In 1983 minder wielerwedstrijden te Hamme? Paul De Brauwer over eerste profveldritseizoen Uitbergense cyclocrosser Jefke Peelman kapt ermee Nieuwe fiets voor John De Mesmaeker uit Oordegem 42 -11.2.1983 - De Voorpost WIELRENNEN Om de begroting in evenwicht te kunnen houden is het schepenkollege van Hamme verplicht de uitgaven dras tisch te verminderen, zoniet zal het gemeentebestuur ver plicht zi]n om binnenkort belastingsverhogingen toe te passen. Dit laatste ligt zeker niet in de bedoeling van het schepenkollege. Eén van de grootste uitgaven voor de gemeente zijn de personeelskosten (wedden en lonen), vooral wanneer het personeel overuren dient te maken in de week-ends en op feestdagen, voor het verlenen van materiële steun en hulp bij feestelijkheden. Daarom heeft het schepencollege beslist dat elke vereni ging die iets inricht en beroep doet op materiële steun en personeelshulp van de gemeente, hiervoor zal moeten be talen. Het is de bedoeling van het hoeveel de kosten zouden gemeentebestuur dat de kunnen bedragen voor het verenigingen meer kreativi- verlenen van gemeentelijke teit aan de dag zouden leg- hulp, wanneer zij een wie gen en zelf hun materiaal lerwedstrijd organiseerden zouden afhalen, opstellen op een weekdag, een zater- en terugbrengen in het ge- dag of een zondag. In de meentemagazijn. Voor het week zou alles gratis ge- uitgeleende materiaal zou presteerd worden, op een dan enkel nog een borgsom zaterdag zou men 3.000 F dienen te worden betaald, betalen en op een zondag die zal terugbetaald wor- 8.000 F. De kosten zouden den, nadat het materiaal in heel wat verminderd wor- goede staat wordt terugge- den, wanneer de klubs zelf bracht. him nadarafsluiting plaat sen en afbreken. De heer Wielerwedstrijden Vtm de Casteele, schepen Tijdens de voorbije gemeen- van de sport had dit punt teraadszitting kwam o.a. de reeds vooraf besproken met kostprijs, voor het verlenen de gemeentelijke sportraad van materiële steun en per- en met alle betrokken wie- soneelshulp, die zou moeten lerklubs van Groot-Hamme. betaald worden bij het in- Een zestal van deze klubs richten van wielerwedstrij- richten één, twee of den in Hamme, ter sprake, maximum drie koersen in De schepen van de sport per jaar, en zij vonden het had immers een voorstel voorstel van de schepen be- overgemaakt aan de wie- spreekbaar. De twee grote lerklubs van Groot-Hamme, wielerklubs. Nering door waarin uiteengezet werd Sport en de Willy Van Bun- Het bleef de laatste weken weer uitzonderlijk stil rond Paul waren natuurlijk periodes wat we er in Engeland kun- De Brauwer. Men kan trouwens ook moeilijk beweren dat waarin de gezondheid nen van terecht brengen.» het deze winter zijn beste seizoen als veldrijder is gewor- tegenzat, duurde dan wat Weinig optimisme dus bij den. Al waren er toch al elf overwnningen en een derde lang voor ik terugkwam. Brauwerke al haalde de plaats in de eindstand van de 'Superprestige'. De Brauwer Vooral de nationale ti- Wetterenaar vorige zondag zelf had van het Beizoen 1982-1983 zelf ook meer verwacht, telcross in Overijse werd in Westrode de elfde zege. een zware tegenvaller. Hij moest daarvoor wel de «Ik heb inderdaad al beter den. Opnieuw Belgisch Twaalfde, na drie, vier ama- schikgodinnen danken die gereden. Twee jaar geleden kampioen bij de amateurs, teurs. Gelukkig maar dat Jan Teugels met een reeks haalde ik nog drieëntwintig Alleen het wereldkampioen- men in Brussel zich nog de tegenslagen rond de oren overwinningen, een natio- schap, waar ik vorig jaar zo betere dingen van De Brau- sloegen. Maar ook dan moet nale titel bij de amateurs en naar gewerkt had, viel lelijk wer herinnerde en ik toch men het als veldrijder toch een bronzen