Als de scheidsrechter gaat supporteren eee Zelfzekere leiders met titel binnen bereik Vitesse won te makkelijk van Pardaf Kruibeke Spannend, maar Adec mocht niet winnen Snuffel zonder tegenstand Sinda Sint-Niklaas: opdracht volbracht Baasroods liefhebbersverbond Stekene verwende de aanwezigen. Lokeren speelde opnieuw met spirit... VOLLEYBAL 40 -11.2.1983 - De Voorpost Het gaat Sinda Sint-Niklaas dit jaar niet voor de wind. In een zeer evenwaardige reeks wordt het voor de Sin- das knokken voor elk punt en vooral rechtstreekse tegenstrevers (en dat zijn 9 van de 12 ploegen) dient er gewonnen te worden. Toni- dó Kortrijk de laatste tegen stander van de Sinda's had het ongeluk te botsen op een ploeg die eindelijk opnieuw de goede kadans scheen gé- vonden te hebben. Mis schien zat'de terugkeer van Jeannine Van Moorhem, na een twee weken durende af wezigheid wegens kwetsuur daar voor iets tussen maar het is bij Sinda nooit zo ge weest dat alles van één speelster afhing. Toch gaf zij blijkbaar voldoende ver trouwen zodat Kortrijk met 15-8, 15-12 en 15-8 naar huis gestuurd werd. Een en an der betekent nog niet dat de Sinda's gered zijn. Temat, de derde laatste gerang schikte (en dat is een plaats die degradatie inhoudt) heeft evenveel punten als Sint-Niklaas. Beide ploegen hebben één puntje achter stand op Kortrijk en twee op Stekene White Star, Pardaf en Wervik. Stekene, als vierde gerangschikte is op zes wedstrijden van het ein de dus nog niet zeker van het behoud. Het is een raar reeksje die derde B... Uitslagen Maandag 31.1.1983 Simplisten-Strangers 0-3 K.W.B.-Simiba 3-0 Gilvoc-Macadammers 0-3 Vrijdag 4.2.1983 Iks - Pletsers 0-3 Falos-Keur-V.G.S. 3-0 St. Donatius-Joso 1-2 Klassement 1. K.W.B. Baasrode 45 39 2. Strangers 48 37 3. MtJbadammers 48 29 4. Gilvoc 45 24 5. Simiba 45 22 6. Simplisten 48 8 7. Brandweer 45 3 1. Joso 45 34 2. Falos-Keur 45 31 3. St. Donatius 42 23 4. Pletsers 42 23 5. Kikkers 42 21 6. Iks 42 16 7. V.G.S. 45 2 Wedstrijden Vrijdag 11.2.1983 Falos-Keur - Joso Pletsers - Kikkers Iks - V.G.S. St. Donatius - V.G.S. Maandag 7.2.1983 Macadammers - Strangers Gilvoc - Simiba K.W.B. - Brandweer Simplisten: vrij De Lebbeekse meisjes heb ben opnieuw een zege in hun al zo prachtige palma res laten noteren. Trainer De Smedt kon zich gemakke lijk veroorloven om de volle dige kern te laten aantre den. Lieve De Man, Diane Baum, Regine Hofman, Lin da De Cock, Monique Ver- ougstraeten, Carole Segers en de zusjes Borms speelden met flegma en zekerheid de 45 punten probleemloos bij mekaar. In de eerste set kwamen de bezoekers toch eerst op voorsprong (3-4) door een paar plaatsballen die de Modernaverdediging ver schalkten. Goed opgevolg de taktische aanwijzingen en vooral de giftige opsla genreeks van Conny Borms (10 punten op een rijtje) zorg den voor 15-5. In de tweede set werd het 0- 7 door het verwaarlozen van de aanwijzingen en een minder goede receptie. Het is zelfs Eine dat het eerste punt voor Lebbeke aante kende. De leidersploeg straalde echter zoveel zelf zekerheid uit dat ze via 4-7 en 5-8 kon aansluiten tot 8-8. Een aangevochten scheids rechterlijke vergissing (bal buiten en binnen gegeven) bezorgde de bezoekende coach een gele kaart en gaf de genadeklop aan een vol ledig gedesorganiseerd Ei ne dat naar de slachtbank werd geleid. (14-8). Regine Hofman werkt dan zuiver af 15-8. De derde set bevatte meest spanning: 7-7, 8-8 en 10-10. Bij 10-12 is het Romy Borms die