekogeld maar als Segers eindelijk de weg tussen d doelpalen had gevonden en Grambergen naderde tot 15- 19 na 37', sloop de paniek in de Dendermondse rangen. H.B.C. werd nu regelmatig op balverlies betrapt, begon te flateren in verdediging wat Quisquater onzeker maakte waardoor hij op nieuw plaats ruimde voor Mannaert en zelfs het tij delijk uitvallen van keeper De Jonghe bij G.S.K. bracht geen rust in de Dender mondse rangen. Op kouse voeten naderde de thuis ploeg tot 19-22, ogenblik waarop G.S.K. de kans mi ste op de aansluiting. Den dermonde kreeg toen twee straftijden te verwerken en hoewel G.S.K. gedurende een drietal minuten in nu merieke meerderheid was kon het niet toeslaan. Er werd niet gewacht op een uitgespeelde kans om af te drukken, het was integen deel Dendermonde dat langs De Pauw kon scoren! Toch naderde de thuisploeg nog tot 23-24 10' voor het einde maar Batselier bracht rust in de Dendermondse rangen en meteen was de kans op een Grembergse ze ge verkeken. Vijf minuten voor het einde wees het sco rebord 25-28 aan en nu vond G.S.K. de kracht niet meer om terug te slaan. Dender monde bleef logisch win naar in een derby waarin de verdedigingen het zwakste spelonderdeel bleken bij beide ploegen. S.K. Grembergse: W. De Jonghe, V. Van Haute 3, Heirman 2, Krogstrup 9, Se gers 5, J. Van Hout 3, Doorns 2, Vinck 4, Impens, T. Van Haute. H.B.C. Dendermonde: Man naert en Quisquater, Van De Velde 6, Van Cauwenberghe 4, De Bock 4, Trienpont 4, Gyssels 2, P. De Swaef, Bat selier 8, Timmerman, De Pauw 4. EVA A. Verleyen, voorzitter van H.B.C. Dendermonde en tevens lid van het Provinciaal Komitee Oost-Vlaande- ren, nam vrij onverwacht ontslag. Aanleiding hiertoe waren de gebeurtenissen tijdens en na de wedstrijd tegen Zandvliet. Telefonisch zei de heer Verleyen het volgende: «Inderdaad, ik heb tijdens de laatste be stuursvergadering ontslag genomen als voorzitter. Ik ben in feite het slachtoffer geworden van de eerste Dendermondse nederlaag te Zandvliet. Er zijn daar inderdaad zaken gebeurd die niet door de beugel kunnen. Na de onverantwoorde houding van enkele spelers die naar het wedstrijdeinde toe het terrein wilden verlaten, heeft mijn zoon-speler Dirk de ploeg voor deze ramp kunnen behoeden. Na de wedstrijd zijn er dan in de kleedkamer blijkbaar harde woorden gevallen. Niemand, ook de trainer niet, heeft mij willen melden wat er juist is gezegd. Mijn ontslag blijft gehandhaafd tot men mij in alle eerlijkheid zegt wat er toen gebeurd is.» Tot daar de heer Verleyen die tevens twijfelt of hij ondertussen zijn funktie in het P.K.O. zal blijven vervullen. Samen met dit ontslag maar onafhankelijk van deze gebeurtenissen moet Dendermonde er ook rekening mee houden dat pen ningmeester P. Gyssels wegens gezondheidsredenen zijn aktiviteiten wil beperken. Toch wel een tegenval ler voor een ploeg die wellicht dit seizoen de promotie zal afdwingen. EVA Versleten: de Grembergse sporthal, midden de jaren zestig de toevlucht voor zovele handbalklubs, ligt er vervallen bij. De tand der jaren blijkt meer vat te hebben gehad op deze gewezen unieke Dendermond se sporttempel dan op sommige leiders. Inderdaad, hoe anders te verklaren dat men tussen de deelne mers aan het derby namen aantreft als o.a. Timmer man en Van De Velde die er ook al bij waren toen de nu vervallen sporthal luisterrijk werd geopend. Nostalgie: de Grembergse sporthal, nog niet zo heel lang geleden de enige sporthal in de streek en toneel van internationale wedstrijden zoals Belgiè-Amerika, Avanti-Porto, K.A.V. Dendermonde-Cervenka