LERARES FRANS: Geefl bf lessen. Omgeving Lobbek». Tel. 052/21.32.84. 7/kmc 18 -18.2.1983 - De Voorpost Aalst V.T.B.-V.A.B. Zangavond «Lied van mijn land» in zaal Gildenhuis te 20u. op vrijdag 25 februari. Optreden van het Parochiaal Zangkoor Herdersem o.l.v. Jef Coppens afgewisseld met samenzang door de aanwezigen. Tijdens de pauze beelden van de jongste Ijzerbedevaart door R. Duprez. Toegang 60 fr. Op vrijdag 11.03 te 20u in het Brouwershuis dia-voorstelling «Salzburger Cock tail» door Lode Janssens. DE TOREN Na de eerst opgemaakte klassering van het schaaktornooi, nu gerangschikt in 4 groepen, gaat de volgende schaakavond in St.-Antonius door op vrijdag 11 maart. Meldert MAROLLEN Vandaag vrijdag 18 februari te 20u in het Kult. Centrum Affligem diamontage «Vosseplein en Marollen» door Paul Ramon en Julien Verboom. Organisatie: VTB-Diaklub. ledereen welkom. BELOTAVOND In 't Parochiecentrum georganiseerd door «Thuis weg». Klasse ring en prijzen per kaartavond en per jaar. K.V.L.V. Op vrijdag 18 februari te 19u in 't Parochiecentrum kookles «macro-biotische voeding» door Aline Callaert, vrucht van studie en eigen ervaring». Op vrijdag 25 februari te 19.30 u in 't Parochiecentrum gespreksavond «Thuis tafelen». Hoe een verzorgde tafel ver wezenlijken? Waar en wanneer welke aksenten leggen? PAROCHIECENTRUM Ontvangt U dit weekend: dokter C. Muylaert. PLECHTIGE KOMMUNIKANTEN Op zondag 13.03 kruisoplegging der plechtige kommunikanten in de hoogmis. Begin der «zeven weken». Aanleren van liederen 's zondags na de hoogmis. Lering in de kerk te 18 u op maan-, donder- en vrijdag. Woens- en zaterdag in groepjes. Zaterdag 23 april bezinningsdag van ,10 tot 16 u. RALLY-KAMPIOENSCHAP De Meldertse Rallyklub «De Bezemwagen» kwam samen met 2 andere klubs in aanmerking voor de organisatie van het Rally- Stoc-Kampioenschap einde seizoen 1983. Bij de loting pakte ze er echter naast. R.C. «Uilenspiegel» uit Gent was de gelukkige. HENDRIK CONSCIENCE Op maandag 28 februari te 20u in het Kult, Centrum Affligem spreekt J. Polfliet over «Hendrik Conscience, nieuwe facetten van zijn persoonlijkheid». Organisatie V.T.B.-V.A.B. VOETVERZORGING In 't Parochiecentrum op maandag 21 februari van 14 tot 16 u. PINKSTERREIS U kan mee met de 37e editie van de Pinksterreis van zaterdag morgen 21 tot maandagavond 23 mei naar Nuhrburg in de Hoge Eifel. Goed hotel, landschappelijk mooie streek, interessante bezoeken en amusement gegarandeerd. Nadere details bij J. Muylaert, Dorp 63 (Tel. 052/35.65.16). Moorsel K.W.B.-K.A.V. Moorsel gaat op Lourdesbedevaart op 16 juli met de trein en op 15 juli met het vliegtuig. Inschrijven bij Julienne Pieters, D...straat 20; Urbanie Bosteels, Groenstraat; Oscar Gribbe, Koebrugstraat 47 of Jozef Pieters, Waverstraat. Lourdesavond op 26 februari te 19.45 u in het Parochiehuis, Stationstraat met koffie en gebak, Lourdesfilm en nuttige informatie. Gelegenheid tot vragen stellen. BAL BIJ WTC DE PUITENRIJDERS Zaterdag 19 februari organizeert de wielertoeristenclub De Puitenrijders zijn jaarlijks bal in de zaal van het Parochiehuis te Berlare. Aanvang om 20.00 uur. Een discobar zal voor de nodige stemming zorgen. OOK JOKER NODIGT UIT Ook het jeugdhuis Joker organizeert een bal. Dat heeft plaats op zaterdag 26 februar en kreeg als naam «Karnaval T- Dansant». Het heeft plaats in de zaal van het Patronaat te gg Uitbergen (Kerkwegel). Studio Longfield speelt er ten dans. Jp TD CHIRO OVERMERE Op zaterdag 19 februari organizeren de Chiromeisjes van m'A Overmere hun jaarlijkse TD in de feestzaal van de voetbalkanti- |jj ne van SK Overmere in de Kloosterlandstraat. De muziek wordt er gebracht door discobar «SnoopyAanvang om 20.00 uur. Dendermonde