tweemaal een ace lukt. Een plaatsbal van Mo nique Verougstraete en een parade van Linda De Cock brachten de eerste setbal op: 14-12. Een felle krachtin spanning hielp Eine aan 14- 14 en zelfs 14-15 met uitzicht op de setzege, maar prachtkombinatie van Liet" De Man-Conny Borms tweemaal een uitsteke» blok van Carol Segers b# slechtten het vonnis: 17-1S Een mooie overwinning va een zelfzeker Lebbeeks g* heel. Opvallend was het SI kure werk (opslag, recepti» en afwerking feilloos) vfl Diane Baum en het bijzos der goed en gevaarlijk veren van Conny Borms. Blijkbaar hadden de Steken- se dames medelijden met de aanwezige toeschouwers die een te koude Stekense sporthal trotseerden om hun ploeg tegen Wervik te zien evolueren. Tijdens de eerste set dienden de thuisploeg dames echter zo'n hartver warmend volleybal op dat de koude voor een ogenblik vergeten werd... Stekene liep onmiddellijk uit tot 4-0 maar Wervik kwam met Rogiers aan de opslag terug tot 4-6. Het ging toen gelijkopgaand tot Chris Heyman bewees in haar dagje te zijn en meteen was de eerste set geschiede nis (15-10). In de tweede set probeerden de ploegen sa men in het Guiness boek te Herenvolley 2* provinciale 7-1 uitliep. Delbeque en Lo- gie brachten hun ploeg ech ter tot 10-10 terug maar De Rudder, Heyman en De Puysseleir zorgden voor 14- 10. Kwamen de Westvlamingen terug tot 14-13 nadat Steke ne geen gébruik had kunnen 1 maken van 3 matchballen v dan bleef de overwinning uiteindelijk waar zij behoor- fl de te zijn. Dit weekend speelt Stekeni weerom thuis. Tegenstem- der is dan e buur Pardaf Kruibeke. een ploeg die na een moeilijke kompetitie start aan een mooie remonti k bezig lijkt te zijn. Adec Baasrode - Oudenaarde 2- raken. De slechte opslagen werden echter nu en dan afgewisseld met een toeval lig goede zodat de homolo gatie van enig rekord wel op zich zal laten wachten. Tot 6-7 ging het spel gelijk opgaand maar Heyman kon via haar opslagen een eer ste kloof slaan en die werd door De Cauwer uitge bouwd zoefcit het weer 15-10 werd. Ondertussen was het wel al meer dan duidelijk dat bezoekster Bouten niet in haar dagje was. Zij was het die in de heen ronde zowat alles lukte wat er te lukken viel maar nu bracht zij er niks van te recht. Dat maakte natuurlijk de rekening niet van Steke ne dat ook in de derde set tot Bij een 2-2 setstand en 12-12 in de tweede set. nadat een 5-11 op spektakulaire ma nier was goedgemaakt, lag de overwinning tegen de co- leiders uit Oudenaarde voor het grijpen. Een opslag-bui ten, een smash-out en een netfout zorgden ervoor dat de overwinning naar de gasten ging. Goed gestart in de beginfa- ze van de eerste set (domi nerend en direkt 2-0) met kapitein Nobels eerst een plaatsbal en direkt daarna een opslag. Oudenaarde nam echter het initiatief en in één ruk liep het uit tot 2-6. Minder zeker, staat de Adec- ploeg steeds in het krijt met 3-13 maar een betere service en juist afgewerkte aanval len (vooral Johan Aerts. te rug in betere doen) zorgen voor 8-13. Verder dan 10-15 kwam Adec niet. De tweede set heeft weinig inhoud, voor de thuisploeg althans, want cijfers zoals 0- 3, 1-6, 3-10 en 6-15 spreken voor zichzelf. In de derde set besefte Adec dat er iets moets gedaan worden... en het gebeurde. De meest ge vaarlijke bezoekers werden in hun aanvallende akties geremd en een veilige 5-2 voorsprong zal door een nu vlot draaiend Adec niet meer worden afgestaan. Een zich goed herpakkende Dirk Nobels en