enz., wordt nu geschuwd door de spelers en toeschouwers. De spelers beklagen zich over het gebrekkige sanitair en de slechte verlichting, de toeschouwers over de kille temperatuur, de persjongens over het gebrek aan akkomodatie om te werken. De tijden zijn veran derd. Begin de zestiger jaren waren de spelers blij eindelijk in een heuse sporthal te kunnen spelen, over een stortbad te beschikken. De toeschouwers hadden een zitplaats, beschut voor weer en wind en konden hun agressie botvieren op de nu verdwenen ijzeren afsluiting, üe persjongens kropen via een gebrekkig trapje naar een «kraaienest» dat nu met een scheef oog wordt bekeken. De tijden zijn inder daad veranderd. De tijd is niet blijven stilstaan, de muurklok is ook al verdwenen. Toeschouwers: En toch waren zij er. Op het terrein zagen wij W. De Mol, nog een van de oude gloriën, nu aktief als scheidsrechter samen met J. Caudron die ook zijn eerste schuchtere passen in de handbalsport zette in diezelfde sporthal. Net als het grootste deel van de spelers bij beide ploegen. Bij de toeschouwers ontdekten wij T. Van Der Stappen, de gebroeders Wuest, de jongste, Beno, was als knaap een attraktie na de wedstrijden van K.A.V.D. toen hij zich reeds specialiseerde in val-, sprong- of andere worpen, R. Van Der Veken, Leo Callebaut, wijzelf, ondertussen bedacht met het frustrerende getuigschrift pionier van de handbalsport, en nog zovele anderen. Waar waren Gledic, Mikkelson, Ksouri, Ben Haffad en die andere illustere buitenlanders die eens een attraktie waren? Zouden zij nog eens terugdenken aan de nu weemoed uitstralende sporthal. EVA. Jochewoa Aalst 20 Kapek 2 14 Jochewoa versloeg nu ook Kapek 2 en schijnt nu wel op weg zich te gaan redden ten nadele van Brabo Dender belle. Na de jaarwisseling boekte Aalst werkelijk prachtige resultaten en met 7 punten uit de laatste 5 wedstrijden is Aalst opge klommen naar de 9" plaats. Volgende week winnen te Izegem zou zo goed als het behoud betekenen voor de ploeg van coach Amant. Ook tegen Kapek 2 speelde de thuisploeg zeer verstan dig. Petré kreeg wel onmid dellijk een bewaker op de huid maar Aalst liet zich hierdoor niet van de wijs brengen. Het speelde rustig de bal rond tot de doelkans rijp was en hoewel J. Die- pendaele deze keer minder geluk had in de afwerking leidde Jochewoa toch met 10-9 na een gelijkopgaande eerste helft. Ook tijdens het eerste kwartier van de twee de helft verliep de wedstrijd nog gelijkopgaand. Bij een 14-13 stand sloeg Aalst ech ter hard toe. Een steeds meer zelfzekere keeper De Gusseme liet daarna nog amper een bal passeren en via 16-14 stevende Jochewoa langs een opportune P. Die- pendaele en Eckeman naar een 20-14 zege. Petré scoor de ondanks zijn bewaker 9 maal en is dus een van de bewerkers van de Aalsterse zege. Jochewoa Aalst: De Gusse me, J. Diependaele 2, P. Die- pendaele 5, Eckeman 2, Moens 2, De Ketelbutter, Van Sinaye, Huybrechts, Pe tré 9, Van De Vijver. Menen 35 Brabo Denderbelle 8 Aan een wedstrijdverslag raakten wij niet deze week, W. Van Lembergen ziek, maakte de verplaatsing niet mee. Ondertussen verna men wij dat D. Uyttersprot, na de incidenten een week eerder te Aalst, bedacht werd met speelverbod tot zijn zaak definitief beslecht wordt. De uitslag laat ver moeden dat Brabo er hele maal niet aan te pas is ge komen tegen het sterke Me nen. De rechtstreekse kon- kurrenten Jochewoa Aalst en Izegem wonnen hun wed strijd waardoor Denderbelle nu samen met Kapek 2 op de laatste plaats is terecht ge komen. Het wordt nu toch