DE VIDTS LUIS OCANA A Chris Muyldermans van Rust-Roest L mm Sint-Niklaas V.T.L.-kampioen te Gent Scalafeest van Kracht en Geduld in Sint-Niklaas: turnkring bestaat 85 jaar Viktory wint ook nog eens! sS- Tafeltennis- kampioenschap van Hamme BEZOEKT DRINKS-SERVICE OP ZATERDAG 12.2.83 van 10 tot 18 u. KOPER OF KIJKER: IEDEREEN IS WELKOM! 44 -11.2.1983 - De Voorpost i WATERPOLO De V.T.L.-kampioenschap- pen hebben vorige zater dag, zoals verwacht, te Gent een geweldige bijval geno ten. Niet alleen de tumklubé waren in het H.I.L.O.-kom- pleks flink vertegenwoor digd, maar ook in verband met de publieke belangstel ling werden er hoge cijfers geskoord. Opvallend was de prestatie van Chris Muyl dermans bij de jongens-be loften en Rust-Roest Sint- Niklaas had daarmee een V.T.L.-kampioenstitel beet. Voor Johan Van Steelandt werd het in diezelfde reeks eerder een mindere presta tie. Ook Gerry Christiaens de klubkampioen van W.B.K. Dendermonde heeft het daar niet kunnen waar maken. Deze eindigde slechts negende in de reeks der juniores, waarin Gino Carlier van K.I.T. nogal overtuigend won. In de kate- gorie der jongeren haalde Dirk Zanders van O.T.V.N. de titel en bij de seniores, werd Christian Gretry het koningstuk van P.E.W., zijn eigen opvolger. Bij de meis jes werd het ook al span nend. De beloftentitel werd zoals enigszins kon ver wacht worden, het eigen dom van Saskia Mortier van O.T.M. Gent. In de katego- rie der jongeren heeft Her- linde Verstraeten van R.R. Brugge, het in extremis ge haald van Nele Neirinck van Rust-Roest Sint-Niklaas. De ze laatste werd trouwens ook al geselekteerd voor de Belgische Turnkampioen schappen straks te Verviers. Daarvoor strandde de Sint- Niklase Marie-Paule Thie- baut op enkele tienden van een punt. Dat was dan in de afdeling der juniores en door een kwetsuur, werd Christel Tinck van Rust- Het ontstaan van de Sint-Niklase katholieke turnkring Kracht en Geduld afdeling jongens dateert al van eind september 1897. Destijds werd hij gesticht in 't Schuttershof op 't Brugsken van de Wase hoofdplaats, en senator Eric Mertens aanvaardde toen het erevoor zitterschap van deze kring. De aangroei daarvan gebeurde vlot, en in 1904 werden de statuten onder schreven door Leon Dewolf, Miel Bruwiere, Fred Van Goethem, Aimé Joris en De Keersmaecker. Deze mannen vormden samen het bestuur van Kracht en Geduld. De turnkring stond toen al op stevige pijlers. Een voorbeeldige begeleiding had daarvoor gezorgd en talrijk waren de mensen die achter de schermen van Kracht en Geduld een belangrijke en bewonde renswaardige medewerking verleenden. Belangloze inzet sierde ook de latere bewindsvoerders van Kracht en Geduld. Een greep daaruit: Gerard De Cleene, Alfons Hebbinhuys, Leonard De Maeyer, Jef Van Den Hende, Leon Palmkoek, Hektor Pincé, Pierre Tierens en Hippoliet Elinck. Enkele turners van Kracht en Geduld maakten toen ophef. We schrijven 1920 en voor de Olympiade te Antwerpen werden twee klubleden van Kracht en Geduld in de Olympische tumploeg opgenomen: Domien Jacobs en de toen nog jonge Nicolas Moer loos. Nadien kwamen er enkele belangrijke jaren voor die Sint-Niklase turnkring. Op initiatief van proost Verstraeten werd in '21 ook een afdeling voor meisjes opgericht en Margriet De Gendt met een viertal anderen leverden toen