Sportieve en andere gebeurtenissen om en rond FC Heikant Zele Ex-K.A.V.D.-ers maken punl van IeWer Baasr°de! het mooie weer Koud stortbad Ede verrast Nieuwerkerken 't Hof van Grembergen wint derby De Voorpost Oe Voorpost -18.2.1963 - 35 VOETBAL FC Heikant - Moorsel 1-0 De lokalen mochten normaal gezien geen last ondervinden van Moorsel. Rekening houdend met de gevaarlijke verplaatsingen van Baasrode naar Berlare en Stekene naar Sombeke kon het voor de Zeienaars een gunstige dag worden. Maar of de poulains van voorzitter De Saedeleir en trainer Thienpondt zich zo maar zouden laten vloeren betwijfelden we toch. De lokalen kwamen gehandikapt aan de start. Daniël Van Heddeghem was gekwetst. Jo Van Eetvelde en Erik Van Doorsselaere moesten een zondag straf schrijven. S.K. Aalst - RC Boonwijk 4-0 S.K. Aalst is tegen het gehavende Racing Boonwijk vier keer tot scoren gekomen. Nochtans hebben de bezoekers sterker van zich afgebeten dan algemeen was verwacht. Dat is ook de mening van Willy Cheretté, sekretaris van de thuisploeg. «De tegenstand was beslist sterker dan we hadden ver wacht. Toch zijn we rond het halfuur op voorsprong geko men. Een inworp van Ever- aert werd via het hoofd van Johan Spanoghe verlengd tot bij Wilfried Van Royen. Die kon binnenschieten. Ik moet zeggen dat we voor dien een doelpunt ontnomen zijn. Duidelijk ging de bal over de doellijn. Onze spe lers hebben gereageerd. De lijnrechter had daarover echter een andere mening. Onmiddellijk na de hervat ting heeft een algemene aanval, door Everaert op gang gebracht, geleid tot een tweede doelpunt via Garry De Kinder. Ik moet zeggen dat de bezoekers toen offensief zijn gaan rea geren. Ruim twintig minu ten werden we in de ver drukking gespeeld. Vooral in de middenlinie pakten ae bezoekers sterker uit. Ze be schikten in dat komparti- ment over een mannetje meer, vermits wij met drie spelers in de aanvaïslijn stonden. Toen het met nog zowat twintig minuten te spelen via Johan Spanoghe 3-0 werd, was uiteraard de kous af voor de toch wel moedige bezoekers. Later werd het nog 4-0 langs Gar ry De Kinder», besluit de H. Cheretté die lovende woor den toestuurde aan het adres van Ronny De Feyter. Deze Boonwijkspeler werd noodgedwongen als laatste man uitgespeeld. Een funk- tie die gewoonlijk door Leo Pissens werd waargeno men. Het dient gezegd dat De Feyter deze opdracht tot een biezonder goed einde heeft gebracht. Op het Boon- wijkse middenveld leverden verder Mare Willems en Me- dard Van Der Meersch een knappe partij. Zij hielden min of meer hun ploeg recht. Ondanks deze 4-0 nederlaag was men in het kamp van de bezoekers niet geheel onte vreden. Sekretaris Jan Fierens: «Ge zien de omstandigheden hebben onze jongens het er nog voortreffelijk afge bracht. Wij botsten echter op een tegenstrever die ster ker was, en ook wilskrachtig voetbalde. Dat kon ook van onze spelers worden ge zegd. Bij het eerste Aalster- se doelpunt was er wat ge luk mee gemoeid. Het twee de doelpunt ontstond naar mijn gevoelen uit een bui tenspelpositie. Toen hebben we nog heftig gereageerd en waren enige tijd duidelijk de dominerende ploeg. Toen we op een tegenaanval een derde doelpunt moesten toe staan was uiteraard de klus af. Over de inzet van de jongere spelers ben ik tevre den. Patrick Cardeus en Re- naat Jaspar leverden knap werk op het middenveld. Zij werden daar uiteraard flink gesteund door Mare Wil lems en Medard Van Den Meersch. Cardeus is later in de match omwille van een kwetsuur vervangen. Benny Vercauteren en De Meers man, ook nog van juniors leeftijd, kwamen in de loop van de