de ingeko men «soldaat milicien» Luc Breuckeleers zorgen voor een prima spelverdeling en de aanvallers (vooral Johan Aerts en Eddy Meersman) zijn niet meer te stoppen. Vijf rechtstreekse punten worden door evenveel goed geplaatste bloks genoteerd. Een fantastisch blok van Luc Breuckeleers-Eddy Meers man (12-9) en van Eddy en Yves De Cocker laten 13-9 noteren. Johan Aerts scoort met een «ace» 14-9 en een ijzeren blok Kris Meert-Eddy Meersman hielpen Adec aan de zo nodige setzege. Op dit elan gaat de thuis ploeg verder (4-2). Er wordt sekuur en gekoncentreerd gespeeld. Gevaarlijk serve rend en aandachtig verdedi gend bouwde Adec een 9-7 voorsprong op. Het blok Dirk Nobels-Yves De Cocker le verde hier verbluffend werk. Met Luc Breuckeleers aan de opslag stevende Adec op een tweede setzege af, We noteerden: Keiharde aanval van Eddy Meersman, twee maal blok van Johan-Dirk. Kr is-Luc (12-8). De bezoekers kwamen evenwel langszij, maar een ace van Kris Meert en twee dakgoten van Eddy- Luc en Dirk-Eddy zorgden voor een «belle»: 15-13. De trouwe supporters riepen de thuisploeg onmiddellijk op een 2-0 voorsprong, (smash van Kris Meert en blok van Dirk Nobels) maai ze konden toch niet beletten dat de sterk aanvallende be zoekers tot 2-4 uitliepen. Een rechtstreeks punt door dn opslag van Luc Breuckeieeri en een rake aanval van Dirk Nobels op pas van Johan Aerts zijn de enige wapen feiten die tot 6-11 te vermel den waren. Een ingekomi Leo Rogiers faalde volko men (aanval in het net ec opslag ver buiten), maar ge paste T.O's en wissels door Yves Meskens en Kris Lens- sens brachten enige kent» ring (8-11). Eddy Meersman aan de opslag en tweemaal een blok van Dirk en Johan brachten Adec dichterbij. Enthousiaste supporten schreeuwden Adec werk» lijk vooruit. Johan Aerti haalde tweemaal fors uil met explosieve smashes en Dirk lukte een ace. De Ou denaardse vesting wankel de, maar zoals hoger be schreven, werd ze door dl thuisspelers een helpend handje gereikt: 12-15. Een spektakulaire wedstrijd die de supporters in de kille sporthal zeker moet ver warmd hebben. De broodno dige zege bleef echter uit... Het mocht niet zijnl (mdll Damesvolley 2* provinciale Moderaa Lebbeke - Eine 3-0 Damesvolley Snuffel Grembergen - V. Kruibeke 3-0 Trainer D'Hooghe zegde na de wedstrijd: «Ik hoop dat Snuffel een beetje meeval heeft en volgend seizoen een reeks hoger kan spelen. Wedstrijden zoals vandaag hebben voor onze meisjes geen enkel nut en ploegen die even zwak spelen als dit V. Kruibeke zijn er in deze reeks nog in overvloed. Een ploeg of zes mag ik wel zeg gen». Inderdaad, naast de speelsters hebben ook de toeschouwers bijzonder wei nig aan een wedstrijd die amper 36' duurt en in feite kon het nog veel vlugger afgelopen zijn. Reeds na en kele minuten in de eerste set was het duidelijk dat Snuf fel bijzonder weinig tegen stand zou ondervinden van dit V. Kruibeke. De thuis ploeg veroverde onmiddel lijk de service en zonder pro blemen stevende het naar 8- 2. An Van Boterdael en Griet De Ridder zorgden dan met opvallend krachtige smas hes voor een 15-2 set winst. Ook in de tweede set toonde Snuffel zich oppermachtig. De bezoeksters hadden he lemaal geen verhaal tegen de service van Grembergen en in een mum van tijd werd het 11-1. Mede door enkele wissels in de basisploeg bij Snuffel kon Kruibeke enkele punten scoren (12-5) maar met wisselspeelster Ch. Van Riet aan de opslag werd het 15-5 na amper 11' spelen. Tijdens