Kamillekes op één lengte van de top D.V.K. Grembergen haalt eerste punt Lieve Roggeman kampioen bij de veteranen voor Erwin Gabriel Tweede overwinning MOTORCROSS Inmiddels zijn er in het B.L.B.-seizoen '83 reedB drie overwinning voor hun reke- wedstrijden verreden wacpvan Erwin Gabriel er twee op ning, te Moerbeke kwamen zijn naam wist te schrijven. De nog zeer jeugdige interpi- ze op een tweede plaats en loot heeft momenteel een uitzonderlijke konditie waardoor vorige zondag te Eke won- hij zonder moeite op risiko's de reeksen weet te beheersen, nen ze alles wat er te win- Te Axel ging hij iedereen vooraf en won ook te Eke beide nen was. In beide reeksen reeksen. werden ze onbedreigd win- De eerste reeks der Inters Coren maar deze werd later ®n, *mishten telkens werd op gang getrokken door een val uitgeschakeld. ®Lvoorspr°?9- door lempi De Wolf maar na Voor de andere ereplaatsen JSLÏJ3 enkele ronden werd hij door werd hard gestreden tussen j direkt een goede haperingen naar de mid- Tanghe, Verhoeven, Milis- dengroep verwezen. Gabriel sen; Schroyen en Joos. Leo .mema?(d me«r kwam nu op de eerste lijn Combee werd eerste 250 cc- "d kort gevolgd door Hugo er. Verpaelen kwam net f**' Dhaemers, een teruggeko- voor de finish ten val en pfl?° nw T men Pierre Schroyen, Joos verspeelde hierdoor zijn t°t°r en Verpaelen die de eerste overwinning aan Combee. I™ n °i- teru?" 250 cc piloot werd. De twee- In de eindstand der 500 cc- 5?"Dok m <?e tweede de serie was het spektakel- ers won Gabriel onbedreigd Coster een man André Corens die als voor Tanghe en Schroyen, l ^.m° eerste uit de start kwam Dhaemers en Joos. Bij de hem toc]h over te voor Gabriel en Milissen. zijspannen toont zich in deze f j 6 jS Na vijf minuten wedstrijd drie wedstrijden eveneens rm ein nam Gabriel het kommando een naam: De Cock-Lan- r 500 «"P1lloJn,?on over met eon goed volgende duyt. Te Axel nomen re de Iochen„ „n bifdee250 behaalde Gino Perreman zijn derde overwinning voor Van de Geuchte en Vink. ^14 Peter Dhanis werd in de «r, tweede reeks door een val in de start uitgeschakeld. Bij de nationalen 125 cc werden Stouvenaeckers en Stroo die 0615,0 twee crossen be- heersten nu od de voet na- gÊÊfSSf^m volgd door Luc Bruggeman en een heroptredende De Waele. De eerste reeks ging HK|gi J naar Stouvenaeckers voor ^^BÊÊËÈÊÊLê^. Bruggeman. De Waele. Lac- roix en ^,ro° tweede se- j&ÊÊÊm rie nam Stroo echter weer- HHÉ wraak en wist met een fill mooie voorsprong De Waele ■K en Stouvenaeckers vooraf te Hg gaan. De eindzege ging nipt naar Stouvenaecker voor de ■jP Waele. Stroo. Bruggeman HHg^9Hg|HB|^: en Lacroix. In de andere reeksen kwamen Van de Veire. Jansen. Vercruysse en Vincent als winnaars uit de HgSn> bus. Eric Brems die de eerste HHL VÊj twee wedstrijden met een *>!&- ^jgSmjr ereplaats kon beeindigen WÊK; p: /Wt Jfa rno0St nu te Eke genoegen 1|§ l'f ^8nemen met een vijftiende Herman Unaerts ui, Hamme behaalde zondag een achate f^Tegm" plaats en komt te Stnjpen met een nieuwe machine aan de leiding nemen na de start start, (dh) VELDLOPEN om zonder tegenstand de ze ge te behalen. Ook in de herneming kwam hij op de eerste plaats maar enkele happeringen verwezen hem naar een negende plaats en hij werd vierde in de eind stand. Herman Lenaerts behaalde de eerste reeks een knappe achtste plaats maar in de tweede serie werd hij door mechanische moeilijkheden uitgeschakeld. Kurt Bussens werd met een zesde plaats in de eerste reeks en een derde plaats in de tweede, ook derde in de eindstand. Dit weekend werd de vierde wedstrijd gerden te Strijpen (Zottegem) bij de inrichtende piloot Herman de Mezel. Veertien reeksen worden verreden met als hoofdscho tel de inters 250/500 cc waar momenteel heel wat strijd te zien is voor de ereplaatsen. Alle kategorieën samen worden er meer dan drie- Niets dan gelukkige gezichten bij de ouders en supporters van de jonge en beloftevolle motocrosser Franky Apers bij nuprhnnftifjiner ij/ih Ao 7IOQT L.'