In de Lokerse wandelgangen CODEP Seraingmotor Ido Cremasco toonde hoe het moest Erg goed Beveren heeit dan nog De Wildi als doelman ook De Voorpos Rap en Vlug is de nieuwe leide Urbain Braems met veel lof voor Erwin Albert Op die manier,jmag Sporting Lokeren het Europees vergeten VOETBAL Lokeren-Seraing 2-2. Gudjohnsen niet in beste doen, plaatst toch een forse kopstoot. Kerremans redde met een mooie reflex, (dm) Onder het alziend oog van Pol van Himst en Martin Lip pens toonde Seraing dade lijk dat het zich beter kon aanpassen aan het keiharde veld. Sporting nam wel de eerste initiatieven maar dan schoorvoetend. René Van der Gijp schoot, bij vrij schop, op het Seraingblok en ondervond dat het Waal se staal nog zo gauw niet plooit. Enkele minuten latex probeerde de Sevillaganger het op zijn eentje. Rupcic kwam wel tekort maar Peter Kerremans had zijn hok ge past verlaten. Toen kregen we een vijftal minuten het échte Lokeren te zien. Na een mooie kombinatie met Van Cauter viseerde Van der Gijp de voet van Kerre mans. Bij een volgende hoekschop tikten Mommens, Van Cauter en Van der Gijp elkaar gevat de bal toe maar René aarzelde te lang om af te ronden. Nummertjes van Jules en doorzicht van Cremasco Toen oordeelde Bocande de tijd gekomen om de toe schouwers wat op te war men. In een geslaagd goo- chelnummertje lepelde hij de bal over het hoofd van een verbaasde Ronny So- mers maar zijn schot ging voorlangs. Cremasco en Bertelsen speelden nu heer en meester in het midden veld. Vooral Cremasco voel de zich thuis. Met zijn korte crochets bracht hij steevast een tegenstrever op het ver keerde been en stuurde ver volgens met gemeten voor zetten Claessen en Bocande in de diepte. Bob Hoogen- boom moest schaafwonden op de harde korst riskeren om een loeier van Nico Claessen uit de linkerbene denhoek te ranselen. Een minuut later was het toch raak. Van der Gijp wou het te mooi doen en zijn voorzet werd opgevangen door Ber telsen. De Deen bediende de wegspurtende Gorez op maat, die fors uithaalde even buiten de backlijn. Bob kon hier wel nog redden maar het vonnis was slechts uitgesteld. Patrick Gorez ging de hoekschop trappen en zag de zwarte kroeskop van Senegalees Bocande volkomen vrij. Een gemeten trap en donkere Jules kon rustig binnenkoppen. Licht toegekende strafschop De lokale supporters wa ren amper van hun emotie bekomen of Freddy Luyckx trok een dodelijk spoor op zijn rechterflank. Eerst flit ste hij voorbij een moeilijk op ritme komende Gudjohn sen en wou dan De Schrijver omzeilen. Maurice kreeg de bal op de bovenarm of maakte hij een beweging naar de bal? Soenens koos voor dit laatste en wees naar de witte stip. Klusje door Gorez moeiteloos opge knapt: 0-2. Doodse stilte op Dalmam. Iedereen keek naar iedereen. Verkleumde supporters zochten hun heil in de kantine maar daar vond men geen woorden, enkel een opkikker om het leed door te slikken. Seraing stoorde zich geenszins aan deze begrafenisstemming en bleef voetbalpret maken. Bocande bleef goochelen met bal en tegenstrever. En Cremasco bleef zonder een blijk van medelijden het Lo- kers middenveld teisteren. Even een vleugje hoop kort voor de rust. Mommens lan ceerde Van der Gijp maar Van Cauter kopte diens voorzet naast. Een moei zaam zijn draai vindende Nijskens was toen al ver vangen door Tolmie. Heropflakkering na de rust Tijdens de rust heeft het