de derde set liet coach H. Van Aerschot dan ruime speelgelegenheid aan de wisselspeelsters. Meteen verliep het setver loop nu meer evenwichtig Nadat de sportief spielende bezoeksters tot 2-4 voor sprong hadden genomen bracht Gh. Claes Snuffel bij en via 4-4 werd het 6-4 waar na zowat iedereen om beurt speelgelegenheid kreeg. Via 8-8 en 10-10 maakte M. Claes met een eerder geluk kige ace de set af me 15-11 cijfers. Snuffel speelde met G. De Ridder, M. Claes, Sj. De Ridder, A. Van Boter dael, Ch. Claes, V. De Blen de, Ch. Roef, L. Van Acker, N. Coen, M. Waegeman, V. Van der Vreken, Ch. Van Riet. Kruibeke deed het met Vrancken, Claessens. S. Vrancken, Foubert, Van Buynder, Felix, De Clerck, De Deen. De reserven wonnen ook met 3-0 cijfers. Setstanden: 15-10, 15-4, 15-6. EVA Vera De Blende, kapitein van Snuffel, verenigt klasse, gestalte en ervaring en is dus ook een belangrijke schakel in de ploeg van de Grem- bergse vierde provincialer. (eva) Het tweede kompetitiederby tussen de Kruibeekse nationa- indruk gaf niet te geloven in le volleyteams zal zeker en vast niet in de annalen de goede afloop van de bijgeschreven worden. Daarvoor ontbrak, spijtig genoeg, zaak. Verder vond Erwin het pigment spanning, en bleef gelukkiglijk, alles binnen Croes dat Pardaf teveel sys- de sportieve p>erken. De 500 toeschouwers hadden na één temen door elkaar gebruikt, uur volleybal alles gezien wat er te zien was en dat was dat er spelers zijn die hun een oppermachtig Vitesse tegen een onmondig Pardaf. beste tijd schijnen gehad te Vitesse begon met Bree, Joo- sen. Peeters, Michielsen. - Janssens en Verbruggen. Nog tijdens de eerste set zou Van Mierlo Peeters komen vervangen. Bij Pardaf op- teerde men voor een begin met Van Gucht. Dirk en Jan flLeBlllliillP -*L- Remon, Geerts, De Leenheer en De Letter. Pardaf kon de eerste puntjes skoren (0-2) Af maar eens Vitesse op gang tI was er geen houden meer vpKSbiI aan. Het blok pakte alles en ,fg f BH LwL toen Peeters een ace lukte wes het gauw 8-2. Pardaf MJ probeerde wel terug te ko- 1|| JgBHB|R|BsMpp^ men maar verslikte zich zo- mt; danig in de eigen maneu- vers dat de eerste set zeer f 11 - vlug bekeken was (15-5). De Jpi v g Letter en Van Gucht konden _JB| «w» in het begin van de tweede K set wel even in stelling ge- E|||I aSHE JIH bracht worden en het wees 'tllli 2-5 en 3-6 voor Pardaf. De opslagen van Paul Bree brachten Vitesse gelijk (6-6) jggjjip 9 TlllI ft. en toen Janssens een enig Z|H«| «jMayp» mooi punt lukte was het hek pjp van de dam. Pardaf begon *5 -4*. de persoonlijke fouten afc opeen te stapelen en het Vi- -4r - JK tesse blok deed de rest 15-8. V"^'9999% 'Wf v ...Ir;: In het begin van de derde B set blokte Michielssens al les af wat er af te blokken s N was en met 9-1 en later 12-4 dacht iedereen al aan een f| spoedig einde. Pardaf be- - |gon toen echter een beetje Vitesse-Pardaf Het éénmansblok van De Leenheer komt 'ets te l°at om de smash te beletten, (dw) beter te draaien moedig Vitesse zag zijn tegenstander terugkomen tot 12-11 vooral dankzij een Mayer was na afloop wel hebben en dat Luk De Leen- ontgoocheld over het ver- heer overbelast wordt bin- goed ingekomen Kurt De loop van de wedstrijd maar nen het Pardaf team Moor. Toen Vitesse inzag gaf ruiterlijk toe dat Vitesse Over de eigen gunstige re- dat er niet mocht gedraald dit jaar een betere ploeg sultaten zei de Vitesse worden wou men niet de heeft dan zijn eigen Pardaf. coach