Gomar Sport en Resocub winnen Mikeno haalt hoogste score Edelweiss verrast VW Audi 1*1 Berlaarse minivoetbalkompetitie Kompetitiedag zonder veel geschiedenis Rudy Maes neemt alle twijfels weg Elan verdiende beter! 48 - 11.2.1983 - De Voorpost Minivoetbal in het Aalsterse Het werd een voordelige vrijdagavond voor het Aalsterse TUMULTUEUS minivoetbal. Zowel in de BZVB als in de NOMB kwamen de Aalsterse ploegen op nationaal vlak goed aan hun trekken. Resocub is met de twee pun- Op de eerste plaats moeten we de kentering vermelden bi] ten huiswaarts gekeerd, Gomar Sport. De terugronde werd door de ploeg van Alex maar niet zonder veel moei- Van der Veecken uitstekend ingezet. te! Een zeer snel spelend Die opmerkelijke terugkeer werd vrijdagavond bevestigd. Kruibeke domineerde de De Aalstenaars moesten naar Brugge om er een belangrij- eerste periode en stond met ke vierpuntenwedstrijd te spelen. Door er te winnen kwa- 1-0 voor. Terjoden reageerde men de Ajuinen op een mooie derde plaats terecht en zo via hoekschoppen en kwam zien zij het behoud steeds zekerder worden, want in deze op gelijke hoogte dankzij de reeks zakken er zo maar eventjes zeven ploegen wegens tip van Jo Jansen en het een reorganlzatie. Het blijft toch nog knokken voor de hoofd van Van der Haegen. Gomars. - In de tweede periode nam Kruibeke opnieuw het initia- In de provinciale reeksen moet de kloof slaan! Een tief en skoorde. Bruylant, behaalde Cosmos een op- overwinning moet ons defi- Janssens en Coppens verzet- merkelijke zege tegen Sint- nitief kunnen veilig stellen. Niklaas. Hierdoor blijven Meise is een sterk verdedi- ook de kansen op behoud gende ploeg zodat we voor voor deze eerste provincia- deze match onze spelers speciale opdrachten zullen meegeven. Vermeldenswaard is even eens het feit dat onze reser- ven kampioen zijn gewor den en nu van start gaan in een kompetitie aangevuld met nieuw opgerichte ploegen. Samenstelling van de ploeg: Van Hoefs, Noteboom, Van Vijle, De Jaeger, Van Lierde, Van der Veecken, De Winne en Van Caeneghem. MINIVOETBAL Dendermonds minivoetbalverbond Ier groot. Minder gelukkig verliep het met Beukenhof in tweede provinciale waar ook de stadsgenoten Sporting en Windsor een ne derlaag opliepen. Windsor lijkt hierdoor veroordeeld en kan nu zijn valiezen pakken om naar derde te verhuizen. In de NOMB-bond maakten de Zeelse ploegen opnieuw indruk. In 1" nationale won O.N. Zele de topper tegen G. Brugge en moet nu alleen nog afrekenen met de eerder rudimentaire ploeg uit Jab- beke. Ondertussen troepen de Zeelse ploegen samen in de rangschikking en dingen ze alle nog mee naar de ereplaatsen. In 3* nationale B won Reso cub de moeilijke uitmatch op Kruibeke, waar er zoals in Denderhoutem heelwat heibel was vooraleer de einduitslag op het bord kwam. De match van Mini-Atom werd geschorst. Opmerkelij ke zege van Mini Heldergem dat Mini Lokeren kansloos liet. Een eigenaardig ploeg- je dat Heldergem! Wisselvallig in de uitslagen maar met een goed tech nisch geheel dat alleen nog wat ervaring mist om regel maat te brengen. Gomar Sport bevestigt VI. Brugge - Gomar Sport Aalst: 1-3 De verre verplaatsing naar Brugge is niet voor niets ge weest. De ploeg van Alex Van der Veecken en Dirk Wellekens heeft een ver diende