i Kansen te over in de tweede helft Voetbaluitslagen Gouden punten voor Lede Eerste overwinning voor Eric Brems Handikap woog te zwaar Voetbalkalender V.W. Hamme klaar voor topper met F.C. Eeklo Patro B haalt een punt op Grembergen VOETBAL 32 -18.2.1983 - De Voorpost Lede-Charleroi 1-0. Na een harde kopstoot is het Waaltje tegen de grond gegaan, (pel) Jong Lede - Charleroi 1-0 Voor de thuisploeg is elke wedstrijd belangrijk geworden. In dit geval echter was winnen een «must» voor Lede. Ondanks het slechte weer werd het toch een boeiende wedstrijd die de talrijk opgekomen toeschouwers kon bekoren. Misschien onverwacht, maar in elk geval zeker ver diend. 1-0 dus voor de Lede naars. In deze evenwichtige twee de helft kregen we nogal wat hoog spel te zien zodat de kopduels de wedstrijd kruidden. Door een ongeluk kig toeval dienden twee tegenstrevers mekaar zo'n felle kopstoot toe dat het Waaltje zich kreunend op de grasmat liet vallen. Hij bleef kronkelend in de sneeuw liggen. De Waalse keeper vond dat de lijnrechter had moeten ingrijpen en ging hem dat ook diets maken, maar de scheidsrechter kwam tus- In de eerste helft beet Jong Lede steviger van zich af dan men had verwacht. Het was tot de tanden gewa pend en zette alles op alles om een Karolings doelpunt te beletten. Toch scheelde het geen haar of het was gebeurd. Het ge luk was deze keer echter voor Lede weggelegd en de keeper kon de bal voor de lijn houden. Nadien kreeg Lede nog enkele doelrijpe kansen, zonder resultaat echter. Onmiddellijk na de rust ging Lede overrompelend van start en trakteerde Charleroi op een grandioos doelpunt van De Winne. senbeide en de doelman werd met een verwittiging terug naar zijn kooi ge stuurd. In de 25e minuut probeerde Lede de verdediging van Charleroi te verschalken, er volgde een prachtig schot maar de bal scheerde de deklat. Charleroi scheen vastbera den de opgelopen achter stand in te halen, maar de Leedse spelers bleven intel ligent spelen, behielden de bal zo lang mogelijk en ver dedigden volop hun doel. Het spel golfde op en neer en bij het fluitsignaal mocht de Leedse aanhang juichen. Twee punten van goud- waarde die van beslissende betekenis kunnen zijn in de degredatiestrijd. (mvc) Bevordering F.C. Denderleeuw - V.W. Hamme 0-1 V.W. Hamme heeft uiteindelijk nog eens buitenshuis een overwinning geboekt. Dat was al van een flink stuk voor de jaarwisseling geleden. In ieder geval hebben de Wuitens de punten in Denderleeuw niet gestolen. «Dat in geen geval, zegt Willy Meersman. In de eer ste helft verging het ons niet zo best. We hebben toen te statisch gevoetbald. Boven dien konden we maar wei nig kansen afdwingen en werd onze doelman tot enke le sublieme tussenkomsten genoopt. Naar mijn gevoe len hebben sommige spe lers in die eerste periode te veel de bal afgewacht. De toestand van het veld speel de uiteraard een ongunstige rol. Ik had de indruk dat de thuisploeg zich aan die toe stand beter heeft kunnen aanpassen. Na de rust zijn we stukken beter gaan voet ballen. We hadden mis schien wel het geluk van vroeg op voorsprong te ko men. Dat was een faktor die in ons voordeel speelde: In het doelpunt dat met de hulp van een plaatselijke speler tot stand kwam, had Luc Schuddinck zijn aan deel. Hij haalde vanop een respektabele afstand hard uit. De bal wijzigde van richting en verdween in het doel, zonder dat de keeper daartegen iets vermocht. Denderleeuw heeft toen ge poogd om die achterstand weer goed te maken. Men is daarenboven risiko's gaan nemen. Toen kregen wij kansen bij de vleet. Dat was het bewijs dat we weer goed aan het spelen waren. Fran- kie Vanhaecke en Eddy De Malsche hebben geregeld gedreigd. Een schot van Paul Vermeir streelde bo vendien de