'angora's schoten onhoudbaar. |Sportkrings spitsenduo Én vedette Voetbalnieuws uit de Aalsterse katakomben.. Sportkringsprokkels Het wel en wee van badmintonklub Scaldis uit Bazel Aalst: Ferrera onbeschikbaar Woensdag 23 februari: het komplete Anderlecht op bezoek te Aalst VOETBAL De Voorpost - 18.2.1983 - 31 §D* scheidsrechter die de wedstrijd Oudenaarde - E. Aalst I diende te leiden heeft zaterdagavond 11. tot 19 uur gewacht I alvorens het terrein goed te keuren. De technische diensten I van de stad Oudenaarde hadden het vertikt de hardbevro- ren weide te «rollen» en meteen moesten de tweeëntwinig I akteurs al hun technische bagage bovenhalen om er al bij il nog een genietbare partij van te aken. J Aalst dankt zijn overwin- schudde Aalst onmiddellijk ning aan het feit dat het klaar wakker. Aalst kon on- 1 beter de bal kon laten cirku- der impuls van Luk Lim- I leren op dat hobbelige veld, pens. De Bolle en Glazer, r keek reeds na amper meesters in het vak om de £één minuut neer op een ei- bal in eigen kamp te hou- |genaardige beslissing van den, rustig maar zeker de Jde scheidsrechter. Bij een situatie gaan beheersen. tackle van Vermeulen gleed Yangara, de aangekocht Za- ze met zijn tegenstander irees,.die zich op dat harde strafschopzone binnen, veld als een hinde verplaat- IStrafschop besliste de ste, kon met een goed ge- scheidsrechter tot grote ont- plaatste lobbal doelman De tentenis van de plaatselij- Jaeger voor de eerste maal aanhang. De elfmeter- te grazen nemen. Na de rust Itrap werd echter tegen de was Aalst gedurende een jaal geplaatst. Dit voorval kwartier werklijk in moei lijkheden. Oudenaarde joeg toen duidelijk met alle mankracht op de gelijkma ker en de Aalsterse defensie kwam onder zeer zware druk te staan. Het keerpunt van de wedstrijd werd nadien de formidabele reflex van doel man Horvath op een schot van Notteboom. Bij Oude naarde brak de veer en ver mits de ingebrachte Stal- laert op de rechterflank voor een extra steun kon zorgen kon Aalst weer aan aanval len gaan denken. Dat leidde tot een gunstig resultaat. Vooraan bleef Yangara zeer beweeglijk, joeg achter alle ballen en lukte op het gepaste moment zijn tweede treffer. Aalst dankte dus de zege aan die briljante tus senkomst van doelman Hor vath, de schbtkracht van Yangara, maar vooral aan de kollektiviteit die op het middenveld tot uiting kwam. Geert Van Roy, met de kapiteinsband rond de arm ingevolge de afwezig heid van Sergeant, speelde o.i. zeer gevat. Hij was blijk baar geprikkeld om iets goed te maken nadat hij een week voordien door het Aal sterse publiek was wegge hoond. Geert nam op een sportieve manier weer wraak en bewees op Oude naarde dat hij over genoeg impulsenbeschikt om in de nabije toekomst van zich te doen spreken. (abl) Ferrera: «out» Manu Ferrera wiens vorm de jongste weken een stijgende kurve vertoont, werd tegen Oudenaarde niet opgesteld. De geneesheer vond het onverant woord de Eendrachthazewind op zo'n hard terrein te laten draven met een gekwetste teen. Sergeant: «ziek» Ook Hedwig Sergeant ontbrak op het appèl te Oude naarde. De Eendrachtkapitein was nog niet helemaal hersteld van een te lage bloeddruk ingevolge een kwaadaardig virus die in zijn lichaam woekert. Oe- fenmeester Heylens nam derhalve geen enkel risisko. Onbespeelbaar Er werd na de wedstrijd Oudenaarde-Aalst steen en been geklaagd over de toestand van het terrein. De direkteur van het Sportcentrum van Oudenaarde had het vertikt het terrein te laten «rollen» en dat zat het plaatselijk bestuur biezonder dwars. Ref. Verheyden