wedstrijd als wissel spelers in het veld. Ook Jo han Daman was weerom van de partij. Het was gerui me tijd geleden dat hij nog eens titularis was geweest». Ook trainer Moerenhout was tevreden, ondanks de neder laag. «De cijfers zijn in ieder ge val overdreven, zegde hij. Belangrijk is wel het feit dat iedereen tot het uiterste is gegaan. Ook de jongere spelers. Zij zijn nu vroeger lid geworden van het eerste elftal dan verwacht. Nor maal gezien hadden we wel gedacht hen op het laatste van de kompetitie, wanneer we voldoende veilig waren, een kans te gunnen. Op S.K. Aalst hebben ze voortreffe lijk hun streng getrokken.» Mare Willems, een voor beeldige voetballer, die om wille van zijn algehele inzet wel eens mag geprezen wor den, was ook van oordeel dat het nog allemaal beter is verlopen dan algemeen was verwacht. «Op sommige ogenblikken hebben we de thuisploeg verplicht om het wapen van de tegenaanval te gebrui ken. Vooral in de tweede helft waren we enige tijd de dominerende ploeg. Spijtig dat we toen niet tot scoren zijn kunnen komen. Toen we een derde doelpunt moesten toestaan was het voor ons gedaan. De vierde goal die we nog moesten inkasseren had uiteraard niet het min ste belang meer. Tot slot wil ik nog een pluim geven aan mijn collega's Ronny De Feyter en Medard Van den Meersch. Hun overgave was voorbeeldig», aldus Mare Willems. Wanneer we de wedstrijd tot slot nog even ontleden ko men we tot de vaststelling dat drie van de vier Aalster- se doelpunten werden ge maakt door spelers die af komstig zijn van K.A.V.- Dendermonde. In het enige doelpunt dat niet door een Dendermondenaar werd tot stand gebracht had ook Jo han Spanoghe zijn aandeel. De ex-K.A.V.D.-ers maken dus wel degelijk het mooie weer bij de Aalsterse derde provincialer. S.K. Aalst oefent Het is lange jaren geleden dat S.K. Aalst niet tot de laatste speeldag heeft moe ten knokken om het behoud veilig te stellen. Deze keer stevent men met een gerust gemoed op het kompetitie einde af. In het vooruitzicht van volgend seizoen voor zien de Aalsterse S.K.-ers enkele vriendschappelijke wedstrijden. Op donderdag 24 februari komt S.K. Wiche len aan de Haring op be zoek. Op dinsdag 1 maart om 19 uur speelt K.A.V.D. vriendschappelijk tegen de derde provincialer. Wij me nen te weten dat Dender- monde ter dien gelegenheid ook enkele spelers zal testen in het vooruitzicht van vol gend seizoen. Intussen be sloot de leiding van S.K. Aalst om het éénjarig ver blijf van Garry De Kinder in een definitieve "overeen komst om te zetten. Boonwijk tegen Kallo Racing Boonwijk krijgt thans Kallo op bezoek. Of het op zijn sterkste opstel ling opnieuw een beroep zal kunnen doen is momenteel een vraagteken. Blijkbaar zijn de dissidenten niet be reid om zich maar goed- schikt neer te leggen bij de beslissing van hun bestuur. Met al deze moeilijkheden mag R.C. Boonwijk zich wel gelukkig achten dat het al 21 punten heeft vergaard in deze kompetitie. E.D.M. Maar hun jeugdige invallers deden het uitstekend. Zon der Van Eeckhoorn in het Moorseldoel was de score beslist hogerop gelopen. De bezoekende doelman heeft niet veel hinder ondervon den van de bijtende koude. Na een paar opwarmingsoe- feningen op doorbraken van Johan Fiers mocht hij een ferme parade uithalen op poging van Van de Velde. Aan de 25° min was Van Eeckhoorn toch gevloerd. Na pracht voorzet van Toon Van Cauteren kon Herman Van Driessche mooi binnenkop- pen: 1-0. Moorsel voelde zich precies op de tenen getrapt. Patrick De Neve dwong de lokale doelman Luc Van Doorsselaere tot een red ding in twee tijden. Hierop counterden