Dit Lebbeke is onkreukbaar Vijf voor twaalf Danny Verstrepen bij de zaak en Frank Schepens en Dirk Catrysse rondden ai Degradatie is nu een zekerheid Alle puntjes helpen Twee keer gecounterd VOETBAL KA VD-Lokeren 2-0. Deze zege was zeer waarmaken? (c) welkom voor de Dendermondenaars. Kunnen ze het op Rortse ook weet, voor heel lange tijd uitgeschakeld ingevolge een beenbreuk. Bovendien missen we nu ook nog Ever- aert en Van Tongerloo. Dat zijn knapen die je zo maar niet in een handomdraai kunt vervangen. Tenslotte was er nog het moeilijk te bespelen terrein. Het lag biezonder hard en van enige balkontrole was er niet de minste sprake. Dat was ui-, teraard ook het geval voor K.A.V. Dendermonde heeft hoe dan ook, toch wel verdiend bied was geïnfiltreerd, de thuisploeg. In elk geval beslag gelegd op de beide winstpunten. Het was een vol maar doelman Verstappen hoop ik dat we in de komen- uur lang de dominerende ploeg en haalde vooral in de nog net op de lijn wist red- de weken wat geluk mogen tweede helft gevaarlijk uit. Het was trouwens in die ding te brengen. hebben. Daar hebben we periode dat de twee doelpunten tot stand kwamen. Nie- Met nog twintig minuten te «rouwen<- :n d__„ - mand zal het ons tegenspreken dat K.A.V.D. wel een dosis spelen nam de wedstrijd n niet jfUnnen op reke_ wel een definitieve wending nen„ aldus de h DePNul Lebbeke - Wetteren 4-0 Kamiel Van den Reersch is bij S.K. Lebbeke een gelukkig man. Sedert hij f ingeert als hoofdtrainer, nadat Fons Dreesen de laan werd 'itgestuurd, verloor de Konkelgoed- ploeg niet meer. Er is nog meer. In drie wedstrijden scoorde S.K. niet minder dan achtmaal en moest geen enkel doelpunt inkasseren: 8 tegen 0. Een doelpuntenverhouding die onderstreept dat S.K. Lebbeke plots weer op volle toeren is gaan draaien. «Er is helemaal geen ge- doelman Rudy Jansegers heim verbonden aan het niet te vermurwen was. De huidig sukses, zegt klublei- thuisploeg kwam even voor der Eric Buytaert. Iedereen rust op voorsprong langs de werkt voor iedereen. Er Waaslander Chris Ferket wordt niet meer gekankerd, (zowat iedere week zijn De spelers spelen sinds een doelpunt). Een ideale uit- drietal weken totaal gemoti- gangspositie om de tweede veerd en er heerst een helft aan te pakken. S.K. Dat was na pakweg tien mi nuten in de tweede helft. Stephaan De Wolf had de bal hoog in de lucht getrapt. Iedereen had verwacht dat doelman Van den Bogaert vrij gemakkelijk het leder zou plukken. Hij misrekende zich echter. Frank Schepens die de bal voor de voeten kreeg, had het vanop een paar meter voor de doellijn niet bijster moeilijk om de bal tegen de netten te tik ken. Metéén had K.A.V.D. vriendschappelijke sfeer het fanionteam.» Tegen Wetteren kende S.K. Lebbeke organiseerde zich na de kampwisseling voor treffelijk. hield de bal op het Lebbeke niettemin een hardbevroren terrein goed moeilijke start. De bezoe- in bezit en toen na een twin- kers pakten de eerste helft tigtal minuten Frank Van met krachtvoetbal uit en tij- Den Broeck kon scoren brak dens die eerste periode kon plots de veer bij Wetteren. de thuisploeg hooguit drie- Vanaf dat ogenblik was Leb- maal de neus aan het ven- beke meester over de situa- ster steken langs Frank Van tie en kon via Frank Van den Broeck en Frank De Den Broeck en Bruno Van Grauwe. S.K. Lebbeke Bladel nog zware 4-0 eindcij- n een halfuur zwak op de Iers op de scoreplank prik- flanken van het midden- ken. Vooral dat laatste doel- veld, zodat de plaatselijke punt van de Lierenaar was defensie onder een geluk nodig had om de openingstreffer te scoren. toen Dirk Catrysse een tweede Dendermonds doel- Rechtstreekser spelen punt tot stond bracht. Hij Kj K A y was men had eerst de bal aanga- oa[d met de speeld gekregen van toe- wi„s, „et was trouwens na- a.,.s lens Vervolgens