t Olympisch komitee wil niet alleen nge beloften maar ook klubleiders en twoordelijken lauweren leran (Waasmunster) behaalde goud in Lauwe «SKolokan» kreeg ook de persprijs te Stekene Arnold Van Assche Eerst nog zonnig, later meer bewolking en wat minder koud Turnen De VoorDost -18.2.1983 - 29 De Voorpost Het hogedrukgebied op de Noordzee dat dagen lang voor fraai winterweer heeft gezorgd wordt langzaam afgebouwd. In de loop van zondag bereikt van het noordwesten uit een zwakke storing ons land. Daarna komt het weer onder invloed van een nieuw hogedrukgebied bij Schotland. Met winden uit noordwest tot noord wordt dan vochtige maar wat minder koude lucht aangevoerd. Samengevat geeft ons dat volgende ver- wachtig: Vandaag vrijdag en zaterdag blijven de zonni ge periode overheersen, 's Nachts vriest het daarbij 3 tot 8°. Overdag loopt het kwik op tot net iets boven het vriespunt. De wind waait zwak, eerst uit het oost tot noordoost, daarna uit noordoost tot noord. Zondag is er kans op mist en komt er ook meer bewolking. Een plaatselijke sneeuwbui behoort tot de mogelijk heden. De midagtemperaturen zullen tot 1 a 3° boven het vriespunt oplopen. Tijdens de eerste drie dagen van volgende week worden wolken velden verwacht waaruit wat licht neerslag kan vallen. Overdag liggen de temperaturen tussen en 4°, 's nachts tussen 0 en - 4. (edm) Zestig jaar worden en met je elegantieen lenigheid nale, het Vlaamse vlak. Een materiaal alleen al moest veel bewondering oogsten, applaus dat in heel het maand vóór men in Lauwe Vlaamse land doorklinkt. Die ervaring overkwam kundigheid tentoon half miljoen worden bij eengegaard. De Kerels heb- v spreiden werden in Zele ben overigens zelf ht wat onlangs de immer jonge turnkring Kerels uit Waas- d50ostvlaamse kampioen- gammele lokaal in de Ri- munster, gesticht in 1923 en zich nu volop in het schappen gehouden. Daar vierstraat sportieve nieuws hijsend. Op de nationale kam- overklasten de jongens uit van een pioenschappen van de Koninklijke Katholiek Vlaam- de heidegemeente hun leef- zien- se Turngouw deed Arnold Van Assche het ronduit tijdgenoten, want zwel Dan- schitterend: hij verwierf goud in d B-reeks bij de opgekalefaterd, vloer voor- Turngala van «De Kerels» in Waasmunster. De veertienja rige Arnold Van Assche behaalde dit jaar vier titels: kampioen van het Waasland, kampioen van Oost-Vlaan- deren, kampioen van beide Vlaanderen KVTF. Hij po- seert samen met trainer Dirk Tempels (dw) i de diverse opdrachten en doelstellingen van het B.O.I.C. heeft het komitee Oost- inderen reeds gedurende verschillende jaren een trofee uitgereikt voor jonge beloften, 1 jongens als meisjes. Hierdoor wil het bereiken dat beloftevolle sportlui gestimu- worden om door te stoten tot de Olympische elite. Het initiatief moet een moediging zijn voor deze jonge mensen om zich verder te vervolmaken in hun lange r de top. turners jonger dan vijftien jaar. Maar ook Wim Van Hese, Danny Vaerendonck en Hendrik Hofman on derscheidden zich vorige week zondag in Lauwe. Zes oefeningen moesten ze de Kerels dat deze jonge- uitvoeren: sprong, rek, rin- man normalerwijs méér in gen, brug, paard en gron- zijn mars heeft. Danny Vae- doefeningen. Bij de juniores rendonck mocht het podium werd Waasmunsteraar Hen- op, deze senior verwierf een drik Hofman zestiende, niet bronzen medaille. En dan slecht, maar men weet bij was er de piepjonge Wim Van Hese, overborrelt van talent en zo waar in een hogere leeftijds- kategorie mocht uitkomen. Wim werd zevende bij de B- reeks jonger dan vijftien jaar. Dezelfde serie overi gens waarin de veertienjari ge Arnold Van Assche uit muntte. Knap kwartel De Kerels trekken konsek- went de lijn door van het orovinciale naar het natio- De elite treedt aan bij de Vaerendonck, Hendrik Waasmunsterse turnvereni- Hofman, Wim Van Hese als Qbrg, orde en gediscipli- Amold Van Assche werden neerdheid heersen. Het gaat primus. In West-Vlaanderen de Kerels voor de wind. Daartoe hebben ondermeer Arnold, Wim, Hendrik en minst van een schitterende Danny hun beste beentje werd het niet die triomf, kan toch op prestatie gewagen. voorgezet. Algemeen coach Fierheid dus in de rangen Willy Parmentier en jonge- van de katholieke turnvere- rentrainer Dirk Tempels bij de jongens en Marleen Ke tels voor de jongste meisjes niging uit Waasmunster, die overigens enkele tiental- - - Jen supporters naar Lauwe en Viviane Van Langenhove Van Hese, een knaap die uitstuurcje. Zaterdag jl. de- bij de wat oudere meisjes en overborrelt van talent en zo- monstreerden de Kerels hun dames hebben er als leiders kunnen op het galafeest in °f leidsters zéér toe bijge- het gemeentelijk kuituur- en dragen dat de klub van sportcentrum aan de Nijver heidslaan. Vooralten grondslag aan die manifes- voorzitter René Bocklandt hoge toppen scheert. Uitkijken nu naar wat de tatie lag de bekommernis talentrijke turners in de toe- de klubkas wat op te komst presteren zullen. 