wel bijzonder moeilijk voor de ploeg van trainer Ver poost om de degradatie nog te ontlopen. EVA 1* Provinciale R. Van Der Veken: een dozijn treffers Robuco Bugg. 24 Rosis Aalst 31 Robuco Buggenhout, zon der keeper Vermaesen, werd door Rosis Aalst ver slagen na een wedstrijd waarin opvallend veel doel punten vielen. Door deze ze ge behoudt Rosis nog een waterkans om tijdens de zes resterende wedstrijden het behoud te verzekeren maar voor Robuco met 11 punten op de achtste plaats bete kent deze nederlaag noch min noch meer rechtstreeks degradatiegevaar. Inderdaad, indien Bug genhout het komende week end niet wint «op» Antwerp, ziet de toestand er gewoon katastrofaal uit voor M. De Proft en Co. Het weer talrijk opgekomen publiek zag een thuisploeg aan het werk die totaal uit vorm is. Vooral verdedigend faalt Buggen hout volledig en aangezien keeper J. Vermeir ook al geen zelfzekere indruk geeft, hoeft er geen tekening gemaakt om de 31 toegesta ne doelpunten te verklaren. Daarenboven vragen wij, en wij niet alleen, ons af waarom na 10 minuten in de tweede helft N. Vrijders in het Robuco-doel ging plaatsnemen. Deze speler is wellicht van goede wil maar mist duidelijk elke aanleg voor deze taak. Bij Robuco ontbreekt het duidelijk aan inzet en begeleiding, hoe anders verklaren dat een ploeg die niet mag verliezen amper met één enkele 2 mi- nutenstraftijd wordt be- dachtl Zonder iets te willen afdoen aan de zege van Ro sis Aalst moet toch gezegd worden dat deze zege in de hand werd gewerkt door het falen van de thuisploeg. Ro sis staat aanvallend zeker zijn mannetje maar trainer W. De Boeck heeft nog heel wat werk voor de boeg om de kwalitatief goede indivi dualiteiten tot een kollektief spelende ploeg te vormen. Aalst nam een bliksemstart eh langs de efficiënt aanval lende P. Bomon werd een onkennelijk Buggenhout on middellijk op 0-8 geplaatst na amper 9 minuten spelén. Langs G. De Vuyst, gemak kelijk scorend tegen zijn stadsgenoten maar in ver dediging al even onzeker als zijn ploegmaats, begon Robuco dan toch aan de vroege achterstand te kna gen en 8 minuten voor rust H.B.C. Dendermonde 2 16 S.K. Grembergse 2 29 R. Van Der Veken, de Den dermondse veteraan, heeft toch nog maar weinig aan sehietkracht ingeboet. Voor al tijdens de vrij gelijkop gaande eerste helft was de Dendermondse «lange» bij de zaak. Van de 16 H.B.C. doelpunten nam hij er 9 voor zijn rekening. Bij G.S.K. bleek Tom Van Haute ook goed bij schot. Hij scoorde 5 maal maar tijdens de twee de helft zag hij het niet meer zitten. Na de rust (9-13) toon de Dendermonde, met Quis quater nu als veldspeler. zich duidelijk de sterkere zo- Quisquater 3, Timmerman dat de kloof stelselmatig 3, Smekens 2, Van Der Ve- groeide. ken 12, Asaert 3, Hoorelbeke H.B.C. Dendermonde 2x Van 3. Renterghem, Rosseel 1, S.K. Grambergen 2: Vincke, T. Van Haute 5, De Smedt Van Der Veken 2, Mertens P. Impens 2, E. Impens Dooms 1, Heirman 1. Onvoldoende wedslrijdkoncentrotie D.B. Zwijnaarde 2 21 Lokeren 33 Een zwak Don Bosco 2 heeft tegen Lokeren 21 doelpun ten gescoord. Meteen begrijpt U dat de Waaslandse verdediging al les behalve gekoncentreerd speelde. Het overmoedige Lokeren dacht blijkbaar en kel aan doelpunten scoren waardoor keeper Fl. D'Hanis regelmatig voor onoverko melijke problemen werd ge- seld. Nadat Lokeren tot 3-8 voorsprong had genomen, vonden zij het blijkbaar wel letjes en vanaf dan kon Don Bosco blijven aanklampen. Via een 14-18 ruststand werd een zwakke wedstrijd afge sloten met een 21-33 score. Voor lokeren speelden