Algemene vergadering Culturele Centrale Appels Op vrijdag 18 februari om 20 uur organizeert de Culturele Centrale van Appels zijn jaarlijkse algemene vergadering in het Volkshuis te Appels. Op de dagorde een evaluatie van de werking van de Culturele Centrale, voorlezing van het financieel verslag; herverkiezing bestuur en de werking in 1983. Dit alles wordt gevolgd door een diavoorstelling over Zwitserland door Eduard Callaert. BUGGENHOUT KRIJGT BETERE VOETVERZORGING De Buggenhoutse voeten worden beter verzorgd. Sinds 1979 heeft het OCMW van de bosgemeente een dienst pedicure en deze werking wordt nu uitgebreid. Het sukses van de dienst pedicure sterkt het OCMW in zijn besluit nu ook thuis de voeten tér gaan verzorgen. Tot nu werden alleen zitdagen in scholen en bejaardentehuizen georganiseerd maar voortaan worden de voeten ook thuis verzorgd. Daarmee hoopt men vooral die bejaarden te helpen die zich nog maar moeilijk kunnen ver plaatsen. Voor verdere inlichtingen en aanvragen moet men zich richten naar Rusthuis Herfstdroom, Groenlaan 1 (tel. 052/33.28.62). Dendermonde. Jurgen van Parijs werd prinsje en Cindy Eeckman prinsesje. Hun pages zijn Steven Moernaul Natalie Francois (c) Beveren Toneel Zaterdag 19 en zondag 20 februari om 20 u. voeren Ilse, Kristien, Leentje, Greet, Paul, Guy, Luc en Guy van de Vier Sinten heoneelstuk op van Alan Ayckboum onder de titel «Bedside Story», in de regie van Marcel De Munck. In de zaal van het Parochiecentrum, IJzerhand te 2750 Beveren. Kaarten verkrijgbaar bij Leentje De Munck, H. Consciencestraat 20 te Beveren. Toegangsprijs 100 fr. Beverse Dansklub op stap Zaterdag 19 februari gaat de Dansklub Beveren op uitstap naar Puurs, waar in het Begijnhof een «Top-dag-verbroederings- avond» plaatsvindt samen met d Dansliga van Puurs. Vertrek op de Beverse Grote Markt te 19.30 u. - Karnavalfeest In Kallo In het Volkshuis van Kallo richten de Socialistische Vooruitzien de Vrouwen op zaterdag 19 februari een karnavalfeest in voor de kinderen met de medewerking van de monitors van S.V.V Aanvang te 14 uur. Lichtkunst te Melsele De Melseelse fotokring Lichtkunst organiseert op zondagen 20 en 27 februari fotouitstappen. Ook niet-leden worden van harte uitgenodigd. Vertrek op het kerkplein te 8.30 u. (dit voor 20 februari) en te 13.30 u. (voor 27 februari). Er is deskundige begeleiding. Ruilklub te Melsele Zondag 20 februari gewone ruildag in het lokaal van de Jongensschool aan de Hazaertdam te Melsele, dit van 9 tot 12 uur. Er is een speciale stand voor prenten en punten. Noteer reeds dat op 27 februari een nationale ruildag plaatsvindt in het Parochiehuis van Melsele. Kunstgalerij Reynaert Melsele Dit weekend worden in de galerij «Reynaert» aan de Grote Baan 183 werken tentoongesteld van Stefaan van Biesen. De expo is open vrijdag vanaf 20 u., zaterdag en zondaq van 11 tot 20 u. Belottersclub Maddellon De uitslag van de belotterswedstrijd in zaal Madellon^1 Lebbeke. 11 1. Raphael Lambrecht 4.466 punten; 2. William Maes 4 Moe punten; 3. Maurice Conson 4.378 punten; 4. Kamiel Lede 4.209 punten; en 5. Leon Matthijs 4.209 punten. De volgei wedstrijd heeft plaats op zaterdag 12 maart om 20 uur. leden is van harte welkom. SVV koffiefeest Op zondag 20 maart om 15 uur heeft in de zaal Madellonf' Lebbeke het jaarlijks koffiefeest van de S.V.V. plaats. Inschik vingen kunnen genomen worden bij de bestuursleden of in 20 u zaal Madeion zelf uiterlijk tot 14 maart. Fietsplaten te Wfeze De uitreiking van de nummerplaten voor rijwielen zal plaa_ hebben op vrijdag 18 februari van 13u30 tot 15u30 in café «D14 u Ajuin», Nieuwstraat 38 te Wieze. De prijs voor één pliioo 100 fr. Installatie van karnavalprins Op