dwarsligger. Toch zijn we niet meer tot le nationale Anderlecht - Lokeren (Schoeters) zater dag 19.2 om 20 u. SK Beveren - Lierse (Soenens) 2e nationale Eendr. Aalst - Harelbeke (Stassart) 3e nationale E. Zele - KV Oostende (Picard) Rac. Jet - Jong Lede (Dupont) Bevordering VW Hamme - FC Eeklo (Bots) le provinciale Borsbeke - SK Lebbeke (Tanghe) FC Ronse - KAVD (De Wispelaere) Lokerse - Haaltert (De Ruyck) 2e provinciale Waarschoot - Melsele (Burm) Robur - H. Vrasene (Anica) Oostakker - St. Gillis-Waas (Roland) Kemzeke - Evergem (Loeman) St. Pauwels - Destelbergen (Van Exter- ghem) Temse - Ol. Gent (Opdecam) KV Ertvelde - Gandasparta (Lambrecht) 2e provinciale B Zultse - Buggenhout (Kielemoes) Sp. Petegem - Wieze (Mas) E. Meldert - Olsene (Lievens) Oudegem - St. Gillis - D. (Coppens) 3e provinciale C Oudenhove - Terjoden (Demesmaeker) Heldergem - Burst (Galle) Meerbeke - Okegem (De Meyer) Moerbeke - Voorde (Redant) Herzele - Eist (Snoeckj Bambrugge - Deftinge (Van Zande) Etikhove - Nieuwerkerken (Kneuvels) Ede - Kerksken (Anné) 3e provinciale D Grembergen - Heikant (Dierickx) W. Moorsel - TK Meldert (De Clippeleer) Haasdonk - Sombeke (Samson) Stekene Sp. - Berlare (Van der Haegen) aasrode - Herdersem (Schrauwen) Schellebelle - Bazel (De Meulenaere) Excelsior - SK Aalst (Wouters) onwijk - Kallo (Heirman) 4e provinciale C sk Lokeren - Val. Overere (Reyniers) SK Overmere - SK Kalken (De Waele) 4e provinciale G E. Hautem - Aaigem (Vancoillie) Massemen - Mere (Cooreman) Serskamp - Edixvelde (Mehuys) Westrem - Erpe (Galle) 4e provinciale H Lutterzele - Baardegem (Drieghe) Iddergem - Opstal (Van Cauwenbergh) R. Lebbeke - Opdorp (Van Limbergen) Doggen - S. Moorsel (Hertveldt) Appels - Gijzegem (Melckebeeck) Wichelen - Erembodegem (Van den Berge) Schoonaarde - Hofstade (De Bodt) 4E PROVINCIALE I Moerbeke - KI. L. Vrasene (Van Goethem) Verrebroek - Kruibeke (Roelandt) Tielrode - Kieldrecht (Van Mieghem) aasmunster - Sinaai (Herwegh) B St. Niklaas - Klinge (Van Droogen- broeck) Gerda - Meerdonk (Slock) Rupelmonde - Str. Stekene (Verriest) Paul Vermeir van VW Hamme werkte mee aan de 0-1 zege op Denderleeuw (c) scoren kunnen komen. In ie der geval ben ik tevreden met het globale resultaat. Kollektief werd er een prima verrichting weggegeven. Wilskracht en overtuiging overheersten deze keer, en iedereen vervulde zijn taak zoals het moest,» besluit Meersman. Na de betere resultaten van de jongste weken zijn de zor gen bij V.W. blijkbaar van de baan. De vierdeklasser krijgt terug uitzicht op een plaats binnen de eerste vijf. Daar wil men de kompetitie beëindigen. E.D.M. MOTORCROSS Lede-Olympic 1-0. Lede, dat duidelijk de smaak te pakken heeft, is nu verlost van de rode lantaarn en kan hopelijk met minder degradatiekoorts verder spelen, (per) S.K. Roeselare - Eendracht Zele 3-1 Een fel gevarieerde Zeelse ploeg waarbij Eugène Blomme, Jan Pieters en kapitein Jaak Goossens ontbraken heeft de verwachtingen niet kunnen inlossen bij leider Roeselare. De afwezigheid van drie basisspelers was voor het in degrdatie verkerende Eendracht Zele een te zware handi kap. Zondag dient tegen Oostende het een en ander rechtgezet vermits de Zeienaars nu voor de maand van de waarheid komen te staan. Trainer Van Lerberghe deed noodgedwongen opnieuw beroep op de eeuwige inval ler Freddy Christiaens als linksbuiten naast gelegen- heidsspits Theo Bordui. In het steunvlak verdeelden Cooreman, Michiels, De Brabander de overige posi ties en kwam Piet Abbeel opnieuw de gelederen ver sterken. Eendracht Zele klom van bij de aanvang in een egelstelling, profiterend van enkele countermogelijk heden om de leider te ver ontrusten. Het waren de gastheren die hun overwicht op de 17e minuut wisten te