Titelkandidaat Graziano gooit met zijn klak naar de korf Fysiek de baas De Tower Aalst schoot de bok van zijn leven Tempo en lengte bepalend BASKEÏ punt werd gescoord binnen 38 - 18.2.1983 - De Voorpost Eikenlo Eeklo - Panters Baasrode 62-69 BBC Okapi - Merksem 68-70 Were Di werd meester in de rebound en Luc Aerts zorgde voor 27-31. Van Leemput zorgde bij de rust voor even wicht. In de tweede helft startte Dendermonde met een 1 op 8 en de bezoekers liepen uit tot 41-51. Goossens met een lukte want Verbraecken - Luc Aerts scoorden van de eerste 16 Were Di-punten er tien op fastbreak. Vanop halve afstand is De Pauw in die periode de shotter met dienst en aan de 7" minuut wordt het 10-16. Na een reeks missers vindt Coec- kelbergh de goede afstand vanop de vleugel en tegen de individuele verdediging van Were Di schermt Verhas goed Jan Goossens af en Van Leemput brengt met een driepunter Dendermon de aan de 19* minuut voor het eerst aan de leiding (19- 18). Er komen geen quick- breaks meer bij Were Di en coach Moorthamer schakel de halfweg de eerste helft over naar een zoneverdedi ging en bracht Vercauteren. iedereen aan zijn trekken kwam ging het bij Laarne met horten en stoten. Nie mand kwam tot normaal rendement en Beveren zat al bij 66-49 (10* min.) op rozen. Coach Stoop kon zich heel wat vervangingen veroorlo ven en zo kwam het dat eer- stejaarskadet Guy Schmitt voor het 100* puni kon zor gen. De thuisploeg zakt naar provinciaal maar sleept nu in zijn degradatie ook Sparta Laarne ^mee. Voor de thuisploeg is deze zege echter een stimulans Panters toont zich momenteel de sterkste ploeg uit de reeks. De laatste drie matchen moesten ze evenveel keer de clinch in met drie titelkandidaten en het pleit werd steeds beslecht in het voordeel van Baasrode. Na de thuisoverwin ningen tegen Zele en Linkeroever bevestigden de Panters hun topforme bij Eeklo. In de eerste helft waren de V 'V bezoekers in goede doen te gen de statische thuiszone. Via 6-8 en 22-24 bleven ze aan de rust op kop met een 28-30. In de tweede helft de- monstreerde Geert Moens 3Hk hoe sterk hij als afwerker yË, Mm»"- WE? wel kan zijn. Het voort du- JÉp rend switchen op de vleugel j| IMKtI wfr met Rudy Vermeersch bracht de tegenstander in problemen. Panters was op- J flllv. nieuw de baas onder de kor- it fSê M ven. Alhoewel Guido Ver- m stappen 's morgens nog exa- m MP men had afgelegd, kwam hij ^T^/; ..^éW naarmate de match vorder- de steeds beter onder stoom JP en samen met zijn maats |y| zorgde hij nog voor een do zijn aanvallende rebounds. Dit balbezit was belangrijk voor Panters. Cois Dierick, een 5 op 7 vanop de vrijwor- Cois Dierickx leidde Pan- plijn, was de bewerker van ters Baasrode tijdens de de kloof die aan het kwartier tweede helft naar de zege 50-59 bedroeg. Een ideale ugen EMo (gvw) VEE unto uitgangspositie voor Pan ters om via een verstandig spelende Stevens de bal goed te laten cirkuleren. De thuisploeg schakelde over naar manverdediging maar Baasrode had op dat mo ment voldoende voorsprong opgebouwd, zodat de over winning niet meer in gevaar kwam. Door die overwinning is Panters tot op 2 punten van de leiders genaderd en zit er een reële kans op de titel in. Het programma dat de ploeg van Jozef Piron nog af te werken krijgt, is haalbaar. Thuismatchen tegen Tissac, St. Jan (de sleutelmatch), Be- veren en verplaatsingen naar Waasmunster en Ol- sea, moeten het maximum opleveren. Punten: Eeklo: Verborght 4, Motet 20, Moerman 6, Rijckaert 2, Re- gelbrugge 14, Van Kerscha- ver 10, Breugelmans 6. Panters: Dierick 21, Ver- meerch 7, Moens 17, Guido Verstappen 16, Stevens 