zaterdag 19 februari vanaf 20u30 heeft in het Gildenh$>jii& de officiële aanstelling plaats van de nieuwe prins Mark I (I foal Rauw). Bij deze gelegenheid staat daar ook een verkleed bal (,v. het programma. Berlare KAARTERSCLUB De kaartersclub van de Kristelijke Bonden voor Gepensioneer den van Berlare organizeert om de maand een kaartwedstrijd. Om beurten wordt er gespeeld in café Parochiehuis en in de sporthal. Telkens wordt er een rangschikking opgemaakt en die ziet er na vier wedstrijden als volgt uit: Frans Jespers, Charel Bauwens en Prosper Vehent wonnen ieder viermaal; August De Backer, Leon De Veirman, Jozef Janssens, Klara Mechery, Jozef Van Rechem en Jules Van Malderen wonnen driemaal; Maurits De Vos, Jules Lowie, Edgard Moerman, Achiel Pinne- waert, Cyriel Van den Abeele, Jozef Van Malderen en Maurits Van Malderen wonnen ieder twee keer en Marcel Blindeman, Alfons Busschops, Alfred Fruithof, Kamiel Janssens, Frans Van Linter, Arthur Van Malderen smaakten het genoegen van een enkele overwinning. Momenteel hebben Stephanie Adam, Georges Bonnarens, Kamile Buyle, Albert Van Steendam en Marcel De Backer nog geen punten achter hun naam staan. Maar dat zal wel komen. KAARTERSCLUB DE NACHTEGAALVRIENDEN Aviel Van Accoleyen en Albert Goossens wonnen de vijfde puntenkaarting voor het kampioenschap bij de kaartersclub De Nachegaalvrienden. Marc Cornelis en Willy De Loose werden tweede. Dan volgden: Raymond Knockaert en Antoon Roels, André Pletinck en Jozef Roels. De klassering ziet er na deze vijfde ronde als volgt uit: 1 Jozef Roels, 2. André Pletinck, 3. Medard De Vreese, 4. Aviel Van Acoleyen, 5. Willy De Loose, 6. Gustaaf Dauwe, 7. Pierre De Corte, 8. Albert Goossens, 9. Cyriel Bauwens, 10. Kamiel De Raedt, 11Albert Goossens en 2. Emiel Rasschaert. ACW DIENSTBETOON Willy Verheyden, ACV sekretaris en schepen van sociale zaken te Berlare, is ter beschikking van de bevolking, iedere tweede zaterdagvoormiddagan de maand. De zituren hebben plaats op de gemeentehuizen van Berlare van 9.00 tot 10.00 uur te Overmere van 10.15 u. tot 10.45 uur en te Uitbergen van 11.00 tot 11.45 uur. Voor allerlei klachten, inlichtingen en alle sociale aangelegen heden, gezinszorg, volksgezondheid, kan men bij hem dan terecht. Bridgen De Bridgeklub van Beveren organiseert zaterdag 19 februari een wedstrijd voor het distriktkampioenschap bridgen tussen Beveren en Schoten. Aanvang te 14.30 u. in het Koetshuis van het kasteel Cortewalle. Voordracht middenstand Maandag 21 februari gaat in het kasteel Cortewalle een voordracht door rond het tema «Middenstandsberaad en kwali teitsbeleid». Een bevoegde spreker zal het woord voeren. Aanvang te 20 u. K.A.V.-gespeksavonden In Beveren vinden twee interessante voordrachten plaats voor KAV- en KWB-leden. Onder de titel «Ik beri geen kind meer» spreekt Rudy Ferket op dinsdag 22 februari in de parochiezaal van Sint-Jan-Evangelist. En in het Gildenhuis wordt terzeifder- tijd dit onderwerp behandeld voor de groepen van de Sint- Martinusparochie. Aanvang telkens te 20 uur. Gepensioneerdenfeest in Doei De Vriendenkring van de Civiele Bescherming richt zaterdag 19 februari in de zaal Saxonia te Doel het jaarlijks feest in voor alle gepensioneerden van Doel. Te 15 uur vangt men aan met eetmaal, versnaperingen en een dansavond. Kookdemonstratie in Kieldrecht De K.A.V. richt dinsdag 22 februari voor haar leden en voor simpatisanten een kookdemonstratie in onder het tema «ge rechten uit een vlugge keuken» in het Centrum, met aanvang te 13.30 u. Woensdag 23 februari te 20 u. worden de KAV-ers uitgenodigd op een bijscholing rond ekonomie, eveneens in het «Centrum». Schaken Het Zilveren Torentornooi draait opnieuw op volle