verzilveren. Sumter was na een geharrewar voor het Zeelse doel afwerker met dienst. Zes minuten later verdubbelden de Westvla mingen hun voorsprong toen Mare Cooreman met een ongelukkige tussen komst in eigen doel besloot. Eendracht was nu verplicht tot enig tegenspel en dit kwam er via Freddy Chris tiaens kort voor de pauze. Doelman Couvreur hield de knal van de Zeienaar echter uit de benedenhoek. Vijf mi nuten na de herneming was de wedstrijd gespeeld toen Vercaigne een breedtepas van libero Jacobs afsnoepte en met sukses op Van Puy- velde afging. Aan de 65ste minuut wisselden de bezoe kers Emiel Christiaens voor de aan de voet gekwetste Filip Plaetinck en kwam de 17-jarige Bruno De Wilde Michiels vervangen. Deze laatste wissel bracht Theo Bordui op zijn vertrouwde foerierplaats en De Wilde een specifieke voorspeler vierde zijn debuut in on dankbare omstandigheden. Toch kregen de gasten nog enkele doelrijpe kansen toen Bordui en De Braban der Couvreur op de korrel namen. Evenals in Zele toonde de goalie zijn supe rieure kwaliteiten. Die had hij opnieuw nodig toen Mare Cooreman even later met een kopstoot uitpakte. Drie minuten voor tijd kwam Een dracht aan een verdiend eerreddend doelpunt. Mare De Brabander schoot een vrijschop rechtstreeks tegen de touwen. Hervé Van Ler berghe pleitte verzachtende omstandigheden voor deze nederlaag. «In de vervan ging moeten voorzien van drie basisspelers was voor de ploeg een onmogelijke opdracht. Het doet niets af aan de verdiensten van de invallers die zich terdege hebben ingezet maar op nieuw waren de omstandig heden tegen ons. Elke wed strijd dient eerst gespeeld te worden maar op Roeselare punten oogsten was mis schien een te rooskleurige voorstelling. Het komende programma is belangrijker vermits wij dan in het veld moeten met onze recht streekse tegenstanders. Dan eerst zal blijken of wij uit deze benarde situatie kun nen komen.» (Joost Arens) Na de jongste twee overwinningen is de sfeer bij V.W. Hamme weer uitstekend, een ganse ommekeer dus ten opzichte van enkele weken geleden. «Iedereen is thans opgejut en bereid om tot het uiterste te gaan», zegt trainer Eddy Maes. «Dat we een plaats beogen binnen de eerste vijf in de algeme ne rangschikking is een publiek geheim. Winst op strijken tegen Eeklo is dan ook een noodzaak. De heenwedstrijd wonnen we. Maar het verleden bewijst dat Eeklo op ons veld altijd een flinke prestatie leverde. Niettegenstaande we offensief zullen van stapel lopen, is voorzichtigheid alvast geboden. Dirk Van Buyten blijft voorlopig een wisselspeler. Sommi gen beweren dat hij het slachtoffer is geworden van de kollektief mindere verrichting op Hoger Op Merch- tem. Dat is geenszins het geval. We stonden daar op achterstand en hebben een gok moeten doen. Daama hebben we vier punten behaald uit twee wedstrijden. Het is logisch dat er aan een winnend elftal geen wijzigingen worden gebracht. Guido Joos, steeds een volwaardige titularis verkeert ook in dat geval. Zijn schorsing is achter de rug. Maar het zou al even onverantwoord zijn om bijvoorbeeld Eric Boone te weren. Dat zou trouwens een ongunstige weerslag hebben op het moreel van de speler in kwestie». Alhoewel enige onzekerheid bestaat nopens het op treden van Ronny De Beule (was deze week ziek) werd door V.W. Hamme volgende opstelling vrijgegeven: Jo De Wilde, Omer Van Praet, Eric Boone, Dirk Verbustel, Ronny De Beule, Chris Van Dam, Paul Vermeir, Bruno Marin, Frankie Vanhaecke; Eddy De Malsche en Luc Schuddinck. Wisselspelers worden allicht Eric Amelinckx, Dirk Van Buyten en Robbie Smet. E.D.M. Op de zeer harde omloop van Strijpen wist Eric Brems uit ging naar Peter Dhanis voor Dendermonde het eindelijk waar te maken in de kategorie Lasat en Van Renterghem. 