niet in Keulen gedonderd maar wel onder de Lokerse tribune. Daar moet een hel se vloed van minder lieve woorden gevallen zijn die waarschijnlijk niet in een grote Van Dale of zo voorko men. En de uitwerking was merkbaar. Aan de 51ste mi nuut joeg Somers over de lengteas een voorzet naar René Verheyen die vernuftig achterwaarts doorkopte naar Mommens. Raymond draaide goed weg van twee verdedigers en liet Kerre mans niet de minste kans: 1-2. Twee minuten later te rug een lange voorzet, dit maal van Dobias naar Mom mens. De Lebbekenaar cen terde gepast naar de witte kop van Gudjohnsen die zijn kopbal via de vingertoppen van een uitkomende Kerre mans op de bovenkant van de lat zag vallen. Sporting mocht niet mediteren over die pech maar verder gaan op zijn elan. Dat begreep Maurice De Schrijver en zond in één tijd in de diepte naar Van der Gijp. René spaarde zijn doelpunt blijk baar voor Spanje want hij knalde naast de doelstaak. Oblitas wou nu blijkbaar de Lokerse akties breken en de bal meer in eigen rangen houden door de inbreng van een technisch vaardige Lak- ner in plaats van Luyckx. Cremasco bleef de grote meneer i Toen René Verheyen een inzenden van Mommens miste, daalde het lokale tempo terug. Bertelsen en vooral Cremasco hielden de bal zoveel mogelijk in eigen rangen. Vooral laatstge noemde was aanspeelbaar en van zijn voet vertrok steeds een nuttige voorzet. Amor Gudjohnsen: «Stomme dekkingsfout bij eerste doelpunt» Arnor was het erover eens dat hij nog niet het juiste ritme te pakken had. «Bij het eerste doelpunt stond Bocande moederziel alleen en had alle tijd om de goede hoek te kiezen. Dan nog een onverantwoorde strafschop er bovenop en het was weer zo laat!» Trainer Oblitas van Seraing: «Gelijkmaker was flagrant buitenspel!» De sympatieke Peruaan was enerzijds tevreden met een punt maar kon de manier waarop Verheyen scoorde nog niet verwerken. «Dat gebeurde in fla grant buitenspel. We waren naar hier gekomen met de stille hoop op een punt maar alles bij mekaar verdienden we een overwinning. Onze middenvel ders waren technisch beter dan die van Sporting. Na al de onaangename verwikkelingen de laatste weken zijn we er moreel terug bovenop om de degradatie strijd te overleven». Over zijn verdere toekomst wou hij kwijt dat zijn trainerschap slechts voorlopig is om Seraing uit de malaise te halen. Persoonlijk geeft hij er de voorkeur aan verder te blijven voetballen. Jules Bocande: «Ik kreeg veel ruimte» «We hadden vóór de wedstrijd met veel genoegen getekend voor een punt. Lokeren is wel een zeer goede ploeg maar heeft vandaag ontgoocheld. Het is lang geleden dat ik nog zoveel ruimte kreeg om te voetballen en dan wordt het pas aangenaam. Dit gelijkspel is voor ons een prikkel om tegen Standard ook misschien een punt uit de brand te slepen, en wie weet?» Preben Larsen Preben trad dinsdagavond aan met het reserve team van Sporting tegen Zwijndrecht (4-0). Hij was zeer tevreden over de test op het steenharde veld en voelde geen hinder meer van de liesoperatie. Zetten de dokters het sein op groen tegen Anderlecht? And ré De ruime uitzege van SK Beveren op het veld van Winterslag geeft de Waaslanders van trainer Urbain Braems opnieuw het recht ernstig aanspraak te maken op een Europese plaats. Beveren was zater dagavond gewoon te sterk voor Winterslag dat maar heel even de kans kreeg mee de wedstrijd