aarzelde trouwens een hele tijd alvorens zijn fiat te geven. Ook Aalst scheen niet happig te zijn om op een dergelijk terrein te voetballen, maar uiteindelijk viel het nog best mee voor de Ajuinen, vermits Yangara zich prima thuis voede op een dergelijk glas terrein. Zijn rushes stelden de plaatselijke defensie doorlo pend voor zware problemen. Uiteindelijk maakte de Zaïrees ook nog het verschil. Die gaat dat zeker meer dan één keer verhalen aan zijn bekenden en vrienden in Afrika. Rudy Vermeulen: geen verder risiko Tijdens de rust werd Rudy Vermeulen in de kleedka mers gelaten en verscheen William Stallaert op het terrein. Rudy had in de eerste helft al een boeking moeten inkasseren, met vermanende vinger van de ref. als toemaat. Georges Heylens vond het derhalve wijselijk hem te vervangen, liever dan het risiko te lopen in de tweede helft zijn tema tot tien eenheden te zien herleiden. 'anneer we de uitslag van 5-2 tussen S.K. Sint-Niklaas en La Louvière achteraf eens bekijken, kunnen we gerust itellen dat de Walen er nog goedkoop vanaf kwamen. De laaskens hadden over de hele partij bekeken immers een ivracht doelkansen terwijl de Wolven uit twee schoten ip doel ook twee goaltjes puurden. la een drietal mindere ont- één-twee tussen Janssens ioetingen waren de geel- en Bevers werd de bal ten- ilauwen wel weer eens wat slotte voorin geschoven verplicht aan hun suppor- waar Truyens gehinderd es. die zondag overigens door Van den Hende in- reer in kleine getale kwa- schoot maar de gastkeeper 0 nen opdagen. Volgens onze punchte weg. Direkt daarna egevens slechts een twee- was Vanden Hende, die luizend betalenden. Daar weer opmerkelijk veel snee ltoorden de thuisspelers in het offensief stak, bij de 1P* - [fq, ich niet in het minst aan zaak om een wat abrupt af- Tojffant bij de eerste aanval gebroken doorbrak nog met •was het reeds raak. De bl een schot juist over doel te ileef eerst wat hangen op besluiten. Even voor het de rechterflank en belandde halfuur stormde Danny nog- ensiotte bij Simoen, die op maals doorheen de zwakke inks doorgaf naar de buiten groen-witte defensie en lok- :oel Pm komende Jef Beirinckx. te een overtreding uit van ;prc Hel schot van de Wase keeper Bogaerts welke door t d( linksachter was zo bedrieg- ref Laenens meteen werd 3_5, 'ijk dat keeper Bogaert on- bestraft met een strafschop. er Wildoende reageerde en tot Deze aangelegenheid werd jj] fijn stomme verbazing het door Jantje Simoen staal- w leder in de verste hoek zag hard op manshoogte in de binnenglijden. Deze vroege netten besloten. Vanaf die voorsprong moedigde g< de plaatselijke formatie r 9 ker aan en het daaruit vol- diging zich meer en meer Mal gende meesterschap werd bezondigde aan nonchalan- 1 gevestigd door het sterke te foutjes, waarbij vooral e middenveld waarin vooral aanvoerder lanssens en Truyens in de kens S kijker liepen. De tweede Dat tweede treffer viel het wel op dat de plaatselijke verde- Georges Lee- i hoofdrol speelde, belette niet dat echte doelkans kwam pas in Sportkring om de haverklap de 18e minuut tot stand gevaarlijk tegenstootte: op 10 wanneer Jef Beirinckx nog zulk een aktie gedroeg Si- n eens ver oprukte, zich vrij moen zich echer te egoïs- I goochelde en dan in de loop tisch om zijn kollega Van schoof van Van den Hende, den Hende in skorepositie te die op zijn beurt zag dat loodsen. Aan de overzijde Truyens een betere schiet- bleek het Waalse onvermo- mogelijkheid had en daar- gen toen achtereenvolgens om het leer doorliet. Fred Kino en Hamilton naast be- b er echter