dig na ,wee opéénTol „j. kwam hr, als overwinnaar nederlagen. Trainer Etienne uit een duel met twee Loket- Borré was tevreden over zijn se verdedigers, om tenslotte poulains: -Kijk. zegt de Den- de aktie met een doelpunt te dermondse oefenmeester. bekronen. K.A.V.D. was op Vandaag was het extra dat moment zeker van de moeilijk om balkontroles uit overwinning. In de laatste te voeren. Het veld lag daar- minuten kwam Frank Sche- voor hobbelig en was ho- pens nog dicht bij een derde ve„dien biezonder hard be- fn e.e" vterde doelpunt. Al vroren. We waren vertrok- de wedstrijd m zijn voordeel bij al kan je het toch wel een ken met de idee om zoveel beslecht. Het dient gezegd verdiende Dendermondse mogelijk gesloten te spelen dat Lokerse voornamelijk in zege noemen. In he, j^jn hebbe„ we de de aanvangsminuten enkele lukk, bal te lang .gedragen.. Na- keren gevaarlijk heelt uitge- rmgelu*'I'g' goal dien zijn we rechtstreekser haald. Dat was o.m. het ge- Bij de Lokerse aanhang gaa„ spelen. Aan de rust val langs Olivier, die doel- heerste na alloop een ver- gaf ik aan Jgcques Joris en man Danny Verstrepen voor slagen sfeer. Door de neder- Stephaan De Wolf de op- hete vuren stelde. Daarna laag zijn De Cock en co. nu dracht mee om meer in de langs De Cock die pardoes wel in vieze papieren ter- bezoekende defensie te in- op het lichaam van de Den- echt gekomen. Klubleider filtreren en vooral om hen dermondse goalie besloot. Antoine De Nul is er zich daar het leven zuur te ma- Hij kreeg de terugkaatser in meer dan van bewust dat er ken. Dat had zijn weerslag zijn bezit, maar besloot in de komende weken pun- op de globale prestatie In naast. K.A.V.D. was metéén ten moeten worden gewon- die tweede helft hebben we verwittigd. In het derde nen. Anders wordt de degra- ook de meeste kansen ge- kwartier kwam de thuis- datre onafwendbaar schapen. We zijn bovendien ploeg duidelijk meer in de «De spelers zelf hebben nu in die periode twee keer tot wedstrijd. Na het afdwingen hun lot in eigen handen». scoren gekomen. Ik geef toe van enkele hoekschoppen zegt de Lokerse klubleider. dat er bij de openingstreffer was het Patrick Poppe die «Er staan thans ontmoetin- wat geluk gem0eid was Op voor het eerst gevaarlijk uit- gen m het vooruitzicht die je het tweede doelpunt viel haalde. Hij werd nadien na- als vierpuntenwedstrijden niets aan te merken Dirk gedaan door Frank Sche- kunt beschouwen. Juist te- Catrysse voerde de aktie op pens. die vanuit een scher- gen die ploegen moeten we een knappe wijze uit In elk pe hoek het Lokerse doel kunnen winnen. Anders zijn geval hebben we naar mijn onder vuur nam en door Ed- we volgend seizoen een gevoelen toch verdiend be- dy Bellon wiens schot tegen tweede provincialen Wat de siag gelegd op de zeae Een de deklat le plette, sloeg, wedstrijd op K.A.V.D. bet,cl uu,"g warln we d7Le,ê Lebbeke-Wetteren. De mannen van het Konkelgoed zijn al opgeklommen naar de tweede Onmiddellijk na de hervat- ben ik van oordeel dat we pioeg en zijn we enkele ke- ting kreeg Stephaan De toch een puntendeling had- ren aartsgevaarlijk geweest een juweel qua opzet en af druk kwam te staan. Er was werking. Hij rukte vanop het nochtans geen zweem van middenveld op, plaatste plaats, (wvc) paniek te bespeuren. De be- drie tegenstrevers in de zoekende spitsen werden tij- wind, en trof raak met een dig opgevangen alvorens ze onhoudbare schuiver uit een week in eerste provinciale volgende zege goed gelan- rangschikking, len werkelijk konden infiltreren, moeilijke positie Een klas- ziet produceren. S.K. Lebbe- ceerd en mikt duidelijk op an terwijl op afstandschoten segoal die men niet iedere ke is met deze derde opéén- een tweede plaats in de 2* Provinciale Evergem - Herleving Sint-Pauwels: 0-0 Buggenhout - Petegem: 0-4 Geheel futloos en zonder de thans realiteit geworden, minste inspiratie heeft Spar ta Buggenhout tegen Pete gem zijn lot ondergaan. Tij- De geel-zwarten hebben te- tweede helft kreeg d thuis- gen een sterk spelende formatie nog minder bewe- thuisploeg toch nog een gingsvrijheid en hield Her- minst. inspiratie heelt Spar- Buggenhout. do, "h* vo„g S „SiJng'toS f!