1983 vullen. Want een keurkorps turners wordt beslist een jaar dat in de klubarhieven van later ook uit de verschillende dis- en 20.5.83. De finale heeft ciplines voor anders-vali- plaats op vrijdag 27.5.83. Uit den de verdienstelijkste de acht vooropgestelde mannelijke of vrouwelijke proeven mag men er drie atleet te kiezen laten vallen. Proeven voor de heren: bas- Afgeladen programma ke, pompe„, banki ïoetbal, Tijdens diezelfde bijeen- wielrennen, gewichtheffen, komst te Gent werd het pro- steeple en schieten, gramma voor 1983 bespro- Proeven voor de dames: bas- ken. Er is eerst de deelname ket, bank, pompen, hand- aan de Lentebeurs van 5.3 bal, koorddansen, wielren- tot 13.3.1983. Vrijwel elke nen, stéeple en schieten. El- dag worden er aktiviteiten ke kandidaat moet één week georganiseerd. Wat belang- voor de Superstar opgeven rijk is voor onze regio pikken aan welke proeven hij zal wij eruit. deelnemen. Zij mag niet Za 5.3.83 om 14.30 uur: judo, deelnemen aan de proef van selektie Oost-Vlaanderen de eigen sport, tegen Samoerai - Ronse, op de been houden (de vere- opmerkelijk zal aange- niging telt thans 168 turners duid staan. en turnsters) kost geld. Voor W.V. kampioen van België. Zo. 6.3.83 om 14.30 uur: korf- Verder aktiviteiten Gedurende de eerste trimes ter van 1983 is er een weke- bal, Ganda tegen een Oost- üjkse training van de Olym- >1 is immers een doelstel- De leden van het Olympisch komitee Oost-Vlaanderen L-* met als derde van links voorzitter Hannet. Streekgenoten jong )g van het B.O.I.C, ogde Dendermondenaar es' E Van Damme, om 11S ilent op te sporen, te len iden en aan te moedigen, dei pdat het komitee een goe- an. 1 keuze zou kunnen doen he! »t het een oproep aan alle ,ekt ^leiders, voorzitters en oni 'fretarissen om de jonge lenten van de klub ken- me iar te maken. Dat kan door aac n eenvoudige schriftelijke n el ededeling. me neinde uit te sluiten dat oef 26 keuze niet objektief ge- eet urt' heeft men beroep ge- lan op een jury samenge- »ld uit mensen van de per- (y n nieuwsmedia. Zij zullen fflduiden wie de laureaat ordt voor 1982. ïk voor anderen Jast deze keuze van jonge •loften wil men tevens de eest verdienstelijke Wtpromotor of klubleider toduiden. Het betreft hier n persoon of personen die 'leden jaar of in de loop to de voorbije jaren blijk bben gegeven van grote 'diensten. Op die wijze 11 het B.O.I.C. zijn waarde- S. '9 uitdrukken voor diege- die op een onbaatzuch- wijze zoveel inspannin- leveren om anderen de te geven zich sportief ontplooien. Deze keuze ™t' gemaakt door de voor- J«r en de leden van het IC. Oost-Vlaanderen wl bekend gemaakt wor- door voorzitter Hannet '9 maart. Mussche, ondervoor- »t van de Vlaamse Liga 11 anders-validen volgt deskundige en gedoku- "teerde wijze deze Wbeoefenaars. Hij zal 1 B.O.I.C. advizeren om Jan Van Damme en Alfons Abbcloos waren ook paraar. vlaamsè selektie Za. 12.3.83 om 15.30 uur: worstelen, Kruibeke-Tour- coing (kamp. van Frankrijk) Zo. 13.3.83 gedurende de ganse dag: zaalvoetbal met o.m. «Waterdienst-Dender- monde» en «Vijfhoek Sint- Niklaas» Superstar Ook nu wordt er weer een Superstar georganiseerd. De drie reeksen zullen plaats hebben op 29.4, 6.5 pische vedetten rol schaatsen. Op woensdag 20.4.83 is er een sportdag voor de jeugd in het Gents Sportpaleis. Kleuters, scholieren en stu denten kunnen eraan deel nemen. Op zaterdag 8 oktober wor den de open judokampioen schappen van Belgiè geor ganiseerd in samenwerking met de Judofederatie. (mdb) Arnold Van Assche, een viervoudig kampioen. JUDO De «Shotokan Karateklub Stekene» is dus ongetwijfeld de meest suksesrijke sportklub van Stekene geworden. Zowel de leden van de gemeentelijke sportraad als de"Stekense persvertegenwoordigers kozen deze 