5, Wellekens 1. BENO De ploeg van Grembergen die de laatste weken tn goede doen is. (gvw) Grembergen - Erembodegem 97-73 Tower Aalst Scheldejeugd 73-60 In de wedstrijd The Tower Scheldejeugd brachten de Aalsterse jongens vlotte prestaties die zeker meer publiek verdienden. De thuisploeg volhardde in blok waardoor de konfrontatie nooit vervelend of doods werd. D'Herdt, met zijn temperament van een felle kleine, bezorgde de Ajuinen rake korven. Van Der Borght en Van Langenhove vulden hem ten gepasten tijde aan. De Smedt, de lokale motor, stimuleerde zijn kompanjons voortdurend terwijl Heyvaert en Lenoir, de duiveltjes-doe-al. orde schiepen op het veld. Dit overdonderde Schelde- de kwaliteiten van Temse. jeugd Temse zodanig dat Je gaat je automatisch af- het de eerste helft maar wat vragen of deze ploeg rijp is stond uit te waaien in plaats voor een bevordering. Maar van te basketten. Alleen iedereen weet dat Schelde- Gosselin en De Burggraeve jeugd thuis onklopbaar is en slaagden erin door de Aal- dat is de stok achter de sterse verdediging te beu- deur. Aalst is zo niet. Wij ken en met mondjesmaat te worden stilletjesaan een scoren. Stand bij de rust: 35- stabiele ploeg en hebben zo- 27. wel thuis als op verplaat- Na de pauze bleef Temse sing iets te bieden. Met deze sukkelen. De Gebroeders De overwinning zit het er voor Pauw staken niets uit wat ons nog dik in om over te deugde. Er komt duidelijk gaan en ik denk persoonlijk sleet op de Scheldejeugdse dat de jongens het willen en principes. Zelfs Van Lom- kunnen, mits eventuele ver bergen, die zijn stoute sterking zit er hoop in voor schoenen aantrok, kon het de toekomst. We zouden geklodder van zijn maats niet volledig wegvegen, tot groot jolijt van het Aalsterse jonge grut. De gastheren voelden zich als een kikker op een lelieblad. De Tower stond veilig, verliezen was uitgesloten. Toen Danny D'Herdt topscorer en lieve ling van het publiek, met 5 fouten mocht inbinden bleef het team doorlopend de lei ding in handen houden, (konstant 10 punten voor sprong). De bezoekers had den deze ontmoeting te sim plistisch opgevat en moch ten afgaan als een gieter. Tower Aalst: De Smedt 8, Lenoir 4, Hey vaert 0, De Troyer 3, Van Langenhove 10, Van Der Borght 18, Van Den Bremt 0, D'Herdt 30. Scheldejeugd Temse: De Pauw G. 0, De Pauw K. 10, Gosselin 10, De Pauw I. 2, Van Lombergen 12, De Burggraeve 13, Van Wauwe 2, Verspecht 11. Er vielen ook 2 slachtoffers op het slagveld: De Troyer kreeg een voetverzwikking, en Kris De Pauw een lichte hersenschudding. {.Trainer Van Miegroet ver trouwt de Tower volledig: «Ik heb het altijd al gezegd. In deze ploeg zit talent. Wat die jongens hier vanavond Kesteerden is een sprekend iwijs. Scheldejeugd had blijkbaar last van de zenu wen, terwijl Aalst zeer rus tig deze konfrontatie op nam. Zij geloofden erin en dat is belangrijk. Als je deze match alleen zou gezien hebben krijg je twijfels over best nog een speler met ge stalte kunnen gebruiken», aldus Van Miegroet. Op de vraag hoe het komt dat de Tower zo rendeert kon de trainer enkel ant woorden met 5 goeie tips: «Eerst en vooral spelen de trainingen een grote rol. Hard oefenen levert op lan ge termijn resultaat. Als je iets wil worden gelijk op welk gebied is het niet vol doende het te zeggen maar je moet er daadwerkelijk iets aan doen en er genoeg voor over hebben. Ik vraag veel van de spelers, dat weet ik, maar het komt hen ten goede. Ik beweer nu niet dat we pilaarbijters zijn en altijd doodernstig werken, neen dat niet, er is tijd voor lol, een babbeltje, een pint je, maar dat alles wordt steeds gekombineerd met