Fl. D'Hanis, Th. Van Der Stap pen, A. De Brouwer, Rom- bout, Sonck, A. D'Hanis, D. Lenaerts, K. en I. Weyers. EVA Ic Bi Lc Ee de he ov Vc Robuco Buggenhout - Rosis Aalst. De Rosisverdedigtng is gevloerd. Meert, De Man en D'Hondt zien hoe P. De Smedt het tiende doelpunt scoort voor Buggenhout. De Maerschalck en De Proft volgen aandachtig de aktie van hun ploegmaat, (wvc) Temse 9 Avanti 2 23 Temsetrainer Dauwe zei na afloop niet verrast te zijn geweest door de wedstrijd ontwikkeling. Het feit dat zijn gevaarlijkste aanvaller E. Buytaert niet beschikbaar was wou hij niet als veront schuldiging inroepen. Hij wees ons erop dat Temse over geen schutters vanuit d8 tweede lijn beschikt en dat het daardoor onmogelijk is ook maar een kans te maken tegen de sterke ver dediging van Avanti 2. Hij vond wel dat zijn verdedi ging degelijk had gespeeld, Avanti was er volgens Dau we praktisch nooit in ge slaagd een gaatje te vinden, het overgrote deel van de Lebbeekse doelpunten wer den op tegenaanval ge scoord. Telkens op het einde van elke helft. De Nil, trai ner-speler van Avanti, noemde de prestatie van zijn ploeg uitstekend gedu rende drie kwartier. Vooral de 3-2-1 verdediging bezorg de Temse heel wat last. Re gelmatig werd de bal onder schept en met snelle tegen aanvallen werd de Temse keeper Bruyninckx kansloos gelaten. N een vrij gelijkop gaand eerste kwartier (3-5) met Avanti niettemin steeds aan de leiding werd op het einde van de eerste helft Temse onder de voet gelo pen. Rust 3-13. Ook in het begin van de tweede helft bleef de Lebbeekse verdedi ging bijzonder goed geslo ten (3-17 na 45'), waama de thuisploeg langs Mets meer 'aan bod kon komen. Via 7-17 9' voor het einde zorgden Van Ransbeek, De Nil en Agneessens voor de 9-23 eindscore. Temse: K. Bruyninckx, D. Buytaert 2, Mets 4, M. Baeck 1, A. Baeck, B. Bruyninckx 2, W. Van Buyten, J. Bruy ninckx, Lijssens. Avanti 2: Coppens, Moyer- soon. De Nil 2, Van Rans beek 5, Hertsens 4, Agnees sens 4, Van Den broeck 1, Van Langenhove 3, Vlassen- root, P. De Smedt 3, Wau- mans 1. EVA 1* provinciale heren Eindronde start eerste weekend maart De eindronde tussen de vier eerst gerangschikte ploegen uit Oost-Vlaanderen en de drie onafhankelijke klubs uit Vlaams-Brabant start tij dens het weekend 5/6 maart. Voor Oost-Vlaanderen strij den volgende klubs voor promotie: Avanti 2, Temse, Lokeren en Zwijnaarde. Hun Vlaams-Brabantse tegen standers zijn H.C. Leuven, Wemmei en Sp. Wolvertem. De drie niet-onafhankelijke Oostvlaamse klubs, H.B.C.1 Dendermonde 2, S.K. Gram bergen 2 en Zwijnaarde 2 samen met Waasmunster worden samen met Ander- iecht 2, G.B.S.K. Zolder 2 en Haachtge 2 ingedeeld in de «degradatie-poule». Ook, hier worden de onderlinge resultaten behouden om de eindrangschikking op te maken. EVA Robuco Buggenhout - Rosis. Rosiskeeper Coen is eraan voor zijn moeite. Brouillard scoort voor Robuco. Verdediger D'Hondt komt te laat. (wvc) waren zij tot 11-14 genaderd, van keepers, kon Robuco Met een 12-16 ruststand was nooit dichter raken. Nog er dus eigenlijk nog niets viermaal raakte Robuco tot definitief. De tweede helft op twee punten achterstand startte vrij ongelukkig voor maar steeds vond een op- de thuisploeg die enkele portuun Aalst gaten in de doelworpen op het doelhout Robucodefensie en bij 22-24 zag te pletter slaan. Tevens een 8 minuten voor het ein- viel De Maerschalck een tijd de sloeg het duo P. Bomon-J. uit met een spierletsel en De Meert definitief toe. Vijf mi- Man en een blijkbaar onver- nuten voor het einde leidde slijtbare