niet op bere- sloten. de onmiddellij- kend en schoot hoog over. ke reaktie belandde een De tegenstander beperkte hoekschop van Truyens bij óch tot dan toe* tot verdedi- Simoen die via de dwarslig- 3en maar op de 22e minuut ger over tipte. Kort daarop kwam daar plots verander- weer Jan aan het kanon ing in wanneer Meuree een maar nu redde Bogaerts met snelle tegenaanval goed in- een prima reflex en zelfs een schoot maar keeper Van penalty door de Oostende- Eenennaam met de vuisten naar getrapt, terecht toege- kon wegwerken. De reaktie kend na haakfout van Ha- van de lokalen was niet ge- milton op Van den Hende. nag, want in de tegenaktie werd door de La Louvière- Sint-Niklaas - La Louvière 5- stuiten. (dw) geweerd. Dat bracht een ruststand van 2-0 waarbij pas begon nen in de tweede helft al bleek dat de ploeg van spe ler-trainer Gorez de hoop nog niet opgaf. In de 46e minuut kwam een sluw voorgegeven vrijschopvan Kino voor de voet van de instormende Hamilton die genadeloos inschoot. De thuisploeg kwam echter weer sterk opzetten en het was geen toeval dat wroeter Van den Hende de rechter vleugel van de gastverdedi- ging weer openreet en dan nog een klasrijke voorzet lukte welke door Simoen haarfijn werd binnenge- kopt. Nog was de Hene gouwse ploeg niet geleerd want men bleef onverdroten voor de aanval kiezen- zo had Kino de beste gastspe- ler, heel wat pech wanneer ft. Niklaas - La Louvière 5-2. De Wase aanvallers kwamen te laat. De bezoekende heper heeft de bal al weggewerkt, (dw) ■2. Van den Hende was niet te een droge knal van hem bo ven op de kruising viel. De Nolletmannen kwamen door het offensieve spel van de tegenpartij natuurlijk in hun element aangezien ze naar hartelust konden counteren. Na een offsidegoal welke door de tandem Van den Hende-Simoen op daveren de wijze werd voorbereid niocht de S.K.-supporters- schare weer juichen wan neer op de 73e minuut een schitterende aktie vertrok bij Lodewijckx. Eddy speel de het middenveld uit en schoof het leder door een misser van een tegenstan der in de loop van Vanden Hende. Danny ging er als een bliksem vandoor en cen terde weer tot bij Simoen die zijn derde doelpunt van de middag aantekende. Een kleine intermezzo kwam er wel in de wervelende Wa- termolendreefshow wan neer groen-wit nog eens de vrije ruimte kreeg en Kino op aangeven van Meuree en via het lichaam van Van Eenenaam ook raak trof. Met deze 4-2 stand had La Louvière natuurlijk niks meer te verliezen en eiste de slotminuten op. VerJer ge vaar bracht dit niet u. ïe aan het Sint-Niklase doel maar het liep daarentegen nog eens goed foutaan de over kant omdat Van dén ende weer onweerstaanbaar doorraakte en nog zo vrien delijk was voor natuurlijk Simoen om deze lijn 24e doelpunt van het seizoen te laten skoren. Uit het daarop volgende furieuze protest van enkele bezoekers volg den nog twee uitsluitingen voor Kino en Misonne. M.N. Oudenaarde - E. Aalst 0-2. Senegalees Yangara scoorde tweemaal om de karnavalvierders in Aalst nog meer te stimuleren, (per) Eendracht Aalst ligt erop gebrand om Harelbeke het vuur aan de schenen te leggen. De situatie aan het Eendrachtfront is sinds een paar weken verbeterd en het is een publiek geheim dat Eendracht weer de hoop koestert om een plaatsje te veroveren voor de eindronde. Met dit doel voor ogen dient natuurlijk Harelbeke, als je het ons vraagt geen gemakkelijke klant, overwonnen te worden. In ieder geval zal Aalst terug niet kunnen rekenen op Ferrera. De Brusselse Spanjaard houdt zijn lichamelijke konditie wel op peil maar kreeg van de