de lokalen gevat en Paul Laureys zag zijn af standsschot reeds in doel verdwijnen maar Van Eeckhoorn ranselde de bal nog uit de goede baan. Voor Heikant meteen het sein om een komfortabeler voor sprong na te jagen. Maar pogingen van Van de Velde en Van Driessche kenden niet het verhoopte sukses. Na de rust gaf Van de Velde een parel van een vlucht- schot ten beste maar wie stond daar weer in de weg, dacht je? Moorsel trok zich nu op aan de puike prestatie van zijn doelman en kwam mee zijn (blauwe) neus aan het venster steken. Aan de 55° min hielden de talrijke lokale toeschouwers het hart vast. Wim De Neef kon gevaarlijk uithalen maar trof de paal. Luc Van Doors selaere had plots geen kou meer. Maar echt gevaar hielden de bezoekende aan vallen niet meer in. Het laat ste kwartuurtje was voor de Moorseldoelman. Op voor zet van Fiers besloot Her man Van Driessche op doel, maar weer Van Eeckhoorn op de juiste plaats. Een tweede poging van diezelf de Heikanter werd terug on schadelijk gemaakt en op schot van Toon Van Caute ren toverde de bezoekende portier een voetrefleks te voorschijn die de lokalen al le verdere moed ontnam. De Moorseldirigenten mogen hun portier gerust een winstpremie betalen... Bij Heikant klonk de aankondi ging van de nederlaag van Baasrode als muziek in de oren. Met één punt achter stand zijn voor Heikant nog alle perspektieven open. Na de wedstrijd op Grembergen worden we een stukje wijzerl André Nieuwerkerken - Ede: 2-3 Gebuur Ede heeft leider Nieuwerkerken een koud stortbad bezorgd door er verdiend te gaan winnen met 2-3. Het is géén kassuk- ses geworden maar het gure weer en het nabije Aalst- kamaval zullen er wel voor iets tussenzitten. Tijdens het eerste kwartier kregen de bezoekers vijf mooie kansen die ze echter niet konden benutten. De thuisploeg met slechts twee kansen kon via De Petter wél scoren. De be zoekers maakten het Nieu werkerken zeer moeilijk en na een halfuur spel kon As- selman Ede langszij bren gen, zodat de meer dan ver diende 1-1 op het bord kwam. Na de rust kwamen de be- De leiders uit Nieuwerkerken hebben zich door buur Ede op eigen terrein laten verrassen. De bezoekers wonnen er immers verdiend met 2-3. Op de 72° min., toen de stand 2-2 was, kreeg Ede een strafschop toegekend. Van den Brempt knalde die onhoudbaar binnen zodat Nieuwerkerken beide punten verloren zag gaan. Kerksken. tweede in de klassering, kon na een ganse wedstrijd gedomineerd te hebben, glans rijk winnen tegen een niet te onderschatten Oudenho- ve met 4-0. De thuisploeg kwam reeds na tien minu ten op voorsprong na een own-goal. Impens maakte er op de 25° minuut 2-0 van. Terwijl De Pril er op enkele sekonden voor de rust een eenheid aan toe voegde, weliswaar na een strafschop. Na een uur kon uitblinker Luc Vocaet de 4-0 rond maken. Bij Kerksken verdient stopper Luc De Rijk een speciale vermelding. Bambrugge moest op verplaatsing naar Eist. waar het met 2-0 verloor. De score had echter hoger kunnen oplopen. Door deze nederlaag moet Bambrugge de derde plaats afstaan aan Deftinge dat klasrijk won van een toch degelijk EHkkove. Daar werd het 3-0 met doelpunten van De Leye, Reyns en De Poorter. Voorde en Henele deelden de punten (0-0) na een eerder matte wedstrijd. Moerbeke deed opnieuw een slechte zaak door met 1-0 te verliezen tegen Okegem. Raes, Broquet en Van Cauwenberghe kregen heel wat kansen om Okegem al snel op voorsprong te schieten. Raes zou in de 77° min. de enige treffer lukken. Burst zag tot grote opluchting de wedstrijd tegen Moerbeke afgelast worden. Olympic kon immers voor deze degradatiewedstrijd