125 cc. Na een ongelukkig seizoen in 1982, door verschillen- Bij de 250 cc-ers gingen de de kwetsuren, kon hij dit jaar in de eerste wedstrijden bloemen naar Perreman reeds een goede indruk nalaten, maar dat hij het vorige voor Van de Geuchte en Sie- week zo sterk ging doen had wel niemand verwacht. Hijzelf rens. Het zijspanduo Lau- misschien wel want hij wou ondanks de slechte staat van wers-Maerten werd einde- de omloop toch de wedstrijd aanvangen. lijk beloond op de wedstrijd te Strijpen. In de eerste wed- In beide reeksen kwam hij De Wilde maakte een fout strijden dit seizoen eindig als eerste uit de startblok- en werd naar een derde ^en ze telkens op een ere- ken en kon telkens een voor- plaats verwezen maar bij de plaats maar kenden steeds sprong opbouwen zodat hij eindmeet finishte hij wiel en J J~~ in de laatste ronden geen wiel met Stouvenaeckers. risiko's meer moest nemen Lacroix werd derde voor en beide reeksen op zijn Stroo. De tweede serie wat tegenslag om de eindze ge te halen. Vorige zondag konden ze de eerste reeks volledig beheersen voor naam schreef. Voor de overi- Stouvenaeckers direct de Brulez, Sagaert en De Vrie- ge plaatsen kwamen De eerste plaats en voor de an- 20De tweede serie moesten Pauw, Andries, Vincent, dere plaatsen was er een ze van helemaal achteraan Van Cutsem, Claus en Van enorme strijd tussen Stroo komen maar met een derde Hoof in aanmerking. Dhae- en De Wilde. Op de door de plaats konden ze toch de ne werd winnaar der eerste dooi glad geworden omloop bloemen meenemen naar reeks 250 cc maar toch kwamen beiden ten val en u~* 1 J J!~ J" moest hij hiervoor de strijd verloren een vijftal plaat- aanvangen met Bussens die sen. Hierdoor kwam Raes op omzeggens de ganse reeks de tweede plaats voor La- het Waasland. Rohen die de tweede reeks won werd tweede in de eindstand voor Sagaert. Patrick Lahousse aan de leiding reed maar in croix, Benoot, De Wilde en w®rd verrassend de laatste ronde ten val Stroo. De eindzege ging on- kwam en ook Boesman die getwijfeld naar Stouvenaec- in het begin vooraan zat kers voor Lacroix en een ver maar door een val werd uit- dienstelijke De Wilde. Bij de voor de tweede plaats kwam geschakeld. De tweede se- nationalen was het een ge- Lieven De Vylder in aanmer- rie was het Lahousse die mengde strijd om de eerste l"ng voor^ Heydens, Meire- bij de inters in de eerste reeks. Hij reed bijna de gan se reeks aan de leiding en zich door niemand liet ver- plaatsen waarbij de eerste sonne en De Wolf. Laatstge- noemde schreef de tweede reeks op zijn naam voor een sterk opkomende Ronny Van de Moortel, Meiresonne, Combee en Lahousse. De Wolf won de eindzege op enkele seconden van La housse. Meiresonne werd derde voor Van de Moortel. Bij de 250 cc-ers ging de eindzege naar Leo Combee voor De Vylder, Verpaelen en Ranquin. (DH) rassen. Dhaene wist na een plaatsen afwisselend wer- val toch nog tweede te ein- den. Uiteindelijk ging de digen en was zo zeker van reekszege naar De Wulf voor de eindoverwinning, voor Dhanis, Van Renterghem, Keyenberg, Lahousse, Bus- Lasat en De Coster. Ook de sens en Kerkhove. tweede serie kende een De juniors 250 cc werd be- spannend vertoon waarbij heerst door Luc Goffin die verschillende namen op de beide reeksen kon winnen eerste plaats kwamen. La- al had hij in de eerste ron- sat won voor Dhanis, Perre den tegenstand van Luc Ver- man en Van Renterghem. De braecken die telkens op de Wulf die de eerste won werd tweede plaats finishte. Bij door enkele valpartijen uit- de 500 cc-piloten was het geschakeld. De eindzege Van de Winkel die het haal de voor Mastbooms en De Clercq. Het opgekomen publiek kreeg met de nationalen 125 cc toch een opwarmertje. Willy De Wilde