baanbrekend werk. Onder de leiding van tumleraar Jef Van Den Eynde werd die steeds aangroeiende groep getraind. Het uitzonderlijke talent van Blondine Temmerman werd toen al opgemerkt. Zij zou enkele jaren later bij de meisjes de algemene leiding overnemen. Voor de jongens van Kracht en Geduld werd '22 dan weer belangrijk want voortaan heette de kring Koninklijke Katholieke Turnkring Kracht en Geduld. Het 25-jarig bestaan werd toen in Sint-Niklaas op een grandioze wijze gevierd. Gedurende een viertal da gen werden in de Wase hoofdplaats de Vlaamse gemengde bondsfeesten geprogrammeerd. Dat werd ook één der eerste organisaties in dit genre. Niet minder dan 67 Belgische turnverenigingen namen toen aan de optochten en de turndemonstraties deel. Toen werd Sint-Niklaas eigenlijk door de tumsport ingepalmd en met Domien Jacobs, Nicolas Moerloos, Albert Morjean, Jos Verstraeten en Laurent Dullaert schreef de jongensafdeling van Kracht en Geduld in de jaren dertig en ook daarna gouden bladzijden. Nog in het 25ste jubileumjaar van Kracht en Geduld werden Domien Jacobs en Nicola Moerloos respektie- velijk als derde en vijfde opgetekend tijdens de Europese turnkampioenschappen te Brno in Tsjecho- slovakije. Op nationaal en internationaal vlak wer den door die mannen talrijke suksessen geoogst. Ook de dames bleven niet achter, en op het bonds- feest te Verviers in 1930 werden verbluffende resulta ten behaald. Datzelfde bondsfeest namen de dames van Kracht en Geduld het jaar nadien op de kalender en die afdeling bestond toen tien jaar. Plaatselijke aktiviteiten werden meestal de jaarlijkse scalafeesten en daarbij werd toen al een stijgende bijval genoteerd. De meisjesafdeling van Kracht en Geduld haalde ook het hoogste schavotje en de gelukwensen van koning Leopold II in Eigenbrakel. Onder de kundige leiding van juffrouw Blondine Temmerman en met medewerking van Lea Collier en Angèle Schoenmaeckers turnde men zich in de be langstelling. Eens de oorlogsjaren voorbij verliep het voor de jongens en meisjes van Kracht en Geduld weer allemaal crescendo. Voor deze laatsten stond dan ook het 25-jarig bestaan op het programma. De turnkring Kracht en Geduld met Florimond Dua en Blondine Temmerman zou in Sint-Niklaas een begrip worden en aan de top werd er nogal eens gewijzigd. Meestal door een overlijden en als voorzitter van de mannen zetelden achtereenvolgens Leon Dewolf. Emile Bru wiere, August Hebbinckhuys, Albert Hertsens en thans Paul De Corte. Ook de dames hebben zulk een rijtje: Magriet De Gendt, Madeleine Poppe, Blondine Temmmerman jaren geleden sportlaureate in Sint- Niklaas Lutgarde Rigaux en Lea Collier. De vrou wenafdeling stond al op eigen benen sinds het einde der jaren '40, ingevolge een beslissing van de Oost- vlaamse Katholieke Turnbond. Onder de bezielende leiding van een uitgebreid bestuur blijven de dames suksessen opstapelen. De huidige samenstelling van de dames-bestuursploeg ziet er zo uit: Lea Collier (voorzitster), Marie-Thérèse Baert (ondervoorzitster), Simonne Brijssinck (sekretaresse en in '81 de prijs van sportverdienste te Sint-Niklaas) en de raadsleden Annemie Van Steenlandt, Emilienne De Decker, An- nete Bogaert, Yvonne De Beleyser, Jeanne Schittekat en Monique Baert. De dames zijn sinds verleden jaar gestart met een afdeling kleuters. Kracht