Maggi U'mm Stekene 'NIEUWE WERF er de proklamatie Karnaval in Belsele. Jeugdige feestvierders in zaal Va KREDIETBANK STW6PE« UUMSiNT- MKLM5 20 -18.2.1983 - De Voorpost Vrouwen ka rba ret Vrijdag 18 februari organizeren de jeugdklubs van Het Centrum een optreden van de vrouwenkabaretgroep «Puur en onge zoet». Dit optreden vindt plaats in «De Eglantier», Apostelstraat 25, en vangt aan om 20.30 uur. Vrouwen centraal Op zondag 20 februari wordt om 20.30 uur in het auditorium van «Het Centrum» (Grote Markt 40) de film «Mais qu'est-ce qu'elles veulent?» vertoond. Na de vertoning van deze prent van Coiine Serreau, waarin de onderdrukking van de vrouw centraal staat, is een debat voorzien met K.A.V., L.E.F. en het Vrouwencentrum. Papua Nieuw Guinea Dit is de titel van de film die op vrijdag 18 februari om 20 uur vertoond wordt in de stedelijke bibliotheek (H. Heymanplein) op initiatief van de Vlaamse Exploratörs v.z.w. Deze film zal gekommentarieerd worden door Erich Van Garsse en Mare Tueriinckx. Lokeren. De oude schuur of boeven en gendarmes uit de twintiger jaren (md) Lokeren. De Schimpers in een bonte kledij (md) Modelavond Wereldsolidariteit Wereldsolidariteit steunt elk jaar een bepaald vormingsprojekt. Dit jaar willen de plaatselijke afdelingen van A.C.V., C.M., K.W.B., K.A.V., V.K.A.J., K.A.J., K.B.G., A.C.W. en L.V.C.C. extra aandacht besteden aan de uitbouw van de Filippijnse K.A.J. Op vrijdag 18 februari om 19.30 uur zal dit projekt voorgesteld worden in zaal «Renova» (H. Heymanplein). Tij dens deze avond is een optreden voorzien van Viona Westra en zal poppenteater Inke Tinke Wereldpaspoort voorstellen. Lokeren. De Sterrepiepers met lange baarden en korte broeken (md) Lokeren. Voor de eerste keer werden er ook een prinsje en een prinsesje verkozen Nobels-Peelman gaat weer aan de slag in Saoedi-Arabië! Ekonomfsche ontreddering De Nationale Bank van Bel- gië, zetel Sint-Niklaas, organizeert op donderdag 24 februari om 17.30 uur een voordracht in de feestzaal van het stadhuis. De vice-gouverneur van de bank, de h. Marcel D'Haeze, zal er zijn «Bedenkingen over de ekonomische ontreddering» te kennen geven. Maandelijks praesidium Zaterdag 19 februari organizeert het Nationalistisch Jongstu- dentenverbond zijn maandelijks praesidium, met leden- en sympathizantenvergadering, in de bovenzaal van café Stad Nantes (Grote Markt 25). Wandelen langs de Bunt Op zondag 20 februari organizeert A.T.B. De Natuurvrienden een dagwandeling langs de Bunt. Vertrek te 9.30 uur aan het Koopcentrum. Meer informatie bij de h. Roger Keymeulen Kleibekestraat 79 (tel. 03/776.42.76). Vormingsprojekt «Omschakelen» Met deze kursus wil de Federatie van Vlaamse Vrouwengroe pen zich vooral richten tot huisvrouwen en werkloze vróuwen die zich na een periode van afwezigheid uit het sociaal- ekonomisch leven willen heroriënteren: werk zoeken, opnieuw studeren, een zaak beginnen, zich engageren in vrijwilligers werk enz. Over dit projekt zal mevr. Rita Muiier donderdag 24 februari om 20 uur een uiteenzetting komen geven in één der zalen van de stedelijke openbare biblioteek (H. Heymanplein). Kaas- en wijnavond Op 5 maart organizeert de Culturele Centrale Boontje om 19.30 uur in het Textielhuis (Mercatorstraat 87) een kaas- en wijnfes tijn. De prijs per persoon bedraagt 250 fr. Inschrijven vóór 21 februari. Karnavalviering Ter gelegenheid van de karnavalviering mogen op het grondge bied van het vroegere Sint-Niklaas (inklusief de grenskorrektie- gebieden) de drankgelegenheden de ganse nacht openblijven op zaterdag 19, vrijdag 25, zaterdag 26 en zondag 27 februari. Stalingrad Zaterdag 19 februari wordt om 20 uur in het Masereelhuis (Truweelstr. 123) een filmavond mét fototentoonstelling inge richt over «De dag om Stalingrad». De tentoonstelling zal ook nog op zondag 20 februari van 11 tot 14 uur te bezichtigen zijn. Wandelen In de Hoge Venen Zondag 20 februari organizeert Vakantiegenoegens een wan deling naar de Hoge Venen. Vertrek om 7 uur stipt aan het Gildenhuis (H. Heymanplein) met de autocar. Het avondmaal zal gebruikt worden in de G.B.