* U" "1"" !'Ving V hooidzoke- seizoen al bijzonder moeilijk zich thans gaan bezinnen. had om zich te handhaven Heeft men de middelen om dens de eerste helft kon het deed om financiële redenen nieuw bloed aan te trekken nog enigszins wedijveren enkele spelers van de hand. 0f gaat men berusten in de met de bezoekers. Die kwa- Niemand werd in de plaats situatie waarbij Sparta voor Wolf een unieke kans. Hij den verdiend. We hebben via de counter Door deze had in feite de bal maar in kansen gekregen om tot sco- overwinning is ons punten- d°elte knikken. Op een ren te komen. Dat doet zich totaal nu wel van die aard ogenblik dat hij die aktie trouwens iedere week voor. daf ons zelfs in de slechtste wou uitvoeren, verloor hij Die kansen werden echter omstandigheden niets meer door de gladheid van het met waargenomen. In de kan overkomen. Vooralsnog hard bevroren veld het tweede helft zijn we door verliezen we in geen geval evenwicht en werd het voor een ongelukkig doelpunt op de tweede nlnnt* ,,i» Hot K.A.V.D. geen doelpunt. Het achterstond gekeni Do, l £k was echte, slechts uitstel, was een domper op onze aj gedacht aan volgend sei- want kort nadien lukte Sche- verwachtingen. Toch moet 20en,É besluit ool.„meeste, pens de openingstreffer. Lo- ik verzachtende omstandig- Borré kerse zou nadien nog heden inroepen. Wij moes- slechts één keer gevaarlijk ten het deze keer rooien zon- zijn. Dat was toen De Cock der drie titularissen. Costa in het paarsblauwe doelge- Vervaet is, zoals je allicht E.D.M. men in die periode toch aangetrokken. Het t twee keer tot scoren. In de ook niet verwonderlijk dat regionen van het provin- tweede helft was het volle- dit nu de degradatie tot ge- ciaal voetbal zal te vinden dig gedaan met de Buggen- volg heeft. zijn. nu zondag speelt het op houtse Spartanen. De poort In geen geval mag men nu Zulte. Gewoon nog een for- naar derde provinciale staat in Buggenhout gaan denken maliteit. nu wagenwijd open Wat bij dat men het met deze ploeg E.D.M. de aanhef van het seizoen gemqkkelijk zal kunnen enigszins werd verwacht is rooien in de derde provin- halen. omdat de verdedi- lijk in de middensektor. ging het hoofd koel hield en Door deze efficiënte speel de tegenstander bij het uit- wijze pakten de Pauwels- eindelijke besluiten onder- naars nog eens een puntje maats bleef. dat hen voorlopig uit het Vooral in de eerste periode direkte degradatiegevaar Eendr. St.-Gillis - Nederename: 0-2 Eendracht St.-Gillis is tegen Nederename in feite tot twee keer toe gecounterd. Het verloor hiermee uitein delijk de wedstrijd, alhowel dat best omgekeerd had kunnen zijn. Dat is ook zo wat de mening van klublei der GeorgesJDe Looze. «Na tien minuten kregen we een unike kans toen Eric De Geyter alleen in het doelge bied van de tegenstrever was verschenen. Rik miste evenwel de kans. Dat kon de wedstrijd in ons voordeel hebben kunnen doen keren. Zowat tegen de verwachtin gen in, moesten we rond het halfuur een eerste doelpunt toestaan. In de tweede helft hebben we gepoogd die achterstand weg te werken. We zijn toen bijzonder offen sief van stapel gelopen. Zelfs onze verdedigers Die- rickx en Frans Peeleman drongen door tot in het be zoekend doelgebied of on dernamen pogingen vanop respektabele afstand. Het lukte ons evenwel niet om die gordel te doorbre ken. Meer zelfs, tegen alle verwachtingen in werden we met nog tien minuten speeltijd voor de boeg een tweede keer gecounterd. Op dat ogenblik was voor ons uiteraard het liedje uit. Ik moet wel zeggen dat het veld bijzonder moeilijk te bespelen was. Niemand luk te een behoorlije kombina- tie. Ik herhaal het nog maals. Waren wij na tien minuten op winst gekomen, dan was de match allicht helemaal anders verlopen. Nu moeten wij ons verzoe nen met een nederlaag, waarvoor we in feite nie mand een steen kunnen werpen.» In ieder geval is het verder afwerken van deze kompeti tie voor Eendracht St.