Nog maar eens heibel in Limburg Wordt Scaldis uit Bazel of Temse Badminton provinciaal kampioen? H«t scheelde niet veel Zeelse jeugd knop in eigen tornooi Judotornooi per ploeg in sporthal De Wuiten te Hamme Interscholenveldloop der Stedelijke Lagere Scholen aan lustrum toe VOLLEYBAL De Voorpost - 11.2.1983 - 39 De ptÊeyba/ploeg van Leeuwerik Lede (pel) lefilfrorineiale C Heren Lede - Denderwindeke 2-3 Het bezoek van de ongesla gen leider aan Lede bood de gastheren geen te goede vooruitzichten wat het resul taat betreft. Dat een match nog altijd moet gespeeld worden bleek eens te meer een waarheid als een koe. eerste set leverde Lede 11-6 voorsprong op. De gasten knabbelden echter bij beetjes aan hun achter stand en bogen een 11-10 in ruk om in een 11-15 winst. Meteen was Lede op achtervolgen aangewezen, wat het ook deed. De tweede set bracht het zelfde wedstrijdbeeld van de eerste, alleen liet Lede de 10-6 voorsprong nu niet meer ontglippen. Dender windeke poogde nog iets te- tug te doen maar met een 15-11 set winst bracht Leeu werik de stand in evenwicht (1-1). De derde set beloofde het begin van het einde te wor den voor Lede. Denderwin deke sloeg zonder veel moeite een 13-5 voorsprong bij elkaar. Lede liet zich door deze grote kloof niet ontmoedigen en vocht terug tot 13-13 om op zijn elan door te gaan naar een tweede setwinst (2-1). Indien Lede de volgende set won, was de eerste seizoen nederlaag van Denderwin deke een feit. En het scheel de echt niet veel. De dubbe le wissel bij Lede zorgde er wel voor dat een vierpun- tenkloof kon worden ge dicht, maar Denderwindeke herpakte zich en haalde in een prangende eindfaze via 13-13, 14-14, 15-15 tussen standen toch de set binnen na 32 min. spel (15-17). Even zag het er in de beslis sende set naar uit dat Lede toch nog de overwinning zou grijpen, maar bij een 6-1 voorsprong stokte het Leed- se raderwerk wat voor Den derwindeke en vooral voor de 17-jarige Van De Perre het sein was om toch nog naar een gemakkelijke 15-6 winst te klimmen. Alleen jammer dat Lede voor dit twee uur durende spektakel slechts 1 puntje kreeg, want het verdiende er eentje meer. Denderwindeke kan nu rus tig denken aan volgend sei zoen in tweede provinciale. De ploegen: Lede: Beelaert, Ghesquiere, De Landtsheer, Wijs, Korte, Triest L., De Smet, De Coensel. Denderwindeke: De Jonge, Van De Perre D. en J., Bau- wens, Dierickx, Berle, Hem- merijkx. G.E.M. De provinciale interklubuit- slagen van 16 januari tot 5 februari 11. tonen in eerste PBO dat Beveren de vleu gels enigszins laat hangen. Hoe verklaar je anders de krappe winst met 5-3 van rode lantaarn Artevelde? Maar zoals in iedere sport kan de laatste in het klasse ment nog voor verrassingen zorgen. De sterkste troef die Beveren blijkbaar heeft zijn haar dames. Met gemak wonnen ze het dames enkel en dubbel, wat toch reeds drie winstpunten zijn. Erik Van De Perre won het heren enkel van Gentenaar Tho- maes in drie sets evenals het dubbel gemengd. Ver rassend was het verlies van B 2-speelster Margo rommel- mans met C 1-partner Erick De Clerck in drie sets van C 2-dame Magda De Vreese en C 1-heer Erik Vermeilen. In eerste provinciale wisselen enkel Gentse en Latem van plaats. Voorafgegaan door leider Vulcain I met 14 pun ten, volgen Gentse met 10, Latem I met 9, Beveren met 7, Latem II met 2 en Artevel de met 0 punten. De strijd voor de kampioe- nentitel in tweede PBO Waasland blijft onbeslist tussen Temse II en Scaldis I. Temse won van Sint-Gillis met 5-3 en Scaldis won van Dendermondse met 7-1. Daardoor heeft leider Temse I nu elf punten gevolgd door Scaldis I met 9. De konfron- tatie tussen beide ploegen heeft deze week plaats. Als Scaldis wint heeft het een gelijke puntenstand, maar als het verliest dan wordt Temse onvermijdelijk kam pioen. Mocht Scaldis echter winnen dan moet het tijdens de wedstrijd tegen St.