-selfservice te Eupen. Het middagmaal wordt genomen in chalet Belleheid, waar men boerensoep met bonen kan bekomen. Boterhammen zelf mee nemen. Terug te Sint-Niklaas rond 22 uur. Lokeren. De orde van de Raepe werd op het stadhuis ontvangen (md) Lokeren. De Zandmannekens (md) Bal van Het Vlaams Blok Zaterdag 26 februari heeft in de zaal 't En Zal te Nieuwkerken het jaarlijks bal van het Vlaams Blok plaats. Filmvertoning over drugs Vrijdag 18 februari richten de Socialistische Vrouwen te 20 uur in het oud gemeentehuis te Belsele een filmavond in over «Drugs, stuff tot nadenken». Deze film zal er voorgesteld en besproken worden door de h. Laurent Bursens, psycholoog. Slnt-Rochusschool viert feest Op zaterdag 5 maart wordt in de lokalen van het kollege voor de tiende opeenvolgende keer het jaarlijks Sint-Rochusschoolfeest georganizeerd. Het dansfeest, op muziek van de d.j.'s «Jack and Jill», gaat te 20.30 uur van start. Karnavalavond Zaterdag 19 februari richt dansklub Het Centrum (Grote Markt 40) een karnavalavond in, onder leiding van het dansleraren- paar Cremers. Ruildag Zondag 20 februari richt de Vlaamse Bond voor Postzegelver zamelaars van 9 tot 12 uur in «Het Centrum» (Grote Markt 40) een ruildag in. Karnaval in Belsele Op zaterdag 19, zondag 20 en maandag 21 februari zijn alle kamavalgasten te Belsele uitgenodigd op de «Kroegentoch ten». Op zondag 20 februari trekt te 14.30 uur de karnaval- en reklamestoet door het dorp. Naar Amsterdam natuur» te bezichtigen. Deze expozitie werd ingericht door Zaterdag 19 februari richt de Culturele Centrale Aktiva een stede,|ike akademie voor schone kunsten. eendagsreis in naar het schilderachtige Amsterdam. Vertrek te n, -• 6.15 uur vóór het stadhuis. Terug rond 21 uur. Meer informatie Cin# ftlitl» Ui... op het sekretariaat, Truweelstraat 12. willVwlllil1 W9 Mi f Vredesnamiddag Zaterdag 26 februari organizeert de KWB-KAV van O.L. Vrouw parochie te 14 uur een vredesnamiddag in Huize de Meerleer. Tema: «Ontwapening en vrede of geweld?» Robert De Gendt zal deze gespreksnamiddag inleiden. Tentoonstelling In samenwerking met het ministerie van Nederlandse kuituur en de Kulturele Centra van Vlaanderen wordt van 20 februari t.e.m. 6 maart in het stedelijk muzeum (Zamanstraat 49) de tentoon stelling «Nul-Reservaat» georganizeerd. Een aantal werken van Belgische kunstenaars, die als uitgangspunt het kustgebied tussen De Haan en Wenduine namen, worden er samenqe- bracht. Grof huisvuil In Sint-Pauwels zal het grof huisvuil worden opgehaald op maart, in De Klinge op 12 maart en in Meerdonk op 9 april, r Oude Molenstraat in de kerngemeente Sint-Gillis komt ook 12 maart aan de beurt. Voor Sint-Gillis voorziet men op maart een ophaling van het grof huisvuil in de Stationsstrai Houtvoortstraat, Sportlaan, Tybaartstraat, Kronenhoekstra Samelstraat, Lage Kerkwegel, Nieuwstraat, Drieske Nijper straat. Kerkstraat. Pompstraat, Kasteelstraat, Bosstraat, G versstraat, Aststraat, Heerweg. Loeverstraat en Kemzekestra De andere straten in Sint-Gillis-ceplrum zelf komen aan beurt oo 26 maart. Woord- en chansonspektakel Op vrijdag 25 februari te 20 uur brengen Leen Persijn en Herman Elegast in de konferentiezaal van de stedelijke openba re biblioteek (H. Heymanplein) «Spijkers op hoog water», een zacht-kritisch woord- en chansonspektakel: kabaret recht op het publiek af... Tentoonstelling "Rit en met 6 maart is in het internationaal exlibriscentrum (Regentiestr. 65) de lerarententoonstelling «Terug naar de Muziekakademle nodigt uit In de Stekense afdeling van de muziekakademie van Sir Niklaas leggen alle leerlingen van de instrumentenklassen M auditie af. Deze proef duurt maximum 7 minuten per leerling. Elke belangstellende mag vrij komen luisteren naar die auditie In de klaslokalen van het technisch instituut Sint-Andrie Nieuwstraat 15 te Stekene. Geïnteresseerden kunnen kiezen uit volgende uren en dagen vrijdag 25 februari om 16.»è uur gitaar en om 18 uur hot* fagot en dwarsfluit; dinsdag 1 maart om 16 uur viool en om 17 uur piano; zaterdag 26 maart om 11.30 uur klarinet en om 13 U trompet. Tussendoor gaat de jaarlijkse leerlingenvoordracht door zondag 20 maart, in de voormiddag, met begin om 11.30 i Daarna is er de proklamatie van het voorbije schooljaar. Sint-Niklaas. Vorig weekend werd een vakantie- en vrijetijdssalon georganizeeref in de stads zalen. Volkskunstgroep Boerke Naas had daar een leuke stand opgetimmerd (dw) Meerdonk. Rallyrijder Guy Colsoul, zesde in Parijs-Dakar, deed mee in de Vesiacrally, een fel gekontesteerde manifestatie in het Waasland (Iv) Remoortel (Iv)

De Voorpost | 1983 | | pagina 20