niet beschikken over kapitein Frans De Bruyn en de grote Van Herreweghe. Terjo den zag ook de match tegen Heldergem naar een latere datum verhuizen. Als Kerksken zijn achterstallige wedstrijd kan winnen tegen Heldergem, wipt het opnieuw over Nieuwerker ken. Moerbeke is vrijwel zo goed als veroordeeld. Indien Burst beide achterstallige matchen wint tegen Moerbeke en Meerbeke dan komt het op gelijke hoogte met Moerbeke en Terjoden, zodat de strijd om het kampioenschap en de degradatie een spannende nek-aan-nek-race blijft. (gm) op voorsprong langs Josken Hunninck, eens de grote belofte van Nieuwer kerken, die indertijd zijn transfer verkreeg om bij het beginnende Ede te gaan ak- teren. Amper twee minuten later kon de snelle Steen- haudt de stand op 2-2 bren gen. De wedstrijd kon her beginnen. Op de 72® min. kreeg Ede een strafschop toegewezen, onberispelijk omgezet door Van den Bremt. zodat keeper Heikant is niet alleen een sportieve blikvanger in derde reeds vruchten afgeworpen. Meteen was Fons 6.000 bal- provinciale maar kan zö in aanmerking komen voor een De ooievaar streek immers len armer... Keffertjes twee scenario van een tv-serie, om de Paradijsvogels te doen met een dochtertje neer bij de exploot viel ten nadele vergeten. Toen FC vorig jaar kampioen werd bleef de dolle André en Myriam Van der van Cesar Derweduwen uit. vreugde wekenlang aanslepen. De ploeg slaat nog gen- Poorten en bij Mare en Lilia- Het ging er met diens gebit sters, nu een klasse hoger en zoals de kop van de ne Laureys en zelfs met een vandoor. Nu we toch over klassering eruit ziet is voor de Zeienaars nog alles moge- tweeling (Glen en Sven) bij Jeanine bezig zijn! Ondanks lijk. U kunt wel begrijpen dat elkeen momenteel meeleeft Danny en Liliane De Vlees- kon ze echt geen weg meer met de ploeg en dat alle prestaties van spelers, ook de schouwer. Bij al dat gedoe met haar hese stem en «ze- houding van supporters nauwlettend gevolgd worden, wou «veteraan» Joris Ros- re» keel. De dokter gaf haar Sedert het kompetitiebegin konden we, naast het voetbal- seels met zijn echtgenoot de raad een paar dagen op gebeuren op het terrein, enkele gebeurtenissen vaststellen niet achterblijven; daar te houden met praten. Daar- die ongetwijfeld iets met het sukses van FC Heikant te werd een dochtertje Karen mee was echtgenoot Fons maken hebben. geboren. Als dat geen blij- het volkomen eens. Zijn ken van opportuniteit zijn! vreugde was echter van kor- Het sukses van de fanion- en het verorberen van heer- Ook de jeugdwedstrijden te duur: enkele dagen later ploég werkt ook aansteke- lijke forellen, dook Patricia m0gen zich verheugen in werd het spreekverbod op- lijk op de veteranen. Dat van Gilbert heel onverwacht een groeiende belangstel- geheven, hebben ze niet alleen te een gracht in. Zo vangt men ung. Tijdens een knapen- danken aan hun voet- toch geen forellen? Vóór een wedstrijd Berlare - Heikant De laatste tijd bestonden balkwaliteiten, menen ve- wedstrijd is de kleedkamer jje( je vrouwelijke aanhang ook plannen om speedway- len. Het feit dat Anne-Marie van de Heikantveteranen zioh niet onbetuigd. Het wedstrijden in te richten op van André van de muziek- «verboden zone». Of beter werd Maria De Waegema- de ijspiste vóór de kantien. zaal de «biertruien» elke gezegd, elke neutrale waar- cker te machtig en ze slin- Maar na een scrimage tus- week gratis wast zou daar nemer vertikt het heel een- gerde de arbiter verwensin- sen de wagens van André voor veel tussen zitten. Bij voudig de deur open te ste- gen over «zijn regels» naar Van Driessche en Erik De één