reed op een eerste plaats en het was voor Stouvenaeckers geen gemakkelijke opgave om de leidersplaats in te TAFELTENNIS Wij voelen ons hier nog altijd in onze schik! Beveren haalde nu ook zijn (Winter)slag thuis 1* Nationale Lokeren-Seraing Winterslag-Beveren 2* Nationale Oudenaarde-E. Aalst SK Sint-Niklaas-La Louvière 3* Nationale Jong Lede-Charleroi SK Roeselare-E. Zele Bevordering A Denderleeuw-VW Hamme 1* Provinciale KAVD-Lokerse SK Lebbeke-St. Wetteren 2* Provinciale A Destelbergen-T emse Evergem -St-Pauwels SK Maldegem-Kemzeke H. Vrasene-FC Oostakker Melsele-Robur St-Gillis-W. - Adegem 2* Provinciale B Olsene-Oudegem Wieze-E. Meldert Buggenhout-Sp. Petegem St.-Gillis-D.-Nederename 3* Provinciale C Deftinge-Etikhove Elst-Bambrugge Voorde-Herzele Burst-Meerbeke Terjoden-Heldergem 2-2 0-3 0-2 5-2 1-0 3-0 2-0 4-0 1-2 0-0 4-1 2-0 n.g. 4-1 3-1 2-2 0-4 0-2 3-0 2-0 0-0 n.g. n.g. Kerksken-Oudenhove 4-U N ieu werkerken-Ede 2-3 Okegem-Moerbeke 1-0 3* Provinciale D Bazel-Excelsior n.g. Herdersem-Schellebelle 0-1 Berlare-Baasrode 3-1 TK Meldert-Haasdonk 0-2 Heikant-W. Moorsel 1-0 1-1 Kallo-Grembergen SK Aalst-Boonwijk 4-0 Sombeke-Stekene Sp. 2-4 4* Provinciale C Laame-SK Lokeren 0-1 Val. Overmere-SK Overmere 0-4 4* Provinciale G Mere-Serskamp n.g. Erpe-Kwatrecht 6-0 4* Provinciale H Gijzegem-Wichelen 1-4 S. Moorsel-Appels 1-3 Opstal-Rp. Lebbeke 2-0 Baardegem-Iddergem 1-1 Hofstade-Lutterzele 2-0 Erembodegem-Schoonaarde 3-2 4* Provinciale I Klinge-Gerda 0-0 Sinaai-WB Sint-Niklaas 2-1 Hoogeinde-Waasmunster 1-2 Kruibeke-Tielrode 2-1 KI. L. Vrasene-Verrebroek 1-2 Str. Stekene-Moerbeke 1-1 Meerdonk-Rupelmonde 1-2 Grembergen A kwam er niet aan te pas bij Baasrode A. Het werd met 9-1 inge blikt. Marc Van Boven was de enige die tegen De Maeyer een puntje kon mee pikken. Het duel tussen Pardaf B en Pardaf A kreeg een logische uitslag: 2-8 voor de leiders. Van Den Bossche en Felix konden de B-punten vastleggen. Grembergen A op ver plaatsing bij Patro B geraak te niet verder dan 5-5. In het begin leek het wel alsof Grembergen op een vlotte zege afstevende: 0-2. Maar Van Hecke, ongetwijfeld de beste Patroman, had een groot aandeel in het berei ken van de drawn. Met twee overwinningen zette hij de Hamse ploeg op de goede weg. Toen de thuisploeg dan ook nog het dubbel in de wacht sleepte, was het duidelijk dat er een gelijk spel inzat. Dynamica A heeft hot in eigen huis niet verder kun nen brengen dan 5-5 tegen het bezoekend BAC C. In het begin scheen het wel te vlot ten voor de lokalen die een kleine voorsprong konden verwerven: 2-1 en 4-2. De bezoekers Van den Branden en Muylaert wonnen echter het dubbel en zo kwam BAC dichterbij. Na de volgende match stonden de ploegen gelijk: 4-4. In de resterende wedstrijden won eerst Dyna- micaspeler Vermorgen, maar Boel bracht de stand opnieuw in evenwicht. Pardai D heeft de zege met 3-7 aan Pardcd C moeten laten, wat in de lijn der ver wachtingen lag. Bij de over winnaars mogen Anné en Van Mieghem op goede wedstrijden terugblikken. De verliezers moesten het vooral hebben van De Bock en Baert. KWB A won met 7-3 tegen Triumf B. De KWB'ers van Bogaert en Nielandt wonnen alles. Bij de bes^pkers won iedereen tegen R. De Witte. Ons Huis A heeft met 2-8 gewonnen van BAC C, een niet zo moeilijke opgave voor de bezoekers. Van Lan- genhove was eens te meer dé 8pelbepalende figuur. Hij klopte iedereen, maar ook Geldolf en Gerda Van Lan- genheve wonnen elk twee wedstrijden. Van BAC C kon alleen Dirk Van den Bran den enig gewicht in de schaal leggen. Beveren B heeft ondervonden dat BAC C het ook goed kan doen. De Hammenaars gingen er im mers winnen met 4-6. In het begin scheen BAC zelfs de plak te gaan zwaaien. I

De Voorpost | 1983 | | pagina 32