en Geduld. Simonne Brijssinck, de uitstekend gedokumenteerde klubsekretaresse, kan daar enthousiast over ver tellen. Scalafeest De twee afdelingen van Kracht en Geduld werken samen aan het welslagen van het scalafeest. Het resultaat daarvan werd een programma met een 14- tal nummers. Van de kleuters tot de seniores en van de jonge meisjes tot de jazzdansende dames. Een .wervelwind van sierlijke lenigheid en akrobatie wor den gebracht door ruim 300 deelnemende leden van Kracht en Geduld. Dit grootse scalafeest, tevens een uitzonderlijke jubileumuitgave wordt in drie vertonin gen aangeboden, telkens in de stadsschouwburg te Sint-Niklaas. De data zijn: zondag 13 februari, vrijdag 18 februari en zondag 20 februari. Het aanvangsuur op de zondagen wordt 15.30 u. en op de vrijdag 19.30 u. Een uitverkochte zaal voor de première van zondag 13 februari, en de kaarten voor de andere vertonin gen, gaan ook vlot van de hand. Roger VAN LAERE TAFELTENNIS In de eerste reeks heeft Pardaf A op verplaatsing bij Troelant A geen twijfel laten bestaan over wie de sterkste formatie is. De Troelantjon- gens werden met 1-9 op ei gen terrein ingemaakt. Het was enkel Van Belleghem die erin slaagde de enige overwinning voor de lokalen te laten optekenen. Baasrode A heeft een rusti ge avond beleefd bij zijn B- ploeg. Alhoewel de B-ploeg wel een paar keer een «bel le» kon afdwingen was het toch de A-formatie die met grote forfaitcijfers won. Meer strijd was er bij Baas rode A toen Patro B er op bezoek is gekomen. Alhoe wel de Hammenaars in het begin op een 3-0 achter stand werden geplaatst kwamen ze naderhand toch nog terug tot 5-3. Maar toen was hun liedje uitgezongen. Mestdagh en De Mayer wa ren bij de winnaars de sterk- sten en ze wonnen alles. Einduitslag 7-3. Madeion schijnt niet te wil len begeven in de tweede reeks. Deze week was het op verplaating naar Prado A en dat was meteen een kolfje naar zijn hand om de grote slokop te spelen. Prado werd echt van het kastje naar de muur gespeeld en met forse 0-10 namen de Ma- delonjongens de volle buit Vlierkouter is bij Lebbeke blijven steken met een 6-4 nederlaag. Nadat de loka len met 2-1 op winst waren geklommen, kon Vlierkouter even milderen 2-3. Maar toen de lokalen het dubbel spel in de wacht sleepten, zaten ze op het goede spoor. Door een overwinning van Permentier kwam Vlierkou ter nog eens op gelijke hoog te. Maar dan moesten ze het initiatief aan Lebbeke over laten dat met 6-4 weer twee punten rijker werd. BAC B en BAC A hebben onder elkaar een goede wedstrijd gespeeld. Het was uiteindelijk de A-ploeg die het haalde met grote 3-7 cij fers. Van Kersavond en De Jonghe konden er voor de B- ploeg voor zorgen dat het geen forfaitscore is ge worden. Triumf A heeft in zaal Tivoli bij Patro D de volle buit eer der gemakkelijk meegeno men: 2-8. Het was alleen Jan Waterschoot die bij de loka len overeind bleef. Gezien hij geen steun kreeg van zijn ploegmakkers kwam er dan ook een 2-8 overwinning voor Triumf op het score bord. Eindelijk kon er weer eens een overwinning voor Vikto ry worden opgetekend. Pardaf D dat er op bezoek was werd heel nipt met een 6-4 kluitje in het riet ge stuurd. De bewerker van de ze overwinning was in de eerste plaats Paul de Schep per die alles won. Hij kreeg deze keer ook hulp van Cy