zege behaald en haar positie flink verste vigd. In de terugronde haal den de Aalstenaars 7 op 8 en dat allemaal tegen midden motors of rechtstreekse kon- kurrenten. Met maar vier punten voorsprong op de laatste kandidaat-daler is zeker nog geen rust gebla zen. Wel wordt het meer ont spannen spelen. In Brugge maakte De Jaegher een ech te hattrick. Telkens na een persoonlijke poging, zette hij een man in de wind en werkte dan akkuraat af. In de eerste helft liepen de ajuinen uit tot 0-2 maar net voor de rust kwam er op nieuw spanning: 1-2. Daar na moesten de Aalstenaars in verdediging. De Brugse druk werd te groot. Onder impuls van een klaarkijken- de Van der Veecken werd de verdediging een hermetisch geheel, waarin keeper Van Hoefs een speciale vermel ding verdient. Aalst plooide wel maar de veer bleef voor hun gevreesde tegenaan vallen. Zo kon Van Vijle zich losrukken en De Jaeger be dienen die Aalst de zege bezorgde. Sekretaris-speler Van der Veecken: «We zijn tot een goede kollektieve prestatie gekomen, waarbij voor, midden en achter wonder wel in mekaar schoven. De moeilijkste matchen van de terugronde zijn bijna afge werkt. Vrijdag spelen we thuis tegen het gerenom meerde Meise. Deze match nationale B Kruibeke-Resocub Terjoden: 3-4 ten bergen werk om te sko- ren en zich vrij te maken. Onder impuls van Van der Haegen konden de Terjo- dense ajuinen het laken naar zich toe trekken. In een korte periode maak ten Jan Coppens en Bruylant er 2-3 van. Toen geraakten de gemoederen verhit en de scheidsrechter moest geel en rood tonen om de spelers tot de orde te roepen. Kruis- houtem werd numeriek in de minderheid gesteld zodat Terjoden in de laatste minu ten de zege kon veilig stel len. Een moeilijke match die wel de volle buit opleverde. (dka) Telelec - Coppieters 0-10: ff. Van Cauteren -De Bisschop 9-2: (1-0 4-0 6-1 9-2). Van Cauteren: Paul (4), Toon Kris Van Cauteren, G. Goossens en P. Van Doorse- laer, elk 1. De Bisschop: L. Poppe en M. Herrebaut. O M. Van Damme - Rombout 5- 2 (0-0 1-1 2-1 5-2). O N.: E. D'Hollander (2), M. De Beule, F. Goossens en P. Burms. Rombout: P. Van De Velde en E. Van Puyvelde. 't Sloeberke - De Balans 3-7: 1- 1 1-1 /2-3 3-2). 't Sloeberke: 3 x F. Verhei- renstraeten. De Balans: 4 x P. Herwege en 3 x Geert Van Kerckhove. Arsenal - Ness 7- 4: 1-0/1-1/5-3/7-4. Arsenal: 3 x Et. Kesteleyn, 2 x J. Van Eetvelde en G. Poppe. Ness: E. Van Doorselaere (2), L. Van Doorselaere en D. Van Der Stricht. MVZ Depruw - 2* provinciale Sporting Aalst - Spoele Lokeren: Zowel Sporting Aalst als Spoele Lokeren kregen in de aanvangsfase geregeld doelkansen. Deze bleven echter onbenut totdat S. Leus in de zevende minuut de 1-0 op het skorebord schoot. Na dit doelpunt kre gen de Aalstenaars het niet gemakkelijker doordat Y. Van Molhem uitviel door een blesure aan de linker -enkel. In de 15* min. werd gelijkgesteld voor Spoele door R. Schalkens. Hij plaat ste de bal met een gestrekt shot in het dak van het dogl. Ondanks het prima weder- optreden van D. Van Schuy- lenbergh en een goede Sportingkeeper C. D'Haese skoo den de Lokeraars toch' nog twee maal voor de rust respektievelijk door R. Van Neyghem en R. Schalkens. 