een keiharde training. Om een ploeg iets te laten wor den moet men zich kollektief inzetten anders gaat het niet. En dat weten de jon gens zelf maar al te goed. Als het er op bepaalde ogen blikken te rumoerig aan toe gaat komt de eerste reaktie uit het team zelf. Vooral De Smedt kan orde op zaken stellen door gewoon te zeg gen «mannen, laat ons eens serieus spelen». Hij is een uitstekende hulp. Ten twee de moet je spelers met lef hebben, en die zijn ze ook, denk aan D'Herdt, De Schaepdrijver, De Smedt, om er maar enkele te noe men. Ten derde de spelers moeten de trainer aanvaar den, een vertrouwensrelatie tussen beiden is belangrijk. De jongens weten wat ze aan mij hebben en omge keerd. Op het gepaste mo ment respekt afdwingen, dat is de boodschap. Ten vierde: Er moet een uit stekende wisselwerking zijn tussen spelers-bestuur en bestuur-trainer. Dat is hier zeker het gevql, ik denk dat geen enkel partij te klagen heeft. Ten vijfde: Je moet er blijven in geloven ook al flatert de ploeg wel eens en durven beroep doen op jonge spe lers, zij zijn de toekomst. Bij ons is Van den Brempt zeker een belofte», aldus de trainer. De thuisploeg heeft duide lijk een betere periode en een reeks overwinningen brengt haar tot op twee pun ten van de tweede plaats kandidaten. De twee ploegen stonden onvolledig op het terrein. Bij Grembergen zaten Putte- man. De Clercq en Sertijn om diverse redenen langs de lijn. Erembodegem be schikt nog over 7 spelers voor twee ploegen. Straetman zorgde ervoor dat Grembergen het best uit de startblokken schoot en 10-0 aan de 3° minuut. Colpin hield het beginvoordeel ge durende de ganse eerste helft op het bord. 48-38 aan de rust. Erembodegem liet het hoofd niet hangen en was moreel nog wat ge sterkt door de uitzege van de week voordien tegen leider Hemaco. Marcoen, die de eerste helft de schade beperkt had, werd goed afgelost door De Mangeleer-De Wolf en aan de 8° minuut werd het 60-59. De thuisploeg kreeg een moeilijke periode te verte ren. Colpin-Mijs bleven ech ter baas in de rebound. Goossens dreef het tempo en Meeussen was in een produktieve bui, zodat de bezoekers fysisch tenonder gingen en de volgende mi nuten van het terrein wer den gelopen. De 74-63 stand aan de 14° minuut werd door de thuisploeg nog uitge bouwd tot een dikke twin tiger. Punten: Grembergen: Goossens 2-3, Mijs 2-9, Straetman 12-14, Meeussen 16-13, Segers 2-0, Colpin 14-10, Heirwegh 0-0. Erembodegem: De Mange- leer 8-10, De Wolf 14-18, Marcoen 12-2, Walgraef 4-5, Meert, Triest, De Backer. BENO Rekordscore Eenhoorn Bazel - Witte Sterren 140-6: Als een pletwals ging de thuisploeg er tegen aan. Meire trok zijn troepen naar de frontlinie en de eerste helft kwam er voor de Gent se ploeg niet veel uit de bus. De ploeg uit Bazel wilde zijn rekordscore breken en deed de eerste helft de bordjes man heel wat werk aan. Na 20 minuten noteerden wij reeds 72-35 en dit kon bij veel wedstrijden de einduit- Afscheid in schoonheid BBC Beveren - Sparta Laarne 101-76 Met een bij de pinken Van Loo (terug van weggeweest) speelde de thuisploeg een beste partij. Zonnekijn-Van Bambeke hadden er zin in en dat bleek al na 10 minu ten toen de geel-blauwen al een eerste aftekening kon den doen optekenen 22-17. Sparta Laarne zonder coach- speler De Puydt kon niet te rugslaan en had te weinig klasse in de ploeg om aan sluiting mogelijk te maken. De 46-33 rustcijfers waren dan ook meer dan verdiend. Van Loo bleef rebounds plukken en waar bij Beveren om volgend seizoen door te gaan. Punten: Beveren: G. Schmitt 2 p., C. Schmitt 16 p., Deyaert 6 p., Van Loo 10 p., Zonnekijn 21 