-Gillis nog louter een formaliteit. Om de titel te spelen komt het niet meer in aanmer king. Degradatiegevaar is er al evenmin. Vandaar dat al aan volgend seizoen kan gedacht worden. E.D.M. week gemspeler Schouts enkele hoopt men bij Herleving ook keren gevaarlijk dicht bij nog eens thuis aan de win- een doelpunt. Eerst redde nende hand te blijven, hoe doelman Franky Herreman wel men dan F.C. Destelber- kansrijk, vervolgens ging de gen op bezoek krijgt. Hope- bal rakelings naast de lin- lijk gaat trainer Samson met kerstaander en bij de derde zijn mannen niet weer de poging redde laatste man behoudende toer op want Ronny Herremans zijn daarvoor is het gewoonweg naamgenoot-doelman door onzinnig om wintertenen te de bal van de lijn weg te krijgen, halen. In een troosteloze Manil Olsene - Oudegem: 3-1 S.K. Oudegem heeft het tot geen overwinning kunnen brengen in Olsene. Toch leverde S.K. geen slechte verrich ting. Het nam echter de kansen die het kreeg, niet eens waar. Dat was wel het geval voor de thuisploeg, die op een psychologisch gunstig ogenblik op voorsprong is gekomen. «Olsene liep snel van stapel, maar na een kwartier zijn wij meer in de wedstrijd gekomen, zegt trainer Walter Bauwens. KAVD-Lokerse 2-0. Dendermonde nam de maat van Lokerse dat daarmee in degradatiegevaar is verzeild, (c) De ploeg van Eendracht Sint-Gillis-Dendermonde (ks) We waren bovendien ge- handikapt vertrokken in die zin dat we niet op de dien sten van André Colman kon den beroep doen. Chris Smetrijns had zijn funktie overgenomen. Ik wil zeker geen afbreuk den aande verrichting van deze jongen. Maar zonder Colman aan treden is nu eenmaal een verzwakking. Onze midden linie had ik deze keer meer bevolkt. Ik hoopte vanuit dat kompartiment te kunnen toeslaan en eventueel resul taat te kunnen opstrijken. Tijdens de eerste helft kreeg de thuisploeg twee, en wij vier kansen langs Paul Van Cauteren, Rudy Van Sinaey, Hans Hofman en Willy Van Zande. Het verschil was dat de lokalen één van de twee kansen konden benutten. Dat was niet voor ons het geval. Bovendien viel het eerste thuisdoelpunt op een kruciaal moment, vlak voor het ingaan van de rust. In de tweede helft hebben we ge tracht om die achterstand te overbruggen. Na voorberei dend werk van Guy Goossens is Hans Hofman daarin gelukt. Metéén kre gen we uitzicht op een pun tendeling. Later beging Wil ly Van Zande een overtre ding net voor de grote recht hoek. De vrije trap die hier van het gevolg was, heeft tot een tweede thuisdoel punt geleid. Toen het kort daarna 3-1 werd, konden we meéén de boeken dichtklap pen. Ondanks deze neder laag mochten we toch met het hoofd omhoog het ter rein verlaten. Dat is uiter aard maar een magere troost. De situatie waarin we verkeren is er niet op verbeterd Toch laat ik de armen niet zakken. Een eer ste vereiste is dat we zon dag winnen tegen Een dracht St.-Gillis. Ergens ho pen we op een nederlaag van Appelterre. Een handikap is dat we van af nu, en dat voor vier speel dagen geen beroep meer kunnen doen op Rudy Van Sinaey. Hij moet een schor sing uitzitten. In ieder geval hopen we er het beste van te maken en wie weet...?» E.D.M. KAVD-Lokerse 2-2. Eddy Bellon kopt op doel. De KAVD'ers Van De Putten en Cattrysse zijn in de omgeving, (c) 1* Provinciale De Voorpost - 18.2.1983 - 33 K.A.V.D. - Lokerse 2-0

De Voorpost | 1983 | | pagina 33