3-5 Met een 1-3 ruststand kon men best de rust gebruiken. Na de rust kregen we een even gemotiveerde Spor- tingploeg als in de eerste helft van deze boeiende par tij. De Aalstenaars waren vastberaden om de achter stand op te halen. Dirk Ad- riaenssens, die overigens op een puike partij kan te rugblikken, skoorde in de 17* minuut met een knap doelpunt. Toch bleven de spelers van Spoele intelli gent voetballen wat hun nog twee doelpunten opleverde. Sporting Aalst kreeg toch nog een verdiend doelpunt via een opportunistische S. Leus. Eindskore na een boeiende partij met een uit stekende wedstrijdleiding: 3-5. (cdh) SK Chantant 7-5 (2-0 4-1 6- 3 7-6). MVZ: P. Quintijn (2), G. Christiaens (2), P. Meirs- man, C. De Waele T. Hof man. SK Chantant: Viola G., P. Malin, F. Devos, L. Ver strepen en J.P. Opdorp. Neyt - MVZ Vehent 3-2: (0-0 2-0 3-0 3-2). Neyt: 3 x E. Van De Cauter. MVZ: J. Willockx, 2 x. Heirman - Klodde: 7-2: (0-0 1-0 5-1 7-2). P. Heirman: A. De Waele (5) en D. De Vleeshouwer (2). Klodde: P. Bracke en E. Van Driessche. De Leenheer- N Van Damme werd uitgesteld. F. Heirman (Heirman) is ge schorst op 19 februari (3 x geel). Klassement: 1. Cop pieters 21/36, 2. Van Caute ren 21/35, 3. De Leenheer 19/ 34, 4. O N. Van Damme 20/ 30, 5. Arsenal 2/28, 6. MV. Deprouw 21/28, 7. Neyt 20/27, 8. MVZ Vehent 20/24, 9. Ness 20/21, 10. Heirman 20/20, 11. Rombout 21/18, 12. Klodde 21/12, 13. De Bisschop 21/12, 14. SK. Chantant 21/10, 15. De Balans 21/6, 16. Telelec 21/4, 17. 't Sloeberke 21/0. Kalender: 12 februari: 13.00 u. A. Neyt - Arsenal - 14.00 u.A. O N. Van Dam me - Klodde - 15.00 u. A. SK. Chantant - 't Sloeberke - 16.00 u. A. De Bisschop - Nes - 13.00 u. B. De Leenheer - Heirman. - 14.00 u. B. Rom- bout/Safir - Vehent. Bye: SV Telelec. Veteranenreeks: Het moest er eens van komen! De 'le gende' van het onklopbare O N. De Bruyne blijft be staan, doch Verneirt is er als eerste in geslaagd de onge naakbare leiders één puntje Gemeentepersoneel - V.S.O. 2-5: (1-0 1-2 2-2 2-5). Gemeentepersoneel: 2 x A. Degryse. VSO: 3 x E. Ver- berckmoes, L. Matthijs en W. Van Praet. Vereirt - O N De Bruyne 2-2: (0-0 0-2 1-2 2-2). Vemeirt: R. Van Dries sche en E. Heirman. O 8c N: P. Meirsman en W. De Beu le. MVC Ebes - SV Telelec 2- 5: (0-1 0-1 0-2 /2-5). Ebes: 2 Mikeno uit Schoonaarde scoorde tijdens het recente weekeinde het hoogste aan tal doelpunten. Het had uiteraard aan Platte Ploeg een gemakkelijke prooi. Ludwig Galle liet zich weer opmerken als prijsschutter. Hij kon hierbij op de mede werking rekenen van Fred dy De Schrijver, Antoon Go- vaert, Etienne Hoentjes, Pa trick De Mey, Herman Go- vaert en Jozef Vlaminck. Niettegenstaande in deze derde reeks het titeldebat uitsluitend nog een aange legenheid is voor F.C. Baert en Jong Picadilly, wordt toch algemeen verondersteld dat Mikeno volgend seizoen aan de top zal meedraaien. Die intenties hebben de Schoon- aardenaars in ieder geval. Weinig uitschieters overi gens in de respektievelijke reeksen. Jovanda raapte de punten moeiteloos vermits Mespelare andermaal for fait gaf. Mini Sparta won vlot van De Markt en blijft in de tred van de leider. In de tweede reeks ging Caxtus Boys leider Nettetril- lers gewoon uit de weg door forfait te geven. Had men een te zware nederlaag ge vreesd? In elk geval nog een wenk voor diegenen die graag op de feesttoer gaan. Van avond (vrijdag 11 fbruari) or ganiseren de Regent Boys in hun lokaal vlak tegenover het station in Dendermonde hun karnavalfuif. Vanaf 20 u. zijn de kamavalklappers daar aan de orde van de avond... en nacht. Uitslagen Eerste reeks Picadilly-Volksvr. 