.' i i honderd nilnten oor, dx» v "V O ovyyuiKi* vuri ut juflgC Kil UClUJieVUUe mOlOCrOSSer tra verwacht (D H overhand'gl"g mn de meuwe crossmachine. In 1982 behaalde hij zeven eerste en 36 ereplaatsen (dw) VOETBAL Waas damesvoetbalverbond De dames van Wijnveld hebben die van St. Pauwels mores geleerd en komen nu op de tweede plaats achter Dender- monde dat tegen Lokerse met de hakken over de sloot geraakte. Willy Girls Temse 17 Rupelmonde 0 Een partij eenrichtingsvoet- bal. De Rupelmeisjes had den blijkbaar nog de karna- valsfeer in de benen en kwamen nooit tot georgani seerd verweer. Temse de monstreerde rustig zijn meesterschap en dreef stel selmatig de score op. Het respektabel aantal van ze ventien treffers werd bijeen getrapt door Coene (7), Ver- schote (5), Halans (3), Ver- nimmen (2). SK Ladies De Snijrsters De bezoeksters wilden van geen voetballiefde weten en sloten him doelmond herme tisch af. De Lokerse ladies bleven maar beuken maar alles verliep te ordeloos om succes te hebben. En zoals het meestal gaat was één slippertje voldoende. Vicky De Bruycker profiteerde van een lokale blunder en schoot de meisjes uit Burcht op voorsprong. Deze werd dan met hand en tand ver dedigd zodat de Snijrsters ietwat onverdiend met bei de punten gingen lopen. Luitentuit 0 DVK Grembergen 0 Enorme vreugde bij de Grembergse dames die ein delijk him eerste puntje uit de kompetitiebrand sleep ten, en verdiend nog wel.. De eerste helft kon de lokale doelwachtster met uitste kende tussenkomsten Grem bergen van een doelpunt houden. Na de rust was het de beurt aan Marie-Louise De Wael om de score in evenwicht te houden. Herleving St. Pauwels 1 Wijnveld 2 Onmiddellijk initiatief van de Wijnveldmeisjes die de score tot 0-2 optrokken, langs Schatteman en De Coster. Na de rust een totaal ander spelbeeld. Herleving blies voluit de aanval maar zenuwen en overhaasting brachten hen niet verder dan een doelpunt langs De Bock. Lokerse SV Girls 0 K.A.V. Dendermonde 1 Zeer gevleide overwinning van Dendermonde dat meer dan de handen vol had met de lokale aanvallen. Ro giers en Fiers verkwansel den zo een unieke kans om SV op voorsprong te bren gen. De SV Girls bleven de wedstrijd beheersen maar kwamen niet tot scoren. Dat deed Dendermonde wel te gen de gang van het spel in. Van Santvoort profiteerde van een ogenblik paniek in de Lokerse rangen: 0-1. Klassement na 15 wedstrijden 1. Dendermonde 28 p., 2. Wijnveld 24 p., 3. Willy Girls Temse 22 p., 4. Herleving St, Pauwels 22 p., 5. SV Girls IS p., 6. De Snijrsters 13 p., 7, Rupelladies 10 p.. 8. Luiten tuit 8 p., 9. SK Ladies 7 p., 10. DVK Grembergen 1 p. Dendermonde lijkt nu wel op weg naar de titel maai voor de tweede plaats is het laatste woordje nog niet ge zegd. Wijnveld, Temse en St. Pauwels kunnen daai nog een spannende bedoe ning van maken. Voor ons niet gelaten. Voor Grember gen hopen we dat ze het bij dat ene puntje niet zullen laten. André Provinciale veldloopkampioenschappen te Hofstade-Aalst Damesvoetbal H* Nationale Kamillekes Aalst-DW Brugge 2-0 De atletiekvrienden uit Hof- stade die voor de organisa tie instonden van de provin ciale kampioenschappen haalden eer van hun werk. De voorzitter van deze kern, de h. Jozef De Cuyper was dan ook heel tevreden met het verloop van deze kam pioenschappen en had ook woorden van lof voor de mensen van zijn bestuur die allen hun uiterste best heb ben gedaan. Er was één schaduwzijde, de h. De Cuy per voelde zich bedrogen