-Gillis zoveel mogelijk games trachten te winnen omdat Temse anderhalve week la ter Stekene ontvangt die HANDBAL 3, Kadetten Buggenhout 23 Lokeren 14 Een kollektief sterk spelen de thuisploeg beschikte met het duo Volders-Vereecken de betere af werkers. Vooral tijdens de eerste helft moest Lokeren de wet van de sterkste ondergaan (rust 1V5). Na de rust kwamen de Waaslanders meer in de wedstrijd en langs Van Nille en Versele werd er nu aan geklampt zonder de vlot ipelende thuisploeg nog te kunnen bedreigen. Buggenhout: Van Moer, De Nul, Volders 9, Verhulst 4, De Wolf 2, Verbelen, Al- brecht. De Leeuw, Heyman Vereecken 6, Van Den Bossche, Vos. Lokeren: De Maesschalk, Nille 4, De Bruyne, Van De Velde 3, Van Den Bergh, Smet, Versele 4, Van Loke ren, Verguit, Borgers, Fiers 3. Miniemen Avanti 11 Buggenhout 18 De thuisploeg speelde min der sterk dan verwacht, al dus de Buggenhoutse coach Vercammen. Bij Buggen hout, toch wel in gestalte en kracht bevoordeeld, scoorde zowat iedere speler terwijl bij Avanti het vooral van Smekens moest komen. Na een 5-9 ruststand kon Avanti 9-9 gelijk stellen maar via 9- 13 werd de Buggenhoutse overmacht toch uitgedrukt in een duidelijke 11-18 eind uitslag. Voor Buggenhout scoorden De Leeuw 2, Ver hulst 2, Mertens 4, De Vos 2, Volders 2, De Wolf 3, Bertin 1. Voor Avanti waren dat Smekens 7, Van Eter Jeught 3, Goossens 1. Avanti 2 Scaldia Een gehandikapt Avanti, De Man ziek en een gegriepeer- de Bourgeois in doel, had samen met Scaldia twee uit blinkers in de ploeg. De Hauwere en Vlassenroot voor de thuisploeg en Ver strepen en Verhavert druk ten hun stempel op deze spannende wedstrijd. Avan ti liep uit tot 3-0 maar Scal dia kwam snel terug om via een sterk werpende Verha vert slechts een 9-8 achter stand te hebben bij rust. De Hauwere met goals op de rechterhoek en penalty's keurig omgezet door St. Vlassenroot, hielden Avanti steeds voor maar een flate- rende verdediging liet Asaert en Verstrepen te vrij spel zodat de bezoekers op 1' voor tijd 17-17 gelijk kwa men doch Vlassenroot op penalty (uitgelokt door De Donder) besliste over winst en verlies. Avanti: Bourgeois, De Hau were 4, Vlassenroot 7, De Donder 3, De Wolf 1, Moeyersoon 1, Pauwels 1, De Batselier 1, Ceuppens, Michiels. Scaldia: Claessens-Van Der Steen, Aesaert 3, Bombay 1, Goossens, Grijp 2, Sanders 1, Verhavert 5, Vernimmen, Verstrepen 5, Van Rossem. EVA Maasmechelen-Ajax Lebbeke 21-24 Na een weer emotievolle (sic) wedstrijd is Ajax, zonder de grieperige M. Huyck en de gekwetste Quidé erin geslaagd de gevreesde verplaatsing naar Maasmechelen tot een goed einde te brengen. De Ajaxieden zullen zich de nrplaatslng naar Limburg echter nog lang herinneren. Niet alleen was de nacht reeds een stuk voorbij toen de •pelersbus in Lebbeke aankwam, maar te Maasmechelen ging het er op de tribunes en na de wedstrijd weer erg aan toe. maar dan met Maasmeche len als slagveld. Ajax Lebbeke: De Bruyn, Van Medegael 2, Hendrickx 10, De Proft 1, Van Geel 1, D. Huyck 10, Van Bosbeke, Hol- brecht, Jacobs, D. Ver- Het was allemaal begon nen tijdens het begin van de tweede helft. Een reserve- «peler van Ajax werd door een