10-jarige sportklub tot «Klub van het jaar 1982». Of men nu veel waarde mag hechten aan dergelijke verkiezingen, daarover gaan we ons hier niet uitspreken. We kunnen er evenwel niet omheen: het is toevallig dat 2 Sport-pers-prijs Sportraad reeds tot Nadat «Shotokan» op 20 ja- «Sportklub van het jaar» nuari 1983 door de aanwezi- was verkozen met 68 punten ge leden (slechts 32) van de en voor WTC De Sneltrap- totaal verschillende referendums of enquêtes tot één en dezelfde sportklub komen. En dat hoofdzakelijk om ver schillende redenen dan nog... Inderdaad, voor de leden van de sportraad ging het hoofdzakelijk om de «naakte» prestaties terwijl voor de persmensen veeleer de «menselij ke kontakten» (wat een begrip!) tellen, de mate waarin de klub z'n publiek relations laat verzorgen als het ware... pers (48 p.) en Were Di (45 p.) de Stekense karakteklub besloten ook de vertegen- tot hun laureaat te nemen, woordigers van de plaatse- Bij deze onderscheiding had lijke pers na stemming de klub niet zo veel voor sprong op de overige vijf kandidaten. Inderdaad de 6 persmensen-met-stemrecht hadden precies 6 figuren naar voor geschoven, waar van zij dachten dat ze in aanmerking konden komen voor de «Pers-Sport-Prijs van Stekene 1982». D «sportfiguren» die in aan merking komen voor deze onderscheiding blinken niet noodzakelijk uit door hun prestaties. Getuige hiervan trouwens de aanwezigheid bij dit 6-tal van Wilfried Per soon. De heer Persoon werd wél aangeduid omwille van de nauwkeurigheid en kor- rektheid waarmee hij weke lijks de geïnteresseerde perskorrespondenten inlicht omtrent de prestaties van FC Stekene Sportief. Paul Lauwaert is reeds jaren een goed cyclo-crosser doch komt nooit in aanmerking voor de onderscheiding «Sportman van het jaar» om dat hij... nooit wordt voorge dragen. Daarom dat de persmensen hém als moge lijke kandidaat naar voor schoven. Denise Antheunis werd evenmin voorgedra gen in de sportraad, al werd zij nationale kampioene prangschieten met het luchtkarabijn. Peter Dhanis Naast de onderscheiding Sportklub van Stekene 1982» werd de Shotokan Karateklub van Stekene vorige zaterdag ook kra^sportoan nog bedacht met de Sportpers-prijs, toegekend door de plaatselijke perskorrespondenten. van stekene. Dit jaar pres teerde hij evenwel héél wat beter en werd niet voorge dragen. FC Stekene Sportief werd kampioen in zijn voet balreeks en kreeg van de sportraad een onderwaar- dering.Vandaar dat de pers mensen de klub terug opvis ten. Shotokan tenslotte blonk uit door zijn prestaties zowel als door zijn goeie re laties met de pers. Boven dien bestaat de klub 10 jaar. De jarige karateklub kreeg uiteindelijk 17 punten ('t was hier om het minst) en haalde het slechts nipt van Denise Antheunis (18 p.) en FC Ste kene Sportief (20 p.). Waslijst van eervolle pres taties De dubbele bekroning van de «Shotokan Karateklub Stekene» komt zeker en vast niet als een verrassing. In tegendeel, reeds vele jaren is deze klub een ambassa deur van sportief Stekene op vele meetings en kampioen- schappn. Tijdens de viering van het 10-jarig bstaan half november vorig jaar konden geïnteresseerden een unie ke meeting volgen in de Ste kense sporthal: een karate- tomooi tussen de beste Bel gische en Nederlandse ka- rateka's. Voor velen werd het zowat een eerste kennis making én meteen een ver openbaring! Begin dit jaar dan werd een lid van de suksesvolle klub opgeno men in de nationale selek tie. Een bekroning van vele jaren naarstig en geduldig «opbouw-werk». Voor mensen die alles graag weten, dus voor de geïnte resseerden geven we hier onder ter onderstreping van de kwaliteit de voor naamste en opvallendste prestaties van de klub die als 3e de «Persprijs» in ont vangst mochten nemen. In 1980 was dat FC Stekene Sportief-voorzitter Herman Thuysbaert, in 1981 bloso- afgevaardigde en duivel- doet-al Omer Smet en deze keer dus voor het jaar 1982 Shotokan. Vorig jaar werd de Shotokan Karateklub voor de 2e maal kampioen per ploeg van de Vlaamse Karate Associatie. De klub veroverde boven dien via individuele prstaties van verschillende leden tal van ereplaatsen in kampioenschappen en tomooien: 3e plaats in het Belgische kampioenschap, 3e plaats in het nationaal juniorestor- nooi, 3e in de Reeberg Cup, 3e in het nationaal seniors- tomooi. DeBeEr SPORT

De Voorpost | 1983 | | pagina 29