toeren te Beveren. De inrichtende Schaakkring «Club 64» speelt op dinsdag 22 februari te 19.45 u. tegen de klub van «Oude God». Dit treffen vindt plaats in een lokaal te Mortsel. Op 24 februari trekken de Beverenaars van de eerste ploeg naar Mechelen. Eerste thuiswedstrijd op 10 maart in het Koetshuis van Corte walle. B.G.J.G. Vrasene Bij de Bond voor Grote en Jonge Gezinnen te Vrasene heeft maandag 21 februari een toespraak plaats van mevr. Van Dongen over «Gezondheid op grootmoeders wijze». Aanvang te 19.45 u. in het Parochiehuis. Kinderkarnaval in Haasdonk Woensdag 23 februari kunnen kinderen van 5 tot 10 jaar terecht in het Parochiehuis voor een spelnamiddag in het teken van karnaval. De Jong-KAV zal ook pannekoeken bakken. Aanvang te 14 uur. Lebbeke. Kabouterland en majorettengroep «Orphea» voor een eerste karnavalfeest bijeen in de zaal Casino Lebbeke (c) ^Toneel-weetje De Sint-Jorisgilde van Wieze geeft tijdens de maand maart i het Gildenhuis vijf opvoeringen van het stuk «Een engel g voorbij». Op zondag 20 februari vanaf 10 u kan men toegangskaarten voor dit blijspel gratis laten nummeren in Lebbeke Pannekoekenbak voor ziekenzorg Ziekenzorg Lebbeke organiseert ten voordele van de zieken bedlegerigen een Pannekoekenbak op zondag 27 februari van 14 tot 19 uur in de zaal Ons Huis, Leo Duboisstraat 23. Voor 70 fr. heb je recht op één tas koffie en 2 pannekoeken. Sympathi santen en belangstellenden worden gevraagd vooraf in te schrijven bij een van de kernleden van Ziekenzorg of bij Leo Langbeen, Kouterbaan 69, 9370 Lebbeke, tel.: 21.45.55. leder een die de werking van Ziekenzorg Lebbeke wil steunen is van harte welkom. Ivg zaal van opvoering: Gildenhuis, Aalstersestraat 115 te Wiez 19-3i (tel.: 053/21 31 39. ton, K.B.G.-kaartingen klein De Kristelijke Bond van Gepensioneerden uit Wieze organ *rjih seert op dinsdag 22 februari (en ook op 8 en 22 maart) van 14u30 in het Gildenhuis een kaartprijskamp. ledereen is va^d0 harte welkom. ™urt' !0u Plechtige kommunie Op dinsdag 22 februari te 20 uur is er in de vergaderzaal vaT' de parochieschool aan de Kloosterstraat een bijeenkom belegd voor alle ouders van de plechtige kommunikanten 198 uit Wieze. VTB-zangavond Naar aanleiding van de heroprichting - 10 jaar geleden de plaatselijke VTB-afdeling gaat op vrijdag 22 februari om 20t in het Gildenhuis een herdenkingsmanifestatie door. Met medi werking van het Gemengd parochiaal zangkoor uit Herdersen o.l.v. Jef Coppens, en van het A.N.Z. heeft er een zangavoil plaats onder het motto: «Lied van mijn Land». Zoals in I* verdwenen tv-programma brengt het koor enkele nummers Toch blijft de avond vooral besteed aan samenzang van koor aanwezigen. Een enige gelegenheid dus om nog eens samen zingen: volksliederen van hier en elders, van vroeger en nu, V9 ernst en luim, van minne en strijd. Tijdens de pauze vertoor Rom. Duprez zijn film over de Ijzerbedevaart 1982. De gangsprijs bedraagt 60 fr. Fanfarebal Het jaarlijks dansfeest van de Kon. Fanfare Sint-Cecilia vi Wieze heeft plaats op zaterdag 26 februari vanaf 21 u in d Oktoberhalle B. Dendermonde. Hoe groen is rood». Nor bert De Batselier, Ludo Dierck, Clauwaert, Jef Turf en moderator Patrick Boes aan de tafel (ks) Alain Dendermonde. De Jongsocialisten groen is rood?» (ks) organiseerden een debat met als onderwerp Hoe Op 23 en 24 april wordt in het Kamphuis, Boonmarkt te Hal laar (in de omgeving van Heist-op-den-Berg) een week end Indiaanse spiritualiteit en Indiaanse sakrale dans georga- nizeerd met in de hoofdrol de Sioux-medicijnman Archie Fi re Lame Deer en zijn zoontje Men dient voor dit weekeB op voorhand in te schrijven 0| hogergenoemd adres.

De Voorpost | 1983 | | pagina 18