7-4 De Markt-Mini Sparta 1-6 Waterd.-VanBiesen 1-3 Sportvr.-Fami Sport 2-3 Stany Wafels-All Sport 3-7 Mini Plaza-Filosoof 1 1-1 Mespelare-Jovanda (FF) 0-10 Minishotters-Lucky Sport 4-7 Tweede reeks Intercom-Politie 7-3 Den Heizel-Pappenh. 5-3 Young Boys-Busboys 1-6 Rijksw-Kawede 6-2 Nettetr. -Caxtus Boys (FF) 10-0 Tuitvr. -Regen tb. 1-7 Wit Hof-Okapi 4-1 Derde reekB Boby's-Bonte Os 4-2 Jong Picadilly-Minisparta 2 8-2 Baert-Filosoof 2 9-4 Mikeno-Platte Ploeg 12-2 Tripoli - Rimo Stars Sportpaleis - F.C. Stoom 4-7 Algemene rangschikking 1. Jovanda 39 2. Mini Sparta 37 3. Van Biesen 333333333331 4. Picadilly 31 5. Filosoof 1 30 6. All Sport 30 7. Miniplaza 24 8. De Markt 23 9. Volksvrienden 23 10. Stany Wafels 15 11. Fami Sport 13 12. Lucky Sport 13 De BGJG van Berlare speelt tegen de jongens van Donk-B 13. Minishotters 11 14. Waterdienst 7 15. Sportvrienden 6 16. Mespelare 1 Tweede reeks 1. Nettetrillers 33 2. Intercom 32 3. Busboys 29 4. Rijkswacht 27 5. Regentboys 25 6. Okapi 20 7. Kawede 17 8. Den Heizei 16 9. Wit Hof 15 10. Caxtus Boys 13 11. Politie 12 12. Pappenheimers 12 13. Tuitvrienden 8 14. Young Boys 1 ook minivoetbal. Vorige week speelde de «Minibond» 5-5 'Ui) Derde reeks 1. F.C. Baert 32 2. Jong Picadilly 30 3. Mikeno 23 4. FC Stoom 19 5. Bobby's 18 6. Rimo Stars 17 7. Bonte Os 16 8. Sportpaleis 16 9. Mini Sparta 2 10 10. Tripoli 9 11Filosoof 2 8 12. Platte Ploeg 3 Matchen voor dit weekeinde Mini Plaza-Lucky Sport Minishotters-Mini Sparta 1 De Markt-Volks vrienden FC Stroom-Filosoof 2 T uitvrienden-Pappenhei- Bobby's-Mini Sparta 2 Den Heizel-Nettetrillers Rijkswacht-Politie Mespelare-Van Biesen Stany Wafels-Jovanda Sportvrienden-Filosoof 1 Waterdienst-Fami Sport Picadilly 1 - Ali Sport Sportpaleis - FC Baert Mikeno - Rimo Stars Bonte Os - Platte Ploeg Regentboys - Kawede Wit Hof - Young Boys Tripoli - Picadilly 2 Intercom - Caxtus Bys Okapi - Busboys E.D.M. Minivoetbal D.S.D. Muurkaatsen te Hamme. 't Vissershof uit Kastel won met 13-8 tegen Heirman-Post vh Zeelse minivoetbalkompetitU Uitslagen van de 15de speeldag: Woonburo - KLJ Vrien denkring 1-14 Melior De Briyne - Donk A 8-2 Donk A - Pavo Sport 2-7 Pa en Gijs - Verz Pol De Meyer 4-4 Wassalon Burm - Café Tijl 7-1 Minibond-DONK B 5-5 Jeugdhuis Joker - Vesko Overmere 12-2 De stand na 15 speeldagen 1. Melior De Bruyne 30 2. FamivocBAC 23 3. Wassalon Burm 22 4. Pavo Sport 21 5. Joker Uitbergen 17 6. Vesko Overmere 15 7. Verz Pol De Meyer 15 8. Minibond 14 9. Pa en Gijs 13 x P. Van De Velde. Telelec: 4 x W. De Wilde en 1 x A. Van Klassement: 1. O N. De Bruyne 17/33, 2. Verneirt 16/ 16, 3. Van Damme K. 16/15, 4. Gemeentepersoneel 16/15, 5. Telelec 17/15, 6. VSO 16/ 13, 7. Ebes MVC 16/7. Kalen der: 14 februari: 19.00 u. A. Van Damme K. - Gemeen tepersoneel, 20.00 u. A. Ebes - Verneirt. 20.00B. SV. Tele lec - VSO. Bye: O&N De AJZ 10. Café Tijl 11 11Donk A 11 12. KLJ Vriendenkring 11 13. Donk B 7 14. Woonburo 0 Zware cijfers werden geno teerd door KLJ Vrien denkring dat met 1-14 rode lantaarn Woonburo met ge mak versloeg. De Uitbergse jongens van het jeugdhuis Joker versloe gen op een spectakulaire wijze de Veteranen van SK Overmere (Vesko) met onge looflijke zware cijfers. 