door de belofte van de stad Aalst daar zij in laatste in stantie een sanitairwagen die eerst was toegezegd, niet konden krijgen. Erg spijtig, aldus De Cuyper, dat we niet meer steun krij gen van hogerhand. Voor de rest was het rimpelloos en de atleten zorgden voor een spannend kijkstuk. De Aal- sterse atlete Lieve Rogge man wist zich zelfs in de spits te lopen van de wed strijd voorbehouden aan ve teranen en was daarmede haar zoveelste titel rijker. Angèle Mertens van AC Leb- beke eindigde achter de Aalsterse dame op de vijfde plaats. Ingrid Van Marcke eerste streekatlete bi] de seniores We wezen er vroeger reeds op dat de vooruitgang groot is die Ingrid Van Marcke, vroeger bij AC Aalst aange sloten maar thans de kleu ren van ZOVA verdedigd, ten toon spreidt. We maak ten een van haar mooiste wedstrijden mee te Zele waar zij de wedstrijd maak te maar met een tweede plaats moest vrede nemen daar zij in de laatste meters werd voorbijgesneld door Sennesael van AAG. Zon dag moest zij naar een vier de plaats opzien in dit kam pioenschap maar dat is voor deze Aalsterse haarkapster zeker geen schande. Zij be gon laat aan de atletiek en heeft door hard trainen iets bereikt daar waar velen er niet in geloofden en haar enkel zagen als een een dagsvlieg die er wel vlug zou mee stoppen. Zij verbe-, terde in iedere wedstrijd en nu een paar jaartjes later was zij in sfrijd om een po diumplaats in dit provin ciaal kampioenschap. Een vierde plaats werd het, een positie die zij vroeg in de wedstrijd veroverde. Ginet- te Van Den Bossche is nog een van die atleten die van ver zijn gekomen maar het wilden bevestigen. Van Den Bossche van AC Zele heeft het nog maar eens onder streept en nu met een vijfde plaats. Dan volgde een steeds aanklampende De Mey van Vlierzele en Bema- dette Buysse (AC Zele) be kleedde nu de 7de plaats, iemand die het daarbij niet zal laten en terug wil komen op die plaats waar zij des tijds zoveel roem en sukses oogstte bij de kadetten en scholierenreeks. Er zal moe ten gewerkt worden maar de dochter van oud-wielrenner Buysse van Zele werd het reeds genoeg voorgezegd en is aan haar terugkeer aan het werken. Pauwels van AV Lokeren haalde de 8ste plaats en Berchman van AC Lebbeke werd 9de en daar hadden we toch op iets meer getipt. Marleen Christiaens van Vlierzele die te Zele woont werd 10de. We weten dat zij tot meer in staat is en geven haar graag krediet. Eens terug volledig op toe ren moet zij enkele plaatsen winst weten te boeken. 13de was Lieve Bauwens van AC Baasrode en dat is zeker geen slecht resultaat, reke ning houdend met de moge lijkheden die er maar zijn voor deze atlete. Want veel liever zou zij over meer mo gelijkheden beschikken om te trainen, maar zij neemt van de sport wat zij kan. Dan kregen we op de 14de en de 15de plaats Cossijn en Bauwens van Vlierzele wat toch nog een opgemerkt re sultaat is. 17de was Buysse en 18de Geeroms, met op de 20ste plaats M. Beeckman van AV Dendermonde. Mo nique Van Wemmei (ACL) legde nog beslag op de 32ste plaats. Bij de juniores waren het zoals verwacht de zusjes Van Holsbeeck die wij als eerste streekatleten mogen noteren. Els werd 3de en zus Ann kreeg de 7de prijs. Ingeborg Pauwels van AV Lokeren heeft reeds heel wat ingewonnen en werd nu 15de voor Vera De Groot van Vlierzele terwijl Christel Vermeir van AC Aalst nog 21ste werd. Katja Merlin: tweede Nu geen kampioenstitel voor Katja Merlin van AC Zele alhoewel zij voor de start de meeste winstkansen kreeg toegewezen in haar kategorie (68). Mireille Maes van AV Lokeren mocht ook op het podium als 3*. Goossens en Wijns waren ook nog vooraan te vinden in deze reeks. In de katego rie (67) waren het Wijns (ACL), De Clercq (VS). De Haese