te maken. Het was toen opnieuw doelman Filip De Wilde die. met het stoppen van een strafschop, zijn ploeg overeind hield. Beveren verscheen aan de aftrap zonder Kusto, Weih- rauch of Stalmans, dus met de ploeg die vorige week spannend voetbal, Winter slag liep er zwaar aangesla gen bij en Beveren speelde met korte maar nette passen grote melkfles, de spon van Winterslag zit in sektor, opbotste. Weihrai kwam op het veld en zeven minuten later al gi juichen. Hij duwde nummer drie voorbij ontgoochelde doelman. 0-3 dus. De zwaai thuisnederlaag voor Win a slag dit seizoen. Be vei momenteel goed op di begint zich nu dus ook aardige uitreputatie toe eigenen. Het wordt dus CtodV^S ging tien uinutan nog lelik de Waas'" voor lijd ook Poter Creve oo voetbalsupporter. toen die onzacht tegen de Hugo Ai KAATSEN Zo'n voorzet kostte De Schrij ver een boeking toen hij de wegspurtende Bocande van de stelten liep. Oblitas dacht nu nog enkel aan het behoud van de twee punten en verving een uitgebluste Machiels door Fimiani, wat voor Waseige het sein op groen deed zetten voor Luc Van Bergen ip.v. Van Veir- deghem. Vijf minuten voor affluiten dribbelde Mom mens zich door een opeen stapeling van verdedigers. Maar in plaats van een to taal vrijstaande Van der Gijp te bedienen wou hij zelf besluiten, maar dat had Kerremans doorzien. Onze verkleumde handen klapten reeds het notaboekje dicht toen Tolmie nog een wan hoopspoging ondernam. De Schot trok voor naar Van Cauter die doortikte naar Verheyen. René zag de tweede 45ste minuut bijna op het scorebord verschij nen en drukte in al zijn op gekropte woede zijn wreef tegen de bal: 2-2. De voldoe ning om deze gelijkmaker woog niet op tegen de ont goocheling bij de afdruipen de supporters. Die zaten in zak en as over het geleverde lokale vertoon en vroegen zich af wie, na Beerschot en Seraing, de volgende «ge lukkige tap» ging worden op Sporting! Sporting Lokeren: Hoo- genboom, Dobias. De Schrij ver, Van Cauter, Verheyen, Somers, Van der Gijp, Mom mens, Van Veirdeghem (Van Bergen), Gudjohnsen, Nijs kens (Tolmie). Seraing: Kerremans, Luyckx (Lakner), Gorez, Grosjean, Rupcic, Bertelsen, Cremasco, Claessen, Mac hiels (Fimiani), Bocande en Ziegler. And ré Lokeren-Seraing 2-2. Luyckx ontzet voor Van Veirdeghem en Verheyen. (dm) Meer dan van de Vieze Mannen van Winterslag hadden de Beverse supporters vrees van de als grensrechter voorziene Thirion. De vriend van Jean- Marie Pfaff werd op het laatste ogenblik, om welke duistere redenen dan ook echter vervangen door zijn kollega Stassart. Meteen was ook die laatste onheils bode voor de Waaslanders verdwenen. «Thirion had aan het resultaat weinig kunnen veranderen. Beveren speelde hier vanavond opnieuw erg goed. Dit is de bevestiging van de steile opgang van de laatste weken. Winterslag was echt niet zo zwak. Er was opnieuw een goede doelman nodig om onze 0-1 voorsprong op het bordje te houden. De Wilde speelt formidabel de laatste tijd. Boordevol vertrouwen ook. In de tweede helft kreeg Beveren het met zijn sterk middenveld veel makkelijker. Er kwa men zeer veel kansen. Maar op een besneeuwd veld wordt besluiten dikwijls erg moeilijk. Erwin Albert speelde ook zeer sterk. Misschien wel onze beste man. Spijtig toch dat hij opnieuw geen doelpunt kon maken. Nu ook Vandenbergh niet heeft gescoord. In dat klassement staat Beveren dus op kop. Volgende