van die veteranen, Ron- ken. Dat heeft met de geur te hoofd. Natuurlijk be- Schepper werden deze plan- ny Oosterlinck, is het scherp maken! Elkeen wrijft wat doelde ze reglementen. De nen wijselijk opgeborgen. een beetje van de snee de aan zijn benen maar de pro- vrouw van André beweerde laatste weken. Eigenlijk te dukten zijn zodanig van di- zeifs na een wedstrijd dat de begrijpen, zware huiselijke verse aard dat ze een niet te tegenstrevers geen bal had prestaties na zijn recent hu- identificeren geur versprei- den aangeraakt en «zeker over tegenstrevers en ande- welijk met Nicole Chris- den. Erger wordt het als je die zwarte» niet. Tot men re nuttige inlichtingen? Eén tiaens zijn moeilijk te kom- abuus bent met zo n busje, haar kon overtuigen dat die keer ging het fout toen men bineren met het hollen ach- nietwaar Gilbert De Wan- «Zwarte» de scheidsrechter hem zijn huwelijksdatum ter een bal. Maar dat komt del? Dinitrol is wel goed was. - - nog wel. Wat die veteranen voor het onderstel maar dan siert buiten hun sport? Ze liefst bij een wagen. nemen op tijd hun vrouw Binnen en buiten de kantien mee op safari. Na zo'n tocht Bij reserven en jeugd- Drukbesproken figuur is ze- 1 ploegen ker het keffeTtje van Jeani- Ook de reserven waren dit ne. Eerst wou het beestje de seizoen reeds in een schiet- krant lezen. Maar aangezien grage bui. Niet alleen de het zo moeilijk wegkon met trainingen lagen daarvan al die letters gebruikte het aan de basis maar ook de de bril van Jeanine en beet bijkomende produktiviteits- er hier en daar wat stukken De Nayer zich voor de derde oefeningen thuis hebben af, kwestie van te keer mocht omdraaien. Jean-Pierre De Saedeleer die op de vuist ging met een tegenstander die hem zwaar had aangevallen, werd door de ref uitgesloten. Numeriek in de minderheid kon de thuisploeg het evenwicht niet meer herstellen en zag beide kostbare punten naar Ede verhuizen. Heikant Zele - Moorsel 1-0. De Zeelse derde provincialer staat opnieuw op de derde plaats. Middenvelder Vehent brengt hier de aanval op gang, (gvw) keerproblemen. Op een goeie zondag werd het een brave Heikantziel toch te veel toen hij een wagen ge parkeerd zag vóór zijn gara gepoort. Gauw de politie op gebeld om die overtreder te laten wegslepen. Meteen grote konstematie toen het de wagen bleek te zijn van zijn zuster die toevallig bij hem op bezoek was. Toekomstperspektieven van een paar spelers Marnix Boeykens wil zeker spelen. Naast het voetbal len lonkt hij ook naar een betrekking van radio-omroe per. Hij loopt leerschool bij Radio Aksent waar hij een vertrouwde en regelmatige gast is. Jan Wauters weet waaraan zich te houden... Ook Paul Van Doorsselaere denkt al aan later. Hij be kwaamt zich in het vak van taxivoerder met als regel matige standplaats Café Lantaarn. U bemerkt dat de inwoners van Heikant meeleven met hun ploeg. Wil je die sfeer eens opsnuiven dan mag U niet nalaten eens binnen te wippen in de kantien Pee- bosken op zaterdag 26 fe bruari a.s. Daar kunt U knotsgekke toestanden mee maken ter gelegenheid van het kamavalbal. Met onze dank aan de «Zon nekloppers» voor de doorge speelde iniormatiel André Wist je dat Heikanttrainer André als het ware een com puter is inzake gegevens vroeg. Maar zoiets vind je ook de binnenkant van een trouwring. Doelman Patrick Van Hecke heeft op Heikant (alleen met Els) een nieu wigheid ingevoerd: chinees kussen (neuze-neuze). Dat kwam na een ongelukkige tussenkomst waarbij hij en kele tanden verloor en zijn lippen dienden genaaid. Al dat volk op een voetbalwed strijd schept ook al eens