Het Denderprobleem in Dendermonde Llleliekvereniging AVLO, fohan Baecke en Etienne De Bock Sportlaureaten ««Iran de stad Lokeren Stekene reikt sportprijzen uit FLUITJESFUIF Nieuwe sportlessen met het Bloso-RSC/Oordegem Brand verwoest winkel te Lokeren Janus Aalst sleutelt aan projekt «Maart '83» Vincent Gyselinck in Mol De Voorpost - 11.2.1983 -51 J D« beheerraadsleden alsmede alle aangesloten klubs bij Johan kon overgaan naar de 1 Stedelijke Sportraad gingen op de laatste algemene hoogste afdeling, namelijk irgadering over tot de verkiezing van sportklub van het zwaar. Met direkt denderen- ar, sportfiguur van het jaar en laureaat van de Prijs van de prestaties: tweede (verdienste. Er was terug keuze te over sportman/-vrouw van het ij de aanduiding van de jaar verkozen. Volgende klub van het jaar maar laureaten in hun onder ton waren hetzelfde oor- scheiden discipline kam- il toegedaan. De steile pten mee om de hoogste eer: ïg van AVLO kon niet voetbal Bob Hoogenboom itkend worden en niemand (Sporting Lokeren); biljart: in meer aanspraak maken Armand Waegemans (BC de titel van Sportklub Centrum), Wielertoerisme: het jaar. Gaston Van Kerckhove (Rae- pespurters); Boogschieten: lekvereniging Lokeren Frangois Eeckelaert (Sint- 1982 werd voor AVLO een Sebastiaan); Dansen: Roger «jaar. De jonge- en Marie-Louise Verbeelt- :oss te Waregem lever- Claes (dansklub Eksaarde); de klub een 5de plaats op Petanque: Guy De Maes- het groepsklassement ter- schalck (Reynaert); Ruiter- Ijl Raf Vervaet schitterend sport: Johan Baecke (Rey- de vierde rang eindigde, naertruiters Dalmam); Body- ploegverband werd deel- building: Danny Everaert tomen aan de crossen te (Hugo's Sportcentrum); Ka- iselare, Deinze, Eeklo, rate: Jean-PierTe Buyle (Ka- »ren, Hamme, Brunehaut rateklub Lokeren); Handbal: Antwerpen waarin Frank Peter Rombaut (Hand- ienpondt bij de kadetten balklub Lokeren); Judo: Alex Alex Vervaet bij de se- Baeke (Judoklub Lokeren); rs overwinningen be- Diepzeeduiken: Filip Van [den. De dames namen Kerrebroek (Orka); Zwem- il aan de crossen vgn men: Eddy Van Puymbroeck idermonde. Sint- (LZV); Volleybal: Christiaan landsberg, Zele en Wette- Wuylens (Real Testa); Gaai- Zowel in provinciale als bollen: Georgette De Dijcker tionale kampioenschap- (Schudden en Beven); Atle- in behaalden zowel de da- tiek: Roland Adriaenssens ïes als de heren behoorlij- (AVLO); Tennis: Mireille resultaten. AVLO opende Keppens (Reinaert TC). >t pisteseizoen met deelna- Van al deze konkurrenten aan de traditionele viel de eer te beurt aan Jo- jaflossing op de han Baecke van Reynaert- fellingtonrenbaan te Oos- ruiters Daknam. In 1981 was lende. Zij stelden daar maar hij al nationaal kampioen in liefst vier ploegen op en de klasse licht en ging der- Imden de zege en de der- halve in 1982 over naar de Ie plaats in bij de nationale klasse middel. Daarin werd leniors. De juniors-seniores hij te Tielrode provinciaal ran het vrouwelijk geslacht kampioen en zesde (1ste «haalden te Zele op de Oostvlaming) in het natio- troosting van de intematio- naai kampioenschap te Roe- nale klubkampioenschap- selare. Het nationaal be en een mooie derde plaats, stuur besliste dan ook dat >e heren plaatsten zich te Tielt schitterend voor de fi nale. Deze finale 4de natio nale te Rieme werd een jg 2] grandioos schot in de roos. 17 25 Eindelijk werd Beveren ge- 17 rloerd en kon AVLO pronken jg J?net de titel van sterkste jg ploeg uit het Waasland. Het 17 J werd meteen een promotie 10 J laar derde nationale. Te lg J vens haalde de juniores-se- jg nioresploeg het podium (bronzen medaille) op de iBelgische aflossingskam- 17 Woenschappen in de 4 x 18 2 B0° meter. Tot slot werd 17 iet minder dan 69 maal een 18 2fUubrekord verbeterd. AVLO 17 2Jde titel «Sportklub van het jaar» overwaard, lohan Baecke Uit de laureaten per iporttak