;^BrRqem «Katrienenbal» blijft «hét» karnavalbal ..(^YiÉês: ^-<- Karnavalisten bezoeken Sint-Lieven rustoord «Jefkesbal» op St.-Anna Aalst schot in de roos I Gouden ajuin gaat naar Burst De Voorpost -18.2.1983 -11 NUMMMIWfflf- HOUTIEI een optreden. Er werd wat tuur. gedanst met de bejaarden, en Als je weet dat van de 42 Beveren. Reus Juïeke staat weer overeind. De Elk jaar de maandag van kar naval bezoekt de prins, Keizer Kamiel en enkele leden van het feestkomitee het rustoord Sint-Lieven. Dit jaar was er ook minister Galle en de heer van Rentergem. Behulpzame kantinières gaven aan zieken wat snoepgoed. Keizer Kamiel sprak de bedlegerige oudjes een bemoedigend woordje toe. Balou deelde zijn lintje uit. De euforie van karnaval kon hier even tot bezinning komen, zoals schepen De Maght het zei. Na de rondgang in de verschillende ziekenzalen gaf Keizer Kamiel samen met zijn Kamillekes in de 'feestzaal' zo was het ook voor hen even karnaval. Voorzitter Martin Van der Speten dankte het gezelschap voor hun aanwezigheid, en al was het de laatste maal dat hij als voorzitter van het OCMW dit gebeuren zal meemaken vroeg hij verder te doen, met dit mooie gebaar van echte menslievendheid. Inspelend op het feit dat er zoveel leden van het feestkomitee waren (dixit M. Van der Speeten) vroeg Frans Wauters om tij dens de samenstelling van het nieuwe feestkomitee mensen te kiezen die zich ingezet heb ben tijdens de vorige legisla- er slechts een 20-tal de moeite waard vinden om aanwezig te zijn, dan kan je moeilijk spre ken van een inzet van alle verkozenen. Ook onderstreepte de heer Wauters dat het feestkomitee een heel speciale adviesraad is, want buiten zijn adviserende taak moet het ook een inrich tende macht hebben. Hij dankte op zijn beurt de heer Van der Speten voor zijn warm onthaal en deelde dan de zo begeerde karnavalplakket- ten uit aan de verschillende mensen van het OCMW en de pers. Aalst. Ook Brezjnew werd nog eens ten tonele gebracht. Daar zorgden de Kartasjen voor (ad) Aalst. De Brikaljongs mikken dit jaar heel wat lager. Maar schoten toch raak. Een vijfde plaats bij de grote praalwagens werd hen toegekend (ad) Was er tijdens de eerste karnavalnacht veel volk by «de Jefkens» op St.-Anna, liep de FFR-zaal voor de verkiezing van de ajuinprinses en -koningin eivol en kon ook Netwerk met zyn chiqué-bal dat nog burgerrecht moet veroveren nogal wat volk over en op de vloer, hét bal by uitstek blyft alleszins dat van de aloude rederijkerskamer van de Catharinisten. Bal dat de laatste jaren enigs zins aan belangstelling had in geboet mede o.a, het toch niet te gezellig aspekt van de Kei- zershallen en wellicht ook het al te lang stillegen van de dans- aktiviteiten door tijdrovende defilees. Element dat enerzijds o.a. het geeft aan het evene ment doch de vele danslustigen afremt. En vermits het jeugdig element ook verleden zaterdag de meerderheid uitmaakt... Aan beide euvels werd verhol pen. Met sukses trouwens want het aantal bezoekers be liep ruim 1200. De zaal werd na dagenlange inspanningen in een Zuidamerikaanse sfeer ge bracht waarbij nauwkeurig aandacht werd gezchonken Op het Jefkesbal op St.-Anna waar in de vroegere St.-Annakapel zowel inkom- als komsumptieprijzen zeer demokratisch werden gehouden kende verleden zaterdagavond veel sukses. Ambiance van de talrijke verkleden en optreden van karnavalpriminenten allerhande. De 14de editie groeide dan uit tot een niet meer weg te denken element van de Aalsterse karnavalviering. Inzet van de festiviteiten waarvan de bekroning op St.-Anna dan verleden maandag volgde met de eveneens burgerrecht verworven hebbende «kinderkarnaval». Het groeide allemaal nadat medepastoor «Jef» Limpens uit de biljartklub «St.- Anna» een aantal «Jefkes» selekteerde. Mannen die zich wilde inzetten om het gemeenschapsleven op de St.