klubarts formeel verbod tegen een bal te trappen zolang de velden hardbevroren zijn. Ook aan de terugkeer van Sergeant wordt getwij feld. Hedwig heeft wel de trainingen hervat maar er dient afgewacht in hoever hij gerekupereerd is na zijn ziekte. Georges Heylens zal verder moeten kiezen tussen William Stallaert en Rudy Vermeulen. Eerst genoemde maakt de grootste kans vermits van hem een grotere aanvallende kracht uitgaat op de rechter flank. Rudy Vermeulen is een nuttig element als centrale middenvelder maar op die plaats is momen teel Luk Limpens niet weg te denken. In ieder geval beschikt Heylens met het trio De Bolle, Limpens en Glazer over een sterk middenveld, dat qua intelligen tie de gedroomde ruggegraat voor Eendracht uit maakt. Vooral de Hongaar, in zijn vrije rol achter de spitsen, speelt de jongste weken sterker om sterker, en vermits Limpens eindelijk op zijn favoriete positie mag akteren, wordt er met meer snedigheid gespeeld vanuit de tweede lijn. Graag vermelden we nog dat in Benefietwedstrijd voor Johan Dierickx Woensdag 23 februari om 20 uur komt het befaamde Anderlecht met zijn kompleet eerste elftal op bezoek in het P. Comelisstadion om Eendracht Aalst repliek te geven ter gelegenheid van de benefietwedstrijd Johan Dierickx. Eind 1971 werd de thans 31-jarige Johan Dierickx opgesteld in de eerste ploeg van Eendracht Aalst en sindsdien is hij zijn klub trouw blijven dienen, ofschoon hij in zijn grote periode meerdere kansen kreeg aangeboden om getransfe reerd te worden naar andere verenigingen. Deze grote blijk van trouw is aan het bestuur van Aalst niet ongemerkt voorbijgegaan en bij het onderschrijven van zijn nieuwe kontrakt in juni van vorig jaar kreeg hij de belofte dat in de loop van het nieuwe seizoen 82-83 een benefietwedstrijd voor hem zou worden georganiseerd. Om er een werkelijk voetbalfeest van te maken werd tenslotte Anderlecht aangezocht. Het Brusselse team deed om Eendracht Aalst en Johan Dierickx een plezier te doen op financieel vlak ook een duit in het zakje, zodat men kan spreken van een bereikbaar budget. In het kontrakt dat werd onderte kend tussen Anderlecht en Eendracht Aalst staat duidelijk vermeld dat de Brusselse ploeg «au grand complet» in het P. Comelisstadion te Aalst moet aantreden. En dat zal ook het geval zijn. Oefenmees- ter Van Himst zal ter gelegenhheid van deze benefiet wedstrijd die formatie tussen de krijtlijnen brengen die acht dagen later te Valencia voor het Europees bekertreffen zal aantreden. Het wordt dus een ideale voetbalavond en als het weer een beetje meezit zijn we er stellig van overtuigd dat het P. Comelisstadion zal gevuld worden met duizenden voetbalfans niet alleen om Lozano en zijn maats aan het werk te zien maar tevens om een hulde te brengen aan een voorbeeldige klubspeler die meer dan tien jaar lang deel uitmaakt van het fanionteam van Eendracht Aalst. Om 19u30 wordt een hulde gebracht vanwege de klub en de verschillende supportersverenigingen en de aftrap van de wedstrijd zelf is gepland om 20 uur. De prijzen van de plaatsen bedragen 60, 150 en 300 fr. Entreekaarten zijn te verkrijgen in diverse verkoop- spunten. Uiteraard zijn de abonnementskaarten niet geldig. Rendez-vous dus voor iedere Eendrachtsup- porter die nog het hart op de rechte plaats draagt, op woensdagavond 23 februari om 20 uur in het P. Comelisstadion. (ml) verband met de benelietwedstrijd Johan Dierickx op woensdag 23 februari a.s. toegangskaarten in voor verkoop worden aangeboden op volgende data: zon dag 20 februari vanaf 17 tot 19 uur