diende de dressuur te Moerbeke, vier de te Haasdonk en een over winning te Lede. Neem daarbij nog zijn voortreffelij ke verrichtingen in de ruiter- tornooien (vooral spring- wedstrijden) en niets stond nog een keuze van Johan Baecke in de weg tot Sportman van het Jaar. Etienne De Bock Als lid en medestichter van wielertoerismeklub «WTC Durmespurters» is Etienne bovendien reeds elf jaar sekretaris van deze ver eniging. In die funktie was zijn houding gekenmerkt door engagement en werk lust. Sekretaris zijn beteken de voor hem: waarnemen en bijhouden van de admini- stratie-kontaktpersoon tus sen de andere klubs - ver tegenwoordiger in de sektie Waasland, provinciaal Gent en nationaal te Brussel - organiseren van tal van ne- venaktiviteiten en mede werking aan andere organi saties. Hij bracht daarenboven alle nationale brevetten naar Lo keren en was inrichter van het nationaal brevet kaart lezen met 400 deelnemers. Omwille van dit engage ment en werklust sleepte Etienne De Bock overver- diend de Prijs van Sportver- dienste in de wacht. Al deze laureaten worden gehuldigd op zaterdag 26 fe bruari om 16u30 in de Stede lijke Feestzaal, Torenstraat te Lokeren. Om 21 uur wor den ook alle sympatisanten uitgenodigd op een gezellig samenzijn in het Kultureel Centrum vanaf 21 uur. And ré Door de Stekense sportraad werden onlangs de meest verdienstelijke sportmensen en of pioen der beloften, klubs verkozen. Afgelopen zaterdag werden deze laureaten tijdens een sporthal onder de In 1982 haalde hij de eer naam «Nacht van de Sportlaureaten» gelauwerd en gehuldigd. Spijtig evenwel voor deze ste plaats in het 2-daagse verdienstelijke sportmensen, doch voor deze fameuze nacht was door de inrichters bitter tornooi van Koersel (waar weinig publiciteit gemaakt. De belangstelling was dan ook navenant: met wat goede wil hij trouwens al z'n wedstrij- én met inbegrip van de inrichters en gar^ons zo'n 150 vierders... Het overgrote deel den won) én natuurlijk werd daarvan waren leden van Shotokan (of sympathisanten) en fans van Nand van Guyse, de hij in mei nationaal kam- eeuwig-jonge voetballer die de trofee voor sportverdienste in ontvangst mocht nemen. De pioen «alle kategorién» bij overige (talrijke( sportievelingen van Groot-Stekene hielden zich elders op... Maar ja, er de beloften (geboren in 1965 was diezelfde avond zo veel te doen! En... op TV gaven ze een western. en 1906) te Etterbeek. Nand Van Guyre: Na 17 jaar Fc Stekene ver- sportverdienste huisde de «Sportverdienste» Nand speelt zo'n 35 jaar naar liefhebbersvoetbal- voetbal, want hij is 50 jaar ploeg The Rangers, daarna en voetbalt nog steeds, naar SK Anker. Even ging Eerst 17 jaar bij FC Stekere hij terug naar FC Stekene Sportief en daarna lange als trainer van de jeugd, tijd 2 maal per week in doch als trainer van het fa- het liefhebbersvoetbal. Na- nionelftal kreeg hij nooit ndje werd op 2 juli 1932 ge- kans. Hij keerde dan maar boren uit het gezin André en terug naar het liefhebbers- Coralie Van Houte in de Hel- voetbal, naar de Vagebon- lestraat. Zijn eerste voetbal- den. Bij deze ploeg is hij nog passen zette hij in de plaat- steeds een «rots in de bran- selijke «straatploeg» als... ding», de klaarkijkende, keeperl Hij was toen 15 jaar. steeds op de juiste plaats Het volgende jaar liet hij staande laatste man. Een zich aansluiten bij FC Steke- voorbeeld voor véél jongere ne Sportief, doch keepers kollega's. had men niet meer nodig. Sportmantjudoka Rudl Nandje werd dan maar half- back én... het volgende sei- zoen debuteerde hij op die De gevechtssporten zijn plaats in het eerste elftal, blijkbaar populair in Steke- Met FC Stekene speelde ne' want naast de Karate- Nand slechs één keer kam- klub «Shotokan» was een pioen én toch was het toen andere hoogste onderschei zowat de «gouden tijd» voor ding, nb deze van Sportman FC