p., Dujar- din 16 p,, Vermeiren 4 p., De Breucker 4 p.. Van Bambeke 22 p. Laarne: Dierickx K. 8 p., Dierickx F. 12 p., Wilderoo 12 p., Raman 12 p., Scheire 12 p., Van Hulle 14 p., Vervaet 7 p. WEGA In ademnood Red Boys - St. Niklase 69-65 In een belangrijke vïerpun- tenmatch speelde de thuis ploeg ridder of mis. Pivot De Roeck werd uitgespeeld en torende boven de Klaaskens uit. Met agressieve verdedi ging werd het een spannen de eerste helft waaruit dan uiteindelijk Red Boys naar voor kwam met 43-37 cijfers. Dit vond zijn oorzaak in het feit dat Sauviller niet in zijn dag bleek en ook onmondig bleek bij de afwerking. Wil- laert stond weer alleen in de woestijn en enkel Vander- linden kon hem af en toe bijspringen. Het cruciale moment kwam bij 46-43 toen Red Boys ontplofte en in één ruk naar 57-43 ging. De be zoekers bleven toen enkele minuten steriel en zouden dit ook moeten bekopen. De Klaaskens gingen wel op achtervolging maar pivot De Roeck waakte en liet de be zoekers slechts tot 67-63 te rugkeren, moment waarop Red Boys aan e noeuver begon dat de zege opleverde. Punten: Red Boys: De Vuyst 10 p., Pieters 9 p., De Roeck 29 p.. Van den Berghe 6 p., Vermassen 4 p.. Borremans 6 p. St. Niklase: Vanderlinden 16 p., Willaert 27 p., Sauviller 6 p. WEGA Dendermonde - Were Di St. Niklaas 67-74 The Tower - Scheldejeugd Temse 73-60. Rake afstands schoten zorgden ervoor dat Aalst nooit op achterstand werd gezet, (per) De thuisploeg zonder Van de Spiegel (kamavalverlof) was met zijn beperkt effek- tief gehandikapt tegen Were Di, dat over een ruime bank beschikt. De bezoekers op teerden voor snelle aanval len om Dendermonde op achterstand te spelen. Het Bij het Belgisch Instituut voor Voorlichting en Dokumentatie verscheen zopas de zestiende uitgave van het «Repertorium van de Voorlichting». Deze publikatie bevat de namen van de persattachés en de kulturele attaches bij 'de ambassades te Brussel, de verantwoorde lijken van de informatiedien sten van de internationalorga nisaties in België, de vertegen woordigers van de buiten lands- en binnenlandse pers. Het Repertorium kost 120 fr. en kan bekoen worden door overschrijving van deze som op het rekeningnummer 000- 0014702-55 van het Belgisch Instituut voor Voorlichting en Dokumentatie met de vermel ding «Repertorium 83». 2 op 2 sloeg terug tot 41-45. Na 5 minuten hebben de Waaslanders tien voor sprong. De Brandt scoorde vanaf de vleugel en Van Hassel-Vercauteren regeer den over de korven: 41-51. Staelens met een 4 op 4 en Van Leemput trachten een reaktie op gang te brengen: 51-59. Luc Aerts is present om de gevallen steken op te rapen en Were Di begon vanaf de 15* minuut op vei ligheid te spelen. Verbraec ken scoorde op het randje van de 30 sekonden en Den dermonde geraakte niet meer dichter. Punten: Dendermonde: Coeckel- bergh 13-2, Staelens 3-8, Prion 0-0, Van Leemput 11-6, Vermeulen 0-0, Verhas 0-0, Goossens 10-14. Were Di: De Brandt 2-7, Luc Aerts 9-12, Wilfried Aerts 6- 0, Verbraecken 6-6, De Pauw 10-0, Van Hassel 2-6, Ver cauteren 2-6. BENO Voor het Aalsterse publiek kon deze «nep»-overwinu van Merksem een reden zijn tot droefenis maar op vooravond van karnaval mag er wel veel gebeuren om ajuinenmaag een obstruktie te bezorgen. Zo werd d «oneerlijke» nederlaag voor Okapi langzaam verte« geen andere keuze trouwens. slag zijn. Bazel bleef niet bij de pakken zitten en kon ge zwind langs Van Renter- ghem de 100 punten skoren al was dat heel wat voor tijd. Witte Sterren zag nu ook alle kleuren van de re genboog want Bazel ging door tot het cijfer 140 en wie basket kent weet hoeveel dit betekent. Punten: Bazel: Meire 43 p., Toté 20 p., Ver- schooren 18 p., Borggraaf 17 p.. Van Renterghem 23 p., Ruymbeke 8 p., Dierickx 6 p., Audoore 5 p. Witte Sterren: Van de Vijver 2 p., Bosman 2 p., Smet 16 p., Wijffels 14 p., Robijst 12 p., Murrens 22 p. WEGA Gans de wedstrijd heerste er een traag tempo. De pion nen werden regelmatig ver schoven zodat beide ploe gen gelijke tred hielden en er nooit een overdreven voorsprong kwam. De Aal sterse jongens Famaey. Van Den Broeck. Schorreel. Van Den Bossche. Elias. Minne- bo en Lievens fleurden het geheel op door een knappe verdediging, goed rondspe len van de bal, en aanval lend niet slecht uit te komen en met snel te reageren rake shots te debiteren. Voor de prestaties van Graziano kon je alleeen maar je wenk brauwen ophalen of je neus optrekken. Deze gooide re gelmatig de spons in de ring. Van de andere kant speelde Merksem al even weinig bezield, alleen de akties van Enzlin en Oel- brandt mochten gevreesd worden; de rest liep op het veld met blaren op de voeten. Stand bij de rust: 37-39. Na de herneming maakte Elias de gelijkmaker 43-43 terwijl Pat Van Den Bossche zorgde voor de 1* kleine bo nus 45-43. Dit veroorzaakte de lokale opflakkering en promoveerde de strijdlust. Na 11' in de tweede helft had Graziano er duidelijk ge noeg van en stapte met 5 fouten gezwind van het veld. Waarschijnlijk moe van de al dan niet geleverde inspanningen. Rusten kon hem alleen nog opmonte ren. en daar doe je toch niks verkeerd mee zekert Dus, de thuisploeg mocht alleen ver der gaan. De Aalstenaars vingen de Merksemse gla diatoren Van Den Heuvel en Oelbrandt voortreffelijk op. Zodat de finish naderde met een quota 68-68. Op 1' van het einde gebeurde de ver warring. Elias gooide de bal te vroeg naar de korf, miste. Enzlin nam de kans te baat en sprintte naar de overkant om de laatste puntjes bin nen te wippen. Volgens sommigen was de match toen al afgelopen, anderen beweerden het tegenovergestelde. «Het de tijdslimiet». Wat er ji van is weet niemand zekerheid, alleen de tuss komst van de Heilige Ge kan de juiste gegevens strekken en die heeft ken lijk andere kopzorgen. BBC Okapi Aalst: Famaey 8, Van Den Bossc 6, Van den Broek 7, Graz no 10, Elias 14, Schorreel Lievens 2, Minnebo 15. Merksem: Mestdagh 4, Van Den Hf vel 12, Enzlin Braeckmans 6, Van De Vij re 4, Oelbrandt 17, Van H zele 6, Haerbos 5. De heer Hilleware ging n akkoord met de arbitrage. «Ik weet het. Het is verke< alles af te wimpelen op scheidsrechter maar wai om liet de arbitrage veel wensen over. De overw ning zat er misschien nog bij verlengingen» aldus voorzitter. In het Aalsterse kamp he ste er een algemene c vredenheid. «Wij willen Motard, scheidsrechter, die is minste eerlijk. Daarbij z zoiets niet gebeuren» aid een Okapi-lid. Herman Van Keer, Okapispeler deed zijn beklag. «Merksem wordt al 2 seiz< nen beschermd en in eer: klasse gehouden. In fe zijn hun prestaties ook n zo best», aldus Van Keer. Sekretaris Schellinck nc alles rustig op. «Ja, we hebben verloren, blijf erbij dat qua basl onze grootste vedette Amerikaan is, die smijt gelmatig met zijn klak no de korf», aldus Schellinck Graziano zelf tilde niet zwaar aan zijn slechte pn taties: «Ik zat er gewoon door, c gaat zo bij mij. Ik ben ge basketspeler die konstf hoge toppen kan schew daarvoor ben ik niet stab genoeg. Ik zat in een diep punt, het ging gewoon t»,aldus de Amerikaan. BBC Dendermonde moest op eigen veld buigen voor W Di Sint-Niklaas (gvw) Okapi Aalst-Merksem 68-70. Met de glimlach legt Amerikaan Graziano de bal in de korf. Hij zou i blijven lachen, (per)

De Voorpost | 1983 | | pagina 38