kamavaleske supporter - de Limburgse prins had de beginworp gegeven - hard handig aangepakt en deze heibel zou na de wedstrijd zijn hoogtepunt bereiken. Er werd geslagen en gestampt onder de supporters en wel zo erg dat Ajax eraan denkt om een klacht tegen onbe kenden in te dienen wegens vrijwillige slagen. Er werd wel nog diezelfde avond be- '06p gedaan op de plaatse lijke rijkswacht. Met de be- ilissende wedstrijd Houtha- len-Ajax voor de boeg be looft dat. Maar hierover op •en andere plaats meer. De wedstrijd startte moeilijk voor Ajax. Na een opvallend koele ontvangst werd het des te warmer tijdens het wedstrijdbegin. De thuis ploeg ging er onmiddellijk hard tegenaan en mede door het bij het wedstrijdbe- Jln te tolerant optreden van de scheidsrechters, was het ir het wild entoesiasnje de thuissupporters 4-0 jeworden vooraleer Ajax loed besefte waaraan het »zig was. Tijdens het wed- itrijdbegin werd vooral M. Hendrickx hardhandig aan- Bepakt maar na een kwar tier had Lebbeke toch het evenwicht kunnen herstel len (8-4). Langzaam maar ze ker begon Ajax daarna aan de achterstand te knagen en via 8-7 na 18 minuten werd de rust bereikt met een 14-13 score. In het begin van de tweede helft bleef het gelijk- opgaand maar de heibel op de tribune overschaduwde feitelijk het wedstrijdgebeu- ren. Ook de Ajax-spelers kregen het hard te verduren. Met een elleboogstoot wordt Jacobs neergeveld maar toch kan Ajax zachtjesaan het wedstrijdverloop oriën teren. Via 19-17 wordt het 19- 21 maar nu wordt het regel matig met 2 minuten straf fen bedachte Maasmeche len maar echt agressief. Ajaxkeeper De Bruyn bleek echter een rots in al dat geweld en Ajax liet de ver worven voorsprong niet meer ontglippen, J. De Proft, D. Vermeiren, Van Geel, Ja cobs en Holbrecht werden nog om beurten bedacht met een aanslag en om «lijf en leden» te redden vraagt D. Huyck zelfs om vervanging, aangezien hem door zijn rechtstreekse tegenstander nog wat beloofd werd voor de laatste minuut. Alleen D. Van Medegael ontsnapt aan de veelvuldige aanslagen. Sekretaris Bosteels sprak van een nieuwe uitgave van De Gulden Sporenslag, Heserven Maasmechelen Ajax Lebbeke Een zeer jong Ajax verloor zoals te voorzien was tegen een meer geroutineerde thuisploeg. Ajax speelde met Van Bosbeke, Wese- mael 3, Van Vooren, Luy- paert 3, Jacobs 1, Ch. De Saedelper, D. De Saedeleer, J. Van Biesen 1, W. Van Bie- sen, Hofman 5, J. Jacobs 2. Sekretaris Bosteels: «Ajax zal om bescherming vragen» In het vooruitzicht van de beslissende wedstrijd tegen Houthalen op 19 februari is Ajax helemaal niet gerust. Sekretaris Bosteels: «Om onze eigen spelers te beschermen en deze wedstrijd een normaal spelver- loop te verzekeren, zullen wij al het mogelijke doen om een speciale ordehandhaving te laten voorzien. Wij zullen aan de V.H.V. vragen of zij ons hiermee kunnen helpen. In Limburg is men blijkbaar aller gisch aan Lebbeke en onze gemeente lijkt wel een rode lap voor de stier. Na waf wij nu te Maasmeche len meemaakten, en dit is niet zo ver van Houthalen, moeten wij er wel aan denken maatregelen te nemen.» derde staat Voorlaatste in deze reeks St.