par- LIEFHEBBERSVOETBAL Merkwaardig is wel dat Hunninck en Van den Bremt die allebei scoorden voor Ede échte Nieuwerkerkena- ren zijn. Eendracht zal het nog zwaar hebben in dit ti- teldebat. Hopelijk maakt Eendracht ook macht.31 (gm) Klassementen 1° Reeks 1. Plaza 15 25 2. Hansevelde 16 23 3. Coulier 16 22 4. Hof v. Grembergen 15 22 5. St. Vrienden 15 22 6. Vlasbloem 18 16 7. De Snuffel 16 15 8. BVDI 15 8 9. V.K. Hamme 15 6 10. Hardy 15 6 11. Siera 14 1 2° Reeks 1. Moerheide 15 26 2. Post 15 22 3. Okapi 15 16 4. Bonte Os 16 16 5. Klein Zand 15 15 6. Briel 16 15 7. Spiegelken 15 13 8. Dubbelspel 14 12 9. Leeuwkens 14 12 10. Habotin 15 11 11. Appels 15 6 Wedstrijden voor de ze week Lokeren-Seraing 2-2. Duel tussen Van Cauter, Bocande en Kerremans. (dm) In Grembergen kregen we vorige week het derby tussen Snuffel en Hof van Grembergen. Dat beloofde want Snuffel had al enkele uitschieters laten optekenen en vertoonde een uitstekende forme, 't Hof van Grembergen was echter beresterk en verantwoordde zijn titelambities. Appels 2 Leeuwkens 2 Op een onbespeelbaar ter rein hebben beide ploegen de punten gedeeld. In de eerste helft moest men zich vooral aanpassen aan de toestand van het terrein, zo dat er weinig gevaar voor de doelmonden bestond. Vrjwel direkt na de rust scoorde Dirk Uyttendale, maar Snuffel kon gelijkma ken. Van Doren was er ech ter als de kippen bij om zijn team opnieuw op voor sprong te knallen. Dat scheen ook de uitslag te zul len worden. In de laatste sekonden was er nog een lokaal misverstand zodat de bezoekers de gelijkmaker konden scoren 't Hof van Grembergen 6 De Snuffel 1 De thuisploeg ging overrom pelend van start. De Troyer had reeds in de 9° min. ge scoord. In de volgende mi nuten kreeg Gino Segers een paar open kansen en toch zou hij moeten wachten to de 26° min. om te kunnen juichen: 2-0. Net voor de rust verkwanselden de lokalen nog een strafschop. De tweede helft was amper en kele minuten oud toen De Snuffel reeds een srafschop mocht nemen, maar ook dat lukte niet. De Troyer maakte 3-1 en Segers 4-1. Diezelfde De Troyer zou ook de laatste twee goals lukken. 1° Reeks Siera - Hardy (14 u.) Hansevelde - Juliette Vlasbloem - Plaza (14 u.) Snuffel - Stille Vrienden Coulier - BVDI V.K. Hamme: vrij 2° Reeks Klein Zand - Dubbelspel Okapi - Spiegelken Bonte Os -Leeuwkens (16 u FC Briel - Moerheide Habotin - Post Appels: vrij. Setok OC Aalst-Groen-Wit 3-1 Reeds na vier minuten leek de wedstrijd gespeeld. De rechtsbuiten van OC kreeg een huppelende bal moeilijk onder kontrole, werd niet aangevallen, kon zo toch centeren en dat werd uiteindelijk een doelpunt. Amper hernomen dwong de thuisploeg een hoekschop af. Barrez kreeg de botsende bal verkeerd op de slof en het was 2-0. J.P. De Smet zou nog twee maal redding brengen maar kon rond het halfuur niet beletten dat het 3-0 werd. Na de rust sloeg het spel- beeld helemaal om. Een minder sekuur akterend OC moest het initiatief aan groen-wit laten, doch het duurde te lang voor het 3-1 werd. Na vrijschop van K. De Greve. Barrez plaatste later op de muur, Verleysen legde slecht terug en Van Eygem wroette zich door de verdediging maar besloot op de doelman. Dat was meteen de laatste kans. OC won verdiend, maar betaal de na de rust wel wat bib- bergeld. Viering Indien gespeeld wordt op zondag 27 februari a.s. wor den de HOKE-spelers Paul Van Hoefs en Jean-Pierre Verleysen gevierd ter gele genheid van hun 400ste wedstrijd in het eerste elf tal. De huldiging heeft plaats voor de aftrap van de wedstrijd HOKE Erembode- gem-Sint-Anna Hamme. C.T.

De Voorpost | 1983 | | pagina 35