week moet Albert het in onze thuiswedstrijd tegen Lierse maar duidelijker stellen.» Een erg tevreden trainer Braems. voor wie alle onweerswolken van een kleine maand geleden nu wel weggedreven lijken. (h.a.) ook al knap voorbij Cercle de Vieze Mannen onderuit. Brugge was gekomen. Na vier minuten schuifwerk op het moeilijk bespeelbare veld moesten de bordjes al verhangen worden. Theunis kopte toen een vrijschop van Jaspers aardig in de voeten van Ronny Martens die zijn achtste seizoendoelpunt maar voor het inleggen had. Het bleek toen al dat de Waaslanders zich veel beter aanpasten aan het harde besneeuwde terrein. De bal ging netjes rond en de geel- blauwen breidden aardige kombinaties. Gelukkig was er bij de tegenstanders nog Heyligen, aan zijn laatste Heirman - De Post, dat ln het begin van de komp«<11 seizoen eersteklassevoetbal ongenaakbaar scheen, is nu voorbijgestoken door Rap toe, om de wedstrijd voorlo- Vlug. een formatie die via een monsterscore tegen Toj pig in evenwicht te houden, nu aan de top verscheen. Rond het halfuur werd de thuisploeg trouwens erg ge vaarlijk en toen werd nog 't Vissershof - Toyota 9-12 VanGaeveren maar eens duidelijk dat De bezoekers geraakten al Heirman De Post doelman Filip De Wilde echt snel op voorsprong, al leek Al kwamen de, bezo« in staat is om in de voetspo- het maar strovuur te zijn. De snel op een 0-2 voorspr ren van Jean-Marie Pfaff te 2-4 voorsprong werd door de Van Gaeveren liet het c treden. De Zeienaar haalde lokalen omgebogen in een bij niet. Na 2-2, 2-3, 3-5 vlot de strafschop van Lind- 4-4. Dan werd het even 5-5 werd het 9-9. Hier sted uit de hoek en pareerde spannend: 5-4, 6-7. Dan zette Van Gaeveren de 1 net voor tijd een schot van Toyota zich schrap. In één slaan ook als was het i Thijs. ruk werd het 6-9. Dat ver- twee keer met een 40-40. In die slotminuut van de schil van drie punten bleef eerste helft was er voor de behouden tot het einde. Technische uitslagen Waaslanders echter ook de 't Vissershof - Toyota hulp van het doelhout no- Rap en Vlug - Van Malderen Rap en Vlug - Van Ma dig. Na de rust bleek dat 15-6 ren Winterslag niet de nodige mooie zege voor Rap en Heirman/De Post - Sportii konditie aan zijn inzet en Vlug dat een niet zo sterk wilskracht kon paren. Beve- Van Malderen voor schut Van Gaeveren ren, met Heinz Schónberger zette. Reeds van bij de aan Sportshop weer als bevelhebber van vang gingen de bezoekers Toyota - Rap en Vlug de troepen, werd meester op tegen de vlakte met 5-1 en Sportshop - Sportief 1 het middenveld en er kwa- 6-2. Na een poosje kwamen Van Gaeveren - Heirmai men kansen voor de bezoe- de bezoekers dan op dreef Post kers. Albert speelde op- en konden ze de achtervol- nieuw zeer goed, niet egois- 9'n9 beginnen: 7-3 en 10-6. Klassement tisch in zijn jacht naar een Toen vielen ze weer stil en Rap en Vlug nieuw doelpunt, en na tien de thuisploeg de overwin- Heirman/De Post 'i minuten voetbal in de twee- ning vast. Sportief de helft werd een inzetten V.K. Sportshop van de lange Duitser door VanGaeveren Schools* knap afgerond. Heirman De Post 13 t Vissershof Toen was het gedaan met Sportlef 8 Toyota De Post nam een allesove- Van Malderen rompelende start en zonder Wedstrijden voor dat Sportief ook maar kon w©ekend reageren werd het 5-0. Het Vrijdag zou zelfs 8-2 worden, maar 18-30: Van Malderen dan verliep het minder vlot Toyota bij de thuisploeg die werke- ^aP en Vlug - t Vissers!» lijk het noorden kwijtraakte. 