-Gillis zorgde voor de ver rassing door met 6-2 cijfers van Stekene te winnen. Op gepast dus Scaldisl In tweede afdeling Gentse verloor Latem III haar wed strijd van Vulcain II met 8-0. Een wedstrijd die ze echter met 5-3 hadden gewonnen, maar door de opstelling van een speler uit een hogere reeks door de PBO beboet werd met 8-0 verlies en een fikse geldstraf bovenop. Gentse II voert nog steeds de leiding aan met 12 pun ten, gevolgd door de Flying Shuttles uit Lochristi met 9, Latem III met 5, Vulcain II met 4 en Lovendegem no steeds zonder punten. Ook in derde provinciale reeks een strijd om de titel. Gentse III heeft haar zes wedstrijden in kompetitie gespeeld en bezet de leiding met negen punten, op de voet gevolgd door Scaldis II met acht punten. Wint Scal dis II op twaalf februari e.k. van de Flying Shuttles II dan gaat de titel naar hen. The Flying Shuttles wonnen echter onlangs frauduleus met 5-3 van Gentse III dat door de PBO werd omgezet in 3-5 ten voordele van Gent se omdat de jongens uit Lochristi de sterktelijst bij het enkelspel niet getrouw hadden opgevolgd. Opgelet Scladis een gelijkspel is niet genoeg want Gentse III heeft zeven gewonnen ga mes meerl Nog op te merken is het forfait van Temse III afgelopen zaterdagl In de herenkompetitie afdeling Gent zijn er geen wijzigin gen in de rangschikking op te merken. De strijd om de titel is ook hier hevig aan de gang. De Gentse Politie be houdt krap de leiding door vijf gewonnen games meer dan Gentse maar heeft evenveel punten. Gentse heeft echter een wedstrijd meer gespeeld, zodat het ernaar uitziet dat de Gentse Politie uiteindelijk kam pioen zal worden. Of deze titel enige verandering zal brengen valt af te wachten omdat hier maar een enkele reeks bestaat. Het gerucht doet echter de ronde dat de PBO-leiding zinnens is de reeksen volgend seizoen meer op te splitsen. In de afdeling Waasland van deze herenkompetitie veranderen Stekene en Scal dis van plaats doordat Scal dis verloor van Stekene met 5-3. De Mintons Hl wonnen met B 2 Peter Weyn in de gelederen gemakkelijk van Stekene en St.-Gillis. Zij trekken de lijst voort met 10 punten. De vraag blijft of Temse II of Scaldis I in 2* provinciale de titel zullen halen en volgend seizoen in eerste mogen spelen evenals Gentse I uit de Gentse reeks ten nadele van waarschijnlijk Latem II en Artevelde. Scaldis II is, zoals sekretaris Paul Panis zegt, bijna zeker van haar stijging naar tweede provin ciale. (L.C.) JUDO fwri Jeugdjudo te Zele. De jonge Zeelse judoka's die medailles wonnen tijdens het tornooi, samen met trainer Raymond Van Avermaet en de schenkers der trofeeën, de heren Verschueren en Bontinck. (gvw) Het jaarlijkse judotoraooi voor beloften en kadetten, de Lokeren werd derde. In de plaats naar Van der ft «Grote Prija Verschueren», verliep voor de jeugd van reeks -57 kg ging de derde uit Temse. organisator Asahi Kwai bijzonder suksesvol. Bij de kadet- de tweede plaats. Buysse uit ten noteerden we vier eerste plaatsen en de trofee Lamot geschonken door Frans Bontinck voor de klub met de meeste ereplaatsen werd eveneens door Asahi Kwai in de wacht gesleept. Bij de kadetten -35 kg was finale werd gewonnen door het Johan Murphy, die zijn Gert De Graeve voor Sven judo-aanleg demonstreerde Van Avermaet. Deze piep en duidelijk de maat nam jonge judoka loopt zeker in van zijn tegenstanders. In de voetsporen van vader de reeks —38 kg werd de Raymond. In —52 kg was het finale een lokale aangele- opnieuw de Zeelse vlag die genheid tussen Peter Van aan de hoogste masten der Slijcken en Pascal Per- wapperde dankzij Edwin daen. Het was eerstgenoem- Van de Cauter. In - 58 kg de die op het hoogste scha- noteerden we een knappe votje mocht. In de ge- tweede plaats voor Chris wichtsklasse —42 kg lieten Mettepenningen uit Berlare. de Zeelse judoka's zich de eerste plaats ontfutselen. Bij de beloften