en Vervaet die de meeste in het oogspringen de resultaten haalden. Hilde Van Der Sijp: kam pioen bij de kadetten De Vlierzeelse jongere Hilde Van Der Sijp heeft dan al het goede dat men over haar vertelde ingelost en de titel op zak gestoken. Ook in de vorige wedstrijden zagen we ze grote dingen doen. Op het provinciaal kampioen schap stond er weer geen maat op met het gekende resultaat. Christel Ceup- pens van Baasrode was knap 3* en Gerda Fonck (VS), Kathleen Corleis (VS) en Martine Van Nuffel AC Waasland waren nog in de eerste tien. In de kategorie van 1969 kwam de beste prestatie van Anja Buysse van Zele die een mooie 2* plaats haalde en samen met haar klom ook Nadine De Keyser van AC Hamme op het po dium. In deze reeks waren Nicole Arents en Conny De Schouwer ook goed. Lieve De Troetsel, beste miniem De Baasroodse miniem Lie ve De Troetsel werd kam pioen in haar kategorie (ge boren '71). Mireille Chris tiaens van Zele kwam hier goed naar voor met een 5* plaats. In de andere reeks waren Els Van Den Hauwe, Berlinde Oosterlinck en Martine De Maesschalck vooraan te vinden. De klubklassementen gingen naar Vlierzele voor de ka detten en voor de scholie ren. Bij de juniores was het AC Aalst dat de beste klub was en nog voor ons gewest mogen we AC Zele vernoe men bij de seniores. Ook bij de veteranen was Vlierzele met zijn 3* plaats de., beste streekklub. FC Gosselies-U. Namèche Kam. Aalst-DW Brugge W Lommel-W Veldegem OG Oostende-Jumet SC S. Remouchamps-FC Ekeren Donk R. Union-US Yvetpose Kontich FC-Sp. Tessenderlo Klassement 1. FC Gosselies 2. Kamillekes Aalst 3. S. Remouchamps 5. VV Lommei 6. R. Union 7. OG Oostende 8. DW Brugge 9. W Veldegem 10. lumet 11. U. Namèche 12. FC Ekeren-Donk 13. US Yvetoise 14. Kontich FC 1-3 17 10 3 4 30 12 24 17 10 4 3 27 17 23 17 9 4 4 47 27 22 17 8 6 3 35 32 19 16 7 5 4 28 16 18 17 7 6 4 23 28 18 17 5 5 7 23 30 17 17 8 9 0 24 21 16 16 5 5 6 17 20 16 17 6 7 5 27 47 15 17 5 8 4 17 18 14 16 3 6 7 22 27 13 16 4 10 2 34 42 10 17 2 10 5 16 33 9 Wk Marie-Anne Van den Steen, vaste waarde bij de Kamille kes (ad) Een reeks van zeven wed strijden waarin slechts één puntje verloren ging, bracht de Aalsterse Kamillekes van de middenmoot tot op een luttel punt van leider Gosse lies. Het gelijkspel dat Re mouchamps op eigen terrein aan Ekeren moest prijsge ven had voor de Waalse meisjes het verlies van de tweede plaats voor gevolg. Voor de oranje-blauwen van voorzitter Kamiel Ser- gant die nu zelf die komfor- tabele positie in de rang schikking bezetten, is het een vingerwijzing om de zo genaamde «gemakkelijke» wedstrijden tijdens de dolle kamavalperiode vooral niet te onderschatten. Komende zaterdag naar Namèche, de speeldag nadien thuis tegen US Yvetoise en op 26 februa ri a.s. naar FC Ekeren-Donk: het lijken op het eerste ge zicht makkelijke klusjes, doch zijn het allerminst. Het komt er de volgende weken vooral op aan het hoofd koel te houden, even hard te trai nen als gewoonlijk en ge- koncentreerd naar iedere wedstrijd toe te leven. Met trainer Paul De Cremer als nuchtere raadgever hebben de Aalsterse voetbalsters beslist goede troeven in handen om de promovering naar de hoogste klasse te verwezenlijken. De Kamillekestrainer zag er na de wedstrijd tegen DW Brugge ondanks de overwinning allerminst te vreden uit. Zijn ploeg had inderdaad bij de rust al een geruststellende voorsprong kunnen opbouwen, doch een tikkeltje jeugdige nonchalance was er oorzaak van dat de score niet hoger dan tot 1-0 uitliep. De pijlsnelle Ann Eeckhout stak al dadelijk het vuur aan de lont, liep de hele bezoekende verdedi ging voorbij, maar haar in zenden was te scherp voor Veerle De Wint. Scheidsrechter Jacqueline Dupont van Brugge fluit