dat men toch niet mag tweede set van de terugron- Vooral het Vitesse blok had vergeten dat Vitesse, on- de verliezen (de eerste had hem geïmponeerd. danks het ruim aanwezige Kavok meegepikt) en met- Vitesse coach Croes vond talent, toch keihard gewerkt een was de derby geschie- dat er door de tegenstander heeft voor deze resultaten vele domme fouten werden die niet zomaar vanzelf ge- De gemaakt en dat Pardaf de komen zijn. denis (15-11). Pardaf sekretaris Jul Heren 4e Nationale D Zulte 3 Juvenes 1 Sets: 15-13, 15-12, 14-16, 15-12. Bij Zulte is het een wedstrijd geworden die Juvenes niet zo vlug zal vergeten. Naast de twee ploegen op het ter rein die de intentie hadden er een prachtig kijkstuk van te maken, was er ook een Waalse scheidsrechter die roet in het volleybaleten zou gooien. Wat deze man be zielde bleef voor het talrijk opgekomen publiek een raadsel. Systematisch wer den de Zeienaars wegens vermeende fouten afgebla zen en met de aflijning van het terrein had deze man ook een probleem. Alsof dit nog niet genoeg was, dacht de scheidsrechter er goed aan te doen om zijn «gezag» kracht bij te zetten door de Zeelse coach aan de deur te zetten. Terug naar de wed strijd. In de eerste set kon Juvenes terugkomen bij een 6-1 naar 7-6 en zelfs voor sprong nemen tot 12-13, maar een foutieve beslis sing van de man in 't wit was de oorzaak dat het 15-13 werd. Vooral onder impuls van een aanvallend sterke Tavemier bij Zulte liepen de lokalen uit tijdens de twee de set naar 6-2. Zele bleef in de wedstrijd en slaagde erin om er 6-7 van te maken, maar toen was de scheids rechter daar en Zulte om het roer in handen te nemen. Zele spartelde nog wel even maar het werd 2-0. Tussen de tweede en derde set ging de Zeelse coach de scheids rechter raadplegen, wat zijn uitsluiting tot gevolg had en Juvenes de resterende tijd zonder coach diende te acte ren. Woedend om het geda- 5, 15-10 en 15-13 cijfers be wijzen dat ervan een echte wedstrijd nauwelijks sprake was. Coach Meersman was na de wedstrijd dan ook een gelukkig man. «De eerste reddingsopxiracht is meer dan geslaagd maar mis schien nog belangrijker dan de overwinning is het feit dat we bewezen hebben dat we ook de minder vlotte ne onrecht zette Juvenes Ze le de puntjes op de «i» en sp>eelde een set waartegen Zulte machteloos stond 6-14. Toch slaagden de lokalen er nog in deze kloof te over bruggen en de set te eindi gen op 14-16, maar de span ning was te snijden. Tijdens de laatste set bleef Juvenes aanvallend en verdedigend heel sterk sp>elen, zodat steeds met een kleine voor sprong (4-5, 7-8, 8-9, 8-11, 8- 12) naar de vijftienpunten- grens toeging, maar de Doornikse scheidsrechter gooide weer roet in het eten en het was 15-12 en... herrie! Reserven: Zulte - Juvenes: 2- 1. Sets: 15-6, 12-15, 15-4. Dames 2e Provinciale A Juvenes 3 Waasmunster 0 Sets: 15-9, 15-8 en 15-9. Natuurlijk groot feest bij de dames van Juvenes dat een goed draaiend Waasmun ster gouden puntjes afsnoe pten. Zele was goed gestart maar halfweg stokte het ra derwerk en van 5-2 ging het naar 7-9. De opbouw aan het net was beter dan tijdens de vorige wedstrijd, maar Zele moest het ook nu weer heb ben van de harde opslagen en een geluk voor de be zoeksters dat de scheids rechter nogal een gemakke lijk type was, die bij de op vang van de ballen niet zo nauw keek. Receptie, verde diging en het blok bij Juve nes werkte zoals het hoorde en gesteund door een feillo ze opslag