legde Rom- Gino Bauwens verloor in fi- bout in de reeks -52 kg be- nale van Dries Naert uit slag om een zilveren me- Lichtervelde. Franky Stee- daille. Hans Michiels werd man werd derde. In -47 kg derde in zijn gewichtsklasse was het opnieuw al Asahi -62 kg. In +75 kg legde Jeugdjudo Kadet Gert De Graeve wint de beker v Kwai wat de klok sloeg. De Willy De Clerck beslag oo tornooi Grote Prijs Verschueren- te Zele (gvw) Op zaterdag 12 februari heeft er in sporthal De Wui ten, Damstraat, een groot judotornooi per ploeg plaats. Niet minder dan 16 klubs nemen hieraan deel. Het is een open-tornooi dat wordt betoelaagd door de provinciale afdeling van de Vlaamse Judofederatie. Waar men de eerste dag de ploegen moest verdelen in twee groepen kan men nu voor de tweede ontmoeting alles samenbrengen in de ruime Hamse sporthal. De eerste wedstrijden starten te 12 u. De wedstrijden gaan door op drie matten tegelijk. Naast de ploeg uit Hamme zelf, nemen Zele, Ronse, Zot- tegem, Zelzate en nog vele andere ploegen hieraan deel. Elke ploeg mag vijf judokas opstellen in een verschillende gewichtsklas se. De overwinningen wor den per wedstrijd genoteerd om de winnaar te kennen. In dit tornooi ontmoet iedere ploeg éénmaal de anderen in drie ontmoetingsdagen. In elke wedstrijd tussen twee ploegen zijn twee pun ten te verdienen, zodat op het einde van de derde dag de eindoverwinnaar kan worden aangeduid, die de prachtige trofee van de pro vincie Oost-Vlaanderen zal ontvangen. Deze kompetitie is voorbehouden aan groene en blauwe gordels, wat het sportieve aspekt zeker moet ten goede komen. Er wordt volgens sekretaris De Rech ter een grote belangstelling verwacht op zaterdag 12 fe bruari in de Hamse sporthal De Wuiten. P.V.G. De Berlaarse liefhebbersploeg FC De Blauwe*Vlam Op zaterdag 26 februari organiseert de oudervereni ging van de Gemeentelijke Jongensschool van Grem- bergen voor de 5e keer de Interscholenveldloop van de stedelijke scholen op het stedelijk sportterrein in de Oud-Kerkhofstraat te Grembergen. Inzet is de wisselbeker van de schepen van onderwijs die reeds viermaal door de Grembergse school werd gewon nen. Dit jaar zijn er niet minder dan 15 reeksen voorzien want na het sukses van een reeks voor ouders en leerkrachten (dames en heren) wordt nu voor het eerst een reeks voor veteranen 35 jarigen) gelopen. Is voorlopig alleen de reeks voor heren gepland dan wordt er bij voldoende belangstelling ook een reeks voor 35-jarige dames ingelast. Verder zijn er wedstrijden voor alle leerlingen. Jon gens van le en 2e leerjaar en meisjes van le. 2e en 3e leerjaar strijden over 300 m.; jongens van 3e en 4e leerjaar en meisjes van 4e, 5e en 6e leerjaar, lopen 600 m; jongens van 5e en 6e leerjaar en dames» - ouders en leerkrachten strijden over 800 m; heren en veteranen ouders en leerlingen tenslotte zullen 1.500 m. afleggen. Deze sportieve namiddag begint om 14 u met de medewerking van AC Denderland dat instaat voor de technische organisatie, het stadsbestuur, de stedelijke sportdienst, het Rode Kruis en een tiental firma's die ervoor zorgen dat alle deelnemers naast de trofeeën ook een prijsje ontvangen. Het zijn de NDALTP, Infomazout, DVV - Jan Segers, Coté D'Or, ASLK, de Coöperatieve tuinbouwveilingen, BBL, Co ca-Cola, IJsboerke en Callebaut. Individuele inschrijvingen zijn eveneens mogelijk en dienen gericht te worden aan het sekretariaat van de Oudervereniging, Gaverstraat 50, 9150 Grembergen en dit vóór 22 februari.

De Voorpost | 1983 | | pagina 39