en kele kleine overtredingen van de Kamillekes en laat een zware fout op Veerle De Wint onbestraft, maar zal nadien een korrekte wed strijd fluiten. De thuisploeg komt na een aarzelend begin stilaan op dreef en vooral Ann Eeckhout speelt een knappe partij hoewel haar recht streekse tegenstrever, de kleine Nicole Van Parijs, uit het goede voetbalhout ge sneden is en vooral over een voortreffelijke plaatsing be schikt. Rond het kwartier breekt Ann opnieuw uit, speelt Veerle De Wint aan, deze pakt uit met een korte drib bel maar haar schot blijft in de modder steken. Even la ter zendt Veerle de bal tot bij de vrijstaande Greta Van Hauwermeiren, die even kontroleert en dan hard in de verste hoek van het Brug se doel trapt (1-0). Een mi nuut later gaat Veerle al leen door maar de knappe Brugse doelvrouw Elza Wal- laert tipt het onhoudbaar gewaande schot nog uit haar doel. Enkele aanvallen van DW leveren weinig op, al is Trees Van Geert in deze faze van de wedstrijd duidelijk niet in haar gewone doen - later herpakt ze zich en wordt weer het sluitstuk van de verdediging - en is Bran- da Van den Eeckhoudt even in gevaar als twee Aalsterse verdedigsters elkaar hinde ren. Het attente Aalsterse doelvrouwtje brengt echter duikelend redding. Net voor rusten gaat Veerle opnieuw alleen door, doch eens te meer brengt de doelvrouw redding. Marie-Anne Van den Steen schiet nog over en de rust komt met 1-0. Na de herneming is Ann Eeckhout er weer, ze ont wijkt de keeper en ziet haar schot uiteindelijk in de mod der stranden. Een kombina- tie Verhofstadt-De Wint vindt nog maar eens de klemvaste Wallaert op weg. Als Marie-Anne Van den Steen onmiddellijk daarop de bal voor doel zendt, staat Veerle De Wint op de goede plaats om de Brugse goalie met een geplaatst balletje onherroepelijk te verslaan (2-0). De druk houdt echter aan, Veerle gaat opnieuw aan de haal, wil te veel en loopt zich tenslotte vast. Een prachtschot van Van Hau wermeiren suist naast de doelpaal buiten, bij een hoekschop neemt Nicole Verhofstadt de bal op de slof, maar Wallaert waakt. De Wint dwingt een hoek schop af, Greta neemt hem en Veerle kopt over. Bij een van de schaarse aanvallen van de West- vlaamse meisies wil Trees Van Geert de bal naar haar doelvrouw terugspelen, de Brugse linksbuiten Chris de Corte werkt haar zonder eni ge aanwijsbare reden met een vuistslag tegen de vlak te en wordt prompt naar de kleedkamer verwezen. Ann Eeckhout dwingt nog een hoekschop af, de bal komt bij Greta Van Hauwer meiren die in de vlucht over het doel kanjert. Er volgt een reeks prachtige kombina- ties, Ann gaat opnieuw door maar niemand volgt. Trees Van Geert wordt ge boekt. Het tempo zakt nu stilaan weg uit de wedstrijd, de koncentratie is zichtbaar zoek. Hilde Daelemans komt acht minuten voor tijd nog Kristine Van Hende vervan gen. We noteren nog een ongelooflijke misser van de DW-aanval, een schitte rend schot van Greta Van Hauwermeiren en een per soonlijke poging van Ann Eeckhout die de bal tot bij Veerle De Wint zet, wier kopbal over het doel gaat. Een overtreding in de fa tale zone van Aalst blijft on bestraft en de wedstrijd ein digt met een .verdiende 2-0 overwinning, die echter af- getekender had kunnen zijn... Kamillekes Aalst Branda Van den Eeckhoudt, Marina Van Bel le, Ingrid Van den Neucker, Trees Van Geert en Ann Van der Eecken; Marie-Anne Van den Steen, Greta Van Hau wermeiren, Kristine Van Hende en Nicole Verhof stadt; Ann Eeckhout en Veerle De Wint. Reserven: Hilde Daele mans, Josette Van den Steen en Nicole Perdaens. Cyriel Tmmerman Katleen De Lantsheer van Aalst en Dirk De Backer (Merksem) haalden een eerste prijs (c) 46 -11.2.1983 - De Voorpost

De Voorpost | 1983 | | pagina 46