15-2 was een bittere pil voor Ves ko. Joker is in volle opgang want de week voordien won het ook met 8-4 tegen KLJ Vriendenkring en dat deze laatsten toch ook kunnen scoren bewezen door Woon buro met 14-1 in te maken. Minivoetbaltomooi door Milac Berlare De Milac-afdeling Berlare hield in het voorbije week end in de sporthal een mini voetbaltomooi voor school- ploegen van Berlare, Over mere en Uitbergen. 8 ploe gen kampten er voor de titel bij middel van schiftings wedstrijden. Bij de verlie zers in de schiftingen kre gen we volgende stand: 5* H. Maagdcollège B, 6' Rijk- school Berlare 6de B, 7' Maagdcollège 6A, 8* Uitber gen B. In de troosting voor de derde en vierde plaats verwees Uitbergen A dat de Rijksschool naar de 4de plaats. In de finale ging het tussen twee ploegen van het H. Maagdcollege nl. 5A tegen 6B. Laatstgenoemden won nen de kamp met 6-4 Edelweiss heeft een ver diende overwinning be haald tegen VW Audi. De Audi-jongens speelden vol op de aanval en lieten kee per De Jaegher te dikwijls aan zijn lot over, hiervan profiteerden de Lebbeke- naars om op de counter te spelen. Ze deden dit met sukses, en verhoogden re gelmatig hun voorsprong. Vooral Callaert liet zich als schutter gelden. Al heeft Edelweiss de zwakste ver dediging van de reeks toch konden de Audi-jongens maar 2 maal tegenscoren, ook al liepen ze regelmatig met 4 naar voor. Givanna blijft ongeslagen, deze maal kreeg een ver zwakt MVC geen kans. Een gekwetste Herman Van Damme moest het MVC doel verdedigen en deed wat hij kon. Maar de Givana doel- schutters waren niet te stui ten. Goede wedstrijd in deze gehandicapte ploeg van Van Damme Pierre en Kop pens Jean. Texaco was sterker dan TC Lelie. De Appelse ploeg is stilaan bezig haar positie in de subtop te verstevigen. Smossers won de derby te gen Dendermotors en komt zo op de achtste plaats. Kleding Octaaf won gemak kelijk tegen Mundo Sport. In deze faire match eindigde het 1ste kwartier nog op 0-0. In het tweede kwartier scoorden de Lebbekenaars 5 maal. Het derde kwartier was weer blanco en in het vierde kwartier liepen de kampioenen uit tot 7-2. Bij Mundo Sport zorgde Heu- vinck voor 2 tegendoelpun ten. Bij de kampioenen zorg den Goossens en Meskens voor de zeven goals onder hun beiden. VDB Moderna - Bouw Buy- taert werd uitgesteld. Minishotters wonnen door forfait. Uitslagen van week 19: VDB Moderna - Bouw Buytaert uitgesteld Givana - M.V.C. 13-4 TC Lelie - Texaco 1-4 Dendermotors - Smossers 2-4 Edelweiss - VW Audi 7-2 Kleding Octaaf - Mundo Sport 7-2 BEB Dribbling - Minishotters ff 0-5 1 Rangschikking: 1. Givana 19 38 2. KI. Octaaf 19 31 3. Minishotters 19 30 4. Texaco 19 24 5. M.V.C. 19 23 6. Mundo Sport 19 23 7. Bouw Buytaert 18 23 1 8. Smossers 19 17 9. Edelweis 19 15 10. VDB Moderna 18 13 11. VW Audi 19 13 12. TC Lelie 19 12 13. Dendermotors 19 2 Een wedstrijd minder gespeeld. Bedrijfsvoetbal Gewest Aalst SV Desatex - Honda 2-1 N.O.M.B. Minivoetbal 3* Nationale B Mini Rally Heldergem 4 - Mini Elan Lokeren 1 Lokeren, met verzwakte op stelling (slechts 5 spelers) waaronder de