waren de meisjes uit Waasmunster niet bij machte om hieraan iets te doen. Toch mogen we stellen dat dit een vlotte overwinning werd door een goed draai ende ploeg tot stand ge bracht. Reserven: Juvenes - Waasmunster: 2-1. Sets: 15- 6, 14-16., 15-8. Jeugdwedstrijden Jongens - junioren St. Niklaas 3 Juvenes 0 Sets: 15-6, 16-14, 15-11. Een puike start van het on derschatte Zele was bepa lend voor het gehalte van de wedstrijd, dat goed volley bal liet zien tegen de leider uit de reeks. Juvenes nam voorsprong maar liet deze teloorgaan door een falende verdediging. Tijdens de tweede set was er bij Zele een goede spelopbouw wat resulteerde in mooie smas hes en lepe legballen wat hen zeven setballen ople verde. Een zenuwachige coach (waar hebben we dit nog gehoord!) veroorzaakte spanning in de ploeg en het werd 16-14. De bezoekers bleven erin geloven maar slaagden er niet in een set te winnen, maar kunnen te rugblikken op een mooie partij volleybal. Scholieren Baasrode 3 Juvenes 0 Sets: 15-1, 15-9, 15-13. De Zeienaars zijn er nu ook niet in geslaagd om Baasro de een setje af te snoepen. Tijdens de eerste set hadden zij geen verhaal tegen de lange latten uit Baasrode. Met enkele vervangingen bij de lokalen werd het een meer evenwichtige wed strijd en zeker nog degelijk volleybal. Tijdens de laatste set was een slechte receptie oorzaak dat een goede uit gangspositie nog werd ver loren. Meisjes - junioren Juvenes B 1 Lebbeke 3 ogenblikken weer dooi vechtlust en inzet te boven I komen en dat geeft vertrou wen voor de toekomst» al i dus Theo Meersman. Sets: 7-15, 15-10, 7-15, 6-15. Doordat het in de eerste set wat al te vlot ging bij de bezoeksters en de tegen stand van Juvenes te onbe duidend was, kwam het vanaf de tweede set al te vlug tot concentratieverlies bij Lebbeke. waarvan Juve nes gretig gebruik maakte om te scoren en voorsprong te nemen die zij niet meer afstonden. Tijdens de twee volgende beurten was de beweeglijkheid en goede spelopbouw bij Lebbeke be palend om Juvenes, die in dit bedje nog steeds ziek is, te verslaan. Denderwindeke 3 Juvenes A 0 Sets: 15-6, 15-1, 16-14. De thuisploeg vertrok heel snel en met knappe plaats- ballen en zeer degelijke op slagen werd Juvenes in ver drukking gespeeld. Zele was te statisch om hiertegen iets te beginnen, zodat het bijna vernederd werd in de tweede set 15-1. Deze situa tie werd rechtgezet tijdens de derde herneming toen Ze le verrassend beter pres teerde en bijna een set op hun naam schreven. Te spelen wedstrijden Sporthal De Zeven. Heren: Juvenes - Oigem te 18.30 u. en 19.45 u. Dames: Temse - Juvenes te 14.45 u. en 16 uur (zondagna middag). Jeugd: meisjes: Junioren: St. Amandsberg - Juvenes B te 9.30 u. Juvenes A - Wetteren te 14 uur. Scholieren: Waasmunster - Juvenes te 16.45 uur Jongens: Junioren: Juvenes - Temse te 14 uur. Scholieren: Aalst - Juvenes te 10.15 uur. AJZ In het Gildenhuis te Denderbelle vierde de KWB haar volleybalteam dat nu tien jaar bestaat, (v) Na enkele minder goede prestaties kon Lokeren van de komst van het eveneens bedreigde Pitzemburg ge bruik maken om te bewijzen dat woorden als vechtlust en inzet niet uit het woor denboek geschrapt werden. Vooral Hans Van Loocke speelde een gave partij en ook de beide passeurs, Dan ny en Chris Loyez hadden de goede toets hervonden. Het was natuurlijk een zeer belangrijke wedstrijd die te gen Pitzemburg diende be twist te worden maar de 15-

De Voorpost | 1983 | | pagina 40