-Annaparochie te stimuleren. Iets waar ze dan ook reeds in merkwaardige mate geslaagd zijn. Het boni van het jaarlijks «Jefkesbal» komt immers integraal ten goede van de organisatie van deze kinderfestiviteit bij uitstek. Op de tonen van «The Family Band», verleden jaar liet een ander orkest het in extremis afweten en behielp men zich dan maar met een disco-bar, groeide de ambiance met het uur. «Jefkes» die zich reeds jarenlang inzetten zijn Jef Borms, Jef Meyer, Jef Nimmegeers, Jef Paepe, Jef Rimbaut, Jef Van Durme, Jef Verheyen en de momenteel ziek zijnde Jef Bonner. LH Een van de zoveel traditionele aktiviteiten van het Aal- sters karnaval is de gouden ajuinworp. Een traditie die elk jaar heel wat mensen lokt. Vanuit de verschillende herber gen worden namaak ajuintjes geworpen. Vele bevatten bovendien een prijs; de hoofdprijs, de gouden ajuin, wil eenieder winnen. De ajuinboer spoort de massa aan om ajuin te roepen. 'Ajuin ajuin', klinkt het. En de ajuinen vallen, de massa grabbelt in het rond. Een gestoot en een getrek van jewelste. Uiteindelijk zijn alle ajuintjes geworpen. Wie heeft nu de nummer één. Een kleine knaap van ongeveer twaalf jaar komende uit Burst, Dirk Van der Rcysse is de gelukkige vinder. De gelukzoekers gaan in slierten over de Grote Markt, volgend jaar hebben ze misschien meer sukses, en karnaval gaat verder. De tweede rondgang van de stoet, moet men als rasechte karnavalist nog eens meemaken. Ajoin en Incognito Aalst. Deze jonge kerel i Burst vond en kreeg de gou den ajuin (ad) Aalst. In de Sint-Annazaal had het Jefkesbal plaats (ad) Aalst. Remongsken doet Lowie de baard af (ad) aan versiering, meubilair en kostumering van het personeel zelf. Men waande zich zo in iets dat moest gelijken aan een karnaval in Rio. Tortilla's et tutti quanti inkluis. Vanzelfsprekend deed de «FS- Band van Mare De Cock zijn duit in het Zuidamerikaanse zakje en zelfs de Prins van de Caemere, minister Ludovic Moyersoen waande zich in het andere kontinent. Het defüee werd gewerkt op een zijpodium en via volgspots werd alles ten gepasten tijde, en gepresenteerd met tussen pozen, in het brandpunt van de belangstelling gebracht. Van de zowat 50 opgekomen deelnemers aan het defilee werden de volgende uiteinde lijk door de jury bekroond. Dames: 1ste prijs: Viva D'hae- selero Heren: lste prijs: De groene jongen 2de prijs; Towerwacht van 't Belfort 3de prijs: Onzen Boerenberre- miëster Koppels: lste: Koppel Oilsterse ET's 2de: Brasil Tropical 3de: Espana por favor Kleine groepen: lste: Van de roor biësten 2de: Mikado 3de: ex-aequo: De Flikkers en De Travestieten. Grote groepen: lste: Ontstoeken on onzen 2de: Bombalekes 3de: De roei duvels De prijs van de orginaliteit ging naar Don Kie-sprot en die van het meest karnavaleske naar Rio tout court. In de plaats van de tombola trekking op de nummers van de toegangskaarten verliep het nu alleszins vlotter, attraktie- ver en vooral meer verrassend. In de vroege uurtjes werden uit een aantal centraal opge stelde ballons mooie prijzen te voorschijn getoverd wat voor heel wat animo zorgde. Lindeschool kan verder doorgang vinden (Iv) «Paris-Dakar-koorts» teisterde nu ook het Waasland Bekommerd als ze waren om de betrekkingen tussen de banken te vereenvoudigen, zijn alle financiële instellingen van het land dertien jaar gele den overeengekomen de reke ningnummers van de kliënten een uniforme struktuur te ge ven. Ieder rekeningnummer bestaat uit twaalf cijfers. In de jongste brochure van de Belgi sche Vereniging der Banken worden alle namen en adressen van financiële instel lingen, evenals hun telefoon nummers opgesomd. De bro chure kan besteld worden bij de Belgische Vereniging der Banken door overschrijving van de som van 60 fr. reke ningnummer 210-0045584-79. Aalst. Een hotsebotsende massa mensenbenen en -lijven op het Jefkesbal (ad) The experiment in internatio nal living bestaat al meer dan 50 jaar en heeft baanbrekend werk verricht in de toenade ring van de volkeren en het leren begrip opbrengen voor elkanders kuituur. Wie over het Experiment pogramma meer inlichtingen wil, kan steeds terecht op het adres Kortrijksesteenweg 118 te 9000 Gent (091/21.84.37).- Aalst. Grabbelende handen op de Ajuinworp (ad)

De Voorpost | 1983 | | pagina 11