medaille in het tegen. Dat was ook de voor- nog mee mocht naar het we- nog klaarspelen een uur wereldkampioenschap. Vo- naamste reden waarom ik reldkampioenschap in Bir- lang overeind te blijven. De rig jaar waren er ook nog 18 daarna toch de stap naar de mingham. Anders was het Brauwer deed het, Teugels overwinningen. Uit 37 cros- profs maar waagde. Als een echte lijdensweg gewor- werd tweede. Vander We- sen, dus praktisch een zege neo-prof werd het eerste den. Ook voor de suppor- reld derde en Rudy De Bie op twee gereden wedstrij- jaar zeker geen sukses. Er ters. Nu maar afwachten vierde. H.A. dervrienden, die elk respek- tievelijk 15 en 10 koersen inrichten per jaar waren niet akkoord. Zij namen geen kontakt meer op met de schepen van de sport en wenden zich hiervoor tot de oppositieleden van de ge meenteraad, die dit punt op de dagorde van de gemeen teraad plaatsten. Tegenstrijdigheid Een wielerklub die 10 15 koersen inricht per jaar, en die hiervoor zeker beroep moet kunnen doen op een groot aantal klubleden, kan blijkbaar zelf niet instaan voor het plaatsen van zijn nadarafsluiting enkele uren vóór de wielerwedstrijd en kan die ook niet afbreken na de wedstrijd. Kleine klubs zouden trachten om dit wel te doen, niettegenstaande zij toch veel minder wer kende leden hebben. Is hier geen sprake van een tegen strijdigheid, omgekeerd zou men het aanvaardbaarder kunnen noemen. Of willen de grote klubs zich laten dienen, zoals gevestigde waarden binnen de wieler sport. Begrijpe wie kan. Cesar Van Goethem Gemeenteraadslid en be stuurslid van de beide grote Hamse wielerklubs Cesar Van Goethem, deed op de gemeenteraadszitting, bij de bespreking van dit punt een voorstel, dat aanvaard werd door de meerderheid der raadsleden. Hij stelde voor om zo spoedig mogelijk een vergadering te beleg gen met de betrokken klubs en de schepen van de sport, om tot een kompromis te kunnen komen. Cesar zocht wellicht naar een gulden middenweg. Hij werd hier voor door verschillende le den van de beide klubs scheef bekeken, doch Cesar kreeg de steun van enkele bestuursleden van de be trokken klubs en zij gingen samen met de burgemeester en de schepen van de sport aan tafel zitten op zaterdag 5 februari. Langs beide kanten werden er voorstellen en argumen ten besproken, zodanig dat ieder van de betrokken par tijen bereid was water in zijn wijn te doen. De nieuwe voorstellen zul len besproken worden bin nen het schepenkollege en door de betrokken besturen van de beide weilerklubs. Het is nu wachten op een definitieve oplossing voor het koersprobleem te Ham me. BD Labiekes met Eddy Merckx. Wielerklub Labiekes uit Groot-Aalst werd te Denderhoutem voorgesteld. Sponsor Eddy Merckx gaf enkele wenken mee om een suksesvol seizoen te rijden, (per) De stap naar de liefhebbers maar een doel: de renner kwam en ik geloof dat dit allerlei tegenslagen daar komend seizoen is voor John steunen door dik en dun nu een palmares is waarop ie- het wielrennen een mooie De Mesmaeker meteen de hij voor een moelijk eerste der van zijn supporters prat maar harde sport is. Aan het start met een nieuwe klub. seizoen staat bij de liefheb- kan op gaan. bestuur wensen wij dat deze Deze klub die zondag laatst- bers. Toekomst mensen de jonge renner zul- leden werd opgericht in het Palmares Bij het in ontvang5t Mmen len begeleiden op een eerlij- nieuwe supporterslokaal Achlmaol bracht d„ jong. v(m zl)n ni(mwe fiet5 ke en rechtvaardige manier met name het «Buitenbeent- renner de bloemen huis- gen wij even iets over zijn zo<^ steeds her mag zijn je. te Impe bestaat uit een wagrts achtniaal werd hij toekomst. John. een beschei- °P «1» toekomstige overwin- sterk bestuur met Gerard De ,„eede. negenmaal derde denvriendelijkejongen.be- nmgen. want deze komen er 53' Johan Van Huffel, en zesmaai vierde. Daarbij loofde ons zijn uiterste best f6^61' Aan de, men8en van Willy DUauwe De Decker aansluit.