aan de loketten van het P. Comelisstadion (kant H. Hart), maandag 21 en dinsdag 22 februari vanaf 18 tot 20 uur aan dezelfde loketten. Zij die wensen een geschenk af te geven aan Johan Dierickx dienen aanwezig te zijn op het terrein vóór 19u30 (oude kleedkamers). (ml) De man die eens te meer zijn stempel drukte op de happening van zondag jongstleden was natuurlijk Danny Vannden Hende. Met zijn snelle rushes en onvermoeibaar doorzetteh lag hij aan de basis van heel wat doelkansen en vier doelpunten. Op onze opmerkingen dat het alleen maar spijtig is dat hij zo weinig skoort reageert Danny gepast: «Het is toch om het even wie de doelpunten maakt. Overigens is Jan Simoen de gepatenteerde doeltjesmaker en ben ik best tevreden dat hij de door mij gekreëerde kansen zo uitstekend benut». Het is trouwens opvallend hoe goed deze twee spelers mekaar aanvullen en dat brengt ons dan op een veel gehoorde uitspraak van trainer Noliet als zou het onzinnig zijn dat een bepaalde ploeg dit tweemanschap zou verbreken en slechts één speler zou aantrekken. Het meest ideale zou natuurlijk zijn dat zowel Simoen als Van den Hende in het Waasland zouden blijven maar daar voor durft niemand op dit ogenblik tekenen. Een ander opvallende verschijning in de match tegen La Louvière en dat vooral in de eerste minuten was Jef Beirinckx. De oudste S.K.'er - niet in leeftijd maar in jaren dienst - skoorde in de allereerste minuut im mers een doelpunt welke zijn ploeg dadelijk op het zegepad hielp. Jef was na afloop dan ook tevreden over zijn eigen prestatie: «In de afgelopen trainingen was me door de trainer meermaals gezegd dat ik, als de gelegenheid zich mocht voordoen, gerust buiten om mocht gaan. Hetgeen ik in deze wedstrijd ook probeerde en met vroeg sukses!» Ook trainer Noliet zelf was tevreden over de verrich ting van zijn jongens en gaf toe dat het wel eens nodig was na enkele zwakkere matchen. Toch stipte hij bij al dat positieve aan dat de verdediging iets te makkelijk doelpunten toestond. «La Louvière schiet over de ganse wedstrijd amper twee keer op doel en het zijn ook twee goals! Dit terwijl wijzelf nogal wat kansen hebben gemist. Behoeft het nog enige aanbe veling dat Van den Hende ereklasse waardig is?» Naast die absolutë uitblinker had Leon ook een attentie over voor het goeie optreden van Beirinckx van Noë (wat heeft die allemaal niet onzet) en uiteraard Simoen. Voor enkele andere spelers was het integendeel een moeilijke match: met name voor Luk Bevers die door het spijkerharde terrein fel werd beknot in zijn moge lijkheden en Georges Leekens, die nog steeds met een lichte kwetsuur zit opgescheept en daardoor niet voluit kan gaan. Over de einderondekansen blijft Leon optimistisch: «We verloren de tweede periode wel door het thuis- verlies tegen Hasselt maar staan nu toch alleen op de tweedé plaats. Het was dan ook noodzakelijk dat we ons na enkele mindere wedstrijden herpakken en dat deden we naar mijn gevoel zonder enige twijfel. Zondag zijn we vrij omdat de uitwedstrijd in Boom een week werd verschoven en dat stelt ons dan weer in de gelegenheid om de spelers voor wie het de jongste weken allemaal wat veel werd, te laten rekupere- ren.» Voor Sportkring dat momenteel reeds zes pun ten boni heeft op de nummer zes uit de rangschik king, ligt een ticket voor de nakompetitie zeker binnen bereik! M.N. Mijn eerste ontmoeting met de stichter van badmin tonklub Scaldis dr. Mark Poodt was op een tornooi te Temse tussen twee courts in. Ons gesprek handelde over het gebrek aan volgen de terreinen te