Stekene Sportief met van het jaar een judoka: Ru- cracks als Wright. Bracke, di Fruytier uit deelgemeente nale kampioenschappen te Dhollanders, Van Hoye, Klein-Sinaai. Rudi begon Brugge en eveneens 2e in de Bonne, Creefken, de «Bloc- met deze sport toen hij acht provinciale kampioen ken» en later Lauwers, Dul- jaar was, in de klub van schappen te Eeklo. laert, de Saegherkens, Sinaai. In 1980 stapte hij in 1980 haalde hij eerste Schelfhout. over naar de Sint-Niklase ju- plaatsen in een tomooi in Trainer Guy Thijs (inder- doklub, onder leiding van Temse, een torpooi te Hulst daad, dé trainer van de na- Georges de Baets, zeker en een tomooi m De Klinge tionale ploeg) had ooit hij géén onbekende in judokrin- én kampioen van Belgiè van was toen nog trainer van gen. De voornaamste uitsla- de rijksscholen te Boom. Tubantia Borgerhout in- gen van deze jonge sporter: In 1981 werden het le teresse voor Nandje, doch: in 1979 werd hij 2e in het plaatsen in trofee «De Hert» «Ik kende m'n weg niet in tomooi te Genk, winnaar ©n het tomooi te «Clinge», Antwerpen...» en Nand is van het Vlaamse school- ©en 3e plaats in het regio- nooit naar Tubantia gaan kampioenschap, winnaar te naai kampioenschap der be- voetballen. Clinge (Ndl.) 2e in de regio- loften én provinciaal kam- Vooral deze laatste prestatie woog zwaar door én bepaal de mee dat deze Klein-Si- naaise jongeling, met onge twijfeld een grote toekomst vor zich, door de sportraad werd verkozen tot «Sportman van Stekene 1982». Van Rudi horen we ongetwijfeld nog! DeBEr Rudi Fruytier kreeg uit de handen van Burgemeester Boeykens de trofee als Sportman van Stekene 1982» Nandjen Van Guyse mocht te Stekene de Trofee van Sportverdienste 1982 in ontvangst nemen. Nand legt hier uit aan zijn zoon, die voetbalt bij FC Stekene, hoe je zo'n trofee te pakken krijgt. Op zaterdag 19 februari richt de Vriendenkring der Wase Scheidsrechters in de zaal Renova te Sint- Niklaas zijn elfde bal in. De toegangsprijs bedraagt 80 fr. en The Martino's spelen ten dans. Uiteraard is iedereen er welkom. Het Bloso-Rijkssportcentrum te Oordegem organiseert in 1983 een aantal nieuwe sportlessen, in externaat, zowel voor beginners als voor gevorderden. Paardrijden, tennis, atletiek, conditie-gym (dames), jogging, mini-voetbal, olympisch handboogschieten (alle sportmaterieel is aanwezig). Indien U belangstelling heeft kan U een volledig programma en inschrijvingskaarten bekomen op het volgende adres: Bloso-Rijkssportcentrum-Oordegem, Grote Steenweg 304, 9260 Lede, tel. 053-77.46.94. De Shotokan Karate klub uit Stekene werd verkozen tot Sportklub 1982. De leden van de v.z.w. Libe raal Studiecentrum Dender- monde hebben tijdens hun jongste vergadering met verba zing kennis genomen van een bijdrage, verschenen in ons blad onder de titel" «Dender- monds Groencomité beraadt zich over het Denderpro- bleem.» En schrijft het Liberaal Studie centrum van Dendermonde verder in zijn nota: «Terwijl het Groenkomitee nog met de studie van het probleem bezig is, werd door het Studiecentrum reeds vorig jaar een gefundeerd bestem mingsplan voor de oude Den der opgemaakt. Tijdens de openbare studiedag van 12 juni van vorig jaar, waarop ook de pers was uitgenodigd, werd dit bestemmingsplan uitvoerig toegelicht. Het Studiecentrum stuurde tevens een uitgewerkt «Projekt Oude Denderbed- ding» naar de bevoegde minis teriële diensten. Het kan der halve moeilijk een toeval wor den genoemd, dat in de voor lopige voorstellen van het Groenkomitee bepaalde pun ten uit het hoger vermelde bes temmingsplan worden terugge vonden, zoals het doorsteken van de dam ter hoogte van de oude/nieuwe Dender, dit om de in- en uitvaart van plezier vaartuigen mogelijk te maken. Dat de leden van het Studie centrum bij de uitwerking van hun plan terdege rekening hebben gehouden met land