„d werd hlj in 35 doe„ deze voor hem h" «WW beetuutr. een Gustaaf, Sonja Schokkaert, wedstrijden genoteerd bin- nieuwe kategorie en droom- woord van dank voor de U Herman Rottiers. Gerard lm- nen de eergte vijf v de reeds zijn 0er8te voorbije jaren van inspan- pens. De Waele Cyne en daarbij dat John liefs, 52 Hopelijk blijft deze gingen trouw aan het jonge Temmerman Gaston. Dit ne- macd in de eerate tien voor- jonge renner gespaard van ldoc>1- gen man sterk bestuur heeft 3 G.E.M. Hamme. Patrick Mettepenningen kreeg in zijn lokaal 't Volkshuis van zijn supporters een nieuwe fiets aangeboden. De beroepsrenners Etienne De Beule en Jan Bogaert waren ook van de partij (vh) In het café Lido te Belsele kreeg nieuweling Franky Polfliet een nieuwe fiets van zijn 140 leden tellende supportersklub In het café Den Belg in Buggenhout-Opstal staken de werkt feesttafel. Ook de dames mochten eens meedoen (c) De beloftevolle liefhebber Peter Van Huffel kreeg een nieuwe fiets van zijn supportersklub in het lokaal Sportcafé te Hamme. Hij behaalde zes eerste en 30 ereplaatsen. Peter is ook. lid van de Wase Wielerklub uit Kruibeke. (dw) Op zondag 23 januari koersten de WAOD-renners te Uitber gen speciaal als afscheid van de plaatselijke vedette Jefke Peelman. Men had al grootse vieringen in het verschiet, maar het lot besliste er anders over. Bij het ingaan van de tweede ronde viel Jefke zo ongelukkig dat hij verschillende pezen in zijn schouder kneusde. Herman De Bruycker, voor- raadsleden Everaert en zitter van Wielerklub Uitber- Sprayt en de voorzitter van gen die de koers organiseer- de W.A.O.D. de, zat helemaal in de put. Gelukkig kan men op een Overzicht zondag in de kliniek met een Jef Peelman, geboren in patiënt niet al te veel begin- 1937, begon zijn sportkarriè- nen en mocht Jefke terug re als voetballer in de Uitbe- naar Uitbergen om er al rgse caféploeg «De Brug» en was het niet te uitbundig belandde nadien bij SK Wic- aan de viering deel te helen. Toen hij het voetbal- nemen. len als bekeken beschouw- Herman De Bruycker mocht de, schafte hij zich een verschillende vooraan- koersfiets aan. Omdat hij staanden begroeten. Onder fakteur is, kon hij zijn dage hen burgemeester Van San- lijks werk ook als training de, de schep>enen Moerman, beschouwen. Pensaert en Vercrayssen, de Hij debuteerde te Wanzele en eindigde er 65*. Reeds in 1965 werd hij te Kruibeke nationaal kampioen der postmannen. Van dan af volgden de nationale titels mekaar op: 1966 Aarschot, 1967 Lede, 1969 Haalter, 1970 Uitbergen en 1971 Kiel- drecht. Zijn beste vriend en leerling Pierre D'Haese, kwam zijn leermeerster ech ter zeer nabij en af en toe werd de reeks titels onder broken. Toch werd hij nog kampioen in 1972 te Wanze le, 1973 te Smetlede, 1974 te Vlierzele, 1975 te St. Ni klaas, 1977 te Uitbergen en tenslotte in 1981 te Kaprijke. Viering In feestzaal Robbrecht kwa men de Uitbergense suppor ters aan Jefke Peelman een verdiende hulde brengen. van Wielerklub Willen is Kunnen de voeten ottÊ/È de Van het gemeentebestuur werd hem een schaal aan geboden, de wielerklub schonk een trofee en de WAOD-voorzitter deed het zelfde. Supporters sleepten bloemen aan en op de re ceptie aangeboden door de Uitbergense Wielerklub wa ren meer dan negentig ge nodigden. Al was het spijtig dat Jefken Peelman het alle maal met een gebroken schouder moest meemaken, hij is nu al in zoverre gene zen, dat hij terug in Uitber- Sen is. tussen zijn val» sportieve vrienden. (JJ)

De Voorpost | 1983 | | pagina 42