wederoptre- dende Et. Sterck (3 maand inaktief) heeft een sportieve en prachtige wedstrijd ge speeld in de Denderhoutem- se Sporthal. Ondanks de zware 4-1 cijfers domineer den de Elanboys op tech nisch vlak maar bij Helder gem speelde een zekere Van de Velde zich als doelman zodanig in vedette dat zijn naam niet lang meer onbe kend zal blijven. In de ope ningsfase liet Lokeren een reuzekans liggen op straf- comer. De openingstreffer kwam er toch maar dan langs lokale zijde via P. Van Londerzele: 1-0. Mini Elan werd toch beloond voor zijn fraaie kombinaties met de gelijkmaker na puik foutief gestuit juist voor de straf- schoplijn maar uit de vrij schop kwam geen gevaar. Na de kampwisseling lieten de lokalen een strafcomer onbenut. Bij geharrewar kwam de bal bij de al leenstaande D. Boute te recht die doelman Kersse geen schijn van kans liet: 2- De Lokeraars bleven maar kansen scheppen maar een fantastische homedoelman keerde alle gevaar. Na on voldoende ontzetten van de Lokerse doelman kon W. Plaetinck niets anders dan de bal met de hand uit het doel ranselen. De straf cor ner werd feilloos door Van de Velde omgezet: 3-1. Na een tweede strafcomer kon Mini Elan evenmin tot sco ren komen. Bij een scher mutseling tussen Et. Kersse en P. Van Londerzele caprio- leerde de bal tergend lang zaam in het Lokerse doel: 4- 1. In de slotperiode kwamen P. Murphy en Et. Sterck re gelmatig achter het kanon maar U herinnert zich nog wel de naam Van de Velde. De volgende wedstrijden zal de Lokerse kern over meer spelers kunnen beschikken wat onvermijdelijk positieve gevolgen moet hebben. Dat zullen we vandaag vrijdag 11-2-83 al kunnen merken in de Zeelse Sporthal om 20 uur, waar Mini Elan op be zoek gaat bij L. Zele. André Desatex heeft nu ook zijn naaste achtervolger Honda puntenloos naar huis ge stuurd. Het versloeg de Aal- stenaren met 2-1. Honda gestart met wind- voordeel, skoorde op het kwartier langs Bosman. Maar op een modderig ter rein, en een felle tegenwind was goed voetbal bijna on mogelijk. Stellen we dat bei de ploegen ieder één helft voor hun rekening namen. In de tweede periode was Desatex de betere ploeg. Flinke aanvallen werden opgebouwd maar doelpun ten bleven achterwege. SV Desatex bleef maar druk ken. In de 50ste min. ge raakte de thuisploeg aan de verdiende gelijkmaker, een ver schot van De Wilde werd afgeweken door een bezoe kende verdediger en meteen was het 1-1. De bescherme lingen van Pascal D® Saede- leir bleven verder drukken. Nadat Roger Huygens een open doelkans had laten lig gen, maakte Maes op een verre inworp van De Wilde, het verlossende doelpunt. Grote vreugde in het lokale kamp. Een speciale vermel ding gaat uit naar Dirk V. Den Abbeele, die de gevaar lijke Erwin Guns uit de wed strijd hield. (A.T.) Voor Desatex is het kam pioenschap binnen, dat er 's avonds te Lebbeke is ge feest hoeft nauwelijks ge zegd te worden. De uitslagen: Callebaut B - WTT 0-3 Amylum - Callebaut A 0-0 Post-W Bouw 1-2 Intercom -S AF 1-8 Desatex - Honda 2-1 (A. Tilley) De voetballisten van «De Jager» uit Temse schonken bij het afscheid van hun lokaalhouders Margriet en Frans een portret omdat zij tien jaar hebben samengewerkt. Kunstschilder Werner Vermeulen zette alles op doek. (dw)

De Voorpost | 1983 | | pagina 48