schappelijke, ekonomische, verkeerstechnische en toeristi sche implikaties, mag nog eens blijken uit de volgende voor stellen, die tijdens de voor noemde studiedag in verband met de bestemming van de oude Dender werden geformu leerd; Oude Dendermonding tot bestaande afsluitdam; dempen. Vanaf dam tot aan Bo- gaerdsbrug; volledig dempen en inrichten als multipurpose- plein (scheppen van parkeer gelegenheid, mogelijkheid voor het inrichten van allerlei manifestaties, handelsbeurzen enz...) Bogaerdsbrug tot aan klein Sasje; open watervlak met pas sieve recreatie als bestemming; Klein Sasje; restaureren en klasseren als monument. Stroomopwaarts klein Sas je; open water tot aan de dam voor de verbindingsweg tussen Begijnhoflaan en Noordlaan. Onder deze dam, een ver binding met de Brusselse For ten, zodat de vis ook op de Dender kan en doorstroming en niveauregeling mogelijk worden (wateroverlast aan de Paardentrap wordt zo onder vangen). Verbindingsdam tot sa menvloeiing met nieuwe Den der; aanleg van jachthaven en actieve recreatie. De afsluit dam aan de samenvloeiing moet dus voldoende worden doorgestoken om de in- uitvaart van pleziervaartuigen mogelijk te maken. Stuk noordwaarts nieuwe Dender; aanleg van visvij vers.» E.D.M. Buggenhout. Veel bijval op het aperitiefkoncert te Buggenhout. (ks) «Maart '83» is de titel van een theaterprojekt dat in stand komt door de samenwerking van drie Aal- sterse groepen: Theatergroep Janus, muziekgroep «Lavi Ebbel» en het onafhankelijk socio-kultureel oentrum Netwerk. Inderdaad, we hebben lang moe ten wachten op Janus en oo. die hopelijk de weinige uitschieters van het toneelseizoen '82-'83 komt vervoegen. In ieder geval belooft het een waardevol projekt te worden, dat in menig opzicht belangrijk is en daarom heel wat belangstelling verdient. De première zal plaatsvin- homogene massa van ak- den in centrum Netwerk, teurs en niet-akteurs. (cfr. De Ridderstraat 28, Aalst kreatie «10 maal stilte»), op l maart en verder zullen Het wordt alles bij elkaar er nog een viertal voorstel- ©en levendig verhaal dat lingen volgen. zich afspeelt op een groot °°k zjJn er positieve kon- wit vlak midden in de Net- EH takten gelegd om met deze werkzaal, met daarnaast Jb'J: prod uk ten en toernee door- een orkestbak voor de heen België te maken. groep «Lavi Ebbel». Het pu- Het Netwerk-centrum zal bliek zal rondom zitten als instaan voor de administra- in een sportstadium. Een tie' de propaganda en de 12-tal jonge mensen spelen financiële kant en stelt ook ©en dokumentaire over een de ruimte voor deze pro- echtpaar en hun eerste ba- duktie ter beschikking. De by, via een fragmentarisch m muziekgroep «Lavi Ebbel» verhaal... neemt het muzikaal gedeel- Misschien lijkt het geheel Temse. Plechtig aangesteld tot prins karnaval werd Theo 11 ofte Theo Van Hecke. Rita te voor Bteh*5®né Van Gij- wel naïef en kinderlijk, Moens en Lea Van Bruyssel zijn zijn eredames (dw) over Projekt: ,Ik debedoelingis dat het wil opmeuw komen tot een uitnodigt tot spelen. Twaalf mensen worden te kijk ge steld, soms ernstig zijn, dan volwassen kinderen zijn, en een onstuitbare drang hebben om herinne ringen op te halen». Nog tot 26 februari ex- pozeert de Sint-Niklse fotograaf Vincent Gyse linck (geboren in 1940) in Studio 14, 't Laar Cen ter in Mol, in de Kem pen. Gyselinck hield in 1973 in Sint-Niklaas zijn eerste individuele expositie, de aanhef van een indrukwekkende reeks tentoonstellingen in binnen- en buiten land. (wv) De elektriciteitszaak van Leo Ijsewijn in de Luik straat te Lokeren werd door een brand verwoest. De felle rookontwikkeling in de brandende ruimte was er de oorzaak van dat twee brandweerlui door de brand werden bevangen en naar het ziekenhuis moesten worden overgebracht. De winkel brandde volledig uit en de schade is dan ook aanzienlijk.

De Voorpost | 1983 | | pagina 51