J. Meert maakten er Rosis opnieuw met 7 doel- 12-18 van na 33 minuten. punten voorsprong (22-29) en M. De Proft, nog erg ge- hoewel De Vuyst nog twee- hinderd door zijn vin- maal tegenscoorde was het gerkwetsuur en zonder trai- Rosis dat langs De Letter op ning toch aan een versneld een meesterlijke pas van J. heroptreden toe, gaf toen Meert de 24-31 eindcijfers het sein tot een Robuco-of- vastlegde, fensief dat resulteerde in Volgende week kan Bug een 16-18 stand na 38 minu- genhout beschikken over ten. De thuisploeg raakte het duo Vermaesen-J. Van echter niet langszij en mede Damme en er «moet» ge- door de ongelukkige wissel wonnen worden op Ant werp. Een laatste beden king: wie is op sportief vlak nu eigenlijk verantwoorde lijk voor de Robuco-ploeg? Een hond weet ook niet wat hij moet doen met twee meesters, hoe zou een ploeg met drie leiders het dan weten! Robuco Buggenhout: J. Vermeir N. Vrijders, M. De Proft 2, De Maerschalck 1, Van Nuffel 5, De Smedt 1, P. Vermeir, J. Van Damme, Brouillard 4, Van Rom- paeye, De Vuyst 11, Moyer- soons. Rosis Aalst: Coen, De Gendt 1, P. Bomon 14, D'Hondt 1, D. Van Herrewe- ghe, Corthals 4, De Letter 3, P. Van Herreweghe, Meert 5, De Man 3, Van Nieuwen- borgh. Na 14 wedstrijden prijkt E.V. Aalst met 9 punten op de voorlaatste plaats. Vóór de Aalstenaars staan Jemeppe en Uilenspiegel met 12 pun ten en iedereen is benieuwd of Eendracht er nog maar eens zal in stagen het be houd te verzekeren tussen 's lands elite. Wij VToegen aan Mare Wellekens, de Aalster- se trainer, hoe hij het verde re verloop van de kompetitie zag. «Het wordt moeilijk, heel moeilijk voor Een dracht, maar toch blijf ik optimistisch. Met de huidige spelerskern moeten wij be slist bekwaam worden geacht nog één of twee plaatsen vooruit te schui ven. Het grote probleem is nochtans dat wij van de res terende acht wedstrijden er vijf buitenshuis moeten af werken. Thuis krijgen wij nog Uilenspiegel en Duffel als rechtstreekse konkurren- ten op bezoek. Deze wed strijden kunnen uiteraard beslissend zijn al is het zo dat minstens een zestal ploegen sterk aan elkaar ge waagd zijn». Ook uit het ver dere gesprek bleek dat Mare Wellekens de realist geble ven is die hij ook was tijdens zijn loopbaan als speler bij E.V. Aalst. «Het was mis schien beter getweest dat de ploeg een paar jaar geleden was gedegradeerd. De jon ge klasrijke spelers als Da- ny Bayens, G. Van Malde- ren, R. Bayens en andere H. De Cock's hebben in on dankbare omstandigheden moeten debuteren in het fa- nionteam. Elk jaar is het knokken tegen de degrada tie geweest, elke wedstrijd vormt een mentale belas ting; en een staartploeg krijgt ook nooit geschenken van de scheidsrechters, nietwaar». Niettemin blijft Wellekens geloven in zijn ploeg. Om de uitstekende mentaliteit die er bij Eendracht toch nog altijd heerst te bestendigen zal het bestuur de spelers bij elkaar trachten te houden tijdens de lange kompetitie stop naar aanleiding van de W.K. in Nederland. Naast de normale trainingsdagen werden er oefenwedstrijden belegd tegen Charleroi en Mechelen en wordt de 1/2 finale van de Beker van Oost-Vlaanderen betwist. Tevens wordt er gezorgd voor een etentje en een bu- suitstap naar de W.K. als België speelt, E.V. Aalst, waar de verloren zoon Mare Bayens opvallend pres- teerd. blijft geloven in het behoud al is het meer dan waarschijnlijk dat het weer knokken wordt tot de laatste speeldag. Mark Wellekens, trainer- EVA coach bij E.V. Aalst: Het wordt moeilijk, maar het kan nog!» (v)

De Voorpost | 1983 | | pagina 38