de Waele en meteen werd het een langverwachte over winning. Ons Huis A heeft het deze week gemakkelijk gehad. Baasrode C kreeg geen en kele kans toebedacht om een vinger in de pap te ste ken. Op één na werd er overal een 2-0 opgetekend. KWB A kon het ook rustig aandoen op verplaatsing bij OGS. Roest Sint-Niklaas daarin uitgeschakeld. Spijtig alles zins en in die reeks werd vooral een sterke oppositie genoteerd. Tenslotte haalde Fanny Dhooghe bij de senio res nog een verdienstelijke zesde plaats... Technische uitslagen: Jongens-beloften: 1. Chris Muyldermans (Rust-Roest Sint-Niklaas) 32.80, 7. Johan Van Steelandt (Rust-Roest Sint-Niklaas) 19.05. Heren-juniores: 9. Gerry Christiaens (W.B.K. Dender monde) 27.65. Meisjes-jongeren: 2. Nele Neirinck (Rust-Roest Sint- Niklaas) 30.25. Meisjes-juniores: 6. Marie- Paule Thiebaut (Rust-Roest Sint-Niklaas) 27.65, 12. Christel Tinck (Rust-Roest Sint-Niklaas) 7.60. Meisjes-seniores: 6. Fanny Dhooghe (Rust-Roest Sint- Niklaas) 24.65. Roger Van Laere Z.N. Aalst - La Louvière 8-8. Gelukkig voor de scheidsrechters konden de Aalsterse waterpolospelers net voor affluiten gelijkstellen zoniet maakte hij kennis met ht zwembadwater. Hij liet immers niet alleen toe dat de Waaltjes rake klappen uitdeelden, keurde bijna een doelpunt goed toen de bal overvloog en keurde nog een rechtstreekst Aalsterse treffer af... (per) Het waterpoloteam van de Lokerse Zwemvereniging (dm) Op zaterdag 19 en zondag 20 februari organiseren de Hamse tafeltennisklubs het jaarlijkse kampioen schap van hun gemeente, voor de aanhangers van deze sport zeker het hoogtepunt van het seizoen. Het kampioenschap wordt gespeeld in de zaal «Tivo li», Kerkstraat 14 met volgende uurrooster: zaterdag 19.2 om 10 u: reeks miniemen (geen 13 jaar op 1.7.82) en kadetten (geen 15 jaar op 1.7.82); om 11 uur volgt de reeks juniors (geen 17 jaar op 1.7.82) en om 14 u de reeks jeugd-open (miniemen, kadetten en juniors). Vanaf 16 u begint het kampioenschap van Hamme (reeks open). Op zondag vanaf 9 uur worden de 1/8* finales ge speeld en de finale wordt verwacht tegen 11 uur. Iedereen al dan niet aangesloten bij een klub mag meedoen. De spelers worden ingedeeld in poules' zodat iedereen minstens twee of drie wedstrijden zal spelen. De eerste vier spelers van de open jeugdreeks mogen ook deelnemen aan het Hamse kampioenschap. De inschrijving is 20 fr. en er zijn herinneringsmedailles voorzien voor de onderscheiden kampioenen van elke kategorie. Inschrijven bij Jozef Van Cauwenberghe, Spinner straat 24, tel. 47.98.53, ten laatste tot maandag 14 februari om 18 u. Jeugdspelers mogen uitzonderlijk inschrijven tot 15 minuten voor de aanvang van hun reeks. De lottrekking van de «poules» heeft plaats in de zaal Tivoli op maandag 14.2 om 19u30. De samenstelling zal tijdig aan de deelnemers meegedeeld worden. Sp< ho: Aa li zo\ 'we «g< Ve Art De Lokerse Zwemvereniging heeft ook een damesteam dat waterpolo speelt (dm) Bij deze gelegenheid wordt U een aperitief van Gascogne «Floc Mme. Ocana» aangeboden. De verschillende «Armagnacs Luis Ocana» zullen U tevens tegen de meest voordelige prijzen worden aangeboden. Wie hiervan geen gebruik maakt, begaat een onvergetelijke fout. Luis Ocana zal het ten zeerste op prijs stellen U te mogen verwelkomen.

De Voorpost | 1983 | | pagina 44