18-45 u.: Van Gaeverei Dat was er de oorzaak van Wieze dat Sportief tot grote ver- Sportshop - Heirman bijstering van De Post op gelijke hoogte kwam: 8-8. Zomiag Gelukkig konden de lokalen u-: Sportief - Rapj zich dan herpakken en de Vlug zege vastleggen. Vissershof - Van Gaevs 10.45 u.: S K. Sportshd Van Gaveren 12 Van Malderen Sportshop 9 Heirman/De Post - Toyotd De bezoekers schenen hei aanvankelijk zeer goed te doen: 1-3. Dan werden ze door Van Gaeveren halt toe geroepen: 3-3. Het spel bleef dan evenwichtig tot 6-6. WwMUd Toen kop Van Gaeveren zijn wil opdringen en met drie punten verschil de zege behalen. Toyota - Rap en Vlug 3-18 Wellicht is dit de hoogste score totnogtoe in deze kom petitie bereikt. De thuis ploeg was nergens, al ver loor ze vier keer een spel na 40-40. Hoedanook, deze for se overwinning maakt van Rap en Vlug de nieuwe leider. Sporting heeit zondag deerlijk ontgoocheld. De toeschouwers die de bittere koude hadden getrotseerd en in hun geldbeugel hadden getast, hoe diep ook, zijn ontmoedigd huiswaarts gekeerd, behalve dan een handvol Luikenaars. Die kongen hun ogen nauwelijks geloven en waren in de wolken met het dik verdiende punt. Enkelen zelfs" teleurgesteld om het verlies van twee punten want ze zagen de gelijkmaker van René Verheyen in buitenspelstand scoren. Hadden ze nog gelijk ook? 1* Nationale 30 - 18.2.1983 - De Voorpost Was het een tv-uitzending geweest, we hadden gedacht dat er iets haperde aan het beeld: niets dan lange gezichten. Maar het was de kille realiteit. Manager Derijcker wond er geen doekjes om: «Een rotslechte match van Sporting. Als ge maar begint te voetballen na een halfuur als de stand al 0-2 is is men niet waard op een voetbalterrein te staan. Het zijn supervedetten als er over kontrakten gepraat wordt, maar als de betalende kijker op zijn minst wat voetbalvertoon verwacht, vertikken die vedetten het heel eenvoudig. Ik heb steeds aan de kant van de spelers gestaan als er over kontrakten diende ge praat. Mij nu niet meer gezien, hoor!» René Verheyen: diep ontgoocheld We probeerden wat zalf te strijken bij René om zijn gelijkmaker maar dat wuifde hij weg: «Loop maar en draai maar kilometers af, span je negentig minuten in voor de ploeg en niet voor jezelf: dan ben je de slechte. Er lopen vedetten rond die profijtiger met hun krachten omspringen maar meer aan hun status denken. Ik wil er nu zeker niet dieper op ingaan. Maurice De Schrijver: «Geen strafschop» Maurice beweerde bij hoog en bij laag dat er van strafschop geen sprake kon zijn maar dat het een aangeschoten bal gold. «Als ze vooraan vier open kansen laten liggen kraait daarover geen haan. Een flater van ons en het is prijs. Claessen en Bocande zijn twee gevaarlijke spitsen die in geen enkele ploeg zouden misstaan. Cremasco en Bertelsen kregen teveel ruimte in het middenveld.» Bob Hoogenboom: «Sporting weer eens ont nuchterd» «Sommigen waren het Beerschotlesje al vergeten en vertoefden weer in hogere sferen. Spijtig dat gans de ploeg daar steeds de dupe van is. Bij ons lopen een paar jochies rond die voor iedere wedstrijd eerst een bolwassing zouden moeten krijgen.» Ruime uitzege: Winterslag-Beveren 0-3 SC Lokeren-Seraing 2-2. Van Der Gijp in duel met Grosjean. (dm)

De Voorpost | 1983 | | pagina 30