Dendermon- de, waar trouwens nog steeds geen verandering in gekomen is. Het verschil tussen beide klubs was toen reeds opvallend, want zei Dokter Poodt ook wij be schikken maar over drie ter reinen maar onze samen werking met het Bazelse ge meentebestuur is blijkbaar beter want binnenkort ko men er in sporthal «den dul- pop» zeven badminton- courts. Later zag ik hem telkens weer op tomooien of inter- klubwedstrijden waar spe lers van Scaldis aan" deelna men. Nooit heb ik hem ech ter een raket zien aanraken. Mijn nieuwsgierigheid naar Scaldis en haar «leiders» steeg hoger en hoger en na herhaalde pogingen kan ik eindelijk de puzzle rond de ze klub oplossen. Begin 1980 richtten voorna melijk dokter Mark Poodt, Martin De Bock en André De Roeck Scaldis op. Toevallig terzelfdertijd werd een twin tigtal kilometer zuidelijker in Dendermonde of beter Sint-Gillis de gelijknamige klub opgericht. Misschien was de reden beider oprich ting de opening van een sporthal? Ze ontmoetten elkaar in kompetitie tijdens het sei zoen 1981-'82 samen met klubs als Beveren, Temse, Stekene en Lochristi. Scal dis bleek dat eerste jaar reeds de sterkste klub en werd in tweede provinciale kampioen. Een speling van het lot wou echter dat Den- dermondse samen met de Bazelse klub naar eerste reeks muteerde. Een schitte render toekomst kon bijna niet meer. Maar... Het tweede bestaansjaar trokken er donkere wolken over Bazel, die door een ste vige noordenwind naai Den dermonde overwaaiden. Het klubbestuur had moeilijkhe den. Er waren steeds meer meningsverschillen. Te Dendermonde had dit de splitsing van één grote klub in drie afzonderlijke tot gevolg. Op kompetitief vlak waren de weeën hevig geweest. Zowel de klub uit het Waas land als Dendermonde zak ten terug naar tweede pro vinciale. Klubsekretaris André De Roeck kende toch een per soonlijk hoogseizoen, met zijn C 1-klassement, 't Derde Seizoen '82-'83 scheidden hun wegen. Scal dis vormde een nieuw be stuur met dr. Mark Poodt als ere(voorzitter, Martin De Bock als voorzitter-penning meester en René Verbeek als commissaris). Niet gelukkig met het spel peil van hun spelers solici- teerden ze naar een klub- trainer. André Mens van Ol- ve uit Edegem werd uitein delijk aangenomen, vooral om zijn reeds bereikte resul taten met de jeugd. Ideaal dus voor Scaldis waar de gemiddelde leeftijd schom melde tussen de 18 en 19 jaar. De resultaten worden nu aan het einde van de tweede kompititieronde zichtbaar. In tweede PBO Waasland staat Scaldis op de tweede plaats achter Temse II met slechts twee punten verschil. De derby van vorige week eindigde op een gelijke stand. In der de provinciale versloeg Ba zel de Flying Shuttles uit Lochristi en wordt daardoor provinciaal kampioen. Paul Roosen, André De Roeck, Paul De Preter en Kurt De Rijck haalden bij de heren het C 1-klassement en Fabienne De Bock en Ka- trien Van Damme bij de dames. Ondanks de moeilijkheden tijdens het tweede jaar, or ganiseerde Scaldis haar eerste C 1-C 2 tomooi dat door vele spelers wordt be zocht, omdat dit gis eerste Oost-Vlaams seizoentomooi een goeie barometer is voor de technische vorm van een speler. Op 23 en 24 april organise ren zij trouwens de provin ciale kampioenschappen voor A, B, en C 1-C2 spelers. Waarin een klein bestuur groot kan zijn! BC Scaldis zit tot nu stamp vol. Achtenveertig spelende leden op zeven terreinen is echt het maximum meent sekretaris Paul Panis. Ge- duldigen kunnen het steeds proberen iedere woenèdag van 21 tot 23 uur en zaterdag van 15 tot 17.30 uur.

De Voorpost | 1983 | | pagina 31